Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2017> Daha Fazla

Deccaliyet öyle bir oyun oynuyor ki Müslüman ülkeler Müslüman öldürmek için deccaliyete para verip silah alıyor, Müslümanlar şehit ediliyorlar.
Her şey tesadüfle oldu diyen Darwinizm dünya tarihinin insan aklıyla alay eden en berbat felsefesidir.
İngiliz derin devleti lobisinin çok yerde etkili olduğu görülüyor. Avrupa Birliği’nin Türkiye'ye karşı para konusunu gündeme getirmesi de bunun göstergesi.
Kıbrıs'ın Abdülhamit döneminde İngiltere'ye verilmiş olması utançla hatırlanması gereken bir durumken bazıları bundan adeta sevinç duyuyor.
Kırgızistan'da düşen uçak sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Allah ailelerine sabır nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2017> Daha Fazla

Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan da daha cesur olsun. İngiliz derin devletine karşı kararlı davransınlar.
Mehdiyetin bereketiyle Allah deccalin elini kolunu bağlıyor. Deccaliyet neye yeltense ayağına dolanıyor.
İslam ülkelerinin liderleri İngiliz derin devletinden çekinmesinler, cesur ve yiğit olsunlar. Cesur olurlarsa kimse kendilerine zarar veremez.
İsrail, Rusya, Çin, İran ile çok sıkı dost olalım. Hep birlikte İngiliz derin devletinin oyunlarını bozalım.
İyi insanlar da var ama kötüler çok fazla. Güvenilmez, dengesiz insan çok fazla. Böyle bir ortamda çoğu insan sevgiyi yaşama imkanı bulamıyor.
İngiliz derin devleti özünde korkaktır, adı deşifre edildiğinde dehşete kapılır.
Güzel ahlak çok zor ve karışık değildir. Mümin sadece samimi olacak, samimi vicdanını kullanacak. Allah güç yetiremeyeceğimiz bir imtihan vermez. Karmaşık ve zor olan, yorucu ve sıkıcı olan ahlaksız olmaktır. Ahlaksızlığın vereceği yorgunluk dehşettir. Samimi olmakta insan hiç zorlanmaz.
Kardeşlerimiz "hamdolsun" değil "Allah'a hamd olsun" şeklinde söylerse daha doğru ve güzel olur.
Zahiren öyle gibi görünse bile hiçbir mümin sıkıntı içinde ölmez, canını sevinç ve neşe içinde verir.
En önemli konu Allah'ın sevilmesi. Allah sevgiyi çok lezzetli yaratmış, tüm güzellikler, cennetteki tüm nimetler sevgi için yaratılmıştır.
Bir insanın iman etmemesi çok şaşırtıcı bir durum. Tek bir molekül tüm insanlardan daha akıllı, ama bunu anlamazdan geliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ocak 2017> Daha Fazla

Tutku Allah'ın müminlere özel verdiği bir nimettir, bir nurdur. Saygı olmadan sevgi olmaz. Bir kadının karşısındaki saygı duyulacak vasıflara sahip değilse o kişiye saygı duyamadığı gibi tutku da duyamaz.
Evrim teorisi şu an müfredattan kaldırılmış değil, sadece adı değiştirilmiş durumda. Hala “evrim yok, protein tesadüfen oluşamaz” denilemiyor. 700 milyon fosilin olduğu, bu fosillerin evrim olmadığını gösterdiği gençlere anlatılamıyor. Evrim her şeyi tesadüfle açıklayan hurafedir. Tek bir proteinin dahi tesadüfen oluşması bilimsel olarak mümkün değil. Canlıların tesadüf eseri olduğunu söylemek insan aklıyla alaydır.
Kuran'da evrim yoktur. Allah her şeyi "Ol" emriyle yaratmıştır. Aşama aşama evrimle yaratılış yoktur. Musa'nın asası bir anda yılana dönüşüyor. İsa'nın çamurdan yaptığı kuş canlanıp uçuyor. Bunlar evrimle değil Allah'ın ol emriyle yaratılıyor.
Enaniyet insan bedenini çürütür. Enaniyetli insan makul konuşamaz, makul mantık akışı yok olur, sevgi gücünü ve derin düşünmeyi kaybeder.
Abdülhamit'e itham edilen Kızıl Sultan, bağnaz gibi ifadeleri kabul etmeyiz. Bunlar gerçek değil. Ama Darwinizm'in Osmanlı'ya o dönemde girdiği doğru. Abdülhamit döneminde Darwinizm'in Osmanlı'ya girmesiyle büyük bir maneviyat çöküntüsü yaşandı. Asıl üzerinde durulması gereken konu budur.
Şu anda Darwinistler dahil Türkiye'de kimsenin Darwinizm'e aslında inanmıyor olması Allah'ın bize nasip ettiği bir başarıdır. İngiliz derin devletini, felsefesi olan Rumiliği deşifre etmeyi de Allah bize nasip etti. Modern İslam anlayışını ilk defa dünyaya gösterttik. Bizim dışımızda böyle bir model yok. Kuran’ın yeterliliğini çok kapsamlı anlattık. İlk defa bağnazlığı akılcı, şefkatli bir üslupla yerle bir ettik. PKK’ya birçok kişi neredeyse teslim olmuştu. PKK’nın bütün oyunlarını ortaya serdik. PKK tehlikesine karşı hükümet akıl almaz bir atağa geçti. Rumiliğin İslam'dan uzak bir felsefe olduğunu açık bilgilerle ortaya koyduk, aydınlarımız durumun vahimliğini gördüler. Mehdiyet unutulup gidecekti Mehdiyeti en akılcı, en bilimsel, en doğru şekliyle 1300 seneden sonra en kapsamlı anlatan biziz. Münafıkların günümüzdeki halini kimse bilmiyordu Kimse bunların farkına varmıyordu. Münafıklığın ne demek olduğunu biz anlattık.
Trump'a, Türkiye, Rusya, İran ve Çin en yüksek seviyede destek versin. O zaman Trump'a karşı olanlar dünyanın kendisine vermiş olduğu desteği görmüş olurlar.
Amerika'da sanatçıların Trump'a karşı tutumu onu seçen milyonlarca insanı hiç yerine koymak, saygı göstermemek demektir. Halka saygı göstermemek sanatçıya yakışmaz. O zaman halk da sanatçıya desteğini çeker, bu çok daha büyük bir karşılık olur.
Ülkücüler asil insanlardır. Hiçbir ülkücü siyasi hesapla basit şeylere tenezzül etmez. Onlar vatan için canını ortaya koyan insanlardır.
İslam alemindeki ve Türkiye'deki tüm cemaatler Mehdi’yi sever ve bekler. Her Nakşibendi her Kadiri Mehdi'yi sevgiyle, aşkla bekler. Süleymanlı kardeşlerimiz, Caferiler, Şiiler, Bektaşiler, Aleviler, Nur talebeleri Mehdiyet aşkına sahiptir. Heyecanla Mehdi'yi beklerler. Sevgisiz, Müslüman camialara karşı, kendi aklını çok beğenen bazı kişilerin Mehdiyet karşıtı uğraşıları boşuna bir uğraşıdır.
Menfaat görmediğinde Müslümanların aleyhine tavır alacak kişilere karşı dikkatli olmak gerekir. Dostluk güvenilir, efendi insanlarla olur.
İngiliz derin devleti deccaliyettir. Tüm İslam alemini mahvetmek amacındadır. Felaketin boyutunu tüm kardeşlerimiz görsünler.
İngiliz özentisi olan bazılarının sayfaları Churchill fotoğraflarıyla dolu. Atatürk'ten, Kurtuluş savaşından, milletin zaferinden hiç bahis yok.
İngiliz derin devletine karşı İslam aleminin birleşmesi dışında yol yok. Türkiye, Rusya, İsrail, İran, Çin'in de dahil olduğu bir İslam Birliği’nin acilen kurulması gerekiyor. İngiliz derin devleti ancak böyle durur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ocak 2017> Daha Fazla

Peygamberimiz Mehdi talebelerinin sevgi dolu olduklarını, münafıkların kirlerinden uzak olduklarını ve nurlu olduklarını söylemiştir.
Tek yanlı Darwinist eğitim verip bilimsel cevabını vermeyi yasaklamak makul değil. 700 milyon fosil evrim yok diyor. Bu, gençlere öğretilsin. Bilimsel olmayan Darwinizmi dayatmak, tek yanlı eğitim yapmak doğru değil. Gençlere fosillerin gösterilmesi lazım. Bilimsel bilgi öğretilsin. "Allah yoktur" diyen Darwinizmi bilimsel gerçek gibi gençlere dayatmak çok büyük vebaldir. Bu, uğursuzluk ve bela getirir.
İmtihanın böyle zor olması insanların kişiliğinin güçlü gelişmesine vesile oluyor. Sonsuza kadar yaşam olacağı için ona göre hazırlık oluyor.
Normalde her insanın çok normal ve dengeli olması gerekir ama insanlarda iyilik zenginliği olduğu kadar kötülük zenginliği de oluyor. Kıskançlık, öfke, egoistlik, kavgacılık, dedikoduculuk gibi negatif özellikler bazı insanların üzerine şaşırtıcı bir şekilde yerleşiyor.
Kadınları namazdan, abdestten, İslam'dan uzak tutmayı adeta marifet sanıyorlar. Bu anlayış Peygamberimiz döneminde yoktu, müşrikler geliştirdi. Önce kadınları namazdan, abdestten uzak tutmuşlar sonra da kadınların dini yarımdır diye cehenneme gidecekler demişler. Bu, şirk zihniyetidir.
İslam'ı tebliğ farz. Müslüman tüm gücüyle ilmen mücadele etmekle yükümlü. Müslümanları pasifleştirmeye çalışanlara kimse itibar etmesin.
Deccaliyet olan İngiliz derin devletinin sonu geldi. İngiliz halkının da üzerinde bela olan bu felaket artık bitecek inşaAllah.
Türkiye ve Rusya, Putin ve Tayyip Hocam İngiliz derin devletine karşı direnen iki aslan. Rusya ile mutlaka ittifak edelim, dost olalım. Ruslar güzel insanlardır, Anadolu terbiyesine sahiptirler. Türkiye Rusya ittifakı en yüksek boyutlara gelsin, bu konuda vakit kaybetmeyelim.
Tayyip Hocam Kırım konusunda İngiliz derin devleti ve Soros politikasını reddedip, Rusya ile ittifak etsin. Kırım'ın garantörlüğü bizde olsun. Kırım'ı Türkiye ve Rusya birlikte kalkındıralım. Rusya-Türkiye ittifakıyla Karadeniz'iz bir barış gölü haline getirelim.
Kırım konusunda Türkiye ve Rusya ittifak etsin, Kırım'ın garantörlüğü Rusya ve Türkiye de olsun. Karadeniz'i birlikte ihya edelim. Kırım'da Türkiye ve Rusya'nın garantör olması Ukrayna'nın dışlanması ya da bölünmesi anlamına gelmez. Tarihe uygun olan bu garantörlüktür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti 1943 yılında Bengal'de kıtlık meydana getirip 4 milyon Hintlinin ölümüne sebep oldu, sonra da ülkeyi kontrolüne aldı. Bengal 70 bin ton pirinç üretirken, İngiliz derin devleti buna el koyup, gemilerle başka yerlere gönderip, kıtlıktan ölümlere neden oldu.
İngiliz derin devleti açıkça ifşa edilmediği için 300 yıldan beri şımarıkça ve arsızca faaliyetlerine devam ediyor.
İngiliz derin devletine örtülü olarak dikkat çekmek doğru olmaz, alenen İngiliz derin devleti açıklanmış olsa bu onların büyüsünü bozar.
İngiliz derin devletini direkt olarak anlatmak gerekir, net hedef gösterilmediği için Deccaliyet yüzyıllardır faaliyetini devam ettiriyor.
İngiliz derin devleti dünyanın dinsiz, tek dünya devleti haline gelmesini ister. Deccaliyetin asıl amacı budur.
Kalbinde hastalık olan insan zamanla, Kuran’la tedavi olabilir ama gerçek münafıksa düzelmez, ilk fırsatta eski pisliğine döner.
Münafığın yüzü sürekli masktır, hayasızlık yüzüne oturmuştur, utanma hissi yoktur, hayasızca müslümanlara iftira atar, çok seri yalan söyler.
Münafık kendine zarar gelmesin diye kesintisiz müslümanlara iftira atarak, kendince kusur bularak yaşamaya çalışır, aynı şeytan gibidir. Münafığın bedenine şeytan hulul etmiştir, müslümanları meşgul etme konusunda şeytani bir yeteneği vardır.
Münafık fitne çıkartmakta hayret edilecek derecede yeteneklidir, durduk yere pislik yapar. Münafık pislik üretme makinesi gibidir. Sürekli suç işlediği için suçlanmaktan çekinir, bunu gizlemek için sürekli müslümanlara iftira atar.
Münafık şeytanın insan suretine girmiş, insanlar arasında dolaşan bir halidir, müslümanların münafıklara karşı çok dikkatli olması lazım.
Münafık kör köstebek gibi çok ahmaktır, kendini zeki zanneder ama her oyunu yakalanır. Münafığın aklı çok zayıftır, o yüzden çok açık verir, sürekli kendini rezil eder. Münafık aynı kaçmaya çalışan kör köstebek gibi sürekli her oyununda yakalanır. Allah müslümanlara bu yönde bir güç verir.
Münafık her hareketini Allah’ın yarattığını kabul etmez. Bu yüzden bütün ömrü çırpınışlar içinde geçer. Münafığın Allah'a karşı gizli bir savaşı vardır.
Münafık herşeyi Allah’ın yarattığını düşünmez. Münafık için tek bir yaratıcı vardır o da kendi beynidir adeta beynine tapar.
Türkiye, Rusya, İran, Pakistan ve Çin birlik olursa İttihad-ı İslam hemen kurulur. Çin'de çok fazla sayıda müslüman var.
Rusya, Türkiye, İran ve Pakistan birleşerek, Çin'le de ittifak edilerek hemen İslam birliği kurulmalı.
İngiliz derin devletinin kolları ile tek tek mücadele etmek yerine doğrudan başa yönelmek akılcı olandır. bunun için de İslam Birliği gerekir.
Münafık dünya hakimi olmak isteyen deli bir ruha sahiptir, çok vesveselidir bu yüzden de delice bir panik içinde yaşar. Münafığın ruhunda deli bir boşluk vardır, onu sürekli doldurmaya çalışır.
Sevgi için derin samimiyet, derin Allah korkusu gerekir. Allah sevginin şartlarını Kuran’da belirtmiştir, bunlar olmadığında sistem çöker. Sevginin oluşması için samimiyet olacak ama bazılarının her hareketi poz oluyor, elleri, bakışları, yürüyüşleri pozdan ibaret oluyor. Sistem samimiyetsizliğin üzerine kurulu olduğu için tutku olmuyor. Tutku özel bir güç gerektirir, taklidinin yapılması kadını çok kızdırır.
İngiliz derin devleti ile iç içe olan bazı özenti yazarların ortak özelliği de Darwinist, Rumi ve homoseksüel destekçisi olmaları. İngiliz derin devletiyle bağlantılı bazı yazarlar da asi, kendini büyük gören, tartışmacı, laf söz dinlemeyen, kompleksli bir karaktere sahipler.
Özenti ruhu İngiliz derin devletinin felsefesinin bir yansımasıdır. Bu ruhu yaşayan kişiler hep aynı oluyor, bütün özellikleri ortak. Özenti ruhundaki kişiler kendilerince Peygamberimiz (sav)’e uygun olmayan sözler söylüyorlar, homoseksüelliği destekliyorlar. Bu gibi kişilerin garip bir sanat anlayışları var, hep özenti ruha sahip oluyorlar. Kendilerince herkesten üstün olduklarını düşünüyorlar. Bunlar Türk milletini sözde analiz eden, kendilerini yücelten kişiler. Hepsi Rumilik felsefesini kabul etmiş, homoseksüel destekçileri.
Sanat ve estetik eksikliği kargaşaya, mutsuzluğa yol açar. Halkın mutlu olmaması, sanatçıların ve kadınların ezilmesi gerilime sebep olur.
İngiliz derin devleti sistemi kan ve şiddet üzerine kurulmuştur ama İngiliz terbiyesi, İngiliz nezaketi güzeldir, bunu dışlamak olmaz. Biz ingiliz centilmenliğini, Fransız nezaketini, İtalyan sanatının estetiğini ve güzelliğini örnek alalım, Rusya da alsın, İran da alsın.
Bazıları İngiliz derin devletine karşı olmayı yanlış anlayıp, modernliği, kaliteyi, klas olmayı dışlıyorlar bu büyük yanlış olur.
Rusların iyi özelliklerinden biri de özenti İngiliz derin devleti ruhuna uzak olmalarıdır.
Milli menfaatler için ortaya çıkmak doğru olmaz. Milli menfaat peşinde olsak Suriyeli kardeşlerimizi almazdık, diğergam olduğumuz için aldık. Allah’ın rızasını düşündüğümüz, Allah’a hesap vereceğimizi bildiğimiz için Suriyeli kardeşlerimizi Türkiye'ye misafir olarak aldık. Aksinin zulüm olduğunu bildiğimiz için Suriyeli kardeşlerimizi ülkemize kabul ettik, onlar da bu vatanın has evlatlarıdır, bizim parçamızdır. Suriyeli kardeşlerimizle gurur duyuyoruz, Allah hepsine sağlık versin, kendi vatanları olarak kabul edip huzurlu olsunlar, sevinç duyarız.
Tayyip Hocam Çin’e, Rusya’ya ve İran’a sahip çıksın. Türkiye hep mütevazi, sevecen, alttan alan olsun, biz menfaat peşinde bir ülke değiliz.
Rusya ile Türkiye çok yakın olsun. Ruslar dürüst, mütevazi, iyi niyetli insanlar, hiçbir ülkenin bölünmesini istemiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2017> Daha Fazla

Türkiye ve Rusya, Çin'e de sahip çıksın. Türkiye, İsrail, Rusya, Çin ve İran birleşirse çok etkili bir ittifak olur.
Çingene kardeşlerimizi kendilerince küçük görenler ahlaksızlık yapıyorlar. Çingene demek sanatçı, neşeli, kalender, güzel insan demektir.
Trump İngiliz derin devletinin alçaklıklarından hiç yılmasın. İstedikleri tuzağı kursunlar geri adım atmasın. İftiraları kaale almasın.
İslam Birliği bağnazlığa dayalı olmayacak. Modern, kaliteli, aydın, sanata dayalı bir İslam anlayışı hakim olacak.
İttihadı İslam olmadan bereket gelmez, bela kalkmaz. Allah'ın emri yapılsın, Müslümanlar birleşsin.
Tayyip Hocam'ı desteklemek bir siyasi mesele değildir. Milli bir meseledir. İngiliz derin devletinin isteğine asla boyun eğmeyeceğiz.
İttihadı İslam mutlaka kurulacak, İngiliz derin devleti de fikren yerle yeksan olacak.
Dünyadaki felaketlerin çözümü İttihadı İslam'dır. Tek başına ne Türkiye'nin ne Mısır'ın ne İran'ın gücü yeter. Birlik olursak felaket kalkar.
Fitneye karşı İslam aleminin birlik olması, Türkiye'nin de İslam alemiyle birleşmesi gerekiyor. İyilik isteyen İttihadı İslam'ı savunmalı.
İngiliz derin devletinin en önemli taktiklerinden biri farklı hedefler, ülkeler, kurumlar göstererek kendinden dikkati uzaklaştırmaktır.
Türkiye Rusya, İsrail, İran ve Çin ile tam ittifak yaparsa son derece güçlü olur. Türkiye aleyhine oynanan hiçbir oyun etkili olmaz.
İnsanların çoğu kadına saygıyı bilmiyorlar. Kadın dilediği gibi özgür olacak ama herkes kusursuz hürmet gösterecek.
Türkiye, Rusya, İran tam ittifak etse hiç kimse bu güçlü ittifakı sarsacak bir şey yapamaz. İngiliz derin devleti tam felç olur.
Kıbrıs'ta toprak vermek diye bir şey asla söz konusu olamaz. Bunu kabul etmeyiz.
İslam'ı tebliğ etme amacında olan bir Müslümanın sosyal medya sayfalarını çok faydalı kullanması önemlidir.
Yaşananları eleştirirken küresel güç diye genel bir eleştiri yapmak değil doğrudan İngiliz derin devletinin oyunu olduğunu söylemek önemlidir.
Anayasa değişikliği konusunda halkın iyi bilgilendirilmesi çok önemlidir. Halk değişen her maddeyi ve ne anlama geldiğini bilmeli. Sistem değişikliğine neden ihtiyaç duyuluyor, nerelerde tıkanıklık yaşanıyor, bu halka çok detaylı anlatılsın. Halk referandumda neyi oylayacağını çok iyi bilmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ocak 2017> Daha Fazla

Münafık müminlerle tartışmak için, kendi düşük aklınca müminlerin açığını bulmak için Kuran'ı öğrenir.
Münafık çok nankör olur, yapılan iyilikleri görmez. Sadece şikayet edeceği konuları gündeme getirir, hep kusur bulmaya çalışır.
Münafığın içi fokur fokur lağım kaynar, Müslümanları sevmez. İçindeki fesat ve pislik hiç ölmez, fırsat bulduğunda yine alçaklık yapar.
Münafık her şeyin kendi hakkı olduğunu zanneder. Sahip olduklarının Allah'ın lütfu olduğunu düşünmez, kendi zekasıyla elde ettiğini düşünür.
Münafık düşük aklınca kendisini Müslümanlara karşı Kuran'la korumaya çalışır. Müslümanlara akıl almaz iftiralarda bulunur.
Münafık hiçbir şeyden ibret almaz. Hastalık, dert münafığı akıllandırmaz, daha da azgınlaşır.
Münafık karanlıkta uçan yarasa gibidir. Ahlaksızlık yapmak için uygun ortamı bekler.
Münafık kaya porsuğu gibi sinsice bekler, ilk imkanda yine pislik ve ahlaksızlık yapar. Bu yüzden münafık üzerinden dikkat dağılmamalı.
İngiliz derin devleti başta Rusya'ya karşı olmak üzere seri cinayetlere başladı. Doğal ölüm gibi göstererek suikast yapıyorlar.
Mehdi'nin ve İsa Mesih'in zuhurundan önce çok büyük olaylar olacak, hiçbir kardeşimiz fütur getirmesin, sarsılmasın, sonu hayır olacak.
Bazıları kendi akıllarına göre gülmeyi Müslümanlara yasaklıyorlar. Oysa mümin iman sevinci ve neşesi içinde yaşar.
Kendisine saygısı olmayan, kavgaya yatkın, sürekli küfürle konuşanlar nefret dolu hayatı makul görüyorlar. Böyle hayat olmayacağını anlatmalı.
Sevgisiz, öfke dolu, küfürsüz konuşamayan, ufukları dar insanların eğitimi için Devlet özel bir eğitim programı uygulamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2017> Daha Fazla

Musevilerin beklediği Moşiyah ile Mehdi aynı kişidir. Mehdi'nin hakimiyeti İslam ahlakının hakimiyeti demektir.
Neşe, sanat ve güzellik olmayan İslam iddiası, İslam'ın haşa bitmesi için şeytanın oynadığı bir oyundu. Bu oyunu biz bozduk.
Peygamberimiz Mehdi'nin taş kalpleri elmaslaştıracağını bildirmiştir. Mehdi dünyanın sevgi öğretmenidir.
Allah Kuran'ı insanların öğüt alması için kolaylaştırdığını bildiriyor. Şirk zihniyetindekiler ise Kuran anlaşılmaz diye yalan söylüyorlar. (Kamer Suresi, 17: Andolsun Biz Kur'an'ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı?)
Din gelenekçi Müslümanların gösterdiği gibi güç değildir, kolaydır. Şirke alışmış olanlar dinin kolay olduğunu görünce hayret ediyorlar. (Hac Suresi, 78: Allah adına gerektiği gibi mücadele edin. O, sizleri seçmiş ve din konusunda size bir güçlük yüklememiştir, atanız İbrahim'in dini(nde olduğu gibi). O (Allah) bundan daha önce de, bunda (Kur'an'da) da sizi "Müslümanlar" olarak isimlendirdi; elçi sizin üzerinize şahid olsun, siz de insanlar üzerine şahidler olasınız diye. Artık dosdoğru namazı kılın, zekatı verin ve Allah'a sarılın, sizin Mevlanız O'dur. İşte, ne güzel mevla ve ne güzel yardımcı.)
İran'ı uzun süre tehdit olarak gösterdiler, bu oyunu Türkiye bozdu. İran ile Türkiye'nin dost olması için biz de ilmi çalışma yaptık.
Allah bizim Sevgilimiz, biz Allah'tan uzak olmayız. Her nerede ne yapıyor olsak Allah'ı anarız. İslam hayatın dışında değildir.
İslam modernliktir, kalitedir, sevgidir. Müslüman bakımlıdır, dilediği gibi güler, eğlenir, dolu dolu yaşar. Aksini söyleyen yanlış biliyor.
Müslümanlıkta neşe ve sevinç vardır. Müzik, sanat, eğlence olmayan bir İslam oluşturarak İslam'ı adeta yeryüzünden silmek istediler.
Trump'ı Türkiye olarak, Türki devletler olarak ve İslam alemi olarak destekleyeceğiz. İngiliz derin devletine karşı, Rusya ve Çin de Trump’a destek verecektir.
Peygamberimiz Mehdi'nin kutsal emanetlerle çıkacağını söylemiştir. Kutsal emanetler İstanbul'dadır. Mehdi İstanbul'dan çıkacaktır.
Vakti gelinceye kadar Hz. Yusuf'un kardeşleri nasıl Yusuf'u tanıyamadıysa, Mehdi de vakti gelinceye kadar tanınmayacaktır.
Ben 1979'da tebliğe Mimar Sinan Üniversitesi'nde başladım. Mimar Sinan Üniversitesi o dönemde Marksizmin kalesi konumundaydı. Asıl amacım hep tebliğ oldu. Sosyete denilen kesimle Müslümanların bağı neredeyse sıfırdı. O cemiyet içinde ilk tebliği biz yaptık, İslam'la bağlantılarına vesile olduk. Bir çok Müslümanın girmeyi dahi düşünmediği Saint Benoit, Avusturya Lisesi, Dost Koleji, Robert Kolej gibi okullarda ilk tebliği biz yaptık.
Bir çok Müslüman meyhanedekine, klüptekine tebliğ yapmaz. Ama biz yaparız. Bu insanların yüzüne kapı kapatılmaz, biz onlar için emek vereceğiz. Resulullah da Ukaz Panayırında en dinden uzak kişilerin arasında tebliğ yapıyordu. Biz de İslam'a en uzak insanlara tebliğ yapacağız.
Müslüman ahlaken çökmüş, nefrete gömülmüş, tahrip olmuş insanları kurtarmayı hedefler. Onların kurtuluşu için gayret ibadettir. Müslümanın öncelikli tebliği Müslümana değil İslam'ı hiç tanımayan, şeytanın etkisine kapılmış kişileredir. Bizim asıl tebliğimiz o kitleyedir.
Bizim ısrarla gündemde tutmamızdan sonra tüm aydınlarımız, siyasilerimiz, yazarlarımız İngiliz derin devletinin üst akıl olduğunu anlatıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2017> Daha Fazla

