Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ağustos 2016> Daha Fazla

Kürt düşmanlığını asla kabul etmeyiz. Kürtler bu vatanın asil mübarek evlatlarıdır. Bizim karşıtlığımız PKK'nın alçaklığınadır.
Hadislere göre Mehdi hiçbir tarikata bağlı olmayacaktır. Bediüzzaman da Mehdi'nin en büyük müçtehid, müceddid, mürşid olacağını söylemiştir.
Türkiye sonunda mutlaka muzaffer olacak. Mehdiyetin olduğu yerde mağlubiyet olmaz. İsa Mesih'in nefesi şu anda her yerde.
Tek boynuzlu at ve deniz gergedanı İngiliz derin devletinin yıkmayı, yok etmeyi anlatmak için kullandığı sembollerdendir.
Amerika PKK/YPG'yi destekleyerek çok büyük bir hata yapıyor, kendilerine de bela olacak bir yapıya destek veriyorlar.
Barzani'nin bayrağına kimsenin karşıtlığı olmaz. Dindar, Türkiye'yle dost Kürt bölgesi olmasından uluslararası kanuna da uygunsa gurur duyarız. Barzani'nin ve Kürtlerin bayrağının dalgalanması Türkiye'yi rahatsız etmez. Biz cinayet işleyen, halka baskı yapan komünist yapıya karşıyız.
2017'de daha büyük olaylar göreceğiz. Allah milletimizi muhafaza etsin. Güzel bir imtihanla imtihan oluyoruz, neticesi çok güzel olacak. Bir korku tüneli gibi tünelden geçeceğiz sonra apaydınlık bir dünya ile karşılaşacağız. Bu süreçte sarsılmak ve telaş Müslümana yakışmaz.
Kürtler PYD'nin baskısından bıktıkları ve onların yönetiminde yaşamak istemedikleri için Türkiye ve Barzani yönetimine sığınmış durumdalar.
İsteyen dindar isteyen dinsiz olur. Kimsenin kimseye karışma ve baskı yapma hakkı yoktur.
"Dinde zorlama yoktur." Bu, Allah'ın hükmüdür. Bu ayet aynı zamanda laikliğin en güzel özetidir.
Tüm Türkiye tekbir sesleriyle, Allah'ın zikriyle inliyor. Mehdiyet adım adım gelişiyor maşaAllah.
Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkesler hepsi birleşecek, İslam Birliği oluşacak. Kürt kardeşlerimiz bizzat kendi elleriyle PKK'yı kaldıracaklar. Kürt kardeşlerimiz diledikleri yerde özgürce yaşayacaklar. Kızıl komünistlerin onları ezmelerine müsaade etmeyeceğiz.
PKK yenilmeye mahkum. Kaderin içerisindeki yerlerini bilmiyorlar. Kaderlerinde mağlubiyet var, yakında kendileri de görecek.
IŞİD'in çekildiği yerlere PKK'nın yerleşmesi diye bir şeyi bölgede hiçbir ülke kabul etmez.
Planları yapan, dünyayı perde arkasından yöneten asıl güç İngiliz derin devletidir Amerika da bunun bir nevi eyaletidir, tek başına gücü yok.
Dini anlatan ama sevgiyi bilmeyen, şefkati merhameti yaşamayan insanlar sadece din teknikeri oluyorlar.
Estetik, sanat, güzellik ve ihtişam Allah korkusu ve sevgisiyle oluşur. Allah'ı çok seven güzellik için çok özenli olur.
İngiliz derin devleti kendi elemanlarını haşa İlah, Allah olarak görüyorlar. Birbirlerine de buna göre hitap ediyorlar.
Darwinist materyalist eğitim Allah'ın haşa alenen inkar edildiği bir eğitimdir. Bu, Allah'ın gücüne gider. Normal kabul edilmemesi gerekir.
Milletimizin en güzel yönlerinden biri pratik aklının olması ve çok yiğit olmasıdır. Darbe gecesi vatanı savunanların hepsine helal olsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mehdi devrinde mezhepler kalkacak, tarikatlar cemaatler Mehdi'ye bağlanarak tek bir İslam kalacaktır. Mehdi dışında kimse bu görevi yapamaz.
Şehadet sevinç vesilesidir. Şehitlik onurdur. Şehitlerin ardından yas tutulmaz. Yas tutmak müşrik adetidir.
Bediüzzaman, Mehdi'nin Darwinizmi ve materyalizmi fikren yıkacağını, bu çalışmada kendisine küçük bir grubun yardım edeceğini söylemiştir.
Müslüman Kuran'a uyandır. Kuran'ın hükümlerine ekleme veya çıkarmak yaparak ayrı bir din oluşturanlar ise müşriklerdir.
Allah atalarınızdan öğrendiklerinize değil Kuran'a uyun diye bildiriyor. Müslüman Kuran'dan sorulacaktır.
Allah'ın rızasını kazanmak için gayret edeni Allah insanlara da sevdirir.
Allah Kuran'da sizden ücret istemeyenlere uyun diye bildiriyor. Dini tebliğde ücret istenmez.
Rusya, Türkiye ve İran birlikte hareket ederse çok güzel gelişmeler olur.
Pencerenin kenarındaki tek bir toz tanesine kadar var olan hiçbir şey bir daha yok olmaz.
Tebliğde güzel ve etkileyici insan kullanmak Peygamberimiz (sav)'in sünnetidir. Hz. Süleyman da tebliğde ihtişam ve zenginlik kullanmıştır.
Aklı zayıf olanlar iman edenlerin imtihanı için özel yaratılıyor, belki de ahirette bir kısmının sadece görüntü varlık olduğunu anlayacağız.
Mehdi'nin Tevrat'ta geçen lakaplarından biri de Menahem yani yatıştırıcıdır. Mehdi kavgaları, savaşları, çatışmaları yatıştıracak kişidir.
Musevilerin binlerce yıldır saçlarını sürekli bir çeşit yağ veya parlaklık veren bir madde ile meshetmelerinin sebebi Mehdi'yi hatırlamaktır.
İngiliz derin devletinin ve CIA'deki bazı uzantılarının kusursuz olarak planladığı darbe girişimi onlarca mucizeyle kusurlu hale geldi. Allah gerçek Mehdiyetin bereketiyle sahte Mehdiyetin oyunlarını yerle bir etti.
Türkiye'nin metafizik olayların içinde olduğunu bir çok insan yeni yeni anlamaya başladı.
15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayan İngiliz derin devleti şimdi de Türkiye'yi kendince çözüm sürecine mecbur bırakmaya çalışıyor. Hiç boş yere plan kurmasınlar. PKK'nın istediği çözüm sürecine hiçbir zaman dönüş olmayacak.
İnşaAllah, MaşaAllah zikirleri Mehdiyetin manevi damgasıdır. Tüm Müslümanlar bu güzel bereketten istifade etmek ister.
PKK'nın çözümden anladığı Güneydoğu'da komünist devlet kurulması, Öcalan'ın affedilip katillerin serbest bırakılmasıdır. Bunu asla kabul etmeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mehdi tıpkı Zülkarneyn ve Süleyman gibi dünyaya hükmedecektir. (El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiy-il Muntazar, s. 29)
Mehdi gelmeyecek nidaları Mehdi'nin geldiğinin ispatlarından biridir. Mehdi bu nidaların arasında zahir olacaktır.
Amerikan halkını da İngiliz halkını da seviyoruz. Bizim karşı olduğumuz İngiliz derin devletinin ahlaksızlığı ve dünyaya çektirdiği acılardır.
Talut kendi kavmine Peygamber olarak değil bir nevi Mehdi, önder, manevi lider olarak gelmiştir.
Kuran'da bildirilen sağlam bir iktidar; demokrasinin, özgürlüğün, zenginliğin, adaletin mükemmel olduğu, barışın mutluluğun olduğu iktidardır.
Zülkarneyn kıssasında ahir zamanı ve Mehdiyeti anlatan bilgiler vardır. Allah Zülkarneyn'e de dünya hakimiyeti vermiştir.
Mutlu olmanın yolları diye sayısız kitap yazılıyor, insanlara bir çok anlamsız öğüt veriliyor. Oysa mutluluk sadece imanla oluşan nimettir.
Müslümanların başında manevi bir lider olması ve İslam Birliği'nin gerçekleşmesi İslam ahlakının gereğidir.
Bediüzzaman ahir zaman hadislerinin vukuundan sonra yani gerçekleştikten sonra net olarak anlaşılacağını söylemiştir.
Rusya'nın Türkiye'yi dost görmesi ve bir saldırı anında Türkiye'yi yalnız bırakmayacağını vurgulaması güzel.
Allah Nur Suresi'nin 55. ayetinde İslam ahlakını dünyaya hakim edeceğini bildiriyor. İşte bu hakimiyet İslam Birliği ve Mehdiyettir.
Türkiye için asıl tehlike PKK'dır. Türkiye sınırında kilometrelerce alan PKK'nın kontrolünde. Asıl önemli konu budur.
Hemen her konuda yorum yapan bazı kişiler PKK'nın binlerce insanı şehit etmesine, yaptığı şiddete, kalleşliğe tek kelime söylemiyorlar.
En önemli işgal beyinlerin işgalidir. Önce gençlerin beyinlerinin Darwinist materyalist işgalden kurtarılması gerekiyor Bu da eğitimle mümkündür.
Okullarda “atanız maymun sizi Allah yaratmadı, haşa Peygamber yalan söyledi” deniliyor. Ve Darwinizmin bilimsel cevabının verilmesi yasak. Neredeyse hiçbir ülkede hiçbir okulda Darwinizme karşı çıkmak mümkün değil. Darwinizm bilimsel olarak çökmüştür demek yasak durumda. Eğitim sistemindeki bu tek yanlı dayatmanın ve baskının kalkması ve Darwinizmin bilimsel cevabının da mutlaka anlatılması şart.
PKK ile mücadele ancak fikirle olur, ancak o zaman başarı elde edilir. PKK'nın temel felsefesinin kaynağı olan Darwinist materyalist eğitimin okullarda mutlaka cevabı verilsin, bilimsel açıklama yapılsın. Tek yanlı Darwinist materyalist eğitime son verilmedikçe, yani bu ideolojinin bilimsel cevabı verilmedikçe, terör belası son bulmaz.
Terörle mücadelede yanlış yöntem izleniyor. Önce okullarda gençlere “sizin atanız maymundu, ilk atalarımız da ilkel komünal hayat yaşıyordu, tarih bir parabol izliyor ve şimdi yeniden atalarımızın yaşadığı komünal topluma doğru dönüyoruz, şu andaki sistemi yıkmanın yolu da şiddettir” deniliyor. Bu yüzden kahrolsun terör demek değil, terörün bu fikri zeminini ortadan kaldıracak kültürel çalışma yapmak gerek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Güzellikle sevgiyle hareket edildiğinde herkesi kazanmak, her sorunu çözmek mümkün olur. Bunun da adı Mehdiyettir.
Allah adına hüküm vermek, Allah adına yeni helaller haramlar oluşturmak şirktir, bu yüzden bağnazlar müşriktir.
İslam Birliği oluşsa yaşanan tüm sıkıntılar hemen bitecekken, Müslümanlar birleşmedikleri için bu acılar katlanarak devam ediyor.
Bağnaz zihniyet sanatı, güzelliği, müziği, kadınların özgür olmasını, bilimi, kaliteyi özetle güzel olan her şeyi yasaklayan bir zihniyettir.
Hz. Musa'nın asası, Hz. Nuh'tan Hz. İbrahim'e geçen asadır. Hz. İbrahim de bu asa ile putları kırmıştır Hz. Yusuf Mısır'a geldiğinde bu asayı kullanmıştır. Hz. Musa'nın bu asası en son olarak Hz. Mehdi'ye geçecektir.
İngiliz derin devleti hadislere ve Kutsal Kitaplara bakarak Mehdiyetin önemini bundan 2 yüzyıl önce kavradı. Bu yüzden kendilerince gerçek Mehdiyet hareketini engelleyebilmek için sahte mehdiyet hareketleri çıkarıyorlar.
Suriye'de halkın büyük çoğunluğunun inancı Mehdiyet'tir. Halkın bu inancını görmezden gelerek çözüm oluşturmak mümkün olmaz.
Mossad'ın da CIA'in de büyük kısmı İngiliz derin devletinin kontrolü altında olan yapılardır.
Bediüzzaman milyonlarca insanın hidayetine vesile olmuştur. Risale-i Nur'u eleştirenlerin çoğu tek kişinin hidayetine dahi vesile olmamıştır.
Risale-i Nur, Kuran'ın en hikmetli tefsirlerinden biridir. Risale-i Nur aleyhine çirkin konuşmalar yapan birinin ferasetine itibar edilmez.
Sevgisizlik milli bir tehlikedir. Karanlık ruhu olan bu insanlar sosyal medyada da her şeye öfke ve kinle yaklaşıyorlar.
Hristiyanlara ve Musevilere şefkatle yaklaşmak Allah'ın Kuran'da gösterdiği bir yoldur.
Şehit, şehitlik mertebesine ulaşırken herhangi bir acı çekmez.
Allah'ı seven, peygamberleri seven, Yaratılış'ın doğru olduğunu bilen dindar Hristiyanlarla ittifak ahir zamanda çok önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2016> Daha Fazla

Her şeyin tesadüfen var olduğunu söylemek olabilecek en mantıksız açıklamadır. Her yerde muazzam bir akıl, matematik düzen ve sanat var. Bu düzenin tesadüfen var olduğunu söylemek dünya tarihinin en küçük düşürücü açıklamasıdır.
600 milyondan fazla elde edilmiş fosil var. Bu fosillerin içinde bir tane bile evrimi destekleyen delil yok. Hepsi yaratılışı gösteriyor.
Canlılar evrimle yaratılmamıştır. Allah'ın ol emriyle yaratılmıştır. Bilimsel araştırmalar da bunu göstermektedir. Kuran'da da evrim yoktur.
Mehdi kan akıtmaz. Mehdi sevgi insanıdır. Tevrat, Zebur ve hadislerde Mehdi'nin hiç kan akıtmayacağı bildirilmiştir.
PKK'yı organize eden de Türkiye'nin aleyhine tüm oyunları planlayan da İngiliz derin devletidir. Aydınlarımız bunu açıkça dile getirsin.
Peygamberimiz ahir zamanda İstanbul'da köprünün asker taburu tarafından tutulacağını ve Doğu'dan gelen uçakların üzerinde uçacağını söylemiştir.
Peygamberimiz vefat ederken dahi yüzü çocuk gibi taze, güzel ve tertemizdi.
Peygamberimiz, Mehdi'nin en yüksek şeref ve fazilete sahip olduğunu söylemiştir.
Musa'nın asasının canlı yılana dönüşmesi, İsa'nın balçıktan yaptığı kuşun canlanıp uçması evrimle yaratılış olmadığının delillerindendir.
Sevgisiz ve kalitesizlikle hayat adeta kendileri için belaya dönmüş olan insanlar cennet gibi ortamda yaşayan müminlere haset ediyorlar. Haset edenlerin kötü sözleri, öfkeleri ve kinleri sadece kendilerine zarar verir. Hasetlerin kötülüğü Müslümanlara iyilik olarak döner.
Şeytani rahatlama aslında azap çekmek demektir. Kıskançlıkla, hasetle hareket edenler yaşadıkları azap duygusuyla içlerine çökerler. Haset eden insanların öfkesine acıyarak bakmak lazım. Onların yaşadığı azaptan, sürünerek yaşamalarından bizim haberimiz dahi olmuyor.
Türkiye'nin eline Müslüman kanı bulaşması haram olur. Türkiye'nin Müslümanların yanlışlarına karşı mücadelesi ilimle ve fikirle olur. Biz kimsenin bombalanmasını istemiyoruz. Asıl etkili olan mücadele fikirle olur. İlimle mücadele etmeden bombalayarak bir netice alınmaz.
Cerablus'u PKK'ya teslim etmeye yönelik bir politika izlenmesi kabul edilecek bir durum değil.
Demokrasi dışında bir yolla hükümeti devirmeye yeltenen siyasi olarak kendisi yok olur.
Mehdiyet'in Tevrat ve İncil'de olduğunu bildiren Kuran'dır. Bu, Mehdiyetin ne kadar güçlü bir inanç olduğunun delillerinden biridir
Karşıtlarının çok olması Mehdiyetin daha güçlü gelişmesini sağlar.
Masonlar, Tapınak Şövalyeleri başta olmak üzere tüm topluluklar, Hristiyanlar, Museviler, Müslümanlar tüm inananlar Mehdi'yi bekliyorlar.
Mehdiyetle ilgili hadisler nefes kesecek şekilde, hayranlık uyandıracak netlikte birebir doğru çıkıyor. Yüzlerce hadis gerçekleşti.
Sorunu söylüyor ama çözümü söylemiyorlar. Dünyadaki bu sevgisizliği giderecek olan ölmüş ruhları canlandıracak olan Mehdi ve İsa Mesih'tir.
Bazılarının anlattığı İslam anlayışının yaşanması mümkün değil, zaten en yakınları ve hatta kendileri dahi anlattıklarını yaşamıyorlar. Böyle donuk, ağır, bilimden sanattan uzak bir üslupla İslam anlatıldığında gençlere ulaşabilecek, onları eğitebilecek bir sistem oluşmuyor.
Sadece yol, köprü, baraj yapılması yeterli olmuyor. Asıl öncelik kaliteli, imanlı, aydın, modern, sevgiyi bilen bir nesil yetiştirmek olmalı.
Donuk, dar düşünen, kalitesiz, inceliği olmayan, Allah'tan uzak, sevgiyi saygıyı hiç bilmeyen kendine de saygısı olmayan bir nesil oluşuyor. Ruhu karanlık, bedenen de kirli, hemen herkesten nefret eden bazı gençlerin kullandıkları üslup da hep kavruk oluyor.
Darwinizm Allah'ı inkar eden bir felsefedir. Geceli gündüzlü tek yanlı Darwinist eğitim verilmesi Allah korusun belayı celbeder.
PKK kendi taraftarlarını politize ediyor ve bilinçle yetiştiriyor, buna karşı ideolojisi, inancı, azmi olmayan nesil yetişirse felaket olur.
PKK özgüvenini ayakta tutmak için, daha çok militan devşirebilecek propaganda yapmak için her gün mutlaka eylem yapıyor. Bir yerde PKK böyle hırsla mücadele ederken asker polis cansiperane mücadele verirken diğer yerde sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranılıyor. Bir çok kişinin konusu maç, yarışma programı, evlilik vs oluyor. Bir an önce milli şuur dersleri verilmesi ve bilinçlenmenin artırılması şart.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2016> Daha Fazla

İsrail Filistin arasındaki anlaşmazlığın tam olarak çözülmesi Mehdiyet vesilesiyle olacaktır.
Türkiye'nin mutlaka Mısır ile de ilişkilerini düzeltmesi gerekiyor. Biz Mısır halkını seviyoruz, Mısır halkının dostuyuz.
Mehdiyetin zahir olması için negatif güçlerin de olması gerekiyor. Batıni gözle bakıldığında negatif güçlerin Mehdiyete hizmeti görülür.
Masonluktaki düğüm sembolü fesatla düğüm olmuş dünyayı Mehdi'nin çözeceğini anlatan bir semboldür.
Masonluk içinde çok fazla düşünce ve ideoloji vardır. Ancak ahir zamanda masonluk Mehdiyete hizmet eden konumda olacaktır.
Müslümanları şirk zihniyetin kesin olarak kurtaracak olan Mehdiyettir.
Müslümanın Müslümana kırdırılmasına, Müslüman kanı dökülmesine, böyle kahpe bir oyun oynanmasına ilimle irfanla asla müsaade etmeyiz.
Hürlük, Allah aşkıyla kalbi sevgi dolu, mutmain olan insanın yaşadığı mutluluk ve huzurdur. Kalbi mutmain olmayan istediği yeri gezsin, sokaklarda olsun istediği kadar, hür olduğunu iddia etsin mutsuzdur ve hür değildir.
Deccaliyet insanların hayatı boş ve anlamsız olarak görmelerini istiyor. Hayata dair telkin ettiği amaç sadece iş sahibi olmak, evlenmek, çoğalmak, maç takip etmekten ibaret oluyor O zaman insanların çoğu hiç ahireti düşünmeden yaşıyor, ölüm gelince ahiret akıllarına geliyor.
Münafıkların oyunlarına, kendilerini Müslüman gibi tanıtıp İngiliz derin devletine yancılık yapanlara, Rumi felsefeyi yayanlara, İslam'ın yerine Rumiliği yaymaya çalışanlara, homoseksüelliği meşru gibi göstermeye çalışanlara, Türkiye'yi bölmek isteyenlere, PKK ile işbirliği yapanlara, küfrün istilasını tehlikeli değil gibi göstermeye çalışanlara ilimle irfanla müsaade etmedik, etmeyeceğiz.
Batı modern gerçek İslam anlayışını arıyor ve görmek istiyor. İngiliz derin devleti modernliğin olmamasını Müslümanlar aleyhine kullanıyor.
İtikadı yanlış dahi olsa itikadlı bir toplum itikadsız olanlara üstün gelir. Bir avuç inançlı, inancı ideolojisi olmayanlara hakim olur. Eğer insanların çoğunluğunun zihni boşsa, bir ideolojisi ve inancı yoksa, karşı tarafın inancı yanlış da olsa, sayısı az da olsa galip gelir.
Allah'ı Kitabı İslam'ı reddeden, tüm kainatın tesadüfen yaratıldığını iddia eden inkar felsefesinin devlet eliyle öğretiliyor olması büyük felakettir. Allah'ın açıkça inkar edilmesi Allah'ın gücüne gider. Darwinizm mutlaka bilimsel cevaplarıyla birlikte öğretilmeli.
Kınayanın kınamasından çekinmeyen, sadece Allah'tan korkan, hiçbir çıkar peşinde olmayan, tüm hayatını İslam'a adayan, tüm benliğiyle İslam'a hizmet eden, sahabe ahlakını, İslam'ı yaymak için çaba harcayan, modern, aydın, sanattan kaliteden zevk alan bir topluluğuz. Bizim bu yapımız İslam'a karşı olan tüm çevrelere adeta bir manevi tokat oluyor.
IŞİD düşmanlığı zihniyetini güçlendirmek istemelerinin sebebi İslam ve Müslüman düşmanlığı geliştirmektir. Bir süre sonra IŞİD'in savunduklarını tüm tarikatlar, cemaatler savunuyor diyecekler ve hepsini elimine etmeye çalışacaklar. Boş yere uğraşmasınlar böyle bir şeyi asla başaramazlar. Ana amaç Türkiye'yi IŞİD'le özdeşleştirmek daha sonra da uluslararası müdahaleye açık hale getirmek. Bu oyuna karşı çok dikkatli olunmalı. Bizim Müslümanlığın aydın, kaliteli, akılcı, modern, sanatçı yönü gelişmiş gerçek yüzünü göstermemiz İngiliz derin devleti oyununu bozdu.
Gerçek Mehdiyet de zor kullanmak, şiddet, yıkmak, devirmek yoktur. Sevgiyle güzel sözle öğüt vardır, güçlendirmek vardır.
İngiliz derin devletinin Suriye'de Irak'ta olduğu gibi oluk oluk Müslüman kanı akıtmak, Türkiye'yi parçalamak için devrede olduğu görülüyor.
IŞİD iddiasıyla Müslümanları birbirine kırdırmak istiyorlar. 12-13 yaşında çocukları kullanıp Müslümanlar arasında kan dökmek istiyorlar.
Mehdiyet üzerine gidildikçe gelişir. Kendilerince Mehdiyet aleyhine olduğunu zannedenler de Mehdiyete hizmet ederler.
İngiliz derin devleti bölgede bir Armagedon istiyor, oluk oluk Müslüman kanı akmasını istiyor. Türkiye asla Müslüman kanı dökmez, dökmeyecek.
İngiliz derin devleti zincirleme oyunlar kuruyor. Müslümanları birbirlerine kırdırmak, Müslüman kanı dökmeye Türkiye'yi alıştırmak istiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2016> Daha Fazla

Darbe girişiminin olduğu gece en az 70 yerde mucizevi olaylar yaşandı. Hazreti Hızır tüm Türkiye'de kol geziyordu.
Dinde zorlama yoktur. Bu İslam'ın açık hükmüdür. Zorla, baskıyla, şiddetle din olmaz. Baskıcı bir İslam anlayışını savunanları kökten reddediyoruz. Kuran'a dayalı demokrat, özgür, laik bir sistemi savunuyoruz.
İslam adına sevgisiz şiddete dayalı bir dünya savunanlar İslam'ı değil müşrik sistemi savunuyorlar. Müşrik sistemiyle İslam aynı değildir.
Gaziantep saldırısı İngiliz derin devletinin Hükümeti devirmek için yaptığı çirkin eylemlerden biri. Taşeron olarak PKK'yı kullandılar.
Tek bir insanı öldürmek tüm dünyayı öldürmek gibidir. Şiddet asla kabul edilemez. Mücadele fikirle, ilimle yapılır.
Darbeyle netice alamayanlar terörle Türkiye'yi devirmeye çalışıyorlar. Boşa uğraşıyorlar, hiçbir netice alamazlar.
Kimse ülkemizi ve milletimizi PKK ile tehdit etmeye yeltenmesin. Milletin gereken hukuki karşılığı nasıl verdiğini gördüklerinde şaşırırlar.
Münafıklar konusu genelde geçiştiriliyor, ancak bir çok Müslüman camiayı zor duruma düşüren münafıklardır. İslam alemini de mahveden münafıkane zihniyettir. O yüzden münafıkları ve zihniyetini çok iyi anlatmak gerekiyor.
Türkiye Müslümanlarını IŞİD müslümanı gibi göstermeye çalışıyorlar. Biz İslam aleminin aydınlık modern kaliteli yüzüyüz. Müslümanları modernlik karşıtı gibi göstermeye çalışarak Türkiye'yi de ezmeyi hedefliyorlar. Bu planlarını alt üst ediyoruz.
Biz milletçe darbe girişimlerinden de terör eylemlerinden de yılmayız. Türkiye aleyhine kurulan tuzakların hiçbir başarılı olmayacak.
Bizim milletimiz kadar şehadete susamış bir millet yoktur. Şehadete muhabbetimiz çok güçlüdür, böyle millete bir şey yapamazlar.
İngiliz derin devleti kendince Hükümeti zor duruma düşürmeye çalışıyor, Kürt kardeşlerimiz üzerinde baskı kuruyor. Yanlış yere geldiler. Kürt kardeşlerimiz bizim canımız, İngiliz derin devleti yanlış yerde yanlış oyunlar yapıyor.
İslam aleminin paramparça olmasının tek faili İngiliz derin devletidir.
Münafık nimetlere karşı şükredici değildir. Düşük aklıyla o nimeti zaten hak ettiği kanaatindedir ve nimetin Allah'tan geldiğine inanmaz.
Münafığın en iyi teşhis edileceği anlardan biri Müslümanların nimete kavuştuğunda yüzlerinde oluşan ızdıraptır.
Münafık sürekli Müslümanların aleyhinde konuşarak Müslümanların birbirlerine olan sevgilerini kırmak ister, hep kusurları öne surer.
Allah münafıkların pis olduklarını bildirmiştir. Özel hayatlarında iğrençlik derecesinde pistirler. İnsanların yanında temiz gibi görünürler.
Münafık şeytani zekayla hareket eder kendini tevazulu iyi biri gibi göstermeye çalışır. Ama Allah onların boş kütük olduğunu söylemiştir.
Münafık kendisini kaliteli, görgülü, bilgili gibi gösterir, avamdan olan insanlar da buna aldanırlar. Oysa çok pis, kalleş ve kahpedirler.
Münafıkların asıl hedefi Müslümanlar olduğu için son ana kadar Müslümanlar arasında kalıp onlar arasında şeytani faaliyet yapar. Şeytan münafığı adeta bir manyetik alan gibi kaplar. Münafığın yaptığı tüm pislikleri şeytan ona ilka eder.
Balkanları Osmanlı'nın elinden alan, Balkan Müslüman nüfusun neredeyse tamamının yok edilmesine sebep olan İngiliz derin devletidir.
İngiliz derin devletinin Türkiye aleyhindeki oyunlarını fark edemeyen bazıları İngiliz derin devletinin yancılarını Türk dostu sanıyorlar.
İman, kadını kadın erkeği erkek yapıyor. Kadının da erkeğin de güçlü, sevgi dolu, derin olmasına vesile oluyor.
Osmanlı'yı parçalayan İslam alemini masa başında çizdiği haritalarla mahveden asıl güç İngiliz derin devletidir.
Müslüman dünyasının en büyük belası münafıklardır. Münafıklar doğrudan şeytanla bağlantıdadırlar, çok dikkatli olmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mehdiyeti kendilerince inkar etmeye kalkışıyorlar ama sahte Mehdiyet hareketi neredeyse Türkiye'yi işgal ediyordu. Sahte Mehdiyet hareketine karşı yapılacak en doğru mücadele yöntemi Kuran'da bildirilen gerçek Mehdiyetin anlatılmasıdır.
İnsanlara rahatlık veren demokrasi ve özgürlüktür. Her zaman hürriyetçilikten yana tavır olmalı.
İngiliz derin devleti bir vatandaşımıza pençesini geçirmeye yeltenirse buna kanunla müsaade etmeyiz, Tayyip Hocama bu yüzden sahip çıkıyoruz.
Karşı tarafın öne sürdüğü fikir zayıf da olsa karşı fikir ortaya konulmadığı müddetçe başarılı netice elde etmek mümkün olmaz. Mutlaka karşı ideolojik mücadele gerekir. Karşı tarafın fikrini ilmen tam çürütmedikçe başarı kazanılamaz.
İnsanları kurtaracak bir ideolojik sistem olması lazım. Mevcut durumda sadece insanlar yakalanıyor ama kurtaracak bir yol gösterilmiyor. İşte insanları kurtaracak, herkesi kazanmaya çalışacak olan Mehdiyettir.
Bir insanın fiziksel görünümüyle alay etmek çok küçük düşürücü bir tavırdır, bunu yapan kendisini küçük düşürür.
Allah'ın büyüklüğünü insanlara unutturmak ve siz haşa Allah'tan daha büyüksünüz telkini vermek için bilinç altı kurgulama yapılıyor.
Deccal kendisi ilahlık iddia ettiği gibi insanlara da ilahlık telkini veriyor. Bunda bazı dizi ve filmler telkin unsuru olarak kullanılıyor.
Bazı dizi ve filmlerde gençlerin bilinçaltına ilahlık telkini yapılıyor. Böylece şeytani telkinle Allah'tan büyük olmak arzusu veriliyor.
Müslümanların birbirine sevgisi münafıklara büyük acı verir. Adeta hasetten kavrulurlar.
İngiliz derin devletinin kendi arasında özellikle sosyal medyada kullandığı gizli dili sürekli deşifre etmeye devam edeceğiz.
Özel harekatçıların sayısının arttırılması gerektiğini yıllardır anlatıyorum. Ne kadar önemli bir konu olduğu 15 Temmuz'da daha iyi anlaşıldı.
Münafık tıpkı köstebek gibidir. Köstebek nasıl gözü olmadan da yaşayabiliyorsa münafık da manen kör yaşar.
İngiliz derin devletinin gizli dil için kullandığı diğer semboller arasında yılan, köstebek, kirpi, akrep gibi hayvanlar da vardır.
Mesnevi'de de fil sembolü vardır. İngiliz derin devleti "her yerdeyiz, ama bizim ne olduğumuzu anlayamazsınız" anlamında bu sembolü kullanır.
Fil de İngiliz derin devletinin kullandığı sembollerinden biridir. İkinci Dünya Savaşı’nda yaptıkları katliamlarda filleri kullanmışlardır.
PKK'nın her gün morale ihtiyacı vardır, bu yüzden her gün saldırı yaparak güçlüyüz bize katılın mesajı vermeye çalışıyorlar. PKK'nın az bir güçle etkili olmasının sebebi ideolojik aktiflik ve canlılıktır. Onların bu aktifliği karşısında halkın bir kısmı sadece kendi evliliği, okulu, işi, maçı derdinde oluyor. Umursuzluk yaygınlaşınca PKK az bir güçle etki elde edebiliyor. Bu umursuzluk ortadan kalkmalı.
Küfrü anlatan ayetler aynı zamanda münafıkların karaktersizliğini de anlatır. Münafıkta küfür alametleri yoğun olarak vardır.
Darbenin en önemli panzehirlerinden biri halkın meydanlarda olmasıdır. Darbeciler halkı görmediğinde az bir güçle bile etkili oluyorlar.
Özel harekatçı sayısının kat kat artırılması lazım. İşgal tehlikesine karşı özel harekatçılar çok önemli bir güçtür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2016> Daha Fazla

