Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Münafıktan kurtulmak mümine sevinç vesilesidir. Mümin kirden, pislikten kurtulduğu için Allah'a hamd eder.
Bazı kardeşlerimiz komünizmin sosyal adalet yönünü düşünerek sahipleniyorlar ancak komünizmde sosyal adalet baskıyla, zorla, diktatörlükle oluşturulmaya çalışılır ve aile, din, namus kavramları yoktur. Bu yönleriyle komünizm hiçbir insanın isteyeceği bir model değildir. Sosyal adalet, savaşların bitmesi, barışın hakim olması ve kardeşlik isteyen herkes Mehdiyeti savunmalıdır. Çünkü Mehdiyet tüm bunları kamil anlamda gerçekleştirir. Komünizm proletarya diktatörlüğüyle insanlara dehşeti yaşatırken Mehdiyet sevgiyle sosyal adaleti hakim kılar.
İç sesi dinlemek demek vicdanını dinlemek demektir. Vicdanını dinleyen kurtuluşa kavuşur.
Muhabbeti, selamlaşmayı, sosyal adaleti, sanatı, kaliteyi, sevgiyi isteyen herkesin bu talebi bir nevi duadır. Hz. Mehdi'nin çıkışı dualara icabettir.
Mehdiyeti göz ardı edip Müslümanları kendince oyalamaya çalışanlar İslam aleminin yaşadığı acıların vebalini de üstleniyorlar.
İngiliz derin devletini her yönden deşifre ettiğimiz için her alanda köşeye sıkıştılar, panikle çırpınıyorlar.
Sonsuz kısa zamanın sonsuz uzun zamanı içine alması kaderin tarifidir. Bu, Allah'ın bir sanatıdır.
Allah, deccaliyetin beynine vurulacak ilmi darbeleri fosiller olarak kayaların arasına gizlemiş. Her fosil "Beni Allah yarattı" diyor.
Binlerce kişiyle konuşuyoruz, hepsi sevgi, mutluluk, kadın hakları istiyor. Bu talepleri Mehdiyet devrinde tam gerçekleşecek inşaAllah.
Ben yalnızca Allah'tan korkarım. Doğru bildiğim her konuyu rahat rahat anlatırım.
Şeytanın temel vasfı kibir ve inatçılıktır. Kendi enaniyetini her şeyden önemli görür. Küfür ehlinde de aynı kibir vardır. Küfür cehenneme gittiği halde pişmanlık duymaz, enaniyetini korumayı mesele olarak görür. Bu ahlaksızlığın en ileri hali münafıkta görülür.
Zulümden sevgisizlikten yakınan herkes, sevgiyi savunan herkes Mehdiyet talebesidir.
Kadınlara karşı üst perdeden, kendini onlardan üstün gören bir üslubu kullanmak kimseye yakışmaz. Müslüman tevazulu olur.
Kadını yarım varlık olarak gören, insan yerine koymayan bir ülkeye Allah bereket vermez. İslam aleminin büyük kısmı bu yüzden eziliyor.
Kuran'da olmayan onlarca şart koyarak kadınları namazdan ve İslam'dan uzaklaştırıyorlar.
İnsan bazen rüyasında hayatına dair işaretler görebilir ancak bunu bir vahiy gibi kabul etmesi asla doğru olmaz.
Kıyamet koptuğunda kabirler de dahil her yer dümdüz olacak, Ay Güneş ve Dünya birbirine girip tek parça yüzey haline gelecek.
Bediüzzaman Said Nursi yaz ayında kış gibi büyük bir olay olacağını bunun da Mehdiyetin alametlerinden biri olduğunu söylüyor. Şeyh Nazım Hazretleri de yıllar önce yaptığı bir konuşmasında İstanbul'da şiddetli dolu yağacağını, bunun ahir zaman alameti olduğunu anlatıyor.
İman hakikatlerini, Kuran mucizelerini, Darwinizm'in geçersizliğini anlatarak dinsiz materyalist felsefeyi tamamen etkisiz hale getirebiliriz.
Şehitlerimizin makamı cennet, onların makamıyla onur duyuyoruz. Allah ailelerine uzun ve hayırlı ömür versin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2017> Daha Fazla

Sevgiyi, barışı, savaşların bitmesini, sosyal adaletin hakim olmasını isteyen herkes Mehdiyet talebesidir, Mehdiyet için dua ediyordur.
Allah adına yalan uydurup Kuran'da olmayan haramlar ortaya koyanlar İslam aleminin içten çökmesine sebep oluyorlar.
Aynı görüşte olmadığın insana saygı duymamak görgüsüzlük ve ahlak çöküntüsüdür. İnsanların hepsi aynı düşüncede olmak zorunda değildir.
Bir kadın Allah'ı seviyor Allah'tan korkuyorsa, dürüstse, kendisi gibi davranıyorsa, vicdanlıysa insan mutlaka o kadının etkisi altında kalır.
Münafık zehir saçan akrep, yılan gibidir. Bunları zararsız hale getirmek, zehirini akıtmasını engellemek gerekir. Bu da akılcı anlatımla olur. Münafığı zararsız hale getirmenin yolu ahlaksızlığını, kahpeliğini ve oyunlarını deşifre ederek onu kıpırdayamayacak hale getirmekle olur.
Aşk, Allah sevgisinin en yüksek halidir. Allah'ın yarattıklarını sevmek, Allah'ın tecellisini onlarda görmek ve onları tutkuyla sevmek aşktır.
Sevginin öğretmeni Hz. Mehdi zahir olduğunda nefret yok olacaktır.
Sanat sevgidir. Güzellik, sanat ve sevgi iç içedir. Bir bütündür. Sevgiyi teşvik eden her şey sanatı da teşvik eder.
Sevgi tüm meseleleri çözer. Sevgiyle yaklaşıldığında her konu çözüme kavuşur.
Sevginin, tutkunun, güzelliğin, estetiğin, sanatın hakim olduğu bir Türkiye'de herkes mutlu olur.
En güzel özgürlük dinle olur. Din insanı sokak baskısından, mahalle baskısından, çevre baskısından ve toplumun katı kurallarınından kurtarır. İnsanlar toplumun gereksiz kurallarından müthiş sıkılıyor. Din bu ağır zincirleri kırar, kaldırır. Din insanı kuşlar gibi özgür yaşatır.
İnsan ruh ve manaya göre yaşar, ruh ve mana yoksa yaşamın anlamı olmaz. Bu anlamı kazandıran ise dindir. Din hayatın her anına hakimdir.
Denize plastik atmak, denizi kirletmek müthiş bir acımasızlık. Sevgiyi, merhameti, insaniyeti bilen bunu yapmaz.
Hitler'i iktidara getiren de Almanya'yı mahveden de İngiliz derin devletidir.
İslam alemini mahveden münafıklar ve müşriklerdir. Bunları da İngiliz derin devleti yönlendirmektedir. Münafıkların ve müşriklerin atakları Müslümanların güçlenmesine, dirayetine, şevkine vesile olur.
İngiliz derin devletinin savunduğu Rumilik felsefesi Anadolu Mevleviliği değildir. İçinde homoseksüellik ve Darwinizm olan bir felsefedir.
Sokak sanatçıları sokakların süsüdür. Onları teşvik etmek gerekirken sanatlarına engel olmak çok büyük ayıp olur.
Bir insan Allah'tan bağını koparıp kendi kendini idare etmeye başlarsa kendiyle bir türlü baş edemez. Beyni onu oradan oraya savurur. Allah'a bağlanan bir beyin ise hiç sarsılmadan dümdüz yoluna devam eder.
İyi ve akıllı insan üslubundan, gözlerindeki ifadeden, temizliğinden, asaletinden ilk bakışta anlaşılır.
Allah'ı seven, Allah'tan korkan insan sevdiğine kıyamaz. Onun moralini bozmaktan, tedirgin etmekten şiddetle kaçınır.
Kendi için değil sevdikleri için yaşayan insana delikanlı denir.
Kuran'da şiddet yoktur. Vahşet ve dehşet şirk dininde, hurafe dininde vardır.
Şu an Türkiye zor bir dönemden geçtiği için siyasi ayrışmalara değil ittifaka ihtiyaç var.
Özgürlüğün sınırı bir başkasının neşesini kaçırmamak, haysiyetine onuruna zarar vermemektir.
Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu ailelerine. Mümin için en güzel sonuç şehadettir. Allah bizlere de şehitlik nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2017> Daha Fazla

Tüm dünya buram buram Mehdiyeti bekliyor, dostluğu, sevgiyi, sosyal adaleti özleyen herkes Mehdiyeti istiyordur.
Sevgisizliğin, yalnızlığın, dost bulamamanın yoğunluğu Mehdiyetin tek çözüm olduğunu gösteren bir durumdur.
Ateist arkadaşlar hiç çekinmesin, dışarıda beni gördüklerinde de yanıma gelsinler. Samimi olarak düşüncelerini ifade etmelerine saygı duyuyorum.
Gençler mevcut sevgisizlikten dolayı ümitsizliğe kapılmasınlar. Kısa süre sonra sosyal adaletin, sevginin olduğu bir dünya görecekler.
Kuran'a sıkı sıkıya sarılan insanın zihninde hiçbir karışıklık olmaz. Allah'ı bıraktığın an zihin karışıklığı başlar, Allah korusun.
Atatürk kıyamete kadar kalbimizde olacak. Modern İslam kıyamete kadar geçerli. Bağnazların Atatürk karşıtlığı hastalıklarından bir tanesi.
Dini tebliğ etmek karşılığında ücret almak Allah'ın haram kıldığı bir durumdur, ama ahir zamanda bu durum çok yaygın.
Vefa Müslümanın en güzel vasfıdır. 25-30 yıllık kız arkadaşlarım var, vefadan asla vazgeçmem. Vefasızlığı asla istemem.
Hatalar Müslümanı daha da teşvik eder, daha da gayretli hale getirir.
Rüyalarda bazen işaretler olur, ancak rüyayla amel yapılmaz.
Teröre karşı en mükemmel mücadele fikri mücadeledir. O insan fikirle terörist olduğuna göre, fikirle de terörist olmaktan çıkar.
Allah'ı yalnız bırakmazsan, Allah da seni yalnız bırakmaz. Allah'ı çok seversen, Allah da seni sever ve çok sevdirir.
Tevekkül etmeyen, kaderi ve Allah'ın gücünü unutan, kendini putlaştıran insan gücünü kaybeder.
Kadınları İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanlara kimse itibar etmesin. Kuran kadınlara alabildiğine özgürlük verir.
Gençlerimizin hepsinde, dine karşı gibi görünenler de dahil, Mehdiyet ruhu, Kuran Müslümanlığı ruhu hakim.
Sanatçılara gereken değeri vermemek çok mühim bir eksikliktir. Sanatçıların korunmaması, adlarının anılmaması çok acı bir durumdur.
Kuran'da olmayan yüzlerce kural getirerek milyonlarca kadını namazdan ve abdestten uzak tutuyorlar. İslam adına İslam'dan uzaklaştırıyorlar.
İran'da, Rusya'da, Pakistan'da, İsrail'de, Amerika'da ve daha birçok ülkede yazılarımın yayınlanması, kitaplarımın olması Allah'ın lütfudur.
Kuran'da bildirilen velayet sistemi tam yaşandığında herkes birbirini kendi ailesi gibi koruyup kollar, o zaman yokluk, fakirlik kalmaz.
Kadının onuruna, namusuna kefil olarak yaklaşırsan, asla egoist olmazsan, onu Allah'ın tecellisi olarak seversen Allah seni de ona sevdirir.
Sosyalizmin getirmeyi vaat ettiği sosyal adalet baskı ve zora dayanır. İslam'ın sosyal adaleti ise sevgiyle gönülden isteyerek sağlanır.
İslam'ın sosyal adalet sistemi tüm dünyaya zenginlik getirir. İslam'da velayet sistemi vardır, herkes birbirini aile gibi korumalıdır.
Din her yerdedir. Din hayatın tamamına hakimdir. Din ayrı hayat ayrı diye bir şey olmaz.
İngiliz derin devletinin ruhu ve felsefesi kadın düşmanlığı, homoseksüel destekçiliği ve Darwinizm üzerine kuruludur.
Kadın güzelliğinin ortadan kaldırılması bir erkeğin kadını sevme, helaliyle yaşama idealini de ortadan kaldırıyor. Kadının çekici olmasının, bakımlı olmasının, kadına bakmanın, kadınla konuşmanın, hayal dahi etmenin haram kılındığı bir sistemde fıtrat bozulması ortaya çıkıyor.
Kendileri plajda bikinili kadınların arasında oturan bazı kişilerin dekolteyi eleştirmesi samimi bir tutum olmuyor.
Tayyip Hocam nur gibi Müslüman. Milletimizin Tayyip Hocam'a desteği İngiliz derin devletinin ajanları ve münafıklarını adeta delirtiyor.
Bir insanın dış görünüşüne veya maddi imkanlarına bakmadan, eğer imanı seviyor ve Kuran'ı öğrenmek istiyorsa o kişiye tebliğ yapılır.
İnsanların bir kısmı Allah ile bağlantısını kopardığı için sinirlenir, ümitsizliğe kapılır veya duygusal hareket eder. Her zaman imanla, akılla Allah'la bağlantılı halde olduğunda ise herhangi bir duygusal sarsılma olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ağustos 2017> Daha Fazla

Bizi yaratan güç bedenimizi ve dünyayı nasıl kullanacağımızı da gönderiyor. Kuran'a baktığımızda bedenimizi, aklımızı, dünyayı nasıl kullanacağımızı öğreniriz. Bu sistemi uyguladığımızda en mükemmel, en kaliteli yolu bulmuş oluruz.
Hastalıklar, acılar Allah'ın bizi daha iyiye götürmek için yarattığı özel olaylardır. Bunlar hep bizi olgunlaştıran kıymetli anlardır.
Rumları Türkiye'den gönderenler çok tarihi bir hata yaptılar. Rumlar bu ülkenin güzel süsüydü. Yunanistan'la vizeleri mutlaka kaldıralım. Eskiden ne güzel Rum mahalleleri, Ermeni mahalleleri vardı. Hepsi nur gibi, sanatçı ruhlu, nezih insanlardı. Bir avuç sevgisiz bizleri ayırdı.
Allah ile her an yüksek konsantrasyonda, derin bir gönül bağıyla bağlantıda olmak gerekiyor.
Her şeyi Allah yaratır. Ben kadere bağlanmış, ona göre hareket eden, Allah beni nereye götürürse teslimiyetle oraya giden bir insanım. Kadere teslim olan insan için yorucu hiçbir şey olmaz. Allah'a tam teslim olan hep hayırlı limanlara ve güzelliklere gider.
Birbiriyle karşılaştığında selam dahi vermeyen insanlar İsa Mesih ve Hz. Mehdi (as) ile sevgiyi öğrenecekler, dünyaya dostluk hakim olacak.
Evrim teorisi pagan dinleri bölümünde genişçe öğretilsin. Tesadüfleri bilim diye biyoloji dersinde anlatmak doğru olmaz.
Türkiye Suriyeli kardeşlerimizin kendi vatanı. Bunun aksi yönünde tavır gösterenler vicdanlı davranmıyorlar.
Dua da dua ettikten sonra gerçekleşen olay da kaderin parçasıdır.
Tapınakçıların kullandığı zambak sembolü Mehdi döneminde gençlerin ve güzelliğin bir bahar gibi hakim olacağını sembolize eder.
Bir proteinin tesadüfen meydana gelmesi bilimsel olarak sıfır ihtimal. Tek başına bu bilgi evrim olmadığının, Allah'ın varlığının delilidir.
Türkiye mutlaka iyiye gidecek çünkü kaderi böyle.
Mümine her gün tatildir. Allah'a, İslam'a hizmet tatildir. Dine hizmet etmeyen ruhen ve bedenen yorulur, mahvolur.
İnsanlar bir yandan gelenekçi ortodoks sistemin diğer yandan Darwinist materyalist düşüncenin karanlığında boğuluyor.
Allah'ı çok seven insan her yeri güzelleştirmek ister. Temiz, güzel, düzgün olmayan şeyden rahatsız olur. Dünyayı cennet gibi yapmak ister.
Teknolojinin kaynağı doğa, yani Allah'ın sanatıdır.
İyiliği söylemek diğer insanlara örnek olması ve teşvik edici olması açısından güzeldir. Kimseyi mahcup etmeden yapılan iyilik söylenebilir.
Atatürk Kuran Müslümanlığını esas almış, bağnazlığa karşı da mücadele etmiştir. Bu tavrı son derece doğrudur.
Mehdiyet, Deccaliyetin sebep olduğu tüm olumsuzlukları sevgiyle, ilimle irfanla olumluya çevirecektir.
Darwinizm ve materyalizmle zihni tahrip edilen insanların yeni bir fikir üretmesi, toplumu geliştirmesi mümkün olmaz.
İnsanlar Allah'ı düşünmeyi sevmeyi unuttuklarında hem samimiyetten hem sevgiden uzaklaşıyorlar. Allah insanların Kendisini düşünmesini ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ağustos 2017> Daha Fazla

Parkları, denizi kirletmek sevgisizlikten kaynaklanır. Bunu yapanları o anda uyarmak gerekir.
İnsanın anladığı ve konuştuğu dilde dua etmesi gerekir. Ne dediğini anlamadan dua etmek olmaz.
Bozulmuş yemek neyse şarap da odur. İkisi de insan vücudu için zehirdir.
İsa Mesih ve Hz. Mehdi'yi inşaAllah yakın zamanda göreceğiz. Dünyaya adalet, sevgi ve dostluğun hakim olduğuna şahit olacağız.
Necip Fazıl, Bediüzzaman gibi kıymetli bir insandır. Şiirleri Allah'ın ilhamıyla yazılmış müthiş etkileyici eserlerdir.
Zorluğu acı olarak görmemek lazım. Allah'a tevekkülle zorlukların nimet yönünü görmek önemlidir. Zorluklar insanın ruhunu güzelleştirir. Zorluklar sayesinde insan sevgiye daha açık hale gelir, derinlik kazanır.
Kadınların merhametli ve affedici olmasından istifade ederek bir çok zalim kadınları ezmeye kalkmış. Kadınları ezme devri artık bitti.
Kuran'a sıkı sıkıya sarılan müminin içine kapanması, mutsuz olması diye bir durum olmaz.
Her noktasında mühendislik, matematik ve mimari harika olan evreni tesadüfün yapamayacağı açık. Evrim çok mantıksız bir hurafedir.
Allah'ı çok sevdiğim için, Allah'a aşık olduğum için Allah'ın güzel insanlar olarak tecelli etmesi bana heyecan, neşe ve mutluluk veriyor.
El sanatlarının unutulmaması için mutlaka vakıf ve devlet desteği gerekir.
Güzelliğe yapılan her övgü Allah'ın sanatına övgüdür.
Kadınlar istediği gibi giyinecek, istediği gibi makyaj yapacak, istediği gibi sokakta gezecek. Kimse ne yapacaklarına karışmayacak.
İslamın dünyaya hakimiyetini, savaşların silahların ortadan kalkmasını, insanların Allah'ı ve birbirlerini derin aşkla sevmelerini istiyorum.
Rüya bize farklı yaşam boyutlarının nasıl olduğunu göstermesi, ölümü ve ölümden dirilişin nasıl olacağını düşünmemiz açısından önemlidir.
Ölümü hiç düşünmemek, dini unutmak bazı insanların Allah'ı unutarak yaşamalarına sebep oluyor.
Allah Kendini sevenlere, dost olanlara sırlarını açıklar. Samimi kul gösterilen sırrı anlar.
Egoist insan eninde sonunda mutlaka karşı tarafa zarar verecek bir şey yapar. Egoist insanın ne zaman vuracağı belli olmaz.
Ne yapacağı belli olmayan insan dünyadaki en tehlikeli varlıktır. Samimi iman eden, kendisi olan, Allah'tan korkan insan güvenilirdir.
Derin düşünmek ancak samimiyetle olur. Samimi olan bir insanın yüzeysel kalması mümkün değildir.
Tesadüfen canlılığın oluşması imkansızdır. Canlılık ancak üstün bir Aklın yaratmasıyla var olabilir. Bu, Allah'ın yaratmasıdır.
Bosna bizim kalbimiz, ruhumuz. Milletçe her zaman Bosna'nın yanında olacağız. Bosnalı kardeşlerimizi çok seviyoruz.
Her insanın küçük, mütevazı de olsa bir kütüphanesi olmalıdır. Hak bilgi içeren kitap okumanın ferahlığı, aydınlığı bambaşka olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2017> Daha Fazla

Mümin’e Kuran yeter. Mümin Kuran'la, Allah sevgisi ve Allah korkusuyla çok dengeli, güzel, kaliteli bir hayat yaşar.
Münafık ahmak kafasıyla Müslümanları aldatacağını zanneder. Küçük kaya porsuğu gibi pis bir dünyaya saklanır ve oradan beyinsizce akıl verir.
Münafık çok arsız, hayasız bir varlıktır. Münafık nasihatten anlamaz. Münafığın halini gören Müslüman ibret alır.
Araplara karşı ırkçılık vicdani değildir. Araplar ve Türkler kardeştir. Düşmanlık isteyenlere karşı daha sıkı dost olarak cevap vereceğiz.
Bilginin tamamı Allah'a aittir. Alim olan Allah'tır, insan cahildir.
İyiliğe ve nimete sevgiyle karşılık vermek kolaydır. Allah'ın bizden istediği zorluk ve sıkıntı anında gönülden sevmektir.
İnsanların yaratılış amacı sevgidir. Allah insanlardan samimi sevgi istiyor. Suni bir sevgi çok büyük samimiyetsizlik olur. Allah'ı zorlukta sevmek önemlidir. Kolunu kaybediyor seviyor, evini kaybediyor seviyor, hasta oluyor seviyor, işte gerçek sevgi budur.
Bir insanın en hayati konusu Allah'ı her an akılda tutmaktır. Allah'la bağlantının kopması felaketin başlangıcıdır . Bağlantıda bir an dahi kopma olmamalı. Allah'la bağlantının bulanıklaşması dahi bir felakettir. Allah'la daima son derece net ve keskin bir bağlantı olmalıdır.
İngiliz derin devleti ve felsefesi tam olarak deşifre edildi. Bundan sonra bu felsefenin Türkiye'de hiçbir etkisi olamaz, olmayacak.
Gerçek hidayete kavuşan insan için hayat nefis güzel olur ve o insan sonsuzdur.
Atatürk milliyetçiliği asla ırkçı bir milliyetçilik değildir, genetik yapıya dayalı değildir. Hars milliyetçiliğidir.
Gençlerin sevdikleri alanda eğitim alabilecekleri bir eğitim sistemi olması çok önemli. Esas olan gençlerin hangi mesleği sevdiğidir.
Türkiye'de din hürriyeti vardır, her mezhebin mensubu dinini dilediği gibi yaşar.
İngiliz derin devleti Mehdiyet ve Mesihiyet konularının anlatılmasından çok rahatsız oluyor ve kendince bu gerçekleri kapatmaya çalışıyor.
Dindar İsevilerle Kuran'a bağlı Müslümanlar dinsizliğe karşı ittifak yapacaklar. Bu ittifak deccaliyeti etkisiz hale getirecek.
Hadislerde Hz. İsa'nın geliş alameti olarak bildirilen 100'den fazla alamet gerçekleşti. İnşaAllah Hz. İsa'yı yakında göreceğiz.
Eğitimde ana amacın sevgi ve samimiyet olması gerekir. Öğrencileri havasız sınıflara doldurup soğuk bir üslupla ezbere dayalı eğitim olmaz. Okullar ev dizaynında olmalı, arkadaşlık ruhu yaşanmalı. Bir insanın en güzel yılları beton yığınları içinde geçmemeli. Okullar şık olmalı.
Tayyip Hocam tüm gençliğini, hayatını Allah'a teslim etmiş mümin bir delikanlıdır. Saçının teline dahi zarar vermelerine izin vermeyiz.
Gelenekçi ortodoks anlayışında kadın potansiyel tehlike ve dövülebilir bir varlık olarak görülüyor. Bunun neticesi kadına şiddet oluyor. Darwinist düşünce de kadını aşağılıyor ve bir tür hayvan olarak görüyor. Kadını yarım bir mahluk olarak gören çirkin zihniyet dünyaya hakim.
Gelenekçi ortodoks sisteme inananların çok ayrı bir dünyası var. Kendilerince gençleri şekillendirmeye çalışıyorlar. Gençler hiçbir şekilde onların zevksizliğine uymaz ve uymayacaktır. İçine kapalı, sanattan, bilimden uzak, çökmüş bir hayat felsefesini insanlara dayatmasınlar.
Müslüman yanlış bir söz söylediğinde samimiyetle özür dileyip tekrarını yapmayacağını ifade eder. Tevil yapmak dürüst bir tavır değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2017> Daha Fazla