Müslümanın her şeyi Allah içindir. Allah için yaşar, Allah için ölür.
Kuran'da kadının dövülmesi diye bir hüküm yoktur. Bu, Kuran'a ve İslam'a iftiradır.
Kadınlara hürriyet vermeyen şirk dinidir. Şirk dini İslam değildir. Kuran dini kadınlara alabildiğine özgürlük verir. Şirk dininde kadın haşa hayvandan aşağı görülüyor ve acımasızca eziliyor. Bu yüzden de şirk dini olan yerde bereket olmuyor.
Samimi mümin, iyi bir insan asla çirkin olmaz. Allah onu mutlaka güzelleştirir.
Kediler sevgiyi çok güzel bilen çok şahane varlıklar. İnsanlar kedilerin tatlılığını ve kıymetini daha yeni yeni anlıyor.
Kadınların akıl almaz baskıya alındığı bir din İslam olamaz. Kadınları sokağa çıkarmıyor, gülmelerine izin vermiyor, %99'u cehenneme gidecek diyorlar. Allah'ın kullarını ezersen Allah da seni ezer. Kadınları ezen anlayış İslam değildir. Şirk dinidir. İslam'da böyle bir zulüm yoktur.
İngiliz derin devleti dünya çapında desteklemeden hiçbir terör örgütü kurulamaz, yaşayamaz. IŞİD'i kuran da İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devleti bugün PKK'ya çekilin dese PKK hemen çekilir. Hiçbir eylemi kalmaz. Derin devlet desteğiyle eylem yapıyorlar.
İngiliz derin devletinin dünyadaki hakimiyetini bütün delilleriyle ispat ediyoruz, bazılarının kabul etmemesi bu gerçeği değiştirmez.
Osmanlı'yı paramparça edenin İngiliz derin devleti olduğunu herkes biliyor, bazıları ise hala anlamazlıktan geliyorlar.
PKK, IŞİD gibi bütün terör örgütlerinin hepsini dünya çapında destekleyen İngiliz derin devletidir.
Ortodoks İslam anlayışına göre hayat, sürünmekle eş anlamlıdır. Güzel olan herşeyi haram kılmışlardır, müzik, televizyon seyretmek haramdır. Deccaliyet bazı müslümanları Kuran'da olmayan haramlar çıkartarak oyuna getirdi, biz bu oyunları bozduk, bozmaya da devam edeceğiz.
Eğlence, müzik, dans bazılarına göre Müslümanlara yasak olması gereken nimetler olarak gösterildi. Bütün dünya nimetleri müslümanlarındır. Müslümanlara kendilerince herşeyin kötüsünü layık gördüler, yemeklerin, kıyafetlerin en kötüsü Müslümanların olsun istediler, bu oyunu bozduk. "Müslüman müzik dinlemez, resim yapmaz, gazete okumaz", "Müslüman kadınlar dekolte giyinemez, gülemez" dediler, bunu da değiştirdik.
Alkol büyük tahribat yapar ve alkol alındığında vücut ciddi bir zehirlenme geçirir, öyle ki vücut alkolden bir an önce kurtulmaya çalışır.
Peygamberimiz (sav) "Allah'ı öyle çok zikredin ki, ta insanlar size deli desinler" buyurmuştur. (Ahmed b. Hanbel, 3/68; Hâkim, 1/499)
Ben dini her an yaşadığım için bazı insanlar şaşırıyorlar, ben her yerde, her zaman Allah'tan bahsederim.
İngiliz derin devletinin her adımını, hukuk ve kanun ölçüsünde takip ediyoruz ve deşifre ediyoruz.
Allah'ın ruhu sonsuzdur. Allah'ın ruhunu taşıyan bir varlık da bu nedenle sonsuza kadar yok olmaz.
Avrupa'ya hakim olan İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devleti yani Deccaliyet Ortadoğu'ya da hakimdir.
Şehit olan aslanlarımızın tabutlarının üstüne ölüm tarihi değil, "şehadet tarihi" şeklinde yazılması daha güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2017> Daha Fazla

Şehitlerimize ne mutlu, Allah neşelerine neşe katsın. Cennet sofralarındaki o güzel muhabbete inşaAllah bizleri de davet etsinler.
Hadislere göre Mehdi ve talebeleri, haklarında söylenen hiçbir olumsuz sözden, hiçbir aleyhte tuzaktan etkilenmeyecekler.
Peygamberimiz Hz. Mehdi'nin mutedil, halim, selim ve insanların en sevileni olduğunu bildirmiştir.
Hadiste Mehdi'nin büyük felaketlerde insanlar için sığınak olduğu haber verilmiştir.
Mümin hayatının her anında Allah'ı anar. Koşarken, yemek yerken, banyo yaparken, düğünde eğlenirken Allah'tan bahseder. Allah asla unutulmaz.
Mümin hep yatıştırıcı ve kardeşlerine karşı hep hüznü zanlı olmalıdır. Allah müminler kardeştir buyurmuştur.
Deccaliyet ne yaparsa yapsın milletimizin neşesini kaçıramaz. Deccaliyet yıkılacak, viran olacak. Türkiye büyüyecek, güçlü olacak inşaAllah. Deccaliyetin baskısı bu yıl ve önümüzdeki yıllar daha artacaktır, ta ki 2021'lere kadar. O tarihlerde inşaAllah Mehdimize kavuşacağız.
Ağzından kötülük akıp da sıhhatli mutlu olan hiçbir kişi yoktur. Bu kişilerin ağzından akan şer müminlere hayır olarak yansır kendilerine şer olarak geri döner.
Kötü söz onu söyleyene döndüğü için iyilerin üzerinde bir etkisi olmaz ama o sözü söyleyenin içini yakar. Kötü söz söyleyenin sağlığı bozulur, elinden yüzünden sağlıksızlık akar. Kötü söze muhatap olanın ise nuru ve sağlığı artar.
Şeytan insanlara Darwinizm ve materyalizm ile pusu kuruyor. Bu tuzağa düşenler bencil, saldırgan, şiddete eğilimli hale geliyor.
Deccaliyet olmadan mümin sevap kazanamaz. Ağzından nefret akanlar deccal ordusudur. Deccal ordusunun kalabalık olması mümini şaşırtmamalı.
İnsan fıtratı sevgi, dostluk, merhamet, şefkat üzerinedir. Ama insanlıktan çıkmış sevgisiz kitlenin dilinden de elinden de bela akıyor.
Ruhu şeytana esir olan nefret insanı olur, nefret dışında bir şey ifade edemez olur. Artık o insanlıktan çıkmış, bir nevi hayvan olmuştur.
Ahir zamandayız, kimi bombayla kimi alçaklıkla kimi ağzından lağım akarak terör oluşturuyor. Çok fazla haysiyetsiz insan var. Bir süre sonra bu haysiyetsizlerin ıslah olduğunu göreceksiniz. Kışın ortasında bir anda fırtınanın dinmesi gibi fitneler son bulacak.
Ahir zaman fitnelerinin çok olması Müslümanlar için bir nimettir. Bu zalim insanlar hem Müslümanın değerini gösterir hem sevabını arttırır.
Mehdi'ye kurtarıcı olma vasfını veren Allah'tır. Talut da Zülkarneyn de kurtarıcı olarak gönderilmiş o devrin Mehdi'si olmuşlardır.
Mehdiyete karşı olan bunca geniş bir kitleye ve Mehdi'yi bekleyenler çok az bir grup olmasına rağmen Mehdiyet tüm dünyaya hakim olacak.
Irak, Suriye, tüm Ortadoğu tüm dünya Mehdiyete göre şekilleniyor. Yaşanan bütün olayların temelinde Mehdiyet var.
Bir kurtarıcı beklenmesinin Kuran’da yer almadığını söylemek tamamen yanlıştır. (Nisa Suresi, 75: Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?)
Manevi değerlere derin saygı ve ehemmiyet vermek Sayın Bahçeli'nin önemli özelliklerinden biridir. O yüzden Sayın Bahçeli herkesin saygı duyduğu ve sevdiği bir insan. Devlet şuuru olan, manevi değerlere saygı duyan kıymetli bir insandır.
Şehitlik çok büyük bir şeref, çok güzel bir kavuşma, ne mutlu şehitlere. Allah sevdiklerine uzun ömür ve sabrı cemil nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ocak 2017> Daha Fazla

Cennette dünyadaki teknolojinin daha güzeli olacak. Cennette deniz de var, göl de var, nehir de var, deniz araçları da var. Cennette sürat tekneleri, sürat arabaları herşey vardır. “İstediğiniz herşey” diyor Allah. Kuran ayeti. “Ol dediğim de olur” diyor Allah. Dünyada her şey sebep sanatıyla yaratılıyor. Cennette ise sebepler tamamen ortadan kalkıyor.
Peygamberimiz Mehdi'nin çıkışında yaşanacak olayları o devrin kişilerinin isimlerine kadar haber veriyor.
Mehdiyete karşı mücadele uğursuzluk getirir. Mısır, Irak, Suriye Mehdiyete tavır aldı hepsine uğursuzluk getirdi.
Deccaliyetin yenilmesi Mehdiyet safında toplanmakla olur. Deccaliyetten korkup, deccal yok demek değil, Mehdiyet safında birleşmek gerekir.
Ortadoğu'yu paramparça eden harita, başında Churchill'in olduğu "40 haramiler" olarak adlandırılan ekip tarafından çizilmiştir.
Birinci Dünya Savaşı’nda Arapları da Yunanlıları da Osmanlı'ya karşı kışkırtan, organize eden İngiliz derin devletiydi.
Gülen örgütü, PKK, DAEŞ, El Kaide hiçbir terör örgütü İngiliz derin devletinin aklı, planlaması ve yönlendirmesi olmadan eylem yapamaz.
İngiliz derin devletini çarşaf gibi ortaya serdikten sonra yüzlerce aydınımız İngiliz derin devletine karşı tavır aldılar ve deşifre ettiler.
Eğitim müfredatında Allah yoktur denilen evrim olduğu müddetçe manevi bir eğitimden söz etmek mümkün olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2017> Daha Fazla

Kıbrıs'ta sürekli taviz vermek doğru olmaz. Toprak vermek kabul edilmez. Türklerle Rumlar kardeşce bir arada yaşarlar ama toprak verilmez. Kıbrıs'ta asıl yapılması gereken kardeşlik ruhunun pekiştirilmesidir. Toprak paylaşımı değil, kardeşçe bir arada yaşamak önemlidir. Kıbrıs'ta Türkiye'nin garantörlüğünün kaldırılması diye bir şey de kabul edilemez. En hayati konu kardeşlik bağının güçlendirilmesi. Kıbrıs'ta sevgisiz üslupla çözüm oluşmaz. Mühim olan kardeşlik ve sevgi ruhu. Önce bu ruhun pekiştirilmesi gerekir.
Allah Müslümanlara Kitap Ehli'nin yemeklerini helal kılmış, Ehli Kitap’tan hanımlarla evlenebileceklerini söylemiştir.
Amansız bir Hristiyan ve Musevi düşmanlığı Müslümana yakışmaz. Allah onların Ehli Kitap olduğunu bildirmiştir. Ehli Kitap'a şefkat duyulur.
Musevi düşmanlığı Kuran'a uygun değil. Museviler Hz. Musa'nın evlatları, binlerce yıldır Hz Musa'ya sadakat gösteriyorlar. Müslüman toptan bir kavme karşı olmaz. Her toplumun içinde olduğu gibi Musevilerin içinde de zalimler olur, sadece zalimlere karşı olunur.
Amerika’nın Trump yönetiminde eski güzel dindar günlerine dönmesini temenni ediyoruz. Bu idealine ulaşması için Trump'ı yalnız bırakmamak şart.
Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin de İsrail'in de Rusya'nın da Deccaliyetin baskısından kurtulduğunu göreceğiz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2017> Daha Fazla

Hz. İsa ile Hz. Mehdi fiziki olarak birbirlerine benzeyeceklerdir. Mehdi bir çok Peygambere benzeyen özellikler taşıyacaktır. Mehdi aynı zamanda Hızır meşreplidir. Nuh gibi uzun ömürlü olacaktır.
Hadislerde deccal casus olarak belirtilir. İngiliz derin devletinin yancılarının hepsi casustur. Sürekli bilgi aktarırlar.
Hem Türkiye'nin hem İslam aleminin başı Deccaliyet ile yani İngiliz derin devletiyle dertte. Bu dert birlik olarak hareket edince kalkar.
Masonluk çok eski tarihlere dayanan bir yapı. Dindar masonlar, Firavun ve Nemrud gibi dinsiz masonların etkisiz hale gelmesini sağlamıştır.
Erbakan Hocamız dünya tatlısıydı, şakacı, hoşsohbet bir insandı. Tüm milletimizin gönlünde olan İslam Birliği’ni aslan gibi savunurdu.
İngiliz derin devleti Müslümanların kıyasıya birbirini yok etmesini istiyor. Şii Sünni düşmanlığı teşvik edilince de bu plan işlemiş oluyor.
Namaz vakitli olarak farz kılınmıştır. Namazın borcunun ödenmesi diye Kuran'da hüküm yoktur. Bu, insanları namazdan uzaklaştıran bir hurafedir.
Dinin kolay olduğu Allah'ın hükmüdür. Allah Kuran'da İslam için, "İbrahim'in dini gibi kolaydır" buyuruyor. Dini zorlaştırmak şeytanın oyunudur.
Anadolu'daki sözlü Mevlevilik ile İngiliz derin devletinin yaydığı Rumilik farklı şeyler. Rumilik’te homoseksüellik ve dinsizlik var.
Kuran'da zırha dikkat çekilmiştir. Tedbir almak, gerekli koruma tedbirlerinin alınması ibadet hükmündedir.
Büyük Ortadoğu Projesi, Decccaliyet olan İngiliz derin devletinin Ortadoğu'yu tuz buz etme projesiydi. Türkiye'nin Rusya ile ittifak etmesi bu projeyi bozdu.
Türkiye'nin DAEŞ ve PKK ile başının belaya girmesi İngiliz derin devletinin ve odaklarının 150 yıllık planıdır ve bu plan daha sürecek. İngiliz derin devleti Osmanlı'ya Abdülhamit döneminde girmiş ve kendine muazzam bir alan sağlamış, bu alandan çıkmayı da hiç istemiyor.
Her şey Allah'ın takdir ettiği şekilde gerçekleşiyor. Zalimler mutlaka yenilecek, adalet mutlaka yerini bulacaktır.
Paramparça bir Suriye oluşması hiç kimseye mutluluk vermez. Şiiyse ne güzel, Sünniyse ne güzel, Ehli Kitapsa ne güzel, hepsi birlikte yaşasın.
Suriye'de barış görüşmelerinin bir an önce Suriye'nin bütünlüğünü koruyacak şekilde tamamlanması için tüm gruplar katkıda bulunsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2017> Daha Fazla

Müziği, dansı, eğlenceyi, neşeyi, güzelliği yaratan Allah'tır.
İngiliz derin devletinin en yoğun hakim olduğu yerler Hindistan ve Pakistan bölgesidir. Hadislerde de bu bölgelere dikkat çekilmiştir.
İngiliz derin devleti tüm İslam alemini hasta etti ama Allah'ın izniyle baştabip Mehdi görevde, o hastayı şifaya kavuşturacak.
Satranç helaldir. Haram olduğuna dair hiçbir hüküm yoktur. Satranç zekayı ve dikkati geliştirir, muhakeme ve yargıyı güçlendirir.
İngiliz derin devleti İngiliz halkının da başına bela olmuş durumdadır. Biz İngilizleri severiz, Deccaliyet olan İngiliz derin devletidir. Ahir zamanın en şiddetli fitnesi Deccaliyettir. Şu anda dünya Deccaliyetin azgınlığını izliyor. Olayların daha da şiddetlendiğini görecekler.
Bağnaz sistemin en korkunç yönlerinden biri 4 ayrı mezhepte 4 farklı din oluşturulmuş olması. Birinin haram dediğine diğeri helal diyor. Kuran'a göre helaller ve haramlar bellidir.
Kuran'a göre abdest de namaz da kolaydır. Zorlaştırarak insanları namazdan uzaklaştırmış oluyorlar. Dini zorlaştırmayı takva zannediyorlar. Tam tersine şeytanın oyununa geliyorlar. Allah dinin kolay olduğunu bildiriyor.
Federasyona kapı açacak hiçbir sistemi milletçe kabul etmeyiz. Federasyon getirecek bir Başkanlık İngiliz derin devletinin planıdır.
Deccal insanların mutlu olmasını istemez, insanları kendisine haşa kul olmaya zorlamak için insanların yaşam sevincini ellerinden alır. Deccal neşeye, sevince, mutluluğa, güzelliğe, birlik beraberliğe en çok da imana ve Kuran'a saldırır. Bu hedefleri iyi bilmek lazım.
Hadiste Hz. Mehdi'nin hükmünün Hızır'ın hükmü gibi olacağı bildirilmiştir. Hz. Mehdi de Hızır meşreplidir.
Şii de Sünni de tertemiz Müslümandır. Şii kardeşlerimiz Hz. Ali aşığıdır, Mehdi aşığıdır. Şiiler, Aleviler bizim baş tacımızdır. Sünniler de Şiiler de çok acı çektiler, artık iki kardeşin birbirine sarılması vakti. Birlik olursak Deccaliyeti tam mağlup ederiz inşaAllah.
Makul ve normal yaşamak varken münafığın sürekli pislik ve ahlaksızlık içinde yaşamakta ısrar etmesi bir nevi mucizedir.
Şii ve Sünni çatışması oluşturmaya çalışan, nefret ifadeleri kullananlar bilerek veya bilmeyerek Deccal'e uymuş oluyorlar.
Hadiste Deccalin fil orduları vardır deniliyor. İngiltere Birinci Dünya Savaşı sırasında ordusunda fil kullanmıştı.
Şii Sünni çatışması çıkarmak için hem sözde Sünni hem sözde Şii alim görünümlü kişileri çıkarıp nefret konuşması yaptırıyorlar.
Deccal ilk başta alim bir kişi gibi ortaya çıkar, daha sonra Peygamberlik ve sonra da İlahlık iddia eder. Yanındakilere cennet vaat eder.
İslam alemi birleşmeden, İttihadı İslam olmadan, Mehdi ve İsa Mesih zahir olmadan Deccaliyetin fikren ölümü diye bir şey olmaz. Hiçbir ülke tek başına Deccaliyete karşı koyamaz. Mutlaka ittifak etmek, birlik olmak gerekir.
Deccaliyet haşa İlahlık iddiasıyla ortaya çıktığı için yılmaz. Can almaktan, terörden, anarşiden vazgeçmez. Deccal terör yapıp insan öldürürken haşa kendisinin İlah olduğunu ispatlamaya çalışır, "can alırım can veririm" diye mesaj verir. Tarihteki deccaller de can alıp can verdikleri iddiasında olmuştur. Firavun da Nemrud da insan öldürüp dirilttiğini söyleyip İlahlık iddia etmiştir.
IŞİD, PKK, El Kaide, bazı Şii milisler, Boko Haram hepsi İngiliz derin devleti tarafından yönlendirilen terör örgütleridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ocak 2017> Daha Fazla

Kimsenin kimseyi kendince terbiye etme hakkı yoktur. Herkes kendi konumuna bakmalı. Müslüman sadece doğruyu ve yanlışı söyler, karşısındakini hiza edemez.
Müslüman camialara muhabbet, müsamaha gösterilmemeli demek çok sevgisiz bir üslup. Allah böyle bir sevgisizlikten razı olmaz.
Mehdiyet'in hakimiyeti dediğimiz Kuran'da Allah'ın emrettiği sevginin, kardeşliğin, merhametin dünyaya hakim olması, tüm silahların kalkmasıdır.
Müslüman Peygamber vefat ettikten sonra da mücadeleye devam etmekle yükümlüdür. İşte Mehdiyet zafere kadar, ta ki fitne yeryüzünden kalkıncaya ve din Allah’ın oluncaya kadar bu ilmi mücadeleyi yapanlardır.
Münafık asi, züppe ve çok sinsidir. Hz. Adem döneminden beri sinsilik tüm münafıkların özelliğidir.
İngiliz derin devletinin en önemli yönlerinden biri kendisini çok iyi gizlemesidir. CIA dahil bir çok istihbarat örgütü İngiliz derin devletinin etkisindedir.
Noel kutlayana gavur denmez. Allah Hristiyanlara gavur demiyor, Ehl-i Kitap diyor, Ehl-i Kitap'tan hanımlarla evlenebilirsiniz diyor.
Münafık çok nankör ve alçaktır. Müslümanların tüm iyi tavırlarına karşı onun sistemi hep Müslümanlarda hata ve kusur bulmak üzerinedir.
Münafıkta deli cesareti vardır. En çirkin cesaret münafıkta görülür. Samiri de çok çirkin cesarete sahipti ama kendini masum göstermeye çalıştı. Münafık cesareti tarihin en pis, en kirli, en ahmak cesaretidir. Mesela Halifeleri şehit etmeye cesaret edebilmeleri çok büyük ahlaksızlık.
Münafık yancıdır. Kendi keyfinin, menfaatinin peşindedir. Müslümanların çektiği sıkıntı onu hiç ilgilendirmez.
Münafıklık konusu 2017 ve 2018'de de üzerinde durduğumuz bir konu olacak. Tüm İslam aleminin konunun ehemmiyetini anlaması gerekir.
Kendi dahil herkesten nefret eden, temizliği bilmeyen, kültür seviyesi düşük bir kitle var. Bu kişilerin eğitimi önemli. Israrla doğruya çağırmalı. Bunların kelime dağarcıkları 200'ü geçmiyor. Tepkileri ilkel. Görgüleri yok. Her şeye saldırgan yaklaşıyorlar ama eğitilmeleri mümkün.
İslam alemindeki kargaşanın tek çözümü Mehdiyet'tir. Seyyidina İsa Mesih ve Mehdiyet dışında hiçbir çözüm yoktur.
TV yayınlarında genellikle saatlerce uzun uzun hikmetsiz konuşmalar yapılıyor. Çözüm gösteren konuşmalar neredeyse hiç olmuyor. Mesela saatlerce kadınların kıyafetine karışılmamalı, eğitim şart diyorlar. Ama eğitimin nasıl olması gerektiğini söylemiyorlar. Kuran'ın yeterliliğini, Allah sevgisi ve Allah korkusunu anlatmak gerekir. Mevcut Darwinist eğitimle baskıcı, şiddeti savunan insanlar yetişiyor. Bu kişilerin zihniyetini destekleyenler de var. Bunlara karşı çözüm Kuran ruhudur.
Terör saldırılarından sonra içe kapanmak, neşeden, hayattan vazgeçmek doğru bir yöntem olmaz. O zaman terör amacına ulaşmış olur. İnsanları mateme çağırmak doğru değil. Zaten terörün amacı Türkiye'nin neşesini kaçırmak, normal yaşamı engellemek. Bu oyuna gelmemek gerek. İnsanları mateme çağırmak yerine “bizi böyle yıldıramazlar, hayat sevincimizi elimizden alamazlar, moralimizi bozamazlar” denilmeli. Terör saldırılarından sonra akılcı yaklaşmak önemlidir. Kalben buğz edilir, gerekli tedbirler alınır, ancak yaşam sevincini terk etmek olmaz.
Eğlence yerlerinin tek tek kapandığı, gençlerin rahatlık bulamadığı, giyimlerine, yaşamlarına herkesin karıştığı bir Türkiye istemeyiz.
Herkesi gavur ilan eden, Hristiyan ve Musevi kardeşlerimize karşı akıl almaz bir nefret propagandası yürütenlere kimse itibar etmesin.
Türkiye modern bir ülke. Her düşünceden insanın istediği gibi yaşayabildiği bir ülke. Bu konuda bir geri gidiş olmasını kabul etmeyiz.
Müslüman haram olan konuları gündeme getirir ancak kimsenin nasıl yaşadığına karışamaz. İnsanların ne zaman eğleneceğine, hindiyi ne zaman yiyeceğine kimse karışamaz. Kuran'a göre kimsenin böyle bir hakkı yoktur.
Şehitlerin bulunduğu boyutta hüzün, üzülme yok. Orada sevinç içinde rızıklanıyorlar.
Böyle yiğit insanların olduğu bir ülkeyi İngiliz derin devleti hiçbir zaman teslim alamaz, alamayacak. Bizim milletimiz çok delikanlıdır.
Müslümanların, yılbaşının veya Hz İsa'nın doğumunun kutlanmasına bir karşıtlığı olamaz. Hz. İsa'nın doğumu Müslümanlar için de sevinç vesilesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2016> Daha Fazla

İttihadı İslam'dan hiç bahsetmeden, iman hakikatlerini, Kuran'ın mucizelerini anlatmadan İslam tarihi anlatarak İslam hakimiyeti olmaz.
İslam alemi birleşmediği müddetçe zulüm ve acımasızlık devam eder. Müslümanları birleştirmek için coşkulu, şevkli, samimi bir ruh gerekir.
Müslümanlar, İngiliz derin devletine karşı tek tek başarılı olamazlar. Ama İslam alemi birleşirse muazzam bir güç olur, derin devlet yenilir.
PKK, IŞİD, El Kaide, Boko Haram tüm terörist gruplar İngiliz derin devletinin çatısı altındalar. Bu yapıyla mücadele İslam Birliğiyle olur.
Tüm dünyaya 2017 hayırlı uğurlu olsun. Hadislerin ve Bediüzzaman'ın işaretleriyle çok önemli olayların olacağı bir yıl olarak görünüyor.
2017 kilit yıllardan biri. 2023'ler İslam'ın zaferiyle sonuçlanacak inşaAllah. Bu zafer bağnazlığın değil Kuran'ın zaferi olacak. Dünya ilk defa şeytanın etkisinden kurtulacak ve dünyaya iyilik, güzellik, barış, kalite, sevgi, merhamet, nezaket hakim olacak. Bunu göreceğiz.
Allah münafıkların tüm tuzaklarını yerle bir etsin. Ehli Kitap'a hayır ve güzellik versin, ateistlere hidayet nasip etsin.
Önümüzdeki yıllar İttihadı İslam'ın başlangıcının olacağı yıllar. Allah tüm Müslümanların ayaklarını sağlamlaştırsın, güç ve hayır versin.
Allah yeni yılı tüm İslam alemine bütün dünyaya hayırlı kılsın. Allah İslam aleminin üzerindeki belaları, uğursuzlukları, kavgaları kaldırsın. Bizleri İsa Mesih ve Mehdi'ye talebe yapsın.
Münafık her şeyi yaratanın Allah olduğunu anlayamayacak kadar ahmaktır. Kendisini gizlediğini zanneder, gizli sandığı her şeyi yaratan Allah’tır.
Münafık kendince cahil bir özgürlük anlayışı içindedir, sürekli başını belaya sokar, bir beladan kaçmaya çalışırken diğerine düşer.
Münafığın içinde Allah'a uzak olmaktan, haşa Allah'a karşı mücadele etmekten kaynaklanan muazzam bir sıkıntı ve anarşi vardır.
Münafığın yüzü kukla sahnesi gibidir. Yüzüyle sürekli oynar, bakışlarına pis ifade verir, menfaati gerektirdiğinde kendini mazlum gibi gösterir.
Münafığın ruhu sürekli karmaşa ve anarşi içinde olduğu için hayatının hiçbir anı huzurlu değildir, sürekli kin ve öfke içindedir.
Münafık Müslümanların tamamen dağılmasını ister. Kendisi Müslümanları terk ederken diğer insanlara siz de ayrılın, dağılın mesajı verir.
Münafık Müslümanların ne yaptığını da sürekli merak eder, Müslümanların başına bir sıkıntı gelmesini ister.
Münafık ilk başta Müslümanların içinde menfaat sağlamak için kendini saklar daha sonra Müslümanlardan ayrılmaya yeltenir ama başkalarını da kendisiyle birlikte sürüklemek ister.
Kuran'da en önemli konu münafıklarla ilmi mücadeledir. Çünkü münafık Müslümanların içinde İslam aleyhine faaliyet göstermektedir.
Rusya'nın karşı karşıya kaldığı saldırıların bir etkisi olmayacaktır. Özellikle Türkiye, İran, Rusya ittifak ederse çok sağlam bir güç olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2016> Daha Fazla

