MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 15432
1

Hayatın tadı imanla, Allah'ı aşkla sevdiğinde yaşanır. Allah aşkı, Allah korkusu olmadan hayatın rengi, güzelliği olmaz.

2

Din hayatın her yerindedir. Din olmadığı hiçbir yer olmaz.

3

Müslümanlar birleşsin. İngiliz derin devletinin İslam alemini çatıştırma oyununa hiç kimse gelmesin.

4

Hiçbir akıllı kadın gerçek sevgiye, derinliğe, tutkuya karşı direnmez. Kadın sevgide samimiyetsizlik görürse kendini sevgiye kapar.

5

Hayal etmek, Allah'ın verdiği bir nimet ve Allah'ın yaratma gücünün özel bir tecellisidir.

6

Darwinist materyalist eğitimin getirdiği boşluk ve iman zafiyeti insanların nefreti daha çabuk kabullenmesine sebep oluyor.

7

Yenilik hayatın süsüdür. Yenilik cennetin de özelliğidir. Bu sebeple Müslümanların her zaman yeniliğe açık olması gerekir.

8

Şans Allah'ın kaderde o kişiye mahsus yarattığı imkanlar veya zorluklardır. Kör tesadüf anlamında olan şans yanlıştır. Her şey kaderdedir.

9

Şımarma görgü eksikliğinden ve cehaletten kaynaklanır. Görgüsü, bilgisi arttıkça kişi şımarmanın küçük düşürücü olduğunu anlar.

10

Namus dinin tamamıdır. Dinin korunması namustur.

11

İnsanlar çocukluktan itibaren üzüntüyü, kızmayı, nefreti, heyecanı öğreniyor. Mümin bu olumsuzlukları Kuran terbiyesiyle kontrol altına alıyor.

12

Sevgi, dostluk, kardeşlik olsa insanların, evlerin, ülkelerin arasında duvarlar kalmaz.

13

Yaşlılık imtihan açısından daha zordur ama değerlidir. Yaşlılıktaki sevabın nimetini iyi bilerek yaşayan kişi güzel bir ruh elde etmiş olur.

14

Putin dine saygılı ve müspet düşünen bir insan. Cesareti ve İngiliz derin devletine karşıtlığı da güzel. Türkiye ile Rusya sıkı dost olmalı.

15

Gençlere genel kültürü sevdirmek lazım. Kültürlü bir insanın güzelliği ve kalitesi gençlere iyi anlatılırsa onlar da severek kültürlerini artırırlar.

16

Özbekistan da tüm Türki devletler de her yönüyle Türkiye'nin öz kardeşidir.

17

Dünya imanla güzeldir. Hayat Allah sevgisiyle, Allah korkusuyla ve imanla anlam kazanır. Allah sevgisi olmadığında dünya cehennem gibidir.

18

Her istediğimiz cennette olacak. Dünyada ise istediklerimizin bir kısmını ertelemek durumunda kalırız.

19

Taşların güzelliği çiçek güzelliği gibi özel bir nimet. Allah'ın taşlarda bu kadar ince sanat yaratması çok büyük bir güzellik.

20

İnsanlara derinlik, yaşam sevinci, muhakeme ve akıl gücü veren iman ve Allah aşkıdır. Allah korkusu olmadan bunların hiçbiri olmaz.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 15432
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top