Her mümin Kuran'la birlikte doğar. İnsanlar ahirette Kuran'dan ve samimi olup olmadığından sorulacak.
Münafık her gün yeni bir din anlayışı geliştirir. Münafık şekilden şekle giren bir mahluktur. Mekke'ye gitse ayrı İspanya'ya gitse ayrı olur.
Münafık nerede sahtekar varsa onların yazdıklarından alıntı yaparak o küçük beyniyle Müslümanları yeneceğini zanneder. Kuran'a karşı hiç kimse başarılı olamaz. Kuran'a karşı gelen her münafık içinde bulunduğu pislik çukurunda daha da boğulur.
Homoseksüellik Allah'ın Kuran'da haram kıldığı ve iğrenç olduğunu bildirdiği fiildir. Bazıları propaganda etkisiyle bu iğrençliği modernlik sanıyorlar.
Dürüst ve sevgi dolu olana Allah yardım eder. Sevgisiz ve hasud olanı Allah daha da kötü duruma düşürür.
Kuran Müslümanlığını savunan gençlerin sayısının çığ gibi büyümesi bağnazlığın tüm kalelerinin parçalanmış olduğunun delilidir.
Kadınlar rahatça dekolte giysin, makyaj yapsın, hayat enerjilerini yok etmek isteyenleri hiç ciddiye almasınlar, özgür yaşasınlar.
Maddi imkanla çok güzel hizmetler yapılır ve büyük bir nimettir, ancak hiçbir zaman maddiyat sevgiye tercih edilmez.
Mümin için ölçü her zaman Allah'ın rızasının en çoğudur. En çok için gayret eden samimi olur.
Vicdanı temiz, akıllı insan gözlerinden hemen anlaşılır. İyi insan da kötü insan da gözünden damgalanmıştır. Bakışlarından hemen anlaşılır.
İslam Kuran'da anlatılan dindir.
Çocuklar için okul adeta kabus gibi oluyor. Gençlerin okulu sevmeleri için eğitimin amacını onlara iyi anlatmak gerekir. Eğitimle birlikte kalite, güzellik, görgü, kültür kazanacaksın diye gençlere anlatılsa severek okula giderler. Eğitimde sinema daha çok kullanılmalı. Özellikle tarih derslerinin tamamı filmle anlatılabilir, ezbere dayalı sistem olmamalı.
İbadeti anlamını bilerek yapmak önemlidir. Namaz kılarken anlamını bilmek, düşünmek, Allah'a olan derin sevgimizi ifade etmek gerekir.
İngiliz derin devletinin etkisini Türkiye'den ilimle irfanla söküp atıyoruz inşaAllah.
Kaliteli, nezih, görgülü bir insan önyargılı olmayı asla kendisine yakıştırmaz. Akıllı bir insan konulara önyargıyla yaklaşmaz.
Deccaliyet insanların elinden sevgiyi aldı onun yerine dehşeti, korkuyu ve nefreti koydu. Hz. Mehdi dünyaya sevgiyi yeniden öğretecek.
Halkı yanlış bilgilendirmek insanlık suçudur. Evrimi bilim gibi halka anlatmak da halkı yanlış bilgilendirmektir. Fosiller evrim yok diyor.
Süleymanlı kardeşlerimiz Allah için din için gece gündüz gayret eden samimi insanlar. Allah hizmetlerinden razı olsun.
Kuran ahlakı yaşandığında velayet sistemi olacağı için bir tane bile fakir kalmaz. Herkes bir diğerinin evladı konumundadır. Kuran'da anlatılan İslam ahlakına göre herkes birbirini evladı gibi korumakla yükümlüdür. Müminler birbirinin velisidir.
Hayat sevgiyle anlam bulur. İmandan kaynaklanan sevgi Allah'ın insanlara en büyük nimetidir.
Benim tüm hayatım Kuran'a göredir. Kuran'ın dışında bir yolumuz, bir düşüncemiz olmaz.
Kadınlara sevgi ve saygı aklı başında her Müslümanın vasfı olmalıdır. Kadın dünyanın göz aydınlığıdır, dünyanın en güzel süsüdür.
Münafık çok garip bir mahluktur. Çıkarına göre sürekli değişen bir din anlayışı vardır, her saat başı menfaatine göre değişiklik yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ağustos 2017> Daha Fazla

Nefret insanlarının sayısı az ama sesleri çok çıkıyor. Kadınların cennet gibi ortamda yaşaması için sevgi insanları ittifak etmeli.
Darwinizm'e yapılan eleştiri aynı zamanda vahşi kapitalizme yapılan eleştiridir. Her ikisi de zayıf olanın ezilmesi gerektiğini savunur.
Mekkeli müşriklerin kız çocuklarını diri diri toprağa gömmesi gibi şimdi de kadınların neşesini, özgürlüğünü alıp diri diri gömmek istiyorlar.
Allah'ı coşkuyla sevene, Allah'a samimi olana, Allah'tan saygıyla korkana Allah en güzel sevgiyi yaşatır. O sevgi en sağlam temele sahiptir.
Dinin olmadığı hiçbir yer olmaz. Din hayatın tamamını kapsar.
Metin Şentürk güzel ahlaklı, vicdanlı, temiz bir delikanlı. Allah inşaAllah hayırlı ve uzun ömür nasip etsin.
Okullarda öğrencilerin öğrendiklerinden zevk almasını sağlayarak, arkadaşlık ortamı içinde neşeylei sevinçle eğitim yapılmalı.
Zamanı iyi kullanmak için irade ve akıl kullanılması, insanın sürekli kendini kontrol etmesi gerekir.
Ben yalnızca Allah'a güvenirim, Allah'a güvenerek hareket ederim.
Güzellik, tutku, aşk en çok hoşlandığım şeylerdir. Derin tutku derin mutluluk demektir.
Cedel yani çekişme kötü bir ahlak olarak Kuran'da bildirilmiştir.
Sevgisizlik dünyadaki en büyük beladır, bu büyük belayı kaldıracak olan da Hz. Mehdi'dir.
Dünyadaki sorunların çözümü için Peygamberimiz (sav) tek bir çözüm göstermiştir: Mehdiyet.
Suriyeli canlarımıza şefkatsiz üslup kullananlar çok büyük vicdansızlık yapıyorlar. Onlara merhametsizlik zulüm olur.
Deccaliyetin en önemli silahlarından biri gelenekçi ortodoks din anlayışıdır. Bunu kullanarak insanları dinden uzaklaştırıyor. Deccaliyet gelenekçi ortodoks sistemle güzelliği, sanatı, neşeyi öldürerek alan açıyor ve açılan alana homoseksüelliği yerleştirmek istiyor.
Benim amacım sevgisizliğin dünyadan kalkması. Müminin Allah'ı ve Allah'ın yarattıklarını coşkuyla sevmek dışında bir amacı olmaz.
Sanatsız hayat olmaz. Sanatın tüm alanlarında muazzam bir canlılık olması gerekir. Hükümetimizin bu konuyu öncelikli görmesi gerekir.
Bazı insanlar gelenekçi İslam'ı tanıdıkları için Kuran'ın yeterli olduğunu duyduklarında, Kuran'daki özgürlüğü tanıdıklarında şaşırıyorlar. İslam'da müzik, dans, sanat olmaz, Müslüman dediğin sürekli ağlar, bakımsız olur, fakir yaşar, içine kapalıdır diye biliyorlar. Müslümanların coşkulu bir hayatı olması, güzel, bakımlı, zengin olmaları bu insanları şaşırtıyor. Zenginliğin, güzelliğin ve neşenin sadece küfrün hakkı olduğunu, Müslümanın dünyada süründüğünü, güzelliklere ancak cennette kavuşacağını sanıyorlar. Oysa Allah tüm nimetleri müminler için yaratmıştır. Küfür zengin olduğunda hiç kimse bu nasıl oluyor diye sormuyor. Mümin zengin olduğunda bu nasıl olur diye yadırgıyorlar. Dünyadaki tüm güzellikler Araf Suresi 32. ayette bildirildiği gibi " "Bunlar, dünya hayatında iman edenler içindir, kıyamet günü ise yalnızca onlarındır."
Gençlerin hayatının çok dolu olması lazım. Sanata, sevgiye, her türlü güzelliğe vakit ayırmaları, sohbetlerinin dolu olması gerekir.
Gençlerin hayvanlara karşı sevgileri ve merhametleri çok güzel. Hayvanları koruyup kollamaları, bu konudaki özenleri çok değerli.
Kültürlü ve kaliteli olmanın zevkine kavuşmuş olan insan kitap okumaktan zevk alır.
Müslüman her zaman her yerde saygılı, nezaketli ve halimdir.
Evrim teorisinin anlatılacağı ders putperest dinlerin tarihi olabilir. Evrim bilim değildir, bilimsel derslerde anlatılamaz.
Hz. Mehdi sevginin üstadıdır. Tüm insanları sevgiye davet edecek ve sevginin tam yaşanmasına vesile olacaktır.
Allah'ın ruhunu taşıyan her şey sonsuzdur.
Allah'a tam güvenmek, hayatının en büyük konusu olarak Allah'ı hep akılda tutmak ve Allah’ı çok sevmek bir mümin için en hayati konudur.
Sonsuz kader sonsuz kısa zaman içinde yaşanıp bitmiştir. Zaman algısı bizim zihnimizde kıyasla meydana gelen durum. Allah zamandan münezzehtir.
Bilgisi ve kültürü az olan insanlar kadın karşıtı açıklamalardan çok etkileniyorlar ve kadınlara baskı daha da artıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2017> Daha Fazla

Münafık hem ahmak hem de yancı ve sahtekar olduğu için İngiliz derin devleti tarafından çok rahat kullanılır.
Münafık Kuran'ın tamamını kabul etmez. Sadece bazı ayetlerden bazı bölümleri kullanarak o pis nefsini korumak için uğraşır.
Münafıkların ahmaklığı ibretliktir. Küçük beyniyle sonsuz akıl sahibi Allah'ı haşa kandıracağını sanması çok şaşırtıcı bir durumdur.
Gençlerin dostluğa, sevgiye, modernliğe duydukları özlem Türkiye'nin geleceğinin çok güzel olduğunu gösteriyor.
Çingene kardeşlerimiz çok tatlı, çok yetenekli insanlar. Allah onlara çok güzel bir sanat yeteneği bahşetmiş. Hepsine iyi sahip çıkmak lazım.
Anlamlı, sevgiyle bakan bir göz güzeldir.
Sevme ve sevilme birbirinin içine girmişi birbirinin içinde erimiş iki nurdur, seven kişi sevilir de. Tutkuyla seven birine, Allah'ı seven bir kadın asla karşı duramaz, tutkulu bir sevgiyle o kişiye bağlanır.
Dünyada her şeyin zıttı vardır, cennette ise negatif hiçbir şey yoktur. Cennette her şey pozitiftir.
Hayatın her noktasında Üstün bir Aklın varlığı görülüyor. Bu sistemi var eden Allah dünyayı nasıl kullanmamız gerektiğini de bize öğretir. Kuran dünyayı nasıl kullanacağımızı bize öğretir. Kuran'ı iyi anladığımızda akıllı, dengeli, derin ve kaliteli bir hayatımız olur.
Allah samimi kullarını Kendi korkusu dışındaki tüm korkulardan korusun.
Bağnazlık çocukların akıl yapısını de beden yapılarını da bozuyor. Çocuklara Kuran'ın yeterliliği mutlaka anlatılmalı.
Rusya ve Türkiye tam ittifak etse Ortadoğu'da durum çok hızla düzelir.
İffetsizliğin bir kiri vardır. İffetin ve namusun ise aydınlık bir nuru vardır ve bu nur çok göz alıcıdır.
Kadının sevdiği insana tam teslim olması, gururunu ezmeyi göze alması, kendi sesi, kendi bakışıyla yaşaması kadına müthiş bir etkileyicilik verir.
Alkolun çok propagandası yapıldığı için eğlencenin şartı zannediyorlar. Alkol alındığı andan itibaren tüm dokuları tahrip eden bir zehirdir.
Aleviler Kuran Müslümanıdır, anti yobazdır, sevgi insanıdır. Alevilerin kıymetini bilmeyenleri kardeşlerimiz hiç dikkate almasınlar.
Kuran'da Mehdiyetin örtülü olarak anlatılması, Allah'ın deccaliyete kurduğu bir tuzaktır ve Mehdiyetin üzerindeki korumasıdır. İslam ahlakının hakimiyetini müjdeleyen her ayet Mehdiyeti anlatır.
İmam Mehdi sevginin üstadıdır, sevginin öğretmenidir. Tüm dünya sevgiye susamış durumda. Allah'tan Mehdi’sini zahir etmesini istiyoruz.
Gelenekçi ortodoks sistem olduğunda insan beyni gelişmiyor. Muhakeme ve yargı bozulması oluyor, sanat gücü de kalmıyor. Bu sistemin özelliklerinden biri yasak ilan ettikleri şeyleri kendilerinin uygulamasıdır. Şirk sisteminde samimiyet yoktur. Şirk sisteminde yaşayanların hemen her anlarında münasebetsizlik olur, insanlara karşı kaba, katı ve acımasızdırlar.
Sosyal adalet, huzur, özgürlük, sevgi, kavgaların bitmesi, kadın hakları taleplerinin hepsi Mehdiyet için birer duadır.
Sevgi Allah'tan gelen bir nurdur. Her mümin, Allah'tan müminlerin sevgisini istemelidir.
Çocuklar için meyve ağaçlarıyla dolu istedikleri gibi dolaşıp oynayabilecekleri güzel alanlar yapmak lazım.
Peygamber adına uydurulmuş hurafeleri din haline getirmişler. Bu İslam değil, hurafe dinidir. İslam dini Kuran'da anlatılan dindir.
Sevgiyi, tutkuyu unutan insanların hayattan bezmiş zihniyetlerine hiç dikkat vermemek, derinliği, dostluğu, aşkı bilenlere itibar etmek gerek.
Kadınlara özgürlük çok yakışıyor. Kadın kendi vicdanıyla nasıl giyineceğine nasıl yaşayacağına kendisi karar verir.
Mehdiyet devrinde ortak bir güzel ahlak dünyaya hakim olacağı için herkesin güven içinde yaşaması mümkün olacak.
İngiliz derin devletinin yancıları çok iyi bilsinler ki Türkiye aleyhine yaptıkları her atakta rezil olacaklar, asla başaramayacaklar.
Bazı kişiler Kuran'ın yeterli olduğuna inanmayı ve anlatmayı suç haline getirmişler. Buna karşı sürekli Kuran ayetleriyle Kuran'ın yeterliliği anlatılmalı.
İngiliz derin devletinin etkisinin olduğu yerlerden biri de Amerikan Kongresi ve Senatosudur. Birçok kişiyi diledikleri gibi yönlendiriyorlar.
Müslümanların oluk oluk kanı akarken zor durumdaki Müslümanları değil kendi pis nefsini düşünen münafık çok kahpe bir varlıktır.
Münafık o kadar ahmaktır ki haşa Allah'ı kandıracağını zanneder. Kuran ayetlerini kendi pis nefsi için kullanmaya kalkışır.
İngiliz derin devletinin uşağı olan ve Müslümanlığı ortadan kaldırmak için azmetmiş kahpelere karşı milletçe bir olduğumuzu gösterelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2017> Daha Fazla

Münafık o kokuşmuş, iğrenç bedeninin bekçisi halindedir. İslam'ı, Kuran'ı, Müslümanları değil pis bedenini korumayı esas edinir.
Münafık Allah'a, Peygambere ve İslam'a karşı tavır alır ama kendini dindar gibi göstermeye çalışır ki o iğrenç nefsini koruyabilsin.
Münafık her gün kendine yeni bir din geliştirir. Münafığın bir hafta önce savunduğu dinle bir hafta sonra savunduğu din bambaşka olur.
Münafık namazı terk etmek için, sadaka vermemek için, İslam'a hizmet etmemek için kendince ayetten delil getirir. Münafık her türlü ahlaksızlığını Kuran ayetiyle açıklamaya çalışır. Çok ahmak olduğu için akılsızlığının farkına da varamaz.
Münafık azılı ahmak bir mahluktur. Sadece kendi keyfini düşünür ve Kuran ayetlerini de kendi nefsine göre akılsızca yorumlar. Münafık Kuran ayetlerini yorumlarken ibadetten, dini yaşamaktan nasıl kaçacağını arar. Nefsini nasıl kurtaracağının peşinde olur.
Mehdiyet bir bebeğin anne rahminde gelişmesi gibi Allah'ın koruması altında gelişir ve vakti geldiğinde doğum olur.
Akıllı kadına aşık olunur. Akıllı ve güzel huylu bir kadın derin tutkuyla sevilir.
Ateist gençler hurafe denizinden ve gelenekçi ortodoks sistemin zehirinden bunalmış durumdalar. Onlara Kuran'ın aydınlık ruhu anlatılmalı.
Kardeşlerimizi Alevi ve Kürt olduğu için dışlayan insanlar kendi ahlaksızlıklarını ortaya koymuş oluyorlar.
Ortadoğu'nun kurtuluşu İslam aleminin birleşmesi ve Mehdiyet ile mümkün olacaktır.
Darwinizm Osmanlı'nın tüm gücünü elinden aldı. Osmanlı manevi gücünü kaybedince askeri ve siyasi olarak da tüm gücünü kaybetti.
Kaderin dışında hiçbir şey olmaz. Dünyanın kaderinin son aşamasında Mehdiyet vardır. Bu kaderi hiç kimse durduramaz.
MHP çok aklı başında bir partidir. Dava partisidir. İdeali devlete hakimdir.
Duygusallık sağlıklı bir ruh hali değildir. Duygusal insanla mantıklı, makul bir diyalog kurulması mümkün olmaz.
İşsizlik sorununun ortadan kalkması için Türkiye'nin tarım ve hayvancılığa ağırlık vermesi gerekir. Tarım ve hayvancılığa öncelik verilse yan sanayileriyle birlikte milyonlarca insan için iş sahası oluşur.
Milletimizin Atatürk'e sevgisi akılcı, itidalli ve derin bir sevgidir. Atatürk Kuran Müslümanıdır, kaliteden sanattan hoşlanan bir insandır.
Süleyman Mescidi yeniden inşa edildiğinde ilk taşı koyacak olan Hz. Mehdi olacaktır.
Hayvanlara ceza vererek eğitmek çok korkunç bir yöntemdir. Hayvanların eğitimi ödüllendirmeye dayalı olmalıdır.
Mümin imtihan olduğunu biliyor olmasına rağmen zorluk anlarında heyecan duyabilir. Bu heyecana rağmen tevekkül eder.
Mehdiyetin iki ana konusu vardır: sosyal adalet ve sevgi. Dünyadaki tüm sorunları sevgiyle ortadan kaldıracak olan Mehdiyettir.
İngiliz derin devletinin ajanlarının ve yancılarının faaliyetlerine karşı çok dikkatli olmak önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2017> Daha Fazla

Dostça ve kardeşçe yaklaşılsa Filistinliler ve İsrailliler arasındaki sorunlar da çözülür. Bir arada refah içinde yaşayabilirler.
Kuran şefkatle, akılla, sanatla, güzellikle İslam’ı hakim etmekten bahseder, kötülüğe kötülükle, zulme zulümle karşılık vermek doğru olmaz.
Münafık kendini namuslu, aklı başında, İslam için yaşayan bir insan gibi göstermeye çalışır ama aslında şeytani bir şeriata uyar. Münafığın şeriatında Kuran’ın %95’i yoktur ama Müslüman olduğunu ve kendince Kuran’a uyduğunu iddia eder. Münafık Allah’ın ayetlerini keyfine göre yorumlar, Allah için değil keyfi için gezer, haram yer-içer, şeytani ve delice şeriatını uygular.
Münafığın bütün ibadetleri hayalidir. Münafık namaz da kılmaz abdest de almaz. Hayali olarak namaz kıldığını anlatır.
İman eden bir insan İslam'a hizmeti nimet olarak görür münafık ise İslam'a hizmet etmek istemez, kendi şeytani şeriatını uygular. Münafıkların şeriatında yalnız yaşamak, pinti olmak, sorumsuz olmak, boş ve gayesiz yaşamak, her türlü ahlaksızlık, yalancılık serbesttir.
Münafığın şeytani din anlayışında, Allah için çaba harcamak, dini yaymak, Müslümanlarla birlikte yaşamak yoktur.
Münafık müslümanlara hizmet eder sonra uyuz bir köpek gibi kaçarak gider.
İnsanların birbirleriyle hem kişilik hem de dış görünüş olarak bu kadar farklı olması Allah'ın yaratma sanatıdır.
Deccaliyetin negatif eylemlerini biz pozitif eylemlerimizle, sevgiyle bozuyoruz.
Kadınlar özgür olmadığında bu onların hafızasına, konuşmasına, güzelliğine etki eder, kadın özgür olduğunda yaratıcı gücü ortaya çıkar. Kadınlar Mehdiyet döneminde tam özgür olacaklardır. Peygamberimiz (sav) de hadislerinde kadın özgürlüğüne dikkat çekmiştir.
İyi beslenme konusunun Devlet politikası olarak ele alınması gerekir ki gençlerin hem bedeni hem de zihni gelişimi iyi olsun.
İnsan Allah'ın ruhuyla birlikte olduğunu bilmez, helala harama dikkat etmez, Allah korkusunu ve Allah sevgisini bilmezse her şeyi meta olarak görür.
Darwinist düşünce insanı metalaştırır, insana Allah'ın ruhunu taşıyan bir varlık olarak bakmaz o yüzden kıymetsiz görür.
Allah'ı sevmeden, Allah'a teslim olmadan insan rahat edemez. Allah'ı bırakan insan ağır bunalıma girer, depresyon içinde yaşar. Bütün ruhi hastalıkların kökeninde Allah'ı bırakmak vardır. Bir insan Allah'ı unuttu mu ruhu ve bedeni sakatlanır.
Allah insanın aklından hiç çıkmaz, herşeyi yaratan O, bütün güzelliklerin sahibi Allah, bütün güzellikleri sevdiren de Allah'tır.
Deccaliyet sevgisizlikle, nefretle Türk milletini etkisi altına almaya çalışıyor ama milletimiz birlik olarak bu oyunu bozacak.
Din olursa insan akıllı olur, Allah onu doğruya yönlendirir, o kişi Allah’ın koruması altında olur. Bir insan din ile Allah'ın kontrolüne girer ve isabetli hareketleri yapar, onun için her şey hayırlı ve bereketli hale gelir.
İnsanlara, hayvanlara şefkat göstermek cennet ahlakıdır.
Allah adına yalan söyleyenler, Kuran'da olmayan put inançlar için İslam'ın gerilemesine, Müslümanların acı çekmesine neden oluyorlar.
Çin halkının büyük kısmı ateist yetiştirildiği için soğuk, sevgisiz ve merhametten uzaklar. Onlara İslam'ı anlatalım, bu beladan kurtaralım.
Sevgiyle halletmek varken konuları şiddetle çözmeye kalkışan olursa bu daha çok şiddet yaşanmasından başka bir şeye yaramaz.
Osmanlı'yı yıkan gerçek sebep Darwinizm'in Osmanlı'ya girmesidir.
En büyük nimet Allah'ı en çok sevmektir. Mümin Allah'ı en çok sevmek ve Allah'ın en çok sevdiği olmak için dua eder.
Allah'tan korkmayan insan acımasız, vefasız, yalancı, düzen kuran, merhametsiz bir karakterde olur. Böyle insana güvenmek mümkün olmaz.
İslam'ı zorla kabul ettirmek Müslümanlığı değil münafıklığı yayar. Kuran'ın hükmü açıktır: Dinde zorlama yoktur.
Bazılarının "Adam olmak" dedikleri soğuk, sevgisiz, gizli, garip bir dindir. Değerleri İslam'dan farklıdır. Müslüman için ise tek din İslam'dır.
Neredeyse hiçbir ülkede “evrim teorisi bilimsel değil, kainatı Allah yarattı” denilemiyor. Adı konulmamış Darwinist diktatörlük var.
Suriyeliler milletimizin misafiridirler. Örfümüzde misafire hiçbir zaman "ne zaman gideceksin" denilmez. Misafir bereketiyle gelir, nimettir.
Sokak sanatçıları bir ülkenin milli değerleridir. Sokak, sanatın asıl yeridir. Sokak sanatçıların çalışmalarının hakkını vermek gerekir.
Çiçekler, kelebekler, kuşlar, meyveler, sebzeler, tüm matematiksel düzgünlük nasıl oldu diyoruz tesadüf diyorlar Bu, bir mantık çöküntüsüdür.
Münafık her an bir kahpelik, her an bir hainlik yapmak üzeredir. Hiçbir zaman güvenilmeyecek psikopat karakterli bir kalleştir.
Ülkücü gençlik devlet terbiyesini en iyi bilen gruplardan biridir. MHP fikri ve idealleriyle her zaman iktidardır.
İngiliz derin devletinin yancıları kendilerini herkesten üstün gören, her şeyi en iyi kendilerinin bildiğini düşünen bir züppelik ruhu içindedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2017> Daha Fazla