Üst akıl denilen İngiliz derin devletidir. Yakında yayınlanacak kitabımda bu konuyla ilgili tüm belge ve bilgileri herkes görecek.
Darbeyi yapan, terörü yapanlar kendi inancını daha güçlü gördüğü için azimli oluyor. Buna karşı da güçlü bir inanç ve ideoloji olmalı. Yanlış da olsa inanç ve felsefe ile ortaya çıkana güçlü bir inançla karşı konulabilir. İnancı, felsefesi güçlü nesil yetişmeli.
Münafığın beyni pisliktir, bu pislik hem gözlerinden hem sözlerinden adeta lağım akar. Ahir zaman münafıkları en pis münafıklardır.
Tüm münafıklar akılsızca kendilerini üstün, halkı basit, sıradan, aşağılık görürler. Oysa tam tersine alçak, aşağılık ve çirkin olan münafıktır.
Firavun kendisinin çok kaliteli, üstün olduğunu düşünüyor ve küçük aklınca Müslümanları küçük görüyordu.
Münafık İslam'dan ve İslam'a yeni katılan insanlardan hoşlanmaz. İslam'a yeni katılanları soğutmak için alçakça fitne çıkarırlar.
Münafık haysiyetsiz ve karaktersizdir, menfaat elde etmek umuduyla homoseksüellere, ahlaksız insanlara da yandaşlık yapar.
Bazı film ve dizilerde gizli olarak insanların sözde ilah oldukları propagandası yapılıyor, böylece insanları kul olma ve tevazulu olmaya değil de kibirli olmaya yönelten, haşa ilah olduklarına inanmaya yönelik bilinç altı telkin veriliyor.
Türkiye'ye dost gibi görünen bazı İngiliz derin devleti yandaşları aynı akılsızca taktiği Osmanlı döneminde de yapmış daha sonra Osmanlı'yı paramparça etmişlerdi. Bu sahte dostluk görünümüne kimsenin aldanmaması gerekir.
Münafıklar kendilerini İngiliz derin devletine kabul ettirebilmek için anlamsız bir hayranlıkla İngiliz tarihini, kültürünü öğreniyorlar. Çünkü münafıklar için İngiliz vatandaşı olmak, İngiliz derin devletine yandaşlık yapmak çok büyük konu oluyor. Elbette herkes bu niyetle yapmıyor ama münafık karakterliler için bu yaptıklarının özel bir felsefesi, anlamı var.
İngiliz derin devleti münafık karakterini iyi bildiği için geniş bir münafık kitlesini kontrolü altına aldı ve onları kullanıyor.
Darwinizm dünyaya sunulmuş bir afyondur. İnsanlara -haşa- Allah yok dolayısıyla vicdanınızla hareket etmenize gerek yok diyen batıl dindir. Darwinizm insanların gerçekçi ve akılcı olmasını engelleyen, Allah'ın sanatını göremeyecek hale getiren karanlık, acımasız bir dindir.
Mehdiyeti kendilerince hafife alan üsluplar kullananlar isteseler de istemeseler de Mehdiyete hizmet ederler.
Sahte Mehdiyet neredeyse bir avuç insanla Türkiye'yi teslim alacaktı. Sahte Mehdiyetle mücadelenin yolu gerçek Mehdiyet ruhudur.
Tayyip Hocam'dan istirham ediyoruz, İran'a çok candan yaklaşsın. Şii kardeşlerimize şefkatimizi çok candan ifade etsin. Mezhep farklılıklarımız önemli değil. Biz Şiiler ile Kuran'da ittifak ediyoruz. İran, Rusya ve Pakistan ile güçlü ittifak kuralım.
Türkiye NATO'ya da AB'ne de karşı değil. Ama Rusya ve İran ile mutlaka dost ve müttefik olacağız. Boş yere rahatsız olmasınlar.
Küfür münafığın sinsiliğine, tembelliğine karaktersizliğine tahammül etmez, hemen aşağılar. Münafık, Müslümanların nezaketini kullanmak ister Mümin sabırlı olduğu için halim ve şefkatli davranır. Bu yüzden münafık çirkin ahlakını yaşamakta Müslümanların yanını daha müsait bulur.
Hükümetimiz dost ülkeler hakkında açıklama yaparken "karşılıklı çıkar ilişkileri" ifadesini hiç kullanmasın. Türkiye çıkara değil sevgiye, fedakarlığa ve güzel ahlaka dayalı davranıyor denilmeli. Türkiye'nin amacı her zaman sevgi ve iyi niyet olmalıdır.
Suriye'de hükümetin tesis edilmesinde Türkiye öncü rol alsın, Suriye'nin toprak bütünlüğü mutlaka korunsun.
Türkiye, Rusya'dan özür dilesin dediğimizde çok karşı çıkan oldu. Oysa özür dilemek İslam ahlakının gereğidir. Sonra çok güzel netice alındı.
İngiliz derin devleti bazı tipleri kullanarak Türkiye'ye dostuz imajı vermeye çalışıyorlar. Osmanlı'da da bu taktiği uygulamışlardı. Türkiye aleyhinde plan yaparken Anadolu insanının delikanlı ruhunu hiç hesaba katmıyorlar. Milletimiz her seferinde planlarını bozuyor.
Hemen hemen tüm darbelerde bir avuç insan tüm Türkiye'yi kontrol altına almıştır. Halk eğitilmiş ve güçlü inançlı olduğunda ise başaramıyorlar. Cumhuriyet tarihinde halk ilk defa böyle güzel bir direniş gösterdi. Darwinizmin geçersizliğini, şehadetin yüksek bir şeref olduğunu, vatanı korumanın namus olduğunu yıllardır anlatıyoruz. Zeminde çok güçlü, samimi bir iman oluştu Allah'a çok şükür.
Korkaklık çok utanılacak bir şey. İnsanın Allah'a verilecek bir canı var, şehit olur en güzel makama ulaşır. Vatanı, milleti kurtarır şeref olur.
PKK'nın bir ideolojisi var. Devletin de karşı ideolojisi olması gerekir. Güçlü bir ideolojiyle karşı konulmazsa başarı elde edilmesi zor olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2016> Daha Fazla

Karl Marx’ın “Halkların afyonu” olarak bahsettiği din şirk dinidir. İslam dini insanların şuurunu açar.
Darwinizm de bir dindir. Kainatın yaratılışını kendince tesadüf ile açıklayan inanç sistemidir, delili olmadığı halde buna iman edenler var.
Kuran'a dayalı gerçek İslam, afyon etkisini ortada kaldıran, aklı berraklaştıran, aklı ortaya çıkaran bir nimettir.
Deccal dindarlık iddiasıyla, şirk diniyle ve hurafelerle ortaya çıkar. Deccalin sunduğu hurafe dini Marksizm gibi, Darwinizm gibi afyon etkisi yapar.
İngiliz derin devletine teslim olan bazıları homoseksüel propagandası yapıyor, Darwinizmi anlatıp, Kuran’ı yaşanmayacak hale getiriyorlar. Rumiliği anlatıp, Kuran'ın yerine başka bir din getirmeye çalışıyorlar, asıl bunlar şeytanın hipnozudur.
İngiliz derin devletinin tuzağına düşenler, onların “entel, millete tepeden bakmaya çalışan, züppe, saldırgan” mantıklarının içine girdiler.
Bir kişi sevgi adamı olmayı değil dehşet ve şiddet adamı olmayı tercih ediyorsa bu deccaliyettir.
Ordu dış saldırıya göre eğitiliyor ama ordunun iç saldırılara mesela darbeye ve terörist ayaklanmalara karşı da eğitilmesi gerekir.
Rahmetli Türkeş MHP’li gençleri bir ülkü doğrultusunda çok güzel yetiştirdi. Darbenin önlenmesinde ülkücülerin çok büyük emeği geçti.
Herhangi bir işgal ve darbe durumuna karşı halkın kanun ve hukuka uygun olacak şekilde eğitilmesi gerekir.
"Darbelere karşı halk nasıl mücadele etmeli? Darbe nasıl durdurulur?" Dünyada bununla ilgili şu ana kadar yapılmış bir ilmi çalışma yok. Orduda darbeyi önleyecek bir mekanizma olmalı. Darbeye karşı orduya eğitim verilmeli. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir eğitim sistemi yok. İşgale karşı nasıl eğitim veriliyorsa darbeyi önleyecek şekilde askerin ve polisin bilgilendirilmesi, eğitilmesi gerekir. Darbeye karşı ne yapılır, nasıl önlem alınır genelde bilinmiyor, halk tamamen doğaçlama şekilde darbeye karşı duruyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti milletimizin Darwinizm'e karşı direncini ve imanını hesap edemedi. Darwinizmin fikren çökmesi oyunlarını bozdu. Ellerindeki bir diğer yöntem de iç kavgalar, bölünme oluşturmaktı. Alevi Sünni çatışması çıkarmak istediler o oyunları da ellerinde kaldı. PKK'yı kullanarak bölünmeyi hızlandırmak istediler. Halka Öcalan'ı sempatik göstermeye çalıştılar, bunun bir aldatmaca olduğunu anlattık. PKK'nın gerçek yüzünü ortaya koyduk, böylece İngiliz derin devletinin elindeki tüm oyunları bozmuş olduk.
İngiliz derin devletinin bundan 100 sene önceki planını Atatürk ve Kuvayı Milliye durdurmuştu. Bu yüzyılda yeniden deneme yapıyorlar. Türkiye'yi paramparça etmek, milletimizi Ankara ve çevresinde küçük bir alana hapsetmek istiyorlar. Birlik olursak hiçbir şey yapamazlar.
İnsanlara filmler ve dizilerle de büyüklük ve haşa İlah olma telkini veriliyor. Bilinç altı kurgulama yapılıyor, buna karşı dikkatli olunmalı.
PKK/YPG'yi bölgede güçlendirmek İngiliz derin devletinin planıdır. Bu plana uyum sağlamak değil bozacak şekilde hareket etmek önemlidir.
İslam alemi yaklaşık 300 yıldır bir uykuda, şimdi bu manevi uykudan uyanma dönemindeyiz.
İngiliz derin devleti 200 yıldır Türkiye'yi bölmeye kafayı taktı, projelerini gerçekleştirememenin acısını yaşıyorlar. Türkiye birlik ve bütünlük içinde olduğu müddetçe İngiliz derin devleti hiçbir şey yapamaz, asla etkili olmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ağustos 2016> Daha Fazla

Allah Kuran'da Müslümanların manevi lideri olması gerektiğini bildiriyor. Allah'ın gösterdiği yolu anlamazdan gelmek Müslümana yakışmaz.
Kadın özgürlüğünü geliştirmek, sanata ve sanatçıya destek olmak, kaliteyi arttırmak darbe zihniyetini tamamen ortadan kaldırır.
Kaht bela, yokluk, uğursuzluk anlamlarına gelir. Kahtani Mehdi'den önce çıkacak kan akıtacak, şiddet uygulayacak bir insandır.
Münafığın ölçüsü Kuran değildir, kendi pis mantığına göre ölçüleri, değerleri vardır. Allah bu ölçünün tiksindirici olduğunu bildirir.
Münafığın öfkesi nöbetler şeklindedir, adeta bir hayvanın ahırda gösterdiği tavırlar gibi tepkiler verir.
Münafık dinlediği ve konuştuğu zaman ahlaksızlık için bunu yapar. Şeytani bir hafızası vardır her şeyi Müslüman aleyhine kullanmak ister.
Münafığın gözü beynindeki pisliğin aktığı bir çukur gibidir. İçindeki tüm pislik dilinden ve gözünden sürekli akar.
Münafık karanlık dehlizlerinde pisliğini devam ettireceğini zanneder. Mümin ise akılla, ilimle deşifre ederek o gizli dünyayı imha eder.
Ben her zaman mazlumu savunurum, Tayyip Hocam da mazlum olduğu için savunuyorum. Kuran ahlakı mazlumu savunmayı gerektirir.
Putin'in dış politika danışmanı Dugin İslam Birliği'ni savunan bir insan. Rusya'nın İslam Birliği içinde yer alması doğru ve güzel olandır.
Mehdi siyasete karışmaz. Sevgiyi savunan, kadınların üzerindeki baskıyı kaldıran, dünyanın mamur olması için gayret eden gönül insanıdır.
Kadınlar güzel, bakımlı ve özgür olacak. Herkes de kadınlara saygılı, nezaketli ve koruyucu olmayı öğrenecek.
Üst perdeden üslup nefret gelişmesine sebep olur. Tüm insanlara dindar veya dinsiz hangi inançta olursa olsun bir babanın evladına duyduğu şefkat gibi şefkatle yaklaşmak gerekir. Kuran'a uygun olan şefkat, sevgi ve akılcılıktır.
İngiliz ve Amerikan halkına seviyoruz, şefkat duyuyoruz. Ancak İngiliz derin devleti Amerika'nın da üzerinde ağır bir baskı kuruyor.
Her zaman akılcı üslup esas olmalıdır. Üst perdeden bir üslup sadece kızdırıcı olur, netice vermez.
Mümine eleştiri yaparken bu eleştirinin Kuran'a uygun olması gerekir Eleştiri yapanlar da hangi ayete uygun değil diye delil göstermeli.
Süfyaniyet, deccaliyet, Mehdiyet hepsi kaderdedir. Hiçbirinin önüne geçilmesi, engellenmesi mümkün olmaz.
Ahir zamanın münafıkları en şedid münafıklardır. Müminleri de en takva müminlerdir. Birbirlerine tam bir zıtlık içindedirler.
Münafık kendisine her türlü imkan sağlansın, konforu korunsun ister. Kendi menfaatiyle çatışan durum olursa hainliğini ortaya çıkarır. Kısacık dünya hayatına aldanan adeta hayvan gibi sadece menfaatini kollayan münafıklar karaktersizce yaşar, karaktersizce ölürler.
Münafıklar İslam'ın kendilerine faydalı olan kısımlarını kullanıp çıkarlarına uygun olmayan kısımlarını ise kabul etmezler.
Bir çok İslam ülkesinin bazı yöneticileri, etkili isimleri İngiltere'de eğitim görüyor, İngiliz derin devletinin etkisi altına giriyorlar. Bu yüzden neredeyse hiçbir İslam ülkesinde İngiliz derin devletinin planlarından hiç bahsedilmiyor Oysa Müslüman cesurca gerçeği söylemeli. Neredeyse her İslam ülkesinde eğitim sistemi Darwinizme teslim edilmiş durumda.
Allah'ın sanatını anlamak, hakkıyla takdir etmek ve sürekli akılda tutmak önemlidir. Aksinde neden ilmen mücadele içinde olduğunu unutan şuursuz bir Müslüman modeli oluşur Allah korusun. Derin iman olmadığında sevgiyle, akılla mücadele eden şuur da oluşmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2016> Daha Fazla

Önce Chatham House’da yapılan görüşmeler şeffaflaştırılsın. Üst Akıl denilen İngiliz derin devletinin şeffaflığı sağlansın. Türkiye hakkındaki gizli planları açığa kavuşturulsun. Bunları gündeme dahi getiremezken İngiliz derin devletinin oyunu etkisinde kalarak tarikat ve cemaatleri hedef almak vicdani değildir.
Mezheplerin ve tarikaların kalkması Mehdi'nin açık zuhur ettiği dönemde olacaktır. İslam tek din olarak yaşanacaktır.
Tayyip Hocam'ın şehit ailelerine ve gazilere sahip çıkması çok güzel. Hepsine çok özen göstermek, sık sık ziyaret etmek lazım. Gazilerimize ve şehit ailelerine tüm ulaşım, sağlık ücretsiz olsun. Onları yalnız bırakmak çok vicdansızlık olur, hep gündemde olsunlar.
Müslümanlar aleyhine yapılan her hareket Müslümanları yüceltir, o tuzakları kuranları ise alçaltır.
Allah Türkiye'yi Mehdiyetin bereketiyle kurtarıyor. Deccaliyet ve avanesinin tüm oyunlarını Mehdiyet bozuyor.
Mehdi kadınlara tıpkı Peygamberimiz gibi değer verecek, onları çok sevecek, koruyup kollayacak, özgürlüklerini garanti altına alacak.
Hadislerde Mehdi döneminde bir kadının Şam'a hiç korku duymadan tek başına seyahat edebileceği bildirilmiştir. Mehdi döneminde her kadın özgür olacak, korunup kollanacak, hiçbirinin gelecek korkusu olmayacak, aile baskısı, eş baskısı olmayacak. Kadınlar her konuda her yönden rahat edecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2016> Daha Fazla

Allah deccaliyeti Mehdiyet karşısında baştan yenilmiş olarak yaratmıştır.
Mehdi denildiğinde kafalarında farklı bir şey canlandırıyor olabilirler, Mehdi siyasete asla karışmaz, siyaset tüm kurumlarıyla işlemeye devam eder. Mehdi sadece sevgi, kardeşlik, dostluk üzerinde duracaktır.
İkinci darbe girişimi tehlikesine karşı neler yapılabileceğinin tedbirleri çok hızlı şekilde alınmalıdır. Bir yandan tüm hukuki ve asayiş tedbirlerinin alınması gerekir, bir yandan da sanat, kalite ve özgürlüklerin çok genişletilmesi gerekir.
Gerçek sevginin olabilmesi için insanın karşısındakinin samimiyetini görmesi gerekir. Samimiyeti gören kadın tutkuyla sever.
Üst akıl İngiliz derin devleti içinde yapılanmış olan deccaliyettir. Deccaliyet İngiliz derin devletini de kullanmaktadır.
Deccaliyetin nasıl bir yapı olduğunu iyi anlamak gerekir. Deccaliyet uygun bulduğu bir çok farklı grubu kullanan dev bir yapıdır.
İnsanların çoğu kadınların kıymetini bilmiyorlar. Kadınlar ince düşünmeyi bilen dünyanın süsü olan harika varlıklardır.
Türkiye'nin Güneydoğusunu ayırmak, İstanbul'u ve İzmir'i ayrı bölgeler yapmak, Anadolu'da küçük bir alan bırakmak ve cemaatleri kaldırıp Rumi felsefeyi yerleştirmek İngiliz derin devletinin çok eski bir planıdır.
Münafık zaman zaman şeytanla bağlantıya geçen mahluktur. Öyle anlarda bakışları iyice anlamsızlaşır insani görünümden çıkar. Kuran'da münafıkların hain bakışlarına dikkat çekilmesinin anlamı da budur. Münafık iblis gibi bakarken kendisinin fark edildiğini anlamaz.
Türkiye'yi kasıp kavuran asıl tehlike münafıklıktır. Münafık karakterine çok dikkat etmek lazım.
Mehdilik yok diyenler dikkatlice olaylara baksınlar, herkes Mehdiyeti konuşuyor. 2019'larda 2020'lerde daha net anlayacaklar.
İsteseler de istemeseler de herkes Mehdiyete hizmet eder. Allah'ın takdir ettiği kaderin önünde kimse duramaz.
Laik eğitim olması için hem Darwinizmin hem de Darwinizmin geçersiziliğini anlatan Yaratılış gerçeğinin aynı anda eğitime dahil edilmesi gerekir.
İdarecilerin çok şefkatli ve merhametli olmaları, idare edilenlerin de Allah ile bağlarının çok güçlü olması gerekir. Allah’tan uzaklaşılan bir ortamda Allah bir bereketsizlik, uğursuzluk ve zulüm ortamı meydana getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devletine yandaşlık yapanların ukalıkları, halka tepeden bakmaları, özenti olmaları, çok kitap okur gibi görünmeleri, homoseksüelliği savunmaları, kendilerini en önemli sanmaları, yarı İngilizce konuşarak havalı olduklarını sanmaları ortak yönleridir.
Deccaliyete karşı Allah'ın gösterdiği çözüm gerçek Mehdiyettir. Allah'ın gösterdiği çözümü anlamazdan gelene Allah başarı nasip etmez.
Sahte mehdiyete karşı mücadele ancak gerçek Mehdiyetle mümkün olur. Gerçek Mehdiyeti anlatmadan ve kabul etmeden bir başarı kazanılmaz.
Mehdiyete en çok karşı olanlar bile dünyanın Mehdiyetle şekillendiğini gördü.
Peygamberimiz ‘deccal önce iyilik iddiasıyla çıkar sonra alimlik iddiasında bulunur en son da haşa ilahlık iddia eder’ diyor.
Üst akıl deccaliyettir. Deccaliyeti etkisiz hale getirecek güç Mehdiyettir.
Bir iktidarın güçlü olması için aydınının çok olması, sevgiyi, sanatı, kaliteyi hayat felsefesi haline getirmesi lazım. Aksi uzun vadede ülkeye zarar verir. Bazı yerlerde sağ hükümetler sadece ekonomik kalkınmaya öncelik veriyor oysa hayatın özü sevgi, sanat ve kalitedir. Kalite anlayışı geliştiğinde darbe ve kalkışma zihniyeti gelişemiyor.
Müslüman aydın, modern, her düşünceden insana saygı gösteren, şefkatle yaklaşan, herkesle dost olan bir tavır içinde olmalı.
Tüm ülkeleri karşısına alan, Kitap Ehlini adeta düşman gören, yetişmiş aydını olmayan bir yapı oluşursa Allah bu yapıya başarı vermez.
Allah Kitap Ehli'ne karşı toptan bir nefret duyulmasını söylemiyor, tam tersine Kitap Ehli'ne şefkatle dostane yaklaşmayı söylüyor.
Başbuğ Türkeş'in yetiştirdiği insanlarda müthiş bir devlet terbiyesi, devlete derin bir saygı vardır. Başbuğ onları nefis yetiştirdi. Rahmetli Başbuğ'un talebeleri kalkışma karşısında vatan savunmasında hayati görev üstlendiler.
Süfyanlar deccaller hepsi Mehdiyete hizmet ederler, isteseler de istemeseler de. Allah Türkiye'yi yavaş yavaş Mehdiyet ruhuyla sarıyor.
Türkiye'yi parçalama hayali kuranlar boşuna heveslenmesinler. Geldiklerinde hak ettikleri kanuni karşılamayı görürler.
Şehitlerimizin makamına gıpta ediyoruz, ne büyük şerefe kavuştular. Allah ailelerine hayırlı uzun ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şu anda dünyada metafizik mücadele var, deccaliyet ile Mehdiyet arasında büyük ilmi mücadele yaşanıyor. İnsanlar bunu 2020'lerde anlayacak.
Deccaliyet tüm ülkelerde nasıl etkili oluyorsa Türkiye'de de öyle etkili olur sandı. Allah'ın Mehdiyeti özel koruduğunu hiç düşünemedi. Deccaliyetin en büyük akılsızlığı Allah'a karşı mücadele ettiğini ve yenilmeye mahkum olduğunu anlayamamasıdır.
Mehdi (as) Cebrail, Mikail ve İsrafil tarafından üç cepheden korunur ve 3000 melek de Mehdi'yi her muhalefet edene karşı korurlar.
Şu anda Deccaliyetle Mehdiyetin akıl almaz bir çatışması var. Deccalin tek güç yetiremeyeceği kişi Mehdi (as) dır.
Mehdi (as) Allah’tan korkan, kan akıtmayan, aczini bilen, Allah’ın mazlum bir kuludur. Hz. Mehdi (as) siyasete asla karışmaz, sevgi insanıdır, sevgiyi, merhameti, dostluğu, uzlaşmayı anlatır.
Kimse Mehdiyeti durduramaz çünkü Allah’ın murad ettiği durdurulamaz.
Mehdiyet zamanında silah ve mühimmat tamamen ortadan kaldırılacaktır. Silaha yatırılan para sanayiye, kalkınmaya gidecektir.
Başkanlık sistemi darbe girişimleri için de müsait zemin oluşturabilir bu çok riskli olur. Bu yüzden muhalefetin, her görüşten insanın varlığı önemli.
Askerlerin çoğu darbecilere karşı ne yapılması gerektiğini bilmiyorlar, askerin bu konuda eğitilmesi gerekir.
İttihad-ı İslam'ın oluşması için Putin'le özel görüşme yapılabilir. İran-Türkiye-Rusya Pakistan birleşirse ilk etapta bu yeterli olur.
Tayyip Hocamın Putin'e iyi sahip çıkmasında, Putin'le süratle işbirliği yoluna gidilmesinde fayda var.
Tayyip Hocam'dan ricamız Putin’le çok iyi ittifak edilmesi, ekonomik işbirliği de önemli ama en önemlisi hemen askeri ittifak yapılması.
Bediüzzaman kendisi çok güzel faaliyetlerde bulunmuş ayrıca kendisinden 100 yıl sonra gelecek olan Hz. Mehdi'yi de eserlerinde müjdelemiştir.
Kahtani hadislere göre zalim bir kimsedir ve geniş bir bilgi ağının olduğu da yine hadislerden anlaşılmaktadır. Peygamberimiz (sav) “Kahtani’nin kulağı deliktir” diyerek kendisine her yerden istihbarat aktığına işaret etmiştir.
Kendilerince Mehdiyet'e karşı olanların tuzaklarını Allah boşa çıkarıyor ve yine Allah için Mehdiyete hizmet etmelerini sağlıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2016> Daha Fazla

Kahtani hem Mehdi’den önce gelen şahıs anlamındadır hem de kaht bela uğursuzluk anlamındadır. Bela getiren anlamına da gelir Kahtan savaş ve ayaklanma dolayısıyla felaket, kıtlık, bela anlamı taşır.
İngiliz derin devleti Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana kendilerince Türkiye'yi dizayn etme kafasından hiç vazgeçmemişti buna dikkat edilmeli.
Geçmişteki darbeler çok düşük rütbeli subaylarla da yapılmıştı. Darbenin felsefesini bilmeyenler bu tehlikeyi tam anlamamış olabilirler. Darbeci zihniyette olanlar bir kerede vazgeçmezler. İnatçı yapıda olur, intikam almak isterler. O yüzden rehavete kapılmak doğru olmaz. Bu sebeple Mehdiyet ruhu yani birlik beraberlik ruhuyla kenetlenmek çok önemlidir.
İngiliz derin devleti oyun ile düzen ile meseleyi halledip, Türkiye'yi böleceğini zannediyor. Boşuna umutlanmasınlar.
Mehdiyet metafizik bir güçtür, Deccal'in Mehdiyeti yenemeyeceği hadislerde bildirilmiştir.
Mehdiyete karşı olmak demek, İngiliz derin devletinin hakimiyetini bilmeden de olsa kabul etmek demektir.
İngiliz derin devleti yenilgiyi kabul etmez o yüzden pes etmek, gevşekliğe düşmek olmaz.
Şehitlerimizin hepsi cennet kuzusu, yeni mekanlarında çok rahat edecekler.
Tayyip Hocamın gereksiz yere vaktini almak, bu mücadele ortamında onu yalnız bırakmak olmaz, milletçe kendisine destek olalım.
Vatanın bölünme tehlikesi söz konusuyken egoist, bencil olmak, kendi derdine düşmek, dünyayı yaşamaya çalışmak yakışık almaz.
İmam Sadık şöyle buyurdu: İki köprü engellendiğinde işte bu Ehli Beytten Kaim Mehdimizin zuhur zamanıdır. (Melaim vel Fiten, İbni Tavus, 181)
Sahte Mehdi hareketlerine karşı Mehdi karşıtlığı ile mücadele olmaz. Sahte Mehdilere karşı gerçek Mehdiyetle mücadele etmek gerekir.
İsteyen eleştiri yöneltebilir ama meşru hükümeti darbe ile yıkmaya kalkmak rezilliktir.
Kendilerince Türkiye aleyhtarı konuşan kişiler genelde ezik tipler oluyor ve kendilerini yurtdışında birilerine beğendirmeye çalışıyorlar. Bazılarının ortak özelliği Allah'tan, Peygamberden bahsetmemeleri, Rumilikten bahsedip, Darwinist olmaları. Bu kişilere doğrusu anlatılmalı.
Halkımız demagojiden, ilmi seviyesi olmayan, boş konuşmalardan çok sıkılır, dikkat çekmek için bazıları boşa bu yöntemi kullanıyorlar.
"Halka karşı Kahtani'nin sert ve merhametsiz davranacağı" hadislerde bildirilmiştir.
Meşru hükümetin darbeye karşı desteklenmesi gerekir ki bu demokratlık göstergesidir, böyle bir ortamda muhalif bir üslup kullanmak olmaz.
Deccal, Süfyan, Kahtani, Mehdi bu şahıslarla ilgili hadisler tahakkuk etmeden tanınmazlar.
Suriye'yi parçalamaya çalışanlar Türkiye’yi de parçalamak için atağa geçebilirler. Suriye'de bir an önce bir teknokrat hükümet kurulmalı.
Suriye İngiliz derin devletinin müdahale ettiği bir ülke, İngiliz derin devleti Suriye’nin parçalanmasını istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ağustos 2016> Daha Fazla

