Adnan Oktar Diyor Ki...

 

PKK’nın kahru perişan edilmesi farz-ı ayndır. Kanun hukukla, hepsini kulağından tutulup hapse atılacak.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

Kurani çalışma ile, iman hakikatleri ile, imanlı gençlik, milli gençlik yetiştirilmesi gerekiyor. Şuurlu, milli düşünceyi savunan, milli aklı, milli şuuru iyi bilen gençler yetiştirilmesi lazım. ‘Milli şuur’ dersi verilebilir. Orada Darwinizmin geçersizliği, komünizmin geçersizliği anlatılabilir.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

Devlet gece gündüz Darwinizmi ortaokulda, lisede, üniversitede öğretirse, körpe beyinlere, “Siz çamurlu sulardan tesadüfen yaratıldınız, atanız mikrop, mikrop solucana dönüştü, solucan da kurbağaya dönüştü, kurbağa da primata dönüştü, primat da maymuna dönüştü, maymun da insana dönüştü” dersen yer gök komünistle dolar. Baş edemezsin.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

IŞİD’e karşı İncirlik’in kullanılmasını istemeyiz. Amerika PKK’yı alenen destekliyor ve IŞİD’in PKK’ya, engel olacağını düşündüğü için bir an önce IŞİD’i oradan kovmak istiyor. Ve PKK’nın bölgeye yerleşmesini istiyor. Bunun için de Türk hava üslerini kullanmak istiyor, bu cinayetleri işlemek için. Türkiye bu belanın, bu korkunç eylemin bir parçası olamaz. Ne pahasına olursa olsun, Türkiye’nin ağırlığını koyup bunu reddetmesi lazım.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

PKK’dan kurtuluş mehdiyetle olur. Bölgedeki radikal örgütlerden kurtuluş mehdiyetle olur. Hepsi fikir çünkü. Dolayısıyla da fikirle hepsi hallolur. Şu anda dünyadaki en üstün, en yüksek, en yüce, en ezilmez ve yenilmez fikir mehdiyettir.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

IŞİD’in yanlış yönleri olduğunu biliyoruz. Ama gelenekçi kitapların, eserlerin etkisi altındalar. Eğitimle bu adamlar düzelir. Yanlış yolda olduklarını herkes görüyor. Aslında PKK da eğitimle düzelir. Her ikisi de eğitimle düzelir.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

Müslümanın Müslümanı katletmesi haramdır. PKK gibi bir tehlike varken bizim için IŞİD tehlikesi diye bir konu olmaz. Bütün ağırlığımızı PKK’ya vermemiz lazım. Derin Amerika istiyor diye biz Türkiye’ye ilişmeyen IŞİD’le uğraşmayız.
(A9 TV; 24 Temmuz 2015)

Allah can verecek şekilde sevilmeyi ister. Onun için şehitleri çok sever Allah. Çünkü canını veriyor Allah için. Tam aşık özelliği. Ama sevilmediğinde Allah, intikam sahibidir. Dehşet meydana getiririm, meydana gelen dehşetten de korkmam diyor. “Beni sevin, Ben de sizi seveceğim” diyor. Ne güzel bir teklif, ne güzel bir karşılık.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

Allah aşıktır, aşkı sever. Aşkı bulamadığında çok acı intikam alır. Aşkına ihanet istemez Allah. Bu insanın ruhunda da vardır. Ben sevgi istiyorum, diyor Allah. Beni deli gibi sevmenizi istiyorum, diyor. Ben de aşkla seveceğim, siz de Beni aşkla seveceksiniz diyor. Ama sevmezseniz her aşık gibi canınızı yakarım, diyor. Allah da intikam alıyor. Yakışır Allah’a, O’nun güzelliğine yakışır.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

IŞİD, PKK’ya Allah tarafından verilmiş semavi bir felakettir. Allah başlarına bir bela olarak yarattı. Ad ve Semud kavimlerine de böyle felaketler gelmiştir, azgın kavimlere, Allahsız Kitapsız kavimlere. Bu alçak zalimlere de Allah böyle bir tufan gönderdi, bir felaket tufanı.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