Şiilikte Mehdiyet temel inançlardandır. Şii kardeşlerimiz tertemiz, imanlı insanlardır.
Atatürk bütün Türklük ve İslam aleminin birleşmesini, Turan'ı savunmuştur.
Münafık çok kahpedir, kendince ehli namus, vicdanlı, masum ve dindar gibi görünmeye çalışır ama aslında yılan gibidir, çok alçaktır.
Herkes sevgiyi arıyor ama sevginin üstadı Hz. Mehdi (as)’dır, bütün dünyaya sevgiyi öğretecek olan Hz. Mehdi’dir.
Bütün müslümanların hedefi Allah’ın rızası, Allah’ın sevgisi ve O’nun bizden hoşnut olmasıdır.
Müslümanların durumu münafıkları hiç ilgilendirmez, hayasızca ve alçakça küfre yalakalık yapmaya çalışırlar, bu çok ağır bir suçtur.
Münafığın malını Allah için kullanmak istememesinin nedeni İslam’ın yok olmasını istemesidir, bu çok büyük bir alçaklıktır.
Münafıklar kendilerince Kuran’da olmayan hükümleri Kuran’danmış gibi gösterirler, asıl amaçları kahpeliktir.
Münafık kendini şeytana satmıştır.
Münafık her türlü alçaklığı yaparak Allah’tan korkmadığını göstermiş olur, namazını kılmaz, fuhuş yapar, şarap içer, her türlü adiliği yapar.
Münafık Müslümanları yalnız bırakarak kendince zarar vereceğini düşünür. Münafığın amacı küfrü beslemek, Müslümanları da çökertmektir. Müslümanlar şehit edilirken münafık davasını bırakarak, milyonlarca Müslümanın katili hükmünde olur ki bu Kuran'a göre zinadan daha kötüdür.
Münafık Müslümanları ilmi mücadelede yalnız bırakıp, onların başarısız olması için alçakça, kendince bir eylem yapmaya çalışır.
Münafıklar davasına ihanet ederek, kahpece küfürden taraf olmuşlardır o yüzden milyonlarca müslümanın kanı münafıkların eline bulaşmıştır.
Allah sonsuz güzeldir. Allah'ı aşk ile seversen Allah her çeşit güzellik olarak tecelli eder. Aşk, Allah sevgisi ile meydana gelen bir mucizedir.
Bir insan çok akıllı ise Allah'a aşık olur, Allah'a derin saygı duyar, Allah'tan aşk ile korkar, sevdiğini gücendirmek istemez.
Aşk için çok akıllı olmak, bunun için de çok samimi olmak gerekir. İnsan samimiyse Allah'ın aklı o kişide tecelli eder.
Mehdiyet dışında, Müslüman ülkelerdeki kargaşanın bitmesi mümkün görünmüyor, olaylar gittikçe tırmanacaktır.
İsrail sevgiyle yaklaşılsa nezih tavır gösterecek bir ülkedir. Filistin ve İsrail arasında bir yol bulalım, birbirlerini sevdirmeye çalışalım.
Hastalık ve ölümle Allah insanları kendine çevirir, sonsuz hayatı kazanmalarını sağlar, hastalık en güzel imtihandır. Hastalara bakanlar da vefalarıyla, diğergamlıklarıyla güzellik kazanırlar, Allah onların yüzlerinde bir nur yaratır.
Allah sonsuz akla sahiptir, Allah güzelliği sever, bu yüzden cennette sürekli süprizler yaratır. Cennette tükenmeyen nimetler vardır.
Münafıkların bakışlarında, ses tonlarında, kullandıkları kelimelerde, vurgularında hep negatiflik vardır, hemen anlaşılır.
İyi insan konuşmasından, dengeli halinden, nezaket ve şefkat anlayışından, akıl keskinliği ve yüzündeki huzurdan, nüktedanlığından anlaşılır.
İslam alemine binlerce farklı akıl ve zıt fikirler hakim olduğu sürece Müslümanlar huzura eremez, mutlaka kargaşa olur, çözüm Mehdiyettir.
İngiliz derin devletinin elemanlarının genel özelliği züppelik, egoistlik, dinle kendilerince alay, sinsilik yani münafıklıktır.
Münafık Allah'a ve ahirete inanmaz. Allah'a karşı nankördür, alçaktır. Dünyanın en aşağılık mahlukları münafıklardır.
Münafık için pis bedeni çok kıymetlidir, onu diri tutabilmek için çalışır.
Münafıklar Müslümanların menfaatine olacak şeyleri durdurmaya çalışırlar. Münafığın eli çok sıkıdır, hasistir münafık ne varsa biriktirir.
Kuran'ın hükümleri muhkemdir, haramlar-helaller çok açıktır, nettir, kolay anlaşılırdır.
PKK İngiliz derin devletinin ileri karakoludur, gönüllü askeridir.
Kader Allah'ın istediği gibi ilerliyor, aksi olmaz, kaderin dışında bir görüntü oluşmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2017> Daha Fazla

Cennette kadın da erkek de kusursuz olacaktır. Cennette insanların fiziği de huyu da mükemmel olacaktır.
Ben kadının gözündeki akla, temizliğe, aşka bakarım. Gözünde sevgi olanla sonsuza kadar dost olurum. Sevgiyi bilmeyenle dostluk imkansızdır.
Şiddet sevginin, dostluğun kardeşliğin rahatça halledeceği bir konuyu vahşi yöntemlerle halletmeye kalkmaktır.
Atatürk bu milletin ruhunda var olan Kuran aşkını, aydınlığı, modernliği, sahabe Müslümanlığını ortaya koymuştur.
İnsanlar sevgi, barış, mutluluk arayışında. Bu güzel arayış dua niteliğinde. İnşaAllah yakında tüm dünyaya sevginin hakim olduğunu görecekler.
Kadına şiddetin önlenebilmesi için bu konuda kadınların önüne çıkarılan tüm bürokratik engellerin ortadan kaldırılması şarttır. Kadına yönelik ciddi bir tehdit ve cana kasıt olduğunda tehdit eden kişiyi yıldıracak kanuni ve hukuki önlemler alınması gerekir.
Kadınların hoşlarına giden işlerde çalışması güzel olur. Ağır iş dallarında çalışmaları beni vicdanen rahatsız eder.
Gençlerin özgürlük, sevgi ve coşkuya ihtiyacı var. Bu da Allah sevgisi ve Allah korkusuyla olur.
Allah'ın indirdiği bir İslam var, dört mezhebin ise dört farklı inancı, uygulaması var. Hadise uyalım diyenler birbirlerinin mezheplerine, o mezhep imamının ilettiği hadise uymuyorlar. Buradaki samimiyetsizliği görmek gerekiyor. Eğer hadise uyacaklarsa hepsine uymaları gerekir, samimi davranmıyorlar. Mezheplerin helalleri haramları farklı, oysa tek ölçü Kuran'dır.
Atatürk'ün özelliği put yıkıcı olmasıdır. Bağnazlığın tüm putlarını yıktı. Atatürk Kuran'ın özünde olan özgürlüğü, sahabe ahlakını savunan biridir.
Her insan beynindeki ekranın başında kendisine gösterilenleri izliyor. İnsan bu ekran başında Allah'tan yana olup olmayacağıyla deneniyor.
Biz evrimi bilimsel delillerle ve bilimin kendisiyle çürütüyoruz. Evrim, ilahı tesadüf olan putperest bir inançtır.
Müslüman, bir ülkenin değil tüm İslam aleminin, tüm insanların sorunlarına çözüm ister. Allah'ın gösterdiği çözüm İslam Birliği ve Mehdiyettir.
Katoliklerin, Ortodoksların, Musevilerin, masonların herkesin lideri var. Müslümanların lideri olmasın diyorlar. Bu samimi bir tutum değil.
Allah sevgisi, Allah'ı aşkla sevmek dünyanın en büyük zevkidir.
İngiliz derin devletinin tüm oyunları hakkında halkı çok iyi bilgilendirirsek Türkiye aleyhindeki hiçbir oyunları işe yaramaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2017> Daha Fazla

Mümin sürekli ilmi Allah'tan talep eder ve "Rabbim ilmimi arttır" diye dua eder.
Gerçek sosyal adalet Mehdiyet devrinde olacak. Tek bir fakir bile kalmayacak.
İyi olan insana kötüler zarar veremez. Bu, Allah'ın Kuran'da bildirdiği kanunudur.
Haksızlıklar, mazlumların ezilmesi insanların canını çok yakıyor. Seyyar satıcılara şefkatsiz tedbirler alınması da vicdanı çok zedeliyor. Seyyar satıcıların tezgahlarını devirmek vicdansızlıktır, çözüm değildir. Hijyen için eğitim verilebilir, satış yapacakları yerler oluşturulabilir.
Münafık küfür ahlakıyla yaşadığı için tam bir ceset, içi çürümüş kof bir bedendir.
Temizlik cennete özlemin tecellisidir. Temizlik müminin en hayati vasıflarından biridir.
Sevgisizliğin, sevmek isteyip de sevememenin gençlerin canını ne kadar yaktığını görüyorum. Bu manevi bela Mehdiyetle kalkacak inşaAllah.
Doğal afetlerin artması ahir zaman alametlerindendir. Peygamberimiz ne haber verdiyse hepsi tek tek gerçekleşiyor.
Münafıklara Allah'ın verdiği belalardan biri de bedenlerinin içten ve erken çürümesidir.
Müminin ruhundaki anayasa Kuran'dır. Müminin sevgisi, tutkusu, aklı, derinliği ruhundaki Kuran'a dayanır.
Her şeyde hayır görmek, çok temiz olmak, başka müminlerle bağlantıda olmak, toplantılar yapmak, Allah'ı anıp sohbet etmek çok güzel olur.
Ruh yaşlanmaz. İki insan arasındaki dostluğa, sevgiye yaş sınırı koymak çok yanlış bir bakış açısıdır.
İnşaAllah ve maşaAllah zikirleri Kehf Suresi’nde geçen, şirki tamamen ortadan kaldıran iki büyük zikirdir.
Ben hiçbir kitabımdan telif ücreti almıyorum. Dini tebliğ etmek ücret karşılığında olmaz.
Vakti en güzel geçirmenin yolu insanların neşesi, sevinci, imanı ve her türlü hayrı için gayret etmektir.
Evrimin geçersizliğini en net ortaya koyan bilimsel delil ara form, ara fosil olmamasıdır. 700 milyon fosil var, bir tane bile ara form yok.
Ahirette sadece Kuran'dan sorulacağız. Peygamberimiz'in sünneti Kuran'dır.
İslam'ı zorlaştırmak deccaliyetin oyunudur. Gelenekçi ortodoks sistemin karmakarışık dünyasına insanları çekmek kitleleri dinden uzaklaştırır.
Küfre, münafıklara, zulme buğz etmek müminin en belirgin iman alametlerinden biridir. Mümin Allah için sever, Allah için buğz eder. Bu müminin en keskin alametlerinden biridir. Müminde içgüdüsel olarak iyiye karşı derin bir sevgi varken kötüye karşı buğz vardır.
Bencillik toplumu toplum olmaktan çıkarır. Toplum bedenken tek tek hücrelere ayrılır ve ölür. Egoistlik toplumu öldürür.
Deccaliyetin tüm oyunlarını görüyor ve biliyoruz. Başaramayacakları işe yelteniyorlar, tüm oyunlarını kanunla hukukla ezeceğiz.
İngiliz derin devleti deşifre olmanın paniğini yaşıyor. Dört bir yandan panikle Türkiye'yi hedef alıyorlar, ama boşuna uğraşıyorlar.
Allah sevgisi olmadan sanat olmaz. Sanat, marifet ve ittifak Mehdiyet'in ruhudur. Her yerin sanatla güzelleştiğini göreceğiz.
Vicdanının sesini tam bir dürüstlükle dinleyen insan samimi olur. Samimi olan insan cennet ehli olur.
Allah'ı severek Allah'tan şüphe etmeden samimi olarak Kuran'ı okuyana Allah Kuran'ı açar. Kuran o zaman binbir rengiyle kendini gösterir.
Bazılarının ağırına gidiyor ama İngiltere'de İslam'ı yayan, İngiliz derin devletine balyoz gibi inen Şeyh Nazım Hazretleri'nin çalışmalarıdır. Şeyh Nazım Hazretleri gerçek bir Kuran talebesidir ve İngiltere'ye Kuran'ın nurunu yaymıştır.
Bağnazlık Allah'ın dini dışında Allah'ın istemediği şirk dini demektir. Bağnazlığın kapkaranlık dünyasını Kuran'ın nuru ortadan kaldırır.
Hakkı anlatan her yazı çok etkili sonuç verir. Sabırla, akılla, şefkatle, ilimle yapılan her çalışma Allah'ın izniyle bereketli olur.
Sayın Devlet Bahçeli'nin doğal afetlerin birer hatırlatma olduğunu ifade etmesi çok güzel olmuş. Basiret ehli insan olduğu için olayları hikmetle değerlendirmiş. Son dönemlerdeki tüm fevkalade olaylar Peygamberimiz'in hadislerinde bildirdiği ahir zaman alametleridir. Alametler artarak devam edecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2017> Daha Fazla