Allah Nur Suresi'nin 55. ayetinde İslam ahlakının dünyaya hakim olacağını vaad etmiştir. Allah vaadinden dönmez.
Mehdi projeyle, planla olunmaz. Allah kaderde kimi Mehdi olarak yaratmışsa o kişi Mehdi'dir.
İngiliz derin devletini ilimle irfanla bu derece deşifre edip fikren ezmeseydik ülkemizi bölmek gibi her türlü melaneti yapacaklardı. Ama milletimizin imanlı gençleri ve aslanlarıyla hep birlikte bu oyunu bozduk. İleride bunun kitabı yazılacak. Hainleri, suret-i haktan görünüp alçaklık yapanları ileride herkes öğrenecek.
Mehdi kan durduran kişidir. Kanın akmasını, savaşları, çatışmaları, masumların katledilmesini durduran insandır.
Türkiye'nin İsrail'le ilişkisinin de düzelmesi için çok önemli çalışmalar yaptık. Barış için dostluk için zemin oluşturduk.
Hayati konularda sosyal zemin oluşturmak, kamuoyuna olumlu telkinler yapmak çok önemlidir. Allah'a şükür Allah çalışmalarımızı vesile ediyor.
En gergin dönemlerde dahi Türkiye uçak krizi için özür dilesin, Rusya ile dost olalım dedik. Pravda'da konuyu anlatan yazılarım yayınlandı.
Rusya ile Türkiye'nin ortak savunma paktı oluşturması çok güzel. İran ve Azerbaycan da bu ittifaka katılırsa bölge için çok güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ağustos 2016> Daha Fazla

Bir insan sadece Allah'ın rızasını istese bazı şeylerden mahrum kaldığını düşünse dahi dünyanın en mutlu, sevgiyi en güzel yaşayan insanı olur.
Münafıkların ahlaksızlığıyla Peygamberimizin ahlakının güzelliği arasındaki zıtlık pisliğin içinde elmasın parlaması gibidir.
Münafıklar kendilerince Peygamberimiz'e zarar vermek için nefret dolu bakıyorlar, rahatsız etmeye çalışıyorlardı. Münafıkların Peygamberimiz'in yanında olmalarının sebebi aleyhine kullanabilecekleri bilgi bulabilmek, fitne oluşturabilmekti. Sinsice Peygamber'i izliyor, Peygamber'den Müslümanların aleyhine bilgi alabilmek istiyorlardı. Sürekli gözleyen bakışlarında pislik vardı.
Münafıklar ve kafirler, Allah'ın müminlerin manevi makamını yüceltmekte kullandığı iki taifedir.
İttihadı İslam'a, Kuran'ın yeterliliğine, İsa Mesih'e, Mehdiyete tavır alan Allah'a tavır almış olur. Allah bunun karşılığını verir.
Kudüs, Mekke, Medine mübarek beldelerdir. İsimlerini duymak dahi iç açar. Kudüs'te inşaAllah Hz Süleyman'ın mescidini yeniden yapacağız. Her yerini meyve bahçeleriyle donatacağız, her yeri tertemiz mis gibi olacak. İnşaAllah susuzluk sorunu bitecek, Kudüs'ten ırmak geçecek.
Silahsız insana kurşun yağdırmak, tankın altında ezmek alçaklıktır. Darbeci katillerin sadist ve zalim olduklarını tüm dünya gördü.
Darbeyle hükümeti değiştirmeye kalkmak, millete dayatma yapmak, katliam listeleri hazırlamak nerede kabul edilir? İslam'da zorlama yoktur. Darbeyle gelirsin ama tüm millet senden içten içe nefret eder. İslam'ın ruhunda sevgiyle insanların gönlünü kazanmak vardır, zor yoktur.
Modern olmak, kaliteyi aramak, sanat ve estetiği ön planda tutmak esas olursa Türkiye çok güçlü olur. Sanat özgürlük kalite ve kadın haklarının olduğu, kadınların özgürce yaşadığı ülkelerde darbe zihniyeti gelişmiyor.
Rumi felsefe bir nevi gizli dinsizlik gibidir: Mesnevi'yi Kuran'dan üstün görür, şarap helal der, Allah'ın haram kıldığı homoseksüelliği meşru görür. Bu felsefe İngiliz derin devleti tarafından İslam'a karşı savunulmaktadır. Bir çok kişi bu yönünü bilmez. Mevlana'ya ait olduğu iddia edilen kitaplarda yer alan bazı bölümler Rumi felsefesinin temelidir. Bunlar sonradan eklenmiş de olabilir.
Ağaçlar baharda gelin gibi süsleniyor. Hepsinin gayreti çok şeker. Çiçekler ayrı güzel, vitamini lezzetiyle meyveleri ayrı nimet. Her meyve de içinde hediyesiyle birlikte çekirdeğiyle geliyor. Çekirdek içinde özel kılıf ve ambalajla ağaca dair her bilgi oluyor.
İnsan aklı gaflete çok açık. Tek bir saç telinde o insanın aynısı var, o insana dair tüm bilgiler var. Ama gafletle bakan düşünemiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ağustos 2016> Daha Fazla

Münafık derin devletlere karşı çok saygılı ve yancı üslup kullanırlar çünkü onların güç sahibi olduğuna inanır. Müslümana karşı ise kahpedir.
Münafığın içinde sürekli fırtınalar kopar, ağzından kini taşar. Kalbinde taşıdığı öfke ve kin ise daha büyüktür.
Münafık zihniyet tuzak kurdu, ama tuzakları ters döndü. Bir gecede tüm millet kurşunla kaynatılmış binalar gibi saf tuttu, kardeş oldu
Münafıkları da kurdukları tuzakları da yaratan Allah'tır, o tuzakları başlarına geçiren de Allah'tır.
Münafığın varlığı müminin dikkatinin, aklının artmasına vesile olur, meskenetten kurtulur. Münafık mümine canlılık vesilesidir.
Münafık bir çok konuda görev almak ister ama amacı İslam'a hizmet değildir karışıklık ve huzursuzluk çıkarmaktır.
Münafık kendi içinde çökerken Müslümana adrenalin etkisi yapar. Müslümana canlılık, aktivite ve güç verir.
Darbe girişiminin arkasında münafık bir sistem var. O yüzden münafık karakterini çok iyi tanımak lazım.
Atatürk deccaliyet zıttıdır, deccalleri fikren etkisiz hale getirmiştir.
Türkiye çarşaflı hanımlar için de başörtülü hanımlar için de dekolte hanımlar için de cennet gibi olacak. Hepsi çok özgür olmalı.
Bir deccaliyet komitesi vardır bir de Hak komitesi vardır. Milletimiz ve siyasilerimiz askeriyle, polisiyle birlikte Hak komitesi oldu.
Milletimizin Hulusi Akar Paşamıza gösterdiği sevgi çok güzel. Allah onu nuruyla sarsın. Bizim Ordumuz tasavvuf dergahı gibi dergahtır.
Müslümanları değersiz göstermeye çalışmak, insanları küçük düşürmeye çalışarak kendini yüceltmeye çalışmak münafık ahlakıdır.
İnsanı görünümüyle yargılamak çok aşağılayıcı ve ahlaksız bir tavırdır. Bunu yapanlar sadece halkın nefretini kazanıyorlar.
Allah bir gecede ayrılıkları ortadan kaldırdı, kardeşliği öğretti. Bu, Mehdiyetin ana aşamalarından birisidir. Kardeşlik Mehdiyet ruhudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2016> Daha Fazla

Münafık her ortamda lağım gibi Müslümanlara nefretini ve kinini kusar. Sürekli müminlerin aleyhinde konuşmalar yapar. Ama münafığın asıl nefreti haşa Allah'a ve Peygamber'e karşıdır. Ama bunu hiçbir zaman açıkça ifade etmez.
Münafık manen bir hasta olduğuna göre tedavisinin de Kuran'la yapılması lazım. Tam nifaka bulaşmamışsa Kuran'ın ilacıyla tedavi olabilir. Mümin titiz bir doktor gibi Kuran'dan ayetlerle münafığın hangi konuda hastalığı varsa o konularda onu tedavi etmek için gayret eder.
Münafıkların sosyal medya hesapları aslında onların tüm karakterini ortaya döken bir bilgi arşivi gibidir. Hedefi, amacı, kendini nasıl yüceltmek istediği, Müslümanlara nasıl mesafeli olduğu, tüm ahlaksızlığı sosyal medya sayfasından anlaşılır.
Ukalalık, her şeye itiraz, terslik münafıkların temel özelliğidir. Müslümanlarda da halimlik, Allah'a boyun eğicilik, iç huzuru hakimdir
Münafık müthiş oyuncudur. Çirkef küstah bir üslupla konuşabildiği gibi istediğinde çok halim çok uyumlu bir üslupla da konuşabilir.
Şeytanda olduğu gibi münafık da mantıksız, ahmakça, zırvalama tarzında konuşur. Kendi akılsız mantığında kendini en üstün en kaliteli görür.
Münafık şartçı ve kilitlemecidir. Tartışma, cedel ve karışıklık çıkarmak amacındadır. Mutlaka engelleyici olur ve karışıklık çıkarır.
Mümin münafığın zehiridir. Müminin gücünü, kalitesini, neşesini, hakimiyetini görmek münafığın çok canını yakar, hayat ona zehir olur.
Her münafık atağı Müslümanları güçlendirir. Türkiye'deki münafık atağı da Türkiye'nin kat kat güçlenmesine, birlik kazanmasına vesile oldu.
Münafık bukalemun gibidir, bir anda bakışı iğrenç hale gelebilir. Dakikalarca iblis ruhuyla çirkin bakar sonra bir anda insancıl görünebilir.
Münafık sinsi, karanlık, oyuncu olduğu için onun oyunlarını yakalamak Müslüman için bir nevi akıl oyunudur. Satranç gibidir.
Münafık şeytaniyete karşı hayrandır, boyun eğicidir, nezaketli ve saygıdır. Alçaklığını ise Müslümanlara gösterir.
Münafık müminlere karşı kahpe, anarşist ve saldırgandır. Her hareketinde Müslümanlara kötülük vardır. Küfre karşı ise saygılı ve hürmetlidir.
Münafıklar sinsi, züppe ve asidirler. Ahlaksızlık yapmak için fırsat ararlar. Münafığın ruhu saygıyı kabul etmez, ruhu pislik gibi kaynar.
Vatan müdafaasında şehit olan bir insan için hiçe gitti denilmez. Bir insan ya cennete ya cehenneme gider. İslam'a göre hiçe gitme yoktur.
İsraf çok yaygın. Müslümanların mutlaka israftan kaçınması lazım. Bitiremeyeceği yemeği alıyor bırakıyor, ekmeği bırakıyor, bunlar hep israf. Her şeyde israftan kaçınmak gerekir. Kağıtta, suda, yemekte hiçbir şeyde mümin israf etmemeli.
Müslüman her zaman cennet güzelliğinde olacak. Kadın ve erkek hep şık, bakımlı, temiz, nezih olacak. Allah Araf Suresi 31. ayetinde “Ey Ademoğulları, her mescid yanında ziynetlerinizi takının. Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez” diye bildiriyor.
İngiliz derin devletine hiç söz söyleyemeyenler mazlum insanların olduğu tarikatleri cemaatleri hedef alıyorlar, vicdanlı davranmıyorlar.
Korucularımız aslandır, yiğittir, delikanlıdır. Şehit olanlar cennet aslanı oluyor. Makamlarını tebrik ediyoruz.
Münafık köstebek gibi karanlık yuvasının içinde bir o noktaya bir bu noktaya kaçar. Mümin tek tek her bir noktasını ilimle kapar.
Mümin için münafığın oyunlarını yakalamak akıl jimnastiği gibidir. Münafığın her oyununu çözmek ve etkisiz hale getirmek müminin onurudur.
Münafık akılsız olduğu için anlaşılmadığını zanneder. Allah'ın her şeyi bilen olduğunu düşünemeyecek kadar akılsızdır.
Eskiden beri gizli yapılanmaların elemanları haberleşirken ya şiirler ya tablolar ya da bir heykeldeki sembolleri kullanırlar. Örneğin Osman Hamdi tablolarındaki efemine karakterler, mumlar, kadının kutsal bilinen makam olan mihrapta oturması, kadının ayağının altında haşa dağıtılmış Kuran sayfaları olması gibi semboller İngiliz derin devleti zihniyetinde olanlar için önemlidir. Bu, aynı zamanda insanların bilinç altına sürekli din aleyhtarı telkin vermek için kullanılan bir yöntemdir.
Exeter Üniversitesi’nde yetişen bazı kişiler İngiliz derin devletiyle bağlantılıdır. Bu üniversite derin devletin eğitim yerlerinden biridir.
PKKnın silahlı mücadeleyle bitmeyeceğini yıllardır anlatan benim. Ama kimse çözümün Darwinist materyalist tek yanlı eğitimin durması olduğunu söylemiyor. Ortaya koyabildikleri tek fikir PKK'nın silahla, baskıyla alan hakimiyeti kazandığı çözüm sürecine dönmek. Çözüm sürecinin nihai hedefi ise Güneydoğu'nun Marksist Leninist PKK'ya verilmesi, kurulacak komünist devletin başına Öcalan'ın getirilmesi. Buna müsaade etmeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2016> Daha Fazla

Rusya, İran, Pakistan, Türkiye hemen birleşsin. Hemen askeri, siyasi, sosyal ittifak yapalım. Bunlar bizim kardeşlerimiz, canlarımız, komşularımız, bütünüz biriz. Hiç beklemeden hemen.
İngiliz derin devleti Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarını kurtarmak bahanesiyle işgal planı yapıyor olabilir, çok dikkatli olunmalı.
Herkes Hz. Adem (as)’ın evlatları. Şehir şehre üstün olmaz, ülke ülkeye üstün olmaz. İnsan insana ancak takvayla üstün olabilir, bölgeyle olmaz.
Bir ülke diğer ülkeden üstün olmaz. Bir şehir diğer şehirden üstün olmaz. Bir kasaba diğer kasabadan üstün olmaz. Bunlar ırkçı, aşağılık kompleksi içinde olan hasta ruhların iddialarıdır.
Bilgi Allah rızası için olacak. Bilgiyi fitne için, fücur için, nifak için, münafıklık yapmak için, zulüm için, Allah’a isyan için kullanırsa Allah intikam alır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mehdi (as)'ın dışında İngiliz derin devletinin oluşturduğu deccaliyet sistemini yıkacak bir güç dünyada şu an mevcut değil. Deccaliyetin felsefesi olan Darwinizm’i inkar edemiyorlar ve Deccaliyetin felsefesi olduğundan haberleri bile yok. İftiharla seve seve öğrencilere öğretiyorlar ve alenen Allah inkar ediliyor.
Süfyan büyük bir âlim olacak, kendi öğrendiği bilgiyle delalete düşecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2016> Daha Fazla

İran ve Rusya ile ortak savunma anlaşması yapalım. Çok güçlü bir ittifak inşa edelim.
İç savaş çıkmaz bizde. Çünkü biz birlik halindeyiz. Kürt kardeşlerimizi biz canımız gibi seviyoruz. Onlar da Müslüman Türk kültürü içerisinde yetişmiş koçyiğitler. Onlar darbeye şiddetle karşı.
Türkiye’de bir iç savaş çıkmaz, Kürtler Aleviler ve tüm milletimiz bir bütündür, aynı kültür ve ruh içinde birleşmiştir.
Münafıklar tarih boyunca Müslümanları zehirleyerek şehit etmişlerdir. Cinayete eğilimlidirler, Müslümanların yakınında olup zarar verebilirler.
Dünyadaki dengenin sebebi, halen anarşinin kargaşanın olmasına rağmen meydana gelen dengenin sebebi yine Kuran’dır. Kuran’ın az yaşanmasından anarşi ve dengesizlik meydana geliyor. O denge şimdi düzelecek, Müslümanların lehine olacak.
Kuran olmasa dünya kitlevi cinnet geçirir, bütün dünya aklını oynatır, birbirlerini kırar geçirirler. Kuran sayesinde dünya ayakta duruyor. Hak din kalktı mı dünyanın aklı gider.
Kuran aklı ortaya çıkaran, mantıklı düşünmeyi sağlayan, normal Allah’ın beğeneceği insan modelini geliştiren, cennet terbiyesi veren, cennette normal yaşamayı sağlayacak olan hayat kılavuzudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2016> Daha Fazla

İslam alemi birleşerek deccaliyeti ortadan kaldırabilecek güce sahip. Önümüzdeki günlerde bu olacak ve deccaliyet tepelenecek. Mehdiyet ön plana çıkacak. İsa Mesih’le Mehdi (as)’ın birleşmesiyle muazzam bir medeniyet çağı yaşanacak.
İngiliz derin devleti deccaliyet olarak ortaya çıktı. Nemrut’tan ve Firavun’dan çok daha azgın bir yapılanma ve çok çok daha güçlü. Nemrut’un toplam iki yüz, üç yüz bin kişilik bir gücü vardı ama İngiliz derin devleti koskoca dünyaya hakim oldu.
İnsanlar deccalın çıkacağını ve bütün insanlardan nefret edeceğini pek tahmin etmiyorlar çünkü böyle anormal bir mahluk olmaz diye düşünüyorlar.
İslam alemi Amerikalı insanları İngiliz derin devletinin belasından kurtarabilir. Deccalı tepelemek için İslam alemi olarak birleşmemiz gerekiyor. Rusya’yla da ittifak etmemiz gerekiyor. İlk kurtaracağımız yer de Amerika olması lazım.
Münafıklar genellikle çok çirkef ve yaygaracıdırlar, böyle bağırıp, çağırıp, ağlayan, işte yerlere yatan, kepazelik çıkaran, iftira atan, yağmur gibi yalan söyleyen tam cemiyet mikrobudurlar, mikrop bile onlardan üstün olur. Çünkü mikrop öyle çirkeflik yapmaz.
Kaliteli ülkelerde, sanatın estetiğin olduğu ülkelerde, güzelliğin hakim olduğu ülkelerde ne ayaklanma ne darbe ne ordunun ne halkın ne polisin aklının ucundan bile geçmiyor. Tahayyül dahi edemiyorlar. Çünkü toplumun her kesimi memnun olmuş oluyor.
Ayaklanmaların ve darbelerin hep kökeninde toplumun çok bunalması yatıyor. Ama sanatın, estetiğin, kalitenin yüksek olduğu hiçbir toplumda darbe ve ayaklanma olmamış ve olmuyor.
Hiçbir dönemde kalitenin, sanatın ortadan kalkmasıyla bir devletin devam ettiği görülmemiş. Her devlet, her hükümet böyle bir sistemde yıkılıyor.
Sadece gelenekçi Ortodoks İslam’ı yaşamaya kalkarsan Türkiye geriler. Sanat kalmaz, estetik kalmaz, kültür kalite kalmaz, dünya cehennem gibi olur. O zaman buna dünya müsaade etmez. Yani Allah müsaade etmez, dünyayı üstüne musallat eder.
Modern vatandaşları korumak, onları desteklemek, kaliteyi sanatı ön plana çıkartmak, Türkiye'yi en modern ülke haline getirmek hükümetin ana görevi olması lazım.
Gelenekçi Ortodoks görünümlü bir Türkiye bütün Avrupa'nın, bütün Amerika'nın hatta Rusya'nın, Çin'in hedefi haline gelir. Bütün dünya karşısına dikilir. Modern Türkiye'yi mutlaka inşa etmemiz gerekiyor. Sanatı, estetiği, kaliteyi ön plana çıkartmamız gerekiyor. Kalitenin bütün Türkiye'de hakim olması şart.
Darbe girişimini dine ve cemaatlere saldırı vesilesi olarak kullanmak isteyenlere karşı dikkatli olunmalı.
İngiliz derin devleti 100 yıl önce olduğu gibi şimdi de denizden saldırmayı düşünebilir, gemi saldırısına karşı halk bilgilendirilmeli ve önlemler alınmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2016> Daha Fazla

Münafığın bin bir türlü kepazeliği ahlaksızlığı ancak onların deşifre edilmesiyle ortadan kalkar.
Münafıklar güçten yanadırlar, haktan yana olmazlar. Kahpe ve kalleştir, fırsatçıdırlar, sinsidirler, casusluk yaparlar, Müslümanların dağılmasını isterler. İslam’a Kuran’a karşı kıskançtırlar. Kuran’ın yok olmasını isterler, İslam’ın yok olmasını kendilerinin yücelmesini isterler.
Münafıklar sinsi olurlar, gizli olurlar, Müslümanlardan nefret ederler, öldürme arzusu içindedirler, homoseksüel eğilimlidirler, hangi devirde olursa olsun o devrin derin devletine bağlı olurlar. Mesela Firavunsa firavun, Nemrutsa nemrut, şimdi İngiliz derin devletine bağlılar.
Bütün milletimiz münafıklığa karşı tavır alsın. Münafıklık büyük bir felaket.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2016> Daha Fazla

Dünyaperest münafıklar boş yere züppelik yapıp boş yere insanlara tepeden bakıyorlar. Boş yere de çırpınıyorlar. Zafer Müslümanların olacak. Şeytan hizbi kaybedecek.
İngiliz derin devleti tepmez devrilmez milyonlarca elemanı ve casusu olan bir sistem gibi görünüyordu. Hiçbir şey yapamıyorlar ve yapamayacaklar. Mehdi (as)’ın durdurulması mümkün değil. İsa Mesih’in zahir olmasının da durdurulması mümkün değil.
İslam gürül gürül hakim oluyor. Münafıklar münafıklık yaptıklarına bin pişman olacaklar. Çok büyük akılsızlık yapıyorlar. İslam adım adım her yere yayılıp oturuyor. Hiçbir kuvvet durduramaz.
Mehdi siyaset sahibi değildir. Mehdi manevi bir önderdir. Hiçbir şekilde siyasete karışmaz. Dünyanın sevgi öğretmenidir.
Kadınlarını ezen, kadınlarına saygı duymayan, kadınlarının özgürlüğünü yok eden, kaliteyi, sanatı yok eden her ülke helak oluyor. Buna çok dikkat etsinler.
Cennet modelinde olmamız lazım. Allah, dünyayı cennete benzetmemizi istiyor. Yani insan gelenekçi Ortodoks inançla dünyayı Cehenneme benzetirse; gelenekçi Ortodoks inanç otomatik olarak cehennem görüntüsünü ortaya çıkarıyor.
Kalitenin, sanatın hâkim olduğu hiçbir ülkede darbe olmuyor. Kalite, sanatın olmadığı her ülke helak oluyor ve perişan oluyor.
TRT’nin de yer altında ayrı gizli mahzenleri, gizli sığınağı olması lazım ve oradan yayın yapabilmesi lazım. Darbe tehlikesinde çelik kapılar otomatik kilitlenmesi lazım. Ve iki-üç ayrı yerden TRT’nin yayın yapabilmesi lazım.
Özel Harekât binası açık, alenen bir bina ve rahatça bombayla çökertilecek bir bina. Hâlbuki o binanın yeraltında en az iki misli tesisi olması lazım ve sığınağı da olması lazım.
Özel kuvvetler-MİT-TRT’nin yerin altında da sistemlerinin olması lazım. Çelik kapıyla üstle bağlantı hemen kesilmeli, TRT yayına devam etmeli.
Resulullah (sav)’i şehit etmeye kalktılar. Hz. Yusuf (as)’ı şehit etmeye kalktılar. Münafığın azgın bir niyeti nihai hedefi odur. Allah’ı anarak gelir. Hz. Ali (ra)’yı şehit eden münafık da Allah’ı anarak Hz. Ali (ra)’ı şehit etti. Bu münafıklar da öyle Allah’ı anarak mazlum kardeşlerimizi şehit ettiler.
Münafık Allah'ı anarak ortaya çıkar ama Müslümanların şehit edilmesini ister.
2016 münafıklarla mücadele yılı, en başında söylemiştim. 1916’dan 2016’ya kadar bir geçiş oldu. 2016’da nihayetlenecek. Yani münafıkların artık hayat sahası kalmayacak inşaAllah.
2016'nın münafıklıkla ilmi mücadele yılı olacağını söylemiştim. Tüm Türkiye bu ilmi mücadelenin ne kadar önemli olduğunu gördü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2016> Daha Fazla

Sahte Mehdiyet’in çözümü de Hz. Mehdi’dir, deccaliyetin çözümü de Hz. Mehdi’dir, süfyaniyetin çözümü de Hz. Mehdi’dir. Ve Seyyidina İsa Mesih İbni Meryem ikisi birlikte.
Süfyaniyetin de deccaliyetin de tek çözümü Mehdiyet'tir.
Bir kısım insanlar durumun fevkaladeliğini pek fark etmiş değiller. Ama deccalin kuşatması şu an en yüksek düzeyde Türkiye üstünde.
Son alametler bunlar, Hz. Mehdi (as)’ın çıkışının iyice yaklaştığı anlaşılıyor. Bakın hayrettir koskoca İngiliz derin devletinin bir avuç Hz. Mehdi (as) talebesine gücü yetmiyor. Bu çok büyük mucize. Hz. İsa Mesih (as)’ın da bir avuç öğrencisi var, bak onlara da gücü yetmiyor.
İngiliz derin devleti dini inanç olarak Rumiliği kullanıyor. İngiltere’deki ateistlerin, homoseksüellerin önde gelenlerinin büyük bir bölümü hep Rumi olduklarını iddia ediyorlar. Tehlikenin bu yönüne dikkat çekmek gerekiyor.
İngiliz derin devleti dünya tarihinin en büyük deccal yapılanmasıdır. Yani bu kadar yüzsüz, haysiyetsiz, şerefsiz bir yapılanma yok. Kastedilen deccal budur işte, İngiliz derin devletidir.
Darbe girişiminin ardında İngiliz Derin Devleti’nin olduğu ve bu olayı bir işgal provası olarak uyguladığı görülüyor.
İngiliz derin devletinin özelliği homoseksüelliği savunması, Rumiliği savunması, Darwinizm’i savunması, İslam’ın hükümlerini kaldırıp sadece adını bırakması.
Mehdiyet Türkiye’nin bir gerçeği, Ortadoğu’nun da bir gerçeği. Ortadoğu’daki bütün bu savaşların nedeni Mehdiyet.
Şehadet makamı demek cennetin kesinleşmesi demektir. Bir insanın cennete gidişinin kesinleşmesi çok büyük nimet.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2016> Daha Fazla

