Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Musevilerde sen lanet arama. Hristiyanlarda lanet arama. Suç işleyene ve suçunda ısrar edene lanet olur. Mazlum insana lanet olmaz.
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

Allah’ın bir ırkı lanetlemesi Allah’ın adaletine uygun düşmez. Allah’ın lanetlediği bir kavim yoktur. İşledikleri suç sebebiyle Allah’ın lanetlediği insanlar olabilir. Suçu işleyen kimse lanetlenen odur. Yoksa çocuğunun ne suçu var? Soyundan gelenlerin suçu ne?
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

Musevilerin lanetlendiği iddiası bir yalandır. Böyle bir şey yok. O dönemde ahlaksızlık yapan bir topluluk varsa lanetlenen onlardır. O kadar. Tövbe etmeye de kapı açık olur. Ahlaksızlıkta, zulümde kararlı olursa lanetlenir. Müslüman lanetlenmiyor mu? Ahlaksızlık yaparsa o da lanetlenir.
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

Allah duayı seviyor. Dua biraz gözden kaçan bir ibadet gibi görünüyor. Namazını kılarsın ama dua etsen de olur etmesen de olur gibi. Halbuki dua çok hayati.
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

Allah’a duaya önem vermek lazım; duayı samimi yapmak gerekiyor. Alışılmış Arapça dualar değil. Ezberliyor anlamını bilmiyor veya hoca okuyor herkes âmin diyor ama kimse ne dediğini bilmiyor. Olmaz, herkes içinden geldiği gibi samimi dua edecek.
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

Din hayatın kendisidir. Din hayatla iç içedir; dinde müzik de olur, eğlence de olur. Yeme içme de olur. Her şey olur. Dini böyle bir mistik tören gibi görüyorlar. O tören bitti mi de hayat yaşanır diye düşünüyorlar. Olmaz öyle bir şey. Din hayatın bütününde var.
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

Sevgiyi arayan kişi kendisini sevilecek bir insan olmak için eğitmelidir. Karşındaki üstün bir insandır, güzel ahlaklıdır, kendini güzel yetiştirmiştir, sen tabii ki seversin, öyle birini herkes sever. Mühim olan sen sevilecek bir insan mısın? Onu geliştir, Allah’a kulluğun nasıl, dava adamı mısın, İslam’a Kuran’a bağlılığın nedir? Allah için kendini zor şartlarda ne derece zorlayabiliyorsun, değil mi? Sarp yokuşa gidebiliyor musun Kuran’ın tabiri ile.
(A9 TV; 5 Kasım 2015)

İnsanlar Allah'tan uzak yaşayınca rahat edeceklerini zannettiler ama Allah mahvetti dünyayı, gördüler. Allah'ı kendilerince sınadılar aslında. İşte böyle yapıyor Allah. Birinci Dünya Harbi’nde, İkinci Dünya Harbi’nde de sınadılar, gördüler. Allah'ın Kitabına göre yaşanmadığında bunlar oluyor.
(A9 TV; 4 Kasım 2015)

Mümin imanda derinleşebiliyor, Allah'a sevgide derinleşebiliyor. Allah derinleşmeye sınır koymamıştır.
(A9 TV; 4 Kasım 2015)

Türk-İslam Birliği için yıllardan beri bütün Türk devletleri, İslam alemi Türkiye’nin başa geçmesini hasretle bekliyor. Başkanlık sisteminin getireceği federasyon onu ortadan kaldıracak bir sistem olur, Allah muhafaza.
(A9 TV; 3 Kasım 2015)

Başkanlık sistemini getirirlerse ve bu da federasyona sebep olur, Türkiye parçalanırsa artık Türkiye’nin bir anlamı kalmaz. İttihad-ı İslam’a dev bir darbe vurulmuş olur. Biz İslam aleminin, Türklük aleminin son umuduyuz.
(A9 TV; 3 Kasım 2015)

Allah’a yalvardığında sen zevk alıyorsun, mutlu oluyorsun. Sonsuz bir gücü sevmek insan gibi aciz bir varlık için müthiş zevklidir. "Dua ettiğinizde duanızı duyuyorum" diyor Allah ve "Duanıza cevap veriyorum" diyor. Aciz bir varlık için bu ne kadar zevkli ne kadar rahatlatıcı bir şey. Ve Allah hakikaten de duaya cevap veriyor.
(A9 TV; 2 Kasım 2015)

Din dünyanın nasıl kullanılacağına dair kullanım kılavuzudur. Ahiret için ve dünya için neler yapmamız gerektiğini anlatır. Yoksa biz bilemezdik.
(A9 TV; 2 Kasım 2015)

Allah hakkında sadece hüsnü zan edilir. Allah hiçbir zaman için bırakılmaz. Allah’a hüznü zan en zor şartlarda dahi bırakılmaz.
(A9 TV; 2 Kasım 2015)

Zorluk anında tevekkül edemiyor. İşte Müslüman’ın önceden kendini buna hazırlaması lazım. Çok güçlü bir imanla, kararlı bir ruhla, derin bir aşkla, derin bir yakinle Allah’a olan sevgisini tam kalbinde oturtması lazım.
(A9 TV; 2 Kasım 2015)

Sevginin öğrenilmesi çok kolaydır. Sevgiyi insan hemen kabul eder. Bir öncü güç ortaya çıkıp ikna etmediği için dünyada bu konu bu kadar sürüncemede kalıyor. Yoksa sevgi dünyanın en lezzetli nimetidir. İnsan fıtratı sevgiye göre yaratılmıştır. Hücreler bile sevgiyi anlar.
(A9 TV; 2 Kasım 2015)

Komünizmin en korkunç yönü, mana yok, sevgi yok, merhamet yok. Yani Allah aşkı yok, Allah sevgisi yok, sıcaklık yok.
(A9 TV; 1 Kasım 2015)

Bir bayram başlatıyor Hz. Mehdi (as). Bir anda insanların gönlü zenginleşiyor. O ona malını veriyor, o ona parasını veriyor, o ona imkanını veriyor, herkes birbirini kolluyor. Akılalmaz bir zenginlik meydana geliyor. Mal zibil gibi dağıtılıyor, bütün ümmet bayram ediyor, bütün dünya, fakirler, garibanlar herkes.
(A9 TV; 1 Kasım 2015)

İslam aleminde bayram Mehdiyetle birlikte başlayacak. Tek bir tane bile fakir kalmayacak. Mal sürekli dağıtılacak.
(A9 TV; 1 Kasım 2015)

PKK'yı ideolojik yönde ezdiğimiz, gerçek yüzünü gösterdiğimiz için insan içine çıkacak halleri kalmadı. Artık herkes aşağılıyor PKK'yı. Eskiden kendilerince yüceltiyorlardı, “kutsal” gibi gösteriyorlardı.
(A9 TV; 1 Kasım 2015)  

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top