İş güvenliği hayati bir konudur. İşçilerin hem çalışma hem de dinlenme ortamları en rahat edecekleri şekilde olmalı. İşverenlerin çalışanları evlatları gibi görmeleri gerekir. Çalışanların ve işçilerin konforundan ve güvenliğinden kısıp çok kazanmak diye bir şey olmaz. Onlar için harcanan bereket olur.
Benim arkadaşlarım İslam'a Kuran'a kendini vakfetmiş, Allah için yaşayan insanlardır. Dünyadan bir beklentileri yoktur.
İnsanların çoğu sevecek bir insan bulamadıkları için yalnız yaşıyorlar. Hepsi sevgiyi arıyorlar ama dürüst, vefalı, derin sevgiyi bulamıyorlar.
Müslümanın uygulamalarına yapılan eleştirinin Kuran'a göre olması lazım. Eleştiri yapanların “şu ayete göre yaptığın yanlış” diyebilmeleri gerekir. Ayeti delil olarak gösteremiyorlarsa o konuda bir yanlış yok demektir.
Bırakın kadınlar özgür olsun, istedikleri kadar makyaj yapsınlar, istedikleri gibi giyinsinler, bakımlı dolaşmaktan çekinmesinler. Kadınların özgürlük istemeleri en haklı talepleridir. Kadınların baskı altına alınması hayatın güzelliğinin ortadan kaldırılmasıdır.
"Aşırı makyaj" kavramı mantıklı değil. Kadın güzelliğini kaldırmak için bunu öne sürüyorlar. Kadına yakışan makyaj doğru makyajdır.
Tebliğde güzel ve bakımlı insanların olması Hz. Süleyman'ın ve Resulullah'ın kullandığı yöntemdir.
Evrimciler tesadüf demenin mantıksızlığını görünce "tesadüf değil rastlantı" demeye başladılar, o da olmadı şimdi de "programlı rastlantı" diyorlar. Mantık bozukluklarını gösterince iyice panik oldular. Bundan sonra bilim dışı açıklamaları tamamen bırakacaklar. Tesadüf bilim değildir.
Yeni nesil çok güzel günler görecek inşaAllah. Hepsi modern İslam’ı seviyor ve Kuran Müslümanlığının yaşanmasını istiyor, bunu görecekler.
Sanat ve kalite anlayışının zayıf olması manevi felaket. Sanat ve Kalite Bakanlığı kurulursa ilk adım olarak zevksiz eserlere izin verilmez. Binalar, heykeller her şey sanat ve kalite yönüyle değerlendirilir, kalitesiz olanlara izin verilmez.
Kuran Müslümanlığı dalga dalga yayılıyor. Allah bizi sadece Kuran'dan sorumlu tutacak, gençler bu gerçeği iyice öğrendiler.
Mehdi'nin çıkış alametlerinden biri de "Mehdi gelmeyecek" seslerinin yükselmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hal ile tebliğ hayatidir. Bakımlı, kaliteli, sevgi dolu bir ortamda olduğumuzu gösterdiğimizde İslam'ın güzelliğini tam sergilemiş oluyoruz.
Dekolte, sanat, resim, heykel, müzik karşıtlığı olan bir ülkede turizm gelişmez.
Allah'ın münafıkları Müslümanların yanından ayırması onları pislikten kurtarmasıdır, bir nimettir.
Münafıkların Peygamberimiz'e çirkin iftiralarından biri de Peygamberimizin haşa korkutarak insanları etkilediğidir. Bu münafığın alçaklığıdır.
Çocuğa samimi sevgiyle ve onun fikirlerine değer vererek yaklaşılırsa çocuk çok güzel yetişir. Çocuğa aklı ermeyen muamelesi yapmamak gerekir.
Müslümanların hamiyetinin güçlü olması gerekir. Kişisel konularda coşkulu olanlar İslam, Kuran aleyhinde konu olduğunda ilgilenmiyorlar.
Allah'ı sevmeden insanı sevmek mümkün değil. İnsanı et kemik olarak sevmek olmaz. Sevgi, Allah'ın tecellisine olan hayranlıktır.
Allah bazen müminlerin içine insan görünümlü hayvanlar sokabilir, o hayvan İslam'a hizmet eder. Sonra o hayvanı müminlerden ayırır, o hayvan da yalnız bir it gibi bela içinde yok olup gider. Allah, münafığın o son aşamadaki pisliğiyle müminleri muhatap etmez.
Mümin, münafığı av köpeği gibi kullanır. Münafığın çirkin faaliyetlerini gözlemleyerek pisliğin başını tespit eder.
Münafık, müminlerin içinde asalak gibi yaşayan bir varlıktır. Münafığın varlığı müminin dikkatinin ve aklının açılmasına vesile olur.
Parklar güzelliği yaşamak için gelinen cennet mekanlardır. Parkı kirletmek cennet bahçesini kirletmek gibi olur, vicdansızlıktır. Denizleri, parkları çöp kutusu gibi kullanmak ciddi bir ahlak ve vicdan çöküntüsüdür.
İnsan unutmaya açık bir yapıya sahiptir. Kitap, bu unutkanlığı ortadan kaldırmak için sağlam bir kaynaktır. Kitap güzel bir mürşiddir.
Deniz temizliğinin korunması hayati bir konudur, deniz ekmek gibi tertemiz olmalıdır. Denizi kirletmek ahlaki vicdani bir tavır değildir.
Kardeşlerimiz sabırlı olsunlar, 3-5 yıla kadar her şeyin güzelleşmeye başladığını görecekler.
Sayın Devlet Bahçeli'nin vatanseverliği, efendiliği, devlet adamlığı, nezaketi çok güzeldir. Allah kendisine uzun hayırlı ömür versin.
Türkiye'nin mükemmel bir devlet terbiyesi vardır. Dünyaya devletin ne olduğunu ve devlet terbiyesini öğreten millet Türk milletidir.
Tayyip Hocam'ın İngiliz derin devletine asla baş eğmeyen tutumu mükemmel. Milletçe sonuna kadar yanındayız.
Allah'ın ruhu her yerdedir. Dolayısıyla tüm kainat canlıdır.
Kainattaki matematik denge Yaratılış'ın en açık ispatıdır. Bilim, Allah nasıl yaratmıştır sorusuna cevap aramanın sanatıdır.
Tayyip Hocam'ın Musevilerin ibadethanelerine saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulaması çok güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hayvan barınaklarında hayvanların rahatı, konforu mutlaka düşünülmeli, usulen yapılan mekanlar olmaması gerekiyor.
Müslüman ilhamını her zaman Allah'tan ve Allah sevgisinden alır.
Öğrenciyi kollama, destekleme örf ve adet haline gelmeli. Nasıl bayram harçlığı varsa öğrenciyi her görenin de harçlık vermesi gerekir.
Dini anlatırken ücret alınmasını haram gördüğüm için ben kitaplarımın hiçbirinden telif ücreti almıyorum. Tebliğden para alınmaz.
Ben en çok samimiyet, sevgi, dürüst ve anlaşılır olmaya önem veriyorum, kitaplarımın da insan ruhunu açan eserler olmasına özen gösteriyorum.
Engelli kardeşlerimize her zaman her konuda öncelik vermek ahlakın ve vicdanın gereğidir. Tüm halka engellilerin mağdur edilmemesi yönünde bir eğitim verilmesi gerekiyor. Bu tarz konular akıl ve gönül işidir, ruh eğitimiyle olur.
İstanbul şehrinden daha kompleks yapısı olan hücrenin tesadüfen olduğunu söylemek insanın aklıyla alay etmektir. Evrim aldatmacadır.
Kadere teslimiyet güzelliktir, konfordur, berekettir.
Sokakta sanat olması o ülkenin neşesi, kalitesi, sevinci, bayramıdır. Sokak sanatçılarına tüm kardeşlerimiz destek olsun.
Hz. Mehdi'yi, İsa Mesih'i, İslam ahlakının hakimiyetini, İslam Birliğini, Rusya, İsrail, İran, Ermenistan tüm ülkelerin dost olduğunu göreceğiz.
Tıbbi cihazların bakımı, hastane ortamlarının hijyeni çok mühimdir. Bu konuda yaptırımlar ve düzenlemeler yapılması şart.
Bir çok insan sevgiyi bilmiyor ama Mehdiyet devrinde sevgi yüksek vicdanla, Allah korkusu ve Allah sevgisi ile tecelli edecektir.
Deccaliyet tüm ekonomik krizleri, savaşları organize eden sistemdir. Dünyayı da birbirine düşüren İngiliz derin devleti yani Deccaliyettir.
Sadece samimi olmak yeterlidir, Allah samimi olana mutlaka yol gösterir.
Museviler, Hristiyanlar ve Müslümanlar arasında bir savaş değil tam tersine dostluk, kardeşlik ve birlik olacak. Savaş istemiyoruz.
Çingeneler sanatın üstadıdır. Çingene kardeşlerimiz Türkiye'nin süsüdür, hepsiyle onur duyuyoruz.
Korkudan dehşetten yılmış, ölümden kaçıp gelmiş insana en ufak kırıcı bir söz söylenmez. Suriyeliler Allah'ın bize gönderdiği misafirlerdir.
Alkol insanı mutlu etmez, insanlar sadece mutluluk taklidi yapıyorlar. Aleni bir zehirlenme oluyor, zehirlenme insanı mutlu etmez. Alkol insanı karamsarlığa çeker ve üzüntüyü tetikler, mutluluk hissi oluşturmaz. Tam tersine ruhi çöküntü meydana getirir.
Hücre, koful, havuç, portakal, üzüm, insanlar, tavşanlar, kediler her şeyi tesadüf yaptı demek bilim değil, akıl almaz bir mantık çöküntüsüdür.
Evrim bilim değildir. Her şeyi tesadüfle açıklayan putperest bir inançtır. Sümerlerden, antik Mısır'dan gelen çağdışı bir safsatadır.
Nefret üslubuyla hiçbir konu çözülmez. Museviler ve Araplar Hz. İbrahim'in evlatları. Bu iki evlat birbirlerine kardeş olarak yaşayacaklar.
Deist de ateist de olan çok arkadaşım var. Bu insanların dürüstlüğü güzel bir vasıftır. Münafık ve müşrik ise samimiyetsizdir, ikiyüzlüdür.
Benim gecem, gündüzüm Allah için sevgiyi aramaktır. Ben sevgiye hiçbir zaman doymam.
Kadın akıllı erkekten çok hoşlanır. Aklın olduğu yerde kütlük, zevksizlik, kabalık, anlayışsızlık olmayacağını bilirler.
Kuran'a göre Müslümanlar tek bir aile gibidir. Kuran ahlakı yaşandığında Müslümanın tüm Müslümanlara öz kardeşi gibi bakması farzdır.
Dinimizde kadınların yanında din anlatmak var mı diyenlerin buna dair Kuran'dan delil getirmeleri gerekir. Tek bir delil getiremezler. Hz. İbrahim'in eşi misafir gelen meleklerin yanında gülüyor, sohbet ortamı var, Hz. Musa Hz. Şuayb'ın kızlarına yardım ediyor, Hz. Süleyman Sebe Melikesi'ne havuz yaptırıyor. Kuran'a göre kadınların güvenilir ortamlarda dekolte olması, kadınların yanında din konuşulması haram değildir. Buna haram diyenlerin Kuran'dan ayet göstermesi gerekir. Kuran'dan ayet göstermeyip "bana göre, duyduğuma göre" diye mantık olmaz.
Peygamberimiz'in vefatından bir süre sonra İslam özünden uzaklaşıp şirk dini haline geldi, bu şirk dini katlanarak gelişti ve İslam alemi şirkin içinde boğulur oldu. Deccaliyetin işi o kadar kolaylaştı ki Müslümanların elinden bilimi, sanatı, neşeyi, hayatı aldı ve kolayca ezdi. Biz de Kuran'a göre İslam'da bunların hepsinin meşru ve doğru olduğunu ortaya koyduk.
Bir an önce İsrailoğulları ile İsmailoğullarını barıştırıp, bölgede huzur içinde yaşamalarını sağlamak lazım, yoksa acılar büyük olur. İsrail ve Filistin halkının o güzel topraklarda dostça, kardeşce yaşaması mümkün. Nefreti körüklemek kimseye fayda sağlamaz.
İnsan bir şekilde yemek bulur yaşar, ama insan gibi sevgiyle, aşkın güzelliği içinde, sanat, estetiğin olduğu ortamda yaşamak mühimdir.
Dünya şu an Deccaliyetle Mehdiyetin ilmi mücadelesine şahit oluyor. Ekonomik krizler, yokluklar, sevgisizler Mehdiyetin galibiyetiyle kalkacak.
Aklı zayıflar münafıkların ahlaksızlığını teşhis edemedikleri için cahiliye bilgisine göre yorum yapıyorlar. Mümin Kuran'a göre yorumlar.
Münafık pislik üreten makina gibidir. Vücudun atıklarının temizlenmesi gibi Allah münafıkları uzaklaştırarak Müslümanları temizler.
Vahşi köpekler ölecekleri zaman yalnızlığı seçer. Münafıklar da manen ölümü gerçekleştiği için vahşi köpek gibi yalnızlığa kaçar.
Müminin üslubu her zaman dengeli, tutarlı, akılcı, affedici olur. Kuran dışında bir üslubu olmaz.
Mümin her yerde iyilik, temizlik, güzellik, kalite ve candanlık arar.
Kız arkadaşlarımın hepsi iyi eğitimli, kaliteli, güzel ahlaklı, sadık ve vefalı insanlardır. Hepsi birbirinden klas, birbirinden nezihtir.
Tayyip Hocam İslam aleminin birleşmesi için güzel bir gayret içinde, Allah gayretini makbul etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Temmuz 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Türkiye'nin Mehdiyetin kalesi olduğunu bildiğinden Türkiye üzerinde böyle baskı kurmaya çalışıyor. Ama asla başarılı olamayacak.
Hepimiz Hz. Adem'in evlatlarıyız. Hiçbir ırkın bir diğerine üstünlüğü yoktur.
Benzemek Mehdilik için delil olmaz. İslam ahlakkı dünyaya hakim olduğunda, herkes birbirini kardeş olarak sevdiğinde, İslam Birliği oluştuğunda bu güzelliklere vesile olan insana "sanki Mehdi gibi" diye hüsnü zan ederiz.
İyilik, güzellik, temizlik, neşe, sanat, kalite isteyen tüm gençlerle ittifak halindeyiz. Gelenekçi ortodoks sistemde kalite arayışı yoktur.
Hz. Süleyman müthiş zevkli ve akıllı bir insan. O'nun sanat zevkini, güzellik anlayışını görmek bir çok insanın imanına vesile oluyor.
Tebliğde güzel ve yakışıklı insanlar, bakımlı mekanlar, gösterişli hayatlar kullanılması Kuran'da Hz. Süleyman'ın yöntemi olarak bildirilir.
Plaja giden, bikinili kadınlarla aynı ortamlarda bulunan bazı kişilerin dekolteye karşı samimiyetsiz bir tepkileri oluyor. Bunun sebeplerinden biri de dinin hayatın dışında olduğuna ya da din olduğu yerde neşe, güzellik, müzik, sanat olmayacağına inanmaları. Dinin içinde hayat olmayan ölü bir sistem olduğuna inananlar bizim cıvıl cıvıl neşe dolu hayatımızı görünce önce şaşkınlık yaşıyorlar. Ama yavaş yavaş Kuran Müslümanlığının alabildiğine özgürlük olduğunu görüyorlar ve İslam'dan uzak durmaları ortadan kalkıyor.
Şeytan insanlardan intikam almak için fıtratı bozuyor. Kadının kadın gibi erkeğin erkek gibi olması gerekir.
Kadınları ezerek, güzelliklerini yok ederek sevgiyi, aşkı, tutkuyu ortadan kaldırmak istiyorlar. Kadın güzelliği muhteşem bir nimettir.
Sayın Devlet Bahçeli çok kaliteli ve nezih bir insan. Bazı İngiliz derin devleti özentileri Bahçeli'nin derinliğini anlayamıyor, değerlendiremiyorlar.
Müslümanlar birbirinin velisidir ve birbirini korumakla yükümlüdür. Müslüman tüm Müslümanların en iyi, en mutlu olmasını ister.
İslam topluca yaşanan bir dindir, Müslümanlar Müslümanlarla birlikte yaşamaktan zevk alır. Münafık ise çakallık ve dinsizlik arayışındadır.
Münafık uyuz köpek gibi yalnız gezmek ister, tek başına bir köşede hayatı son bulur. Münafık Allah'ın anılmasını duymak istemediğinden yalnız kalmak ister ve İslam'ın yayılmaması için küfre destek verir.
Münafık istediği gibi züppelik, çakallık yapmak hedefindedir. Çakallığının, sinsiliğinin engellenmesini istemez, bu yüzden özgürlük talep eder.
Toptan tüm Musevileri düşman olarak görmek cehaletin ve gelenekçi ortodoks eğitimin nasıl bir felaket olduğunun delilidir. Allah Kuran'da Kitap Ehli'nden kadınlarla evlenebilirsiniz, onların yemekleri size helaldir diyor. Kuran'a göre Kitap Ehli dosttur. Düşmanlık ve nefreti telkin eden anlayış en çok Müslümanlara zarar veriyor. Allah nefret duygusuyla değil şefkatle hareket etmemizi ister.
Bazı insanlar az bir bağla Allah'a bağlanıyor, arada sırada Allah'ı hatırlıyorlar. Öyle olmaz. Allah'la bağlantıda milim santim boşluk bırakmadan keskin bir dikkat olması gerekiyor. O zaman insan gerçek anlamda mutlu olur. Allah'tan uzakta olan ise sürekli savrulur.
İnsanların mutluluğu aramamaları anormalliktir. Mutluluk, her şeyin sahibi, merhametli, sonsuz akıl sahibi Allah'a bağlanmakla olur.
İnsanların çoğu işlevselliği esas alıyor. Giyim zevki, kalite, sanat, güzellik arayışı neredeyse hiç olmuyor. Bu vahim bir durumdur. Çoğu insan arasında güzelliği öldürme anlayışı gelişmiş durumda. Güzelliği isteyeni ve bakımlı olanı suçlu gibi görüyorlar, öte yandan güzelliği takdir edecek, beğenecek kimseleri de olmuyor. O zaman gelişmek, iyi olmak, güzelleşmek için hiç çaba göstermiyorlar. İyilik, güzellik, sanat, neşe, sevgi, klaslık hayatlarından çıktığında ise boğucu, şizoid, bencil ve içine kapalı bir yapı gelişiyor.
Allah'ı bırakan insan feci şekilde savrulur. Allah'a sıkı sıkıya sarılmak, Allah'ı hiç bırakmamak gerekir.
İnsan zayıf yaratılmış bir varlıktır. Allah'a kendini bağlamayan insan karamsar, içine kapalı, şizoid bir karakter geliştirir.
Sevgiye duyulan özlem Kuran Müslümanlığına duyulan özlemdir. Bu özlemin artması Mehdiyetin an meselesi olduğunu gösteriyor.
Kuran ruhunun her yere dalga dalga yayıldığını görüyoruz. İnsanların sevgi, kardeşlik ve dostluk arayışı bu ruhun alametidir
Kuran ahlakına dayalı akılcı bir sevgi, şefkat, olgunluk anlayışının insanlara benimsetilmesi gerekiyor. Bu da gelenekçi anlatımla olmaz.
İbadethanelere saldırmak Kuran'a göre haramdır. Mescidler, sinagoglar, kiliseler Allah'ın korunmasını emrettiği kutsal mekanlardır. İbadet eden insanlara çelik kapıları tekmeleyerek tepki göstermek kahramanlık değil, akılsızlık, görgüsüzlüktür. İbadethaneye saygı gösterilir.
Arap düşmanlığı da İsrail düşmanlığı da özel kışkırtmayla elde ediliyor. Sevgisiz insanların nefret politikalarına karşı sabırlı anlatım şart.
Arap Birliği'nin ağır, monoton, soğuk üslubu çok yanlış. Çözüme kavuşması gereken acil konular olduğunda ağır davranmak çok çirkindir.
Tayyip Hocam'ın Körfez görüşmeleri inşaAllah faydalı ve etkili olur, çalışkanlığı ve İslam alemi için gayreti çok güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2017> Daha Fazla

Masonluk en az 10 bin yıllık bir tarikattır. Nemrud da Firavun da masondu. Ahir zamanda masonluk Mehdiyetin hizmetinde olacaktır.
Hata yaptığında hiç tevil yapmadan dürüstçe özür dilemek kaliteli insan ahlakıdır.
Kuran ahlakını yaşayan bir mümin insanları kendi çocuğu gibi korumakla, değer vermekle, sahip çıkmakla yükümlüdür. Velayet sistemi budur.
Biz dünyaya kendimizi tanımak, kendi kendimizi sevmek için geliyoruz. Kendisini sevmeyi öğrenemeyen cennetten zevk alamaz. Allah için sabreden, güzel ahlak gösteren insan kendisine gösterilen saygının haklı ve doğru olduğunu görür. Cennette bundan zevk alır.
Saygı, samimiyetten uzak yapmacık tavırlar yapmak değildir. Saygı derin sevme ve koruma hissidir. Karşındakini kendinden daha çok korumaktır.
Vicdanın muazzam bir gücü vardır. Vicdan sesini dinlemeyeni ezer, cehennemi yaşatır. Vicdan kendisini dinleyeni ise mutlu eder.
Gerçek elit Allah'ı seven, Allah'tan korkan, sanata, nezakete, kaliteye, görgüye değer veren, sevgiyle merhametle davranan insandır.
Toplumun önde gelen kesimine tebliğ yapmak Kuran'da bildirilen bir yöntemdir.
Betonlaşmanın durdurulması hayati bir konudur. Yeşillik, bağlık, bahçelik alanların bir an önce genişletilmesi gerekir.
Komünizmde din, aile, ahlak ve devlet yoktur. Komünal toplum anlayışı vardır. Zor ve dehşet sistemidir, baskıya dayanır. Komünizm zor ve şiddetle sosyal adaleti sağlamak iddiasındadır ve bu yüzden acımasızdır. İslam da ise sevgiyle sosyal adalet sağlanır.
Allah Müslümanların kurşunla kaynatılmış binalar gibi birlikte olmalarını bildirmiştir. Münafıklar ise ayrılıp dağılmayı savunur. Dağılıp ayrılmamak, birlik olmak Müslümanlara farztır.
Hiçbir zaman Mehdilik iddiam olmadı, olmaz. Hocalık, alimlik iddiam yok. Ben sadece samimi bir Müslümanım.
Sokak sanatçıları o ülkenin güzelliği ve neşesidir. Sokak sanatçılarına hem belediyeler hem halk sahip çıkmalı.
Allah iman edenlerin canını çok güzellikle alır, kişi hiç korkmaz, tedirgin de olmaz.
Gençlerin talebi hep sanat, güzellik, kalite, temizlik. Bu talepleri Kuran Müslümanlığına olan sevgilerini gösteriyor.
15 Temmuz Türkiye'yi toptan teslim almaya yönelik bir girişimdi. Bu girişimin geri püskürtülmesi milletimiz için bir zaferdir.
Kadınlar özgür olduğunda, güzellik, neşe, sanat baskı altına alınmadığında İslam ahlakı dünyaya çok hızla hakim olur.
Tüm kainatta ritm ve ahenk vardır. Dans İslam'da yasak değildir, nimettir, güzelliktir.
Allah sevgisi ve Allah korkusu olmadığında insanlar adım adım kaliteden, temizlikten, görgüden uzaklaşıyor, hiçbir şeye özen göstermiyorlar.
Turist sayısının artması için kalitenin, sanatın, özgürlüğün artması temel şarttır. Özgürlüğün ve sanatın olmadığı yere kimse gitmek istemez.
İnsan çok samimi olursa Allah'ı çok severse Allah onun hayatını çok güzel yapar.
Bir kadının güvenilir, helale harama dikkat ettiğini bilmek bir erkek için çok heyecan verici, hayranlığını arttıran bir güzelliktir.
Kız arkadaşlarımın güzelliğinin ana sebebi iman, akıl, temizlik ve güzel ahlaktır. Her güzelliği Allah yaratır.
İnsanın yaratılış amacı sevgidir, insan yaratılış amacından uzaklaştığında cehenneme düşmüş gibi olur.
Depremlerin çoğalması ahir zamanın en belirgin alametlerinden biridir.
Zıtlıkların olması imtihanın gereği ve Allah'ın varlığının mucizevi bir delilidir. Zıtlıklar Allah'ın sanatlarından biridir.
Sayın Devlet Bahçeli, rahmetli Başbuğ Türkeş gibi muhterem ve değerli bir insan. Tarih ileride kendisini altın harflerle anacak.
Şiddet şiddeti doğurur. Müslüman her zaman akılla, ilimle, itidalle hareket etmekle yükümlüdür.
Sinagoglar, kiliseler Müslümanlara emanet olan mekanlardır. Bir Müslüman asla ibadethaneye saldıramaz.
İngiliz derin devletinin en sinsi siyasetlerinden biri cahil, görgüsü eksik kesimleri kolay galeyana getirip kışkırtmaktır. Cahil insanların eylemleri çoğunlukla kendilerine zarar veren bir hale dönüşür. İngiliz derin devleti bu kesimlerin duygularını provoke etmeyi çok iyi biliyor. Bu kişilerin hassas olduğu konuları gündeme getirip sokağa döküyor, şiddet olayları oluşturuyor sonra da eziyorlar. Ortadoğu halkının çoğunun akılcı davranmayacağını bilip duygusallığını kullanıyor, nasıl tahrik edip yönlendireceklerini iyi hesaplıyorlar.
İngiliz derin devleti Filistinlileri 1900'ün başından beri adım adım topraklarından atmak için ince bir siyaset izliyor, bu sinsi siyasetin temelinden biri de Filistinlilerin üzerindeki baskının artmasını sağlamak. Bunun için bir kaç kişiyi kışkırtıp şiddet körükleniyor, bu şiddete karşılık olarak da mazlum Filistinlilerin ezilmesi ve göç etmesi sağlanıyor. Kör bir açmaz oluşuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2017> Daha Fazla

Abartılı makyaj diye bir şey yoktur, yakışan makyaj vardır. Kadınlar nasıl beğenip seviyorlarsa öyle makyaj yapsınlar. Kimse karışmasın.
Allah Kendi yolunda samimi olana mutlaka bereket, bolluk, güzellik verir.
İnsan ruhu hep güzelliği arar, en güzeli görmek ister. Güzellik, nur, temizlik tebliğde çok önemli konulardır.
Allah'ı çok sevmek ve Allah'a çok dikkatli teksif olmak samimi mutluluğu ve neşeyi getirir.
Türkiye Mehdiyetin kalesidir, deccaliyetin pençesi bu yüzden Türkiye'ye geçemiyor.
İmanla süslenmiş neşe güzeldir. Neşe Allah sevgisinin, imanın bir tezahürüdür.
Kuran'ı yeterli görmeyip hurafe denizine dalan belanın içine dalmış olur. Kuran özgürlüktür, neşedir, hayattır, kalitedir.
Mısır ile Türkiye iki kardeş ülkedir. Mısır halkı bizim dostumuz, kardeşimizdir.
Sanatçı kolay yetişmez. Sanatçı nimet, zenginlik ve güzelliktir. Sanatçıların değerinin iyi bilinmesi gerekir.
Benim kız arkadaşlarım beni Allah aşkıyla, sadakatle, tutkuyla çok severler.
Kıskançlık insanın hem aklını hem bedenini tahrip eder.
Komünist sistem sosyal adaleti baskıyla sağlamaya çalışır. Kuran ahlakına göre sosyal adalet sevgiyle, imanla ve şefkatle sağlanır.
Mümin malını Allah için vermekten mutluluk duyar. Münafık ise malını delice bir hırsla sahipler, malını vermeyi bir nevi kayıp gibi görür. Mümin malı yığıp biriktirmez, sürekli dağıtır. Malı dağıtmak Rahmanidir.
İman zafiyeti olduğunda insanlara bencillik hakim oluyor, bencil olan karşısındakinin iyiliğini, hayrını düşünmediği için sevgi oluşmuyor.
Kuran ahlakına göre yaşandığında herkes birbirini kendi öz kardeşi gibi koruyup kollar. O zaman fakirlik, yokluk ve açlık kalmaz.
İnsan Allah'ı unutmaya yatkındır. Özenle, keskin bir dikkatle Allah'la bağlantıyı devam ettirmek lazım.
Hayatın anlamı Allah aşkını bulmak, Allah aşkıyla Allah'ın varlığında erimektir.
Gözün gördüğü kalitede ve netlikte hiçbir kamera yok. Allah mükemmel bir sistem yaratmış.
Çarpık kentleşmenin ortadan kaldırılması için önce bir ruh devrimi, manevi bir coşku gerekiyor. Bu da ancak Mehdiyetle olur.
Bir insanın hatasından pişman olduğunu dürüstçe, akılcı bir üslupla, samimiyetle göstermesi önemlidir.
İsrail'in protesto ve tepkileri sert yöntemlerle bastırmaya çalışması yanlış ve çirkin bir yöntem. Bu eski mantığı tamamen bırakmaları gerek. İsrail, dindar Musevilerin protestolarını da benzer şekilde çok kaba yöntemlerle bastırıyor. Bu kaba anti demokratik yöntemleri bırakmalı.
İsrail ile Filistin arasındaki duvarları yıkalım, Filistinli kardeşlerimiz topraklarına dönsünler, o topraklarda güzel bir medeniyet inşa edelim. İsrail-Filistin barışının sağlanmasında Türkiye öncü olsun. İki halkın en güzel şekilde yaşayacağı barış, sevgi dolu bir ortam oluşturalım.
İsrail ile Filistin arasındaki meseleyi açmaza sokacak yöntemler değil, barışı tesis edebilecek akılcı yöntemler uygulanması önemlidir. İsrail ile Filistin arasında kalıcı barış için çaba gösterelim, Filistinli kardeşlerimiz topraklarına geri dönebilsin, her türlü şiddet kalksın.
Her şeyi yaratan Allah'tır. Yazıyı yazdıran Allah'tır. Konuşmayı yaptıran Allah'tır. Tüm güç ve kuvvet Allah'a aittir.
Akılsızca şiddet eylemi yapanların amacı İsrail'i değil Müslümanları yıldırmak. Filistin halkını o topraklarda yaşayamaz hale getiriyorlar. Filistin adına şiddet eylemi yapanlar Filistinli sivillerin kendi topraklarını terk etmesine sebep oluyorlar. Zararları sadece Müslümanlara. Filistin'i tamamen Müslümanların elinden almak için en şeytani yöntem izleniyor. Bir kaç kendini bilmezin saldırganlığı neticesinde tüm Filistin halkı zarar görüyor. Oysa iki halk iki Peygamberin çocukları bir arada kardeşçe yaşayabilirler. Osmanlı zamanındaki gibi barış içinde huzurla yaşarlar.
İngiliz derin devleti Filistin'in haritadan silinmesini istiyor, bu yüzden bir avuç adamı kullanıp iki tarafı birbirine karşı tahrik ediyor. Bir avuç İngiliz derin devleti yancısının yaptığı eylem İsrail'e "kendini koruma hakkı" oluşturuyor ve Filistin toprakları adım adım eriyor.
İngiliz Derin Devleti 3. İntifadayı başlatıp Müslümanlarla Yahudileri karşı karşıya getirmek, Türkiye'yi de çatışmanın içine çekmek istiyor.
Allah her şeyi bir hikmetle yaratır. Hikmetsiz hiçbir olay yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kıbrıs'ta iki taraf arasında pasaport, vize olmasın, iki halk kardeş olarak yaşasın. Ancak toprak vermek diye bir şey söz konusu olamaz.
Kuran en mükemmel ahlak sistemini öğretir. Allah'ın bizden en çok istediği samimiyettir. Alabildiğine samimi olacağız.
Darwinizm'in okutulacağı ders pagan dinleri bölümüdür. Darwinizm'i biyoloji dersinde bilim gibi okutmak çok yanlış.
Neve Şalom Sinagogu başta olmak üzere Musevi kardeşlerimizin tüm ibadethaneleri koruma altına alınmalı. Masum insanlara saldırmak yakışıksız. İnancımıza ve milletimizin örfüne göre ibadethaneler dokunulmazdır.
Müslüman zorluklar da olsa engeller de olsa müminlerle birlikte olur. Mal, mülk, gelecek korkusu için Müslümanları terk etmez.
Münafığın dehşetli gelecek korkusu vardır ve malının zarar görmesinden korkar. Müslümanların yanında menfaat için kalır, menfaat için gider. Münafık hırsla malı yığıp biriktirir. Müslüman ise malını Allah için sürekli dağıtır.
Münafıkların en ahlaksızca yönlerinden biri Allah'ın adını ve Kuran ayetlerini kendi kötülüklerini tevil etmek için kullanmalarıdır.
Allah kesintisiz hayat ve nimet veriyor, ama bazılarının aklına ara sıra bu nimeti verenle bağlantı kurmak geliyor. Bu çok büyük ahlaksızlık.
Bazı insanlar gaflete düştüğünü fark eder, sonra düzeltirim der. Böyle olmaz. Yüksek bir sadakat ve yüksek bir samimiyetle Allah'la bağ olmalı.
Sevgi, merhamet, şefkat olmayınca saygı da olmuyor. Allah'ı seven, Allah'tan korkan insan hiçbir şekilde karşısındakine saygıyı kaybetmez.
Sümerlerde, Asurlarda, antik Mısır'da hep tesadüf putu vardı. Darwinizm de tesadüf putunu savunan batıl putperest bir dindir.c
Gençler arasında dostluğu pekiştirmek lazım. Herkesin birbirine selam verdiği, arkadaş olduğu, dostluğun hakim olduğu bir ortam olmalı.
Türkiye Musevileri Türkiye'nin vatandaşı olan insanlar, bu insanları rahatsız etmek çok çirkin. Neve Şalom Sinagogu önünde protesto olmaz. İbadethane önünde protesto olmaz. Dindar insanlar tedirgin edilmez. Bu, Kuran ahlakına ve milletimizin örfüne uygun değildir.
Sevgisizlerde düşman sayısı çok. Ermeni'den Kürt'ten Alevi'den herkesten nefret ediyorlar. İnsanları farklı yaratan Allah'tır. Bu güzelliktir. Hepimizi Allah yarattı. Hepimiz Adem ve Havva'nın çocuklarıyız. Hiç kimsenin ırkından dolayı bir bir diğerine üstünlüğü yoktur.
Kuran'daki Allah'ın hükmünün dışında hüküm olmaz. En güzel en doğru hüküm Kuran'dadır. (Ankebut Suresi, 51: Kendilerine okunmakta olan Kitab'ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? Şüphesiz, bunda iman eden bir kavim için gerçekten bir rahmet ve bir öğüt (zikir) vardır.)
Peygamberimiz'in verdiği hüküm farziyet oluşturmaz. Altın kullanılmasını kendi döneminde sosyal sebeplerle yasaklaması altını haram kılmaz.
Türkiye'deki imkanları değerlendirirken ölümden kaçmış mazlum Suriyelilere yapılan yardımı gündeme getirmek vicdanlı bir üslup olmaz. Suriyelilere yapılan yardımı vicdan sahibi tüm insanların sevinç vesilesi olarak görmesi gerekir. Aksi merhamet duygusuna yakışmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2017> Daha Fazla