Münafıklar Müslümanları hep sahte ve yanlış bilgilerle yanıltmaya çalışır. Başka yönlere doğru Müslümanları çekmeye çalışır. Dikkatini dağıtmaya çalışır. Münafığın bir taktiğidir bu.
Münafığın karakterinin su gibi ezberden bilinmesi lazım. Münafık bir kere hastalık derecesinde yalancıdır. Sürekli yalan söyler. Buna çok dikkat edilmeli. Yani bu çok tanıtıcı bir vasfıdır.
Münafık konusunu Müslümanlar çok gündemde tutsunlar. Müslümanların başına gelen şu son bütün olaylar hep münafıklıktan kaynaklanıyor.
Münafık yaygaracı ve çirkeftir. Utanmaz yani hayasızdır. Cemiyet mikrobudur, alçaktır. Müslüman’ın nezaketini Müslüman’ın aleyhine kullanır. Müslüman’ın iyi niyetini de aleyhine kullanır. Yani kahpelikte sınır tanımaz münafık.
Müslüman nezaketli oluyor, saygılı oluyor. Mesela bir şey teklif etsen reddetmez. Bir şey söylense yerine getirmek ister. Bir şey söylense affeder. Yatıştırıcıdır, kargaşa istemez. Ama münafık çok çirkeftir. Ufak bir şeyi müthiş büyütür ve onu fitne konusu edinir.
Münafık iftiraya çok meyyaldir. İftira onun silahıdır. Ağlayıp zırlar. Ayette bu açıkça belirtiliyor, Yusuf Suresi'nde de belirtilmiştir; "Ağlayarak geldiler" diyor. Halbuki ağlaması sahte, oyun oynuyor. Münafıklar Müslümanların sürekli vicdanını kullanarak Müslümanlar aleyhine hareket ederler.
Türkiye'de de Mısır'da da Suriye'de de Irak'ta da her yerde münafıkların alçaklığından dolayı Müslümanlar zor duruma düşmüşlerdir. Onun için bir numaralı mesele olarak, en önemli mesele olarak münafıklığı ön plana alıp münafıklığı dünya çapında yerle yeksan edeceğiz inşaAllah ilimle irfanla.
Münafıklar şu ana kadar hep bilinmedikleri için çok rahat hareket etmiştir. Şeytani zekalarıyla, şeytandan aldıkları vahiyle Müslümanlara ızdırap vermişlerdir.
Münafığın azmasının, şımarmasının nedeni, alçaklığının; karaktersizliğinin bilinmediğini düşünmesidir. Halbuki bütün detaylarıyla analiz edildiğini görürse münafık, adeta felç olur. Onun için herkes münafıklığı öğrenirse münafıklar kaçacak delik ararlar. Çünkü biliniyor, teşhis edilmiş.
Münafığın en korktuğu şey; alçaklığının, karaktersizliğinin, ahlaksızlığının bütün detaylarıyla bilindiğini bilmektir. Münafığı bu felç eder. Çünkü münafık bilinmediğini zannederek alçaklık yapar.
Münafık akıl hastası gibi gözü dönmüş, yalancı, dolandırıcı, sahtekar ve kahpe mahluktur. Ama zekasını çok ince kullanır. Onun için Müslüman’ın iyi niyetinden dolayı, edepli ve adaplı olduğundan dolayı kendisinin de çirkefliğinden dolayı bazen avantajlı konumda olmuş oluyor. Onun avantajı ilimle, Kuran'la yıkılır.
Deccalın en çekindiği şey kalitedir, sanattır, güzelliktir, sevgidir. Deccalın zehridir bunlar. Zehir etkisi yapar. Sevgi, kalite, güzellik, sanat, estetik. Onun için hükümetin bu konulara çok önem vermesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devletinde akıl almaz bir Türk nefreti var ama tarif edilecek gibi değil. Avrupa Birliği’ne alınmamızı engelleyen de onlar. Bu cinayetleri teşvik eden de onlar. PKK’yı organize edenler de, PKK’nın cinayetlerini organize edenler de İngiliz derin devletidir.
İngiliz derin devletinin oyunlarına gece gündüz dikkat çekiyoruz ama bazılarının şuuru henüz açılmadı. Oysa adamlar nefretlerini açıkça söylüyorlar.
Dış güçler, üst akıl diyor üst akıl diye bir şey yok İngiliz derin devleti var başka bir şey yok.
Darbe durumunda askerin neler yapması gerektiğine dair geniş bir yönetmelik yayınlansın. Halkın ne yapması gerektiğini de anlatsınlar. Halkın yetkileri nelerdir bunlar söylensin. Hemen kısaca bir derli toplu yönetmelik resmi olarak yayınlanırsa her şey kanuna uygun olur. Öbür türlü bilinmiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2016> Daha Fazla

Osmanlı Musevilere karşı her zaman koruyucu olmuştur. Elçilerimiz 2. Dünya savaşında da Musevilerin korunması için fedakarlık yapmışlardır.
Mehdi (as), Kudüs-ü Şerif'e geldiğinde bütün dünya televizyonları naklen verecek. Zeytin Dağı'na çıkacaklar. Ama Zeytin Dağı'na çıktıklarında daha İsa Mesih ortada olmuş olmayacak. Hep beraber o Bab-ı Lut Kapısı'ndan geçip çıkıyorlar.
Peygamberimiz (sav) darbe gecesi köprüde yaşanan olaylara, köprüde tabur olmasına, doğudan gelen uçaklara kadar tüm yaşananları detaylarıyla anlatmış.
Bütün siyasi görüşler ilk defa ittifak haline geldi. Allah kalpleri birleştirdi. Genel bir ıslah meydana geldi. Siyasi gerilim, siyasi tartışma mantığı; klasik siyaset geri dönmeyecek şekilde tarihe karıştı.
Bütün siyasiler birleşti. Cumhuriyet tarihinde olmayan bir olay oldu ve Abdülhamit devrinde de olmayan bir olay bu, Osmanlı'da da karşılaşılmayan bir olay.
AKOM da darbecilerin hedefi olan yerlerden biri. AKOM'un koruması da çok iyi olmalı, uçaksavarlar ve tanksavarlar yerleştirilmeli.
Cemaatleri STK’ları, dernekleri, çeşitli legal örgütleri devreden çıkarmaya yönelik çalışmalar Türkiye’yi çökertme politikasının yan çalışmalarıdır çok dikkatli olmak lazım.
Deccaliyet Müslümanlara bir çok yönden saldırabilir. Sağdan vurmasına karşı da soldan vurmasına karşı da çok dikkatli olmak gerekir.
Halkı sokağa döken de Allah’tır. Bütün insanları ıslah eden de Allah’tır. Bir gecede Allah ıslah etti. Hadiste söylüyor Peygamberimiz (sav), “Mehdi devrinde Allah halkı bir gecede ıslah eder.” diyor.
Cenab-ı Allah Mehdiyet’in hâkim olmasını istediği için önündeki bütün engelleri tek tek kaldırıyor. Ve buna İngiliz derin devleti çözüm bulamaz. Amerika’yı devreye soktu. İngiltere derin devleti bizzat kendi devreye girdi. Ama tepetaklak gittiler.
Hiçbir şekilde Türkiye’yi yenemeyecekler. Fakat bunun müsebbibi vesile olanı Mehdi (as)’dir, Mehdiyet’tir. Yoksa bu darbe çok rahat başarılı olurdu. Yani silah miktarı, adam miktarı bol bol yeterdi.
Birçok kişi Mehdiyet vesilesi ile kurtuldukları halde Mehdiyet’e tavır alıyorlar. O da şeytanın kışkırtmasıyla oluyor. Şu an yine Mehdiyet’in bereketi devam ediyor.
İngiliz derin devleti Mehdiyet’e karşı darbe yaptı. Mehdiyet’i durdurmak için yaptı. Allah ayaklarına doladı. Başlarına geçirdi. Mehdiyet’le baş edemeyeceklerini bir kere daha anlamış oldular.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Temmuz 2016> Daha Fazla

Hadiste Mehdi için gereken ortamı Allah’ın bir gecede hazırlayacağı bildirilmiştir.
Deccalın kudurmasının nedeni deccalın aşağılanmasıdır ve deşifre edilmesidir. Yoksa onlar uyur vaziyette bekliyorlardı.
Mehdi çok küçük bir topluluktur. Mehdi nihayetinde bir şahıs ve küçük bir topluluğu var, çok rahat durdurulması lazım, durdurulamıyor. O da metafizik. Onun topluluğu da metafizik, deccaliyet de metafiziktir. İkisi şu an müthiş bir çatışma içindeler.
Türkiye Mehdiyet’e adım adım ilerliyor. Şiddetle karşı olanlar şu an alenen Mehdiyet’in uygulandığını görüyorlar. Mehdiyet’te bütün partiler ittifak edecekler, ettiler. Bütün millet ittifak edecek, ettiler. Bölünme ortadan kalkacak, bölünme ortadan kalktı. Kardeşlik bağları güçlenecek, bu da oldu. Her yerde Allah anılacak, bu da oluyor.
Devleti zaaf içinde göstermek için İmralı’ya saldırı yapılabilir. İmralı'nın da çok iyi korunması gerekiyor.
Özellikle darbecilerin hedefi olan binalar uçaksavar ve tanksavar sistemi ile korunmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Temmuz 2016> Daha Fazla

Bizim milletimiz imanlı millet, bir deccal saldırısı oldu ve onu püskürttük. En babası gelsin, en kabadayısı gelsin, on misli pişman ederek geri göndeririz.
İslam’ın sevgisi merhameti öncü olacak, modernlik, kalite, sanat, demokrasi, laiklik, güzellik, Allah korkusu, Allah sevgisi, bütün dinlere saygı her yere hakim olacak, Türkiye de öncü olacak.
Geleceğimiz İttihad-ı İslam’dır, modern Türkiye’dir, bütün Asya’nın birleşmesidir. Rusya da dahil, İslam alemi dahil, Türki devletler dahil. Büyük yeni bir bloğa doğru gidiyoruz.
Darbede insanlar egoist bencil davranır, korkar çıtını çıkarmaz diye düşünülürdü. Bu tepki dünyanın da, İngiliz derin devletinin de hiç beklemediği bir tepki. Milletin bu kadar imanlı ve kararlı olacaklarını tahmin etmiyorlardı.
Eskiden beri bazı dönemlerde darbeye karşı halkın korkacağı ve çekineceği kanaati vardı. Bunun yanlış bir kanaat olduğunu millet ispatladı.
Darbenin ikinci aşamasında millet daha da kaynaşacak. Bir aşaması daha var hadise göre, açıklamalara göre. Millet kurşunla kaynatılmış bina haline gelecek ayetin ifadesiyle, o ayet de tahakkuk edecek.
Bu darbe olayıyla Allah tüm dünyaya milletimizin seciyesinin yüksekliğini, ne kadar cesur ve yiğit olduklarını gösterdi.
Müthiş bir kardeşlik duygusu, müthiş bir dostluk dayanışma duygusu meydana geldi. Zaten Mehdiyet de budur. Mehdiyet’in en önemli amacı gerçekleşmiş oldu. En hayati amaç gerçekleşmiş oldu.
Allah Mehdiyet’i akıl almaz şekilde süratlendirdi. Mehdiyet’in elde edeceği kardeşlik duygusunu tek bir gecede Allah milleti terbiye ederek verdi, Cabbar ismiyle tek bir gecede. Normalde uğraşılsa böyle bir kardeşliği 30 senede elde edemezsin, Cenab-ı Allah 30 saatin içerisinde verdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2016> Daha Fazla

Havaalanları, elektrik santralleri gibi darbecilerin hedefi olan tüm yerler iyi bir polis korumasıyla güvenliğe alınmalıdır.
En büyük tehlike darbe değil topyekun işgaldir. İstanbul’u ayırıp ayrı bir devlet kurmak, Avrupa Birliği’ne bağlamak istiyorlar. Ege’yi, Antalya bölgesini ayırmak istiyorlar. Oraları da Yunanistan’a çevirmek istiyorlar. Bir tek Anadolu’da Türklere yer vermek istiyorlar. Güneydoğu’yu vermeyi düşünüyorlar. Buna müsaade etmeyiz.
Türkiye'yi işgal edip İstanbul’u, Ege’yi, Güneydoğu’yu ayırıp sadece Anadolu’da küçük bir yeri milletimize bırakmak istiyorlar. Buna müsaade etmeyiz.
Olası bir riske karşı TRT, Telekom, Türksat gibi haberleşme, iletişim ve internet noktalarının iyi korunması çok önemlidir.
Laiklik Kuran'ın tek bir ayetiyle açıklanmıştır. Şeytandan Allah'a sığınırım, " De ki: Senin dinin sana, benim dinim bana". Bu, laikliğin en kısa, en özlü açıklamasıdır.
Adam öldürmek için yemin edilmez. Hırsızlık için yemin edilmez. Kuran’da açık hüküm var zulüm için yemin edilmez. Helali haram yapmak için, haramı helal etmek için yemin edilmez. O yemin zaten fasittir, yani hükmen geçersizdir.
Tüm gücüyle vatan savunması yapan özel harekatçı polislerimizi milletin parasını verdiği silahlarla bombalamanın asla açıklanacak bir yönü yok.
Eğer başkanlık sitemi olsaydı Allah esirgesin darbe otururdu. Parlamenter sistem sayesinde darbe alaşağı olmuş oldu. Çünkü bütün partiler, herkes tavır koydu.
Tüm partiler, CHP’yi de MHP’yi de AK Parti’yi de vatansever tüm solcu ve komünist çevreleri de kuşatan bir siyaset anlayışı sergilemeli.
Milletimiz bu olayla darbecilerin yöntemlerini görmüş oldu. Başka deneyebilecekleri muhtemel yollar neler olabilir düşünüp ona göre tedbirler alınmalı.
Böyle darbe riski olduğunda her yerde siren çalınsın. Herkes arabasının kornasına bassın, yer gök inlesin. Bir fevkaladelik olduğu anlaşılsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2016> Daha Fazla

Darbe gecesi ezan ve sela, çoğunluk Müslüman olduğundan, milletimizin ruhunu ferahlatması için okundu. Bundan rahatsız olmak güzel değil.
Sevgisizlik ırkçılığı çıkarıyor. Çünkü ırkçılık enaniyetli, kibirli, gururlu insanların içinde gelişiyor. Büyüklük hissinin kitlesel yansıması ırkçılık olarak görülüyor.
İnsanların ırkına, memleketine, şehrine göre üstünlük olmaz. Ancak fert fert ahlaklarına göre üstünlük olabilir, onu da Allah takdir eder.
Memleket üstünlüğü iddiası her kim yaparsa garip. Mesela biz İngiliz’den üstünüz, biz Fransız’dan üstünüz, biz Alman’dan üstünüz olmaz. Hepsi Hz. Adem (as)’ın evlatları. İnsanlar fert fert takvayla üstün olurlar. Bölgeyle olmaz. Toprak parçasıyla olmaz.
Önemli olaylar olduğunda provokasyon çok yoğun olur. Fırsatçılar zaten onu kullanmak isterler. Provokasyona kapalı bir üslup kullanmak lazım. Gerilimi düşürecek, kardeşlik bağını güçlendirecek, sevgiyi, şefkati artıracak, makul dengeli bir tavır esastır.
Bir fitne varsa onu yatıştırmaya çalış. Bir kişiden ne olacak deme. Bir kişinin çok büyük faydası olur. On kişinin çok büyük faydası olur. Güzel örnek olursun.
Azametli, enaniyetli, büyüklük taslayan, ‘entel dantel’ ama aynı zamanda da züppe bir üslup, insanları beğenmeyen bir üslup; bu bir ruh hastalığıdır. Yani münafıkane bir ruhun kiridir. Bu nedenle, bütün müminler için bu tip tavırlardan kaçınmak hayati bir konudur.
İnsan nihayet etten, kemikten oluşmuş bir varlığın görüntüsü. Enaniyet, kibir yapacak bir hali yok. Bu çok büyük bir zaaf olur yapan için. Bir mantığı da yok. Büyük olan Allah’tır. Allah’ın yanında insan hiçtir.
TBMM, MİT, polise ait binalar, genelkurmay bunların üstünden kuş uçamayacak hale gelmesi lazım. Mükemmel hava savunma sistemleri var dünyada, bunları devreye sokalım.
Başta MİT olmak üzere tüm önemli binaların hava saldırılarına karşı son teknoloji koruma sistemleriyle donatılması lazım.
Milletçe Ordumuz'u daha güçlendirelim, Ordumuz'a olan derin sevgimizi kat kat artıralım. Ordunun aleyhine bir ruh gelişmesi çok büyük bir tehlike olur, buna izin vermeyelim. Ordunun bu olaydan hiç zarar görmemesi lazım; bilakis güçlenerek çıkması lazım. Ordumuzu daha itibarlı hale getirelim, daha sevilen bir kurum haline getirelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Temmuz 2016> Daha Fazla

Türkiye işgale müsait mi, onu yokluyorlar. Asıl amaçları darbe değil. Asıl amaçları savaş, Türkiye'yi savaşa sokmak. Olası bir işgal-savaş durumunda Türkiye direnir mi direnmez mi? Bunu denediler.
Asya ülkelerinin çoğunda idam var, en ızdıraplı ülkeler onlar, en baskıcı ülkeler onlar, en çok darbelerin olduğu ülkeler onlar, en rahatsız yaşayanlar onlar. İdam bir şey getirmez. Sevgi, merhamet, şefkat, akıl, iman, Allah korkusu bereket, güzellik getirir. İdamla bir yere varamazsın.
Türkiye'de idam olmaması Türkiye’nin kalitesini gösterir. Adam asmak kimseye bir şey kazandırmaz.
Polise omuzdan atılan uçaksavar roket verilsin, karadan havaya. Bu, darbecilere karşı caydırıcı olur. Hemen her ilde polisin elinde uçaksavar roket olmalı.
Mehdiyet’in olduğu bir yerde asla ve asla yenilgi olmaz. Hükümet Mehdiyet yönünde hareket ettiği için Hızır (as)’ın özel himayesinde. Hiçbir şey yapamazlar.
Halk polise çok iyi destek olsun. Polisin sayısını iyice artıralım. Polise daha güçlü, daha ağır silahlar verilsin. CHP, MHP, AK Parti gençliği el ele çok güçlü, büyük mitingler yapsınlar.
Ani saldırı durumlarında televizyon yayını, internet, telefon kesilebilir. Böyle şeylerde hiç panik olmamak lazım. Meydanlarda halkla beraber olmak, herkesle iç içe olmak en isabetlisi olur.
Askere, “Gel, kendi vatandaşını vuracaksın” denildiğinde buna itaat edilmez. Tam tersine, bu emri vereni tutuklaması gerekir.
Modern, aydın, kaliteli Türkiye üzerinde durulmalı. Bağnaz gelenekçi görünüm ızdıraba sebep olur.
Türkiye Mehdiyet'in yurdu olduğu için bela hayret edilecek şekilde teğet geçiyor. Dünya bu teğet geçmeyi anlayamıyor, şaşırıyorlar. Mehdiyet'in bereketiyle oluyor. Yoksa böyle bir olay teğet geçmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2016> Daha Fazla

Sokaklarda gençler birbirine kilitlensin. CHP gençliği, MHP gençliği, Hüdapar, BBP’nin alperenleri, aslanlarımız, AK Partili gençler. Sabaha kadar nöbetteyiz.
Ne diyor Resulullah (s.a.v.); “Ahir zamanda Mehdi devrinde, Şevval ayında ayaklanma olacak” diyor. Allah milletimizi muhafaza etsin.
Bu vatana, bu millete bir şey olmaz. Bu vatan, bu millet görevli. İslam'ın nurunu yayacaklar, Türk İslam Birliği'ni oluşturacaklar, deccaliyeti ilimle irfanla yok edecekler; İngiliz derin devletinin saltanatı fikren bitecek, PKK diye bir şey yeryüzünden silinecek, kalmayacak.
Her şeyi demokratik zemin içerisinde değerlendirmek lazım. İslam aleminin de Türklük aleminin de son büyük kalesi Türkiye'dir. Hep ittifak etmekte, olaylara dostça, kardeşçe bakmakta kararlı olmak lazım.
Allah vatanımızı milletimizi fitneden, kargaşadan muhafaza etsin, fitneyi izale etsin. En hayırlısı, en güzeli neyse Cenab-ı Allah her zaman onu yaratır. Kader hatalı olmaz. Kaderde bir yanlışlık olmaz.
Biz Türk İslam Birliği'nin merkezi olan bir ülkeyiz. Bizim içimizde öyle bölünme, parçalanma, kargaşa olmaz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde hareket ederiz. Askerle, polisle, milletle, devletle bir bütünüz biz. Makul, dengeli bir topluluğuz.
Cenab-ı Allah "Fitne katilden beterdir." diyor. Fitneden kaçınmak lazım. Meşru demokratik hükümet geçerli olan hükümettir. Askeri darbe diye bir şey olamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2016> Daha Fazla

Kamuoyunun aydınlatılması durumunda Amerika’nın İngiliz derin devletinin etkisiyle hareket etmesi çok güçleşir. Çünkü kamuoyu çok güçlü bir silahtır. Kamuoyu bilgilendirildiğinde ve kamuoyu tepkisi oluştuğunda derin devletler hareket edemiyor, felç oluyorlar.
PKK terörünün nedeni, tek yanlı Darwinist eğitim ile Allah’ın inkarıdır. Bu Allah’ın zoruna gidiyor, bu yüzden başımıza felaket geliyor. Darwinist eğitim durdurulmazsa bu uğursuzluk bu felaket devam eder.
Türkiye AB’nin tüm kriterlerini yerine getirse dahi Türkiye’yi almak istemezler. Çünkü kalite, modernlik, kadına saygı anlayışı zayıf. Her yönde çok kaliteli insanlarımız var ancak, kalitesiz insanlar Avrupa Birliği’ne girmemizi engelliyor. Yoksa Müslüman olmamızla alakası yok.
Münafıklar ırkçı olmaya meraklıdırlar. Firavun da ırkçıydı, diğer insanları aşağı ırktan görüyordu. Irkla züppelik yapmak tüm münafıklarda vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafık derin devlete karşı akıl almaz hürmetli ve çalışkandır. Mesela sabaha kadar uykusuz kalır, çok yakıcı sıcakta çalışır, her şeyi yapar. Ama Müslümanlara karşı da her türlü oyunu, her türlü pisliği, çirkefliği yapar.
Münafıklar derin devlete karşı akılalmaz bir saygı duyarlar. Hz. Musa döneminde de Firavun'un üstünlüğüne inandıkları için onun yanında köle olmayı kabul ediyorlardı.
Müslümanın güzel yaşaması bir nimettir. Zenginlik ve gösteriş Hz. Süleyman (as)'ın da kullandığı bir tebliğ yöntemidir.
Müslüman bakımsız, kalitesiz, zevksiz, sağlıksız olur düşüncesi doğru değil. Müslümanlar her şeyin en güzeline layıktır.
Münafık derin devlete karşı köpek gibi sadık, köpek gibi çalışkandır. Ama İslam’a, peygambere hizmet konusunda bambaşka bir üslubu vardır. Müslümanlara karşı çok küstah ve ters fakat derin devlet mensuplarına karşı son derece boyun eğici, saygılı, itaatli, mükemmel bir çizgi gösterir. Çünkü onlardan korkar.
Münafık, derin devlete boyun eğer ve tam bir teslimiyetle teslim olur. Münafığın derin devletin gücüne saygıda, nezakette, hürmette asla kusuru olmaz. Onlar da onu aşağılayarak kendi kontrolü altına alırlar.
Münafıklar derin devlete karşı çok saygılıdır; küçümsenerek, aşağılanarak ona bağlanırlar. Ama müminlere karşı küstahtırlar.
Avrupa Birliği bizi Müslüman olduğumuz için almıyor değil. Müslümanlığı yanlış uygulayanlar var diye almıyor. Bizim anlattığımız tarzda modern Sahabe İslam anlayışı yaşanmış olsa çoktan biz Avrupa Birliği’ndeydik. Gelenekçi Ortodoks bir İslam anlayışı uygulandığı için kabul etmiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafık elli kelime konuşur, elli kelimenin içinde iki kelimenin içine zehrini sıkıştırır. On kilo bal içine üç miligram siyanür konulması gibidir. Nasıl o balı yiyen zehirlenir, münafık da iki kelimeyle aklı zayıf olan müslümanı kirletmek isteyebilir.
Münafık aklı zayıf, insan avına çıkmış bir iblistir. Yarasa gibi gezer, aklı zayıf insan arar. Hamakat içinde olan ahmaklar münafığın damına düşerler. Ama akıllı müminle baş edemez münafık.
“Sanatçıyım” diyen kişi sadece bir vesiledir. Tek sanatçı vardır, o da Allah’tır.
Gerçek sanatçı Allah’tır. Her güzel müzik parçasını hazırlayan Allah’tır. Takdir edilmesi gereken Allah’tır.
Büyüklenenler aşağılanır, sürünür; mütevazı insanlar da daima yüce yaşarlar.
Münafık acayip bilmiştir. Sürekli akıl dağıtır. Kendi aklına çok güvenir. Hâşâ Allah’ı beğenmez, Müslümanları da beğenmez. Irkları da beğenmez. Bütün insanlara karşı öfkelidir. Kendi kafasından başka kimseyi beğenmez. En akıllı, en parlak kendini bulur.
Müslüman’ı en çok terbiye eden, en çok düzelten münafık ayetleridir. Onun için Kuran’da çok fazla münafık ayeti vardır.
Münafığın ruhu uslanmaz bir anarşi içindedir. Her konudan fitne çıkartmak münafığın özelliğidir.
Münafık, Müslümanların içerisine gelince ahlaksızlığını geliştirmiyor. Var olan ahlaksızlığını Müslümanlar içinde uyguluyor. Yani o başlangıçtan ahlaksız oluyor, haysiyetsiz oluyor.
Münafığın hayatı çok huzursuzdur. Sürekli etrafındaki insanları disipline etmek ister. Disipline ederken de huzursuzluk çıkartır.
Cenab-ı Allah’ın istediği sadece samimi olman. “Diğerlerini Ben yapacağım” diyor Allah. Sen samimi ol, o kadar.
Resulullah (sav) ümmiydi. Öyle kitap okuması, araştırması yoktu. Bayağı bereketli yaşadı. Gayet huzurlu, güzel yaşadı. Hayatı sadeydi. Kuran’a çok iyi vakıftı. O ona yetti. Ama derin devletler yüz binlerce, milyonlarca konunun içinde boğulup gidiyorlar.
Münafıklar ve deccaliyet çok detaycıdır. Allah onları detayın içerisinde helak ediyor, detayın içinde boğuyor. Müslüman çok sadedir. Çünkü her şeyi Allah’a bırakmıştır. Gayet akılcı yaklaşır, tevekkülle yaklaşır. İşleri de hep rast gider hep hayra nail olur.
Anglosakson ırkının üstünlüğüne inananlar boş bir büyüklenme içine giriyor. Üstünlük güzel ahlak ve samimiyete bağlıdır. Her ırkın birbirinden güzel yönleri vardır.
Vicdanının sesini dinlemeyen bir oraya gider, bir buraya gider, yalpalanır. Vicdanının sesini dinleyerek samimiyetin yolundan hiç ayrılmayan bir insanı Allah daima korur. Bütün dünya bir araya gelse yine bir şey yapamaz.
Samimi olmanın özel bir sırrı, özel bir yolu vardır. Allah herkese onu nasip etmez. O yolu bulan, o samimiyet yolunda vicdanından hiç sapma yapmadan devam ediyor. İşte ona “sırat-ı müstakim” deniyor.
Samimi olmak kolay değildir, çok zor bir olaydır. Samimi olmak beynin en yüksek sanatıdır, vicdanın en yüksek sanatıdır.
Hıristiyanlar önceki dönemlerde Allah sevgisinin verdiği coşku ile mükemmel sanat eserleri meydana getirmişlerdi. Avrupa'da dindarlık azalınca sanat da yok oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2016> Daha Fazla

Laiklik İslam’da vardır. “De ki: Sizin dinininiz size, bizim dinimiz bize” hükmü laikliğin çok kısa özetidir. Laiklik dinsizlik şeklinde uygulandığında orada bir yanlışlık oluyor. Yoksa Hristiyan serbesttir, Musevi de serbesttir, dinsiz de serbesttir, dindar da serbesttir. Hepsi inançlarına uygun yaşarlar. Hristiyan kiliseye gider, Müslüman camiye gider, istedikleri gibi ibadetlerini yaparlar. Laiklik budur.
Türkiye hem demokraside hem hukukta hem özgürlükte, sanatta, kalitede, mimaride dünyanın en üstünü olsun. Bütün dünyayı bu şekilde kurtarabiliriz.
Mehdi Hz. Adem döneminden beri beklenmiştir. Nemrud ve Firavun da Mehdi'nin gelmesinden korkmuş, Hz. İbrahim ve Hz. Musa'yı Mehdi sanarak saldırıya geçmişlerdir.
Türkiye’yi bölmeye kalkan kahpe bir zihniyet, İngiliz derin devletinin uşakları sinsice bir şeyler yapmaya kalkarsa bu millet kanunla hukukla gereken cevabı verir. Hükümeti ekarte etmeye kalkarsanız da yine kanunla hukukla gereken cevap verilir.
Hükümet demokratik yollarla gelmiş, gitmesi gerektiğinde de legal yollarla, demokratik yollarla gider. Gayrimeşru yollarla hükümeti devirmeye kalkarsanız kendiniz kanunla hukukla devrilirsiniz.
Münafık konuşmaya başladı mı mümin dikkat kesilecek. Mutlaka bir melanet ve ahlaksızlık yapar, haysiyetsizlik yapar. Münafık sussa bir melanettir, konuşsa bir melanettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2016> Daha Fazla

İslam aleminin birleşmesi ve hakimiyet için ne kadar gayret edilse de heyecan oluşmadığı için gerçekleşmiyor. Bu heyecan Hz. Mehdi (as) ile oluşacak.
Ahirette bizim ne bilgi düzeyimizde ne ahlak anlayışımızda bir değişiklik olmuyor. Sevgi anlayışımız, tutku anlayışımız neyse aynısı ile gidiyoruz. Onun için bu eğitim, ince ince olayları görme ve analiz gücü çok önemli oluyor.
Cennete bu ruhla gidiyoruz. Tanımadığımız bir ruhla ahirette karşılaşmıyoruz. “Bu kişilik nasıl bir kişilik, yeni bir kişilik” demiyoruz. Aynı bu kişilik. Ne ilave var ne çıkartma var. Sadece sinirlenme ve öfkelenme gücümüzü kaybetmiş oluyoruz.
Aslında Allah hayatı kolay yaratmış fakat o kargaşayı bizim çözmemizi istiyor, aklımızı kullanmamızı, kendimizi yetiştirmemizi istiyor.
Cennete dünyada eğitim gören bu ruhla gidiyoruz. İnce ince olayları görme gücümüzü burada kazanıyoruz. Cennette sinir ve öfke alınıyor.
Münafık, Müslümanlarla sürekli bağlantı ve diyalog içinde olmak ister. Demagoji için, tartışma için, kargaşa için, Müslümanlara şüphe vermek ve büyüklüğünü ispat etmek için böyle bir zamana ihtiyacı vardır.
Münafıkta düzelme görünümleri kriz şeklinde görülür. Geçici olarak, düzeldiğini gösterir ama sonra yeniden azgınlaşır. Yine düzeldiğini söyler. Mümin de inanır ona; bakar eli yüzü düzgün, terbiyeli, saygılı adam zanneder. Yeniden krizi tutar yeniden azar münafık. Bu kesintisiz devam eder, ta ki helak oluncaya kadar.
Münafık kendince peygamberi disiplin altına almak ister, kendi yönetimine almak ister. Peygamberin kendi gibi düşünmesini, kendisiyle konuşmasını, kendi yanında olmasını, onun fikirlerine göre meseleleri değerlendirmesini ister.
Münafıklar hep ahlaksız ve alçaktır. Mümin iyi niyetle güzel bir şey söylediğinde ona kahpece ve alçakça cevap verir, haysiyetsiz cevap verir. Normal konuşmak mümkün değildir.
İslam’ın hakimiyetinin sırrı münafık zihniyetin yok oluşundadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Haziran 2016> Daha Fazla