İntiharların bu kadar artması deccalin acımasız sisteminin, bencilliğinin, insanları nasıl ezdiğinin, nasıl mahvettiğinin delili.
Bizim anlatımlarımızdan sonra Rusya tarihinde ilk defa İngiliz derin devletine karşı net tavır koyuyor. Rusya'ya saldırıların artmasının sebebi de bu.
İngiliz derin devletini açıkça ifade etmekten, deccaliyetin mutlaka yenilgiye uğrayacağını anlatmaktan hiç kimse çekinmemeli.
Dini bozanların sisteminde tüm eziyet kadınlara yapılıyor. Kadını potansiyel cehenneme layık insan olarak görüyorlar. Oysa kadın çok kıymetlidir.
İslam ultra modern insanların yaşadığı, yardımlaşmanın, merhametin, iyiliğin, bilimin, sanatın en yüksek noktaya çıktığı en güzel sistemdir.
Tüm Peygamberler mütevazıdır, neşelidir, şakacı ve hayat doludur.
Müslümanların oluk oluk kanı akarken bazı sözde alimler de saatlerce hiçbir aciliyeti olmayan konular üzerinde konuşuyorlar.
İslam'ı yaşanması mümkün olmayan ve şiddet içeren bir din gibi gösterdikleri için dünyanın dört bir yanında Müslümanlar acımasızca eziliyor.
Şii ve Sünni diye Müslümanları birbirine kırdırmaya çalışıyorlar. Müslüman denilince bakımsız, kirli, zevksiz insanlar akla gelsin istiyorlar. Oysa Müslümanlık nezaket, kalite, güzellik, sanat, bilim, görgü, güzel söz, incelik özetle güzel olan her şeydir.
Kuran'da binden fazla münafıklarla ilgili ayet var ama İslam dünyasının en az üzerinde durduğu konu münafıklık.
Peygamberler hüzünlüdür inancı doğru değildir. Bu yanlış bir bilgidir. Az gülüp çok ağlamak küfre layık bir durumdur. Mutsuzluk, hüzün, üzüntü Müslümanın değil küfrün vasfıdır. Müslüman imani heyecanıyla neşeli ve sevinçlidir.
Sanat, kalite, estetik olmadığında hayatın anlamı ve güzelliği kalmaz. Eğitim olmadan da sanattan zevk alan bir nesil yetişmez. Bir an önce Sanat ve Kalite Bakanlığı kurulsun ki inşaattan ayakkabı imalatına kadar her yerde sanat ve kalite hakim olsun. Bu temel siyaset olsun.
Putin'in Amerikalı diplomatları sınır dışı etmeyeceğiz açıklaması çok güzel olmuş.
Amerika'nın siyasetini yönlendiren İngiliz derin devletidir. Ortadoğu'da yaşanan bu felaketin mimarı da İngiliz derin devletidir.
Bazı tv kanalları inanmadıkları ve uygulamadıkları hayatı insanlara telkin ediyor, İslam'ı sanatsız, güzelliksiz bir hayat gibi gösteriyorlar.
Avrupa'da Amerika'da nasıl böyle elektrik kesintileri yaşanmıyorsa Türkiye'de de yaşanmaması için tüm tedbirler alınmalı.
İran, Rusya ve Azerbaycan ile ittifakımızı güçlendirelim. Doğal gaz ve enerji kaynakları konusunda tam bir işbirliği olsun.
Kan dökülmemesini, Müslümanların kurtuluş bulmasını isteyen “Şii Sünni kardeştir, Müslümanlar bir olsun, bir manevi liderimiz olsun” demelidir.
Müslümanlara çözüm göstermeden sadece sorunları gündeme getirip şikayet etmek olmaz. Çözümün Mehdiyet ve İslam Birliği olduğu söylenmeli.
İslam aleminin karşısındaki gücün yani Deccaliyetin ne olduğunu açıklamadan, İslam Birliği'ni istemeden İslam aleminin sorunları çözülmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2016> Daha Fazla

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu çok dengeli, aklı başında, teröre tamamen karşı, her sorunu demokratik yöntemlerle çözmeye çalışan nezih bir insandır. Sayın Kılıçdaroğlu seyyid kökenli, son derece kaliteli bir Anadolu insanıdır.
Hz. Musa'nın sakalı çok gür ve uzun, omuzları çok geniş, bakışları çok keskindi.
Şehitlerimizin makamı çok güzel, onlara imreniyoruz. Allah şehitlerimizin ailelerine uzun ömür versin.
Kuran eksik ve hatalı yönleri düzelten bir kitaptır, kendinden önce gelen hak kitapları tasdik eder ama onlardaki tahrifatı da düzeltir.
Hz. İsa (as) çillidir, gri gözlüdür, çok keskin bakışlı, çok sevgi doludur. Sakin mizaçlı bir insandır, herkese karşı çok şefkatli, çok nezihtir. Hz. İsa (as) düşünme gücü çok fazla olan bir peygamberdir.
Kuran'da Tevrat ve İncil'e gönderme vardır ama bazı Müslümanlar bunu anlamak istemiyorlar, oysa İncil ve Tevrat okusalar ufukları geniş olur.
Müslüman, Hristiyan veya Musevi olan kişi peygamberlerden herhangi birini inkar ederse bu küfür olur.
Peygamber Efendimiz (sav)'in Peygamberliğini kabul eden bir Musevi’ye “kafir” demek Kuran’a uygun olmaz.
Ehli Kitap kendi şeriatını yaşayabilir ama Peygamberimiz (sav)'e kendince yalancı diyen ve Peygamberliğini kabul etmeyen küfre düşer.
Müslümanların Tevrat ve İncil'in tahrif edilmemiş bölümlerini okumaları ve hayata geçirmeleri gerekir. (Maide Suresi, 44: Gerçek şu ki, Biz Tevrat’ı, içinde bir hidayet ve nur olarak indirdik.)
İslam alemini paramparça eden, Osmanlı’yı yok eden üst akıl İngiliz derin devletidir. Bedüzzaman da bunu eserlerinde anlatmıştır.
Bediüzzaman da deccaliyetin dünya hakimiyetine dikkat çekmiştir. Deccaliyeti yönetenin İngiliz derin devleti olduğu net ifade edilmeli.
Allah aşkı durduk yere oluşmaz, emek vermek, çile çekmek gerekir. Acılar, sıkıntılar olmadan insanda delicesine bir aşk oluşmaz.
Dünya karmaşık bir yer değil, herşeyin bir sebebi var. Allah olayları yaratırken tek amacı var. Allah Kendisi’ni çok sevmemizi istiyor. Allah’ın en önemli vasfı sevmesi ve sevilmesidir. Kedilerin, süslerin, müziğin, insanların, ağaçların yaratılmasının sebebi hep sevgidir. Bütün yaratılıştaki amaç insanın Allah’ı sevmesidir. Sevgi olmazsa insanın aklı donuklaşır.
İngiliz hayranlığını telkin etme konusu Abdülhamit döneminden beri tüm Ortadoğu'da yaygın. Bu, İngiliz derin devletinin bir yönlendirmesi.
Türkiye de Rusya da Suriye'nin bölünmesine karşı. Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması doğru bir siyaset.
Tevrat ve İncil Ehlinin Kuran'ı kabul etmesi şart. Kuran Ehlinin de Tevrat ve İncil'deki Kuran'a uygun bölümleri kabul etmesi şart.
Allah dinin zorlaştırılmasını istemiyor. Kuran'ın hükmünün yeterli olduğunu bildiriyor.
Tevrat ve İncil'in geçersiz olan kısımları Kuran'da bildirilmiştir. Kuran'a uygun bölümlerinin Müslümanlar tarafından da bilinmesi gerekir.
Amerika YPG/PYD'ye kameraların gözü önünde silah ve mühimmat veriyor, aksini iddia etmeleri gerçekçi değil.
Peygamberimiz, Mehdi'nin sakalının nasıl olacağını dahi detayıyla anlatmıştır. Bazıları Mehdi sakalsız olacak diyorlar. Bu doğru değil. Hiçbir hadiste Mehdi'nin sakalsız olacağına dair bir ifade yoktur. Peygamberlerin de çoğunun sakalının nasıl olduğu hadislerde vardır. İsa Mesih ve Hz. Davud'un sakalı kızıla çalan kestane rengidir. Mehdi ve diğer Peygamberlerin sakalının ise siyah olduğu bildirilmiştir. Hadislere göre Mehdi'nin sakalı kevsec (yanlarda az) alt taraftan cezm edilmiş (düzeltilmiş) şekildedir.
Peygamberimiz yeryüzünde akan kanı kendi soyundan gelecek olan Mehdi (as)'ın durduracağını bildiriyor ve Mehdi'yi çok detaylı anlatıyor.
PKK, YPG, IŞİD, El Nusra, El Kaide, Boko Haram ve diğer tüm örgütler İngiliz derin devletinin yönlendirmesiyle hareket ediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Aralık 2016> Daha Fazla

Yiğit lakabıyla anılır. Peygamberimiz "Bir mümine deli denilmedikçe imanı kamil olmaz" buyurmuştur.
Bir Müslümanı sırf düşüncelerinden dolayı 10 ay akıl hastanesinde tutmak bu hukuksuzluğu yapanlar için ayıp, benim için ise şereftir. Akıl hastanesinde bana yapılan hukuksuzlukların örneği görülmemiştir. Hükümlü olmadığım halde hemşire ve doktorlarla dahi görüşmem yasaktı.
İftira sebebiyle akıl hastanesinde tutulduğum dönem Türkiye'nin nasıl dönemlerden geçtiğinin anlaşılması açısından önemlidir. O günler benim şerefimdir.
Türkiye için en hayati konulardan biri kalite ve sanattır. Mutlaka Kalite ve Sanat Bakanlığı kurulması, bu alanda atılım yapılması lazım.
Büyük bir istihbarat örgütünün desteklemediği hiçbir terör örgütü varlığını devam ettiremez. PKK ve IŞİD İngiliz derin devleti desteğiyle var.
Mehdi hayret uyandıracak bir şahıstır. Bediüzzaman Mehdi için "acip şahıs" demiştir.
Din bozanlar mutluluğu, güzelliği, sanatı, estetiği dinin karşıtı gibi gösteriyorlar. O zaman Müslümanları bir nevi cehenneme itiyorlar. İslam cennettir. Allah Müslümanlar için dünyada da ahirette de cenneti istiyor. Müslümanlar dünyayı cennet gibi yapacaklar. Zulüm yapan, asıp kesen, şiddet uygulayan "gavur"dur. Müslümanların da Kitap Ehli'nin de içinde zulüm yapan çıkabilir.
Hristiyanlara ve Musevilere "gavur" denilmez. Onlar Ehl-i Kitap'tır. Allah Ehl-i Kitabın yemeğini ve hanımlarla evliliği helal kılmıştır.
Peygamberimiz'in vefatının hemen ardından münafıklar ve dönemin derin yapıları ittifak ederek Müslümanları büyük bir açmazın içine soktu.
Müslüman dediğin perişan olmalı, hayatında sanat, bilim olmamalı anlayışı şu anda İslam dünyasının amansızca ezilmesine sebep oluyor.
Peygamberimiz bir hırkayla oturur, 2-3 hurma yerdi diye yanlış bir inançları var. Oysa Allah Peygamberimiz'i zengin kılmıştır. Peygamberimiz'in ihtiyaç içinde yaşadığını iddia etmek sahabeye de iftira olur. Hiçbir sahabe Peygamberimiz'i ihtiyaç içinde bırakmaz.
Müslüman olmak perişanlıkla eş anlamlı olsun istiyorlar. Allah çiçekleri, kuşları, dünyayı süslü yaratıyor. Müslüman da bakımlı ve özenli olur.
Müslümanların kaliteli, nezih, görgülü, zevkli, temiz, bakımlı olması Kuran ahlakının gereğidir. Korkunçluğu din gibi göstermek zulümdür.
Hristiyanlar Hz. İsa'nın doğumuna sevinip kutluyorlar, Müslümanların bundan rahatsız olacağı bir şey olamaz.
Kürtler dürüst, mert, sözünün eri, her yönden güvenilir insanlardır. PKK ise kahpe ve alçaktır. PKK ya aklını başına alacak ya da bölgeden gidecek.
Biz Ortadoğu'da komünist Stalinist azgın bir yapı istemiyoruz. Kürt kardeşlerimiz bizim canımız, bizim baş tacımız.
Rusya, İran, Türkiye ve İsrail ittifakı kurulur, buna Suudi Arabistan ve Katar da katılırsa hem bölge hem dünya huzura kavuşur.
Rusya'da Putin'i tasfiye edip İngiliz derin devletinin etkisinde olan birini getirmek istiyorlar. Tüm Türki devletler Putin'e destek olsun.
İngiliz derin devletinin yönlendirmesiyle Amerika tarafından PYD/YPG/PKK'ya MANPADS verilmesi doğrudan Türkiye'ye yönelik bir harekettir.
Rusya, İsrail, İran ve Türkiye mutlaka ittifak etsin. Bu konuda hiç gecikme olmasın. Bölgede İngiliz derin devletinin tüm oyunlarını bozalım.
Obama'nın siyasetini İngiliz derin devleti yönlendiriyor. İngiliz derin devletinin bu siyaseti Suriye'de çok büyük tahribata sebep oldu.
İngiliz derin devleti Suriye'deki yenilgisinin acısını Rusya'dan çıkarmaya çalışıyor. Art arda yaşanan suikastlar, uçak düşmesi bu yüzden. Deccaliyet bundan sonra da seri ataklara geçecektir. İran, Türkiye, Rusya, Mısır ve İsrail ittifak ederse Deccaliyet diye bir şey kalmaz.
İngiliz derin devleti Suriye'de mağlup oldu. Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirip Suriye, Irak ve Türkiye'yi böleceklerdi, planları alt üst oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Aralık 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin 1920’lerdeki planlarında İstanbul'u ayrı bir federe devlet yapmak vardı. 15 Temmuz'da da bu planı uygulamak istediler.
Hz. Süleyman'ın Mescidi'ni yeniden inşa edeceğiz inşaAllah. Museviler, Müslümanlar, Hristiyanlar Kudüs'te barış içinde yaşayacak.
Anadolu'daki Mevlevilik ile İngiliz derin devletinin felsefesi olan Rumilik aynı değildir. Rumilik, Müslümanlık dışında olan sapkın bir felsefedir.
İslam'ı seçen bir insanın Müslümanlığı nasıl yaşayacağına kimse karışamaz. Kişinin dini nasıl yaşadığı kendisinin sorumluluğudur.
Hadislerin işaretlerine göre 2019-2021 gibi dünya çok hayati olaylarla karşılaşacak, çok güzel değişimler göreceğiz inşaAllah.
Gençler de kadınlar da diledikleri gibi giyinmeli. Kimsenin kimseye baskı yapması doğru olmaz. Dinde zorlama yoktur.
Türkiye, İran ve Rusya ittifak ettiğinde hem bu ülkeler hem de tüm bölge huzurlu ve rahat olur. İsrail ve İslam ülkeleri de bu ittifaka dahil olacak.
Deccaliyet İslam alemini kasıp kavuruyor. Deccaliyeti tam olarak etkisiz hale getirecek olan Mehdiyettir. Şu anda bu iki güç mücadele ediyor.
Atatürk İngiliz derin devletine karşı çok kararlı olduğu için defalarca suikast girişimine maruz kalmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Aralık 2016> Daha Fazla

Müslümanlar birlik olsa İslam alemi birleşmiş olsa hiçbir terör örgütünün etkisi olamaz. İslam alemi paramparça olduğu için bu fitneler devam ediyor.
Münafıkta sabır ve tevekkül şeytanın etkisiyle iptal olmuştur. Bu yüzden olaylardan çok olumsuz etkilenir, kolaylıkla sinir krizine girer.
Münafığın en belirgin özelliklerinden biri içinde akıl almaz bir huzursuzluk olması ve sinirlerinin sürekli gergin olmasıdır.
İngiliz derin devleti kendi askerlerine kendi insanlarına karşı da acımasızdır. İngiliz askerler üzerinde akıl almaz deneyler yapmışlardır.
Deccaliyetle mücadele tek tek Müslüman ülkelerin başarabileceği iş değildir. İslam aleminin birleşip Deccalin felsefesine Kurani ruhla karşılık vermesi gerekir.
Eğitim sistemindeki temel sorun Darwinist, materyalist müfredat olmasıdır. Anti Darwinist eğitim yapılmadıkça belalar son bulmaz.
Kuran'da kadının dövülmesi diye bir hüküm yoktur.
Deccal Mehdi ve İsa Mesih'e karşı atağa geçer ama her seferinde başarısızlığa uğrar.
İngiliz derin devletinin güç yetiremeyeceği sistem Hızır, Mehdi ve İsa Mesih'dir. Bu zatlar metafizik olarak galip yaratılmıştır.
Marx da Lenin de aslında İngiltere'de yetişmiştir. Kitaplarının ve fikirlerinin dünyaya yayılmasını İngiliz derin devleti teşvik etmiştir.
Üst aklın İngiliz derin devleti olduğunu söylemedikçe bu yapılanmaya karşı ilmi mücadele tam etkili olmaz. Aydınlarımız açıkça söylesinler.
Münafıklığın önemini gündeme getirmemizden sonra halkımız da münafıklık tehlikesinin farkına vardı.
Teröre ve şiddete her yönden karşı bir insanım. Mücadele ancak barışla, sevgiyle, ilimle ve irfanla olur.
"Dinde zorlama yoktur". İnsanlara din zorla ve baskıyla yaşatılmaz. Baskı ve zor kullanmak Kuran'a göre haramdır.
Recm (taşlayarak öldürme), Kuran'da yoktur. Putperest bir adettir. Peygamberimiz (sav) böyle bir şey söylememiştir.
IŞİD, El Kaide, Boko Haram gibi terör örgütlerinin uyguladıkları şiddete kendilerince delil gösterdikleri hurafe hadisler var. Bu hurafe hadislerin temel İslami kaynaklardan çıkarılması gerekir. Sakalını kesenin, namaz kılmayanın, içki içenin öldürülmesi gibi hurafe ve Kuran'a uygun olmayan hadislerin temel kaynaklardan çıkarılması gerekir. Bu ilmi çalışma yapılmadan radikal terörün bitmesi mümkün olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2016> Daha Fazla

Allah'tan Kuran'dan, Peygamberimiz'den neredeyse hiç bahsetmeyenler sabahtan akşama kadar Rumiliği övüyor. Bundaki anormalliği görmek gerek.
Mehdiyet atalet değil tam tersine canlılık, şevk, heyecan getirir. Mehdiyetin reddedilmesi felaketin adıdır.
Abdülhamit devrinde Filistin'deki Musevi nüfusu 80 bine çıkmış ve 36 Musevi yerleşim yeri oluşturulmuştur.
Mehdiyetin durdurulması mümkün değildir. Kaderde Mehdi, İsa Mesih geldi, görevlerini yaptı ve gittiler. Kimse kadere engel olamaz.
Allah'a ahirete tam iman edemedikleri halde din teknisyeni olarak hayatını devam ettirenler var. Bunlar din üzerinden menfaat elde ediyorlar.
İran, Rusya ve Türkiye'nin ittifakı İngiliz derin devletini felç eder. Pakistan, Mısır ve Suudi Arabistan da katılırsa çok etkili güç olur.
PKK, IŞİD, El Kaide tüm terör örgütlerinin beyni İngiliz derin devletidir. Bütün örgütler bu yapının yönlendirmesiyle hareket ederler.
Milletimizin inancına göre bir insanın Allah Katı’ndaki yeri önemlidir. Şehitler de Allah Katı’nda en güzel makamdadırlar.
Müminlerin müminleri sevmesi, cemaat halinde olması Allah'ın Kuran'da bildirdiği bir hükümdür.
Anayasanın 123. ve 126. maddelerinde yapılacak değişiklikler özerklik, eyalet, federasyon oluşturmaya zemin hazırlayacak nitelikte olmamalı.
İmam Rabbani, Abdülkadir Geylani gibi tüm büyük alimler Mehdi bekliyordu, hepsinin Mehdi beklentisi içinde olan cemaatleri vardı.
Müslüman münafıkların ve küfrün içerisinde kişiliğini, inancını, kararlılığını muhafaza ederek ilmi mücadelesine devam eder.
Müslüman münafık ve küfürle karşılaştığında herhangi bir panik yaşamaz. Sakince, akılla ve sabırla onları eğitir, ilmen mücadele eder.
Belanın kaynağının İngiliz derin devleti olduğunu açıkladık. Psikopatça saldırılarını arttırdılar. Tüm aydınlarımız bu konu üzerinde durmalı.
Rusya İngiliz derin devletinin oyunlarını gündeme getirdikçe ardı ardına saldırıya uğruyor. Rusya bu alçaklara karşı güçlü tedbir alsın.
Biz Lenin'in İngiliz derin devletiyle bağlantısını belgeleriyle açıkladıktan sonra Rus bürokrat ve siyasiler de bu konuda açıklama yaptı.
Türkiye üzerinde Abdülhamit döneminden beri başlayan bir İngiliz derin devleti baskısı ve kuşatması var. Bu baskıyı ilimle kaldıracağız.
Rus siyasetçiler İngiliz derin devletine açıkça dikkat çektiği için dört bir yandan Rusya'ya saldırılar başladı. Rusya'yı yalnız bırakmamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Aralık 2016> Daha Fazla

Çok çabuk saldırganlaşan, görgüsüz, cahil ve kin dolu kitlelerin yetişmesi bir ülke için çok tehlikelidir. Nefret dolu olanlar tedavi edilmelidir. Sevgisiz insanları eğiterek düzeltmek mümkün. Böyle tiplere sakinlikle, sabırla yaklaşıp sürekli eğitmek lazım.
İngiliz derin devletinin Büyük Oyun dediği Büyük Ortadoğu Projesi ile Ortadoğu'yu onlarca küçük devlete bölme projesidir.
Ortadoğu'daki tüm terör grupları İngiliz derin devletinin yönlendirmesiyle hareket ediyor, hiçbiri kendi imkanlarıyla eylem yapamazlar.
1400 yıldır her gün Müslümanlar Mesih Deccalin fitnesinden korunmak için dua ederler. Deccal fitnesi tarihin en büyük fitnesidir.
Çocuklara bitki ve hayvan sevgisi kazandırmak çok güzel. Çocuklarını böyle yetiştiren aileler çok doğru yapıyorlar.
Hadiste bildirilen İsa Mesih'in arkasında namaz kılacağı ve İslam aleminin lideri olan kişi Hz. Mehdi'dir.
Hadislere göre Deccal, Mehdi devrinde radyo ve televizyonlardan üç defa konuşma yapacaktır.
İngiliz derin devleti Abdülhamit döneminden bu yana siyasetin içine akrep gibi çökmüş, şu anda bu sistem çöktüğü için panik yaşıyorlar.
Ahir zamanın Mesih Deccali tarihin en büyük fitnesidir. Yakın bir zamanda tüm dünya kendisini görecek. Deccal görünüşü garip ama çok bilgi sahibidir. İnsanları kendisinin Peygamber ve Mesih olacağına inandırır. Hadislere göre Deccalin tek gözü kördür, yüzü ürkütücüdür, saçları kızıldır. Kör olduğu halde Rab olduğunu iddia eder.
Mehdiyeti savunan kadar karşı olan da Mehdiyete hizmet eder. Örneğin deccaliyet Mehdiyete istemese de en çok hizmet eden unsurdur.
İngiliz derin devletinin zulmünün tam anlamıyla durması Mehdiyet vesilesiyle olacaktır.
Rumilik halkın Anadolu'da bildiği Mevlevilikten farklıdır. Rumilikte homoseksüellik var, haşa İlahlık iddiası var, Darwinizm var. İslam alemine içinde homoseksüellik ve Darwinizm olan Rumiliği model olarak sunmaya uğraşmasınlar.
Kuran ve İslam hayatın her yerinde vardır. Hiçbir konu dinden uzak değildir.
İngiliz derin devleti çok sayıda sahte hesap kullanarak halkı yönlendirmeye çalışıyor. Aslında bir avuçlar ama çok sayıda hesap kullanıyorlar.
Büyük Ortadoğu Projesi Ortadoğu'yu küçük küçük parçalara bölmek, Müslümanları birbiriyle savaştırmak ve silah endüstrisini zengin etmek projesidir.
Churchill savaştan ve kan dökülmesinden zevk aldığını söylemiştir. Bu İngiliz derin devletinin zihniyetini yansıtan bir felsefedir. Tüm Ortadoğu ve İslam alemi şu an İngiliz derin devletinin dehşet politikası altında eziliyor. Bu gerçeği görmezden gelecek bir durum yok.
İngiliz halkını seviyoruz ve dostuz. Ama İngiliz derin devleti kendi halkını da acımasızca ezen vahşi bir yapılanma, ilimle peşini bırakmayız.
Sevgi yerine kini, intikamcılığı, kibri insanlara sevdirmek şeytanın oyunudur. Hayret edecek şekilde bazı insanlar bu itici hali kabulleniyor. Müslümanlar sevgiden bahsettiğinde sanki anormal şeyden bahsediliyormuş gibi tepki veriyorlar. Sevgisizliği böyle kabullenmeleri şaşırtıcı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Aralık 2016> Daha Fazla

Allah Kendisini bütün yüreğimizle, aklımızla ve gücümüzle sevmemizi istiyor. Kainatın yaratılış amacı sevgidir. Mümin tüm dikkati ve iradesiyle keskin bir sevgiyle Allah'ı sever.
Sevgiyi insanların kalbinden almışlar halbuki insanın bedenini ve ruhunu en çok etkileyen sevgidir. Şeytan insanlara sevgiyi unutturup yaşamın anlamını ellerinden almış. Sevgi olmadığında hayat kalmaz insan sadece organizma olur. Sevgi olmadığında acımasız bir bencillik oluyor. Sevgi olduğunda Kuran'daki velayet sistemi tam oturuyor, severek herkese sahip çıkılıyor. Hayatın amacı da cennetin amacı da sevgidir. Allah'ın izniyle sevgiyi tüm dünyaya hakim kılacağız.
İngiliz derin devleti İran, Rusya ve İsrail ile aramızın açık olmasını istiyordu. Hepsini ilimle, bilgiyle engelledik. Rusya ve İran ile aramızı açacaklardı, düşmanlık isteyenlerin sesi bizim kardeşlik ve dostluk isteyen seslerimiz altında boğulup gitti.
Ben her zaman mücadelenin fikri olması gerektiğine inanırım. Terörü savunan felsefeleri fikren ortadan kaldırmak en güçlü karşı mücadeledir.
Deccaliyet olan İngiliz derin devleti İngiliz halkının da dünyanın da başına bela. Biz fikren bu karanlık yapıya karşı mücadele ediyoruz.
Bizim İngiliz düşmanlığı diye bir konumuz asla yok. Çok İngiliz dostumuz var. Eleştirimiz onların da başına bela olan İngiliz derin devletinedir.
Hz. Süleyman döneminde de Peygamberimiz döneminde de Müslümanların kalitesi, güzelliği İslam'ın tebliğinde çok etkili oluyordu. Müslümanların güzelliğini, kalitesini, nezaketini, neşesini gören İslam'ı yaşamayı sevinçle kabul etmeli. Kalitesizlik İslam'ı içten çökertir.
CHP'nin yeni anayasada bölünmeye sebep olabilecek hususları gündeme getirmesi doğru. Üniter yapının korunması son derece önemlidir.
Yeni Anayasa maddelerinde eyalet yapılanmasına kapı açacak hiçbir hüküm olmamalı. Bizim Tayyip Hocam'a güvenimiz tam ancak ileride başka birinin suistimal edebileceği hiçbir madde olmaması gerekir. Kararname ile verilen yetkiler bu açıdan çok önemlidir. Yeni düzenlemede 123. ve 126. maddelerde ileride eyalet sistemine kapı açabilecek hususlar varsa bunlar mutlaka ortadan kaldırılmalıdır.
Bir insan Mehdiliği, Mesihliği kullanıp kan akıtıyorsa o mutlaka Deccaliyettir. Mehdi tek damla kan dökmez.
Putin uçağın düşürülmesi ve Büyükelçinin kahpece vurulmasında bir merkezden yönlendirme olduğunu söylemekte haklı, bu merkez İngiliz derin devletidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2016> Daha Fazla

