MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 14471
1

Darwinizm olmadığında Marksist Leninist düşünce de kalmaz. Darwinizm bittiğinde terör de biter. İmani çalışmadan başka bu belaya set yok.

2

Komünizm iman zaafiyetinden kaynaklanıyor. Dağa çıkmayı engellemenin kesin yolu komünizmin dayanak noktası olan Darwinizmin kaldırılmasıdır.

3

Muhafazakar basının büyük bir bölümü de açıkça Adem ve Havva'dan yaratıldığımızı anlatmıyor, bilerek ya da bilmeyerek evrim propagandası yapıyor. Muhafazakar kesimin bir kısmı Darwinizmi bilimsel sandığı için daha en baştan yenilgiyi kabul ediyor, bilimle ilimle karşı açıklama yapamıyor.

4

Allah'ın açıkça inkar edildiği, insanlara "Allah yaratmadı" diye eğitim verildiği müddetçe belalar, acılar eksik olmaz. "Atalarımız mikrop" diyen bir zihniyetle gençler yetiştirilirse bu gençlerin şiddete, komünizme, teröre sürüklenmesi çok kolaylaşır.

5

Teröre çözüm tek başına askerle polisle halledilemez. Adamların bir felsefesi var, bu felsefeyi yenmeden terörün silinmesi mümkün değil. Adamlar elemanlarını sen tesadüf ürünüsün, karşındaki de tesadüf ürünü, öldürerek çatışarak ilerleyeceksin diye yetiştiriyor. Bu fikri yok etmedikçe, fikren geçersizliğini bilimsel delilleriyle ortaya koymadıkça örgüt şiddetten vazgeçmeyecektir.

6

Türkiye sanatın ve kalitenin kalesi olsun. Gerçek Avrupa Türkiye olsun. Herkes koşarak Türkiye'ye gelmek istesin. Her yerde meyve bahçeleri, salkım çiçekler, heykeller, havuzlar ve kalite olsun. Türkiye'yi gerçek Avrupa yapalım. Bunu elde etmek gayet kolay.

7

Cennette kadehler, en şık sofralar, en güzel müzik, en nefis sanat var. Bu güzelliklerin hepsi dünyada da Müslümanlar için nimettir. Resmi, heykeli, müziği, bilimi, zenginliği, ihtişamı, neşeyi Müslümanlar sahiplenmeli. Bu nimetleri terk etmelerine dinen hiçbir gerek yok.

8

Her yerde Allah'ın ruhu var. Bir papatyanın, yoldaki tek bir otun içinde Allah'ın ruhu var. O tek papatyadan Allah istese yeni bir evren olur. Allah istediğinde Hz. Musa'nın asasını bir anda canlı yılana çeviriyor, istese saraya da çevirir.

9

Tek bir elma ağacındaki akıl insanlarda yok. Her bir elmanın içindeki vitamin, mineral, protein tam dengeli, kokusu, tadı, kıvamı tam ayarlı. Tek bir elma çekirdeğinin içinde ağacın tüm bilgileri ve gelecek nesillerdeki tüm elma ağaçlarının bilgisi kodlu. İçi adeta dünyalarla dolu.

10

Kadını en olumsuz etkileyen şey akıl zaafiyetidir. Kadının aradığı akıl, iman, derinlik ve tutkudur. Derin düşünemeyen, lafını sözünü bilmeyen, aklı zayıf birini gördüğünde kadın sevip bağlanamaz. Beyni kilitlenir, kendini zorlasa da sevemez.

11

Her şeyi tesadüfle açıklamaya çalışan Darwinizm bilim değildir. Tesadüfün bilimde yeri yoktur. Darwinizm batıl bir Sümer efsanesidir.

12

İmansız gençlik hasta olur. Allah insanları imanla normal yaşayacak gibi yaratmış. İman olmadığında hem akıl hem beden sağlığı sorunlu olur.

13

İnsanın öfkelenmeyi kendine yakıştırmaması ve komik bulması lazım. Öfkeyi ciddi görmek garip olur. İnsanın kendisini o kadar kaybedeceği bir konu olamaz. Öfke muhakemenin bozulmasına sebep olur. Bu, öfkenin peşin belasıdır. İnsanın cildini, aklını, saçını, tüm yeteneklerini öldürür. Öfkenin şeytani bir şehveti vardır. Bu tahrip edici şehvete kapılmamak gerekir. Allah Müslümanları öfkeden sakındırır.

14

Bir yandan Darwinist eğitim bir yandan gelenekçi ortodoks baskı gençlerin neşesinin kaçmasına sebep oldu. İkisine karşı da ilmi tedbir almak gerek.

15

Şeytan insanları yorgun ve bitkin hale getirmek ister. Bu bitkinliğe karşı mücadelenin adı imandır. Bitkinliğe teslim olursan seni esir alır.

16

Davası olmayan insan sürüklenen bomboş kütük gibidir. Hak davası olan insan ise engin suda şerefle ilerleyen görkemli bir gemi gibidir.

17

PKK'yı etkisiz hale getirmenin yolu silah, bomba değil kültürel mücadeledir. Terör ve şiddetin zemini Darwinist eğitimdir.

18

Dünya imtihan için geldiğimiz kısa bir kurs. Burada herkesin hataları, eksikleri olabilir. Şefkat önemlidir, şefkat yatıştırıcıdır. Şefkatle bakmayı bilmeyen insan öfkeye çok açık olur. O öfke de Allah esirgesin kalbi paramparça eder. Israrla şefkatten yana olunmalı.

19

Mümin insanları korkalığa değil cesarete çeker. Allah için her türlü fedakarlığa coşkuyla hazır bir ruha çeker.

20

Küfrün cehennemde yaşadığı acı bizim bildiğimiz anlamda bir acı değil Allahualem. Ama Allah sözünü mutlaka tutar.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 14471
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top