Türkiye kaliteye çok önem verirse, yüksek bir medeniyet düzeyini hedeflerse, Avrupai medeniyet anlayışının da çok daha üstüne çıkacak gibi güzel bir amacı olursa dünyaya çok güzel örnek olur. Sevgi öğretmeni olur Türkiye. Ve Avrupa’yı da dünyayı da bağrına basar o zaman. Ama şu durumda Türkiye’yi asla almazlar. Kendileri de parçalanırlar.
Eninde sonunda İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkar. Avrupa Birliği de dağılır. Çünkü sevgi yok, adam niye birleşsin? Avrupa Birliği’nin temeli sevgiye dayalı olması lazım.
Şu an dünyadaki şeytani olaylar hep İngiltere-Fransa bölgesinden başlıyor. İngiltere, Fransa’yı dinsizlik, imansızlık konusunda çok kullanır. Bütün dinsiz localar hep Fransa’dadır. Yani büyük bölümü dinsizdir Fransız mason localarının.
Gelenekçi Ortodoks sistemin Musevi karşıtlığını tatmin etmek için yanlış bir politika izlendi ve bu da Türkiye’ye bereketsizlik, uğursuzluk getirdi, Türkiye’yi yalnızlaştırdı.
Museviler gizli veya açık dünya siyasetine hakimler. Musevileri dost edinsek, çok sevsek, bağrımıza bassak onların keskin zekasından, aklından, kültüründen, geniş çevrelerinden, etki alanlarından azami istifade ederiz ve çok büyük bir bereket olur.
Musevilerle yardımlaşarak diplomasi alanında başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Ortodoks Müslümanların herkese karşıt olma düşüncesi bereketsizlik getiriyor. Bütün dünyaya dostluk ve sevgiyle yaklaşmalıyız.
Münafık konuşurken sarhoş gibidir. Ne yaptığını bilmez, ne dediğini bilmez manyak gibidir. Münafıkla konuşurken bir deliyle konuşuyor gibisindir. Şuuru kapalıdır, zaten gözlerinden anlaşılır. Gözleri akar münafığın, donuklaşır, deli görünümü alır.
Şeytan bir elektron yığını gibi münafığın içini dışını, her yerini sarar. Şeytan bedenine hulul eder. Yani bedenlenmiş bir şeytan haline gelir. Münafığın kendi ruhu ölür sadece şeytanın ruhu kalır orada.
Münafıkta kendinin üstünlüğünü ispat gayreti ömür boyu bitmez. Azılı manyaktır. Şeytani bir ruhla, sürekli kendini üstün gösterme peşindedir.
Münafıklar Peygamberimiz (sav) döneminde savaşa çıkmamak için, ‘hava sıcak’ ya da ‘evlerimiz açıkta’ diyerek haşa Peygamberimiz (sav)'in bunları düşünemediğini ima ediyorlardı. Münafıklar bu sözleriyle, şeytanın haşa Allah’tan daha iyi bildiğini iddia etmesi gibi Peygamberimiz (sav)'den üstün olduklarını iddia ediyorlardı.
Münafıklar önce peygamberi yenmeye kafayı takıyorlar. Sonra peygamberin sevdiklerini yenmeye çalışıyorlar. Peygamberleri şehit etmelerinin nedeni de odur, yenme hırsından kaynaklanmıştır. Peygamberimizin aleyhinde o kadar konuşmalarının nedeni de yine aynı yenme arzusuydu.
Münafıklar enaniyetli oldukları için haşa Allah’ı yenen olmak isterler. Şeytanın özelliği nedir Kuran’da baktığımızda? Haşa Allah’ı yenen olmak. Münafıklar da hep haşa kendilerince Allah’ı yenme azmindedirler.
Münafıklar dehşetli bir büyüklük hissi içindedir. Haşa kendilerini Allah’tan büyük görürler.
Münafıkta manyaklık tarzında hem sapık bir ruh vardır hem de hırsızlık ruhu vardır. Bütün münafıklarda bu vardır, ortak özellikleridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2016> Daha Fazla

Her şey Allah sevgisiyle güzeldir. Allah'ın hediyesi olduğu düşünülünce nimetlerden zevk alınır.
Gerçek Kuran’a dayalı sistem yaşandığında dünya cenneti oluşur.
Müslümanların düzenledikleri iftar toplantılarına Hristiyan ve Musevileri davet etmeleri çok güzel olur.
Hazreti Süleyman (as) sanatla, estetikle, güzellikle, sevecenlikle, coşkun sevgiyle İslam’ı dünyaya hâkim etmiştir. Bizim yolumuz da budur.
Münafık egoist olduğu için sırf kendi menfaati için yaşar. Kendi büyüklüğü, kendi enaniyeti, kendi azameti için yaşar. Başkaları için yaşamak istemez.
Münafık, Müslüman’ı, sürekli bir şey alınması gereken, zarar verilmesi gereken bir varlık olarak görür. O yüzden hırsızlık bütün münafıklarda oturmuş bir sistemdir.
Münafık egoist ve cimridir. Müslüman’a bir şey kazandırmak değil hep Müslüman’dan bir şeyler almak, koparmak ister.
İngiliz casusları hep fakir yaşamışlardır. Onların tek gıdası övülmeleridir. Derin devlet onları hep övmüştür.
İngiliz derin devleti İslam aleminin züppe, asi, isyankar, İslam'a Kuran'a kafa tutan, saygıyı kabul etmeyen, nezaketi kabul etmeyen, tartışmacı, egoist, bencil, ruh hastası tiplerden oluşmasını istiyor. Ki bu şeytanın kişiliğinin kısa özetidir.
Dünyada sel gibi Müslüman kanı akıyor. Muazzam olaylar oluyor. Ama en sonunda bunlar Mehdi (as)'ın zuhuruna vesile olacak.
Derin devletler tamamen blok olarak şeytanın emrindedir. "Üç yüz yıllık plan" dedikleri yine şeytanın üç yüz yıl önce derin devlete söyledikleri oluyor. Üç yüz yıl önce şeytan ne dediyse aynısını yapıyorlar.
Deccaliyeti organize eden derin devletler ilhamını şeytandan alır.
Şeytan çok züppe, akılsız ve manyaktır. Homoseksüel ruhlu bir mahlûktur. Akıl almaz tartışmacıdır.
Şeytan homoseksüel, en baştaki deccalin de kendisi gibi olmasını istiyor ve o şekilde ilham veriyor. Homoseksüelliği dünyada koruyacaksın, kan dökeceksin, İslam’ı yeryüzünden kaldıracaksın, Mehdiliğinden şüphelendiğin herkesin üstüne gideceksin diyor.
Şeytanın kendisi homoseksüeldir. En başından itibaren hep homoseksüel kişilik göstermiştir. Kuran’da üslubuna da baktığımızda homoseksüel üslubudur üslubu. Cinayete yatkın, sapıklığa yatkın, asi, isyankâr, tartışmacı, kavgacı, manyak bir karakterdir.
Bütün deccaller akıl hastasıdır ve şeytan gibi şizofren, homoseksüel, tartışmacı bir ruha sahiptir. Dünyanın en büyük seri katilleri deccallerdir.
Deccaliyet fikri sisteminin tamamını, bütün eylemlerini saf olarak şeytandan alır. Başlarında bir şahıs vardır. Bu şahıs ölünce bir başkası yerine geçer. O, şeytanla bağlantıyı kuran mahlûktur.
Derin devletler ilhamını, düşüncesini, hareket tarzını, stratejisinin tamamını şeytandan alır ve kendi asrının deccaliyeti olarak ortaya çıkar, kendi asrının Mehdiyet’i ile mücadele ederler.
Deccaliyet şu an İngiliz derin devleti tarafından organize edilen bir güç. Daha önceki devirlerde Firavun tarafından organize ediliyordu.
Hükümetimiz 10-20 yıl sonrasını düşünüp Darwinizmle ilmi mücadeleyi aciliyetli bir konu olarak ele almalıdır.
Bir örgüt var, o da PKK'dır. Sanki TAK ayrı, PKK ayrı, YPG ayrı, PYD ayrıymış gibi bir söylem geliştirdiler son zamanlarda. Bu bir demagoji, çok samimiyetsiz bir üslup. Bunların hepsi Marksist Stalinist PKK’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2016> Daha Fazla

Ramazan nedeniyle sahur ve iftarla ilgili kötü kötü espriler, kötü kötü karikatürler yapıyorlar, çok münasebetsiz, saygısız üslup kullanıyorlar. Günah olur bu yaptıkları, çirkin bir fiil. Alay edeceklerse, şaka yapacaklarsa kendileriyle ilgili yapsınlar. İftarla, sahurla ilgili, oruçla ilgili çirkin karikatürler, fıkralar Müslüman’a yakışmaz. Bundan kaçınsınlar.
Türkiye, bitişiğinde homoseksüel, komünist, Stalinist bir PKK yapılanmasını, Türkiye’ye düşman, azgın bir devletin orada oluşmasını tabii ki kabul etmeyecektir.
Münafık alametlerini anlatırken müminlere, özellikle takva müminlere anlatıyoruz ki ruhlarında bir kir pas varsa, bu tip anormallikler varsa derhal düzeltsinler, bu hastalıktan kurtulsunlar.
Münafık ani oynaktır. Normal konuşurken birden köpekleşir. Köpekleşirken birden insana dönüşür, insana dönüşürken birden akrebe dönüşür, akrebe benzerken birden bukalemun gibi şekil alır, her renge girer. Tam tipik bir şeytan karakteridir. Onun için Allah, “Nasıl da çevriliyorlar?” diyor. Yani şekilden şekle giriyorlar.
Münafıklar peygambere ve peygamberin sevdiklerine akıl almaz bir kin ve nefret duyarlar. Bu kin ve öfkeleri münafıkları çökertir, mahveder.
Müslümandan nefret münafığın birinci vasfıdır. Münafık akıl hastasıdır.
Münafık inzivaya çekilerek yalnız kalıp karanlıklarda o fitnesini ahlaksızlığını geliştirir. Haber nereye gidecekse haberi ulaştırır. Yahut nasıl bir düzen kuracaksa o şeytani derinliği elde etmeye çalışır.
Bir başkasının övülmesi, bir başkasına değer verilmesi, bir başkasının sevilmesi münafığı kahreder. Akıl almaz acı çeker. Hep kendi önde olsun ister. Bu Kuran’da Yusuf kıssasında anlatılan, hadislerde ve tarihte de gördüğümüz bir münafık karakteridir.
Özür dilemek Müslüman alametidir. Bizim örfümüz, geleneğimiz, adap-edep anlayışımız özürle iç içedir. Özür beyan etmek en güzel nezaket üsluplarından bir tanesidir, kibarlıktır, efendiliktir.
Münafık, bir müminin başarısını gördüğünde kahredici azap duyar ama bu herhangi bir insanın dayanacağı gibi bir azap değildir. Fakat münafığın hayvani bir beden direnci vardır. Allah azap çekmesi için onu yaratır, yani acıya dirençlidir. Çok şiddetli acı çeker ama direnir, buna tahammülü güçlüdür münafığın.
Münafık, diğer müminlerin ve imamın başarısına tahammül edemez. Onun en çok canını yakan olay odur. Bir; peygamberin, imamın başarısı, iki; peygambere yakın olan insanların başarısı münafığa çok ızdırap çektirir.
Münafıkta peygambere ve başarılı müminlere karşı müthiş bir haset vardır. Hz. Ali (kv)’yi şehit etmelerinin de nedeni, Hz. Ali (kv)’nin başarısını kıskanmalarıdır. Çünkü kendileri ön plana geçmek istemişlerdir.
Münafık hep bir gün Müslümanların dağılacağına, hezimete uğrayacağına göre planını yapar. Ama aksine başarı haberleri geldikçe münafık kıvranmaya başlar, çok canı yanar. Müslüman’ın gücü, başarısı, sağlığı sıhhati, aktifliği, şöhreti münafığa çok ızdırap verir, onu kavurur atar.
Müslümanın akrebe dikkat ettiği gibi münafığa çok dikkat etmesi lazım. Münafığın nereden nasıl sokacağı, nasıl zehirleyeceği belli olmaz. Onun için çok özenli, dikkatli olmak lazım. Buna rağmen, çok dikkatli olunmasına rağmen münafık atak yapar ama boştur atakları.
Cehennem ehli nasıl debeleniyor, kaçmaya çalışıyor, oyun oynamaya çalışıyor ama her seferinde rezil rüsva oluyor; münafık da cehennem ehli gibi müthiş bir debelenme içindedir.
Allah, münafığı kaderinde hep mağlup olmaya göre yaratmıştır. Dikkatlice bakılırsa her işinin sonu hep hezimet ve perişanlıktır. Münafık o mağlup olmanın kanununu bilmediği için debelenir.
Münafık akrep gibi ani atak yapar ve zehrini akıtabilir. Ve hasta olduğu için, şeytana dönüştüğü için bütün gücüyle ahlaksızlık ve alçaklığın, pisliğin uygulayıcısı olarak sabırsız bir bekleyiş içindedir. Onun için münafığa karşı bütün Müslümanların çok çok dikkatli olması lazım.
Münafık akrep gibi Müslüman’ı zehirleyeceği anı bekler. Onun için münafığa karşı son derece uyanık, en ufak bir hareketini bile izleyen bir tavır içinde olmak gerekir.
Şeytan akrep gibidir. Münafık da akrep gibidir. Münafık şeytandan daha avantajlıdır. Çünkü şeytan ancak beyne etki edebiliyor ama münafığın fiziki müdahale imkanı da vardır.
Münafıkla uğraşmak böyle şeytanla satranç maçı oynar gibidir. Çok dikkatli olmak lazım. Şeytanın zekası malum, oyunculuğu da malumdur.
Münafık İslam’dan utanır, Allah’tan utanır haşa, peygamberden utanır, kendini yüce görür. Her asrın derin devletini ilah gibi görür.
Sevgi eksikliği dünyayı saran en büyük felakettir. Ekonomik kriz, savaşlar gibi çok dev bir beladır sevgisizlik.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2016> Daha Fazla

Türkiye’de binaların, kıyafetlerin, her şeyin sanatlı, kaliteli ve güzel olması lazım. Tavırların, konuşmaların, hareketlerin, her şeyin kaliteli olması lazım. O zaman Avrupa ülkeleri Türkiye ile birleşmek için can atarlar. Ama kendi hayat kalitelerinin bozulacağını düşünürlerse, buna müsaade etmezler.
Avrupa Birliği’ne girememe sebebimiz Türkiye’de kalitenin yeterli olmamasıdır. Kalite seviyesinin çok yükseltilmesi lazım. Avrupa ülkelerinden daha kaliteli hale gelmemiz lazım.
Bir kısım hocaefendiler Mehdiyeti kendilerince ileri tarihe ertelemeye çalışıyorlar, bunun için tevil yapıyorlar ama onlar engellemeye çalışırken Mehdiyet adım adım ilerliyor.
PKK’nın varlığı Allah’ın İslam’ın hakim olması için batın ilmiyle yarattığı bir imtihandır. PKK ile İslam hâkim olur mu? Oluyor. Çünkü direncin, hamiyet-i İslamiyenin gelişmesine vesile oluyor.
İman çok lezzetlidir ve dünyadaki en büyük nimettir. İman zafiyeti ise bir çiledir, ömür boyu ıstıraptır.
Orta bir imanla yaşamayı kabul etmemek lazım. Anadan atadan insanlar bir iman öğreniyorlar, onu sonuna kadar devam ettirme zihniyetinde oluyorlar. Öyle olmaz; tahkiki, çok güçlü, derin sevgiye dayalı iman olması lazım.
En mühim konu ahirettir. Dünyaya bayağı bir kafa takıyorlar. Dünya tamamen boş yani göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor ve çok çetin bir imtihan yeridir.
Allah’ın kadrini hakkıyla takdir edebilmek için dua etmek lazım. Allah’tan, sanatını iyi akılda tutmak için iyi bir hafıza, kadrini hakkıyla takdir etme yeteneği, sanatını güzel görme ve hayran olma yeteneği istemek lazım.
Allah aşkı, çile, sabır, ruhu iyice güzelleştirdiğinde insan cennette Allah’ın tecellisini gördüğü için, Allah’ı sevdiği için çok şiddetli zevk alıyor. Onun için dünyadaki her beş dakika on dakika bile eğitim açısından çok hayatidir.
Derin sevgi olmazsa cennetin bir anlamı olmaz. Onun için Cenab-ı Allah dünyada çetin bir imtihan ve köklü bir eğitim veriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafık çok kinlidir. Münafığı ayakta tutmak böyle külü alıp ayakta tutmak gibi zordur. Her an devrilir münafık, dengede tutmak çok güçtür. Çünkü kalbi şeytanla ittifak halinde olduğu için ahlaksızlık, pislik yapmamak için kendini zor tutar ve en ufak fırsatta da pisliğini yapmaya gayret eder.
Münafık İslam’dan Kuran’dan bahsedildiğinde çok sıkılır. Facebook’ta bakar; kişi hep Allah’tan Kuran’dan bahsediyorsa münafık orada sıkılır, ama orada boş şeyler, onu eğlendirecek şeyler varsa o münafığın hoşuna gider.
Müslümanların klas ve kaliteli olmasına alışacaksınız. Bazıları eğlenceyi sırf kendilerine var zannediyorlardı. Müzik kendilerine var, balo kendilerine var zannediyorlardı. Balo da Müslümanlar içindir, eğlence de, yemeğin en güzeli de, evin en güzeli de, sarayın en güzeli de Müslümanlar içindir.
Müslümanların kaliteli ve güçlü olmasına alışacaksınız, zenginliğine alışacaksınız, akıllı ve yaman olmasına alışacaksınız, dünya hakimi olmasına alışacaksınız, ilimle irfanla küfrü mağlup etmesine alışacaksınız, Darwinizm’i yerle bir etmesine alışacaksınız, dünyadan terörü anarşiyi tamamen kaldırmasına alışacaksınız.
Müslümanların akıllı, klas, kaliteli, görgülü, yaman, zengin, modern olmasına tüm dünya alışacak. Her şeyin en güzeli Müslümanlar içindir.
Hz. Mehdi (as)’a bütün gücü veren Allah’tır. Hz. Mehdi (as) aczini ve fakrını bilir. Hz. Mehdi (as)’da meydana gelen bütün olaylar Allah’ın gücüdür. Sen onu şahsına vermeye kalkarsan o zaman tabii ki gözünde çok büyütürsün. Gözünde büyüteceğin sadece Allah’tır. Büyük olan Allah’tır.
Dünyadaki zorluklar güçlü bir imanın ve Allah sevgisinin gösterilmesi için gerekiyor. Zorlukların nimet yönünü görüp Allah’a sürekli şükretmek gerekir. Hz. Musa (as)'ın imtihanındaki zorlukların her biri Allah’ın onu sevmesi için vesile oldu.
Türk-Kürt savaşı yok. PKK’lı teröristlerle askerin polisin kendini savunması mücadelesi var. Türk-Kürt savaşı nerede? Kürt baş tacı. Biz Kürt kardeşlerimizi PKK’nın elinden alıp kurtardık.
Allah’ın gönderdiği Kitap’ta, Kuran’ı Kerim’de homoseksüellik iğrenç bir fiil olarak belirleniyor. Biz de Müslüman olarak iğrenç bir fiil olarak görüyoruz ve bunu anlatıyoruz. Yoksa adamların ezilmesi, dövülmesi, sövülmesi, şiddet görmesi tarzında bir talebimiz olmaz. Bilakis bunu yapanları şiddetle kınıyoruz.
Peygamberimiz (sav) Mehdi için, “Mehdiyül dem” diyor yani “Kan durduran Mehdi”. Şu an deccal kan dökmeye devam ediyor. Kısa bir süre sonra bu dökülen kanlar tamamen duracak. Bunun vesilesi de “İmam Mehdi’ olacak” diyor Peygamberimiz (sav). Bunu hep beraber göreceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2016> Daha Fazla

Kalite ve sanat bakanlığı kurulsun. Her şeyde kaliteyi esas alalım. İnsan kalitesini esas alalım; davranış kalitesini, karakter kalitesini. Her konuda sanayide, teknolojide, bilimde, edebiyatta, sanatta kaliteyi esas alalım. Dünyanın bütün devletleri bize hayran olur, kendileri bizimle birleşmek isterler o zaman.
Amerika’yı da, Almanya’yı da, dünyayı da yönlendiren hep İngiliz derin devletidir. Büyük Ortadoğu Projesi’nin sahibi de İngiliz derin devletidir. Onlar ortaya atmıştır. Amerika’ya da bunu uygulattırmaya çalışıyorlar. O garibanları kullanıyorlar. Konu bu.
Kürtlerin dindarlığı, mazlumluğu, güzel ahlakı İngiliz derin devletini rahatsız eder. Onların nefret ettiği bir topluluktur mazlum Kürt kardeşlerimiz. Bir kısmını PKK’ya çekiyorlar, bir kısmını cinayet işletmek için teşvik etmeye kalkıyorlar. Kürt kardeşlerimiz bu oyuna gelmez.
Kuran’daki Müslümanlık barış dinidir, sevgi dinidir. Kimsenin inancına, fikrine müdahale yoktur. Kim ne yaparsa yapsın şahsi cezalandırma olmaz, daima kanunla hukukla hareket edilir.
İnsanları kurşunlamak, mekanları bombalamak bunlar vahşettir. Her türlü şiddete karşıyız. Müslüman dehşeti, vahşeti kabul edemez.
İster homoseksüel olsun, ister hırsız olsun, ister katil olsun bir insanın diğer bir insanı öldürme hakkı yoktur. Kanun hukuk vardır. Sorunlar kanunla hukukla çözülür.
Arıların, örümceklerin iyi düşünülmesi durumunda insanın nefesi kesilir ama az düşünülürse olmaz. O zaman insanın ufku daralır, imanı da zayıflayabilir. Bakış açısı iyice incelir. Bir gaflet hali, bir basiretsizlik, ferasetsizlik hali insanın üzerine çökebilir. Onun için, iman hakikatlerini sürekli hatırlamak, derin düşünmek, hafızada tutmak gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2016> Daha Fazla

Kuran’da, Allah’ın tehdidi var; inşaAllah maşaAllah denmediğinde Allah’ın azap vereceği anlatılıyor. Bir kişi ‘MaşaAllah’ demediği için Allah bütün malını mülkünü elinden alıyor. Ama inşaAllah maşaAllah dendiğinde Allah bereket, bolluk ve ferahlık veriyor.
İnşaAllah maşaAllah zikirlerinin sırrını bilenlere Allah zenginlik, bereket, sağlık sıhhat, afiyet veriyor, güzellik, hâkimiyet veriyor. Her yönden başarı veriyor.
İnkarcıların alay etmesinden çekinip inşaAllah demiyorlar. İnsanlara hoş görünmek için Allah’ın rızasını unutuyorlar. O zaman da Allah bela veriyor.
Özerklik federasyon, Kürt kardeşlerimizle aramıza sınır koymak, onları sert coğrafi koşullara hapsetmek ve Marksist despotluğa teslim etmek demektir.
Diyorlar ki; “Mehdi beklemek tembellik meydana getirir.” Museviler dünyanın en çalışkan milletidir. 3500 yıldan beri Hz. Mehdi (as)’ı, Moşiyah’ı bekliyorlar.
Hadisle uygulama yapıldığında birbirleriyle şiddetle çelişen mezhepler ortaya çıkıyor. IŞİD, Taliban, El Kaide gibi yapılar ortaya çıkıyor. Ama Kuran’la hareket edildiğinde tek din oluyor, herkes her şeyde ittifak halinde oluyor.
Kuran'ın yeterliliğine göre hareket edildiğinde tek din oluyor. Hadisle hareket edildiğinde 4 ayrı din oluyor ve sürekli kavga yaşanıyor.
Komünist Stalinist düşünceye karşı, “Gelin, annenizin çorbasını için” diyerek mücadele olmaz. Mücadele, bu ideolojilerin geçersizliğini bilimsel olarak anlatarak olur.
Allah'ın istediği Kendisi'ni sevdirmek, Kendisi'ne dikkat çekmek ve bizi imtihan etmek. İnsanlar acıyı görmeden güzelliğin kıymetini bilmiyor.
Eğer insanlar Allah’a kulluk bilincinde olsalar, Allah’ı çok sevseler dünyada anarşi katiyen olmaz. Akıl almaz zenginlik olur, huzur içinde yaşarlar.
İnsanların birçoğu Allah’a karşı haşa lakayt olduğu, nimete rağmen Allah’ı sevmediği için Allah intikam alıyor. Allah'ı çok sevseler dünya cennet olur.
Hayret edecek şekilde insanlar Allah’tan uzaklar. Kendi aleminde, keyfinde, zevkinde, münafıklığa müthiş bir eğilim gösteriyorlar. Normal vicdanda bir insanın Müslümanlar böyle ezilirken, ızdırap çekerken lakayt olması mümkün değil.
Çok az insan Allah’ın üzerine teksif olabiliyor. Öyle olduğunda da Allah helaket, felaket, ekonomik kriz meydana getiriyor. Yoksa insanlar bayağı rahat huzurlu yaşar.
İnsanlar ancak felaketle, büyük olaylarla açılıyorlar. Büyük olaylar olmadan büyük değişmeler olmuyor. Uyuşuyor insanlar, donuyorlar, Allah’tan uzaklaşıyorlar, sadece yaşamaya gayret ediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2016> Daha Fazla

İslam Birliği için önce Darwinist materyalist düşüncenin ortadan kalkması gerekiyor. Devletin okullarda, her yerde ilmi anlatım yapması gerekiyor. İman hakikatlerinin, Kuran mucizelerinin anlatılması, imanla, Kuran’la ortaya çıkılması gerekiyor.
İslam alemini şu durumda birleştirsen de bir netice alamazsın. Çünkü önce sevginin oluşması lazım. Sevginin oluşması için de Mehdi (as)’ın zuhuru gerekiyor. Allah onu ona bağlamıştır.
Bir şey hakkında inşaAllah dendiğinde ‘Belki olur belki olmaz, şüpheli’ anlamında değildir. ‘Yarın ben bu işi yapmaya kesin kararlıyım ama Allah izin verirse, Allah müsaade ederse, kaderde varsa” anlamındadır.
"İnşaAllah" denildiğinde söyleyen kişi onu muğlaklık ifade etmek için değil “Yapmaya kararlıyım ama Allah’ın izniyle yapacağım” anlamında söyler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2016> Daha Fazla

Birisinin hatasını bulup hemen gözden çıkarmak, nefret için malzeme oluşturmak mantığı çok yanlış. İslam'ın özünde müjdeleme ve kolaylaştırma vardır.
İngiliz derin devletinin Suriye'yi bölme planına hiçbir ülke müsaade etmesin. Eğer orayı bölerlerse Suudi Arabistan’ı da bölerler, Türkiye’yi de bölerler, her yeri bölerler. Allah esirgesin.
Komünizmin kökeni Darwinizm’dir. Bütün Marksist liderlerin hepsi bu konuda ittifak halindeler. Darwinizm olmayınca komünizm de olmaz.
Komünist terörle en etkili mücadele, tek yanlı Darwinist eğitimin ortadan kaldırılması ve iman hakikatlerinin anlatılmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Haziran 2016> Daha Fazla