Mülteci kamplarındaki kardeşlerimizin kış koşullarında zorluk çekmemeleri için her türlü tedbiri alalım, kendilerine yardımcı olalım.
Bir çok komünist lider ve ideolog kapitalizmin kalesi olarak bilinen İngiltere'de, MI6 tarafından yetiştirilmiş ve ülkelerine gönderilmiştir.
Saldırganlıkla, küfürle, hakaretle İslam'a insan kazandırılmaz. Bunlar sadece kötülük meydana getirir. Sevgiyle saygıyla insanlar kazanılır.
Deccal kendisinin Peygamber olduğunu iddia ederek ortaya çıkar. Şeytandan ilham alan biridir. Şeytanın ilhamıyla cinayetleri yönlendirir.
Deccaliyet dünyanın her tarafında "Deccal yoktur, Mehdi çıkmayacak" sözlerini söyletiyor, bazıları da bilmeden bu telkine uyuyor. Mehdi gelmeyecek denildiğinde Deccaliyetin gizlenmesi ve rahat hareket etmesi için ortam oluşuyor. Bazıları fark etmeden bu duruma destek veriyor.
İngiliz derin devletinin önemli taktiklerinden biri de kafa bulandırmak, hedef şaşırtmaktır. CIA, Mossad hepsinin ardındaki güç İngiliz derin devletidir.
İngiliz derin devleti kendi halkı da dahil her halka düşman bir yapıdır. Şu ülke rahat etsin diye bir anlayışı yoktur, hepsini ezer, yok eder. İngiliz derin devleti insan sevmez, kesintisiz savaş, kesintisiz kan dökme, kesintisiz fakirleştirme ister.
Samimi olarak Türkiye için mücadele etmek isteyenler tüm örgütlerin ve yapıların İngiliz derin devleti tarafından yönlendirildiğini, İngiliz derin devletinin ideolojisinin Rumilik ve Darwinizm olduğunu, anti Darwinist eğitim verilmesi gerektiğini, inanç bozukluğuna sebep olan hurafe hadislerin temel kaynak eserlerden çıkarılması gerektiğini anlatmalıdır. Asıl etkili ilmi mücadele böyle olur.
İngiliz halkı masumdur. İngiliz derin devleti ise münafıklardan ve şeytani ahlaklılardan oluşan karanlık bir yapıdır, asıl hedef bu olmalı.
İngiliz derin devletinin İslam aleminin içinde on binlerce yancısı var. Bunlar tek bir aile gibi davranıyor. Bu yüzden Müslümanlar birlik olmak zorunda. İslam ülkeleri tek tek ortaya çıktıklarında Allah korusun hep ezilirler. Mutlaka ittifak halinde toplu bir mücadele gerekiyor.
İngiliz derin devletinin bir ordusu var. PKK, YPG, IŞİD, bazı Şii milisler hepsi bu ordunun birer bölüğü konumunda, hepsi etkisizleştirilmeli. Bölgedeki tüm terör örgütleri tek bir beyinden ortak hareket ediyor. Bunlara karşı mücadele de tek noktadan, Müslümanların birliğiyle olmalı.
İran ile Türkiye dosttur. İki ülkenin çatışmaya sürüklenmesini isteyenlerin bu amaçlarına ulaşmasına ilimle irfanla izin vermeyiz. Şiilere ve İran'a karşı düşmanlık İngiliz derin devletinin bir oyunu. Biz milletçe bu oyuna gelmeyeceğiz.
Tehditlerden yılmak Müslümana yakışmaz. Müslüman cesur ve kararlı olur. Tehdit var diye ilmi faaliyet yapmaktan vazgeçilmez.
Şehit aileleri hepimize emanet, her birinin çok güzel yaşamasını sağlayalım.
Şehitlerimizin anısına düzenlenen maç "milletimizi yıldıramazsınız" mesajı verdiği için güzel olmuş, destek veren herkesten Allah razı olsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Aralık 2016> Daha Fazla

2017'de sadece Türkiye'de değil dünyada daha da büyük olaylar yaşanacak. Kardeşlerimiz hiç telaş etmesin, sonu hep hayır olacak.
Her toplumun içinde iyiler de kötüler de vardır. Hiçbir toplum toptan lanetli değildir. Böyle bir lanet anlayışı Kuran'a uygun olmaz.
Ahit sandığı melekler tarafından korunmaktadır ve Mehdi döneminde bulunacaktır. Mehdi dışında kimse ahit sandığını ortaya çıkaramaz.
Musevilerin lanetli olduğu iddiası Kuran'a göre doğru değil. Allah o dönemde ahlaksızlık yapan belirli bir grup Musevi'yi lanetlemiştir.
Bir topluma toptan düşman olunmaz. Müslüman sadece zulüm yapana buğz eder, mücadelesi zulme karşı olur.
Ruslar temiz insanlar. Türkiye ile Rusya düşman olsun diye uğraştılar, müsaade etmedik. İran ile de düşmanlığa müsaade etmeyiz.
Her olay kaderdeki gibi gerçekleşiyor. Bugün Türkiye'de yaşananlar da Hz. Musa'nın Kızıldeniz'i açması da Allah Katı’nda aynı anda oluyor.
Müslüman için her şey hayır, küfür ve münafık için her şey şerdir.
Allah Kendisi'nin sevilmesini ve insanların Kendisi'ne yönelmesini istiyor.
Suikastin ve olayların arkasındaki asıl güç NATO değil İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devletinin saptırmalarına aldanmamak lazım.
İnsanların çoğu Türkiye'nin karşısındaki gücün ideolojisiyle, felsefesiyle azgın bir yapı olan İngiliz derin devleti olduğunu anlayamıyor.
İngiliz derin devletinin ahmakça Büyük Ortadoğu Projesi macerası yüzünden Suriye'de ve Irak'ta akıl almaz kan aktı. Yakında tüm planlarının çöktüğünü göreceksiniz.
ABD'nin PYD'yi desteklemesi bölgede bir Stalinist devleti desteklemesi anlamına gelir. Bölgede böyle bir yapı oluşması herkese zarar verir.
Kahvehanelerde kitap bulundurulması, sohbet ehli insanların da gelmesi güzel olur. Her bir kahvehane kütüphane gibi olmalı.
Bu ülkede elçi olarak bulunan bizim emanımızda olan insanı sırtından vurmak çok büyük bir ahlaksızlıktır. Müslümanın yapacağı bir eylem değildir.
Türkiye, Rusya, Pakistan ve İran birleşirse İngiliz derin devletinin böyle bir güçle baş etmesi mümkün olmaz.
Müslümanların şeffaflaştırılması projesi İngiliz derin devletinin bir oyunudur. Asıl Chatham House gibi yerlerin şeffaflaştırılması lazım. Soros Vakfını “Müslümanları şeffaflaştırmak” konusunda yönlendiren İngiliz derin devletidir. Daha önce Mısır’da Müslümanları şeffaflaştırma oyununu oynadılar, sonra Suriye’de, şimdi Türkiye’ye bu oyunu oynuyorlar.
Hadislerde deccalin çok elli ve çok dilli olmasından bahsedilmiştir. Asıl İngiliz derin devleti ve deccaliyet üstünde durulması gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Aralık 2016> Daha Fazla

Tayyip Hocam'a destek olmak siyasi bir mesele değil. Adamlar Abdülhamit döneminden beri istediklerini devirmeye, Türkiye'yi yönlendirmeye alışmışlar. Bu çirkin sistem devam etsin istiyorlar. Tayyip Hocam'a milletçe destek olup bu sistemin bozulmasını sağlayacağız.
Türkiye çok hayati bir dönemden geçiyor. MHP, CHP, Ak Parti birlik ruhu içinde hareket etmeli. Sevgiyi, kardeşliği güçlendirelim Türkiye'nin şu anda klasik siyaset ve sert muhalefet üslubuna değil birliğe ihtiyacı var. Türkiye böyle zor dönemden geçerken bu durumu siyasi fırsatçılık gözüyle değerlendirmeye çalışmak çok büyük ayıp olur. Türkiye birlik olmalı.
Münafık hiçbir işle ilgilenmek istemez, her şeyi Müslümanlara yaptırmak, onları çalıştırmak, onlara yük olmak ister.
Münafıklar eşyayı değerinden kaybettirmeye, bozmaya ve hasar vermeye çalışırlar. Sürekli bir bozgunculuk çıkarmak peşindedirler. (Araf Suresi, 85: Medyen (toplumuna da) kardeşleri Şuayb'ı (gönderdik. Şuayb onlara:) Dedi ki: "Ey kavmim, Allah'a kulluk edin, sizin O'ndan başka İlahınız yoktur. Size Rabbinizden apaçık bir belge (mucize) gelmiştir. Ölçüyü ve tartıyı tam tutun, insanların (hakları olan mallarını) eşyasını değerinden düşürüp-eksiltmeyin ve düzene (ıslaha) konulmasından sonra yeryüzünde bozgunculuk (fesad) çıkarmayın. Bu sizin için daha hayırlıdır, eğer inanıyorsanız.”)
Münafık ekini, hayvanı, insanı her şeyi bozar. Deccaliyetin bu yüzyılda gıdaların ve hayvanların yapısını bozması da bu vasıflardan biridir. (Bakara Suresi 205: O, iş başına geçti mi (ya da sırtını çevirip gitti mi) yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli helak etmeye çaba harcar. Allah ise, bozgunculuğu sevmez.)
Münafık imkan elde ettiği anda mutlaka sistemi, vicdanı, ahlakı bozar. Sağlıklı bir toplum olmasını istemez, o yüzden her şeyi tahrip eder.
Şeytan insanı en olmadık kuruntulara düşürerek tahrip eder münafık da tıpkı şeytan gibi zihni, mantığı, çevreyi her şeyi bozar ve tahrip eder.
Münafığın kesintisiz lağım gibi pislik akıtmasının sebebi ruhunun şeytanın kontrolünde olmasıdır.
Hz. Musa döneminde münafıklar bir çeşit yemek yetmez, sağlığımıza zarar diyorlar. Sürekli talepte bulunup acur, soğan istiyorlar. Amaçları yemek ya da sağlıkları değil Müslümanlara iş çıkarmak, sürekli kargaşa oluşturmak ve Müslümanların vaktini almaktır.
Münafık mevzi kazanmak için sağlığını kullanır. Peygamberimiz döneminde "bu sıcakta savaşa çıkılır mı?" demelerinin altındaki mantık budur.
Münafığın kullandığı damarlardan biri de "hürriyet"tir. Hürriyet adı altında dini, inancı, Müslümanları tahrip etmeye çalışır.
Münafık huzuru da tahrip etmek ister. Bu sebeple sürekli kargaşa, anarşi oluşturur. Ama bunu yaparken mutlaka makul görünen zemin oluşturur.
Münafık şeytan ruhlu olduğu için eşyayı, sevgiyi, dostluğu, hizmeti, müminleri her şeyi tahrip etmek ister.
Amerika’nın yeni Başkanı Trump’ı bir kez daha tebrik ediyor, eskiden olduğu gibi yeniden dindar bir Amerika inşa edeceğine inanıyoruz.
Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması doğru bir siyaset. Bu siyaset, İngiliz derin devletine de büyük bir manevi tokat olur.
Rus Büyükelçisi milletimize emanet bir insandır. Emanet olan kişiyi sırtından vurmak çok büyük alçaklık ve kahpeliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Aralık 2016> Daha Fazla

Mehdi her türlü zulmü ortadan kaldıracak bir sevgi öğretmenidir. Mehdi'nin görevi sosyal adalet, sevgi ve merhamettir.
Ağır siyaset anlayışıyla değil de çok seri hareket ederek hem İran ile hem Rusya ile çok güçlü ittifak kuralım, her alanda işbirliği yapalım.
İngiliz derin devleti Türkiye ve İran'ın dost olmasını, ittifak etmesini istemiyor. Türkiye ve İran'ı sömüremedikleri için olay çıkarıyorlar.
Münafık rahatsızlık verme makinası gibidir, her anı huzursuz olduğu için ya sözüyle ya bakışıyla ya esprisiyle mutlaka çevresindekilere rahatsızlık verir.
İran ve Rusya İngiliz derin devletini eleştirdikleri için bu ülkelere karşı saldırılar başladı. Türkiye, Rusya ve İran'ın ittifak etmesi şart.
Kuran'a baktığımızda münafığın ana gayretinin Müslümanların vaktini almak olduğunu görüyoruz.
Münafık küfürle işbirliği yaptığında, fitne çıkardığında çok yetenekli olur. İslam'a hizmet etmesi gerektiğinde ise kendini yeteneksiz gösterir.
Şeytan münafığın bedenini tamamen kontrol altına almak için çok yoğun baskı yapar, bu yüzden münafık adeta deli gibidir.
İns şeytan olan münafık çok aktiftir. 1 tane münafık dahi Müslümanların başına bela olur. Peygamberimiz döneminde 1 münafığın etrafında 300 kişi toplanmıştı.
Müslümanlar münafıkların fitnelerini deşifre edip fikren etkisiz hale getirmedikleri müddetçe dünyada rahat edemezler.
Karun Müslümanlar kendisine ilgi, şefkat gösterdikçe şımarıyor ve azgınlaşıyor. Daha sonra da Müslümanların başına bela oluyor.
Karun, Musa döneminin münafıklarındandı. Tüm münafıklar gibi azgındı. Karun'un anahtarlarıyla uğraşmak dahi Müslümanlara yük oluyordu. Karun'un anahtarlarının Müslümanlara yük olması, münafıkların Müslümanlara sürekli iş çıkarmasına, yük olmasına bir işarettir.
Münafık Müslümanların güzel ahlakını kendi menfaati için kullanmak ister. Arsız ve hayasızca sürekli talepte bulunur. Münafık çok karaktersizdir, kendince angarya olarak gördüğü işleri Müslümanlara yaptırmak ister.
Münafık anahtarcıdır, gizli şeyleri açmaya meraklıdır. Müslümanların her şeyini merak eder, açıp araştırmak ister.
İngiliz derin devletinin Rusya'ya karşı bir atak başlattığı görülüyor. Rusya Türkiye ile tam ittifak ederek bu oyunu bozacaktır.
Münafık küfri bir iş olduğunda çok enerjik ve aktif olur, müminlerin yanında ise İslam'a hizmet konu olduğunda çok bitkin ve donuktur.
Münafığın amacı Müslümanların neşesini, huzurunu kaçırmak, onları paralize etmektir. Buna müsaade edilmediğinde münafığın keyfi kaçar.
Münafığın şeytanın etkisiyle beyni ve ruhu donar. Müslümanlar şevkle faaliyet yaparken münafık boş ve donuk yaşar. Münafık Allah'tan uzak olduğu için hayvani bir duyarsızlık ve lakayıtlık içindedir. Saatlerce boş durabilir, boş işlerle vakit geçirebilir.
İngiliz derin devleti şeytanın etkisiyle kontrolü altına aldığı münafıkları muazzam kullanıyor. Cinayetlerde, fitnelerde münafık kullanıyor. İngiliz derin devleti münafıkları internet konusunda profesyonel hale getiriyor. İslam aleyhine kullanmak için hacker sistemleri öğretiyor.
Münafık iklime göre şekil değiştiren bir karaktere sahiptir. Münafıklar Peygamberimiz döneminde de "sıcakta savaşa çıkmayın" diye fitne çıkarıyorlar.
Bizim tüm hayatımız İslam. Dinin olmadığı hayatın tek bir anı, tek bir noktası olmaz. İslam'la yaşar İslam'la ölürüz.
Müslümanların manevi liderinin olması gerektiği, Müslümanların bu manevi önderi göndermesi için Allah'a dua etmeleri Kuran'da bildirilmiştir.
Lenin terörü savunur. Marksist Leninist ideoloji terör ve şiddet üzerine kuruludur. Terörü bitirmek için bu felsefeyi fikren kaldırmak gerekir.
Rusya Ankara Büyükelçisi kahpece, kalleşçe ve alçakça sırtından vurulmuştur. Bu çok büyük bir ahlaksızlık ve namussuzluktur. Binlerce yıllık Türk örfünde sırttan insan vurulmaz. Birini sırttan vurmak açık bir kahpeliktir. Özellikle misafire asla böyle eylem yapılmaz.
Türk Rus ilişkilerini daha da güçlendireceğiz. Rus milleti Anadolu insanının karakterini taşır. Rusya hep dostumuz olacak.
Rusya ve Türkiye’nin dostluğuna zarar vermek için düzenlenen hiçbir oyuna kanunla, ilimle müsaade etmeyeceğiz. Rusya ve Türkiye kadim dosttur.
Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen saldırıyı kınıyor, Rus Devletine, milletine ve ailesine başsağlığı temenni ediyoruz. Sn. Karlov çok sevecen, saygılı, güzel ahlaklı bir insandı. Allah ailesine ve sevdiklerine sabır nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2016> Daha Fazla

Şehit annesinin kışlık ayakkabısının olmaması milletimizi rencide ediyor. Şehit ailelerine yardım etmek ve sahip çıkmak çok önemli. Şehit ailesine şehadet haberi verildiği dakikadan itibaren tüm eksiklerin tespitinin yapılması ve ailenin tüm ihtiyaçlarının hızla karşılanması gerekir.
Her yazıyı yazdıran Allah'tır. Allah bir işin olmasını diler, kulunu vesile eder.
Rusya'da dindar Ortodoksların, Musevilerin, Müslümanların olması çok güzel. Sinagogların, Kiliselerin dolu olması bizi çok sevindirir. Rusya ile aramızı açmaya çalıştılar, Rus medyasındaki yazılarımızla Rusya-Türkiye dostluğunun güçlenmesine vesile olduk.
Putin'in yanlışları olabilir ama genel hatlarıyla İslam alemine çok faydası olabilecek bir insan. Tayyip Hocam Putin'e hep sahip çıksın.
Darwinizm İngiliz derin devletinin batıl dinidir. Bu hurafe dinine şeytan tüm dünyayı inandırdı. İngiliz derin devletinin sistemini çökertelim.
Allah'ı inkar eden, batıl bir din olan Darwinizme dayalı eğitim devam ettiği müddetçe terörün son bulması mümkün olmaz.
Allah'ı sevmenin ve Allah'ı anmanın dışında kalp ferahlamaz.
Münafık kalbini Allah'ın zikriyle değil de başka şeylerle ferahlatmaya çalıştığı için yaptığı her şey onun için bela ve sıkıntıya dönüşür.
Münafık kesintisiz kargaşa ister. Komünist sistemde de bu vardır, sürekli çelişki, anarşi, kargaşa olması istenir.
Münafığın olduğu yerde müthiş huzursuzluk vardır, münafıktan sürekli bela akar, çevresine hep rahatsızlık verir.
Münafık makul bir şeyi durdurup engellemeye çalışır ve Müslümanların vaktini boş işlerle almak ister. Sürekli şeytani hareketlilik içindedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2016> Daha Fazla

Şeytan insanların tüm zaaflarını, eksik yönlerini bilir, bu yüzden de münafıkları nasıl kullanacağını çok iyi bilir.
Münafıkta şiddetli aşağılık kompleksi vardır. Bu sebeple insanların eksik yönlerini öne çıkararak kendini yüceltmeye çalışır.
Münafığın sinirleri çok gergindir, kontrolsüz araba gibidir. Aniden beklenmedik hareketler yapar.
Münafık Müslümanlara çok büyük öfke besler. Bu öfkenin büyüklüğünden ağzından sürekli nefret taşar. Nefretini gizlemeyi başaramaz.
Münafık çok tembeldir, kendisi oturup Müslümanları çalıştırmak ister. Böylece hem Müslümanların vaktini alır hem de sürekli talepte bulunur.
Münafıklarda geçici iyileşmeler görülebilir, bundan gaflete düşmemek gerekir. Münafık çok kinlidir, ahlakı çok bozuktur, ani atak yapar. Normalde bir insanın aklına seri ahlaksızlık gelmez, münafık şeytanın etkisiyle çok seri olarak ahlaksızlıklar yapar.
Modern istihbarat kurumlarının büyük bölümü İngiliz derin devleti tarafından kurulmuştur ve yönlendirilmektedir. CIA MI6 ve İngiliz Özel Operasyonlar birimi örnek alınarak İngiliz derin devleti tarafından kurulmuştur.
İran devleti İngiliz Şiiliğinden bizar olmuş durumda. İngiliz derin devleti bu yapıyı kullanarak Şiilerle Sünnileri çatıştırmak istiyor.
İngiliz derin devletinin Türklerle Kürtleri çatıştırmaya çalışması çok ahmakça bir provokasyon. Tam bir münafık ahmaklığı. Milletimiz provokatörlere asla itibar etmez. Ahmakça provokasyon yapanların oyununa asla gelmez. Milletin adeta zekasıyla alay ediyorlar. Binlerce yıldan beri aynı topraklarda kardeşiz. Hepimizin kanında Türklük de var Kürtlük de var. Türk Kürt Kardeştir.
Kürt demek mümin, Müslüman, tertemiz asil insan demektir. Kürtler canımız, baştacımız. Hiç kimse Kürt canlarımızın saçının teline dokunamaz. İngiliz derin devleti daha önce Ortadoğu'da insanları birbirine düşürmeye alışmış. Akılsızca Türkiye'de de yapabileceklerini sanıyorlar. Bu oyuna karşı birlikte Türk Kürt kardeştir diyelim.
İslam aleminin parçalanmışlığından faydalanarak Müslümanları iyice ezip yok etmek istiyorlar. Bunun tam tersine bir olacağız, çatışmayacağız.
İngiliz derin devleti Müslümanı Müslümana kırdırmak istiyor. İran ve Türkiye orduları dünyanın güçlü ordularından, bunlar savaşsın istiyorlar. İslam dünyasının iki büyük gücü olan Türkiye ve İran çatışmayacak, tam tersine inşaAllah birleşecek. Rusya'yı da yanımıza alacağız.
İran ve Türkiye dost iki Müslüman ülkedir. IŞİD nasıl Sünni Müslümanlığını temsil etmiyorsa Şii milisler de İran'ı temsil etmez. IŞİD de Şii milisler de İngiliz derin devleti tarafından yönlendirilen örgütlerdir. Bölgedeki tüm örgütler İngiliz derin devletinin koludur.
Bizim açıklamalarımızın ardından Hamaney'in bugünkü konuşmasında ‘Müslümanları birbirine karşı kışkırtan İngiliz Şiiliğidir’ demesi önemli. Hamaney tıpkı bizim dikkat çektiğimiz gibi İngiliz derin devletine karşı kurtuluşun ancak İslam Birliği'yle mümkün olduğunu söyledi.
PKK kahpe, pislik, kalleştir. Kürtler ise onurludur, asildir, dindardır. Kürtler ile PKK'yı bir tutmaya çalışanlar çok büyük yanlış yaparlar. Kürtler, Aleviler, Bektaşiler bu vatanın süsüdür, güzelliğidir. Bizim canımızdırlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2016> Daha Fazla

Terörist moralle ayakta durur, bunların moralini yıkacak olan fikirlerinin yanlışlığının anlatılmasıdır. Bomba, silah bunları daha da şevklendirir. Ölmeye azmetmiş adamlar. Ama fikirlerinin geçersizliğini anlatırsan adam yıkılır, tamamen çöker. Anti Darwinist anti materyalist eğitim verilmeli.
İngiliz derin devleti İslam denildiğinde kadınların aşağılandığı, resim, müzik, sanatın olmadığı bir sistem akla gelsin istiyor. "Müslümanlar şiddet ister, Sünni Şii birbirlerini asıp keserler" telkini vermek istiyor. Biz de bu telkinin geçersiz olduğunu gösteriyoruz. İngiliz derin devletinin oluşturmak istediği cehennem gibi İslam anlayışını kaldırdığımız için ne kadar yancıları varsa iftiralarıyla üstümüze salıyorlar. Bu saldırıların üzerimizde zerre olumsuz etkisi olmaz, olmadığını da görüyorlar.
Rahmetli Başbuğ'un mekanı cennet olsun. Emek emek çok vatansever, kaliteli, mukaddesatçı bir gençlik yetiştirdi. Ülkücü gençliğin fedakar gayretleri olmasa 12 Eylül öncesinde komünizm Türkiye'ye hakim olabilirdi. Ülkücüler komünizme karşı set oldular. 12 Eylül öncesi ülkücü gençliğin çektiği çileyi gençlerin çoğu bilmiyor. Onların yaşadıkları bir destandır, hiç unutmamak gerekir.
Halep'in de Musul'un da kurtuluşu ancak İslam Birliği'dir. İran, Türkiye ve Pakistan birleşmiş olsa Halep'in H'sine dokunamazdı kimse. İttihadı İslam oluşsa hiçbir terör örgütü olmaz. İttihadı İslam'a karşı olanlar bilerek veya bilmeyerek bu zulmün kapısını açıyorlar.
IŞİD'i de Şii Milisleri de finanse eden, yönlendiren, katliam yaptıran İngiliz derin devletidir. Amaç Müslüman düşmanlığı oluşturmak. Nur olan, cennet olan İslam dinini asan, kesen, sevgisiz, cehennem dini gibi göstermek için tüm bu örgütleri İngiliz derin devleti destekliyor.
"Acem oyunu" diyerek toptan İran halkına düşmanlık yapmak Gülen örgütünün kullandığı çirkin bir üsluptu. Aynı üslubu Müslümanlar kullanmasın.
İngiliz derin devleti Osmanlı'nın son dönemlerinden itibaren darbelerle istediklerini iktidardan devirmeye, milletle oynamaya alışmış. Artık eski dönemlerde değiliz. Her denemelerinde başarısız olacaklar. Yine deneyecekler yine başarısız olacaklar, hep yenilecekler.
Halep'te, Irak'ta Müslümanları katleden Şiiler İngiliz derin devletinin yönlendirdiği zalimlerdir, MI6 Şiileridir. İran halkını, Şii kardeşlerimizi seviyoruz. Halep'te Irak'ta cinayet işleyen milislerin zulümlerini, katliamlarını lanetliyoruz.
Bizi Şii-Sünni diye ayırıp birbirimize kırdırmak istiyorlar, Müslümanlar arasında ayrım çıkaran böyle bir üslubu kabul edemeyiz.
Şii ve Sünni tertemiz Müslümandır, Halep’teki Şii katillerle İŞİD katilleri arasında hiç fark yok hepsini İngiliz derin devleti yönlendiriyor. Şiilerin de Sünnilerin de içinde zalimler var. Milyonlarca Müslümanın içindeki bu bir avuç zalim yüzünden Müslümanlar birbirine düşman olmaz.
Kadınlarla ilgili bazı kitaplarda yer alan yanlış izahların düzeltilmesi gerekiyor, bu izahlar çok vahim. Kadına karşı zulüm olduğunda Allah bela verir, bu uğursuzluk getirir. Allah kadınları sevgi için yaratmıştır. Kadın sevgisi olmayınca kadın nefretini yaygınlaştırıyorlar ve kadınları gülemez, eğlenemez hale getirmeye çalışıyorlar.
İran Sünni Müslümanları sever. Müslüman Müslümana düşman olmaz, kin de duymaz. Müslümanlar birbirlerinin arasını bulmalıdır. Şu an Müslümanı Müslümana kırdırma oyunu oynanıyor, bazıları istemeden de olsa bu oyuna düşüyorlar.
Allah dünya çapında yayınlanan makalelerimle geniş çaplı tebliğ yapma imkanı veriyor.
Türk İslam birliği dediğimizde ırk temelli bir birlikten bahsetmiyoruz. Türkiye'nin öncülüğünde tüm İslam aleminin birleşmesini kast ediyoruz.
Her çocuk İslam fıtratı üzerine doğar. Çocukları dahil bir toplumun toptan lanetli olduğunu söylemek İslam'a uygun değildir. Allah tüm Musevilerin değil zulüm yapanların lanetli olduğunu söylemiştir. Doğuştan bir halkın lanetli olduğunu söylemek zulüm olur.
Mehdiyetten bahsedildiğinde deccaliyet deşifre olacağı için İngiliz derin devleti ısrarla Mehdiyetin anlatılmasını istemiyor.
Mehdiyeti bekleyenler çakı gibi uyanık ve zindeler. Azimle Allah yolunda fikren mücadele ediyorlar. Atalete kapılanlar Mehdi yoktur diyenlerdir.
Şii milislerin yaptığı zulüm ve işkenceden tüm Şiiler, tüm İran sorumlu olmaz. Sünni bir terör örgütünün yaptığı zulüm nasıl Türkiye'yi bağlamazsa Şii milislerin işlediği cinayetler de tüm İran'ı bağlamaz. Milislerin kimliğinde Şii yazıyor ama İngiliz derin devleti yönetiyor.
Allah'ın izniyle bu son 10 yıl Mehdiyetin dünya tarihine sevgi damgasını vuracağı dönem olacaktır.
İngiliz derin devleti Müslümanlara, Müslüman görünümlü münafıklarla saldırıyor. Bunların çoğu vatanı satmaya hazır yancı tipler oluyor.
İran halkına toptan hakaret eden bir üslup çok çirkin. İran ile Türkiye'yi savaştırmak için provokasyon yapmak istiyorlar. İran ve Türkiye'nin ittifak etmesi İngiliz derin devletinin ağırına gittiği, Müslümanların faydasına olacağı için engellemeye çalışıyorlar.
Terör saldırılarının tek bir organizatörü vardır, o da İngiliz derin devletidir. Bu yüzden kullandıkları teknik, patlayıcı hep aynıdır.
İran ve Türkiye kardeş iki ülke. Şii Sünni kardeştir. Şiiler de Sünniler de Hz Ali aşığıdır. Kimse düşmanlık ifadelerine itibar etmesin.
Bizim eleştirdiğimiz İngiliz halkı veya devleti değil, İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devleti İngilizlerin de başına bela olmuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2016> Daha Fazla