Museviler ve Hristiyanlar Türkiye'nin süsü ve güzelliğidir. Onların Türkiye'den gitmesi mutluluk duyulacak bir durum değildir.
Peygamberimiz (sav) döneminde Museviler ve Hristiyanlara nezaket, hürmet ve saygı vardı. Onları düşman görmek Kuran'a uygun değildir.
Üniversitelerin tüm binalarının temiz, bakımlı ve ferah olması önemlidir. Gençlerin her yönden rahat edeceği okullar olmalı.
Gençlerin üzerindeki baskı kalktıkça dünya daha güzel olacaktır. Deccaliyetin büyüsünü ilmi çalışmalarımızla adım adım kırıyoruz
Yiyecek satan yerlerin temizliği temel bir meseledir. En tehlikeli hastalıklar hijyen olmayan ortamlarda bulaşır.
İnsanı en çok etkileyen duygu güzelliktir. Özellikle kadın güzelliği insanların bilinç altında en çok etkilendikleri nimettir.
Gerçek İslam Kuran'da anlatılan İslam'dır.
Kadınları güzelleştiren en önemli şeylerden biri özgürlüktür. Kadın özgürce yaşayabildiği zaman hayat bulur. Biz kadın özgürlüğünün esas olmasını istiyoruz, kardeşlerimiz sevgisiz, baskıcı, nefret dolu tiplerin sözlerini hiç ciddiye almasınlar.
Şu an tüm Türkiye Mehdiyet ruhunun bereketinin güzel etkisi altında, bu gittikçe artarak devam edecek ve netice çok güzel olacak inşaAllah.
İyiler ittifak ederse kötülerin gücü olmaz. Bu yüzden tüm sevgi dolu iyi insanlar bir araya gelip ittifakla hareket etmeli.
İngiliz derin devleti Katar'dan başlayıp Birleşik Arap Emirlikleri, Körfez ülkeleri ve Suudi Arabistan'ı ezmek istiyor. Bu oyuna gelmesinler.
Kardeşlerimiz biraz sabretsinler, her şey güzel olacak. Türkiye sanatın, kalitenin, güzelliğin, neşenin merkezi haline gelecek.
Liberal sistemde telif gücü daha iyi gelişiyor. Baskıcı sistemlerde insan dimağı dumura uğrar, insani vasıflar ortadan kalkar.
Ahir zaman güzel bir dönem. Allah'ın izniyle Hz. Musa'nın mübarek sandığını da göreceğiz.
Aleviler sevgi insanıdır. Aleviler insanı, bitkiyi, hayvanı severler. Alevilerin aydınlığı bağnazlığa karşı güzel bir kaledir.
Allah'ı sevmeyi Allah'tan korkmayı bilmeyenlerin bakışlarında sevgi, güzellik, şefkat, derinlik olmaz.
Kıyamete en yakın dönemde dünyada Müslüman kalmayacak. Kıyamet küfrün başına kopacak. Cennet ehli kıyameti güven içinde izleyecek.
Kuran'ı yaşamak için tüm benliğiyle Allah'a yönelen ve teslim olana Allah sevecek dostlar yaratır.
İnsanın yapısında bencilliğe eğilim vardır, ancak insan Kuran'ın terbiyesine göre yetiştiğinde sevecen, merhametli, halim ve candan olur.
İnsanların çoğu kendilerini gerçekten samimi seven olmadığını düşündükleri için yalnız kalmak istiyorlar. Allah'a teslim olana Allah seveceği insan yaratır.
Müslüman olarak biz Kuran'da anlatılan cennet ruhuna talibiz, bu ruhun heyecanını, coşkusunu, neşesini yaşamak idealimiz.
Bazı kardeşlerimiz İngiliz derin devletini daha yeni yeni anlıyorlar ve Türkiye'nin ne kadar fevkalede dönemden geçtiğini kavrayamıyorlar. İngiliz derin devletine açık açık karşı duran bir tane lider var o da Tayyip Hocam. Bu yüzden milletçe milli liderin etrafında kenetlenelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kuran'da anlatılan velayet sistemi tam uygulansa dünya müthiş refah içinde yaşar, herkes herkesi kollar.
Biz hologram gibi sadece Allah'ın gösterdiği görüntüyü yaşıyoruz. Eğer, "Ya Rabbi Seni çok seviyorum, ben bir hiçim, tek varlık Sensin. Her yer Senin güzelliğin, ben Senin tecelline aşığım, bana tecelli et” dersen Allah sana her türlü güzelliği nasip eder. Allah'a ne kadar teslim olursan o görüntüler o kadar güzelleşir. Allah'ın varlığında eriyene Allah her türlü güzelliği yaratır.
Kuran'a göre Müslüman ihtiyaçtan arta kalanı infak etmekle yükümlüdür. Bu, velayet sisteminin özüdür. İslam'da bencillik yoktur.
Romantizm aklın bir kenara konulması demektir. Akıl bir kenara konduğunda sevgi ve aşk kalmaz. Sevgi ve tutku akılla gerçek zeminine oturur. Akılcı olduğunda affedersin, cesur olursun, bencil olmazsın. Romantizmde ise insan çıkar için sevdiğini harcayabilir, affedemez, cesaret gösteremez.
Kadın iffetini ve onurunu koruyan, namusuna titiz aynı zamanda bakımlı, cazibeli ve güzel olacak. İnsanlarda kadına saygı ve hürmet gelişecek.
Güzellik ve kalite ortadan kaldırıldığında toplumda neşe kalmıyor, içe kapanma ve ardından hızla çöküş geliyor.
Akıl, bir insanın isteyebileceği en güzel imkandır. Akıl olduğunda iman, isabetli düşünme, sevgi ve derinlik olur.
Türkiye'nin güçlü olmasının yolu görgü, kalite, samimiyet ve sevgidir. Türkiye çok kaliteli ve sevgi dolu olursa dünya lideri bir ülke olur.
İnsan Allah'ı ruh derinliği ve kesintisiz bir bağlantıyla severse, o zaman aleyhine hiçbir şey gelişmez. Her şey o kişinin lehine olur.
Manevi haz, sevginin ve sevgi derinliğinin verdiği tarif edilmez bir zevktir.
Dünyanın en güzel varlıkları olan kadınların baskı altına alınması beni çok rahatsız ediyor.
Bencillik, dünyanın geçiciliğinin bilinmesiyle ortadan kalkar. Egoistlik insanı çirkinleştiren, itici yapan bir haldir.
Peygamberimiz (sav) Mehdiyet devrinde çok büyük bolluk olacağını, ihtiyaç içinde kimsenin kalmayacağını bildirmiştir.
Televizyon programlarının iç açıcı, kültürü artırıcı olması önemlidir. İnsanlara tepeden bakan, soğuk, çözüm getiremeyen, ne kadar kültürlü olduğunu vurgulamaya çalışan kişilerin saatlerce konuştuğu programlar sadece beyin yorucu oluyor. İnsanlara bir şey kazandırmıyor.
Yabancı basında evrim teorisine indirdiğimiz ilmi darbe hemen her gün haber oluyor.
15 Temmuz bir işgal denemesiydi, Allah ayaklarına doladı. Bunun bir işgal girişimi olduğunu yayınlarda ilk deşifre eden benim.
Turizm sanat ve kalitenin artmasıyla gelişir. İnsanlar hep güzellik arar.
Ben sevmeye de beni seven insanın sevgisine de doymam. Sevgi ve tutku sonsuzluğa açılan bir güzelliktir, sevgiye sınır konulmaz.
Dünya deccaliyetin azgınlığından bunalmış durumda İnsanlar sevgisizlikten kalitesizlikten şikayet ediyorlar. Bu şikayetler Mehdiyetle bitecek.
Kız öğrenciler için büyük yurtlar yaptırmak çok büyük sevap olur. Hayırseverlerimiz bu konuda daha atak olabilirler.
A9 TV en özgür fikir ifade edilen kanaldır. Her görüşten, her dinden, her ideolojiden insan A9 TV'ye çıkıp fikrini ifade ediyor.
Tayyip Hocam'dan istirham ediyoruz; kaliteyi, sanatı mutlaka ön plana alalım, bir an önce Kalite Sanat Bakanlığı olsun. Kalitesiz heykel mi hiç heykel olmaması mı, hiç heykel olmaması daha iyi. Kalite Sanat Bakanlığı olursa kaliteyi denetlemek kolay olur.
Birleşik Arap Emirlikleri temiz bir Müslüman ülke ancak İngiliz derin devletinin ajanları ve yancıları ülkelerinde düzen kuruyorlar. Katar krizi de Müslümanı Müslümana kırdırmak için İngiliz derin devletinin bu yancılarının bir oyunudur.
Batı'nın Türkiye karşıtlığının temelinde Türkiye'de sanat ve kaliteye önem verilmediğini görmeleri var. Türkiye'nin mutlaka kalitenin, sanatın, güzelliğin önünü açması gerekir. Eğer kalite ve sanatta gelişme olursa Türkiye karşıtlığı biter.
İsa Mesih'in yeniden dünyaya geleceğini ve Onun devrinde İslam ahlakının dünyaya hakim olacağını Allah Kuran'da bildirmiştir.
Gerçek bir kalitenin, sevgi derinliğinin ve temizlik disiplininin yerleşmesi ancak imanla, Allah sevgisiyle ve Allah korkusuyla olur.
Bilim evrim olmadığını, yaratılışı ve yaratılıştaki harikaları anlatıyor. Gençlere bilim diye Sümerlerin pagan dini anlatılmamalı.
Kainat tesadüflerin eseri değildir. Kainat üstün bir aklın, Allah'ın eseridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Temmuz 2017> Daha Fazla

Sporun teşvik edilmesi bir devlet politikası olmalı. Spora önem verilmediğinde ciddi sağlık sorunları oluşuyor.
Hurafeye dayalı Kuran dışı din anlayışının çok zevksiz, karanlık bir dünyası var. Bu karanlık yavaş yavaş tamamen ortadan kalkacak.
Ben monotonluktan hoşlanmam, iç dünyam çok zengindir. Müzikte, dekorasyonda, sevgide monotonluk istemem, hep artış ve gelişme isterim. Kesintisiz güzellik prensibi vardır bende. Her şeyin en güzel olmasını isterim, en güzel olduğunda daha da güzelleşmesini isterim.
Kuşların tüylerindeki renk cümbüşü ve estetik tesadüfen oldu diyorlar. Tesadüf güzellik, simetri, estetik bilmez.
Bencillik gençlerin canını çok yakıyor. Kendisine değil insanların dertlerine öncelik veren ahlak güzeldir.
Kadınların çoğu mutsuz yaşıyor, sevecek insan bulamıyorlar. Kadınların sevme gücüne ket vurulmuş durumda. Kadına saygı duyulan ortam oluşsun, kadınlar kendilerini güvende hissetsinler ki gerçek ruhlarını yaşayabilsinler.
Özel harekat okullarının sayısı mutlaka arttırılmalı. Hem asker hem de özel harekatçı sayısının artırılması terörle mücadelede önemlidir.
Beynin içinde tat alan, duyan, gören, hisseden biri var. Materyalistler ve evrimciler bu gerçeği hiç akıllarına dahi getirmek istemiyorlar. Lenin de maddenin gerçekliğinin yani beynimizde bir görüntüyle muhatap olduğumuzu hiç düşünmek istemiyor, bunu tehlike olarak görüyordu.
Evlilikte kadın ve erkeğin ruhu tek insan ruhu olacak ve o ruhun aklına göre hareket edilecek. Biri diğerinden üstün anlayışı olmaz.
Dünyanın her yerinde dine ve geleneklere ekler yaparak erkek egemen bir dünya oluşturmuşlar. Kadına hak ettiği saygı Mehdiyet'le gelecek.
Allah'ın Rahman ve Rahim isimlerini hatırlamak müminlerin kalbine ferahlık verir.
Gençlerin kalpleri Kuran ve Mehdiyet ışığıyla pırıl pırıl maşaAllah, bağnazlıktan uzak Kuran Müslümanlığına uyan bir nesil yetişiyor.
Çocuklar için bazı bilgisayar oyunlarının faydaları da var ama çocukların bilgisayar başında çok fazla hareketsiz kalmaları doğru değil. Mutlaka spor yapmaları gerekir.
Bir kadını en çok etkileyen şey akıl ve samimiyettir. Kadınlar akılsızlıktan müthiş rahatsız olurlar. Ne kadar güzel ve yakışıklı olursa olsun akılsız kadının da akılsız erkeğin de etkileyiciliği olmaz.
Kadınlara kendilerini güvende hissedebilecekleri bir ortam sağlanmıyor. Çoğu yerde kadın potansiyel suç makinası gibi görülüyor. Bir kadının saçını boyamasını, gülmesini, güzel olmasını, bakım yapmasını, güzel kokmasını, güzel bakmasını her şeyi suç gibi gösteriyorlar. Kadını her yerden baskı altına alıyorlar. Kadın da kendini korumak için çeşitli mekanizmalar geliştiriyor. Bunun düzelmesi için önce özgürlük sağlanmalı.
Mehdiyetin dışında Ortadoğu'ya huzur getirecek hiçbir yol yoktur.
Evrime dair tek bir tane bile bilimsel delil yok. Canlıların geçmişini ortaya koyan 700 milyon fosil içinde bir tane ara fosil yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2017> Daha Fazla

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kuran tilaveti olması tarihi güzellikte çok kıymetli bir andır.
Sporun teşvik edilmesi devlet politikası olmalı.
Türkiye'nin zenginleşmesi için tarıma ve hayvancılığa ağırlık verilmesi gerekiyor.
Gerçek sosyal adalet Hz. Mehdi vesilesiyle sağlanacak ve dünyada zengin fakir ayrımı kalmayacak, herkes zengin olacak inşaAllah.
Suriyelilere, Allah'ın gönderdiği mazlum insanlara, dert gözüyle bakılırsa o zaman bereket kaçar. Onlar bereketleriyle birlikte geliyorlar.
Ben benim diyen, şuur sahibi olan her varlık Allah'ın ruhunu taşır. İnsanın bedeni de ruhu da Allah'a aittir.
Kahraman Kazan halkı, Çengelköy'ün yiğitleri ve tüm vatanda tanka karşı duran yiğitlerimiz 15 Temmuz gecesi destan yazdılar maşaAllah.
Tayyip Hocam Allah için ömrünü hizmete adadı. Kendisini vicdansızca hedef alanlar çok büyük bir ahlaksızlık yapıyorlar.
Minarelerden yükselen mübarek Sela sesi Deccaliyetin ruhunun yanıp kavrulmasına vesile oldu.
İngiliz derin devletinin yancılarının ana özelliği züppe, kibirli, gaddar, şımarık, arsız, psikopat, dengesiz tipler olmasıdır.
Deccaliyet kadınların baskı altına alındığı, neşenin, kalitenin, sevincin olmadığı bir dünya istiyor. Buna ilimle, irfanla müsaade etmeyeceğiz.
Üst akıl hurafe demek çok yanlış ve bilgisizce bir ifadedir. Üst akıl vardır ve bu üst akıl İngiliz derin devletidir.
Tayyip Hocam Mehdiyet devrinin mübarek yöneticilerinden biridir, bu millete ve vatana daha uzun yıllar hizmet edecek inşaAllah.
15 Temmuz bir işgal girişimiydi. Milletimiz sadece bir darbeyi değil, Türkiye'yi işgal planını önleyip ortadan kaldırdı.
Tayyip Hocam bu milletin milli lideridir ve daha uzun yıllar bu milletin lideri olacak kalacak. İngiliz derin devleti aksini unutsun.
Mehdiyeti en iyi deccaliyet bilir. Deccaliyet şu anda Mehdiyetle karşı karşıya kaldığını anladı ve yenilmiş olmanın paniğini yaşıyor.
Allah'a, dine, İslam'a hizmet etmeyeni Allah ceset haline getiriyor. Samimi olan ve Allah için yaşayana Allah dinçlik, gençlik, tazelik veriyor.
İngiliz derin devletinin uşaklarının bir çoğu homoseksüeldir. Üzerlerinde homoseksüel şımarıklığı, azgınlığı ve arsızlığı var.
Ey Deccal ordusu, Hak karşısında hiçsiniz. Denediniz yenildiniz, bin kere deneseniz bin kere yenileceksiniz. Bahar gelecek ama Müslümanlara iyi insanlara bahar gelecek ve Deccaliyet ilimle, irfanla tepelenmiş olacak.
15 Temmuz'da binlerce noktada mucize meydana geldi, Allah bu milleti korudu. Türkiye Mehdiyetin manevi koruması altında bir ülkedir.
Allah 15 Temmuz şehitlerimizin şehadetini makbul etsin, bizlere de o güzel şerefi nasip etsin. Gazilerimizle ve şehitlerimizle onur duyuyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2017> Daha Fazla