Türkiye’yi ultra modern hale getirmek lazım. Çok aydın, ilerici, sanatın, estetiğin, kalitenin en mükemmel olduğu ülke haline getirmek lazım. Suriye ve Irak modelinin Türkiye’de gelişmemesi için bu hayatidir.
Mehdi, son derece huzurlu, sevecen, sevgi dolu bir insandır. Onun döneminde asla kargaşa olmaz.
Nerede bir mazlum öldürülüyorsa bu haramdır. Ehli kitaptan da Müslümanlardan da hiç fark etmez. Hepsi cinayettir.
Allah’ın varlığı münafığın beyninde rahatsızlık meydana getirir. İnanç ve iman rahatsızlık meydana getirir. Onun için imanı beyninde, aklında tutmaz, boş şeyleri tutar.
Münafığın bütün amacı hayatını boş geçirmektir, beyni boştur. Allah’ı beyninde bir inanç olarak tutmak istemez.
İslam, Kuran münafığı çok sıkar. Allah’tan dinden bahsetmek, İslam’a, Kuran’a hizmet etmek münafık için bir ıstıraptır, elemdir, çok büyük acı çeker.
Münafık daima baş olmak ister. Yani en önemli kişi olmak ister. En çok dikkati çeken kişi olmak ister. Ve bütün ömrünü, bütün planını da bunun üstüne kurar. Müslümanlara yanaşma sebebi de budur.
Münafık hiçbir zaman için gerçek sevgiyi bilmez. Sevgiyi sadece büyüklük için ister, sadece itibar için ister, o kadar.
Münafığın hırsız olmasının nedeni, hak etmediği halde onu almış olmasıdır. Çünkü normalde müminin malı müminedir. Ama o küfür içinde bir mahluk olduğu için, şeytan olduğu için mümin zaten şeytanı beslemek istemez. Onun için onun bütün yediği içtiği hırsızlık malı olmuş oluyor.
Münafık hazırcıdır. El emeğiyle kazanmak istemez; hırsızlıkla, dolandırıcılıkla, oyunla geçinmek ister. Müslümanların malını hırsızlama yiyen bir mahluktur.
Münafık ayetlerini okurken, karşıdaki bir güç değil de kendimizin de münafık olabileceğini düşünerek, ayetleri kendi üstümüze alarak, Allah’tan korkarak kendimizi terbiye edeceğiz. Münafık zaten o ayetlerle hiç ilgilenmez. O yeni yeni oyunlar peşinde olur.
Nefis ve şeytan Allah’a düşman yaratılmıştır. Ama her ikisi de müminin cennetine vesile oluyorlar. Münafık da öyledir. Müminin cennetine vesile olur. Bu hakikati bilerek münafığa bakmak lazım.
Münafıklar şeytan gibidir. Şeytan kendini helak eder ama müminlerin cennetine vesile olur.
Münafıkta müthiş bir kin ve müthiş bir nefret vardır. Sevgiyi gurur, azamet ve büyüklük için kullanır.
Münafığın yüzü bir cehennem insanın yüzü gibidir, dili de şeytan dili gibi sipsivridir. Onunla kendince Müslümanlara zarar vermek ister. Ama tam tersine Müslüman’da bu, müthiş bir uyanıklık, canlılık, cevvaliyet ve ataklığa sebep olur. Hiçbir zarar veremez.
Nasıl biz cehennemi görünce cennetin kıymetini daha iyi anlıyorsak, cehennem ehli gibi olan münafığı görünce de Müslümanların ve imanın kıymetini daha iyi anlamış oluruz. Kıyas sağlar.
Müslümanların neşesi münafıkta zehir etkisi yapar.
Münafık Müslümanların içinde yaptığı pisliği, ahlaksızlığı küfrün içinde de çok rahat yapacağını zannediyor. Her yerde yaparım diyor. Halbuki Müslüman Allah’tan korktuğu için şefkatli. Ama Allah küfrün içinde helak ediyor.
Resulullah (sav) zamanında da münafıklar hep hırsızdı. Hep gaspçı, ahlaksızlardı. Müslümanların malını mülkünü çalma eğilimindeydiler.
İngiliz derin devleti münafıkları dünya çapında organize eden bir sistemdir. Müslümanların arasına bu şeytanlarından birer ikişer serpiştirdi İngiliz derin devleti. Buna karşı dikkatli olunması gerekir.
Üst akıl, İngiliz derin devletidir. Chatham House da bunların beynidir. O beynin okuludur.
Darwinizm Allah’ı inkar eden deccaliyetin inancıdır. Allah’ı inkar felsefesidir.
Darwinist düşünce Türkiye’de Allah’ı inkar eden düşüncedir. Biz İslam aleminin kalbiyiz. Bize Darwinist materyalist eğitim olmaz. Biz öncü olalım İslam alemi de bizden örnek alsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2016> Daha Fazla

Bugüne kadar münafık tam tarif edilmediği için -Kuran'da var ama hayata geçişini bilmiyor insanlar- münafıklar İslam aleminde ellerini kollarını sallayarak iş yapıyorlar. Ama münafığı gün gibi tarif edersen, herkes de su gibi ezberlerse münafık zihniyetin dünyada yaşam alanı kalmamış olur.
Münafığın rezil kepaze edilmesi, iyice tanıtılması, dünyada adeta yaşayamayacak hale getirilmesi Hz. Mehdi (as) devrinde olacaktır. O yüzden her münafık o münafık alametlerinden, nifaktan mecburen vazgeçmiş olacak. Mehdi (as) devrinde hiç nifak alameti görülmeyecektir.
Mehdiyet devrinde münafıklar imanın nuru içinde manen boğulacaklardır. Münafıkların fitnesi ve nifakı mehdiyet devrinde hiç oluşmayacaktır.
Münafık övüldüğünde daha faal, daha aktif hale gelir. Eleştirildiğinde de felç olur. Azgınlaşır, tersleşir, bütün yapıp ettiklerini de bırakır. Psikopat bir karakteri olduğu için tam tersine hareket etmeye başlar.
Müslüman’a hiçbir şey olmaz. Münafık çok akılsız, imansız olduğu için Müslümanların aleyhine çok büyük bir şey olacak zanneder. En sıkıştı gibi görünen dönem Müslüman’ın en yükseldiği dönemdir, en iyi olduğu dönemdir.
Şartlar ne kadar zor olursa mümin o kadar çok sevap kazanır. En sıkıştırıldığı dönem müminin en çok sevap kazandığı dönemdir.
Münafık hareket etmek istemez. İslam’a hizmet etmek istemez. Halbuki o oturma ona felaket getirir. Mümin de hareket ettiği için, İslam’a hizmet ettiği için o hareketlilik ona bereket getirir.
Mümine gelen musibet onun cennetini genişletir, velayet makamı kazandırır, ona sağlık sıhhat, güzellik verir veyahut şehadetle doğrudan cennete gitmesini sağlar. Ama münafığın cehennemini genişletir. Dünyada da ahirette de sonsuz belaya sebep olur.
Münafık Müslüman’ı dinçleştirir, gençleştirir, sağlık ve sıhhat kazandırır. Kendini çökertir, hastalandırır. Müminin cenneti genişlerken onun cehennemi genişler. Allah böyle gizli, bereketli bir sistem kurmuştur.
Münafığın bütün ömrü sürünmekle geçer. Hep şeytanlık düşünmek, ahlaksızlık düşünmek, Müslümanlara bir parça da olsa zarar verebileceğini düşünmek, bütün konusu budur.
Münafık, bir hastalık olarak, yanaştığı Müslümanlardan becerebildiği kadar istifade etmeye çalışır. En ufak bir işi bile olsa onlara yaptırmak ister. Onu kar olarak görür. İslam’ın, Müslüman’ın işini yapmayı da büyük bir zarar olarak görür, çok ızdırap çeker.
Münafığın dünyada da ahirette de sonu hep felakettir.
Münafık akıl almaz ahmaktır, şizofren manyaktır. Aklı gitmiştir, ölüdür. Maceradan, psikopatlıktan, manyaklıktan çekinmez, her türlü deliliğin içine gider.
Münafık bir gün Müslümanlara saldırma heyecanıyla yanar tutuşur. Halbuki onu da Allah yaratıyor. Ne yapacağı ne edeceği hep bellidir, kaçacağı gün de bellidir, hepsi yani bütün yapacakları bellidir. O, ahmak olduğu için kendini bağımsız zanneder.
Kaçmak münafığın bir vasfıdır. Kaçtı mı hemen Müslümanlara cephe alır, İslam’a cephe alır. Yani küfrün adamı haline gelir. Zaten hep aklında, bilinçaltında olan alçaklık odur.
Münafıkların bir vasıfları da hırsız olmalarıdır. Yani Müslüman’ın malında onların gözü olur. Bir şekilde çalmak veya gasp etmek için fırsat kollarlar. Onun için müminlerin çok dikkatli ve özenli olmaları gerekir.
IŞİD, ikna edilerek çok rahat durdurulabilecek bir güç. Yani Kuran’la, İslam’la onlara anlatıldığında onlardan netice alınır. Ama PKK’lılar Allahsız, Kitapsız, homoseksüelliğin içine batmış, alçak, aşağılık, ahlaksız adamlar. Dolayısıyla bu mühim tehlikeyi adeta yok hükmünde görüp, bizim hedefimiz IŞİD’dir demek akıllı bir siyaset olmaz.
PKK şu an dünyanın en büyük terörist yapılanmasıdır. Türkiye’nin Güneydoğu sınırlarında da boydan boya komünist, Stalinist, Allahsız, Kitapsız homoseksüellerden oluşan bir çete oluşturdular. En büyük tehlike bu. Bütün dikkatimizi buna vermemiz lazım.
IŞİD Türkiye için bir tehlike değildir. Türkiye için tehlike PKK’dır. PKK’yı hedeflemek varken IŞİD’i hedeflemek doğru hedeften sapmak olur. Bütün ağırlığımızı, dikkatimizi içte ve dışta PKK’ya vermek durumundayız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Haziran 2016> Daha Fazla

Hükümet Türkiye’de İsrail karşıtlığını tamamen ortadan kaldıracak bir tutum içinde olmalı. Ermeni karşıtı, Ermeni aleyhtarı propaganda da tamamen kalkmalı. Ermeni sevgisi, Yahudi sevgisi, Rum sevgisi bütün Türkiye’de hakim olsun. Onlar bizim kendi evlatlarımız, bizden ayırdılar onları; ve bu suni bir ayrılmadır.
Münafığın vasfı gerçeği ters yüz etmesidir. Mümin muttaki tertemiz insanları kendince çok kötü göstermeye çalışır; ama alçakları, homoseksüellik yapan derin devlet mensuplarını, katilleri, pislik adamları da sözde çok iyiymiş gibi gösterir.
Münafık, müminde çok keskin bir dikkate vesile olur. Onun tedbirli olmasına, şuurunu açmasına, sevabının çok artmasına vesile olur.
Mümine yapılan her şey hayırdır. Münafığın kendine hayır zannettiği her şey de ona şerdir. Yani ne yapsa onun aleyhine olur.
Münafık demagojiye çok açıktır, lafı evirir çevirir. Dilini eğip büker. Cümleleri bozmada, mantığı bozmada şeytani bir maharete sahiptir.
Münafık ölüdür zaten, yani akıl hastasıdır. Gözlerini akıtarak ve ölüyü andırır tarzda pis, bön ve boş bir bakışla bakar. Müminin bakışlarında nur vardır, ışık vardır, güzellik vardır, sevgi vardır.
Allah Ay’dan bahsediyor, görüyoruz. Yıldızlardan bahsediyor, görüyoruz. Münafıktan bahsediyor, münafığı da göreceğiz. Kafirden bahsediyor, kafiri de göreceğiz. Veliden bahsediyor, veliyi de göreceğiz. Kuran'da bahsedilenlerin hepsini göreceğiz inşaAllah.
Münafığın gözünde hain kirli bir uygulama vardır. İstediğinde ağlar, istediğinde bön bön bakar, istediğinde rahatsız olduğunu belirtmek için ölüm baygınlığı geçiriyor gibi hayvanda bile olmayan iğrenç, anlamsız bir bakışla etrafına bakar.
Şimdi Şii-Sünni birbirlerini kırıp geçiriyorlar. Bir kısmı birbirlerine acayip kinliler. Ama daha sonra Mehdiyetle hayret edilecek şekilde kardeş olacaklar. Vahabiler de öyle, çok coşkulu kardeş olacaklar hepsi.
Münafığın ruhunda gasp, hırsızlık ve onu meşru gösterme eğilimi vardır. Nereye gitse ruhunda bu vardır. Küfürde de hırsızlığa yatkındır, Müslümanların içinde de hırsızlığa yatkındır. Vazgeçilmez vasıflarından bir tanesidir.
Türkiye'ye yapılan bir hareketten bütün dünya etkilenir. Türkiye'yi bölmeye kalkarlarsa dünya ortadan bölünür. Ay bölünür, Güneş bölünür, her yer bölünür. Paramparça olur. Canlı hiçbir şey kalmaz. Kıyamet kopar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafığın yüzünde kin ve nefret ifadesi vardır. Şeytan ona söylediğinde bunu hemen uygular. Mesela şeytan, “Yüzünü ekşit” diyor, “Yüzüne o donuk ifadeyi ver”, “Lanet bir surat oluştur.” Münafık bunları hemen yapar. Müslüman utanır, yüzünde çirkin bir ifadeden çekinir. Allah’a sığınır. Münafık bunu seve seve yapar, hemen yapar.
Münafığın delilik derecesinde yalan söyleme özelliği vardır. Sürekli atar. Dikkatlice dinlenirse bilmediği bir konu yoktur münafığın, hemen atar, yani sürekli yalancıdır.
Münafık şeytana karşı saygılıdır, ona teslim olmuştur, ona karşı hürmetlidir. Yani dediği bir şeyi iki kere söyletmez, hemen yerine getirir. Ama Kuran’ın hükümlerine, Peygamber (sav)’in hükmüne şiddetle karşıdır.
Münafık hayret edilecek bir reflekse sahiptir. Şeytanın söylediğini dakikasında, saniyesinde yerine getirir. Ama Allah’ın dediğini yapmaz, Kuran’ın dediğini yapmaz. Peygamber (sav)’in dediğini yapmaz. Çünkü asidir. Münafık şeytana karşı boyun eğicidir.
Münafık, Müslüman’ın Kuran’la anlattıklarına tabi olmaz ama şeytan söylediğinde hemen yapar. Şeytan bir karaktersizlik bir ahlaksızlık mı fısıldadı, hemen yapar. Hiç tereddüt etmez münafık.
Müslüman’ın tatili olmaz. Suriye’de, Irak’ta Müslümanlar böyle boğazlanırken, Afganistan’da Müslümanlar mahvedilirken, Mısır’da Müslümanlar perişanken, İslam âlemi dehşet içinde yaşarken bizim istirahata ayıracak vaktimiz olmaz. Hatta konuları anlatırken bile öncelik sırasını en acil konulara vermek gerekiyor.
Her ülkeyle barış içinde olalım. Savaştığımız, kavga ettiğimiz, küstüğümüz, darıldığımız hiçbir ülke olmaması lazım. Ülke halkları masumdur. O yüzden her ülkeyle dost ve kardeş olmamız gerekir.
Dargın olduğumuz hiçbir ülke olmaması lazım. Çünkü bizim ülke halkları ile alıp veremediğimiz yok. Sorun derin devletlerle oluyor.
Avrupa’nın PKK’yı desteklemesinin nedeni PKK’nın kadın haklarını savunuyor olması, özgürlüğü savunuyor olmasıdır. PKK, “Kadınlar istediği gibi giyinsin, özgür olsun, karışmayalım” diyor ve “Kadınlar daha çok siyasette görev alsın” diyor. Bunları Türkiye’nin demesi gerekiyor.
Münafıklık yüzyıllardan beri, hatta binlerce yıldan beri müminleri kemiren, mahveden bir sistemdir. Bu konu hallolduğunda müminlerde bütün dünya çapında muazzam bir ferahlama olacaktır.
Münafık önemli görmediği kişileri hedef almaz. Onun seçtiği bir liste vardır. En başta peygamber, sonra sahabelerin ileri gelenleri. Bir veliyse, mesela o veli olan kişi ve veli olan kişiye en yakın olan kişiler, en güvendiği kişiler, onları doğrudan hedef alır münafık.
Tarih içinde hep münafıkların hep birinci derecede peygamberi hedef aldıklarını görüyoruz. Sonra müminleri hedef alırlar.
Kendini tanıtmak, kendini ünlü yapmak, güç sahibi yapmak münafığın en büyük hedeflerindendir. Bundan dolayı münafık Müslümanları hep ekarte etmek ister, öne geçmek ister. O yüzden de hep peygamberi hedef alır.
Münafık bir şeytan-ı dessastır. Şeytanla iç içe olan, şeytanın vücudunu kapladığı bir mahluktur. Ve ruhu sürekli anarşi içindedir.
Münafığın müminin sevabına vesile olma gücü çok çok yüksektir. Mesela küfrün birse münafığın milyondur.
Müslüman’ı en çok münafık heyecanlandırır, şevklendirir. Kitaplar hazırlanmasına vesile olur, daha zenginliğe vesile olur, daha gösterişli faaliyetlere vesile olur, atağın hızlanmasına vesile olur. Müslümanların daha teknik ve akılcı düşünmelerine sebep olur. Münafık, meskenet ve ataleti tamamen siler.
Münafık mümine müthiş heyecan verir, müthiş şevk verir, azmini artırır, gücünü artırır. Güce olan talep daha da çoğalır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafık, Müslümanların aleyhine olmayı, onlara kin ve öfke duymayı faydalı bir şey zanneder. Halbuki o kin ve öfke onu yaşlandırıp, çökertip, hastalandırıp, helak eden bir sistemdir.
Münafık hizmetini gösteriş için yapar, desinler diye. Başarılı olmak ister yani adının duyulmasını ister. Allah için yapmaz, sükse için yapar.
Münafıklar kendi o pis felsefeleri için, o ahlaksız düşünceleri, o gaddar ruhlarının geliştirdiği pis siyaset için kendilerince peygamberleri, imamları da yönlendirmek istemişlerdir.
Münafıklar, her şeyin hep kendi lehlerine olmasını ister. O zaman huysuzluk, pislik, ahlaksızlık yapmazlar. Allah, Nur Suresi, 49’da; “Eğer hak lehlerinde ise, ona boyun eğerek gelirler” diyor. Mutlu olarak gelir, neşelenir o zaman. Ama kendi çıkarının tersine ise çirkefleşir, yırtıcı olur, ahlaksızlaşır münafık.
Münafık olmasa müminlerde bitkinlik ve meskenet olur. Münafık heyecan meydana getirir. Güçlü bir savunma mekanizması meydana getirtir.
Müminlerin başarılı çalışmaları münafığı rahatsız eder. Müminlerin arasının bozulmasını ister, bunun için uğraşır. Ama bu işte Müslümanlara dirilik verir.
Samiri ömrünün sonuna kadar tek yaşamıştır. Münafıklarda o bir hayat şeklidir. Müminleri sevmezler, beğenmezler. Kendilerini çok büyük görürler. O yüzden müminlerle konuşmak, onlarla bir arada olmak da istemezler. Yalnız yaşamak isterler.
Müminlerin birbirini sevmesi münafığı çok rahatsız eder. Münafık tek başına bir varlıktır. Müminlerden genellikle uzak olmak ister. Çünkü büyük olduğunu düşündüğü için müminlere kendini layık görmez. Kendini o çok büyük görür.
Münafık sıkıştığında elçiye sığınır, yoksa elçiden nefret eder. Çünkü o büyüklük hissi içinde olduğu için bayağı kinlidir. Ama zor bir durumda ondan menfaat sağlayacağını düşündüğü için geçici olarak ona seviyor taklidi yapar. Yoksa en çok kinlendiği imamdır zaten, birinci hedefi odur.
Münafıklar elçiye, imama sadece kendi çıkarları gerektiğinde değer verirler. Değer veriyor taklidi yaparlar. Saygılı gibi görünürler, seviyor gibi görünürler.
Allah, “Ehlinizi, çevrenizi, sevdiklerinizi cehennem ateşinden koruyun” diyor. Bu dua ile olur. Mümin dua edecek ve sebebe sarılacak. Onları eğitecek, emri bil maruf nehyi anil münker yapacak.
“Ya Rabbi, bana ve bütün Müslüman kardeşlerime” diye dua edilir. Yalnız kendine dua olmaz, çünkü velayette bütün müminleri cehennemden kurtarmak için gayret etmek farzdır.
Bütün müminleri kurtarmak için gayret etmek ve dua etmek velayetin gereğidir.
Baktınız ki bir şeytan fısıltısı, kalbinizde bir karartı yaptıysa, kalbinizde bir rahatsızlık yaptıysa belli ki şeytandandır. Neşenizi kaçırdıysa, şevkinizi, heyecanınızı kırdıysa bilin ki şeytandandır. Hemen Allah’a sığınacaksınız. Ve Kuran’la onu tamir edeceksiniz.
Müslüman’a karşı suizan yahut şeytandan gelen bilgiye inanmak mümini tahrip eder ve adım adım İslam’dan uzaklaştırır. Allah esirgesin cehenneme doğru yaklaştırır.
Fasıktan bir haber geldiğinde mümin onu, doğrusu nedir diye araştırıp soruşturacak. Körü körüne inanmayacak. Velev ki varsa bir yanlışlık onu da yine Kuran’la, İslam’la izale edecek.
Türkiye’de homoseksüel propagandaya asla izin verilmesin. Homoseksüelliğin savunuculuğunu yapan, onlarla bağlantısı olan kişilerin özellikle devletin yüksek kademelerinde göreve getirilmesi son derece tehlikeli olur. Çünkü İngiliz derin devleti bu tiplerle hemen bağlantıya geçiyor ve kontrolleri altına alıyorlar.
Münafık insanlardan nefret eder ama gizlice kendini beğenir. O karanlık dünyasında tek başına yaşamak ister.
Müminde hep, “Ne güzel, Allah’a şükür, elhamdülillah” vardır, “maşaAllah” vardır, “inşaAllah” vardır. Münafıkta hep ret vardır, hep itici bulma vardır. Hiçbir şeyi beğenmez.
Ayette şeytan, “Onları şükredici bulmayacaksın” diyor. Münafığın özelliğidir. Münafık şükretmeyi bilmez. Kanaatkar değildir. Allah ne güzel yaratmış demez. Her şeyde o pis ruh, şeytani ruh devreye girer.
Müslüman sürekli iyilik peşindedir, hep gönül alıcıdır, iyidir. Münafık ise hiçbir şeyi beğenmez. Her şeye bir kusur bulur. Yani şükredici değildir.
İsyankarlık, anarşistlik, azgınlık münafık ruhunun vazgeçilmez özellikleridir. Şeytanla aynı özdeştir. Şeytan münafığın mürşididir.
Şeytan müminlerin huzuruna, başarısına çok haset eder. Müminlerin güzelliği, sağlığı sıhhati, başarısı, yetenekleri, ataklığı münafığın aynı şeytanda olduğu gibi çok ağırına gider. Onun için sürekli bir yerden becerebildiği kadar zarar vermek ister.
Münafık çok şirret ve çirkeftir. Züppeliğe çok yatkındır. Asilik, çakallık, isyankarlık; şeytanda olan bu kötü yapı münafığın ruhunda da vardır.
Münafığın en mühim özelliklerinden birisi sivri dilini çok çirkin kullanmasıdır. Pisliğin, fitnenin akışı oradandır, dilindendir.
Münafığın şeytani bir enerjisi vardır. Hiç kesintisiz pislik yapar, aynı şeytan gibidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2016> Daha Fazla

Bazı televizyon kanallarında kadınları özellikle kavgacı, hırçın, saldırgan, güvenilmez, ağzı bozuk, sinirli, cazgır gibi gösteriyorlar. Bu çok ürkütücü. Halbuki kadın dünyanın en güzel süsüdür.
Mehdiyet’i hiç kimse durduramaz. Allah’ın kararı bu, Allah’ın kaderi; durduramazsın. Çırpındıkça Allah’a karşı yakışıksız bir tavır sergilemiş olursun.
Mehdiyet ahir zamanın en hayati konusudur. Irak’taki, Suriye’deki olayların tek sebebi Mehdiyet’tir. İslam alemindeki şu anki heyecan ve kargaşanın tek sebebi Mehdiyet’tir. Dünyanın her yerinde Mehdiyet yeri göğü inletiyor.
Mehdi'yi beklemek atalete sevketmez. Bilakis Mehdi'yi bekleyen ülkeler en şevkli, en başarılı, en atak ülkelerdir. Museviler 3500 yıldan beri Moşiyah Mehdi beklerler, dünyanın en çalışkan milletidir. Hiçbir şekilde de tembelliğe onları itmemiştir. Bilakis şevklendirmiş, başarılı ve atak olmalarını sağlamıştır.
Meyvelerin her birinin içindeki mineraller, vitaminler, şeker oranları, karbonhidrat oranları, kokuları, kıvamları hepsi belirli ve tam olması gerektiği kadar. Tesadüf demek çok büyük zulüm. Kara toprakta böyle bir şey tesadüfen olmaz.
Gelenekçi İslam anlayışına karşı Kuran’ın yeterliliğini herkese anlatmamız gerekiyor. Aksi halde Afganistan gibi, Suriye gibi, Irak gibi olmamız işten bile değil, Allah esirgesin. Bu konuda vakit kaybetmek çok tehlikeli olur. Osmanlı’yı yıkan gelenekçi İslam felsefesiyle yeniden dirilmek mümkün değil.
Türkiye’nin dünyanın sevgi merkezi olması lazım, sevgi öğretmenlerinin okulu olması lazım. Merhameti, şefkati, sevgiyi, dostluğu, kardeşliği, iyiliği, güzelliği, temizliği dünyaya bizim anlatmamız lazım.
Her yere kalite hakim olması lazım. Kalitesiz her ülke yıkılıyor. Kalitesiz her toplum yıkılıyor. Kalitenin düşmesi bizim için milli bir tehlikedir.
Türkiye kaliteye son derece önem vermesi, ultra modern olması lazım. İnsanlarımız çok güzel giyinmeli, güzel konuşmalı, güzel yemeli, güzel içmeli. Şehirlerimiz Paris’ten, Londra’dan çok daha kaliteli olması lazım.
Kalitesizlik İslam âlemini sardı. İngiliz derin devleti İslam ülkelerinde kalitesizliği, sıradanlığı müthiş teşvik ediyor; böyle kaba, basit ve akılsız bir nesil istiyor. Görgüsüz, kültürsüz, sanattan uzak, milli şuurdan uzak bir nesil istiyor. Ve bunun için televole kültürünü alabildiğine yayıyorlar.
Amerika ve Avrupa silah stoklarını Müslümanları öldürerek eritiyor. Münafıkların yüzünden bu açmaz devam ediyor.
Dünya fabrikalarında üretilen tüm silahlar Müslümanları öldürmek için kullanılıyor. Münafıklar da ahmakça ve alçakça bu oyuna alet oluyorlar.
İngiliz derin devleti gençleri züppe ve asi olmaya teşvik ediyor. Saygılı, efendi, nezaketli insanları da anormal gibi göstermeye çalışıyor.
Küfrün İslam âleminde münafıkla yaptırmayacağı bir şey yoktur. Münafık alçak ve yancı olduğu için, makam, mevki, çıkar, para peşinde olduğu için, büyüklük ve üstünlük hırsı olduğu ve Allah’tan korkmadığı için, adamlar böyle mahlûkları hemen buluyorlar İslam âleminde Müslümanların başına bela ediyorlar.
İngiliz derin devleti münafıkları kullanarak İslam alemini kontrol altında tutmak istiyor. Münafıklar da çıkarcı ve büyüklük peşinde oldukları için kolayca deccaliyetin hizmetine giriyorlar.
Tarih boyunca birçok Müslüman görünen lider aslında münafıktı ve İslam aleminin parçalanmasına sebep oldular. Ezilmelerine, yıkılmalarına sebep oldular.
Münafıklık iman ve samimiyetin karşısında duramaz. Darmadağın olur. Bu Allah’tan bir mucizedir.
Deccaliyet münafıklığın organize olmuş, dünya çapında gizli devletleşmiş halidir. Dünyadaki en büyük derin devletle şeytan hep iç içe olur. Ve şeytan en tepeden en alta kadar etki ederek bu dev yapıyı yönetir.
Şeytan, cin şeytanlar insanın zihnine etki eder fakat etkisi fludur, münafığınki şedittir. Eğer mümin çok akıllı değilse münafık bayağı musallat olur. Ama aklın karşısında tuzun suda eridiği gibi erir münafık.
Müminlerin birbirini kırıp geçirmesinin nedeni münafıklardır. Onun için karşı ana güç, şeytandan daha şedit olan münafıklardır.
İslam’ın karşısındaki ana güç münafıklıktır. Küfür değildir. Küfür ikinci derecedendir. İslam aleminin mahvolmasının nedeni münafıklardır. Münafıklardan dolayı İslam alemi şu an birleşemiyor. Yoksa hemen birleşir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mayıs 2016> Daha Fazla

Güzelliği yaratan Allah’tır, her şeyi yaratan Allah’tır. Allah’ın dışında güç kuvvet sahibi yoktur.
Sünni tertemiz insan, İslam'ın bütün kurallarına uyan insan. Şii, İslam'ın gereklerini yerine getiren insan. Sarıl birbirine, kardeş ol, dost ol. Niye öldürüp asıp kesiyorsun? Birleşsen bütün dünyaya adaleti yayacaksın, dünyadaki felaketi kaldıracaksın. Dost ol, sevgiyle yaklaş.
Müslümanların, birbirlerini kırıp geçirmelerinin şeytanın bir oyunu olduğunu anlamamaları hayret verici bir durumdur.
Şiiler bayağı yiğittirler. Sünniler tertemiz insanlar. Birbirleriyle savaşmaları için hiçbir neden yok, sıfır. Direkt şeytanın oyununa geliyorlar. Hz. Mehdi (as)'ın zuhuruyla, onun bir kaç kelime konuşmasıyla mesele hallolacaktır.
Cenab-ı Allah hep böyle dikkati çekmeyen, insanların saldırdığı, insanların alçakça tuzak kurduğu, zulmetmeye çalıştığı, yalnız sanılan insanları başa geçiriyor. Ve onlara cennetini açıyor. Bu, Allah’ın kanunu. Hz. Mehdi (as) da insanların hiç ummadığı ve bağnazlar tarafından yanlış yolda gösterilen bir kişi olacaktır.
Bol bilgi değil; bilge, erdemli olmak, olgun olmak çok önemlidir.
Savaş zordur, kavga zordur, pislik kötülük zordur, zulüm zordur. İnsanlara acı çektirmek zordur. Bunlar çok iticidir. Sevgi, dostluk, kardeşlik, ferahlık, zenginlik, bereket bunlar zevkli ve güzel şeylerdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2016> Daha Fazla

Şeytan müminin oyuncağıdır. Şeytanlar Hz. Süleyman (as)'a hizmetçi olmuş durumdalardı, ne diyorsa yapıyorlardı.
İngiliz derin devletinin mensuplarının birçoğu gizli manyak, akıl hastası, ruh hastası adamlardır. Şeytanla hakikaten transa geçiyorlar ve cinnet geçiriyorlar. Şeytandan akıl almaz korkuyorlar.
Darwinizm doğrudan Allah’ı inkar eden bir felsefedir. Kainatın tesadüfler sonucu yaratıldığını söyler. Belanın, huzursuzluğun, uğursuzluğun kaynağı Darwinizm’dedir. Bunun mutlaka düzeltilmesi lazım.
Münafığın nihai amacı Müslümanların dağılmasıdır ama çok amaçlı saldırır. Peygamber (sav)’in buna yaptığı müdahaleyle hem cihadı çok mübarek olur, bereketli olur hem Müslümanların gücü kat kat artar.
Münafık mümin için rahmettir, kendisi için de felakettir. Münafık müminin cennetini genişletir, velayetini çoğaltır, makamını yükseltir. En çok makam yükseltme etkisi münafıktadır, sonra kafirdedir.
İngiliz derin devleti deşifre olduğunda, üstündeki örtü kaldırılıp pisliği göründüğünde, ilimle irfanla, bilgiyle, kültürle ne kadar rezil bir sistem olduğu delillendirildiğinde gücü sıfıra gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2016> Daha Fazla