Ben her zaman önceliği kadınlara veririm, hayatın her alanında öncelik kadınlarda olmalıdır.
Şirk dinini İslam diye tanımış olanlar Kuran'daki İslamla karşılaşınca şaşırıyorlar. Kuran İslamı güzelliktir, sevgidir, neşedir, sevinçtir.
Öfkeyle hareket eden birine sert üslupla yaklaşmak olmaz. Müslüman her durumda sevgiyle, şefkatle yaklaşmakla yükümlüdür.
Irak ve Suriye'ye Şii adı altında gönderilen katiller İngiliz derin devletinin emri altında Allah'sız dinsiz, komünist katillerdir. Bu azılı katiller yüzünden tüm Şiilere karşı olmak akılsızlık olur. İran ve Türkiye dosttur. İki ülkenin dostluğu İttihadı İslam demektir.
Kürt kardeşlerimizi hedef gösteren provokatif paylaşımlara kimse itibar etmesin. Kürtler bizim canımızdır, başımızın tacıdır. Kürtler vatansever, dindar insanlardır. İstiyorlar ki Kürtlerle, İranla herkesle düşman olalım onlar da Müslümanları ezsin, buna izin vermeyiz.
İran ile Türkiye'nin arasını açmaya çalışıyorlar. İstedikleri kadar uğraşsınlar İran ile dost kalacağız. Ortadoğu'da İran ile Türkiye'yi düşman yapıp tüm Müslümanları yok etmeyi planlıyorlar. Böyle bir oyuna karşı İran ile daha iyi dost olacağız.
Allah'ın sevgiyi ve güzelliği Allah sevgisiyle bağlantılı olarak kaderde bütün olarak yarattığını bilmiyorlar. Sevgi özel yaratılır.
Bedenen ve ruhen kirli, güzel sözü hiç bilmeyen, sürekli terslik ve aksilik içinde yaşayanlar sevgisiz bir dünyada ezilerek yaşıyorlar.
PKK’nın silahı bırakıp yurt dışına çıkması diye birşey olmaz. Adamlar ideolojisi için on binlerce insanı katletmiş, ölmeye öldürmeye azmetmişler. Adamları caydıracak hukuki tedbirlerin yanı sıra mutlaka şiddeti savunan ideolojisini fikren ortadan kaldırmak gerekir yoksa vazgeçmezler.
Ufukları dar, sevgisiz, her şeye öfkeye duyan bir genç kitle var. Bunlara karşı sabırla, ısrarla, sevgiyle doğruyu anlatmak lazım.
İngiliz derin devletinin oyunlarına inat Türkiye ve İran kardeş kalacak. Şiilerle Sünniler arasında savaşa izin vermeyiz.
İran ile Türkiye çatışsın istiyorlar. İki dev güç birbirine düşerse tüm İslam alemi zarar görür, birleşirse tüm Müslümanlar rahat ederler. İran ile Türkiye'yi çatıştırmak İngiliz derin devletinin planıdır. Bu oyuna kimse gelmesin.
Atatürk Anadolu'ya on binlerce Kuran dağıttıran, cebinde sürekli Kuran taşıyan, İmam Hatipleri açtıran dindar bir insandı.
PKK'ya karşı da IŞİD'e karşı da mutlaka ilmi mücadele yapılması gerekir. İlmi mücadele terörün zeminini tamamen ortadan kaldırır.
Teröre, anarşiye karşı olduğumu her açıklamamla gösteriyor, terörle ilmi mücadele yapılmasını ve terörün fikri kaynağına inilmesini söylüyorum.
İngiliz derin devleti fikren gümbür gümbür yıkılacak. Zulüm payidar olmayacak. İslam ahlakının güzelliği dünyaya hakim olacak inşaAllah.
PKK, IŞİD, El Kaide hepsi dehşet, şiddet uyguluyor. Bu dehşetin ve şiddetin kaynaklarının ortadan kaldırılması gerekir, biz bunu söylüyoruz.
Teröre, anarşiye, şiddetin her türlüsüne tamamen karşıyım. Birini diğerinden ayırmam. Dehşet ve şiddeti asla kabul etmiyorum.
IŞİD, Taliban, El Kaide gibi örgütler şiddet ve dehşet uyguluyor. Müslümanların bunu kabul etmesi asla mümkün olmaz. Kuran'da şiddet olmadığını hep savunduk ve savunacağız. Kuran'a uygun olmayan ve şiddeti savunan mevzu hadislerin temizlenmesi gerekir.
İngiliz derin devleti insanları İslam'dan uzaklaştırmak için Müslümanlar hayatla iç içe olamaz imajı vermişti, biz bu imajı tamamen yıktık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2016> Daha Fazla

Şeytan müslümanların elinden müziği, sanatı, bilimi, güzelliği almıştı. Kuran'da helal olan tüm bu güzellikleri yeniden Müslümanlara kazandırdık.
Mehdiyet devri kadınların dünyada en mutlu oldukları devir olacak. Adeta cennette gibi rahat yaşayacaklar.
Münafıklar ünlü kişilerle tanışıp çevre yapmaya çalışır, bu çevreyi Müslümanların aleyhine kullanmaya gayret ederler.
Milletler büyük heyecanla şahlanma yapabiliyorlar. Şu an İslam alemindeki uyku halinin ortadan kalkması ve şahlanış Mehdiyetle olacaktır.
Müslüman aleminde esaslı bir manevi devrime ihtiyaç var. Bu da şevkin çok ciddi güçlenmesiyle olur, bunu sağlayacak da Mehdiyettir.
Münafıklarla ilgili konu anlattığımızda hem İslam alemindeki milyonlarca insana hem de kendi nefsimize anlatıyoruz.
İran düşmanlığının körüklenmesi çok tehlikeli. İran binlerce yıllık dost ülke, bir ülkeyi toptan kötü ilan etmek doğru olmaz.
İslam aleminde çok yerde münafıklar etkin, bu yüzden İttihadı İslam bir türlü oluşmuyor. İngiliz derin devleti münafıkları başa bela etti. İslam aleminin canlanma ruhuna ihtiyaç var. Bu da ancak Mehdiyetle olur.
İngiliz derin devletinin aşağılık karakterini tüm dünya anlamaya başladı. Her yerde çoluk çocuk, kadınların şehit olmasına sebep oluyorlar.
Benim arkadaşlarım namazlarına çok titizdirler. Bir kere dahi namazlarını kaçırmaz, hep vakitli olarak kılarlar.
Müslümanların yapması gereken İttihadı İslam için, Mehdi ve İsa Mesih'e bir an önce kavuşmak için dua etmek. Diğer Müslümanlarla kavga değildir.
Şii ve Sünni Müslümanları birbirine karşı kışkırtmak zalimlik olur. Zalim kimse ona karşı olunur, tüm millete toptan karşı olunmaz.
Şu an Irak'ta Suriye'de Müslümanlara saldıran Şii denilen zalimler dinsiz, imansız, İngiliz derin devleti etkisindeki aşağılık tiplerdir.
Müslüman Hristiyan, Musevi, Vahabi, Şii, Budist herkesin kurtulması için gayret eder. Kimsenin helak olmasını istemez. Bu Kuran'a uymaz.
İran'da zulme vesile olanlar bir avuç İngiliz derin devletinin etkisinde olan münafıklar ve komünistler. Müslüman herkesin ıslahını ister.
İran'la Türkiye, Sünnilerle Şiiler kavga etsin istiyorlar. Bunu isteyen İngiliz derin devleti, biz bu pis fitneye itibar etmiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Aralık 2016> Daha Fazla

Münafık şeytanın yönlendirmesiyle bitmek bilmeyen bir atak içindedir. Her istediği yapılsa ertesi gün yeni bir sorun çıkarır.
Münafığın üzerine şeytan çöktüğünde bedeni adeta hayvanlaşır. Bakışlarındaki boşluğa Kuran'da özel olarak dikkat çekilmiştir.
Münafık verdiği hiçbir sözü yerine getirmez, kendisine verilen imkanı mutlaka hainlik için kullanır, Müslümanlara hep ihanet eder.
Münafık İslam için hiç gayret etmez. Ama şeytani bir faaliyet olduğunda çok seri konuşur, çok seri hareket eder, çok gayretli olur.
Münafık şeytanla bağlantıda olduğu için ruhu sürekli gergin ve rahatsızdır. Bir türlü sakinleşmez, sık sık yeni kargaşalar oluşturur.
Münafık yarasa gibidir, karanlıkta gizli planlar yapar. Şeytanlarıyla bağlantıya geçer. Oysa yaptığı her planı Allah yaratmıştır.
Pandalarda, kedilerde ve diğer tüm canlılardaki sevimliliği Allah özel, insanların hoşuna gitmesi için yaratıyor.
Allah "sabreder ve sakınırsanız münafıkların tuzakları zarar veremez" diye bildiriyor. Müminin sürekli dikkatli olup sakınması önemlidir.
Münafık boş konuşmaları sever, Allah'ın adının anıldığı ortamda bulunmak istemez. Müslümanları da boş konuşmaya çekmek ister.
Münafık pis boğazdır. Asıl amacı Müslümanları zor durumda bırakmaktır. Hz. Musa ile çöldeyken bakla, soğan istiyorlar sırf ahlaksızlık olsun diye. Münafık Müslümanın yediği yemekten istemez, Hz. Musa devrinde sırf pis boğazlık olsun diye çölde sarımsak yemek istiyorlar.
Münafık her ne kötülük planlasa Allah onu müminler için hayra çevirir.
Münafık bir şekilde Müslümanların malına zarar vermek ister. Mesela Samiri müminlerin altınlarını gasp edip buzağı heykelini yapmıştır.
Münafıkta müthiş bir aşağılık kompleksinden kaynaklanan büyüklük hissi vardır. O yüzden insanları kendince aşağılamaya çalışır.
Münafık müthiş arsız ve yüzsüzdür. Ömrü boyunca aşağılanarak, adeta sürünerek yaşar. Sonları da hep feci şekilde olur.
Münafıklara karşı çok dikkatli olmak lazım. Şiiler ve Sünniler arasındaki münafıklar düşmanlıklara sebep oluyorlar.
I. Dünya Savaşında Şillerin büyük çoğunluğu Osmanlı Halifesine bağlı kaldı ve İngiltere'nin savaş çağrısına uymadılar. Kut’ül Amare'de Şii-Sünni Müslümanlar hep birlikte hareket edince tarihi bir zafer kazandılar. Şimdi yine Şii-Sünni birlik olacağız. Şii-Sünni ittifakı olursa Müslüman alemini mum gibi eritmeyi amaçlayan İngiliz derin devletinin etkisi tamamen ortadan kalkar.
İngiliz derin devletinin zavallı yancıları kendi aralarındaki bağlantılarında akıl almaz yalanlar söylüyor, karşılıklı kafalama yapıyorlar.
Kıbrıs bizim toprağımız, topraklarımızdan kimseye vermeyiz. Toprak verecek bir anlaşmayı kabul etmeyiz. Kıbrıs'ta dostluk olsun istiyoruz. İki halk arasında sınırlar olmasın. Yunanistan ve Rum kesimi İngiliz derin devleti etkisiyle mantık dışı ısrarlarda bulunmamalı.
Sünni Şii ayrımı konusunda kararlı olan İngiliz Şiiliği var. Bunlar düşmanlığı teşvik ediyorlar. Düşmanlık telkinine kimse uymasın.
Şii Sünni kardeştir. Şii ve Sünni alimleri bir araya gelsin sarılsınlar, tüm İslam aleminin kardeş olduğunu açıklasınlar.
İngiliz derin devleti yancılar bulmaya çalışırken Pakistan gibi ülkelerde genç kızlara "sen çok bilgilisin Sokrat'ın kızı gibisin" diyerek etki altına almaya çalışıyor. İnsanların kibir damarını kullanarak, bu kişileri "sen dahisin" diye överek kullanıyorlar.
Her gün aydınlarımız, yazarlarımız İngiliz derin devletini ifşa ediyor. Bunların sayısı gün geçtikçe artacak ve İngiliz derin devleti tüm Ortadoğu'da deşifre olacak.
Türkiye'nin sınırında sürekli terörist üreten komünist, Stalinist yapılanma var. Bu yapının asıl fikrinin ortadan kaldırılması lazım. YPG/PKK'nın fikri zemini ortadan kaldırılmadığı müddetçe terör son bulmaz. PKK/YPG ve diğer terör örgütleri için adam bulmak sıkıntısı olmuyor. Adamların inancının ortadan kaldırılması gerekiyor ki sistem bitsin.
İngiliz derin devleti ve kalleş münafıkları ne yaparlarsa yapsınlar ayaklarına dolanacak. Onlar için hep şer, mümin için hep hayır olacak.
İngiliz derin devletinin yönlendirdiği adamların üslubu, felsefesi aynıdır. Hepsinde Rumi ortak noktadır. Hegel de Rumi'den alıntı yapmıştır. Ladin İngiltere'de yetişmiş bir insandı. El Kaide'yi de organize eden İngiliz derin devletidir. Gülen örgütünü de kontrol altına almışlardır.
Tayyip Hocam çok çilelerin içinden geçmiş, acıların içinden gelmiş dindar bir insandır. Allah'ı dini, Müslümanları sever. Tayyip Hocamı yalnız bırakmayız. Havalar düzeldiğinde Tayyip Hocam için mutlaka çok geniş kapsamlı "Yalnız değilsin" mitingi düzenleyelim, milletimizin desteğini gösterelim.
İngiliz derin devletinin PKK'yı kurup yönlendirdiğini Öcalan da detaylı olarak anlatıyor. Marx da İngiltere'de ideolojisini geliştirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2016> Daha Fazla

Nazileri de iktidara getiren İngiliz derin devletidir. Hitler'i Amerikan halkından alınan parayla finanse etmişlerdir.
Münafık sükuneten hoşlanmaz. Dengesiz, gerilimli, kavgacı, stresli bir ortam ister. Çünkü şeytan münafığın ruhunda sürekli anarşi meydana getirir.
Sigara kokusu çok itici, her yere siniyor, havalandırmak geçmesini sağlamıyor. Sigara, içenin cildini, dişini, her şeyini çirkinleştiriyor.
Allah yolunda olanlara deli denilmesi nimettir. Yiğit olan lakabıyla anılır. Allah yolunda deli olmak mümin için büyük şereftir.
Müslüman, münafık alametlerinden bahsederken önce kendi üstünde düşünür. Münafık ise ayetten etkilenmez, Müslüman etkilenir.
Darwinizm kainatı yaratan, her şeyi var eden ve yöneten Allah'a haşa hakarettir. Bilimsellikle ilgisi yoktur sırf hurafedir. Darwinizm deccaliyetin batıl dini olan hurafe bir öğretidir ve başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyaya uğursuzluk getirmektedir.
Peygamberimiz Mehdi'nin ileri yaşlarında dahi genç görünümlü olacağını, gecelerin ve gündüzlerin O'nu yaşlandırmayacağını bildirmiştir.
Müminde esas olan yaş değil ruhtur. Kişinin aklına göre bağlantı kurulur. Ruhun olgunlaşma hızı bedenin yaşlanma hızıyla aynı olmayabilir.
Bedenen ve ruhen kirli, gittiği her yerde bela oluşturan, konuşmasında nur ve aydınlık olmayan insanlar temiz ve kaliteli olanları kıskanıyorlar.
İnsanlarımızın bir kısmına kalite, sanat ve güzelliğin cennet nimeti olduğu öğretilmedi, bu konuda bilgisiz kaldılar.
Türkiye'ye bereket gelmesi ve uğursuzluğun kalkması için Allah'ın -haşa- açıkça inkar edildiği tek yanlı Darwinist eğitimin bitmesi şart.
Trump ilk dış ziyaretini Türkiye'ye yapsın, Türkiye'de kendisini çok iyi misafir edelim. Putin de gelsin. Birlikte görüşme yapsınlar.
Müslümanları Kuran'da evrim var diye yanıltmaya çalışıyorlar. Evrim demek, çamurlu su içinde tesadüfler sonunda canlılık oluştu demektir. Darwinizm tesadüfü haşa İlah edinmektir. Allah'ın varlığını açıkça inkar etmektir. Bu Allah'ın gazabını celbeder, Allah'ın gücüne gider. Darwinizmi geçersiz kılmak zor olur sanıyorlar. Yanılıyorlar. Binlerce, milyonlarca bilimsel delil var, sadece bu delilleri gösterecekler.
Mümin yiğit, zeki, itidalli olur. Acelecilik ruhunda vardır ama onu kontrol altında tutar.
Hükümet Darwinizme ilmen açıkça bir darbe vurursa tüm terör örgütleri ciğerinden vurulmuş gibi çırpınır, çünkü dinleri yıkılmış olacak. Terörü önce batıl dinlerini ellerinden alarak yani Darwinizmi fikren yıkarak çökertmek önemlidir.
Dünyanın en başarılı, en ihtişamlı, en güzel askeri bandosu Mehterandır.
Türkiye'yi hedef alanları anlatırken "ülkeler, istihbaratlar" demek konunun üstünün kapanmasına sebep olur. İngiliz derin devleti denilmeli. İngiliz derin devleti 200 yıldır bir sis perdesi oluşturulduğu için rahat faaliyet yapıyor. Sis perdesini kaldırmak ismini açıklamakla olur.
Münafık enaniyetle beslenir. İngiliz derin devleti de münafıkların bu yönünü bildiği için sürekli "sen ne zekisin, muhteşemsin" diyerek etkiler.
İslam aleminin başının belası İngiliz derin devletidir. Eylemleri için münafıkları, felsefe olarak ise Darwinizmi ve Rumiliği kullanıyorlar. İngiliz derin devletinin kullandığı ana malzeme münafıklar olduğu için münafıkları fikren etkisiz hale getirdiğimizde askerleri yok olacak.
Osmanlı'nın son dönemlerinde idealde anlatılan Osmanlı ruhu kalmamıştı. Abdülhamit döneminde her yere Darwinizm ve materyalizm hakim olmuştu.
Canavarın yetmiş dişi var ama canavar bir tane. PKK, IŞİD, FETÖ bu canavarın dişleri, canavar ise İngiliz derin devletidir.
İnsanlar Kuran'da münafık ayetlerini biliyorlar ama bugün hayata nasıl geçiriliyor, nasıl uygulanıyor bilmiyorlardı. Biz bunu çok detaylı açıkladık. Münafık karakteri ve çirkin eylemleri hakkında bu yüzyıla kadar böyle kapsamlı bir anlatım olmamış münafıklar da bunun kirli avantajını yaşamışlar.
Şehitlerin yaşadığı boyutta hem hüzünlenecek olay yok hem de bedenlerinde, ruhlarında hüzünlenme mekanizması yok, sadece sevinç var.
Şehitlik bir hayat boyutu. Şehitlerin boyutunda sadece pozitif imtihan var, her şey olumlu. O yüzden son derece rahatlar inşaAllah. Dünyada korku, endişe, tedirginlik var. Ama şehitlerin olduğu boyutta hissettikleri duygu sadece sevinç ve güzelliktir. (Ali İmran Suresi, 170-171: Allah'ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki, onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir. Onlar, Allah'tan bir nimeti, bir fazlı (bolluğu) ve gerçekten Allah'ın mü'minlerin ecrini boşa çıkarmadığını müjdelemektedirler.)
Şehit ailesi olmak çok büyük üstünlüktür ve şereftir. Şehit ailelerinin her yerde en güzel şekilde ağırlanmaları, ikram ve saygı görmeleri gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2016> Daha Fazla

Türkiye her yönden hayır yolunda ilerliyor. Zaman gelecek Darwinizm, Rumilik tarihe karışacak, İngiliz derin devleti gümbür gümbür yıkılacak.
İngiliz derin devleti Ortadoğu'da Müslümanların kitle olarak imha edilmesini istiyor. Sözde yanlışlıkla yapılan bombardımanların sebebi budur.
İngiliz derin devleti 70 ayrı renkte ortaya çıkıyor. IŞİD, PKK, Gülen Örgütü, hepsi İngiliz derin devletinin organizasyonudur.
Suriye'de hastanelerin bombalanması çok büyük bir zulüm. Bu zulüm ancak İslam Birliği ve Mehdiyetle durdurulur.
Biz Anadolu'daki Mevleviliği ayrı tutuyoruz. Ama İngiliz derin devletinin propagandasını yaptığı Rumilik tamamen İslam'ı inkar eden felsefedir.
Ahirete şehit olarak gitmek en güzel şeref, bir Müslümanın en çok isteyeceği güzellik. Delikanlıya yakışan şehadettir.
PKK'ya ve İngiliz derin devletine en büyük darbe ideolojisini yani batıl dini olan Darwinizm'i ortadan kaldırmakla olur.
Terör kınamakla bitmez. Çözüm insanı hayvan gibi gören, şiddeti savunan tek yanlı Darwinist eğitimin durdurulmasıdır. Kuran hakikatlerinin anlatılması, İslam Birliği için gayret edilmesi lazım.
Üst aklın İngiliz derin devleti olduğunu söylemekten kimse çekinmesin. Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bu son terör saldırısı da İngiliz derin devletinin faaliyetidir.
Tüm terör örgütleri İngiliz derin devletinin talimatıyla hareket ediyor. PKK, El Kaide hepsi gelen talimatla eylem yapıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Aralık 2016> Daha Fazla

Sevgi anayasaya madde olarak eklensin. Devletin ve vatandaşın sevgiyi öncelikli konu olarak göreceği ifade edilsin. Sevgisiz nesil yetişmesin.
İngiliz derin devleti Abdülhamit döneminden bu yana azgınlığını devam ettiren tehlikeli bir yapı, sürekli fikren üstlerine gitmek önemli. En önemli konuları hep gündeme getirdik. Tek yanlı Darwinizm eğitimi gençlerin sevgisizliğine ve bencilliğine sebep oluyor, durdurulsun dedik. Abdülhamit döneminden bu yana yönetimlerin içine sızarak halkı dejenere eden içkiyi, tütünü, fuhşu yaygınlaştırarak faaliyet yapan İngiliz derin devletinin felsefesini, yancılarıyla nasıl bağlantıya geçtiğini, nasıl yapılanma içinde faaliyet gösterdiğini detaylarıyla anlattık. Bu hızla giderse İngiliz derin devletinin tam anlamıyla bittiğini göreceğiz. Osmanlı'nın evlatları 200 yıllık olayın fikri intikamını alıyor.
Allah parayı, malı, mülkü biriktirip yığmayı değil hayır işlerinde kullanmayı emretmiştir.
Sevgiyi bilmeyen insanlara biz sahip çıkalım. Sabırla, ayetlerle, sevgiyle anlatarak Rahman'ın tarafına geçmelerine vesile olalım.
Türkiye'de gençliğin bir kısmını nefrete yatkın, kinci, nezaketsiz, sevgiye kapalı, ruhu ve bedeni kirli insanlar haline getirdiler. Bazı gençleri böyle sevgisiz ve hasta ruhlu yetiştirmelerinin sebebi bu insanları her türlü adi ve Türkiye aleyhine işlerde kullanmaktır. Esprileri kalitesiz, ruh ve fizik olarak gelişmemiş tekdüze gençlerin yetişmesi İngiliz derin devletinin özel organize ettiği bir durumdur. Bedeni ve ruhu kendine küsmüş, dünyadan zevk alamayan, neşesiz tipler özel olarak yetiştiriliyor, bu insanları ısrarla sevgiye davet etmek gerekir.
Münafık çok geveze, küstah, münasebetsiz ama şeytani bir yetenekle hazır cevaptır, çok seri yalan söyler. Peygamberimiz de münafıkların dilbaz olduklarına dikkat çekmiştir.
Münafığın kahpe özelliklerinden biri de Kuran'ı kullanarak Müslümanlara karşı mücadele etmesidir.
Münafık İslam'a, Kuran'a hizmet etmemek için binbir türlü bahane öne surer. Hepsi kahpece, alçakça bahanelerdir.
Münafıkların Peygamberle özel konuşmak istemesinin sebebi ahlaksızlıklarına Müslümanların şahit olmasını engellemeye çalışmaktır.
Münafık Peygamberin merhametini ve şefkatini alçakça kurduğu tuzağa malzeme olarak kullanmak ister. Merhamet, saygı, nezaket, hürmet gibi tüm yüksek duyguları alçakça ve kahpece Müslümanların aleyhine kullanmaya çalışır.
Sağlığını bahane ederek Müslümanları tedirgin etmek, onlardan menfaat elde etmek münafığın en alçak yönlerinden biridir. Münafık haşa Peygamberi Müslümanları düşünmeyen biri gibi göstermek için sağlığını öne sürüp "Bu sıcakta savaşa çıkmayalım" der.
Münafığın ruhunda anarşi olduğu için sürekli kargaşa ister, siyaha beyaz, beyaza siyah diyerek her konuda mutlaka muhalefet eder.
Münafıklarda şeytan zekası olduğu için şeytani bir yetenek oluşuyor. İngiliz derin devleti de münafıkları şeytan ordusu gibi kullanıyor.
Allah sevgisi hayatın en önemli nimeti. Allah sevgisi olmadan hiçbir sevgi olmaz, hiçbir şeyin anlamı da olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2016> Daha Fazla