İslam ahlakının dünyaya hakimiyetinin anahtarı kadın özgürlüğüdür. Allah'ın kullarının yarısı kadınlardır Allah kullarına zulme izin vermez.
Alkol doğrudan tüm hücreleri zehirleyen, dokunduğu dokuyu öldüren bir maddedir. Alkolün faydası var diyenler yanlış bilgi veriyorlar.
Bazıları eğlence yerlerinde dinden bahsedildiğinde neşelerinin kaçacağını zannediyor. Oysa gerçek eğlence dinle iç içe olduğunda yaşanır.
Çin halkı insancıldır. Çin ile Türkiye'nin askeri, siyasi, kültürel her yönden ittifak etmesi gerekir.
Dövmenin haram olduğuna dair açıklamalar doğru değildir. Cilt altına işleyen boya abdeste engel olmaz.
Kadına saygının en yüksek olduğu dönem Mehdiyet devri olacaktır. Kadınlar özgürlüğü ve güzelliği diledikleri gibi yaşayacaklar.
İran, Türkiye'nin dostu olan bir ülke. İran ile Türkiye'nin arasının bozulmasını isteyenlere kimse itibar etmesin.
Kıbrıs'ta toprak verilmesi gibi bir durum hiçbir zaman olmayacaktır.
Peygamberimiz ve sahabe Ehl-i Kuran'dı. Peygamberimiz zamanında hiçbir mezhep yoktu. Biz Peygamberimiz dönemi İslamı yaşansın istiyoruz.
Savaşlara, kavgalara, tanklara, toplara ayrılan paralar halkın refahına ayrılmış olsa dünyanın hiçbir yerinde açlık, fakirlik kalmaz.
Yaşlılara, büyüklere hizmet çok büyük bir sevaptır. Hep sabırla, sevgiyle, şefkatle yaklaşmak gerekir.
İttihad-ı İslam'a, Mehdiyet güzelliğine doğru hızla ilerliyoruz. Dünyanın cennet gibi olacağı günlere gidiyoruz inşaAllah.
İnsanların şık ve bakımlı olması diğer insanlara saygısını gösteren bir ölçüdür. Sadece işlevsel kıyafet olması, bakımsızlık güzel değil.
Azerbaycan'ı kendi ülkemiz kendi canımız gibi seviyoruz. Allah bizleri Azeri canlarımızla cennette de kardeş kılsın inşaAllah.
İngiliz derin devletinin kendini gizleme tekniğine hiç kimse aldanmamalı.
Bediüzzaman'ın anlatımlarına göre Hz. Mehdi şu an görev başında. Mehdiyet devri Hicri 1400'ler yani içinde bulunduğumuz dönemdir.
15 Temmuz alçak darbe girişiminin başarılı olmamasının sebebi Türkiye'nin Mehdiyetin manevi koruması altında olmasıdır.
Hz. Mehdi'nin mücadelesi ilmi ve fikri olacaktır. Silahlı bir mücadelesi asla olmayacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hayvancılık ve ziraat, Türkiye'nin en üzerinde durması gereken iki konudur. Bu alanlardan yüzlerce iş kolu çıkar, istihdam artar.
İstanbul'un yer altının örümcek ağı gibi yollarla donatılması gerekir. Trafik yer altına alınırsa müthiş bir rahatlama olur.
İyilerle kötülerin ilmi mücadelesi hep olacak ve Allah'ın sevdiği iyiler galip gelecek.
Namaz, Allah'a sevgimizi ve saygımızı gösterdiğimiz çok güzel bir ibadettir.
Hz. Hızır devletlerin kurulması ve yıkılması dönemlerinde görev başında olur.
Topluma ruh kazandıran sevgidir. İşte bu coşkulu sevgiyi insanlara yaşatacak olan Mehdiyettir.
Mehdiyet devrinde çok büyük bir bolluk olacak. Mehdiyet siyasi bir hareket değildir. Sevgi hareketidir ve sosyal adalet sağlayacaktır.
Güzel ahlakın yükselmesi sağlanırsa turizm de yükselir. Sevgisiz, kalitesiz, güzellik karşıtı anlayış olduğunda bu sadece nefreti geliştirir.
Müslümanın gün boyu aklında tutması gereken sadece Allah ve samimiyettir. Allah gün boyunca müminin vicdanına doğruyu ilka eder.
Müşrik İslam anlayışı Peygamberimiz'in vefatından sonra başlayan bir düşünce kanseridir. Bu habis tümör şu anda tüm İslam alemini hasta ediyor.
Esir, akıllı ve Allah'ın ruhunu taşıyan bir maddedir.
İman zafiyetinin etkisiyle Allah'tan uzak kalanların üzerine bir burukluk, hüzün ve neşesizlik çöküyor. Bu manevi bela imanla kaldırılır.
En güzel sığınak Allah'tır. Allah'a sığınmak en büyük nimettir.
Berrak akılla yaşamak güzel olandır. Berrak aklı bırakıp romantizmin boğucu dünyası içinde ezilmek akılcı değil. Kuran'ın aklı nimettir.
Ortadoğu'yu karıştıran İngiliz derin devletidir. Bu karışıklığı düzeltebilmek İslam aleminin Türkiye öncülüğünde birleşmesiyle olur.
En güzel hediye gerçek sevgidir.
İnsanın hayatındaki en önemli görevi Allah'a aşık olmak, Allah'a kul olmaktır.
Kürtler vicdanlı ve yiğittirler. Sabırlı, kanaatkar insanlardır.
Allah'a ulaşan en kısa yol samimi olmaktır. Allah samimi olan kulların kurtulacağını bildirmiştir. Kalbi ferahlatan, insanı ahirette ve dünyada kurtaran samimiyettir.
Bir kadının gerçekten sevdiği gözünden anlaşılır. Gözünde ancak gerçek sevenin anlayabileceği bir tutku, teslimiyet ve derin aşk oluşur.
Tabut-u Sekine yani Hz. Musa (as)'ın emaneti olan kutsal sandık bulunacak. Ve sandığın bulunması tüm dünyayı değiştirecek.
Kitabın ruha etkisi çok güzeldir, bu sebeple kitapla tebliğ çok etkili bir yöntemdir.
İmanlı insana her gün güzeldir. Ama Allah'ı sevmeyen Allah'tan korkmayan insan için en güzel dediği gün de cehennemdir.
Evrime inanan bir insan Allah'ın gücüne inanmıyor demektir. Evrim çamurlu su içinde her şeyin tesadüfen oluştuğunu savunan bir ideolojidir.
Kuran'dan uzaklaşan insan içine kapanır, yalnız kalmak ister, dostluk istemez. Gittikçe bu mutsuz ruh hali onu sarar. İnsan Kuran'a sıkı sarıldığında, Allah'a kendini tam teslim ettiğinde içine kapanıp mutsuzlaşmaktan kurtulur.
Bizi en güzel eğiten, en dürüst, en dengeli, en tutarlı, en akıllı olmamızı sağlayan Kuran'dır.
Bir çok insan kalitenin, görgünün, kültürün insanı ne kadar güzelleştirdiğini bilmiyor. Gençler bunu bilseler eğitimden büyük zevk alırlar.
Milli bir lider etrafında birleşmek çok hayati bir konudur. Bu yüzden Tayyip Hocam'ın çevresinde tereddütsüz birleşelim.
Abdülhamit döneminden beri Türkiye'yle uğraşan yapının adı İngiliz derin devletidir. Yok saymaya çalışmak bu gerçeği değiştirmez.
Akıllı, derin düşünen, tutkuyu bilen kadın güzeldir.
Allah ölümden sonra dünyaya tekrar dönüşün olmadığını kesin olarak bildirmiştir. Reenkarnasyon Kuran'da yoktur.
Sanatı sevmeyen sevgiyi sevmez, sevgiyi sevmeyen Allah'ı sevmez. Sanat da sevgi de Allah içindir. Allah sanatı, sevgiyi sever.
İngiliz derin devletinin ortaya koyduğu ahlak sisteminde şımarıklık, züppelik, kibir ana unsurlardır.
En büyük çöküş imanda çöküştür. Bir insanın imanı çöktüyse Allah korusun her şeyini kaybetmiş demektir.
Aklın kaynağı Kuran'dır. Kuran'a uyan zekaya akıl denir.
Bilim, Allah'ın sanatını anlama ilmidir. Allah'ın sanatını anlamak çok zevkli ve iç açıcıdır. O yüzden bilim çok kıymetlidir.
Allah bizi derin düşündüğümüzde rahat yaşayacak şekilde yaratmıştır. Düşünülmediğinde Allah insanı her yönden bunaltır.
Düşünmediklerinde rahat yaşayacaklarını zannedenler yanılıyorlar. Düşünmediğinde dünya daha boğucu, daha rahatsız edici olur.
İnsana en ziyade acı veren, çökerten sevgisizliktir.
Önyargı basit, aklı zayıf insanların özelliğidir. Kaliteli insan önyargılı olmaz.
Eğitimin teorik değil pratik olması lazım, pratiğe dayalı eğitim kalıcı ve öğretici olur.
Beni en çok Allah'ı sevmek ve iman mutlu eder.
Allah dünyayı yaratırken nasıl kullanacağımıza dair rehberiyle yaratmış. O rehber Kuran'dır. Kuran'la hareket edildiğinde akılsız insan akıllı, dengesiz insan dengeli hale gelir. Kavgalar, anlaşmazlıklar tamamen ortadan kalkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2017> Daha Fazla

Marx sosyal adalet düşüncesini dinden ve Tevrat'tan öğrenmiştir. Kuran'da anlatılan ahlak tam yaşandığında sosyal adalet sağlanır.
Büyük İslam alimlerinin hepsi Hz. Mehdi'nin bu yıllarda görev başında olacağını ve İstanbul'dan çıkacağını söylemiştir.
Ahir zaman Tevrat'ta, İncil'de ve hadislerde bildirilen şu anda yaşadığımız dönemdir.
Ahirette yepyeni bir boyutta, dünyadaki fizik kurallarının olmadığı bir ortamda yeniden yaratılacağız.
Bir insanın bakışlarından, ses tonundan, sözcükleri kullanış şeklinden, vurgularından duygu hali çok rahat anlaşılır.
Allah sevgisi, Allah korkusu öğretilmediğinde, insanlara sen tesadüfün ürünüsün denildiğinde suç işleme oranlarında azalma olmuyor.
Hızma da dövme de kadınlara çok yakışıyor. Kadınların diledikleri gibi bakımlı, güzel oldukları bir dünya olacak inşaAllah.
Sevgi olmadan gezen insan için gezdiği her yer ürkütücü, rahatsız edici olur. Dostluk, sevgi, arkadaşlık yoksa insan nereye gitse rahat edemez.
Ben bir din eğitimi almadım, hoca değilim, alim değilim. Sadece samimi bir insanım, samimi düşüncelerimi anlatıyorum.
İnsanların çoğu birbirine alaycı yaklaştıkları için samimi candan dostluk kurmaları mümkün olmuyor. Allah'ı seven, Allah'tan korkan, sabırlı, affedici, nezih insanlar çok olsa o zaman o insanların içinde herkes mutlu yaşar. Yalnızlığa mecbur kalmak manevi bir felakettir.
Ben kız arkadaşlarımı Allah aşkıyla büyük bir tutkuyla seviyorum. Onları Allah'ın tecellisi olarak gördüğüm için derin bir sevgiyle bağlıyım.
Allah kullarından sadece samimi olmalarını istiyor. Samimi olmak dünyanın en zevkli olayıdır.
Allah korkusu ve Allah sevgisi olmadığında kadınlar üzerinde çok ciddi baskı oluyor, kimi toplumsal kurallar kadınları zor durumda bırakıyor. Kadınlar baskı yüzünden sevgiyi, tutkuyu, aşkıyı yaşayamıyorlar, acıyı, korkuyu, tedirginliği yaşıyorlar, huzurlu olamıyorlar. Kadınlar üzerindeki baskı Mehdiyet devrinde ortadan kalkacaktır.
Bediüzzaman Hz. Mehdi'yi coşkuyla beklemiştir. Mehdiyete karşı tavır alanlarda ise bitkinlik ve yeis oluşuyor. Hz. Mehdi'yi bekleyenler Mehdiyet bereketiyle müthiş şevkli ve azimli oluyorlar. Mehdiyete karşı olanlarda ise bir bıkkınlık ve bitkinlik oluyor.
Vicdanın sözünü dinlemeyeni vicdan rahat bırakmaz. Vicdan azabından kurtulmak isteyen her anında vicdanına tam uyacak.
Kıbrıs'tan verilecek bir karış toprağımız yoktur. Rumlar ve Türkler birlikte kardeşçe yaşayacaklar ama asla toprak vermeyiz.
İmanın amacı sevgidir. Sevgisizlik bir hastalık, bir anormalliktir.
Allah doğruyu her insanın vicdanına ilham eder. Şeytan da vicdanın dediğinin tersini yapmayı söyler. Mümin vicdanına şartsız uyar.
Sevimlilik insanın ruhunu çok derinden etkileyen bir güzellik. Allah hayvanlarda sevimliliği sırf hoşumuza gitsin diye yaratıyor.
Devletin başı Cumhurbaşkanımızın Kuran okuması, Genelkurmay Başkanının ve siyasilerimizin dindar olması çok büyük bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bazı kişiler genç kızların hayatına mutlaka müdahale etmeleri gerektiğine inanıyorlar. Kadının vicdanına, aklına ve muhakemesine güvenmek gerekir.
Aile içi şiddet olduğunda toplumun o evlatlara kendi evladı gibi sahip çıkması gerekir. Mahallenin koruma duygusu güçlü olmalı.
Bağnaz sistemde cehennem ehlinin %90'ının kadınlar olduğuna inanıldığı için kadına bakış açısı en baştan çok yanlış oluyor.
Türkiye'nin geleceği inşaAllah çok güzel olacak. Bir imtihan döneminden geçiyoruz ama netice güzel olacak inşaAllah.
Atatürk samimi bir dindardı. Kuran'ı yanından ayırmayan, her gece hafız çağırtan, İmam Hatipleri kurduran, Elmalı tefsirini yaptıran biriydi.
Bağnazlığa karşı ama Kuran Müslümanlığını seven ve benimseyen bir nesil yetişiyor, bu çok güzel bir nimet oldu.
Müslüman kadın denildiğinde Allah'ı çok seven, Allah'tan çok korkan özgür kişilikli, nezih, çiçek gibi tertemiz, asil bir varlık akla gelmeli.
Ağaçların üzerine tabela asılması, dibine deterjanlı su dökülmesi tamamen yasak olmalı. Ağaçların korunması cezai yaptırımla sağlanmalı.
Kuran Müslümanlığı hakim olsa Vahabi, Sünni, Şii, Alevi hepsi kardeş olurlar, kimse birbirine düşman olamaz.
İmanı güçlü, Allah'ı çok seven bir insan mutsuz olmaz. İman zafiyeti oluştuğunda mutsuzluk olur, kişinin neşesi kaçar, sıkıntı içinde yaşar.
Gerçekten samimi olan biri ruh sahibidir. Ruh sahibi olan bir insan dinle, imanla birlikte yaratılır ve o kişi mutlaka dinle buluşur.
Bugün 10 Temmuz Sevgi Bayramı, her yıl inşaAllah sevgi bayramını coşkuyla kutlayacağız.
Sayın Kılıçdaroğlu dürüst ve nezih bir insan. Muhalefetin güçlü olması Türkiye'nin demokratik zenginliğidir, güzelliktir.
Şehitlerimize Allah kaderde en güzel makamı nasip etmiş, vakti geldiğinde onları o güzelliğe alıyor. Ne mutlu onlara, makamlarına imreniyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Temmuz 2017> Daha Fazla

İttihad-ı İslam her an kapıda. İttihad-ı İslam olduğunda kadınlar özgür olacak, tüm inançlar saygı görecek, tüm sosyal baskılar kalkacak, sosyal adalet tam hakim olacak, her yer bağ bahçelik olacak, terör ve anarşi bitecek. Bu konuda, bu güzelliği talep eden her düşünceden, inançtan insanla hemfikiriz.
Ben ateist kardeşlerimin düşüncesine saygı duyuyorum, hepsine dostlukla, kardeşlik duygusuyla yaklaşıyorum.
Toplu taşıma araçlarında kadınların onuru oradaki tüm insanlara emanettir. Kadınlar her zaman öncelik, hürmet, saygı görmelidir.
Dünyanın sevgi yurdu olmasını, cennet gibi olmasını istiyorum. Her zaman amacım Allah'ın rızasıdır, Allah'ın rahmeti ve cennetini ummaktır.
Türkiye'nin savunma teknolojisini güçlendirmesi ve geliştirmesi son derece önemlidir.
Sanat yoksa, kalite yoksa güzellik yoktur, güzellik yoksa hayatın anlamı yok olur. Bu felaket gençleri haklı olarak çok rahatsız ediyor.
Bir kelebeğin veya kuşun kanatlarındaki simetrinin hayvana hiçbir faydası yok. Evrim simetriyi hiçbir zaman açıklayamaz.
Gençlerin büyük çoğunlu bilinçli, ancak üzerlerinde çok büyük baskı olduğu için rahat, dengeli yaşayamıyorlar. Gençlerin üzerinden tüm sosyal baskılar kalkar, sadece Kuran'ın ölçülerine göre yaşarlarsa o zaman alabildiğine özgür olurlar.
Allah insandan sadece samimi olmasını istiyor. İbadet yaparken de hayatın her alanında da sadece samimi olacağız.
Bir yerde çocuk varken sanki sıradan bir durum varmış gibi davranılmaz. Herkesin o çocuğa iltifat etmesi, sevgi göstermesi gerekir.
İnsanın kibir yapacak bir hali yok. İnsan etten kemikten oluşmuş, kısa süre dünyada kalıp toprak olup ahirete gidecek bir varlık.
Allah hayırlarımızın artmasını, hayırlı işlerimizin çoğalmasını bizlere nasip etsin.
Kadın haklarının korunması tek başına adli tedbirlerle mümkün olmuyor. En güzel çözüm kadına saygı ve sevgi ruhunun güçlendirilmesidir.
Suriyelilere merhamet etmemek çok korkunç. Suriyeli'ye evine dön diyenler, o mazlumların dönecek evi olmadığını dahi düşünmüyorlar.
İnsanların özlediği sosyal adalet Mehdiyet devrinde tam olacaktır. Hz. Mehdi'nin ana vasıflarından biri fiili ve sosyal adalet sağlamasıdır.
Külliye'de müzik resitalleri düzenlenmesi, opera, tiyatro etkinlikleri olması çok güzel olur. Sanata önem vermek hayati bir konudur.
Nur yüze yansıyan asalet, masumluk, güven ifadesidir. Mana ehli olan insanlar bir insanın nurunu hemen fark ederler.
Adalet vicdana göre belirlenir. Herkes vicdanına başvurursa adalet mükemmel hale gelir. Vicdanın önüne engel koymamak lazım.
Kaliteye önem vermek Türkiye için hayati bir ihtiyaçtır. Kalite ve Sanat Bakanlığı kurulursa bu güzel bir başlangıç olur, arkası gelir.
Evrimciler şu anda "programlı rastlantısallık" ifadesini kullanmaya başladılar. Program varsa akıl ve bilinç vardır, evrim yoktur.
Darwinizm'in tesadüf iddiasının mantıksızlığını ortaya koymamız sayesinde evrimciler içine düştükleri durumu anlamaya başladılar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Komünizmde din, ahlak, devlet, aile yoktur. Mutluluk yoktur. Acımasızlık ve sevgisizlik hakimiyeti vardır.
Atlar çok asil hayvanlar. Allah atları muhteşem bir heybet ve güzellikle yaratmış.
Benim için aşk o insana nasıl daha fazla iyilik yapabilirim, nasıl koruyabilirim, nasıl onore edebilirim düşüncesidir.
Bir insanın dünyaya dair hiçbir hırsı yoksa ve sadece Allah için yaşıyorsa, canı dahil her şeyini Allah'ın verdiğini bilerek yaşıyorsa o insan tutkulu aşkın namzetidir. O insana Allah tutkulu aşkı yaşatır.
Kadın güzelliği dünyayı cennete çevirir. Resim, müzik, heykel, şiir, sanat ve edebiyatın bir çok dalı kadın güzelliği üzerine kuruludur.
Allah için candan, samimi olarak bir şeyi isteyen insana Allah o istediğini mutlaka nasip eder.
İnsanların aradıkları mutluluk ve güzellik Mehdiyet devrinde olacak.
Mehdiyeti reddedene Allah bereket vermiyor, dikkatlice bakan bu gerçeği görür.
Komünizmin olduğu ortamda hayat anlamsız hale gelir, insanlar robotlaşır, neşe ve sevinç ortadan kalkar.
Allah'ın zikri ve dua azaldığında kişinin kendi kontrolünü yavaş yavaş kaybettiği çok dengesiz bir ruh gelişir.
Kuran kalbe şifadır. Kalbin ilacı Allah'ı anmak, Allah'ı çok sevmektir.
Seyyar satıcılara karşı daha anlayışlı, şefkatli olunması önemlidir. Aksi milletimizin vicdanını rahatsız eder.
Eğlence, müzik, güzel kadınların Müslümanların hayatında var olduğunu görmek bazılarının çok ağırlarına gidiyor. Sanat, güzellik, neşe olmadığında dini geriletmeleri çok kolay oluyordu. İslam'ın tüm bu özgürlükleri sağladığını göstermemiz dini hayattan çıkarmak isteyenlere müthiş şok oldu. Bu yüzden panik şekilde feryat ediyorlar. İstedikleri kadar feryat etsinler tüm dünya neşe içinde dindar güzel yaşayacak. Özellikle kendileri dindar olmadıkları halde kadınların dekoltesine, dansına, neşesine karışanlar çok büyük bir samimiyetsizlik yapıyorlar.
İhtiyacın olduğu halde bir başkasını koruyup kollamak asalettir. Türkiye'nin sınırlı imkanlarıyla Suriyelileri misafir etmesi asalettir. Müslüman kendisi aç dahi olsa esire öncelik veren karakterde olmakla sorumludur. Yüksek karakter, üstün ahlak bunu gerektirir. (İnsan Suresi, 8: Kendileri, ona duydukları sevgiye rağmen yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler.)
Cennette en büyük nimet Allah'ın Cemalinin tecellisini görmektir.
Darwinist eğitim ve gerçek din ahlakından uzaklaşılması sanatın gerilemesine sebep oluyor.
Sevginin kökeni dindir, ahlakın kökeni dindir. Din olmasa hayat olmaz.
Cumhuriyetin ilk dönemlerinden itibaren MHP'nin fikirleri daima iktidarda olmuştur. MHP gerçek bir dava partisidir.
Milletimizin Tayyip Hocam'a sevgisi çok güzel. Bir ve beraber olduğumuz müddetçe Türkiye'ye kurulan tuzaklar asla başarılı olamaz.
Çocuk sevgisi cennete olan özlemimizden kaynaklanıyor. Çocuklar cennetin güzel süslerinden biridir.
Bediüzzaman Hazretleri, "Mehdi (as) siyasetten uzak duracaktır" demiştir.
"Mehdi gelmeyecek" diye kendilerince olay çıkartanlar boşuna uğraşıyorlar. İstedikleri tedbiri de alsalar Hz. Mehdi çıkacak, İsa Mesih de çıkacak.
Dünya bir imtihan yeri ama birçok insan bunu anlamıyor ve isyan ediyor, buradaki ince sanatı ancak düşünenler, akledenler fark ediyorlar.
Teknik din mühendisi gibi düşünen bazı kişiler var, bunlar Allah'ı coşkun sevmeyi, samimiyeti bilmiyorlar.
Allah'ı tanımayan, dini bilmeyen birçok insan var, bu insanların hidayetine vesile olmak iman edenler için büyük bir fırsattır, güzelliktir.
Dünyadaki zorluklar ve imtihan Allah'ı ne kadar tanıdığımızın, nasıl sevdigimizin, nimetlerin kıymetini ne derece bildiğimizin anlaşılması içindir. Dünyada çile çeken ve eğitilen bir insan cennetten büyük zevk alır, aksinde insan oradaki nimetleri gereği gibi takdir edemeyebilir.
Türkiye'deki en büyük sorun kalite sorunu. Kalite konusunda bir Bakanlık kurulması gayet iyi olur, herkes buna destek sağlayacaktır.
Mümin için başına gelen her olay, hayatının her anı hayırdır. Bu sırf sevap hayrı değildir, dünyada da hayrı görülen gerçek bir durumdur.
Kuran'da reenkarnasyonun olmadığı açık olarak bildirmiştir.
Türkiye'nin tarım ve hayvancılığa mutlaka öncelik vermesi gerekiyor. Türkiye kendine yetebilecek bir ülkedir.
Rusya ve Amerika'nın arasında dostluk oluşmaya başlaması Mehdiyetin bereketiyle gerçekleşen bir güzelliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2017> Daha Fazla