Biz İslam’ın hayatın ta kendisi olduğunu gösterdik. Dans, gülme, neşe, para, zenginlik güzel olan her şey Müslümanlar içindir.
İslam’ın itibarlı, aydınlık, gerçek yüzüyüz. Güzellik, modernlik, zenginlik, neşe, eğlence asla Müslümanların olamaz diyorlardı. Bu yanlış inancı tamamen yıktık. Hepsi Müslümanların hakkıdır.
İslam adına müslümanları gettolara kapatan, kendi içinde çürüyen bir sistem oluşturmuşlardı. Biz İslam’ın hayatın kendisi olduğunu gösterdik. Dev ve acımasız bir oyunu, Müslümanları kilitleyen, çok küçük dar bir alana, gettolara hapseden oyunu yerle bir ettik. “Müslümanlar her yerde” dedik. “İman her yerde, Allah her yerde” dedik.
Parçalanma demek, düşmanlık demektir. Sevginin bitmesi demektir. Birleşme demek sevgi demektir. Allah bir olmayı, birleşmeyi sever.
Münafıkta, münafıklığa hizmette delice bir enerji vardır. Ama İslam’a hizmette çok tembeldir. En ufak bir katkıda acayip ıstırap çeker. Göz boyamak için yaparken bile çok canı yanar. Bir gram bile İslam’a Müslümanlara fayda vermek istemez.
Münafık münafığı çok rahat bulabilir. Ama “kendi aralarındaki çatışmaları şiddetlidir” diyor Cenab-ı Allah. Münafıklar kendi aralarında köpek gibi kapışırlar.
Münafıklar Müslümanlardan ayrıldığında hemen bir araya gelir, klan halinde yaşarlar. Münafık küfür ile yapamıyor, sıradan insanlarla yapamıyor veyahut gelenekçi Müslümanlarla da yapamıyor; ancak kendi aralarında yaşayabiliyorlar.
Münafıkların zincirleme birbirlerini bulma güçleri vardır. O büyük bir mucizedir. Yani münafıklar klan halinde yaşarlar, birbirlerinden ayrılmazlar.
Derin devletler şeytan gibi adamları bulmada uzmandır. Münafık bulma uzmanıdırlar.
Münafıkları dünya çapında organize eden İngiliz derin devletidir. Çünkü münafığın müthiş bir şeytani zekası oluyor. Bunlar da münafığı elleriyle koymuş gibi seçip buluyorlar ve onları her türlü istihbaratta, her türlü fitnede Müslümanların aleyhine kullanıyorlar.
Komünizm berbat bir sistemdir. Allahsız, Kitapsız, maneviyatsız, ruhsuz, çok çirkin ve acımasız bir sistemdir. Stalinist, terörist, komünist anlayış, cinayetin, kanın, ıstırabın, acının, zevksizliğin, pisliğin, rezilliğin, sapıklığın oluk gibi aktığı bir sistemdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2016> Daha Fazla

Dünyayı artık akıl yönetecek. Akılsızların yönetmesi duracak. Akılsızlardan oluşan İngiliz derin devletinin felaketi gidecek, akıllılardan oluşan Mehdiyet’in gönül bağlıları gelecek.
Alevi demek Hz. Ali (ra)’ı seven gönül dostları demektir. Alevi demek sevgi insanı demektir. İnsanları, hayvanları, bitkileri seven yüce insan demektir. Alevi-Sünni tabii ki kardeştir. Aleviler candır.
Sezdirmeden küfrü ezmek, sezdirmeden Müslüman’ı desteklemek çok zordur. Bu da muazzam bir sanattır, Allah’ın gizli sanatlarındandır. Bilinmeyen bir sanattır. İyi düşünülürse müthiş bir olaydır.
Allah hiç sezdirmeden ezer, sezdirmeden de sevip-destekler. Kuran’da onu çok vurguluyor. “Müminlere hiç ummadıkları yerden rızık veririm, onları desteklerim” diyor. Küfür için de, “Hiç ummadıkları yerden ezerim” diyor.
Allah yanlılarını Allah sezdirmeden korur. Allah düşmanlarını da Allah sezdirmeden ezer. O sezdirmeme müthiş bir sanattır. O sezdirmemeden dolayı imtihanın sistemi oturuyor.
İnsanlarda akıl eksik olup zeka çok olabiliyor. Kültür bilgi çok oluyor, çevresi, imkanları geniş oluyor. Ama Allah’ı anlama ve Allah’a saygı duyma, Allah’ı sevme gücü yüksek vicdanlılarda olabiliyor.
Münafığın özelliğidir etrafındakileri kötüler, kendini yüceltir. Herkesi kötüleme özelliği vardır.
Münafık yarı deli gibidir yani aklı gitmiş bir mahluktur. Nefsine teslim olmuş bir hayvan gibidir. Patavatsız, münasebetsiz, dangalaktır. Ama kendini çok zeki, akıllı zanneder.
Münafık hep vicdan adına, dürüstlük adına çıkar. Sorduğunda işte “Ben içi dışı bir adamım, içimden geçeni söylüyorum.” Halbuki ahlaksızlık yapıyor. Nezaket denen bir şey vardır, münafık odun gibidir.
Münafık çok patavatsız olur. Nezaket bilmez, adap edep bilmez, küttür. İlgili Kuran ayetlerine dikkat ederseniz akıllarına gelen ilk şeyi söylüyorlar. Şeytanın ilk fısıltısını söyler münafık.
Münafık çok akıllı ve bilgi sahibi olduğu iddiasındadır, oysa çok patavatsız, akılsız ve kabadır.
Mümini güçlendiren, münafıklardır. Yoksa müminin cennetteki makamı yükselmiyor. Münafığın densizlikleri, oyunları, kurnazlıkları, kahpelikleri, kalleşlikleri olmasa müminin makamı belli bir derecede yükselebilir. Ama münafıkla çok yükselir. Kafirle bir yükseliyorsa münafıkla milyon yükselir. Çünkü münafık çok daha eşeddir.
Münafıkların en büyük ahlaksızlıklarından biri peygamberi haşa adaletsiz göstermektir. Münafıkta hep isyan ruhu vardır, şeytani bir kafa vardır.
Münafıkların fitnelerinin Kuran ayetleriyle deşifre edilmesi onların etkisiz hale gelmesini sağlar. Müminler bunu mutlaka yapmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2016> Daha Fazla

Kendini büyük görme, küstahlık yapma, kendini överken de karşısındakini vicdanen yahut merhamet yönünü eksik gibi gösterme münafığın özelliğidir. Kendini hep mağdur gösterir, mümini de insanları mağdur eden olarak gösterir. Böyle bir ahlaksızlığı vardır.
İslam'ı iyi tanıyan birisi halim olmanın güzelliğini bilir. Hz. İsa Mesih halimdi. Hz. İbrahim (as) halimdi, Allah halimliğini övmüştür. Yahya (as) halim bir evlattı. Peygamberimiz Resulullah (sav) halim bir insandı. Mümin halim selim olacak.
Gençlerin epey bir bölümü asiliğe, züppeliğe özeniyor. Öyle olmaz. Saygılı, halim, nezih olacak. Kalbi, ruhu onlar dinlendirir. Öyle züppelik, kafa tutmalar, asilik, anarşist kafa bunlar çirkin ve itici şeylerdir, çok rahatsız edicidir.
Münafık ayetleri, küfür ayetleri müminlere yöneliktir. Küfür ve münafıklar bu ayetlerden etkilenmez. Mümin etkilenir. Müminin kalbinde derin etki yapar, imanını artırır. Münafığın da kinini ve öfkesini daha artırır. Mümin kendini düzeltir, kafir ve münafık daha beter hale gelir; daha sinsi, daha azgın olur, daha kalbi kararır.
Münafık ayetleri, inananların kalbinde derin bir etki oluşturur, kalpleri yumuşar. Münafıkların ise içte içe kinini ve nefretini artırır.
Münafıklar sürekli ölüm korkusu, gençliğin gitme korkusu ve hastalanma korkusu içerisindedir. Ölümden nefret eder, hep o dehşeti yaşarlar.
Cehennem vahşi, deli bir hayvan gibidir. Hep böyle ezmek, yakmak, yıkmak, azap vermek ister. Küfre karşı, münafıklara karşı saldırgandır.
Münafık yüzüne pis, iğrenç bir ifade verir. Suratında lanet bir ifade olur. Ayette, “Kaşlarını çattı” diyor Allah; donuk, abus bir suratı vardır. Allah’ın ona mührüdür o.
Münafıkların yüzü çok berbattır. Bitap, donuktur. Şeytanla bağlantıda oldukları için adeta kükürt kokar onlar. Görüntüleri şizofrendir.
Münafık ahmak bir mahluktur. Allah aklını almıştır. Allah onu sürekli aşağılar. Fakat o akılsız kafasıyla hala Peygambere, müminlere zarar vermek için bir fırsat çıkacak mı diye bekler. Her seferinde rezil olur yine bekler, yine rezil olur yine bekler.
Münafıkların her konuşması fitne kokar, hep pisliktir. Hep küstahtırlar. Peygamberin aklına, yeteneğine, gücüne, imkânlarına, başarısına hep haset gözüyle yaklaşmışlardır. Ve bu hasetle kendilerince hep çelme takmaya çalışmışlardır, her seferinde de kendileri rezil rüsva olmuşlardır.
Münafıklar Peygamber (sav)’e karşı hep zekayla yaklaşmaya çalıştılar. Peygamberimiz (sav) aklıyla üstün gelerek onları her seferinde rezil rüsva etti.
Rusya’yla arayı düzeltelim. Rus Milletiyle, Rus devletiyle bütünleşip kardeş olalım, dost olalım. Rus halkı mazlumdur, terbiyelidir, saygılıdır, mütevazıdır, sevecendir, güzel insanlardır. Rus derin devletinin verdiği zararlara el birlik tedbir alalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2016> Daha Fazla

Münafıklar her devirde Müslümanların başını belaya sokmuştur. Libya'da, Suriye'de ve Irak'ta da küfürle iş birliği yaparak Müslümanları mahvettiler. Halen de devam ediyorlar. Mısır'da darbenin oluşmasını sağlayanlar da münafıklardır. Müslümanları birbirine kırdıranlar yine münafıklar. Libya'daki olayların kökeninde de yine münafıklar vardır.
İslam aleminin ezilmesinin nedeni münafıklardır. Mazlum Müslümanları küfürle ittifak ederek eziyorlar. Münafıklar Müslümanların yerlerini söylüyorlar, Müslümanların bombalanmasını sağlıyorlar. Müslümanların aleyhine küfrü, zalimleri teşvik ediyorlar.
İngiliz derin devletinin bütün gücü münafıklara dayanıyor. Münafıklar olmadığında adım atamazlar.
Nefsi en ağır suçlarla itham etmek lazım. Münafıklıkla itham edeceksin, yanlışlıkla itham edeceksin, dalaletle itham edeceksin. "Her türlü yanlışlığı yapabilirsin." diye nefse sürekli bilgi gitmesi gerekir ki nefis azgınlaşmasın, Müslüman’ın tersine hareket etmesin.
Münafık ayetlerini hep müminlere anlatıyoruz. Mümin kendi üzerine alınmazsa o münafık alameti olur. Eğer alınıyorsa o da mümin alametidir. Çünkü Müslüman nefsini temize çıkarmaz. Nefis daima kötülüğü emredicidir.
Münafık, Müslümanların zor duruma gelmesini, her yönden Müslümanların çökmesini bekler. Güçlüyken saldırmaz. Nasıl böyle vahşi hayvanlar saldırmak için zayıf anı kollar, münafık da zayıf anı kollar ki saldırabilsin. Ona göre ekibini de hazırlar.
Münafıklar, Müslümanların belaya uğramasını haince sabırla beklerler. Münafıklar için, zor zamanda vurma esastır.
Münafık mümine güç verir, ataklık verir, ufuk genişliği verir. Öbür türlü müminde meskenet olur, güç kırılması olur.
Münafık müminin çok tetikte, dikkatli ve itinalı olmasını sağlar. Ufkunu açar. Mümin nasıl mücadele edeceğini daha iyi görür, riski daha iyi kavrar. İslam’ın, Kuran’ın kıymetini daha iyi anlar. Müslümanlara olan sevgisi daha artar.
Mümin velayet makamını münafıklarla alır. Peygamberlerin dereceleri münafıklara sabır ve onlarla mücadele sayesinde yükselir. Zihni açar münafık, mücadele azmini artırır, şevki artırır, Müslüman’ın çok dikkatli ve tetikte olmasını sağlar.
Peygamberimiz (sav) hep güzel konuşuyordu, hep mütevazı davranıyordu. Münafıklar da hep züppe karşılık veriyordu, büyüklük peşindelerdi.
Hayâ müminde olur, münafıkta hayâ olmaz. Son derece arsız ve pişkindir. Müminde mahcubiyet duygusu vardır, hayâ vardır, hicap vardır. Münafıkta insani hiçbir incelik ve bir ifade olmaz. Suratında, tavrında hayvani bir ifade olur.
Münafığın hedefi hep boştur. Boş düşüncelerle, boş bilgilerle uğraşır, boş şeyleri okur, boş şeyleri takip eder, sonunda da cehennemin dibine düşer. Mümin hep hikmeti, özü, gerçek bilgiyi arar. Kuran'la mutabık olan bilgiyi arar.
Bir ilim Kuran'a dayanmıyorsa ilim değildir o, hiçbir şey değildir. Kuran tasdik etmiyorsa onu, o ilim değildir.
Münafık küstah, ahlaksız, haysiyetsiz olduğu için müminlerin kendine benzememesi onu kızdırır. Ve Müslümanlardan o yüzden nefret eder. Onları hep akılsız görür, kendini müthiş akıllı görür. Şeytandan aldığı ilhamdan kaynaklanır bu.
Münafık kendini yüksek gördüğü için müminleri akılsız ve düşük imanlı zannediyor. Müminlerin, kendisi asi olmaması, küstah olmaması, saldırgan olmaması, oyuncu veya yalancı olmaması münafığın acayibine gider.
Bizim inancımıza göre Kuran’la mutabakat halinde olan ilim ilimdir. Kuran’ın desteklediği ilim ilimdir. Kuran’a zıt olan ilim Müslüman için geçerli değildir.
Münafık ve kafir okuduğu kitaplardan öğrendiğini zanneder. Cahiliye kafasıyla bakan Allah’ın öğrettiğine inanmaz. Bilgiyi Allah’ın verdiğine inanmaz. Ve cahiliye ilmine esas ilim gözüyle bakar. Halbuki Müslümanları ilgilendiren asıl ilim Kuran’daki ilimdir.
Allah derin imana bakar, Kendisi’ni çok seviyor mu, sevmiyor mu? Derin imanla iman ediyor mu, etmiyor mu? Sadece ona bakar. O varsa tamam, başka bir şeye gerek yoktur.
İman, derin iman bütün mesele budur. Yoksa bilmişlik yapmak, çok kültürlü olmak, sekiz dil bilmek, bütün entel dantel kültürünü su gibi ezberden okumak, anlatmak sıfırdır. Hatta itici gelir insanlara o, kızdırır. İnsanlar hikmet insanlarını sever, derinlik insanlarını sever, derin imanlı samimi insanları severler.
Bazı Müslümanların, "(Mehdi'yi) beklemeye gerek yok." demeleri yanlıştır. Mehdi (as)’ın beklenmesi bir sevgi ifadesidir.
Samimiyet çok hayatidir. Yoksa sabahlara kadar da anlatırız, hiçbir şey olmaz. İhlasla anlatılan on dakikalık bir anlatım bütün dünyayı sarsar.
İslam’ın hakim olmasını isteyen çok derin imanlı olacak. Çok ihlaslı ve çok samimi olacak, müthiş derinleşecek. Allah’ın onu izlediğini bilecek. Allah’ın olayları nasıl geliştirdiğini de seyredecek.
Müslüman son derece halim olacak. Çileye sabreden, zorluklara sabreden, acıya sabreden olacak. Gevşeme ve üzülme Hakk-ul yakin imanda olmaz.
Derin imanlı çok az sayısı olan bir topluluk olsun İslam dünyaya hemen hakim olur. Bütün mesele derin imandadır. İnsanların gayretine bağlamıyor Allah, insanların imanına, samimiyetine bağlıyor.
Allah bir ülkede iman eden biri olduğunda onu hemen görür. Çünkü Kendisi yaratıyor. Ve olaylar hep o insanın çevresinde ona göre gelişir. Allah’ın en önem verdiği derin imandır, çok fazla çalışma değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti bir çok savaşta Amerikan ordusunu kullanıyor. Amerikan ordusu ise dünyada intihar oranının en yüksek olduğu ordudur.
Şeytan Allah'ın dediğinin dışına çıkamaz. Cinler de Allah'ın dediğinin dışına çıkamaz. Hızır (as) da çıkamaz. Her şey Allah’ın iradesi ve kontrolü altındadır.
Masonluk beş bin yıldan beri Hz. Mehdi (as)’In çıkışına hazırlanıyor.
Allah şeytanın insanlar üzerindeki büyüsünü kaldırsın, deccalın büyüsünü kaldırsın. Allah deccalı kahrı perişan etsin. Müslümanları dünya çapında muzaffer etsin.
Birçok insan dünyanın gerçek mahiyetinin farkına varmıyor. Dışarıda renk, ışık, ses yok. Beynin içinde, gözü olmayan ruh rengarenk dünya görüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2016> Daha Fazla

Münafık alametleri anlatıldığı halde eğer münafık kendini düzeltmezse cehennemin dibine doğru yol almaya devam eder. Cehennemi alabildiğine genişler.
Münafıkların müminlere yaptıkları ahlaksızlık, haysiyetsizlik, kabalık, pislik, nobranlık, enaniyet onların cehennemini genişletir. Mümin bundan kazançlı çıkar; kafir kaybeder, münafık kaybeder. Ama çok büyük kayba uğrar.
Allah istese küfrü yaratmazdı. Müminin cennetinin gelişmesi için münafık ve kafir gerekiyor. Onlar olmadan müminin cenneti genişlemiyor. Manevi makam alamıyor. İlla ki münafık ve kafir gerekiyor. Kafir ve münafığın da cehenneminin genişlemesi için Müslüman gerekiyor. Yoksa o da genişlemez.
Münafık, "Vazgeç" demekle vazgeçmez. "Vazgeçtim" der yine devam eder. Bir nevi şeytan-ı dessastır; desiseci bir şeytandır. Ve sürekli takip edilmesi gerekir.
Münafık, sayılarının ve maddi güçlerinin çok olmasından dolayı kafirleri ilahlaştırır. Çünkü o insani güce inanır, Allah'a inanmaz. O yüzden derin devletlerin yancısı olur.
Kalbinde hastalık olan da münafığa benzer. "Aman" der, "Ben bu hastalığı hemen düzelteyim." Münafık alameti belirir, "Aman, hemen kurtulayım." der mümin. Onun için bu ayetler biz müminleri ilgilendirir. Kafir, münafık güler geçer, kaale dahi almaz.
Mümin kendi kendine şüphe edecek, münafık alametini kendinde arayacak. Çünkü mümine etki eder bu. Münafık zaten ayetlerle alay eder. Mümin kendine çeki düzen verir; "Aman aman. Allah esirgesin, benzemek durumunda kalabilirim, benzeyebilirim." diye çok korkar.
Münafıklar mikroptan aşağı özel yaratılmış bir mahlûkattır. Müminlerin yanında kendilerini garantide görmezler, hep şüphe içindedirler. "Derin devletin adamı mı olsun, Müslümanların yanında mı sığınsın kalsın?" Bütün ömrü o şüphe içinde geçer. Ayette Allah bildiriyor, "Ne onlardandır ne sizdendirler."
Münafıklar derin devletlere hizmet eden şeytanlar konumundadır.
Münafık dünyaya delice bağlı olduğu için yaşlanmaktan ve ölümden çok korkar. Ahirete inanmadığı için onun ilahı dünyadır, nefsidir. Halbuki Müslüman Cenab-ı Allah'a kavuşmayla iftihar eder. Gençlik de bir nimettir yaşlılık da bir nimettir.
Münafığın ilahı kendi nefsidir. Nefsini büyütmek ve yüceltmek, başka bir şeyin peşinde değildir. Ve bir nevi delidir, yani psikopattır, homoseksüel ruhlu bir manyaktır münafık.
Dünyada silah ticaretine ayrılan paranın sadece binde beşiyle ölüm sınırındaki 66 milyon aç çocuk kurtarılabiliyor. Deccalin, şeytanın amansız hakimiyeti burada görülüyor.
Mümin metafiziktir. Bir insan gerçek imana ulaştığında, samimi olduğunda garip bir şekle bürünüyor. Melekten üstün oluyor. Mesela duası kabul oluyor. Böyle samimi müminler 11 kişi olsalar dünyaya hakim oluyorlar. Görevliyse öldürülemiyor. Çok garip bir şey bu. Özel olarak korunuyor. Etki gücü çok yüksek oluyor. Onun olduğu yerde insanlarda müthiş bir iman coşması, gelişmesi oluyor.
Mısır cezaevlerindeki tutuklulardan cinayet işlememiş olanlar ya serbest bırakılsın ya da sınırdışı edilsin. Cezaevlerinde havalandırma yok, sıcaklık gittikçe yükseliyor, bu şartlarda yaşayamazlar.
Münafığa ne tür iyilik yapılırsa yapılsın, hangi imkan verilirse verilsin onu ahlaksızlık ve pislik için kullanır. Mümin de hep hayır ve güzellik için kullanır. Ufacık bir şey versen mümin hayra yönelik kullanır.
Mümin elindeki imkanları İslam’ın hayrı için kullanır. Münafık ise fitne çıkarmak için, küfürle bağlantı kurmak için kullanır.
Münafıklarla ilgili ayetlerden mümin etkilenir. Kişi etkileniyorsa o münafık olamaz. Ama münafık bu ayetlere güler, hiç etkilenmez. Umurunda da olmaz, azgınlığı, şeytanlığı daha da artar. Saldırganlığı, kindarlığı daha da artar.
Mümin hep dürüstlükle, samimiyetle, iyi niyetle, tevazu, mazlumluk ve yumuşak huyla yani halimlik ve itaatkarlıkla yaşar. Münafık tam tersidir. İsyankar, asi ve anarşist ruhludur.
İmam Mehdi (as)’ın bir medrese eğitimi yoktur. Bir alime, hocaya bağlı değildir. İmanıyla, samimiyetiyle etkili olacaktır.
İman, akıl, elinde de Kuran; böyle bir insanla dünya baş edemez. En mühim mesele samimi iman etmek, samimi Allah’ı sevmek, samimi Allah’tan korkmaktır. Onun için öyle züppelik yaparak, çakallık yaparak, işte laf yarıştırarak, laf sokarak İslam’ı hakim etmek mümkün olmaz.
İslam akılla, derin imanla anlatılabilir. Peygamberimiz (sav) üniversite mezunu değildi. Elinde sadece Kuran vardı. Çok samimi imanlıydı, o yüzden çok etkili oldu. İmanıyla ve aklıyla etkili oldu.
Şu an Müslümanların yaptığı tebliğ yönteminde bilgi yeterli değildir, kültür yeterli değildir, modernlik hiç yeterli değildir. Bunlarla olmaz. Derin iman, derin samimiyet, derin akılla olur. En etkilisi budur.
Münafıkta en büyük korku gelecek korkusudur. Her türlü pisliği onun için yapar. Müslümanların yanından kaçmasının nedeni de odur.
Münafık Müslümanların yanında geçici olarak durur. Kendini güvende hissetmez. Çünkü Müslümanlara düşman olduğu için, kinli olduğu için, nefret ettiği için Müslümanlardan kendini güvende hissetmez. Küfürden kendine yer arar.
Kuran’da, münafıklar müminleri akılsızlıkla itham ediyorlar. Münafık kendisi anarşist ruhlu olduğundan, onu üstün görüyor. Müminin itaatkar olmasına da şaşıyor, “O akılsızlar gibi mi iman edeceğim?” diyor. Halbuki itaatli olmak, yumuşak başlı olmak, halim olmak güzeldir.
Münafıklar kendileri isyankar oldukları için müminlerin itaatkar olmasının güzelliğini fark edemezler.
Münafık dünyadaki huzursuzluğunun binlerce katını cehennemde yaşar. Mümin de huzurunun binlerce katını cennette yaşar, tam zıddıdır.
Münafık cehennemde bile fitne arıyor, sürekli rahatsızdır ve hiçbir zaman için Allah’a sığınmaz. Allah o anarşist ruhunu, o deli ruhunu, sürekli rahatsız olan ruhunu en rahatsız halde tutar cehennemde. Mümin de dünyada mutmain olduğu için cennette en mutmain halde yaşar, hiç huzursuzluk yaşamaz.
Cennet şartları mümine göredir. Münafık da tam cehennem ehlidir. Cehennemde sürekli huzursuzdur. Orada da yine kendince pislik yapacak konu buluyor, onu oraya atmaya sebep olan diğer münafıkları arıyor.
Allah yolunda mücadelede fedakar olacaksın. Mesela asker aç, susuz oluyor çıtını çıkartmıyor, fitne çıkartmıyor ama münafık çıkarır. Münafığın en ufak bir şeye tahammülü yoktur. Her şey onun dediği gibi olsun ister. Mümin öyle değildir, nasıl ortalık yatışacaksa, nasıl ortam huzurlu olacaksa ona göre hareket eder.
Münafık için her şey sorundur. Yola çıkması bir sorundur, yemek yemesi bir sorundur, giyinmesi sorundur, hayatı kendine zehir eder. Müminlere de bu pisliği bulaştırmaya çalışır.
Müminin uysallığı, yumuşak başlılığı cennette de devam ediyor. Çünkü muttaki. Cenab-ı Allah’tan ne hayır gelirse ona razıdır, kanaatkardır. Münafık kanaatkar değildir.
Mümin halim oluyor, sakin, uysal ve sevecen oluyor. Kendi menfaatini düşünmüyor. Mesela sıcakta da savaşa gidebiliyor veyahut İslam’a hizmet edebiliyor. Hava sıcak demiyor. Bunalsa da demiyor. Ama münafık der.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2016> Daha Fazla

İslam’ın hakimiyeti için telaş etmeye gerek yok. Allah'ın planladığı bir sistem var, o yavaş yavaş ilerliyor. Hakimiyet bize doğru geliyor, bizler hakimiyete doğru gidiyoruz.
İngiliz derin devleti son derece zavallı bir yapılanmadır. Yani zavallının zavallısıdır. Şeytan son derece güçsüz bir varlıktır. Hiçbirini gözde büyütmeye gerek yok. Gözde büyütülecek olan, büyük olan, en büyük olan, sonsuz büyük olan Allah'tır.
Allah insanların büyük bölümünü çirkin yaratıyor, kimini kısa boylu yaratıyor, kimini çok kilolu yaratıyor. Bu, insanların azmasını engeller. Çok güzel insan nadir oluyor, onlarda da birçok hastalık, dert oluyor. En güzel insanın bile ömrü kısacık oluyor. Yani muazzam bir imtihan ortamı var ve kusursuzca işliyor bu.
Münafıktan tedirgin olmak yersiz. Münafık Allah'ın zavallı bir kuludur, Allah yaratır onu. Kafirden de tedirgin olmaya gerek yok, kafirin hiçbir gücü yoktur. Güç sahibi olan Allah'tır.
İnsanlar Allah'a karşı dürüst olmazlarsa Allah'ın rahatlık vermeyeceği belli. Allah'a direniyorlar, direndikçe de Allah eziyor. Halbuki Allah'a direnmeseler Allah ezmez, çok rahat ederler. Kendilerini çok akıllı zannediyorlar bazıları. Allah'la haşa savaştığını zannediyor. Halbuki Allah için onlar bir hiç.
Türkiye sağduyulu aklı başında insanların olduğu bir ülkedir. Dünyaya sevgiyi, merhameti öğretecek bir şefkat öğretmenidir milletimiz. Dostluk, kardeşlik, arkadaşlık öğretmenidir. Bizim örf ve geleneklerimiz de güzeldir. Sevgimiz de güzeldir. Dünyanın ruhunu boşalttılar, Türkiye Mehdiyet öncülüğünde o ruhu dolduracak.
Anadolu Nuh’un gemisi gibidir. Fakir, fukara, garibanlar, gureba, ezilenler, savaştan kaçanlar hep Türkiye’ye sığınıyorlar aynı Nuh’un gemisi gibi. Bütün dünyanın garibanları, mazlumları, yardım isteyenler Türkiye’ye sığınıyorlar.
Türkiye yavaş yavaş Nuh’un gemisi gibi menziline doğru gidiyor. Kar, tipi, dalgalar gemiyi etkilemez.
Her müziği yaratan Allah’tır. Sanatçı kendi yaptığını zanneder, yaratan Allah’tır. Müzikten zevk almayı yaratan da Allah’tır. Müziği duyup dehşete kapılabilirdik Allah esirgesin, çok ıstırap verebilirdi, çok rahatsız edici bir ses gibi gelebilirdi ama Allah hoşumuza gidecek şekilde yaratmış.
Şeytan sıradan Müslüman’ı ezebilir ama çok güçlü imanlı olduğunda ondan çok yılar. Ona ordularını gönderir, bir şeyler yapmaya çalışır ama hiç etkisi olmaz. “İman eden kullarım üstünde senin etkin yoktur” diyor Allah.
Şeytanla savaş iman ehli için çok kolaydır. Çünkü iman ehli metafizik bir varlıktır. Gerçek iman edenler, hakkıyla iman edenler metafiziktirler. Şeytanın en korktuğu, en yıldığı adamlardır. Gerçekten imanlı insanlar melek gibidirler.
Şeytanın insanları tanıma özelliği vardır. Zeki ama zayıf, hastalıklı, kibirli, psikopat, kendini beğenmiş, dengesiz, cemiyet mikrobu tipleri şeytan bilir, gider seçer. Birbirleriyle bağlantılarını da kurar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mayıs 2016> Daha Fazla