Ben Allah'ın aciz bir kuluyum. Hiçbir zaman Mehdilik iddiam olmadı ve olmayacak.
İsa Mesih'in balçıktan yaptığı kuşun o anda canlı olup uçması evrimle yaratılış var diyenlere kesin bir cevaptır.
Üst akıl İngiliz derin devletidir. Bu üst aklın Osmanlı'yı paramparça ettiğini tüm belgeleriyle ortaya koyuyoruz.
Müslümanların eziyet görmemesini isteyen İttihad-ı İslam'ı istemeli, Mehdi ve İsa Mesih'in gelişi için dua etmelidir.
Münafık Müslümanların yanında kibirlidir ama küfrün yanında eziktir. Küfür münafıkların alçaklığını bildiği için onları çok aşağılar.
Münafık haysiyetsiz olduğu için yalan söylemekten utanmaz, insanın gözünün içine baka baka diri diri yalan söyler. Münafık yalan söylerken üzerinde yalan söylemekten kaynaklanan hiçbir tedirginlik olmaz. Bu arsızlığın sebebi şeytanın kontrolüne girmesidir. Münafığın ağzından yalan su gibi akar. Yalanlarının ardı arkası kesilmez.
Münafık Müslümanlara bir sevgi gösterisinde bulunuyorsa bunun arkasından mutlaka bir hainlik ve pislik gelecek demektir.
Münafık en dostane göründüğü anda en büyük hainliği yapar. Müslümanın teyakkuzda olduğu dönemde münafık saldırmaz.
Münafık bir nevi av köpeği gibidir. Münafığın izini takip ederek küfrün ve münafıklık sisteminin tüm yapıları teşhis edilebilir.
Münafık cemiyet mikrobudur. 2 kişi bulsa hemen yalan söylemeye başlar, Allah'a dine muhalif bir ruh haline geçer. Hz. Musa döneminde münafıklar bir kaç bakla, soğan, sarımsak için Hz. Musa'yı yalnız bırakıp Firavun'un yanına dönüyorlar. Münafık bu derece aşağılıktır. Münafıkların yaptığı pisliği Peygamberler hayra çevirirler. Samiri put yapıyor, Musa putu ezip denize atıp Manna'yla kavmi bereketlendiriyor.
Münafık vicdansızlığın ve ahlaksızlığın ne olduğunu bilir. Bile bile ahlaksızlık yapar. Nitelikli münafık dediğimizde kitleleri yönlendirebilen lider vasfındaki münafıkları kast ediyoruz. Mesela Samiri de nitelikli münafıktı. Samiri de kitleyi yönlendirmeyi hedefliyor, “ben sizi eski görkemli günlerinize döndüreceğim, Musa haşa kendi dinini unuttu” diye ortaya çıkıyor. Samiri Müslümanları sürekli yoran, enerjilerini alan bir faaliyet içinde oluyor. Önce altınları alıp çölde taşıtıyor, sonra ocak yaptırıyor . Sonra döküm yaptırıyor. Çok sayıda Müslümanı altından buzağıyı yapmak için meşgul ediyor, her gün ayrı bir iş çıkarıyor. Samiri sadece pis çıkarını düşünüyor. “Siz Musa'nın yanında tekdüze yaşıyorsunuz, ben hayatınızı renkli yapacağım, her çeşit yemek olacak” diyor
Nitelikli münafıklar küfrün en ileri gelenlerinin yerine geçmeye ve dünyayı yönetmeye çalışırlar. Her biri kendini haşa İlah gibi görür.
Münafık pis boğazdır. Hz. Musa devrindeki münafıklar pis mideleri için Firavun'un yanındaki köleliğe dönmeyi istiyorlardı. (Bakara Suresi, 61: Siz (ise şöyle) demiştiniz: "Ey Musa, biz bir çeşit yemeğe katlanmayacağız, Rabbine yalvar da, bize yerin bitirdiklerinden bakla, acur, sarmısak, mercimek ve soğan çıkarsın." (O zaman Musa:) "Hayırlı olanı, şu değersiz şeyle mi değiştirmek istiyorsunuz? (Öyleyse) Mısır'a inin, çünkü (orada) kendiniz için istediğiniz vardır" demişti. Onların üzerine horluk ve yoksulluk (damgası) vuruldu ve Allah'tan bir gazaba uğradılar. Bu, kuşkusuz, Allah'ın ayetlerini tanımazlıkları ve peygamberleri haksız yere öldürmelerindendi. (Yine) bu, isyan etmelerinden ve sınırı çiğnemelerindendi.)
Münafık çok ahmaktır ama kendini çok akıllı zanneder. Münafık kendi ahmaklığını fark edemeyecek kadar akılsızdır.
Kalite, güzellik, zenginlik, bolluk, bereket, samimiyet insanların bir çoğunda kıskançlığa sebep oluyor. Bu sadece haset edene zarar verir.
Rusya ile Türkiye'nin arasının düzelmesine, İsrail'in Türkiye’ye tazminat ödemeyi kabul etmesine ve barışın sağlanmasına biz vesile olduk.
PKK ile Kürt ayrımını çok iyi vurguladık. PKK’nın kahpe olduğunu, Kürtlerin ise asil, onurlu, güzel insanlar olduğunu anlattık.
Bazıları cenneti hiç düşünmüyor, cenneti sadece yeşillik olarak algılıyorlardı. Cennette her türlü teknolojinin, zenginliğin olduğunu anlattık.
Masonların kalbinin İslam'a ısınmasına vesile olduk. Mason localarında ilk defa Kuran hakikatleri anlatılmaya başlandı.
Mehdiyeti neredeyse unutturuyorlardı. Mehdiyeti bilimsel ispatlarıyla, tüm delilleriyle anlattık, Peygamberimiz'in müjdesini gündemde tuttuk.
Bir çok insan kedilerden bile nefret ediyordu. Kadınları, çocukları, hayvanları sevmeyi öğrettik. Her gün sevginin hayati olduğunu anlattık.
Şehitliği felaket gibi gösteriyorlardı, her gün yayınlarda şehitliğin nimet ve şeref olduğunu anlattık. Tüm Türkiyede şehitlik özlemi gelişti.
40 yıldır tatil yapmadım. Kar, kış, yaz, sıcak her gün tebliğe devam ettim. Aksini yapmayı benim vicdanım asla kabul etmez.
Allah 300'ün üzerinde kitap yazmamı, bu kitapların 70'den fazla dile tercüme edilmesini, yazılarımın onlarca gazetede yayınlanmasını nasip etti. Dünyaya dalanlarla birlikte dünyaya dalsak haftanın bir günü sohbeti yeterli görecektik. Ama ömrümüzü vakfederek çok geniş bir tebliğ yaptık. Darwinizmin fikren yenilmesini, İngiliz derin devletinin deşifre olmasını, bağnazlığın etkisiz hale getirilmesini Allah bize nasip etti. Eğitimli, seçkin kesimin İslam ile bağlantıları neredeyse kopmuştu, bu bağı biz yeniden kurduk ve onlar da İslam'a hizmet eder hale geldi. Alevi, Şii, Ermeni, Musevi, Hristiyan düşmanlığının ortadan kaldırılması, İsrail ile Türkiye'nin barışması için biz etkili çalışma yaptık.
Evlenmememin sebebi vaktimin tamamını, ömrümün hepsini Allah için, İslam için, tebliğ için kullanabilmektir.
İmtihanın uzunluğu ve güçlü olması o kişinin lehine olur. İnsana ne kadar çok çile, sıkıntı, zorluk geliyorsa o kadar çok fazla sevap alıyor demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Aralık 2016> Daha Fazla

Münafık akılsızca o kadar kendinden emindir ki tüm alçaklığına, pisliğine ve ahirete inanmamasına rağmen cennete gideceğini iddia eder. (Fussilet Suresi, 50: Oysa ona dokunan bir zarardan sonra tarafımızdan bir rahmet taddırsak, mutlaka: "Bu benim (hakkım)dır. Ve ben kıyamet-saatinin kopacağını da sanmıyorum; eğer Rabbime döndürülsem bile, muhakkak O'nun Katında benim için daha güzel olanı vardır." der. Ama andolsun Biz, o kafirlere yaptıklarını haber vereceğiz ve andolsun onlara, en kaba bir azaptan taddıracağız.)
Trump'ın "Rusya ile ittifak yapabiliriz" açıklaması İngiliz derin devletinin oyunlarına da bir manevi darbedir.
İngiliz derin devletine yalakalık yapan münafıklar da her biri dünyayı yönlendirecek kadar akıllı olduğu kanaatindedir. Ama çok akılsızdırlar.
Her münafık kendini dünyayı yöneten üstün beyin zanneder. Her biri inanılmaz akıllı olduğu kanaatindedir oysa hepsi ahmaktır.
Dünyanın bağlanılacak hiçbir yönü yok. Ancak münafıklar dünyaya delice bağlıdır. Münafığın dünyaya bağlılığı küfürden daha fazladır.
Dışarıda müzik yok. Her insan müziği beyninin içinde duyuyor. Dışarıda sadece ses dalgaları var, sesi müzik olarak algılayan ruhtur. Ruhun müziği duyması için elektriğe, ses dalgasına ihtiyacı yoktur. Ses dalgası, beyne ulaşan elektrik hepsi sadece sebep olarak var.
Halk Başkanlık sistemine kesin olarak karşı. Başkanlık bölünme getireceği için milletimiz hiçbir şekilde kabul etmez.
Ahir zamanın ortasında olduğumuz halde hadislerin gerçekleştiğini anlamazdan gelmek çok büyük samimiyetsizliktir.
İsra Suresi 94. ayette yer alan "Kendilerine hidayet geldiği zaman, insanları inanmaktan alıkoyan şey, onların: "Allah, elçi olarak bir beşeri mi gönderdi?" demelerinden başkası değildir." ifadesi Mehdi'ye işaret etmektedir.
Hiç merhamet görmemiş, iyilik görmemiş insanlara ısrarla merhametli olmak lazım, o zaman ıslah olup düzelmeleri sağlanabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2016> Daha Fazla

Muhalefetin olması Türkiye'de demokrasinin güçlü olduğunun delilidir ve bunun teşvik edilmesi gerekir.
En az 3 milyon kişinin katılımıyla Tayyip Hocam için çok büyük katılımlı "Yalnız Değilsin" mitingi yapılsın. Ak Parti gençliği böyle güzel bir organizasyon yapsın. İngiliz derin devletine karşı cevap olsun.
Organ bağışı konusunda kardeşlerimiz tereddüt etmesinler. Bir canın kurtulmasına vesile olmak güzel bir sevaptır. Ancak organ bağışı yapılması için kişinin tam ölümü gerçekleşmeden fişi çekmek Kuran'a uygun olmaz.
Dinle birlikte insanın bedeninin ve ruhunun bu kadar olumlu değişmesi, nurlanması hayret verici bir mucize.
Din iyi insanla kötü insanı kesin olarak ayırt eder.
Dürüst, yardımsever, merhametli olmak dinle mümkün oluyor. Ölüp yok olacağını düşünen insan dürüst ve iyi olmak için irade kullanmaz.
İngiliz derin devleti Güney Kıbrıs'taki üslerinde İslam alemini takip etmek için çok gelişmiş bir teknoloji kullanıyor.
Allah'ın Musevileri lanetlediği Kuran'a uygun bir inanış değildir. Allah o dönemde suç işlemiş, zulmetmiş olanları lanetlemiştir.
Doğuştan bir halkın lanetli olduğunu iddia etmek pagan inanıştır. Allah suç işleyen ve zalimlik yapanı lanetlemiştir.
İstese de istemese de herkes Mehdiyete hizmet eder. Bu, Allah'ın hayranlık uyandıran bir sanatıdır.
Yaşamış, türü tükenmiş, tüm organları bütün ve mükemmel canlıları ara geçiş formu gibi göstermeye çalışmak bilimsel değildir. Ara fosil denilen şey uzuvları gelişmemiş ya da patolojik oluşmuş canlılara ait fosillerdir. Ancak böyle tek bir fosil bile bulunmamıştır. Şu ana kadar bulunmuş 700 milyona yakın fosil var, bunların hepsi mükemmel tam canlılara ait, hiçbirinde evrimsel patoloji yok.
Sevginin insanlar tarafından böyle unutulmuş olması korkunç bir şey. Sevgi çok hayatidir, devletin bu yönde politikası olması gerekir Sevgi olsa da olur olmasa da olur denecek bir şey değil. Olmaması çok vahim. Her Bakanlığın önceliği sevgi olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2016> Daha Fazla

Müslüman din faşisti de değildir ırk faşisti de değildir. Tüm din mensuplarını kardeş edinmek, tüm ırkları dost edinmek anlayışındadır.
İslam Birliği Müslümanların tamamının kardeş olarak birlikte yaşaması demektir. Ülkelerin parçalanması üzerine kurulu değildir.
Ayette münafığın Kuran'ı dinlemeye dayanamadığı bildirilir. Münafık alamet vermemek için buna dikkat edebilir, ama yapamaz, mutlaka kaçar.
Münafıklık konusu üzerinde bu kadar durmamızın sebebi münafıkların Osmanlı döneminden bu yana bir çok yeri kene gibi sarmaları ve fitne çıkarmalarıdır.
Münafık Peygamberin meclisinde bulunmaya, münafık alametlerini dinlemeye tahammül edemez. İmani konuları dinlemek istemez.
Münafığın ahlaksızlığı, anormalliği, pisliği özel olarak yaratılmıştır. Münafıklık da bir nevi akıl hastalığıdır. Münafığın müstakil bir gücü olduğunu zannetmek çok büyük hata olur. Münafık ahmak ve dengesiz bir varlıktır, problemli, hasta bir tiptir.
İngiliz derin devletinin yancıları için aylardır şehit olan Suriyeliler değil de homoseksüellerin nasıl rahat edeceği önemli oluyor.
Münafıklar kendilerini çok okuyan, çok araştıran, halkın bilmediklerini bilen üstün insan olarak görüyorlar. Kendilerini haşa Allah'tan üstün görüyorlar.
Gerçek hesaplarında vatansever, milliyetçi, dindar görülen bazı kişiler sahte hesaplarıyla Müslümanlar ve millet aleyhine faaliyet yapıyorlar.
Müslümanların münafıkların internet üzerinden geliştirebilecekleri fitnelere karşı hazırlıkları yok. O yüzden bu yöntemlerin deşifresi önemli.
Bu yüzyılda münafıkların internet ve akıllı telefonlarla çok büyük fitne çıkarma imkanları oluyor. 15 Temmuz da bu fitnelerden biridir. Gizli yazışma programları ve sahte hesaplar münafıkların kirli bir güç elde etmesine sebep oluyor. 15 Temmuz'da bu gücün tehlikesi görüldü.
Allah malın fakirlere dağıtılmasını, sadece belirli bir zengin zümre arasında dolaşmaması gerektiğini bildirmiştir.
Ahir zamanda, Mehdi devrinde Halep'in kuşatılacağı bildirilmiştir. (Emir ül-müminin Ali bir hutbesinde şöyle buyurdu: … Ehli küfrün fitnesi İslam’ı zayıf düşürür. Ateşi Şam’ı yakar. HALEP’İ muhasara altına alırlar. Yazık olur, her taraf harab olur, yıkılır. Bela bütün beldeleri dolaşır durur. İlzamun Nasip, 2. Cild)
Bazıları ne Darwinizme, PKK'ya karşı mücadele veriyorlar ne İslam Birliği’ni, Kuran'ın hakikatlerini anlatıyorlar, sadece Müslümanlara saldırıyorlar.
Türkiye'nin Suriye'nin bölünmesine karşı bir siyaset izlemesi gerekir. Bir ülkenin bölünmesi bizi mutlu etmez.
Deccaliyeti görmezden gelen bazı Müslümanlar yüzünden İslam alemi birlik olamıyor. Kendi başlarına felaket gelmeden deccaliyeti anlamıyorlar.
Kadının güzel ve bakımlı olmasını suç gibi göstermek kasten yapılmış bir şey. Erkek gibi görünen, ters konuşan kaba kadınlar yetişsin istediler. Kadınların erkek gibi ve bakımsız olmasını teşvik ederek homoseksüelliği yaygınlaştırmak istiyorlardı. Bu ataklarını etkisiz hale getirdik.
İngiliz derin devletinin etkisiyle herkesten nefret eden, iblisane kavga üslubunu alışkanlık haline getirmiş ezik, mutsuz bir gençlik yetişti. Bunlar özel yetiştirilen ve sayıca az bir grup. Bu pislik güruhunu ayaklanmalarda kullanmak istiyorlardı, imanlı nesil daha güçlü oldu.
Münafık olmasa Müslümanlarda atalet olur. Münafık müminlere heyecan ve canlılık kazandırır. Her münafık hamlesi Müslümanların birliktelik gücünü, imani heyecanını ve şevkini güçlendirir.
Münafık kalbindeki pisliğe rağmen Allah'ı şahit getirir. Münafıkların konuşması kendilerince hep kafalama, zayıf insanları etkileme üzerinedir.
Münafık Kuran'dan, İslam'dan bahsediyor görünerek Allah'ın adını kullanarak Müslümanları aldatır.
Münafıklar Kuran'ı Müslümanlara karşı mücadele etmek için öğrenirler. (MÜNAFIKLAR İSE KURAN’I ÖĞRENİRLER VE KURAN’LA İLİM EHLİYLE MÜCADELE EDERLER. Ramuzel Hadis, sf.12)
Münafıklar konuştuklarını Kuran'a uygunmuş gibi göstermeye çalışırlar. Bunun için dillerini eğip bükerler. (Ali İmran Suresi, 78: Onlardan öyleleri vardır ki, dillerini kitaba doğru eğip bükerler, siz onu (bu okur göründüklerini) kitaptan sanasınız diye. Oysa o kitaptan değildir. "Bu Allah Katındandır" derler. Oysa o, Allah Katından değildir. Kendileri de bildikleri halde Allah'a karşı (böyle) yalan söylerler.)
Münafık şımarıktır, iyi olan her şeyin kendisinden kaynaklandığını iddia eder, bir bela oluştuğunda ise ahlaksızca Müslümanları suçlar.
Münafığın çirkin yönlerinden biri de Kuran ile Müslümanlığa saldırmalarıdır. Homoseksüelliği Kuran'la savunmaya çalışıyorlar, oysa homoseksüellik haramdır.
Münafıklar çok pisboğazdır. Hep Müslümanların malını mülkünü tahrip etmenin peşinde olurlar.
Münafıklar ahirete ve Allah'ın yardımına inanmadıkları için İngiliz derin devletini haşa Allah gibi görür, ona inanır ve yalakalık yaparlar.
Münafıklar müminleri değil küfrü güçlü görürler. Kararlı, azimli, samimi insanları değil entel, züppe, yancı karakterlileri önemli görürler.
İngiliz derin devletini deşifre eden, Darwinizm'in geçersizliğini ortaya koyan benim eserlerim. Ne anlatıyorsak belgeyle anlatıyoruz.
Namaz bayramdır. Namaza yetişmek bayrama yetişmektir. Namaz bayramına sevinçle hazırlık yapılır.
Abdülhamit ile Herzl defalarca görüşmüş, hatta Herzl Abdülhamit'e Avrupa'daki muhaliflerini ortadan kaldırmayı teklif etmiştir.
Abdülhamit dönemi Darwinist propagandanın en şiddetli hale geldiği, her yerde meyhaneler açıldığı ve sigaranın yayıldığı, Osmanlı'nın parçalandığı dönemdir. Abdülhamit döneminde yaşananlar bilinmiyordu. O devirde İngiliz derin devleti Osmanlı'yı adeta esir almıştı, övülecek bir dönem değildir.
Uyarılarımızdan sonra 200'den fazla aydın ve yazarımız İngiliz derin devleti tehlikesine karşı fikri tavır aldı. Dünya çapında bu yapı bitecek.
İngiliz derin devleti Müslümanları Kuran'a göre çirkin bir eylem ve haram olan homoseksüelliğe alıştırmak ve bunu makul göstermek istiyor.
İngiliz derin devleti Pakistan, Ürdün gibi ülkelerde gençleri ‘sizi siyasi camiada çok ünlü yapacağız’ diye kandırıp sonra da kullanıyorlar. Her ülkede o ülkenin kültürüne göre gençlere yaklaşıp etki altına alıp İngiltere'ye götürüyor, sonra da casus olarak geri gönderiyorlar. İslam ülkelerinden topladıkları bu insanlardan aslında nefret ediyor, aleyhinde çok çirkin konuşuyor ama her işlerinde de kullanıyorlar.
15 Temmuz darbe gecesi ilk saatlerden itibaren net tavır alıp darbenin emir komuta zinciri içinde olmadığını söyleyip 12 saatten fazla yayın yaptım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2016> Daha Fazla

15 Temmuz gecesi Türkiye'yi işgal hazırlığı yapan İngiltere darbenin başarısız olduğunu gördükten, emin olduktan sonra sözde desteğini açıkladı.
15 Temmuz gecesi İngiliz donanması Kıbrıs'a askerlerini yığmış ve potansiyel bir işgal için gerekli tüm hazırlıkları yapmıştı.
Ortadoğu'da İngiltere’nin en büyük istihbarat merkezi Kıbrıs Rum kesiminde bulunmaktadır. Bu üsler ilk Abdülhamit döneminde kurulmuştu. İngiltere'nin Kıbrıs'taki istihbarat üsleri kanuni denetime de tabi olmuyor. Burada adeta bir nevi özerk yönetim var.
İngiliz derin devletinin faaliyetleri Osmanlı'yı yıkmıştı şimdi de Türkiye'yi parçalamaya çalışıyorlar. 15 Temmuz'u organize eden de İngiliz derin devletidir.
Chatham House İngiliz derin devletiyle doğrudan bağlantısı olan bir kurumdur. Ona göre dikkatli olunmalıdır.
Kanser hastalarının tedavisinden ücret alınmaması gerektiğini yıllar önce söylemiştik. Uygulamaya geçirilmesi çok güzel oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Aralık 2016> Daha Fazla

Dünya hayatına dalmış olanlar eğlendiklerini zannediyorlar, ancak gerçek mutluluğu ve eğlenceyi bilmiyorlar. Dinledikleri müzik tekdüze ritmden oluşuyor, saatlerce ayakta durup hafif sallanıyorlar, sonra buna eğlence diyorlar. Bu eğlence değildir.
Peygamberimiz İslam'ı tebliğ ediyor, onu dinlemeye gelen bazıları ise bana dua et de ticaretim artsın diyordu, İslam'a hizmeti düşünmüyordu.
Mehdiyetin ana özelliği ücret istememesidir. Dini tebliğ etmek karşılığında ücret istenmez.
Mümin Allah'tan, dinden, Kuran'dan bahseder. İman kalbine yerleşmemiş olanlar ise sadece menfaatinin ne olduğunu düşünür.
Küfür Allah’ın ve ahiretin farkında değildir. Sadece sürünür ve kendisinden tiksinir. Bu duruma da çözüm bulamaz.
Küfrün aklının nasıl kapalı olduğu ve yaşadıkları hayatın nasıl bir kabus olduğu Kuran'da çok hikmetle anlatılmıştır. (Nur Suresi. 40: Ya da (inkar edenlerin amelleri) engin bir denizdeki karanlıklara benzer; onun üstünü bir dalga kaplar, onun üstünde bir dalga, onun da üstünde bir bulut vardır. Bir kısmı bir kısmı üzerinde olan karanlıklar; elini çıkardığında onu bile neredeyse göremeyecek. Allah kime nur vermemişse, artık onun için nur yoktur.)
Mümin küfrü uzaktan bir bilim adamı gibi inceler. Küfrü en kızdıran şeylerden biri yüzlerindeki karartıdır, kendilerinden nefret ederler.
Sırtlanlar nasıl sürünerek yaşarsa zalim ve gaddarlar da sürünerek yaşarlar. Sürünmenin adını kibarlaştırmış ve hayat mücadelesi demişler.
Küfrün çoğunluk olması Müslümanları şaşırtmamalı. Ormanda dolaşan insan da çok sayıda hayvanla karşılaşır ama ormanın hakimi bir aslandır.
Dünyaya gönlünü bağlamış, Allah'ı unutmuş insanlar için Allah dünyayı felakete çevirir. Tipleri de berbat hale gelir, o felaket içinde kıvranırlar.
Allah Kendisi’nden uzak olanların ruhlarını, yüzlerini karartır. O karartıdan bir türlü kurtulamazlar.
Müminler hep başarılıdır. Münafığın kini ve nefreti ise sadece kendini yakar. Diliyle zarar vermek ister ama o dil kendisini yakar.
Küfrün veya münafıkların sayıca çok olması önemli değildir. Allah hep az sayıda mümine zafer ve başarı vermiştir.
Beyne ulaşan çok düşük amperli elektriği insan konuşma, müzik, ses olarak duyuyor. Ses beyinde doğrudan Allah tarafından dinletiliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Aralık 2016> Daha Fazla

Münafıklık konusu İslam ahlakı hakim olana kadar gündemde tutacağımız bir konu, çünkü münafıklık İslam aleminin üzerindeki en büyük beladır.
Münafıklık çok derin bir delilik şeklidir. Münafığın ruhu adeta katran olmuştur. Bu ruh halini normal bir Müslümanın anlaması mümkün değildir.
Allah'ın Hayy ismi Hz. İsa’da çok tecelli eder. Çamurdan kuş benzeri bir şey yapıyor Allah'ın dilemesiyle canlı kuş haline geliyor.
Bir kere var olan bir şey sonsuza kadar yok olmaz. Yapılan bir konuşma, mimik ve her şey Allah'ın Hıfzında sonsuza kadar kalır.
İnsanları dürüstlüğe davet etmek gerekir. Çünkü münafık İslam alemi için büyük tehlike. Şu an İslam aleminde dökülen kandan münafıklar sorumlu.
Ateist olana baskı yapmak çok yanlıştır. Açıkça dürüst bir şekilde inanamadığını söylüyor. Baskı olduğunda insanlar münafıklığa yönelir Allah korusun.
Münafık en yüksek nitelikte negatif güç olduğu için münafıkla ilmi mücadele müminin sevabını en yüksek noktaya çıkarır.
Küfür açıktır, tavrını dürüstçe ortaya koyar, namaz kılmıyorsa açık açık söyler. Münafık ise inanmadığı halde ömrü boyunca sahtekarca yaşar.
Münafık çok yalancıdır. Müslümanlarla temiz yaşamak istemez, dine, imana haşa hakaret edenlerle bağlantı içinde yaşar.
Münafıkların kaderde sayısı bellidir. Kuran'da şeytanın samimi kullara etki edemeyeceği, sayısı belirlenmiş kişileri saptıracağı bildirilir.
Mümin hata yapabilir ama hatasında ısrar etmez.
Dürüst olmak vicdanın rahat etmesini sağlar. Münafık ise sürekli sahtekarlık, yalancılık yapar bu yüzden de sürekli gerilim içindedir.
Huzurlu, rahat yaşamak varken münafık sürekli gerilim içinde ahlaksızlık yaparak yaşar.
Münafığın şeytana teslim olması ve şeytanın etkisine girmesi mucizevi bir olay. Aslında şeytanın etkisi zayıftır ama münafık şeytana teslim olur.
Mümin bedenini güçlendirmek ister ama amacı Allah rızasıdır, Allah için hizmettir. Münafık ise dünya hırsıyla bedenini güçlendirmeye çalışır.
Münafık şuurlu olarak Allah'tan korkmaz, bu da onun manen ölü olduğu anlamına geliyor.
İncil'de münafıklar badanalı mezara benzetilir. Bu benzetmenin sebebi; münafık ölü varlıktır. Ruhu şeytan tarafından esir alınmıştır.
Münafık ince çalıştığı için Müslümanların çok iyi kafa kullanması gerekir. Küfürle orta akılla mücadele edilir, münafık için ise ince akıl gerekir.
Zıt negatif güç olması, Müslümanların aklını kullanması için gerekli. İlmen mücadele cennette yok, sırf dünyaya has bir özellik bu.
Hz. Adem devrinden itibaren Allah mutlaka iki zıttı birlikte yaratıyor. İlla ki deccaliyet ve Mehdiyet oluyor.
Münafık için her şey azap vesilesidir. Gezip tozar bu onu çökertir. Yer, içer bu ona belaya dönüşür.
Mehdi'nin fikren mücadele ettiği, içlerinde kadın deccallerin de olduğu 30'a yakın irili ufaklı deccal olacaktır.
Münafık kendini Müslümanmış gibi göstererek Müslümanlara adeta sülük gibi yapışır. Alçakça sadece kendi menfaati peşindedir.
Münafık Müslümanların arasında adeta turist gibi yaşar. İslam için fikri mücadele onu ilgilendirmez, sadece kendi rahatını düşünür.
Münafık fitneye çağrılsa hemen gider ama İslam'a hizmet olduğunda Müslümanları töhmet altında bırakacak teviller yaparak kaçmaya çalışır.
Münafık müthiş yalancıdır, her şeye bir kılıf bulur. Bir ahlaksızlık yapınca kılıfı da mutlaka vardır.
Müminlere her zaman hayat güzeldir. Hayat münafığa, kafire çetindir. Mümine hep güzeldir.
Vezir'in karısı Hz.Yusuf'a iftira atıyor ve yıllarca hapishanede kalmasına sebep oluyor. Bu, kadının münafıkane ahlakta olduğunu gösteriyor.
Ezan ve Sela'nın sesinden rahatsız olmak güzel değil. Ezan kalbe ferahlıktır. Ezan bereket getirir.
Kaderde anlatılmış bitmiş konuları anlatıyoruz. Şu anda anlattığımız konuyu Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethederken anlatmıştık. Resulullah Kabe'de putları devirirken biz burada sohbet ediyorduk. Allah Katı’nda tek bir an vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2016> Daha Fazla

