MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Tevazu

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 36
1

Alçakgönüllülük

İndir kapak
resmi büyüt
2

Kuran'dan cevaplar 3

İndir kapak
resmi büyüt
3

Peygamberimiz (sav)'in bağışlayıcılığı ve tevazusu

İndir kapak
resmi büyüt
4

Geri adım atmasını bilmek, hakkından feragat edebilen insan olabilmek...

İndir kapak
resmi büyüt
5

En tehlikeli ve en sinsi hastalıklardan biri: Aklı beğenme hastalığı

İndir kapak
resmi büyüt
6

Şeytanın enaniyeti mi? Müminlerin tevazusu mu?

kapak
resmi büyüt
7

Müminlere karşı tevazulu, inkarcılara karşı caydırıcı olmak

kapak
resmi büyüt
8

İnsanlar gururuyla oynattırmaz. Aşağılanma, gurur kırılması insanlarda çok şiddetli ters etki yapar. Mutlaka sevgiyle, muhabbetle, tevazuyla yaklaşmak lazım.

kapak
resmi büyüt
9

Samimi Tevazu Sahibi Olmanın Önemi

kapak
resmi büyüt
10

Samimi tevazu sahibi olmanın önemi

kapak
resmi büyüt
11

Allah enaniyetlileri sevmez. Sevmeyince helak ediyor Cenab-ı Allah. O halde Müslüman mütevazi olacak.

kapak
resmi büyüt
12

Gururu kırmamak çok hayatidir. Gururu kırılan bir insan deli gibi olur, enaniyeti kırılan bir insan deli gibi olur. Gururunu kırmamak, şefkat göstermek, tevazu içinde konuyu anlatmak, gerekiyor.

kapak
resmi büyüt
13

Sayın Adnan Oktar'ın Yeni Açıklamaları (16 Aralık 2012; 13:00)

kapak
resmi büyüt
14

İttihad-ı İslam olurken gururla İttihad-ı İslam olmaz. “Biz üstünüz, büyüğüz, efendiyiz, siz bize tabi olun, biz sizden üstünüz.” Böyle olmaz. “Biz hizmetçiyiz. Kardeşsiniz, dostsunuz, arkadaşsınız. Sizi arkadaş olarak kabul ettik. Size hizmetçi olmaya geldik.” Mütevazı, sevecen, iyi niyetli, dost ve koruyan bir üslup esastır. Büyüklük ve azametle olmaz.

kapak
resmi büyüt
15

“Enaniyet yok. Doğal halinle, tabii halinle, sevecenliğinle, tevazunla yaşayacaksın” diyor Cenab-ı Allah.“Haddinizi bileceksiniz” diyor Cenab-ı Allah. Zaten hiçiz, Allah var. Biz gölge varlıklarız. Elhamdülillah.

kapak
resmi büyüt
16

Tepeden bakmak çok aşağılık bir hareket. Niye tepeden bakıyorsun? Ayak ol, toprak ol. Mütevazi ol. Toprak olanı da baş tacı yaparız.

kapak
resmi büyüt
17

Müslüman toprak olacak. En mütevazı olan olacak. Baş olmayacak, hep ayak olmaya çalışacak. Baş olma hırsı anormal bir harekettir. Nefsanî bir hırstır. Güzel değil. Müslüman’ın takvası, iyi olanı; hep ayak olmak isteyen, hep hizmetçi olmak isteyendir. Toprak olmak isteyendir. Onlar makbuldür.

kapak
resmi büyüt
18

Şöhret hırsı Müslüman’a yakışmaz. Nefsin terbiye edilmesi için daima insan nefsini acz içinde görecek. Allah’a teslim olacak. Kardeşlerini çok sevecek. Muhabbetle bakacak. Onların hizmetçisi olmanın heyecanını yaşayacak.

kapak
resmi büyüt
19

Öyle padişah edasıyla Müslüman Müslüman’a karşı tavır alamaz. Müslüman aczini bilecek, fakrını bilecek. Allah’ın zavallı, gariban bir kuluyum diyecek. Öbür türlü onda bir fitne, bereketsizlik olur.

kapak
resmi büyüt
20

Tevazuyu kabul etmezsen, büyüklenirsen, tekebbür edersen Allah bela verir. Allah esirgesin. Ama mazlum, mütevazı olursan bereket gelir, huzur gelir. İçin, dışın, her yerin nur olur. İşlerin rast gider. Öbür türlü Allah her yerinden, her şeyden çökertir. Bereket, huzur, akıl, fikir, nur kalmaz. Allah esirgesin. Allah, nurunu alır üzerinizden.

kapak
resmi büyüt
 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, A, B, Ç, E, G, H, İ, K, M, N, Ö, P, Ş, T
 
1-20 / Toplam: 36
Bu sayfada Tevazu etiketi ile belirlenmiş olan konuları bulabilirsiniz. Sn. Adnan Oktar'ın Tevazu hakkındaki yazılarını, yorumlarını, düşüncelerini okuyabilir, Tevazu ile ilgili videolarını, belgesel filmlerini izleyebilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca Tevazu ile ilgili önemli makaleleri okuyabilir ve dilerseniz bu konuları, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Tevazu sayfalarındaki tüm materyali ödev ve tezlerinizde kullanabilir ve siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin site ve bloglarınızda yayınlayabilir ve kopyalayıp, çoğaltabilirsiniz.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top