Hilal de, haç da, her ikisi de Allah’ı seven, Allah’a kul olmak için gayret eden topluluklar, kavgaları da yok. Niye olsun? Hilal ile haç ahir zamanda ittifak edecek, İslam’ı dünyaya hâkim edecekler.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

Amerikan derin devleti kendince Türkiye’yi IŞİD ile savaştırmak istiyor. Müslüman kanı dökeceğimizi zannediyor. Böyle bir şey olmaz. Amerika bunu unutsun.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

IŞİD bahanesiyle sakallı Müslümanlara, başörtülü Müslümanlara, namaz kılanlara, camilere saldırmak istiyorlar. Halkı, Türk Milletini tahrik ediyorlar. Diyorlar, “Sakallı varsa bu IŞİD’lidir.” Dolayısıyla saldırın. Türk askerini de, Türk polisini de IŞİD’e karşı tahrik ediyorlar, “Gidip vurup öldürün, asın kesin” diye. Türkiye için tek tehlike PKK’dır. IŞİD tehlikesi yoktur Türkiye için.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

Silah, bomba şeytanın oyunu. Sürekli kan istiyor şeytan. Şeytanın ana özelliği kandır. Kanla beslenir. İnsan kanına doymaz. Önce Adem’in oğullarına böyle bir oyun oynadı biliyorsunuz. Allah Habil-Kabil kıssasında bildiriyor. Kardeşini şehit etti, onun kanını akıttı. Bakın, “Nefsi bunu hoş gördü” diyor. Şeytanın etkisiyle oluyor bu.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

“Adamın fikrini beğenmiyorum, bombalayacağım”, böyle bir şey olmaz. Konuşursun, kabul etmiyorsa etmez. Kabul ederse de ne güzel, ne hoş. Dinde zorlama yoktur. Bombayla, silahla insan hiza etmek diye bir yöntem yoktur.
(A9 TV; 21 Temmuz 2015)

Türkiye’yi böldürmek ne demek? Bütün İslam alemini yok etmek, Türklük alemini yok etmek demektir bu. Böyle bir şeyde biz cinnet geçiririz, deliririz. Asla müsaade etmeyiz. Kanunla hukukla gereğini yaparız.
(A9 TV; 19 Temmuz 2015)

Müzik de olacak, eğleneceksin de, güleceksin de. Aksinde fıtratın bozulur, dengen bozulur. Allah esirgesin hasta olursun, fıtratını bozma. Neşeli ol, sevinçli ol, eğlen, gül, oyna. Allah seni öyle yaratmış. İçine kapanıyorsun, hasta oluyorsun, sağlığın bozuluyor, düşünme gücün kayboluyor. İslam’ı da yaşayamıyorsun.
(A9 TV; 18 Temmuz 2015)

Mehdiyeti durdurmak, İttihad-ı İslam’ı durdurmak için bütün hocaları ayaklandırdılar. “Mehdi (as) gelmeyecek, İsa (as) gelmeyecek, İttihad-ı İslam olmayacak” diye hepsi koro halinde aynı şeyi söylüyor. Müslümanların güya şevklerini kıracaklar. Sizin, “Gelmeyecek” demeniz zaten Mehdi (as)’ın çıkış alametidir.
(A9 TV; 18 Temmuz 2015)

PKK şu an Amerika’ya güveniyor. Halbuki Amerikan derin devletinin onları ezeceği belli. Bunu birçok ülkede yaptı; hep komünist grupları destekledi sonra da feci şekilde başlarını ezdi. Bunlar da aynı akılsızlığın içindeler.
(A9 TV; 16 Temmuz 2015)

Allah zaten cenneti yaratmış, “şu an hazır” diyor. Ve yaşıyorsunuz siz orada diyor. Müphem bir şey olarak söylemiyor Allah. “Var şu an” diyor. Zaman boyutundan dolayı göremiyoruz.
(A9 TV; 16 Temmuz 2015)

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top