İman zaafiyeti olduğunda cehennem gibi bir hayat yaşanıyor. Görgüsü az, nezaketi, kalitesi olmayan, Allah sevgisini bilmeyenlerin hayatı korkunç.
İnsanların bir kısmı sevgiyi hiç bilmiyor, hep tartışmacı ve aksi bir üslup kullanıyorlar. Üslupları da bedenleri de temiz olmuyor.
Mehdiyete ve mazlum Müslümanlara tavır alan bazı kişiler İngiliz derin devletinin ismini dahi zikredemiyorlar.
İngiliz derin devletini deşifre edip üstüne gidince o zaman geri çekilir, darmadağın olur, geri adım atılması durumunda ise azgınlaşır. İngiliz derin devleti Osmanlı’yı paramparça etti, çok küçük bir toprak parçası kaldı elimizde, bunu bilip de gündeme getirmemek olmaz.
İnsanların savaşsız, kavgasız, mutlu yaşamaları en kolay olandır. İslam Birliği'nin oluşması da kolay. İnsanlar bunları boş yere zor görüyor. Bütün mesele sevginin yaşanmasında. Sevgisizlikle, ukalalıkla, büyüklük yarışıyla İslam Birliği oluşmaz. Samimi sevgiyle her şey kolay olur.
İngiliz derin devletinin fikir sistemi darmadağın olacak. Deccaliyet fikren yok olmaya mahkumdur. Bu, Allah'ın vaadidir. (Enbiya Suresi, 18: Hayır, Biz hakkı batılın üstüne fırlatırız, o da onun beynini darmadağın eder. Bir de bakarsın ki, o, yok olup gitmiştir. (Allah'a karşı) Nitelendiregeldiklerinizden dolayı eyvahlar size. )
İnsanların çoğu milyonlarca zombinin içinde yaşadığını fark etmiyorlar. Kavga ettikleri insanların bir nevi zombi olduğunu bilmiyorlar. İnsan görünümlü, ruhunu şeytanın ele geçirdiği zombiler dünyanın dört bir yanında belaya sebep oluyorlar. Bu, imtihanın özel bir parçasıdır.
Hayret verici olaylardan biri de Müslümanların çoğunun yüzyıllardan beri münafıklar konusunda ilgisiz davranmış olmalarıdır. Kuran'da münafıklar hakkında binden fazla ayet var buna rağmen Müslümanların çoğu münafıkları Peygamber devrinde yaşayıp geçmiş kişiler diye düşünmüşlerdir.
Münafık pisboğazdır. Allah'ın nimetlerine şükretmez, hep nankörlük içindedir ve hep daha fazlasını ister. (Bakara Suresi, 61: Siz (ise şöyle) demiştiniz: "Ey Musa, biz bir çeşit yemeğe katlanmayacağız, Rabbine yalvar da, bize yerin bitirdiklerinden bakla, acur, sarmısak, mercimek ve soğan çıkarsın." (O zaman Musa:) "Hayırlı olanı, şu değersiz şeyle mi değiştirmek istiyorsunuz? (Öyleyse) Mısır'a inin, çünkü (orada) kendiniz için istediğiniz vardır" demişti. Onların üzerine horluk ve yoksulluk (damgası) vuruldu ve Allah'tan bir gazaba uğradılar. Bu, kuşkusuz, Allah'ın ayetlerini tanımazlıkları ve peygamberleri haksız yere öldürmelerindendi. (Yine) bu, isyan etmelerinden ve sınırı çiğnemelerindendi.)
Münafık şeytanın kışkırtmasıyla sürekli fitne halindedir. Bir türlü sakinleşmez. Tam sakinleşti denilir bir delilik daha yapar.
Münafık tüm Müslümanlara musallat olmak isteyen bir beladır. Züppece ve alçakça Müslümanlara musallat olur.
Münafık bir nevi yaşayan ölüdür. Bedenini şeytan kullanır. Ayette "ölüm baygınlığı çökmüş gibi bakarlar" ifadesi de buna işaret etmektedir.
Münafığın en bariz alametlerinden birisi Allah'ın anıldığı ortamdan mutlaka kaçmasıdır. Münafığa her yerde Allah'ın hükmünü anlatmak önemli.
Münafığın hedefi müminleri ibadetten uzaklaştırmaktır. Deli enerjisiyle mümine öyle musallat olur ki Allah'ı anamayacak hale getirmek ister.
Münafıkta akıl almaz bir deli enerjisi vardır. Münafıklar sürekli umulmadık, delice taleplerle ortaya çıkarlar ve kargaşa oluşturmak isterler.
Münafıklar hayret edici şekilde birbirlerini bulur, tanır ve korurlar. Farklı ülkelerde dahi olsalar birbirlerine bir şekilde ulaşırlar.
Münafıkların yancıları nitelikli münafıklara hayasız bir şekilde hayranlık duyarlar, onları gözlerinde büyütürler.
Mümin için evi mescid hükmündedir, münafık ise evleri adeta zindan gibi görür. Bu yüzden sürekli yer değiştirmek ister.
Müslümanlar münafıklar konusu üzerinde durduklarında ve münafık zihniyetini deşifre ettiklerinde İslam ahlakının hakimiyeti çok hızlı gelişir.
Münafıklar insi şeytandır ve bu insi şeytanların zayıf kişilikli, akılsız çok fazla yancısı vardır. İngiliz derin devleti hepsini kullanır.
Şeytanın müthiş bir kandırma gücü vardır. Münafıkta da bu kandırma gücü görülür. Münafık ruhu ve aklı zayıf olanları etki altına alır.
Şeytan çok züppe ve çakaldır. Münafığın züppe ve çakallığının sebebi de şeytanın ruhunu esir almış olmasıdır.
Müslüman halim selim, aklı başında, munis olur. Münafık ise hayret edilecek şekilde şeytani bir varlıktır. Münafıkta şeytani hareketlilik, uyanıklık, züppelik ve deli cesareti vardır. Şeytan münafığın ruhunu esir alıp bedenini makina gibi kullanır.
Bazı insanlar geçim kaygısına kapıldık diyorlar, zulüm altında ezilen Müslümanları unutup gaflete kapılıyorlar. Bu ağır vicdansızlıktır. Geçim kaygısına kapılıp gaflete kapılanlar ölümle birlikte her şeyi geride bırakacaklarını unutuyor, adeta gaflet yarışına giriyorlar.
Dünyanın bir çok yerinde Müslümanların zihni felç edilmiş durumda. Müslümanlar adeta kitle hipnozuyla bir nevi sersemleştiriliyorlar.
Anlamsız boş sözlerle insanın beynini meşgul edecek, iç dünyasını felç edecek her türlü boş işten kaçınmak gerekir. Bunlar şeytanın oyunudur.
Halep'te herkes açken, Rohingya'da Müslümanlar yakılırken, Irak, Suriye kan gölü halindeyken Müslümanın rehavete kapılması çok çirkin olur.
Mümin beyni uyuyan olmayacak, hep canlı ve dinamik olacak. Baygın ruh hali mümine yakışmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2016> Daha Fazla

Müminler tek bir ümmettir ve birbirlerine çok güzel uyum sağlarlar. İman ehli olanların Kuran'a uyduktan sonra aralarında sorun çıkmaz.
Şeytan itaatsizlik, çatışma ve anarşi ister. Mutlaka bir kargaşa çıkarmak ister. (Araf Suresi, 12-13: (Allah) Dedi: "Sana emrettiğimde, seni secde etmekten alıkoyan neydi?" (İblis) Dedi ki: "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın." (Allah:) "Öyleyse oradan in, orda büyüklenmen senin (hakkın) olmaz. Hemen çık. Gerçekten sen, küçük düşenlerdensin."
Komünist felsefede sürekli çelişki ve çatışma düşüncesi vardır. Aynısı münafıklarda da vardır, durduk yere çatışma meydana getirirler.
Museviler bir Allah'a iman eden, sanata, kaliteye, nezakete önem veren, binlerce yıldır Hz. Musa'ya sadakat gösteren güzel insanlardır. Müslümanlarla Musevilerin arasının bozulmasını isteyen şeytandır. Düşünmeden körü körüne Musevi düşmanlığı yapmak Kuran'a uygun değil.
Atatürk deccaliyete karşı mücadele etmiş bir nevi Mehdi'dir. Atatürk'ü bunca zaman halka yanlış tanıttılar. Atatürk modern bir dindardı.
Abdülhamit döneminden beri İngiliz derin devleti hakkında kimse konuşamıyordu. Bizim gündeme getirmemizden sonra herkes konunun önemini gördü.
Aydınlarımız ve yazarlarımızın İngiliz derin devleti konusu üzerine gitmeleri çok güzel. Rusya ve Türkiye açıkça tavır alınca bu konu biter. İngiliz derin devleti deşifre edildiğinde fikren etkisiz hale gelir. Yakın gelecekte hep birlikte bunu göreceğiz inşaAllah.
Mehdi hiçbir siyasi faaliyete karışmaz. Sadece sevgi öğretmenidir. İnsanları sosyal adalet, sevgi, barış için teşvik edecektir.
Kardeşlerimiz sevgisiz insanlarla karşılaştıklarında kızmasınlar. Hakarete hakaretle karşılık verilmez. Israrla sevgiyle karşılık verilmeli.
Allah'a duamız Mahmut Efendi Hazretlerinin ömrünün uzun olması ve çok rahat, huzurlu yaşamasıdır.
Tayyip Hocam'a bu kadar karşı olmalarının sebebi İngiliz derin devletine boyun eğmemesi ve kendileri gibi entel özentisi olmamasıdır.
İslam Birliği'nin içinde Hristiyanlar, Museviler, dinsizler herkes yer alacak. Hepsi güven ve huzur içinde yaşayacaklar.
İslam aleminin parçalanmışlığından istifade edip çoluk çocuk Müslümanları eziyorlar. İslam alemi bir manevi lider etrafında birleşmeli. Müslümanların manevi bir lideri olsa, bu lider etrafında birleşmiş olsalar radikalizm diye de terör diye de bir sorun kalmaz. Barış olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2016> Daha Fazla

İran, Türkiye ve Rusya ittifak halinde hareket etse Irak ve Suriye'deki savaş hemen son bulur.
Sabırla yaklaşıp her seferinde sakinlikle, güzellikle cevap vermek sevgisiz insanların direncinin kırılmasını sağlar. Şefkatle yaklaşmak şart.
Sevgisiz tiplere genelde hiç kimse insan gibi muamele yapmıyor. Bu yüzden iyice nefret doluyorlar. Her seferinde ayetle, güzellikle anlatılmalı. Sevgisiz insana öfkeyle yaklaşmak doğru olmaz. Sevgisizleri deccaliyete hizmet etsin diye özel yetiştiriyorlar, bunları hep iyiliğe çekmeli.
Münafık cinayete eğilimlidir. İngiliz derin devletinin kullandığı casuslarda da cinayet eğilimi vardır, paylaşımlarından da bu görülür.
Münafıklar Peygamberimiz ve İslam aleyhine kurdukları Dırar Mescidinde her türlü fitneyi, cinayeti, ahlaksızlığı planlıyorlardı.
Münafık ruhu alınmış, bedeni şeytanın eline geçmiş makina gibidir. Şeytani zekasıyla yoğun Müslüman taklidi yaparak dikkat dağıtmak ister.
Münafık şüpheci olduğu ve şeytanın yönlendirmesi altında olduğu için sürekli kargaşa ve anarşi ruhu içinde yaşar, yarım saat sakin durmaz.
Münafık, şeytanın yönettiği etten, kemikten bir robot gibidir. Her yaptığı bir pislik, bir fitne içindir. Münafığın bedeni şeytanın kontrolünde bir makina gibi olduğu için robot gibi sürekli delilik, densizlik ve münasebetsizlik yapar.
Münafıklar görünüşte etkileyici görünümde olabilirler ama içi boş kütük gibidirler, yani şeytanın ruhlarını ele geçirdiği varlıklardır. (Münafikun Suresi, 4: Sen onları gördüğün zaman cüsseli yapıları beğenini kazanmaktadır. Konuştukları zaman da onları dinlersin. (Oysa) Sanki onlar (sütun gibi) dayandırılmış ahşap-kütük gibidirler. (Bu dayanıksızlıklarından dolayı da) Her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. Onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar.)
Peygamberimiz yangında hayatını kaybedenlerin de şehit hükmünde olduğunu bildirmiştir: “Suda boğulan, yangında ölen, DUVAR VE ENKAZ ALTINDA KALARAK ÖLEN, ŞEHİTTİR.” (İbni Asakir)
İngiliz derin devletiyle münafıklar arasındaki bağlantı tamamen menfaate dayanıyor, münafıklar kendilerini zengin gösterdikleri için İngiliz derin devleti bunlardan faydalanmaya başlıyor. Zengin olmadıklarını anladıklarında ise fuhuş için kullanıyorlar.
Münafıklar bir eylem yaptığında bu Müslümanlar için şer olmaz, tam tersine hayır olur. Müslümanlar çok büyük sevap alırlar.
Kuran'da münafıklıkla ilgili binin üzerinde ayet olmasına rağmen bugüne kadar İslam dünyasında en az üzerinde durulan konu olmuştur.
Peygamberimiz döneminde münafıklar Peygamberimiz'in hanımlarına yaklaşarak bilgi almaya, fitne çıkarmaya ve hainlik yapmaya çalışıyorlardı.
Bir kişiye eleştiri yaptığımda o kişinin kurtulması, içinde bulunduğu yanlışı düzeltmesi için yapıyorum. Müslümanlara kızgınlığım olmaz.
Rumilik İngiliz derin devletinin dinidir. Kuran'sız, İslam'sız bir din anlayışı savunduğu için Rumiliği destekliyorlar.
İsa Mesih'i sevenlerle Mehdiyeti sevenler ittifak ederek kanunla, ilimle, irfanla İngiliz derin devletini tam anlamıyla çökertecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Kasım 2016> Daha Fazla

Halep'te oluk oluk kan akması deccaliyetin, münafıklığın dünyaya yaşattığı acılardan biridir.
Münafık çok müsriftir, israfla Müslümanları ezmek ister. Müslümanların malını, mülkünü harcamak ister.
Münafık boğazına çok düşkündür. Hayvani bir içgüdüyle yemek yer. Normal bir insan gibi yaşamaz.
Münafıkta sürekli bir anarşi kaynaması vardır, rahat duramaz, sakin normal yaşayamaz. Bomboş odada bile olsa fitne için bir konu bulur.
Münafık çok huysuz, dengesiz, saldırgandır. Sürekli sıkıntı içindedir. Kendini ferahlatmak için gezmek ister, ama bir türlü ferahlayamaz. Münafık sıkıntıyı üstüne yüklenip gezdirir. Münafık sıkıntı ve azap hamalıdır. Nereye giderse sıkıntısı da onunla birlikte gider.
Münafıklar kendilerinin inkara sapmaları gibi Müslümanların da sapmasını, Darwinist, Rumi olmalarını isterler.
Bir mikro münafık vardır bir de makro münafık vardır. Mikro münafık halk içindedir, niteliksizdir, alçaklıkları küçük küçüktür. Makro münafıklar ise derin devletlerle işbirliği içinde çok büyük eylemler yapar, kitle katliamlarına sebep olurlar. Mikro münafıkların zararı küçük küçüktür, eylemleri küçük çaplıdır. Makro münafıklar çok geniş çaplı tahribata ve zarara sebep olurlar. Alçaklığa alıştıkları için mikro deccaller sürekli makro decallere hizmet ederler. Derin devletler bu mikropları detaylı kullanmak ister.
Münafıklarla ilgili neredeyse tüm ayetlerde büyüklenmeye dikkat çekilir. Münafık doğruyu anladığı halde alçaklıkta haysiyetsizce direnir.
Münafık çok saldırgandır. Müslümanlara karşı çok öfkelidir. Müslümanların dindarlığına tahammül edemez. (Hac Suresi, 72: Onlara karşı apaçık olan ayetlerimiz okunduğu zaman, sen o inkar edenlerin yüzlerindeki 'red ve inkarı' tanıyabilirsin. Neredeyse, kendilerine karşı ayetlerimizi okuyanın üzerine çullanıverecekler. De ki: "Size, bundan daha kötü olanını haber vereyim mi? Ateş... Allah, onu inkar edenlere va'detmiş bulunmaktadır; ne kötü bir duraktır.")
Münafıklar doğruya her davet edildiklerinde bu daveti duymak istemezler, bir şekilde Kuran ayetlerini dinlemekten kaçarlar. (Nuh Suresi, 7: "Doğrusu ben, onları bağışlaman için her davet edişimde, onlar parmaklarını kulaklarına tıkadılar, örtülerini başlarına çektiler ve büyüklük tasladıkça büyüklük gösterip-direttiler.')
Münafık Allah'ın adının anıldığı ortamlardan, münafık ayetlerinin anlatıldığı ortamlardan kaçmaya çalışır. Münafık Kuran okunurken ya gürültü çıkararak ya da başka bir olay yaparak Kuran'ı dinlemek ve münafık ayetlerini duymak istemez.
Münafık Müslümanları aldatmaya çalıştığı için hep yanlış bilgilendirme yapar. Münafık bir şeye siyah diyorsa o beyazdır.
Münafık sürekli kargaşa ve huzursuzluk olsun ister, bir şekilde Müslümanlara rahatsızlık vermeye uğraşır. Şeytanın ilhamıyla Müslümanları sürekli meşgul etmek münafıkların en önemli özelliğidir. Tüm İslam alemini fitneleriyle meşgul ediyorlar.
İngiliz derin devleti münafık zekasına sahiptir. Münafık adam öldürür üzerine kapanır ağlar. İngiliz derin devleti de darbeyi organize edip ondan sonra "vah vah size darbe mi yapıldı, Türkiye'yi destekliyoruz" diyor.
Batı'da ne kadar İslam düşmanı varsa hepsi Rumiliği savunuyor. Rumiliği kendilerince İslam'ı etkisizleştirmek için yayıyorlar.
Rumilik ile Anadolu'da bilinen Mevlevilik aynı şey değildir. İngiliz derin devleti Rumiliği dinsiz bir akım olduğu için savunmaktadır.
Osmanlı döneminde de İngiliz hayranı paşalar İngiliz derin devletine güvenip Osmanlı’yı savaşa sokup sürekli toprak kaybına sebep oluyorlardı.
İngiliz derin devletinin siyaseti hep aynı taktiği izler: Türkiye'den yanaymış gibi görünür ama hep Türkiye aleyhine çalışma yapar. 15 Temmuz’da İngiliz derin devleti Türkiye'yi işgal planı yapıyordu. Darbenin başarısız olduğunu anladıklarına Hükümeti destekliyor göründüler.
Abdülhamit'i adeta esir alanın, Osmanlı'yı yıkanın İngiliz derin devleti olduğunu bildikleri halde bazıları hala onlara yancılık yapıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Kasım 2016> Daha Fazla

Fil Suresi’nde kuşların fil ordularını yerle bir etmesi az bir topluluğun İngiliz derin devletini fikren yıkmasına işaret etmektedir.
Münafık sayı, para, imkan yönünden daha güçlü olmasına rağmen her zaman yenilmeye mahkumdur. Firavun, Nemrud hepsi yenilmiştir.
Münafık Allah'a güvenip tevekkül etmediği için hayvani bir içgüdüyle malı sürekli yığıp biriktirir. Ve çok israf eder.
Münafıklık konusu hallolmadan Müslümanların kurtuluşu mümkün değil. İngiliz derin devletine uşaklık yapan yüzbinlerce münafık var.
Münafık cehennemin en derin katmanından dünyaya gelmiş bir varlıktır. Bir nevi cesettir. Kuran ayetlerinden asla etkilenmez.
Rusya, Amerika ve Türkiye İngiliz derin devletinin oyunlarını açıkça ifade etse, 300 yıllık bu yapı bir anda hemen çöker.
Münafık zekasıyla aklı yenemez. Münafıkla Müslümanların mücadelesi akıl ile zekanın mücadelesidir. Bu mücadelede Müslümanlar galip gelir.
Münafık şeytanla bağlantıda denildiğinde insanlar flu anlatım sanıyorlar. Oysa münafık içinde şeytan olan insan görünümlü varlıktır. Münafık şeytana inanmaz, içinde şeytan olduğunun farkında da değildir. Allah aklını alıp zekasını yükselttiği için kendisini anlayamaz.
Münafık şeytanla bağlantı halinde olduğu için bedeni ve ruhu sürekli sıkıntı içindedir. O sıkıntıdan boğulacak hale gelir.
Münafık Allah'ın sınırlarını kabul etmez, delice bir özgürlük anlayışı vardır. Her şeye isyan eder, her şeye karşı gelir, çok ahlaksızdır.
Münafık kendini çok büyük görür, ama Allah her defasında münafığı müthiş aşağılar. Bu Allah'ın bir mucizesidir.
Münafık sıkıntıyı gezdiren kamyon gibidir. Sıkıntıdan kurtulmak için sürekli gezmek ister ama sıkıntısı da onunla birlikte gezer.
Münafık sürekli talep halindedir. İstekleri bir türlü bitmez. Doyumsuz mal hırsı vardır.
Münafık aslında insan değildir. Şeytanın insan şekline girmiş bir halidir. İnsanlar onun insan suretinde şeytan olduğunu pek anlamazlar.
Münafık deli zırvası tarzında aralıksız yalan söyler. Yalanları çok delicedir. Hayasız ve utanmaz olduğu için yalan söylemekten utanmaz.
İngiliz derin devleti kullandığı münafık ajanları işi bittikten sonra mutlaka öldürür, ortadan kaldırır.
Münafık selam der ama kalbi kin ve nefretle doludur. Müslümanların malını hayvani bir düşünceyle yağmalamak ister. (Münafıkların kendilerini ele veren alametleri vardır: Selamları lanettir. YEMEKLERİ GASP VE YAĞMADIR. Ganimetleri hile ile kazançtır. Mescitlere aralıklı yaklaşırlar. Camide kılınan namazın sonuna ancak yetişebilirler. Kibirlidirler. Ne sevilirler ne de severler. GECE ODUN GİBİ SESSİZ, GÜNDÜZ GÜRÜLTÜCÜDÜRLER. (İmam Ahmed ve Bezzar/Cem’ul Fevaid, H No.8110)
Münafık görünmeyen yerde abdest almaz, namaz kılmaz. Allah'ın anıldığı ortamlarda bulunmak istemez. Dini sadece gösteriş için yaşar.
Münafıklar Müslümanlara zarar vereceklerini düşündükleri yapılarla ittifak ederek ahmak kafalarınca Müslümanları korkutmaya çalışırlar. (Ali İmran Suresi, 173: Onlar, kendilerine insanlar: "Size karşı insanlar topla(n)dılar, artık onlardan korkun" dedikleri halde imanları artanlar ve: "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir" diyenlerdir.)
Münafıkların da yancıları vardır. Onlar da münafıklara haber taşırlar. Gizlice ittifak kurmuş durumdadırlar. Bu yancılar Allah'a değil münafığa sadıktırlar.
Münafık İslam'a faydalı olmayı asla istemez. O pis ruhu sürekli acı içinde kıvranır ama pislikten bir türlü vazgeçmez.
Münafıkta kilitlemeci karakter vardır. Peygamberin her söylediğinin aleyhine bir tevil yaparak Müslümanları kilitlemeye çalışır.
Şu anda Müslümanların başındaki en büyük bela münafıklar. Mısır'da, Pakistan'da, Irak'ta münafıklar yüzünden Müslümanlar eziliyorlar.
Münafıkla akılcı mücadele Müslümanın en önemli vasıflarındandır. Münafıklığa karşı başarılı olan küfre karşı da başarılı olur.
Hz. Musa döneminde münafıklar Firavun'un zulmünden kurtulduklarına şükredeceklerine Mısır sistemindeki hayatı talep etmişlerdir. (Bakara Suresi,61: Siz (ise şöyle) demiştiniz: "Ey Musa, biz bir çeşit yemeğe katlanmayacağız, Rabbine yalvar da, bize yerin bitirdiklerinden bakla, acur, sarmısak, mercimek ve soğan çıkarsın." (O zaman Musa:) "Hayırlı olanı, şu değersiz şeyle mi değiştirmek istiyorsunuz? (Öyleyse) Mısır'a inin, çünkü (orada) kendiniz için istediğiniz vardır" demişti. Onların üzerine horluk ve yoksulluk (damgası) vuruldu ve Allah'tan bir gazaba uğradılar. Bu, kuşkusuz, Allah'ın ayetlerini tanımazlıkları ve peygamberleri haksız yere öldürmelerindendi. (Yine) bu, isyan etmelerinden ve sınırı çiğnemelerindendi.)
Münafık küfre hayrandır ama küfrün yanına gitmez. Müslümanların içinde verem mikrobu gibi baş belası olmaya çalışır.
Münafık illa alçaklık yapmak istediği için tüm ömrü gerilim, pislik, yalakalık içinde geçer. Münafıkların sonları da hep feci olmuştur.
Münafık her şeyin gizlisinden zevk alır. Meşru, rahat, huzurlu yaşamaktansa alçaklık, hainlik ister. Münafıkta köprü altı çakalı karakteri vardır.
Allah Müslümanlara münafıkların ani baskınlarına ve saldırılarına karşı hep teyakkuzda ve dikkatli olmaları gerektiğini bildirmiştir. Çünkü münafıklar en küçük bir imkanı dahi Müslümanların aleyhine kullanmaya kalkar, bu amaçla sürekli Müslümanları gözetlerler.
Allah münafıkları akıllları kapanmış olarak yaratmıştır. Kobay hayvan yavrusu gibi bir kutunun içinde döner dolaşır, sürekli rezil kepaze olurlar.
Münafık her dönemde derin devletle birlikte plan yapar, gece Müslümanlar aleyhine tuzaklar kurar ve hainliklerini eyleme koyar. (Neml Suresi, 49: Kendi aralarında Allah adına and içerek, dediler ki: "Gece mutlaka ona ve ailesine bir baskın düzenleyelim, sonra velisine: Ailesinin yok oluşuna biz şahid olmadık ve gerçekten bizler doğruyu söyleyenleriz, diyelim.)
Münafıklar Hz Musa'nın, Hz. Lut'un başına bela olmuş, Peygamberimiz'den sonra Ali'yi, Hasan'ı, Ömer'i şehit etmişlerdir. Münafıklar çok hain ve alçaktırlar.
Münafıklar Müslümanların rahat bulunduğu anlardan faydalanmak ister, bu sebeple ani baskın yöntemleri kullanır. Münafık kendince Müslümanları gafil avlamak ister bu yüzden ani girişler yapar. Peygamberimiz devrinde münafıklar evlere arkalarından giriyorlardı. Münafık gizlice ve ani girişlerle Müslümanların aleyhine elde edeceği ve kendine menfaat sağlayacağı bir şey var mı bunu görmek ister.
Deccaliyet hep intikam duygusuyla hareket eder. Hadislerde yanında ateş bulunduğuna dikkat çekilir. Yangınlar çıkarmak deccaliyet eylemidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Kasım 2016> Daha Fazla