İnsan cehenneme azabını kendi getiriyor. Kendini yakacak azabı oraya kendi getiriyor. Dünyadaki bütün sıkıntısı onunla beraber oraya gidiyor. O sıkılma, korkma, tedirgin olma, azap çekme özelliği var ya, o kalkmıyor işte. Allah cennette müminlere kaldırıyor onu ama küfre kaldırmıyor. Kendi ateşiyle oraya gidiyor. O kendi ateşiyle orada yanıyor.
Cehennem her türlü sıkıntının, rahatsızlığın yaşandığı bir yerdir. Allah yüreklere tırmanan bir ateşten bahsediyor. Manevi azap çoktur cehennemde.
Hz. Hızır istediği an istediği yerde bulunuyor ve istediği eşyanın şekline giriyor. İşte bu, cennette olan modeldir.
Müminler cennette en şiddetli Allah’ın tecellisini görmekten haz alıyorlar. Müthiş bir sevinç meydana geliyor. Allah selam verdiğinde müminler zevkten kendilerini kaybediyorlar.
Cennette herkes güzel ahlaklıdır. Kin, öfke hiçbir şekilde yoktur. Korku yoktur. Tedirginlik yoktur, üzülme yoktur. Dünyada onlar özel olarak verilmiştir.
Cennet sevgi yurdudur. Allah müminlere, müminler de Allah’a sevgilerini ifade ediyorlar. Allah müminleri sevdiğini söylüyor, müminler de Allah’ı sevdiklerini söylüyorlar.
Cennet sonsuza kadar bitmeyen bir şölen yeridir. Sonsuza kadar hastalık dert, sıkıntı, hiçbir şey yoktur. Uyku yoktur, yorgunluk yoktur. İstediğin gibi gezersin. Ama Allah’ı anma vardır tabii. Sürekli Allah’a şükretme, Allah’ı anma vardır.
Cennette dünyadaki bütün teknik cihazların en gelişmişi, en mükemmeli vardır. Allah bunları da aynı sistemle yaratıyor. Araba, tekne, uçak hepsi vardır. İsteyen araba yarışı yapar, isteyen tekne yarışı yapar. Yani insanların hoşuna giden her şey cennette mevcuttur.
İnsanlar cenneti çok uzakta zannediyorlar. Hâlbuki cennet bir adımda geçilecek kadar yakındır.
Cennet dünyanın daha mükemmeli, daha düzgünüdür. Çok çok yabancı olacağımız bir yer değildir.
Hücre hakkında bilgisi olmayan bazı kişiler evrimin olabileceğini düşünüyor. Halbuki hücreyi, proteinin yapısını incelese evrimin teknik olarak imkansız olduğunu görür.
Canlılar çok düzgün, özenli yaratılmış. Evrim teknik olarak mümkün değil. Var olan her şeyde akıl almaz bir matematik mühendislik var. Hücrede, kromozomda nefes kesici bir düzen var. Tesadüf böyle bir şey yapamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2016> Daha Fazla

Eğer insan münafık, şirk, hastalık alametlerini kendinde arayıp düşünmüyorsa cennetlik olduğunu iddia etmiş olur. Her birini kendi üstünde düşünecek.
Müslüman eğer “Münafıklarla ilgili ayetler bana hitap etmiyor” derse harama girer. Oradaki ayetler bütün Müslümanlara hitap eder. Münafık zaten inanmıyor ki etkilensin. Mümin etkilenecek ondan. O yüzden çok fazla olan münafık ayetlerini okurken Müslüman kendi üstüne alarak okuyacak.
Peygamberimiz (sav) çocuk gibi gençti. Allah onu hep genç tuttu, bununla münafıkları, kafirleri kızdırdı. Hep zenginlik, bereket verdi. Çok güzel hanımlar verdi. Münafıklar da hasedlerinden için için yandı.
Münafıklara hep hastalıklar, dertler gelir. Allah onları çürütür, içlerini de yakar kavurur. Müminlere de bu şifa olarak gelir. Münafık mümini üzmeye çalıştıkça, mümin daha iyi hale gelir, daha sağlıklı, daha bereketli, daha zengin olur.
Müminlerin sevincini, huzurlu olmasını, neşeli olmasını ortadan kaldırmak münafığın baş amacıdır. Bunu şeytanın dürtüsüyle yapar. Gece gündüz Müslümanları gergin zor bir ortamda bırakmak ister ki dava dağılsın, Müslümanlar zayıflasın. Ama amacına ulaşamaz, Allah belayı ona verir.
Münafık müminleri üzmeye çalışırken müminler daha sağlıklı, daha bereketli, daha zengin hale gelir. Münafıklar çöker, müminler hep güçlenir.
Mümin diğer müminin mutluluğundan mutlu olur. Münafık müminin sevincinden ızdırap duyar ve hep adaletsizlik olduğunu iddia eder.
Münafığın amacı Müslümanların bir an önce dağılmasıdır. Çünkü kendi gidemediği için Müslümanlar dağıldığında gidebileceğine inanır.
Münafık Allah’a karşı öfkelidir. Peygamber (sav)’e öfkelidir. Peygamber (sav)’i kıskanır, haset eder. Allah’ın ona verdiği nimetleri, imkanları onun elinden almaya çalışır kendince. Huzurunu bozmaya çalışır, onu tedirgin etmeye çalışır. Kendince korkutmaya çalışır. Haber kanallarını kapatmaya çalışır. Eleştiri yapmasını engellemeye çalışır. Sevdikleriyle bağlantı kurmasını engellemeye çalışır. Huzurlu yaşamasını engellemeye çalışır.
Her münafık çok akıllı, çok dürüst, çok iyi olduğu kanaatindedir, bu çok manidardır. Ve kendini iyiliğin sembolü olarak görür. Halbuki sürekli alçaklık, ahlaksızlık yapar.
Peygamber (sav) İslam’ın menfaatini, kurtuluşunu, hayrını düşünürken; münafıklar, Peygamber (sav)’i hep onları haksızlığa uğratan konumunda gösteren alçaklardır.
Münafık şirk kafasında olduğu için müstakil bir varlık olduğunu düşünerek Allah’ın onun yaptığı şeytanlıkları görmediğini düşünür.
Münafıklar yaptıkları onca ahlaksızlığa rağmen kendilerini dürüst, temiz kalpli, iyiliğin sembolü olarak görürler.
Münafıkta dava aşkı diye bir konu yoktur. O geleceğini, dünyasını, rahatını düşünür. Peygamber (sav) İslam'ın yayılmasını, İslam'ın hakim olmasını, Müslümanların rahat olmasını, güvenlik içinde olmasını, zengin olmasını düşünürken münafık kendi pis, egoist, iğrenç menfaatlerini düşünür.
Münafık çok şeytanidir. Kendini yüceltmeyi ve üstün göstermeyi amaçlarken Peygamber (sav)’i de mahcup etmeyi amaçlar.
Münafığın kendi dar dünyasında menfaatçi karanlık bir felsefesi vardır.
Münafıklar en başta Resulullah (sav)'tan şüpheleniyorlardı. Her an aleyhlerine bir şey yapacak diye Ondan korkuyorlardı. Hiçbir hükmüne güvenemiyorlardı. Peygamber (sav)’in her hükmüne şüpheyle bakıyorlar. Kuşkucu olur münafık.
Münafıkların bütün hayatları cehennemdir. Her şeyden korkarlar, her şeyden şüphelenirlar. Ufacık bir kıpırtı münafık için çok tehlikeli bir şeydir.
Münafıklar klan halinde topluca yaşarlar. Hepsi birbirini putlaştırmıştır. O klanlarını da putlaştırır. O putun müthiş bir güce sahip olduğuna inanırlar. O puttan da ayrılamazlar münafıklar. Yani normal bir sosyal hayatın içine giremez münafık.
Münafık, insanların çoğunluğuna uyar. İnsanların çoğunluğunu ilah gibi görür. Devlet onun için puttur, kendi devleti değil, en büyük olan devlet. En güçlü olan kimse, en büyük put olarak onu görür ve ona bağlanır. Mesela şu an İngiliz derin devleti; ona bağlıdır.
Münafık müşriğin en gelişmiş, en şiddetli olanıdır. Kafirin en azgın olanıdır münafık. Klasik müşrikten, bilinen müşrikten kat be kat ileridir münafığın müşrikliği. Çünkü münafık her şeyi kendinin yaptığını ve her şeyi başkalarının yaptığını düşünür. Eşyanın gücüne inanır, insanların gücüne inanır, olayların gücüne inanır, toplumun gücüne inanır. Toplum onun için ilah gibidir.
Ben yaptım, ben ettim demek Allah’a iftiradır. Ayette Cenab-ı Allah, “Attığın vakit sen atmadın, Ben attım.” diyor. Ona öyle gösteriliyor. Mümin şirkten şiddetle kaçınacak, ömrü boyunca en dikkatli olacağı konuların başında şirk geliyor.
Sıkılma da, hüzün de şirkten meydana gelen rahatsızlıklardır.
Ben sabrettim diyor, sen sabretmedin Allah sana sabrettirdi. Ben çok sabırlıyımdır diyor. Allah sana o sabrı veriyor.
Sabır şirke karşı bir ilaçtır.
Her olayı Allah yaptığına göre Dost’un yaptığı her şeyde hayır vardır. Dost’un yaptığı hiçbir şeye üzüntü duyulmaz.
Allah’ın yaptığına inanıyorsan nasıl üzülüyorsun? Allah’ın yapmadığına inanıyorsan zaten mahvoldun demektir, Allah vermesin karşılığı cehennemdir.
Allah “hüzünlenme” diyor. Tavsiye zannediyorlar, farz hükümdür. “Korkma” farz hüküm, muhkem hükümdür. Açık emir, “Korkma”. Onun için Müslüman; hüzünlenmek, üzülmek bundan kaçınacak. Haramdır bunlar, mütevekkil bir Müslüman’ın yapacağı bir şey değil.
Tevekkül etmemek nedir? Şirktir. Acı neden oluyor? Şirk koştuğu için Allah tarafından ona ceza. Peşin ceza.
Allah’a tevekkül edilmediğinde korku ve hüzün şirkin cezası olarak insana verilir.
Gizli şirkten özellikle çok kaçınmak lazım. “Din Allah’ın oluncaya kadar” demek odur yani şirkten arınmış olarak, saf, halis olarak Allah’a teslim olmaktır.
PKK’nın temel inancı olan Darwinizm bilimsel olarak yok edildiğinde PKK biter, soluğu nefesi kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2016> Daha Fazla

Münafık kızdığında, heyecanlandığında küfre daha yakın olur. Ağzından küfür alametleri çıkmaya başlar. Daha üstüne gidilse doğrudan Allah’ı inkâr eder.
Küfrün çirkinliklerini öğrendikten sonra tekrar küfre döndükleri için münafıkların durumu iman etmeyenlerden daha kötüdür.
Cenab-Allah Peygamber (sav)’e ne diyor? “Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.” (İnşirah Suresi, 7) Nasıl yorulma? Allah için yorulma. Mesela ayet yaz, Kuran anlat, İslam’ı tebliğ et. “Boş durma” diyor. Ama münafığın özelliği boş durmasıdır.
Allah Peygamberimiz (sav)'e sürekli İslam’ı tebliğ etmeyi, ayetleri okumayı, faydalı olmayı emretmiştir. Münafıkların özelliği ise boş durmalarıdır.
Münafık müthiş züppedir. Firavun da züppeydi, Nemrut da züppeydi. Tarihin en başından beri bütün Firavunlar, Nemrutlar, deccaller, münafıklar hep züppe olurlar. Hepsi küstah olur. Hepsi kibirli ve büyüklük hissi içinde olurlar. Hiçbir lafın altında kalmak istemezler.
Mümin münafıklar konusunda son derece rahat olacak. Aksi haram olur çünkü şirk olur. Yani ciddiye aldığında, onlardan gerçekten korkup tedirgin olduğunda, huzursuz olduğunda o şirk olur. Çünkü bütün güç Allah’ın elindedir.
Münafık kendini çok özgür zanneder. Hâlbuki özgür bir güç değildir, her yapıp ettiği, konuştuğu, gece kurduğu düzenler, suratını ekşitmesi, yaptığı ahlaksızlık, suratına verdiği pis ifade, Peygamber (sav)’e yaklaşmak istememesi, yaptığı her adilik Allah tarafından sonsuz önceden zaten biliniyor en ince detayına kadar.
Bir an içerisinde yani sonsuz kısa zaman olan an içerisinde münafığın ne yapıp ettiği bitmiştir. Dolayısıyla Allah yarattığına göre sen güvendesin. Allah bilmez mi senin neden zarara uğrayacağını? Neyin sana faydalı olacağını bilmez mi? Biliyor Allah. Ona göre yaratır.
Müslümanların hatası şu oluyor, şeytanın bağımsız bir güç olduğuna inanıyorlar. O zaten şirk oluyor. Münafığın bağımsız bir güç olduğuna inanıyor, o da şirk olmuş oluyor. Çünkü münafığın her yapıp ettiği kaderinde bellidir. Allah tarafından yaratılır.
Münafıkları müstakil, baş edilmez bir güç olarak göstermek haramdır, o şirk olur. Münafıktan tedirgin olmak, onun gücünün fevkalade olduğuna inanmak. Çünkü bir gücü yok. Bir insan şeytanı, insi şeytan o kadar. Her yer şeytan dolu. Müslümanın ondan tedirgin olması, korkması, huzursuz olması, itidalini kaybetmesi olmaz. Allah, “Onların bütün yapıp ettiklerini Ben kuşatıyorum” diyor.
Münafıklar fitne ve kargaşa olduğunda İslam’a zarar geleceğini bildiği için şeytani bir ruhla bunu ister. Müslümanlar bölünsün, kavga etsin, kargaşa yaşasın, böylece Müslümanlar hizmetten alıkonulsun. O ahlaksız münafığın dünyasındaki karanlık yolun kapısı açılsın. Allah, “Buna müsaade etmem” diyor.
Allah müminlere, “Çok eziyet verici sözler işiteceksiniz” diyor. Kimlerden? Münafıklardan, kafirun ve kafirattan. Çünkü onların ruhları cehennem gibidir. Öfkeli, azgın, hasut, kıskanç, kinci, kinayeci, laf sokan, kavgacı, gerilim arayan, fitne arayan, kargaşa arayan ahlaksız bir yapıdadır.
Münafık pis laflarla, huzursuz laflarla, kendi o hasta ruhunun üslubuyla Müslümanları rahatsız etmeye çalışır.
Müddesir Suresi’nin 23. ayetinde Allah münafık için diyor ki, “Sonra bir baktı” pis bir bakış, “sonra kaşlarını çattı” mesela kızgın, öfkeli veyahut yüzünü buruşturuyor yani pis bir yüz veriyor. Bunu peygamber (sav)’i rahatsız etmek için yapıyor. Bir münafık ahlaksızlığıdır bu.
Şahsi dertlerle Peygamber (sav)’in yanına gitmek, onu üzmeye çalışmak, şahsi vesveselerinin verdiği huzursuz ruh halini ona aksettirmeye kalkmak günah olur, çok çirkin olur. Bu münafıklarda çok acımasız ve ahlaksızca olur ama bazı Müslümanlarda da bilgisizlikten kaynaklanır.
Peygamber (sav)’in üstünde binlerce sorumluluk var. Münafıklar düşman, kafirler, müşrikler düşman. Düşmanlarının haddi hesabı yok, çok zor bir hayat yaşıyor. Böyle bir ortamda Peygamber (sav)’e karşı çok özenli olmak lazım.
Münafıklık bir noktada değil, her noktada özet özet, kısa kısa tarif edilirse kalbinde hastalık olan, münafıklığa meyyal olan düzelir. Bu arada gerçek münafığın da teşhis edilmesini sağlar.
Sert muhalefet demokrasinin sağlıklı işlediğini gösterir. Muhalefetin de öyle canlı, aktif olması yine sağlıklı bir işlev içinde olduğunu gösterir.
İslam’a, Kuran’a faydalı olan herkese manen destek vermek gerekir.
İslam alemi dehşet içinde yaşarken, askerimiz polisimiz Güneydoğu’da terörle mücadele yürütürken birçok insan kendi derdinde oluyor. Halbuki kendini unutup Müslümanları esas alması lazım. Kendi derdinde olmak egoistlik olur. Kimi evlenme derdinde, kimi futbol, kimi bir yarışma programının derdinde, kimi televole kültürüyle uğraşıyor. Böyle olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2016> Daha Fazla

Kuran anlaşılmaz karmaşık bir Kitap değildir. Gayet sadedir, Allah’ın hükümleri de çok açıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2016> Daha Fazla

Birleşmek mutluluk getirir, bölünmek mutluluk getirmez. Bölünmek, kolay yok edilmek için bir oyundur. İngiliz derin devleti küçük lokma olunca kolay yutacağını düşünüyor. Müslümanlar hiçbir yerde bu oyuna gelmemeli.
Deccaliyetin oluşturduğu tahribatın ortadan kalkmasının yolu, deşifre olmasıdır. İslam alemi bu konuda gayret göstermeli ve ilimle irfanla İngiliz derin devletinin üstüne gitmelidir.
İngiliz derin devleti Rusların ve Amerikan halkının da üzerine kabus gibi çökmüş durumda. Bu toplumları kendi amaçları doğrultusunda istedikleri gibi yönlendirmek istiyorlar.
Derin devletlerin özelliği; halka hep tepeden bakarlar, kendilerince adam yerine koymazlar, ezerler, öldürmeye kalkarlar. Ve ana felsefeleri Darwinizm, homoseksüellik ve Rumilik’tir.
Dünyadaki bu akan kanlar, İslam aleminin paramparça olması, müslümanların birbirini kırıp geçirmesi, çekilen acılar, homoseksüelliğin böyle yayılması, ateizmin bu kadar yayılması, Darwinizm’in bu kadar güçlü olmasının tek sebebi, İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devletini bütün devletler deşifre etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mayıs 2016> Daha Fazla

Allah için olana sevgi denir. Allah’ın rızasının en çoğunu arıyorsan sevgi çıkar. Yoksa sevgi olmaz. O, teknik iş birliği olur.
Birçok evlilik şirket anlaşması gibi oluyor. Kadın adamın gelirini, adam kadının temizlik yapma yeteneğini soruyor, burada aşk olmadığı açık.
Mehdi (as) korkusu tarihte firavunların acayip katliamlar yapmalarına sebep olmuştur. Mesela Firavun’un erkek çocuklara yaptığı katliamın sebebi, Tevrat’ta Moşiyah’ın dünyaya hakim olacağıyla ilgili hükümdür. Bugün de Hz. Mehdi (as)’ın oradan çıkacağından şüphelendikleri için Suriye’yi, Irak’ı yerle bir ediyorlar.
Firavun'un, İsrailoğulları'nın erkek çocuklarını katletmesinin sebebi Tevrat’ta anlatılan Mehdiyettir. Firavun Mehdi'nin dünyaya hakim olmasını istememiştir.
İngiliz derin devletini İslam alemine ve bütün Avrupa’ya her yere deşifre edelim ve öğretelim. Çünkü deccalın en büyük silahı gizlenmesidir.
İngiliz derin devleti deccaliyetin merkezidir. Dünyaya İslam’a tavır almayı, Müslümanlıktan uzaklaşmayı öğreten bir sistemdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mayıs 2016> Daha Fazla

Şiddet içeren filmler ruhlarda çok tahribat yapar. Sinirleri de gerer. İnsan çok zayıf varlık, kasılır. Filmi seyrederken bile eli ayağı, her yeri kasılır. Hasta olur. Buna kimse yanaşmasın.
Darwinizm'in yıkılması AK Parti için çok güçlü bir fikri dayanak sağladı. Bu sayede hükümet rahatça ilerleyebiliyor.
Sen hurafe içeren hadis kitaplarını kabul ettiğin müddetçe IŞİD'in yanına adım adım yanaşırsın. İstesen de istemesen de seni yener. Bu kitapların Kuran'la çelişen yönlerinin ortadan kalkması gerekiyor.
IŞİD'in felsefesini ortadan kaldıracak olan Mehdiyet'tir. Bu da Kuran'la olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2016> Daha Fazla

Peygamberimiz (sav) münafıklara hiç dokunmamıştır. Üç yüze yakın münafık vardı; dokunmuyordu. Onların yollarını kesiyordu, kanallarını kapatarak etkisiz hale getiriyordu. Direkt muhatap olsa pislikler, Müslümanların başına çok büyük bela olurlardı. Ama çok ustaca onları idare etti, İslam'a faydalı hale getirdi.
Münafığa hiçbir şey söylemek mümkün olmaz. İyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak da mümkün olmaz. Mesela "Şu kötülüğü yapma" diyemezsin münafığa. Züppelik yapar, çakallık yapar, o anarşist azgın ruhunu ortaya çıkartır. Ancak çok ustaca anlatılabilir, dolaylı yoldan anlatılabilir.
Münafık aynı zamanda avcı köpeği gibidir. Yani küfrün en pislik adamlarını o bulacağı için onun bulduğunu Müslüman yakalayıp ilimle irfanla etkisiz hale getirir. Müslüman nereden bulsun onları? O, şeytani bir güçle o kokuyu alır.
Müslümanlar homoseksüelliğe karşıdır, Darwinizm’e karşıdır ama münafık onları veli ve dost edinir. Nerede derin devlet mensubu varsa veyahut nerede bir oyuncu varsa, nerede küstah bir züppe varsa, nerede İslam'a kötülük yapmak isteyen pislik insanlar varsa gider onları bulur münafık.
Mümin mutmain oluyor, sabırlı oluyor. Mesela bir şey olduğunda kanaatkar oluyor. Fitneden kaçınıyor, kargaşadan kaçınıyor. Aman gerginlik olmasın, aman ortalık huzurlu olsun mantığında oluyor. Münafık öyle değildir, küstahtır, deli tiynetlidir, ne olacağı onu ilgilendirmez, delice menfaati için saldırganlaşır, küstahlaşır, azgınlaşır. Şeytan gibi anarşisttir ruhu.
Münafık iyilikten anlamaz. Müslümanlara karşı öfkesi asla yatışmaz. Kini hep içindedir, saklayamaz. Ufacık bir gerekçe gördüğünde hemen psikopatlığını, o anarşist ruhunu, azgın ve deli ruhunu hemen gösterir. Ama Müslüman öyle değildir. Müslüman mutmaindir, itminana ermiştir.
İslam'a hizmet münafığın çok ağırına gider. Her kelime onun ciğerine sıkılmış kurşun gibi ıstırap verir. Ama sırf Müslümanlara şirin görünmek için, kendince dikkat çekmemek için öfkeyle kendini yine biraz hizmet ediyor gibi gösterir.
Münafık boş işlerle vakit geçirir, keyfi işlerle vakit geçirir. İstese İslam'a hizmet eder. İnternetten de hizmet eder, sözlü olarak da hizmet eder, her türlü hizmet eder. Ancak para verirsen bunu yapar, çıkarı olursa. Ama çıkarı olmayınca yapmaz.
Münafıkların üslupları çok küstahtır. Saygısız ve küstah olmak onlar için önemli bir konudur. Hitabetleri de hep küstahçadır.
Münafıklar zalim, anarşist ruhlu, psikopat, kavgacı, sevgisiz, kindar, manyak ruhlu kişilerdir. Onun için münafık hiçbir zaman için yatışmaz.
Münafık kendi çıkarıyla çatışan bir durum olmadığında sakin olur. Ama kendi nefsiyle ve çıkarlarıyla çatışıldığında o anarşist, deli ruhu, o şeytani ruhu hemen ortaya çıkar.
Münafık sürekli kavgacıdır. Kavga konusu arar, çatışma ve itiraz konusu arar. Bir münafığın vasfını oradan anlayabilirsiniz. Hemen bir şeye itiraz etmek ister, hemen çatışma, hemen anarşi ruhu içerisindedir.
Resulullah (sav) zamanında da adamlar diyordu; “evim açık, gelemem”. İşte “Eşim var, kocam var” Halbuki vicdanen biliyorlar. Kocan, o da Müslüman olsun, o da gelsin. Çocuğun, o da Müslüman olsun, o da gelsin. Çocuğunu da İslam’a kazandır, eşini de İslam’a da kazandır, kendin de İslam’a hizmet et.
Sabır düşünerek elde edilir. Birdenbire elde edilmez. Böyle olsun demeyle olmaz. Araştırmak, incelemek, Allah’ın sanatını bilmek, Allah’a kendini bırakmak gerekir. Bu herkesin yapabildiği bir şey değildir. Sabırlılardan olmak büyük bir nimettir. Sabırlılar, onlar ayrı bir topluluktur.
Sabrı tahammüle çevirmemek lazım, öbür türlü sabır eziyet olur. Sabır Allah’a tevekkülle, hoşnutluk içinde ‘Allah yaratıyorsa hayır vardır’ deyip sıkıntı, ıstırap çekmeden beklemektir. Öbür türlü tahammül olur ki o zordur, Allah vermesin.
Münafıklar küfrü her şeye hakim gördükleri için onlara saygıyla bakarlar. Müminleri de o akılsız kafalarıyla kendilerince zayıf görürler ama hep de galip olanlar müminler olur. Güvendikleri küfür sürekli ezilir ve aşağılanır.
Münafık hep alçak ve çıkarcıdır. Sürekli böyle tırtıkçı, oyuncudur. Kendi çıkarı için yaşar. Çıkarıyla çatışan bir durumda hayvanlaşır, vahşileşir, saldırganlaşır.
Münafık huzursuzluk oluşturacak bir konuyu çok rahat bulur. En sakin ortamda bile durduk yere fitne, ahlaksızlık çıkarır. Müthiş bir pisliktir münafık.
Münafık fitne gibi görünür ama müminlere faydaları sevap ve gelişme cihetinden saymakla bitmez. Müminlerin daima uyanık olmalarını, Kuran’ı çok iyi anlamalarını ve hayata geçirmelerini sağlar.
Müslüman, münafığa karşı sürekli uyanık olduğu için hem aklı gelişir hem mücadele azmi gelişir, hem de sevabı çok olur.
Münafığın çok faydası vardır; müminlerde aklı açar, mücadele azmini artırır, dikkatli olunmasını sağlar, küfre karşı güçlü olmayı sağlar. Yoksa mümin rehavet içinde olur, gevşer. Ama münafık sayesinde her zaman çok dikkatli, tetikte ve uyanık olur.
Münafığın kalbindeki nefret bir türlü dinmez. Çok ahlaksız ve alçaktır. En sakinleşti denilen dönemde yine bir adilik yapar. Müslümanların göz açtırmaması ve çok dikkatli olmaları gerekir, ibadet olarak.
Münafıklar çok zeki ve şeytani olurlar. Huzursuzluk yaratmak onların en önemli özelliğidir. Huzurlu oldukları hiç vaki değildir. Münafık hep huzursuzdur, etrafına da huzursuzluk saçar.
Derin devletler çok sinsi olur. Münafığı da hemen gözünden tanır onlar. Allah’ın hikmeti onlar onu bulur, o da onları bulur.
Derin devletler hep münafık tiynetli insanları kullanırlar. İmanı zayıf, aklı zayıf fakat şeytani zekaya sahip tipleri kullanırlar.
İngiliz derin devleti yaklaşık 200 yıldan beri, hatta daha da uzun zamandır Türk devletine karşı mücadele yürütüyor. Hep böyle siyasileri, paşaları ele geçirmişler, baskı yapmışlar, tahttan indirmişler. İnsanlar 2 yüzyıldan beri İngiliz derin devletinin bu faaliyetlerini fark edememişler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2016> Daha Fazla

Bilim ilerleyince Allah’ın yaratma sanatının harikaları ortaya çıktı. Varolan her şey çok sathi biliniyordu, dışarıdan görünen kadarı biliniyordu. İç aleme girilince muazzam bir dünyayla karşılaşıldı. Görülenin bir milyon misli, iki milyon misli harikayla karşılaştık.
İnsan çok aciz bir varlıktır, et kemik olarak sevilecek bir yönü yoktur, Allah'ın tecellisi olarak sevilecek yönü vardır. Et olarak neyini seveceksin? Organik bir maddedir et. Et, yağ, kemik, kan; bunlarda bir şey yok. Biz Allah'ın tecellisini seviyoruz.
Çiçeği, anneyi, kediyi, kadını Allah'ın tecellisi olarak seversin. Güzel kokuyu, atları her şeyi, bütün hayvanları Allah'ın tecellisi olarak seversin. Eğer cisim olarak seversen et sevgisine dönüşür, etin de sevilecek bir yönü olmaz. Allah onun tedbirini alarak yaratmıştır.
Sadece sağlıklı beslenme ve spor insanı sağlıklı yapmaz; iman ve Allah korkusu da olacak. Hem maddi hem manevi tedbir alınması lazım. Allah korkusu yoksa, Allah sevgisi yoksa istediği kadar yesin içsin, hiçbir şey olmaz.
Nesil hem beden hem de ruh olarak bozuluyor. Buna karşı tedbir olarak devlet okullarda sağlıklı beslenmeyi ve sporu mecburi hale getirebilir.
Sanatçıya fazla değer verilmediği için dünyada sanatçı sayısı çok az şu an. Halbuki ressamlara, heykeltıraşlara çok önem verilmesi lazım, seçkin bir meslek olarak bilinmesi lazım. Her yerde takdir görmeleri lazım.
İman hakikatlerinin yayılması, zeminde sevgiyi bilen, akıllı düşünen, derin düşünen insanların sayısını yavaş yavaş daha da artırıyor.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top