İhtiyaç içindeki insanları mutlu yaşatmak aslında çok kolay. Allah ihtiyaçtan arta kalanı infak etmeyi bildiriyor.
Kadınların özgürlüğü esas olmalı, özgürlüğü kısıtlayan tutumlar doğru olmaz. Kadınların korunması, saygı görmesi, onurlarının şereflerinin korunması hayati bir konudur. Bir kadın şerefiyle, iffetiyle güzeldir.
İstanbul'un yapısını bozan tüm binaların kaldırılması gerekir, ancak bunun için sevgi, coşku, heyecan gerekir. Bu da Mehdiyet döneminde olacak.
Sulukule ve Tarlabaşı yeniden inşa edilirken üst üste binalar yapılması değil bağlık bahçelik, yeşili bol bir alan oluşturulması önemlidir.
Güneydoğu halkı yiğittir, merttir, temiz insanlardır. Hepsi haysiyetli, sabırlı, nezih, güvenilir insanlardır.
Mutluluk parayla ancak şöyle gelebilir, o parayla fakire yardım yaparsın mutlu olursun, İslam'a hizmet edersin mutlu olursun, sevdiklerine hediyeler alırsın, insanlara iyilik yapar insanları mutlu edersin mutlu olursun. Ama tabi tüm bunlardan mutlu olmak imanla mümkündür.
Bazı insanların bilinçsiz olmalarının sebebi iman, Allah sevgisi ve Allah korkusu eksikliğidir. “Ben benim” deyip Allah'ın ve ruhunun varlığını fark eden bir insan bilinçli, şuurlu insan olmuş olur.
İngiliz derin devleti sadece Katar'ı değil Suudi Arabistan'ı, İran'ı ve tüm bölgeyi birbirine düşürüp kırdırmak istiyor. Dikkatli olunmalı.
Ortadoğu'yu paramparça eden ve Müslümanları acımasızca ezen İngiliz derin devletidir. Bu yapı bölgeden temizlenmedikçe acılar bitmez.
Muhalefetin olması Türkiye için bir zenginlik, güzelliktir. Demokrasinin sağlıklı işlediğini göstermesi açısından muhalefetin varlığı önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2017> Daha Fazla

Çocuklara şefkat, merhamet sahabe ahlakıdır, Mehdiyet ruhudur. Mehdiyette bencillik yoktur, tüm insanların iyiliği düşünülür.
Bazı kişiler erkeklere her şeyi hak görürken kadınların zerre özgürlük yaşamasını istemiyorlar. Bu, hem ikiyüzlülük hem ahlaksızlıktır.
Türkiye Avrupa'dan daha ileri, daha aydın olacak inşaAllah. Herkes Avrupa'ya gitmek için değil Türkiye'ye gelmek, katılmak için can atacak.
Türkiye'nin modern ve özgürlükçü olduğunun daha iyi vurgulanması gerekir. O zaman Türkiye'nin Avrupa Birliği ve Avrupa ile bir anlaşmazlığı olmaz.
Gençler hiç ümitsizliğe kapılmasınlar. Biraz sabırlı olsunlar, 2020'ler ferahlık yılları olacak Allah'ın izniyle.
Mehdiyetin kardeşlik duygularının coşkusunu en güzel şekilde tüm dünya yaşayacak. Kısa bir zorluk döneminin ardından dünya çok güzel olacak.
Ezan dünyanın bereketidir, çok güzel bir nimettir.
Öldüğümüzde bu hayatımızın görüntüsü bize çok flu gelecek ve insan çok net bir görüntüye kavuşacak.
Alaycılık çok yaygın olduğu ve insanların bir kısmı birbirlerine sevgi, şefkat gözüyle bakmadıkları için özgüven eksikliği de yaygın oluyor. Alaycı, karşısındakini küçük düşürmeye çalışan insan her defasında kendisini küçük düşürür.
Kuran'ın özgürlük alanı çok geniştir. Kuran'daki özgürlük yaşandığında sabahlar olmaz, insanlar müthiş neşe ve coşkuyla yaşarlar.
Tarım ve hayvancılık çok zevkli ve güzel uğraşılardır. Türkiye'nin arazisi ve koşulları da çok uygun. Tarım ve hayvancılığın mutlaka teşvik edilmesi lazım.
Bediüzzaman Hazretleri Hz. Mehdi'nin İstanbul'dan çıkacağını, Hicri 1400'lerde görev başında olacağını ve deccaliyeti tam susturacağını bildirmiştir.
Kadınların dekoltesine, makyajına, neşesine kendilerince ölçü koyup karışan bazı kişiler homoseksüellerin en iğrenç makyajlarını olağan karşılıyorlar.
Maddenin hakikatinin nasıl olduğunu hiçbir insan bilemez. Dışarıda olduğu düşünülen madde ile hiçbir insan doğrudan muhatap olmadı. İnsanın maddeye dair tüm bilgisi 5 duyusundan gelen toplamdan ibaret. İnsan dışarıda ne olduğunu bilmiyor, sadece beyninin içindeki algıyı biliyor.
Allah korkusu ve Allah sevgisi hakim olduğunda tüm insanların sokakta güven ve huzur içinde yaşadığı bir dünya olacaktır.
Sanatın olmadığı ortamda bilim olmaz, bilim yoksa gelişme olmaz ve arkasından çöküş gelir. Sanatı, bilimi destekleyen Kuran ahlakıdır.
Modern gibi görünen koyu tutucu olan bir kesim var. Bunlar buz gibi soğuk bir din anlayışına sahiptir ve ruhlarında sanat, sevgi yoktur. Bunların güler yüzlü olduklarını, neşeli yaşadıklarını görmezsiniz. Halktan kendilerini yüksek görürler, kibirli ve ukaladırlar. Bu tipler görünürde gelenekçi ortodoks sistemi eleştirirler ama yaşadıkları hayatın soğukluğu, sevgisizliği, enaniyeti aynı şekilde dinden uzaktır. Bunların hayat felsefesi insanların neşesini boğan, hayatın güzelliklerini ellerinden alan, sözde aristokrat ama buz gibi soğuktur.
İman sevinci en güzel sağlık vesilesidir. Tüm benliğiyle Allah için yaşayan çok iyi bir hayat yaşar.
Şehit ailelerine, gazi ve gazi ailelerine yaylalık yerler de dahil yurdun her yerinde tatil köyleri yaptıralım, onları çok güzel yaşatalım.Bu mekanlar halka da açık olsun, halk onları ziyarete gitsin, hediyelerle onore etsin. Can azizdir, vatan için canını vereni baş tacı edelim.
Yaşlanmamanın sırrı imandır. Allah Kendisi'ni samimi sevene yaşı ileri olsa dahi güç, kuvvet, kudret ve dinçlik verir.
Kadının dekoltesine, güzelliğine, makyajına karışmak İslam'da değil, gelenekçi ortodoks sistemde vardır. İslam'da kadın hürdür.
Kadını potansiyel suç işleyecek ve işletecek varlık gibi görüp baskı altına almaya çalışmak gelenekçi ortodoks sistemin en korkunç yönüdür.
Gazilerimize yurdun çeşitli yerlerinde dinlenmeleri için geniş tesisler yaptıralım. Halka da açık olsun bu mekanlar. Gazilerimiz halkla içiçe olsunlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Temmuz 2017> Daha Fazla

Atatürk hurafelerle Kuran İslamı arasındaki farkı görmüş ve aydın Kuran Müslümanlığının değerini anlamış çok kıymetli bir insandır.
Müslümanların en güzel duası ve hedefi "Allah hepimizden razı olsun, cennette bizi kardeş yapsın"dır.
Müslüman sadece Allah'tan korkar, ama her zaman temkinli ve dikkatli olur.
Gençlerin sevdikleri bölümlerde yeteneklerine göre bir eğitim aldıkları sistem yerleştirilebilse çok iyi olur.
Bilim ve teknolojinin ilerlemesi için gelenekçi ortodoks sistemin tamamen kalkması, kalite ve sanatın da ön plana alınması şarttır.
Allah için sevmezsen hep hüsran olur. Allah için sevmezsen, merhameti, şefkati, tutkuyu yaşayamazsın.
Tutkuyu, aşkı bilmeyen, kadının ruhuyla sevgi bağı kuramayan, sadece eti kemiği önemli gören gerçek sevgiyi hiçbir zaman yaşayamaz.
Öğrencilerden hiçbir yerde ücret alınmaması, öğrenci harçlığının bayram harçlığı gibi adet haline getirilmesi gerekir.
Çocukların en büyük gıdası sevgidir. Sevgisiz ortamda çocuklar hasta olur.
Bir kadının şiddet gördüğüne şahit olan birinin o kadını mutlaka koruması, güvenliğini sağlaması gerekir.
Kadınların bakımsız, özensiz, baskı altına alındığı bir ortamda din yayılmaz. Kadın özgürlüğü ve güzelliği varsa din hızla yayılır.
Peygamberimiz (sav) asla kadınların dövülmesini söylememiştir. Bunu iddia edenler doğru söylemiyorlar.
Savaş lobisi Mehdiyetle birlikte yeryüzünden kalkacak, herkes dost herkes kardeş olacak. Kavgaların hepsi son bulacak.
Bizim programlarımızın amacı deccaliyeti ilimle irfanla etkisiz hale getirip hayatın her alanında bu sistemi tamamen çökertmektir.
Proteinin oluşması için başka bir proteine ihtiyaç olması gerçeği Darwinizmi ilmen yıkmak için yeterlidir.
Biz "tesadüf bilim değildir' deyince bazı Darwinistler "rastlantısal rastlantı" gibi anlamsız ifadeler ortaya attılar, boşuna çırpınıyorlar. Darwinistler tesadüf iddialarıyla artık hiç kimseyi kandıramazlar, Darwinizmi ilimle yerle bir ettik.
Ülkücüler aklı başında ve asildir, hiçbir zaman oyuna gelmemişlerdir. Ülkücüler devlet terbiyesi almış, devlete millete sadık insanlardır.
Genel kültürün insanı güzelleştirdiğinin vurgulanması kitap okunmasını da teşvik edecektir. Genel kültür son derece önemli. Kültürlü insan güzel ve akıcı konuşur, görgülüdür.
Annelik dünyanın en zor ve en kutsal zanaatidir, hamilelik dönemi çok zahmetlidir, doğduktan sonra da çocuğa büyük dikkat göstermek gerekir. Annelik şereftir. Annelere Devletimizin ve milletimizin mutlaka maddi-manevi destek vermesi gerekir. "Annelik hakkı" şeklinde annelere destek olacak imkan oluşturulması çok güzel olur. Annelerin her istediğinin yerine getirilmesi gerekir.
Kimileri İslam'ı yaşanması güç gibi göstererek insanları dinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar, oysa İslam özgürlükler dinidir. İslam'ın yayılmasını istemeyen bazı kişiler, dini dekolteye karşı gibi göstermeye çalışıyorlar, boşuna uğraşıyorlar.
Pazara gidiyor meyvelere sebzelere hayran oluyor, bitkiye bakıyor hayran oluyor, hayvanlara hayran oluyor. Tüm bunlar nasıl oldu diyoruz, tesadüf diyor. Her şey tesadüfle oldu demek tarihin en küçük düşürücü, en mantıksız açıklamasıdır. İnsanlar bir süre sonra nasıl bunu dedik diye şaşıracaklar.
Tek bir kuşun tek bir tüyünün tek bir hücresinde İstanbul şehri kadar büyük, kompleks bilgi var. Bu bilgi tesadüf eseri oluşamaz.
Canlıların hepsinde mükemmel bir sanat, mükemmel bir estetik ve mükemmel bir simetri var. Bunun tesadüfle açıklanması imkansız.
Tesettürlü insanlara karışanlar çirkin bir tutum sergiliyorlar. Dekolteye de tesettürlü olana da saygı duyulmalı.
“İslam'ı yaşarsanız kadınların tüm özgürlükleri ellerinden alınır, bakımsız, içine kapalı bir yapı gelişir” iddiasıyla insanları dinden uzaklaştırdıkları için İslam'da özgürlükler olduğunu, kadının dilediği gibi yaşayabileceğini ortaya koymamız bu kişileri çok rahatsız ediyor.
Türkiye İslam aleminin lideri olacak. Milletçe Tayyip Hocam'ı desteklemeye devam edeceğiz. Aramıza ayrılık sokmaları mümkün olmayacak.
Dindarlık yükselmiyor diyenlerin bir anket şirketinin bir avuç insana sormasıyla değil sokakta insanlara sorarak araştırma yapmaları gerek. Bazı çevrelerin dindarlık zayıflıyor iddiası Kuran Müslümanlığının yayıldığını görüyor olmalarından kaynaklanıyor.
Darwinizm'in fikren ezilmesi dinin yükselmesi demektir. Tüm dünyada Darwinistlerin ağlıyor olmasının sebebi de bu. Kuran Müslümanlığı yayılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Temmuz 2017> Daha Fazla

Genel kültür önemlidir. Gençlerin eğitiminin genel kültür ağırlıklı olması gerekir.
Kadının güzel olması için ruhunun güzel olması yeterlidir. Kişiliği güzel olan kadın çok olumlu yönde değişir ve güzelleşir.
Farklı ırkların ve dillerin olması Allah'ın sanatının bir güzelliğidir. Allah sırf hoşumuza gitmesi için hayatı çok renkli yaratıyor. İnsanların karakterlerinin birbirine benzememesi, her insanın fıtratının orijinal olması Allah'ın yaratma sanatının muhteşemliğidir.
Bazıları bağnazlık elden gidiyor diye ağlıyorlar. İslam elden gidiyor diyorlar. Hayır, İslam değil bağnazlık gidiyor. Kuran İslamı geliyor.
Suriyeli kardeşlerimizi deccaliyetin eline teslim ettirip kitle katliamı olsun istiyorlar. Bu İngiliz derin devletinin bir oyunudur. Halkımızla Suriyeli kardeşlerimiz arasında gerilim yaşanması İngiliz derin devletinin isteğidir. Suç işleyen varsa karşılığını hukuk verir, sokakta olmaz.
Türkiye'nin bir an önce kendi jet uçağını sıfırdan yapabilmesi, uzun menzilli güdümlü füzeler üretmesi gerekiyor.
Çocukların homoseksüel çiftlere evlat verilmesi dehşet verici bir zulümdür. Çocuk istismarı bu yüzden hızla yayılıyor.
Osmanlı'nın yıkılma sürecini başlatan Abdülhamit döneminde Darwinizm'in İmparatorluğa girmesidir. Bu süreci İngiliz derin devleti destekledi.
Sempatik videolar çekmek için hayvanları zorla eğitmek rahatsız edici. Güzel olan hayvanların özgür tavırlarıdır.
Sevgiyle ve ilgiyle büyümeyen çocukların ruhunda derin izler kalıyor. Tüm çocuklara herkesin kendi çocuğu gibi sahip çıkıp sevmesi gerekir.
Suriyeli kardeşlerimiz Çanakkale'de bu milletle birlikte Allah için canlarını verdiler. Suriyelilere söz söyleyenler bu gerçeği unutmamalı.
Allah kainatı yaratırken dünyayı, kendi bedenimizi ve ruhumuzu nasıl kullanacağımızı bize anlatıyor. Bize neden var olduğumuzu öğretiyor. Var oluşumuzun amacını bilmeyende her türlü yalpalama olur. Bir insan Allah'ın ne dediğini tam anlarsa derin ve akıllı bir hayat içine girer.
Allah'ın varlığını açıkça inkar eden ve bir pagan dini olan Darwinizmi bilim gibi gençlere dayatmayla öğretmenin vebali büyük olur.
Biyoloji dersinde pagan dini anlatılamaz. Bir pagan dini olan Darwinizm dinler tarihi içerisinde anlatılsın, bilim gibi anlatılmasına karşıyız.
Türkiye'nin kalite ve sanat alanında atılım yapması şart. Buna karşı hem Darwinist eğitimi hem gelenekçi ortodoks sistemi kaldırmak lazım. Halk Darwinist felsefeyle gelenekçi ortodoks sistem arasında kalıyor, eziliyor. Bu ortamda bilim, sanat gelişmiyor. Acil eğitim tedbiri olmalı.
Dindarlık zayıflıyor diyenler yanılıyor. Gençlerin Kuran'ın aydın, modern, sevgi dolu ruhunu sahiplendiklerini ve modern dindar olduklarını görüyoruz.
Türkiye'de gerçek Kuran ahlakı hakim oluyor. Bağnazlığa karşı modern, aydın dindarlık yayılıyor. Bundan panik duyanlar insanların arasında ümitsizlik yaymak istiyorlar.
Bazıları özellikle halkı ümitsizliğe sevk etmeye çalışıyor, dindarlık azalıyor propagandası yapıyorlar. Bu millet asla ümitsizliğe düşmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hayat kalitesi sanatla, güzelliğe olan eğilimle, kadınlara özgürlük tanımakla, gelenekçi ortodoks sistemin tahribatını durdurmakla sağlanır.
İş güvenliği mühim bir konu, kutsal bir görev. Üniversitelerde eğitimi verilmesi de çok doğru bir karar.
İttihadı İslam'ın, Mehdiyet'in, Kuran Müslümanlığı'nın yolunu açan Atatürk'tür. Atatürk'e dil uzatan kişi bu çirkin tavrının altında kalır.
Atatürk aydın bir Kuran Müslümanıdır. Bizim milletimizin tamamı Atatürkçü'dür. Bizim için Atatürkçülük sahabe Müslümanlığıdır. Atatürkçülük adı altında dinsizlik propagandası yapılmasına da Atatürk'e söz edilmesine de kanunla hukukla müsaade etmeyiz. Atatürk nezaketi, görgüsü, kıyafetleri, neşesi, modernliği, kalitesiyle tüm gençlere örnek bir insandı. Yanından Kuran'ı hiç ayırmazdı.
Atatürk'e karşı hareket başlatanlar bu yaptıklarının altında ezilir, asla başarılı olamazlar. Atatürk'e saygı ve hürmet mühimdir.
İngiliz derin devleti dünyanın en büyük mafya sistemidir. Terör örgütleri de darbe organizatörleri de onlara bağlıdır.
Askere, polise verilen yiyeceklerin taze olması önemlidir. Özellikle etin taze olması şarttır, yiğitlerimize her gün günlük et verilmeli.
Kadına şiddet uygulandığında tüm toplumun güçlü bir tepki göstermesi gerekir. Olay anında şahit olanların kadını koruması önemlidir.
Big Bang yaratılışın açık ve net ispatıdır. Sıfır hacimden aniden meydana gelmek yokluktan yaratılmak demektir. Allah'ın varlığının ispatıdır.
Darwinistler boş yere çırpınıyor. Darwinizm bilim kitaplarından tamamen çıkacak. Tesadüfü put edinen bu pagan inanç tamamen yıkılacak.
Darwinistler gözün kompleks yapısını açıklayamaz. Darwin de "Gözü düşünmek beni teorimden soğuttu" diyor.
Darwin “ara fosil bulunamazsa teorim çöker” diyor. 150 yıldır tek bir ara fosil bulunamadı. 700 milyon fosil var ama evrimi destekleyen bir fosil yok.
Darwinistler ilk canlı hücrenin oluşumunu açıklayamadıkları için uzaylılar getirdi diyorlar. Köşeye sıkıştıkları için uzaylılara sığınıyorlar.
Sümer efsaneleri, Babil yazıtları tesadüf sonucu ortaya çıkmış canlılığı anlatır. Evrim eski uygarlıkların pagan bir dinidir, bilim değildir.
Doğal seleksiyonun evrimleştirici, yeni bir tür meydana getirici bir gücü yoktur. Bünyesi zayıf olanın yok olması yeni bir tür oluşturmaz. Darwinistlerin "evrimleştirici güç" diye ortaya sürdükleri doğal seleksiyon bir canlı meydana getiremez, yeni bir tür oluşturamaz.
Homoseksüellik Allah'ın haram kıldığı çirkin bir eylemdir. Kadın güzelliğinin ortadan kaldırılması bu sapkınlığın yayılmasına sebep oluyor.
Kadınları erkekleştirdikleri erkekleri de kadınlaştırdıkları ve bunu meşrulaştırdıkları için homoseksüellik yayılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Temmuz 2017> Daha Fazla

Peygamberimiz Hz. Mehdi'nin İstanbul'dan çıkacağını bildirmiştir. Bediüzzaman da Hz. Mehdi'nin İstanbul'da faaliyet yapacağını anlatmıştır.
Darwinizme bilim diyen bilime hakaret etmiş olur. Her şeyi tesadüfle açıklamaya çalışmak bilim değildir, hurafedir.
Toplu taşıma araçlarında kadınlara özel alan olması kadın özgürlüğünü kısıtlayan değil tam tersine kadına değer veren bir uygulamadır. Eğer kadınlara burayı kullanabilirsiniz başka yeri kullanamazsınız denilirse bu yanlış olur ama istediğiniz yeri kullanın ama burası sırf kadınlara özel denilmesi kadına verilen bir ayrıcalıktır ve güzel bir uygulamadır. Türkiye'de bağnazlık asla hakim olmaz endişe etmesinler.
Özenti, ukala, rüzgar nereden eserse oraya dönenlerin kanaati değil milletin kanaati önemlidir. Bu millet Tayyip Hocamı seviyor.
Tayyip Hocam vatanın milletin birliğini düşünen değerli bir insan. Bazı neokonların hezeyanları milletimizi ilgilendirmez.
Batıl Mısır inancında, Sümer dinlerinde hep tesadüf putu var. Darwinizm o günlerden kalma batıl bir inançtır.
Darwinizm bilim değil, tesadüfü put edinen bir pagan inancıdır.
Hayatın neresine baksak insan bedeninde, hayvanlarda, bitkilerde mükemmel matematik düzgünlük ve altın oran var. Yaratılış net açık.
Muhalefetin olması Türkiye için bir zenginliktir. Demokratik tepkiler kanuni sınırlar içinde gösteriliyor ise bu güzelliktir.
Sayın Devlet Bahçeli particilik derdinde değil. Onun aşkı vatan, devlet, bayrak. Devletin bekası söz konusu olduğunda her zaman vatandan yana olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Haziran 2017> Daha Fazla

Türkiye'nin teknoloji ve bilim alanında geri kalmasının en önemli sebeplerinden biri gelenekçi ortodoks İslam anlayışıdır. Çünkü bu anlayış sanatı, geniş düşünmeyi yasaklıyor. Sanatın ve geniş düşünmenin olmadığı bir yerde bilim de teknoloji de gelişmez.
Hiçbir imani çalışma yapmayan, hiçbir insanın imanına vesile olmayan kişilerin Bediüzzaman gibi muhterem bir insana söz söylemesi olmaz.
Toplu taşıma araçlarında kadınların korunup kollanması yüksek ahlakın bir alametidir. Buna çok özen gösterilmesi gerekir.
Gençlerde hep sevgi, dostluk, kardeşlik ortamı özlemi var. Gençlerin istediği bu güzel dünya özlemi Mehdiyet devrinde gerçek olacak.
Kanuna hukuka uygun olduktan sonra adaletin mükemmelleşmesini istemek güzel bir taleptir. Muhalefetin olması demokratik zenginliktir.
Kitap ile tebliğ deccaliyete indirilmiş ilmi bir tokattır.
Her şey tesadüf ürünü diyerek insanları aldatmaya çalışmak tarihi bir mantık bozukluğudur. Evrim bilim değildir, putperest inançtır.
Komünist felsefe Darwinizm zemini üzerinde gelişir. Darwinizm ortadan kaldırıldığında komünizm, komünist terör hiçbiri kalmaz.
Darwinistler de gayet iyi biliyorlar ki evrim bilimsel değil. Bu yüzden panik yaşıyor, ısrarla "evrim gerçektir" diye çırpınıyorlar. Astronomi, paleontoloji, biyoloji gerçektir diye kimse çırpınmıyor. Çünkü bilim olduğundan herkes emin. Evrim için çırpınmalarının sebebi gerçek olmadığını gayet iyi bilmeleri. Darwinizm bilimsel olarak öldü. Darwinistlerin evrim ölmedi diye ağlamalarının bir anlamı yok.
Rumilik ile Anadolu'daki Mevlevilik aynı değildir. Rumilikte homoseksüellik var. Rumilikte "bizim yolumuzda İslam yok" deniyor. Milletimiz İngiliz derin devletinin felsefesi olan Rumiliği hiçbir zaman kabul etmez. İslam alemine dinsizliğin yayılmasına izin vermeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Haziran 2017> Daha Fazla