Münafıklar çocuklardan bile nefret ederler. Suda boğulan mülteci çocuklara dahi sahte hesaplarında kin kusacak kadar ahlaksızdırlar.
Trump sürekli Allah’tan bahsederse Amerika'ya bereket, güzellik, bolluk gelir, Amerikan rüyası tekrar canlanır, böyle devam etsin.
Allah kalplere güzel bir sevgi veriyorsa bu, iman nimeti olarak Allah tarafından yaratılır.
Münafık Kuran ayetlerine inanmaz dolayısıyla münafıklık konusundan münafıklar hiç etkilenmez çünkü haysiyetsiz, şerefsizdir, aşağılıktırlar.
Münafıklar sahte hesaplarında sürekli kendilerini överler.
Koskoca İslam alemi bir avuç münafığın elinde esir durumda, bu yüzden de münafıklarla ilmi mücadele çok önemli.
Münafığın internette bir kendi gerçek hesabı vardır bir de dinsizliğini, alçaklığını, kinini ortaya koyduğu çok sayıda sahte hesabı vardır. Münafık kendi hesabında kerhen İslamiyeti destekler, çok kurnaz ve kahpece bir stil uygular ama asıl münafığın sahte hesapları çok önemlidir. Münafık azgınlığını, kahpeliğini, İslam'a ve Müslümanlara olan kinini sahte hesaplarında kusar ve ahmakça bunun fark edilmediğini zanneder.
"Münafık interneti hangi taktiklerle kullanır?" bunun çok iyi öğretilmesi gerekir. Münafığın internetteki stili nedir bu da iyi incelenmeli. Münafıklar gizli hesap sistemleri oluştururlar, internette ve telefonda yakalanmamak için çok sayıda yöntem geliştirirler.
Birçok filmde sözde "kaderi durduran, insanı öldüren ya da dirilten, insan üstü, İlah benzeri varlıklar var" imajı oluşturmaya çalışıyorlar. Birçok filmde İngiliz derin devletinin yönlendirmesiyle yoğun olarak Allah’sızlık propagandası yapılıyor ama yapanlar bunu fark etmiyorlar.
Münafıkların ahir zamandaki önemli silahı televizyon, radyo, internettir. Özellikle film sektöründeki bazı kişiler deccaliyetin kontrolündeler. Şu anda filmlerde yoğun olarak homoseksüellik propagandası yapılıyor ki bu deccaliyetin teşvikiyle oldu.
Münafıklar garip resimleri sosyal medyada propaganda için kullanarak mesajlaşırlar, münafıkların resimlerle mesajlaştıkları bilinmiyordu. Münafıklar ayrıca Rumilik sözleriyle, rakamlarla da kendi aralarında gizlice anlaşırlar.
Münafıklar kendi aralarında klan gibidirler, bir tanesi bulunursa diğerlerini tespit etmek de mümkün oluyor. Münafık klanı gece-gündüz müslümanlara düşmanlık yapmak için çalışır.
Münafık hakkında iyi eğitim verilmesi gerekiyor çünkü münafık insanların hiç ummadıkları yerde müslümanların karşısına çıkar ve güçlerini kırar.
Münafıklar, Roma Devletine de Resullah (sav) hakkında bilgi aktarıyorlardı, günümüzde de İngiliz derin devletine haber aktarıyorlar.
Deccaliyetin şu an dünyada hakim olan sosyal, askeri ve siyasi dökümünün iyi yapılması ve deşifre edilmesi çok önemli.
Darwinizm’i ve İngiliz derin devletini biz deşifre ettikten sonra tarihimizde ilk defa aydınlar, İngiliz derin devletine toplu tavır aldılar.
Dünya tarihi boyunca Darwinizm gibi bütün dünyayı kaplayan bilimsel görünümlü dinsizlik ilk defa ahir zamanda oldu. Darwinizm deccaliyetin dinidir. Asrımızdaki deccaliyetin çapını ve münafıkların deccaliyetin emrinde olduğunu iyi anlatmak gerekiyor.
Ahir zamanın münafıkları en aşağılık olanlarıdır ve günümüzdeki münafıklar dünya derin devletleriyle işbirliği içindedirler.
Müslümanların büyük bölümü zikir yapıyorlar, sohbet ediyorlar ama münafık tehlikesine hiç dikkat çekmiyorlar.
Nasıl ki hırsız alenen yakalanır ama arsızlık yapar ve kabul etmez münafıklar da aynı şekilde akıl almaz hayasız ve kaşar oluyorlar.
Münafık çok masum, temiz, kaliteli insan görüntüsü verip, bukalemun gibi her şekle girebilir, isterse çok saygılı, nezih gibi davranabilir. Oysa münafık son derece haysiyetsiz, arsız ve karaktersizdir.
Münafığın en önemli silahı kulağının kesik olması, haysiyetsiz olmasıdır. Tam cemiyet mikrobudur, çok karaktersizdir, sinsidir.
Müminlerin mutluluğu için münafıkların tespiti ve onlara aman verilmemesi çok hayati bir konudur.
Nasıl ki bakteri kendini vücuda dost gibi gösterir, hücreler de onu tanıyamaz ve ona dokunmazlar bakteri gelişir işte münafık da böyledir.
Münafık kusursuz bir insan gibi maske takar. Kendini efendi gibi gösterir ve Müslümanların arasında böylece rahat yaşar.
Müminler kendi huzurlu dünyalarında yaşayacaklar ama münafıkların kahpe olduklarını unutmayacaklar.
Müslümanlar iyi niyetle, güzellikle, şevkle Allah için çalışırken münafıklar da kahpeliklerini ve kötülüklerini sürdürürler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Kasım 2016> Daha Fazla

Münafık aksi ve tartışmacıdır. Müslümanlar ne yapsa ne söylese aksini yapar, aksini söyler.
Münafık anlatılanlardan öğüt almaz. Öğüt verildiğinde kaçar. “Buna rağmen, bunlara ne oluyor ki öğütten yüz çevirip duruyorlar? Sanki onlar, ürkmüş yaban eşekleri gibidirler; Arslandan korkup-kaçmışlar.” (Müddesir Suresi, 49-51)
Münafık kendi milletine hainlik yapmayı, kendi milletini zor durumda bırakmayı, casusluk yapmayı kendince bir üstünlük zanneder.
Münafığın temel vasıflarından biri Allah'ın hükmünü dinlemek istememesidir. Allah anıldığında Müslümanların yanından kaçar.
Münafık hastalık derecesinde kendini aşırı beğenir. Irkı, şehri, bilgisi her şeyiyle sükse yapmaya çalışır. Oysa hepsinin sahibi Allah'tır.
Münafıkları anlatmaya İslam ahlakı hakim oluncaya kadar devam edeceğiz. Münafıklar İslam'ın hakimiyetini engelleyen şeytan ordusudur.
Münafığın hem üslubu berbattır hem de bakışları anlamsız, boş, küt, ruhsuzdur.
Münafık kitap yüklü eşek gibidir. Boş, hiçbir anlamı olmayan bilgilerle kendini donatıp etrafa sükse yapmak ister.
Allah'ın anılması ve münafık alametlerinin anlatılması münafıkları müthiş darlandırır. Münafık Allah'ın anıldığı ortamda bulunmak istemez.
Münafık ahlaksız olduğu için ruhu sürekli sıkıntı içindedir. Bu sıkıntıyı gidermeleri için de müminlerden sürekli menfaat talep eder.
Münafıklar fizik olarak da ruh olarak da pistirler. İnsanların görmediği yerlerde iğrençlik derecesinde pistirler.
Münafık kendisini dindar gösterir, asıl dünyası ise kinder, nefret dolu ve pislik içindedir. Sahte hesaplarında bu iğrençlikleri görülür.
Münafık çok tartışmacı ve kavgacıdır. Basit bir konuyu bile şirretliğe döker. Ruhu dinmez bir sıkıntı, kavga ruhu ve anarşi içindedir.
Münafık küfrü güçlü gördüğü için onlara karşı çok eziktir. Müslümanlara karşı ise öfke doludur. Münafık kalbinde küfrün hakimiyetine inanır.
Ahir zamanda ekonomik krizler olacağı hem hadislerde hem de Tevrat ve İncil'de haber verilmiştir.
Chatham House PKK'yı terörist olarak görmüyor, tam tersine destekliyor. Siyasetçilerin Chatham House'le içiçe olması çok yanlış olur.
İngiliz derin devleti İslam ülkelerindeki gençleri fuhuş batağına sürükleyip kendilerine bağlanmaya mecbur ediyorlar. Asya'da bir çok devlete İngiliz derin devleti hakim. Rohingyalı Müslümanlar'ın böyle ezilmesinin temelinde de bu var.
Allah ekonomik krizleri insanların küfürden uzaklaşması, gafletten çıkması ve Kendisi'ne yaklaşması için yarattığını bildirmiştir.
Hz. Yusuf, Hz. Musa devri de dahil her dönemde ekonomik sıkıntı ve krizler olmuştur. Ekonomik krizler insanların Allah'a yaklaşmasına vesile olur.
Türkiye İran, Çin ve Rusya ile ticaretini güçlendirirse çok faydalı olur. Ekonomik sıkıntı geçici oluşabilir ama Türkiye asla devrilmez.
Bizim gündeme getirmemizden sonra Rus basını Trump, Putin ve Tayyip Hocam'ın ittifak etmesi gerektiğini yazdı. Bu ittifak güzel olur.
İngiliz derin devleti kontrolü altına alamadıklarını hedef alıyor. Trump ve Tayyip Hocam'ı bu yüzden ezmeye çalışıyorlar. Boşuna uğraşmasınlar.
"İnancımıza göre insanlık, ilk insan ve ilk Peygamber olan Hz Âdem ile Hz Havva’dan doğup çoğalarak bugünkü 7,5 milyarlık nüfusuna ulaştı". Tayyip Hocam'ın bu konuşması çok güzel olmuş. Evrimle Kuran'ı bağdaştırmaya çalışanlara ve Darwinistlere güzel bir cevap vermiş.
Tayyip Hocam'a destek olmak siyasi bir tutum değildir. Deccaliyetin ezmeye çalıştığı bir Müslümanı korumak tüm Müslümanlara farzdır. Dünyayı inşaAllah deccaliyete ilmen fikren dar edeceğiz. Tayyip Hocam deccaliyete karşı baş eğmeyen bir delikanlı, asla yalnız bırakmayız.
İngiliz derin devletinin deccaliyet olduğunu açıkça ifade etmek ve oyunlarını deşifre etmek tarihe şerefle geçmeye vesile olur inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2016> Daha Fazla

İman ehlinin interneti en etkili şekilde kullanması çok önemlidir. İnternet insanlara gerçek bilgiyi ulaştırmak için Allah'ın verdiği bir nimettir.
Mümin vaktini çok iyi değerlendirmeli. Çalışkanlık, şevk ve gayretini ortaya koyarak insanlara örnek alacakları tavır gösterebilir.
Münafıkların sosyal medya sayfaları karaktersizliklerini izlemek açısından çok önemlidir. İmani yazılar olduğunda hemen bunları kaldırırlar.
İnterneti Müslümanları ezmek için kullanmak istiyorlardı, tam tersine Müslümanlar küfrün ve münafıkların sistemini internetle yıkıyorlar.
Münafıklar kendileri gibi karaktersizlerle birlikte yaşamak isterler bu yüzden görünürde fikir klüpleri gibi olan yerler oluştururlar. İlk bakışta fikir klübü gibi görünen yerlerde fitne, fesat, kavga, çatışma planlarlar. O yüzden münafıklar bu tip yapılara mutlaka dahil olurlar.
Münafıklar her türlü tekniği ve teknolojiyi sadece pislik ve fitne için kullanırlar. Ama neticede bu imkanlar hep Müslümanların lehine döner.
Münafıklar sürekli yakalanma korkusu içindedirler. Müslümanların aleyhinde gizli faaliyet yaptıkları için sürekli köstebek gibi gizlenerek yaşarlar.
Münafığın gerçek yüzü sahte hesaplarında görülür. Gerçek hesaplarında dini paylaşım yaparken sahte hesaplarında her türlü ahlaksızlığı yapar. Münafığın en büyük ahmaklığı yaptığının gizli kalacağını sanmasıdır. Oysa Allah her anına şahittir.
Münafıklar İngiliz derin devleti elemanlarını Müslümanlara tanıtırken bu tipleri dindar gibi gösterirler. Oysa hepsi İslam karşıtı adamlardır.
İngiliz derin devleti elemanları olan münafıklara internette kullanabilecekleri çok fazla teknik gösterip öğretir. Münafıklar ahir zaman teknolojisini, akıllı telefonları ve interneti İslam'ın lehine değil sadece fitne ve pislik çıkarmak için kullanırlar.
Allah ekonomik krizleri ve sıkıntıları insanların Kendisi’ne yaklaşması için özel olarak yarattığını haber vermiştir.
PKK'yı kuran İngiliz derin devletidir. Öcalan'ın kendisi de bu gerçeği ifade etmektedir.
İngiliz derin devleti neredeyse tüm Ortadoğu devletlerini avucunun içine almış durumda. Hatta bir çok devlet yöneticisi İngiliz vatandaşı.
PKK'nın 40 yıl ömrü vardı ve bu artık bitti. Önümüzdeki yıl bu gerçeği daha iyi görecekler.
Homoseksüelliği destekleyen ve komünist zihniyete sahip olan Obama Amerika'yı içten çökertti. Şimdi Trump eski dindar Amerika'yı inşa edebilir.
Trump Müslümanlardan değil, bağnazlıktan duyduğu rahatsızlığı dile getiriyor. Müslümanlarla Trump'ın arasını açmaya çalışıyorlar. İngiliz derin devleti ve uzantıları Trump'ı diledikleri gibi yönlendiremeyeceklerini düşündüklerinden Müslümanlarla arasını açmak istiyorlar.
Trump kendisi ve ailesi aleyhindeki tutumları hiç kaale almasın. Allah bir diyerek İncil'e ve İsa Mesih'e gönülden bağlansın.
Mehdiyet yok demek Deccaliyetin insanlara bir oyunudur. Deccaliyet dikkatin kendisinden dağılması için Mehdiyet yok propagandası yapmakta, bazıları da bilerek veya bilmeyerek bundan etkilenmektedir. İnsanların çoğu İngiliz derin devletinin deccaliyet, çözümünün de Mehdiyet olduğunu bilmiyor. Mehdiyetin bereketiyle korunduğunu fark etmiyor.
İngiliz derin devleti konusunda yaptığımız yayınlar tüm aydınlarımızın bu konuda dikkatinin açılmasına vesile oldu. Aydınlarımız, yazarlarımız sürekli İngiliz derin devletinin oyunlarını gündeme getirirse bu fitneyi hep birlikte ilimle bitirmiş oluruz.
En önemli olan samimiyettir. Allah samimi kulların kurtulacağını bildirmiştir.
Suriye ile Türkiye arasında mutlaka doğrudan görüşmeler olması gerekir. Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasından yanadır.
Dünyada tek bir derin güç vardır o da İngiliz derin devletidir. Diğer tüm kurum ve kuruluşlar İngiliz derin devletinin etkisi altındadır.
Suriyelilerin kendi vatanında kan, barut, ateş var, denizde boğulmayı göze alarak evlerinden çıkan bu insanlara gitsinler demek vicdansızlıktır.
İngiliz derin devletinin muhasarasının olduğu şöyle bir dönemde Tayyip Hocam'a destek olmak Türkiye'nin bekası için hayatidir.
Türkiye'ye bu kadar baskı olduğu bir dönemde Tayyip Hocam'ı yalnız bırakmaya kalkmak çok büyük vicdansızlık olur. Tayyip Hocam sistemin acımasızlığını anlamış, tüm gücüyle karşı koyuyor, böyle büyük bir mücadelede milletimiz hep onun yanında olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Kasım 2016> Daha Fazla

Allah Kuran'da Ehl-i Kitap'a karşı sevgiyle, şefkatle ve merhametle yaklaşmak gerektiğini bildirmiştir.
Mehdiyetin alametlerini gördükleri ve Mehdiyetin hak olduğunu anladıkları için bazıları büyük panik yaşıyorlar. Ama Mehdiyeti engelleyemezler.
Peygamberimiz'in Mehdi ile ilgili anlattığı hadisler tam anlamıyla gerçekleşmiş, şüphesiz bir gerçeğe, gerçek habere dönüşmüştür. Peygamberin söylediği bir olayın aynısıyla çıkması demek akıl, bilim ve mantığın tam anlamıyla tezahür etmesi demektir.
Allah tek bir hücreden konuşan, duyan, koklayan, muhakemesi olan, sevmeyi bilen, hisseden bir insan meydana getiriyor. Müthiş bir mucize. Dışarıda ses ve müzik yok, sadece titreşim var. Sadece insan beyni içinde müziği müzik olarak algılıyor.
Münafık ayet söylerken kendince Müslümanlar aleyhine bir konuşma yaptığını zanneder. Ahmak olduğu için kendi aleyhine olduğunu anlayamaz.
Mehdiyete dair yüzlerce alametin kusursuz ve düzgün olarak çıkması hayranlık uyandırıcı bir durum.
İman lezzetli, kolay, akılcı, fıtrata uygun. Münafıklık çok zor ve belalı, sürekli aşağılanma ve pislik var. Buna rağmen münafık oluyorlar.
Tayyip Hocam, Trump, Putin ve İran bir araya gelirse İslam Birliği çok kolay sağlanır ve Mehdiyet ruhu tüm dünyaya hemen hakim olur.
Mehdiyet şiddet ve kan kabul etmeyen her inançtan insanı kucaklayan, tüm devletlerin lehine olan güçlü bir sevgi hareketidir.
Mehdiyet muazzam bir toplumsal heyecan ve canlanma ruhu meydana getirir. Aksinde manevi koma kıyamete kadar devam eder Allah korusun.
İslam alemi şu anda adeta manevi bir koma içinde. Bu komadan çıkış sadece Mehdiyetle mümkündür. Bu gerçeği değerlendirip gündeme getirsinler.
Mehdiyet gerçek, doğru, net delilleri olan çok güçlü bir hareket. Peygamberimiz döneminden beri zemini oya gibi işlenmiş bir sistem. İslam alimleri bir araya gelip güzel, akılcı bir sunumla halkın heyecanını doruğa çıkararak Mehdiyeti vurgularsa İslam alemi kurtuluşa erer.
Toplumun içine girdiği manevi ölüm ve can çekişme ancak Mehdiyet ruhuyla ortadan kalkar. Canlanma Mehdiyet heyecanıyla olur.
Mehdiyet İslam aleminin ruhunda olan köklü bir heyecan zeminidir. Alametler de oluştuğu için Mehdiyet üzerinde durmak İslam alemine can verir.
Münafık mal bulduğunda bu daha çok azgınlaşmasına, karaktersizleşmesine sebep olur. Malı olmadığında da yalan söyleyerek kendini zengin göstermeye çalışır.
Münafık gösterişe ve zenginliğe çok meraklıdır. Çok yalancı olduğu için zengin olmadığı halde kendisini çok zengin göstermeye çalışır. Münafık özellikle bir kişiyi dolandırmayı planlıyorsa o kişiye kendisini özellikle zengin gösterir.
Allah Kuran'da homoseksüelliğin çirkin, haram olduğunu bildirmiştir. Müslüman Allah'ın hükmünü anlatmakla yükümlüdür, biz de bunu anlatırız.
İslam ülkeleri arasında vize olması hiç kabul edilecek bir şey değil. Annesini, babasını, kardeşini ziyarete gelenden vize sorulmaz. Müslüman alemi olarak biz bir aileyiz, aile içinde mayınlı sınırlar, engeller, vizeler olmayacağına göre Müslümanlar arasında da olmaz.
İslam Birliği'nde idealimiz ülkeler arasında mayınlı sınırların, duvarların kalkması, tüm Müslümanların bir sevgi lideri etrafında birleşmesidir.
Türkiye'nin asıl vurgusu her zaman İslam Birliği olmalıdır. Yani İslam aleminin birleşerek savaşların, acıların bitmesi, sevginin gelmesi.
Türkiye'nin hedefi toprak genişletmek değil, tüm İslam aleminin birleşmesi, tüm dünyaya sevginin, kardeşliğin gelmesi, savaşların bitmesidir.
İnsanların çoğu İngiliz derin devletinin nasıl karanlık yapı olduğunu yeni anlıyorlar. Biz ısrarla üzerinde durdukça daha iyi anlıyorlar.
Trump'a yönelik olabilecek suikast girişimlerine karşı tüm gerekli tedbirlerin alınması önemlidir. Bunu ciddi bir tehlike olarak görsünler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2016> Daha Fazla

Tecessüs etmek yani casusluk yapmak ve Müslümanların gıyabında olumsuz konuşmalar yapmak münafıkların vasfıdır.
Münafık çok akılsız olduğu için Allah'a haşa oyun oynayacağını zanneder. Oysa Allah'ın tuzağı daha çetindir.
Münafığın evlilik anlayışının bile talan mantığında olması ne kadar aşağılık olduğunu gösterir.
Münafık olmak dünyanın en ızdıraplı, en alçak, en pis mesleğidir. Ama münafık bilerek ve isteyerek o alçakça dünyada köpek gibi yaşar.
Sosyal medya hesapları münafıkların küfre nasıl karaktersizce yancılık yaptıklarını ve Müslümanlara da nasıl öfke duyduklarını gösterir. Münafıklar çok fazla sahte hesap kullanırlar, bu sahte hesaplarında alçaklıkları, haysiyetsizlikleri çok daha detaylı görülür.
Münafıklar halkın anlayamadığı şifrelerle konuşmaya çok meraklıdırlar. Bunu kendilerince bir sükse ve üstünlük olarak görürler.
Münafık Mehdiyeti kabul etmez ama Mehdiliği kendi menfaatine uygun şekilde kullanmak ister.
Münafık kendinin en temiz, en dürüst, en çalışkan, en mükemmel Müslüman olduğu iddiasındadır ama en azılı din düşmanından daha azgındır.
Münafık sanatla ahlaksızlık yapmaya çalışır. Homoseksüel tabloları beğenir, ateist kitapları over, öne çıkarır.
Münafık sürekli muhalefet ruhundadır. Peygamberimiz ne dese kendi düşük aklıyla haşa Resulullah'a muhalefet eder.
Münafık nadir yıkanır ve kimsenin fark edemeyeceğini düşündüğü zaman abdest almaz, namaz kılmaz.
Münafık şeytanın ilkasıyla boş konuşur. Boş konuşmalarla Müslümanların güzel hizmetlerini sekteye uğratmak ister.
Münafık Müslüman olduğu için kendince bunun bedelini Müslümanlara ödetmek ister. Münafıklar Müslüman olmalarını minnet konusu edinirler. “Müslüman oldular diye sana minnet etmektedirler. De ki: "Müslümanlığınızı bana karşı minnet (konusu) etmeyin. Tam tersine, sizi imana yönelttiği için Allah size minnet etmektedir. Eğer doğru sözlüler iseniz (bunu böyle kabullenmeniz gerekir.)" Hucurat Suresi, 17
Münafık gözlerini Müslümanlara eziyet etmek için kullanır. İstediğinde ağlar, istediğinde ahmak görünümü verir, istediğinde nefret bakışı olur.
Münafıkları çok pistir. Adeta hayvani pislikle mescitlere gelirler. Bu yüzden Allah ayet indirip mescidin temiz tutulmasına dikkat çekmiştir. Münafık pis olup Müslümanların yaşadığı yerleri de kirletmekten şeytani bir zevk alır. Münafığın bu şeytani zevki ahirette azaba dönüşecek.
Münafıklarda ağlamak çok önemli bir silahtır. Hazreti Yusuf'un kardeşleri Yusuf'u şehit etmeye çalışıp ağlayarak bunu örtbas etmek istemişlerdir.
Münafık kendi düşük aklınca Peygamberin zaafını bulup kullanmaya çalışır. Samiri de haince Hz Musa'nın dinini unuttuğunu iddia etmiştir.
Münafık doğrudan Peygambere sorsa hemen cevabı verilecek konuları Peygamberin gıyabında konuşur ki çevresindeki insanlara şüphe verebilsin.
Münafığın aceleci olmasının sebebi yaşadığı iç sıkıntısının şiddetindendir. Mümin aceleye karşı sabırlıdır. Münafık sabırsızdır, hep acı çeker.
Münafıkta kesintisiz bir iç sıkıntısı vardır, sürekli dolaşıp gezmesinin sebebi de yaşadığı iç sıkıntısıdır. Ateş gibi sıkıntı azabı vardır. Münafık sıkıntıyı geride bırakmak için sürekli gezer, dolaşır ama sıkıntı onu bırakmaz. Nereye gitse Allah onu sıkıntıyla boğar.
Peygamberimiz döneminde münafık kadınlar Peygamberimiz'e eziyet vermek ve ayrılırken yüksek mehir almak için onunla evlenmek istiyorlardı. Münafık maddi imkan sağlamak için evlilik ister. Zengin birini bulur, onunla evlenir sonra nafaka adı altında o kişiyi soymak ister. Münafıkların evliliklerinde amaç karşıdaki kişinin malını gasp edebilmektir. Bu gaspın her detayını ince ince hesaplarlar.
Münafık ısrarlı olarak hayret edilecek şekilde asi, kontrol edilemez ve psikopattır. Ailesinin başına da bela olur, sürekli sorun çıkarır.
Münafıklar aralarındaki konuşmalarında sonsuz sadakatten bahsederler ama sonsuzluğa inanmazlar. Bu yüzden 10, 20, 30 yıl diye tarih de verirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Kasım 2016> Daha Fazla

Münafık haşa Allah'a din öğretmeye yeltenir. Allah'ın Kuran'da bildirdiği dini değil kendi kafasındaki dini uygular. Bu devirde içinde homoseksüellik, Darwinizm, küfür olan Rumiliği din gibi sunmaları da münafıkların ahlaksızlıklarından biridir.
Münafık hep suratını asar, çünkü Müslüman olmaktan rahatsızdır. Sürekli eğlendirilmek, gezdirilmek ister, böylece Müslümanların vaktini alır.
Tüm Ermeni halkını birden suçlayan üslup kullanmak doğru değil. Ermeni kardeşlerimizle aramızı açacak konuşmalardan kaçınmak lazım. Ermenilerle Türklerin arasını açmak için uğraşan koronun şefi İngiliz derin devletidir. Bu oyuna düşmek çok yanlış olur.
Mümin çok ince düşünür, Allah'tan korkar ve titizdir. Münafık Allah'tan korkmadığı için bir nevi çakal arsızlığı içindedir. Müslüman Allah'tan korktuğu için çok itinalı ve özenlidir. Münafık ise adeta hayvan kabalığındadır. Müslüman bu pervasızlığı hiç anlayamaz.
Münafıklık İslam aleminin en az üzerinde durduğu, Kuran'da ise en çok üzerinde durulan konudur.
Münafıklık konusunda atalete kapılmak çok büyük hata olur. Ömrümüzün sonuna kadar en ehemmiyetli konu olarak üzerinde duracağız.
Münafıklar fiziksel olarak pistirler. Müslümanların bulunduğu ortamı da kirletmeye çalışırlar, sokağın kirini, pisliğini içeri taşırlar. Münafıkların pisliği çok tehlikelidir, akıl hastalığı derecesinde pistirler. Münafıkların dış görünüşleri entel, modern gibi olabilir ama aslında çok ahlaksızdırlar, kirli ve iğrençlik derecesinde pistirler. Allah temiz elbiseyle mescitlerde bulunmayı emretmiştir. Sokağın kiri mescitlerin içine taşınmaz.
Münafıkların Peygambere eziyet etmek için uyguladıkları yöntemlerden biri de Peygamberle yalnız konuşup O'na sıkıntı vermeye çalışmaktır.
Münafıklar kendilerince Peygamberimiz'i Müslümanların gözünde küçük düşürmek, Müslümanlar aleyhinde ortam oluşturmak için gizli konuşma yaparlar.
Münafık hep Peygamberimiz'in gıyabında konuşur. Ahlaksızdır, Peygamber aleyhinde sürekli oyun oynar.
Münafıklık Kuran'da çok kapsamlı anlatılmıştır. Ancak İslam aleminde münafıklık konusu üzerinde yeterince durulmamıştır.
Münafık sürekli tereddüt içindedir, küfür mü Müslüman mı karar veremez. Müslümanlardan, Kuran'dan yana olmaz.
Münafıklar Kuran'ın hükmünü değiştirmek ister, insanları Allah'ın yolundan alıkoymaya çalışırlar. Dünya hayatını ahirete tercih ederler.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top