Polisimize, askerimize her yerde tüm kardeşlerimizin sahip çıkması, ikramlarda bulunması, koruyup kollaması çok önemlidir.
Genç kızların rahatsız edildiği görüldüğünde gerekli korumayı ve sahiplenmeyi sağlamak orada bulunan herkesin vicdani sorumluluğudur.
Dansın haram olduğuna dair Kuran'da hiçbir hüküm yoktur. Tüm kainatta ritm ve hareket vardır. Dans Allah'ın güzel bir nimetidir. Dansı, müziği, güzelliği haram kılmaya çalışan ortodoks sistem insanları asosyal, sevgisiz, dengesiz bir ruha sokmak istiyor, kimse bu oyuna gelmesin.
Şeyh Muhammed Raşid Erol Hazretlerinin mübarek eşi Seyyide Sekine annemizi Allah gani gani rahmetiyle sarsın, cennet ehli kılsın inşaAllah.
Rumilik bütün Avrupa'da ve Amerika'da çok yaygın ve adeta homoseksüellerin, İngiliz derin devletinin dini gibi. Bizim Rumilik konusundaki eleştirilerimiz Anadolu Mevleviliği'ne değildir. İngiliz derin devletinin felsefesi haline gelmiş sapkın inancadır.
Melekleri, cinleri, insanları tek bir anda yaratan Allah'tır. Melekler evrim geçirmediği gibi insanlar da evrim geçirmemiştir.
Tesadüfler insana burun, kulak kazandıramaz, meyveleri var edemez, onlara güzel tatlar, vitaminler ekleyemez. Her şeyi yaratan Allah'tır.
İnsan gözü ayrı ayrı kompleks parçalardan oluşur, bütün parçalar aynı anda var olmazsa göz fonksiyonunu kaybeder, bu gerçek evrimi yok eder.
Yıllardır evrim olduğunu gösteren tek bir fosil gösterin diyoruz. Hiçbir Darwinist'ten çıt çıkmıyor, çünkü evrim yok, böyle fosil de yok.
Evrime inanmayı dayatmayla insanlara kabul ettirmek istiyorlar. Tarihin en mantıksız açıklaması olan tesadüfü put olarak sahipleniyorlar.
Darwinizm konusunda dünya çapında bir baskı ve dayatma var. Bilim insanlarının açıkça evrim yoktur demelerine dahi imkan sağlanmıyor.
Cenab-ı Allah şehitler için “sevinç içindedirler” diyor. Şehitlerin sevincini reddetmek Allah korusun Kuran'ı reddetmek olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Haziran 2017> Daha Fazla

Benim hiçbir zaman Mehdilik iddiam olmadı ve olmayacak. Bu konuda defalarca kamuoyu önünde yemin ettim.
Gençlerin ruhunda hep sanat, estetik ve güzellik var. Güzel söz duymak, güzel ortam görmek istiyorlar. Sanatın teşvik edilmesi güzelliğin teşviğidir.
Gençlerimizin yüksek ideal taşıyan, çevreye, doğaya, hayvanlara değer veren, bencil olmayan üslupları çok güzel.
Sanatın her dalını önemli görüyorum ve tüm sanatçılarımızın emeğini takdir ediyorum. Tüm sanatçıları sevmek, hepsine değer vermek gerekir.
Kadınların toplu taşıma araçlarında rahatsız olması tüm toplumun vicdanını rahatsız eder. Kadınlara her zaman öncelik verilmeli.
İnşaatta çalışmak çok zor. İnşaatta çalışan kardeşlerimizin talepleri çok haklı. İş güvenliği için her türlü tedbirin tam alınması lazım. Acımasızca bir çalışma düzeni olmamalıdır. İnsanların sıhhatli yaşayabileceği, düzgün beslenebileceği, her haklarının korunduğu ortam olmalı.
İslam ahlakının hakimiyeti ezerek, kırarak, baskıyla olmayacaktır. Sevgiyle, sevecenlikle, güzellikle olacaktır.
Bağnazlık gençlerin canını çok yakıyor. İnsanların hayatına, nasıl yaşadığına karışmak, baskı yapmak İslam'da yoktur.
Her görüşten insana saygı duymak gerekir. Her insan inancına göre özgür yaşamalıdır. Bağnazlık ise sevecen yaklaşmayı bilmez.
Darwinizm tarih dersinde pagan dinleri başlığı altında okutabilir ama bilim diye savunulması mantıksızdır.
PKK'ya ve teröre vurulacak en büyük darbe Darwinizm'in geçersizliğinin ortaya konulması, Yaratılış'ın delillerinin anlatılmasıdır.
Darwinizmi ilimle, delille, fikren eziyor olmamız tüm dünyada etki uyandırdı.
Minik bebeklerin vefatı şehadettir, doğrudan vildan olarak cennete giderler.
Evrim teorisi bilim değildir, batıl bir pagan inanışıdır. Dolayısıyla evrimin bilim olarak anlatılmasına yine bilimle karşı çıkarız.
İngiliz derin devletine karşı İslam aleminin birlik olması şart. Tayyip Hocamız’ın İslam ülkelerinin ileri gelenlerini İslam aleminin birlik olması konusunda tek tek ikna etmesi güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Haziran 2017> Daha Fazla

Zer aleminde şehit olarak yazılmış olanlar sırası gelince şehit olarak çağrılıyorlar. Şehitler ölü değildir diridirler. Sevinç içindedirler. Onlar için mahsunluk, korku ve üzüntü yoktur.
Bizim duamız, isteğimiz şehitlerimiz gibi şerefle dünyadan ayrılmak. Aslanlarımızın makamlarına imreniyoruz.
Gelecek inşaAllah çok güzel olacak. Allah’ın izniyle Hz. Mehdi'yi, İsa Mesih'i göreceğiz.
Birinin sadakatini delikanlılığından, fedakarlığından, sevdiği için acıya katlanmasından anlarız. Gerçekten seven fedakar olur.
Milletimiz mübarek bir millet. Alevi, Sünni, Bektaşi, Caferi her biri ayrı güzel, her biri ayrı değerli.
İtalya'dan Endonezya'ya İngiltere'den Suudi Arabistan'a kadar dünyanın en etkin gazetelerinde bu hafta Türkiye'den Adnan Oktar nam-ı diğer Harun Yahya'nın başarılarından bahsedildi. Harun Yahya'nın 30 yılı aşkın süren yaratılışı ispat eden evrim teorisi karşıtı bilimsel çalışmalarının anlatıldığı bu haberlerde Harun Yahya'nın bu mücadeleyi kazandığı anlatıldı.
Hayatın her alanında kadınlara öncelik verilmesi, kadınların gelecek endişesi bir durumlarının olmaması gerekir. Hastaneler kadınlara ücretsiz olmalı, iş yerlerinde kadınlara öncelik verilmeli, kadınlar her alanda hak sahibi olmalı.
Özgürlük olursa sokaklar gençlerin, genç kızların neşesiyle şenlenir. Şu an çoğu gözleri yerde neşesiz yaşamaya mecbur ediliyor.
Kadının güzelliğini takdir etmek onun onuruna, namusuna, asaletine özen göstererek olur. Kadınlara karşı laubali tutum çok çirkindir.
Yeni nesil hayvanları, bitkileri, doğayı çok seviyor, dünyayı daha güzelleştirmek istiyor. Egoistlikten uzak bu ahlakları çok güzel.
Hayvanlara eziyet eden insanların toplum güvenliği açısından adli olarak izlenmesi ve takip edilmesi gerekir.
Deniz temizliği çok önemlidir. İnsan deniz gibi bir güzelliğe kıyıp nasıl çöp atar. Denizi kirletmek denize ihanet etmektir.
Çocuklara genel kültürün önemi, temizliğin önemi, sevgi, şefkat, kaliteli olmak ana konu olarak öğretilmeli. Müfredat buna göre olmalı.
Teröre karşı en büyük vuruş komünizmin beyni olan Darwinizm'in dağıtılmasıdır, geçersizliğinin öğretilmesidir.
Darwinizm tüm Ortadoğu'dan İslam ve Hristiyan aleminden ilmen silinecek. Böyle bir aldatmaca artık insanlıkla dalga geçemeyecek.
Tayyip Hocam İngiliz derin devletine karşı durabilen, İttihadı İslam'ı isteyen delikanlı bir lider. Tüm İslam alemi yanında olmalı. Tayyip Hocam'ı desteklemek parti meselesi değildir. Partiler üstü bir konu olarak lideri koruyup kollamak sahip çıkmak gerekir.
Başta İngiltere ve İtalya olmak üzere Avrupa basını "Adnan Oktar'ın çalışmalarıyla Türkiye'de Darwinizm'in sonu geldi" haberleri yaptı.
Darwinizm tarih dersinin pagan dinleri bölümünde Sümerlerde din nasıldı başlığı altında anlatılabilir. Ama bilim olarak öğretilemez, çünkü Darwinizm tıpkı eski toplumlarda olduğu gibi tesadüfleri put edinmiş batıl bir inançtır. Darwinistler açıkça "puta inanıyoruz" desinler bu inançlarına saygı duyarız ama Darwinizm bilimdir derlerse bunu kabul etmeyiz. Tesadüf bilim değildir.
Allah şehitlerin sevinç içinde olduklarını haber vermiştir. Allah'ın sevinç içinde olduğunu bildirdiği insan için ağlamak doğru olmaz.
Şehitlerimizin şehadeti mübarek olsun. Şehit ailelerimizin asil duruşu da çok güzel. Allah hepsini nuruyla sarsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2017> Daha Fazla

Hayvanların yavrularına gösterdikleri titizlik Allah'ın şefkatinin ve sanatının güzel bir tecellisidir.
Sokakta sanat yapanlara saygı, hürmet önemlidir. Verdikleri emeği takdir etmek, onlara ilgi göstermek güzel bir vicdandır.
Bazıları kadınlara gülmeyi bile çok görüyorlar. Kadınlar dünyanın en güzel süsüdür, alabildiğine hür olacaklar, her yerde hürmet görecekler.
Kadınların istedikleri gibi giyindikleri istedikleri gibi bakımlı yaşadıkları bir dünya olacak inşaAllah.
Cennetin en mühim vasıflarından biri çok temiz olmasıdır. İçgüdü olarak temizlikten zevk almak Allah'ın bize hediyesidir. Temizlik aynı zamanda bir sanattır. Bir yere temizlik geldiğinde kalite ve güzellik gelir. Temizlik cennete özlemimizin tecellisidir.
Şehitlerimizin her birine imreniyor, hepsiyle iftihar ediyoruz. Şehit ailelerinin tevekkülü ve delikanlılığı çok güzel maşaAllah.
Çocukların bilgisayar ve akıllı telefon başında geçirdikleri vakti ailelerin iyi takip etmesi önemlidir.
Din topluluk halinde yaşanır. Sabır, zekat, tebliğ hepsi topluluk halinde yaşamın içinde var olan ibadetlerdir.
Müminlerin birbirlerine dua etmesi güzel bir ibadettir.
Seyyar satıcılara kaba davranılması, tezgahlarının dağıtılması halkın vicdanını rahatsız ediyor. Onlara rahat çalışacak imkan sağlanmalı.
Ahir zamanda olduğumuz için olaylar çok süratli akıyor ve gündem çok hızlı değişiyor.
İnşaAllah ve maşaAllah zikirleri şirki yerle bir eden iki zikirdir.
Hz. Mehdi sevgi insanıdır. Ümmidir, Arapça'yı bilmez. Bir makam beklentisi yoktur. İnsanlara sevgiyi öğretir.
Mehdi gelmeyecek diyenlerin bu kadar telaşlanmaları Mehdiyetin hak olduğunu bilmelerinden kaynaklanıyor.
Müslümanların bir veli, bir kurtarıcı, bir sahip yani Mehdi istemesi Kuran'da bildirilen bir gerçektir. (Nisa Suresi, 75: Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?)
Mehdiyete karşı olanlara rağmen Museviler, Hristiyanlar, Müslümanlar ve tüm dünya Hz. Mehdi'yi heyecanla bekliyor.
Şehitliğin ne kadar büyük ve onurlu bir makam olduğunu bilmeyenler garip tepkiler veriyorlar. Şehadet dünyadan ayrılmanın en güzel halidir.
Komünist terörist örgütlere ve PKK'ya karşı yapılacak en önemli atak Darwinizmi fikren yerle bir etmektir. Bu, terörün beynini dağıtmak olur.
Şehitlerimiz imtihanlarını en şerefli şekilde tamamlıyorlar. Şehitlikle dünyadan alınmak bir Müslümanın isteyeceği en güzel makam.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2017> Daha Fazla

Mehdiyet devrinde Allah'ın izniyle çok büyük kalkınma olacak. Tüm Türkiye ve dünya yeniden imar edilecek.
İngiliz derin devletinin Darwinizmle, homoseksüellikle, Rumilikle dünyayı mahvetmek istediğini henüz insanlar tam anlayamadılar, bela büyük.
Hayattan tek beklentim Allah'ın benden razı olması. Rabbim benden razı olursa dünyanın en mutlu insanı ben olurum.
Kız arkadaşlarımın hem ahlakları çok güzel hem de genel kültürleri, eğitimleri mükemmel. Hepsi üniversite mezunu, en az iki dil biliyorlar.
Sanatta dev atılım Mehdiyetle olacaktır. Çünkü o dönemde manevi bir devrim olacak, insanlar Allah aşkıyla yaşayacaklar.
Mevlana'ya ait olduğu iddia edilen kitaplarda homoseksüelliği öven ifadeler var. Bu yüzden homoseksüeller de Rumiliğe sahip çıkıyorlar. İngiliz derin devletinin Rumiliği ısrarla desteklemesinin sebebi de kendi felsefesine uygun olması ve homoseksüelliği savunmasıdır.
Dünyayı ısrarla homoseksüellerin iğrençliğinin içine çekmek istiyorlar. Homoseksüellik 3 dinde de haramdır.
Homoseksüellik Kuran'a göre haramdır. Cinayetin, hırsızlığın çirkinliğini anlatmakla nasıl yükümlüysek bu iğrenç fiilin de çirkinliğini anlatmakla sorumluyuz. Gençlerimizi homoseksüellik felaketinin pençesine düşmekten koruyalım, ilimle irfanla bu belaya dur diyelim.
Sevginin en güçlü temeli saygı ve değer vermektir. Ben kadınlara çok saygı duyuyorum ve yüksek bir sevgi gücüyle hepsini seviyorum.
Hulusi Akar Paşamız nur gibi Müslüman maşaAllah. Dindarlığı, vatana millete sevgisi çok güzel.
Hayvanların varlığı çok büyük nimet. Allah hayvanları sırf sevmemiz için yaratıyor.
Süleyman Soylu güzel ahlaklı, efendi, delikanlı, gayretli ve çalışkan bir insan. Vatanseverliği çok güçlü, Allah yolunu açık etsin.
Tayyip Hocam'dan istirham ediyoruz, iyi dinlensin, sağlığına çok özen göstersin. Biz milletçe yanındayız, kendisini asla yalnız bırakmayız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadınların hak ettiği değeri görmesi için toplu bir ruh devrimi gerekli. Bu da eğitimle olur. Allah sevgisiyle, kadına saygı duyan ruhla olur.
Müslüman ülkeler Kuran'da bildirilen kardeşlik ruhuyla birleşse hiç kimse Müslümanlar aleyhine plan ve uygulama yapamaz.
Darwinizm'in geçersizliğini ortaya koymamızın ardından sol fikren tamamen çöktü ve sağa benzeyen bir sol haline geldi.
Şu an dünya büyük acılar içinde. Böyle bir dönemde, bu kadar bela varken tatil yapmak çok ağırıma gider. 40 yıldır hiç tatil yapmadım.
Sevginin en samimi şekli aşktır. Usulen olan sevgi ise hevestir, kişi çıkarıyla çatıştığında sevdiğini terk eder ya da saldırganlaşır. Aşkta ise sevgi şartsızdır.
Din olmazsa hayat cehenneme döner. Allah aşkıyla, imanla dünya cennet gibi olur. Ne kadar çok Allah'ı seversen o kadar güzel yaşarsın.
Modern İslam anlayışıyla, kalitesiyle, klaslığıyla, aklıyla Türkiye tarihinin en mükemmel lideri Atatürk'tür.
Türkiye'de şu anda klasik siyaset yapılacak bir dönem yok. Vatan, devlet, millet söz konusu olduğu için partiler üstü ortak hareket ediliyor.
Sayın Devlet Bahçeli İngiliz derin devletinin tehdidini net gördüğü için her vatansever gibi particiliği kenara bırakıp Devletin menfaatini öne aldı.
Homoseksüelliğin Kuran, İncil ve Tevrat'ta iğrenç bir eylem olduğu bildirilmiş, haram kılınmıştır.
İnsanların bir çoğu yalnız yaşıyor. Hem toplum baskısı hem gelenekçi ortodoks sistemin baskısı hayatlarını zehir ediyor, sevgiyi yaşayamıyorlar.
Başarının tamamı Allah'tandır. Allah tüm insanların kalbine hem doğruyu hem yanlışı bildirir. Doğruya uyana Allah başarı verir.
Gelenekçi ortodoks sistem Müslümanların kendisini de rahatsız ediyor. Bu batıl sistem ortadan kalkmadan acıların bitmesi mümkün görünmüyor.
Bazı insanların mazlum gördükleri birini ezmeye çalışmaları, ona kaba davranmaları dinsizliğin acı sonuçlarından biridir.
İnsanın ve kainatın yaratılış amacı saf sevgidir. Ruhumuz, bünyemiz sevgiye göre yaratılmıştır. Allah'a kulluktaki amaç da sevgidir.
Kuran Müslümanlığı tüm dünya için ferahlıktır. İnsanların üzerlerindeki tüm zincirlerin, ağır baskıların kalkması demektir.
Gelenekçi ortodoks İslamla tanışanlar kadınlara varlık hakkı tanınmayan, neşenin yasak olduğu bir anlayışı gördükleri için dinden uzaklaşıyorlar.
Allah'ın haram kıldığı iğrenç bir fiil olan homoseksüelliği destekleyenler nasıl dehşet verici bir ortam oluşacağını düşünmüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2017> Daha Fazla

Ermeniler, Rumlar, Museviler hepsi kardeşimiz, hepsi canımız. Her biri Türkiye'nin süsü, güzelliği, her biri çok değerli.
Hayatımın hiçbir döneminde Mehdilik iddiam olmadı ve olmayacak. Ama Mehdiyet bir gerçek. İsa Mesih'in gelişi de bir gerçek.
Sanatçıların taltif edilmesi sanat güçlerini artırır. Sanatçıyı unutmak milli bir felakettir. Sanatçılara ömür boyu sahip çıkılması gerekir.
Suriyeli misafirlerimiz bizim canımız, kim ne derse desin onlara sonuna kadar sahip çıkacağız inşaAllah.
Deccaliyet kadınları erkekleştirmek, erkekleri kadınlaştırmak istiyor. Bu yüzden dünyaya homoseksüelliği yaymaya çalışıyorlar. Dünyanın bir çok ülkesinde homoseksüelliği insanlara dayatıyorlar. Kuran'a göre çirkin bir eylem olan bu haramın yayılması dehşet vericidir. Homoseksüellik Kuran'da, Tevrat'ta ve İncil'de Allah'ın haram kıldığı çok çirkin bir sapkınlıktır. İnsanlara zorla bunu dayatmak zulümdür.
Ben Allah'ı seviyorum, Allah'tan korkuyorum. Bazı insanların Allah'ı fark edememesine ve Allah'ı unutmasına çok şaşırıyorum.
Ben Allah'ın delisiyim. İslam'a hizmet varsa, Allah'a aşıksan, müminleri seviyorsan sana her gün bayramdır.
Kuran insanların üzerindeki ağır zincirleri kırar. Toplum kuralları ise insanların üzerine müthiş ağır yükler getirir.
İnsanlar Kuran özgürlüğü içinde yaşamış olsa son derece mutlu olurlar. Ama toplumun baskıları yüzünden adeta nefes dahi alamıyorlar.
İslam'ı bilimi, sanatı, hayatın güzel yönlerini öldüren bir sistem sandıkları için dinden uzak duruyorlar. Oysa İslam neşenin, hayatın kendisidir. İslam'ı neşeyi kaçıran sistem sandıkları için yaşlanınca dini yaşarız diyorlar. Oysa İslam insanlara baskı uygulayan tüm kuralları kaldırır.
Gani gönüllü olmak güzel bir vasıftır. Dünya hırsı olmadan, malı bol dağıtmak bereket getirir.
İslam'ı ve dini anlatmak asla ücret karşılığında olmaz. Kişinin İslam'ı anlattığı için para alması Kuran'a uygun değildir.
Türkiye bir ülkenin tek bir kesimine değil tüm halkına sahip çıkmakla yükümlü. Mısır'da da tüm halkı ayırt etmeden sahiplenmeli sevmeliyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah'tan haşa ümidini kesen karamsarlık denizine düşer, simsiyah bir dünyada acı ve sıkıntı içinde çırpınır. Çözüm Allah'ı coşkuyla sevmektir.
Boğazdan geçen gemilerin herhangi bir atık madde bırakmalarına izin verilmemeli, buna karşı gerekli yaptırımlar olmalı.
İnsan her sözü her tavrı vicdanına başvurarak değerlendirmelidir. Vicdanının emrine uyan küsmeyi, öfkeyi, merhametsizliği ortadan kaldırır.
Allah'ı en çok seven insan dünyanın en mutlu insanıdır.
Mağazalarda çalışan insanlara saygıya uygun olmayan tavır göstermek hem çok çirkin hem de çok vicdansızlık.
Tayyip Hocam gençliğinin tamamını Allah rızası için hibe etmiş bir insandır. Böyle bir insanın dünyadan bir beklentisi olamaz.
Alkol insanları bedenen ve ruhen çökertir. Alkol insana bir şey kazandırmaz. Mutluluk Allah sevgisiyle Allah korkusuyla kazanılır.
Her şeyi tesadüfle açıklayan bir düşünce bilim değildir. Evrim tesadüf putuna inanan bir pagan inancıdır.
Evrim Sümerlerden gelen putperest bir düşüncedir. Bu pagan inancını bilim diye gençlere dayatmak kabul edilecek bir şey değildir.
Darwinist materyalist düşünce ilmen çökertilirse PKK'nın beyni dağıtılmış olur. PKK Darwinizm üzerine kurulu Stalinist bir harekettir.
İşverenler çalışanlarını kendi evlatları gibi görüp onlara şefkat gösterip merhametle yaklaşmalıdır.
Bazıları genç kızların eğlenmesini anormal görüyor ama kendileri diledikleri gibi eğleniyorlar. Asıl eğlence, neşe ve güzellik kadınların hakkıdır.
Kadının iffetine değer verip, dünyadaki en güzel varlık olduğunu hissettirip, saygı göstererek dilediğince özgür yaşayacağı ortam sağlanmalı.
Gençlerin rahat rahat sohbet edecekleri, eğlenecekleri, gülecekleri bir dünya istemeleri haklı. Saygı ve sevginin olduğu ortamda hür olurlar.
Rusya ile Türkiye'nin arasının bozulması için çok uğraştılar. Türkiye'nin Rusya ile de İsrail ile de ilişkileri hep iyi olacak inşaAllah.
Türkiye'de Suriyeli sorunu yok. Türkiye'de Suriyeli misafirlerimiz var, canını korumak amacıyla geleni korumak Müslüman için farzdır.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top