MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 394
1

Çocuklar kendilerine değer verilmesinden hoşlanırlar. Onlarla büyük insanla konuşur gibi konuşup akılcı üslupla anlatım yapmak gerekir.

2

Çocuklara bir konuyu saygı duyarak, değer vererek anlatmak gerekir. Çocuktur bu diyerek saygı duymayan bir üslup doğru olmaz.

3

Çin'de komünist ideolojinin getirdiği insanı değersiz görme ve mekanikleşme var. Çoğunun yüzüne donuk ve ürkek bir ifade yerleşmiş.

4

Çocuklarla aklı başında bir insan gibi konuşmak gerekir. Çocuklar da akıllıdır, saygı duyarak, değer vererek konuşulursa olumlu etki oluşur.

5

Cimrilik haramdır. Allah'ın emanet verdiğinin hırsını yapmak, Allah'ın verdiğini dağıtmamak Kuran'a uygun değildir.

6

Cennet ve cehennemin tabaka tabaka olması aynı değildir. Cennetteki tabakalar kişinin takvasına göre aldığı zevkle orantılıdır. Cehennem ise kişinin yaptığı zulme göre derece derecedir. Hem ortamın dehşeti hem çekilen acı buna göre farklıdır.

7

Çile ve sıkıntı yaşamayan insanlar derinlik kazanamıyor. Kolay gaflete kapılıyor. Sıkıntılar insana derinlik katıyor.

8

Çocuklara kaliteli insanın güzel yönleri hissettirildiğinde, kültürün insanı güzelleştireceği açıklandığında zevkle eğitim alırlar.

9

Cüzi irade var diyenler "Allah'ın kontrolü dışında bir alan olduğu" iddiasında oluyorlar. Cüzi irade diye bir şey yok, her şeyi yapan Allah’tır.

10

Çocukları şevkle, neşeyle pratik bilgiyle eğitmek mümkünken sıkıcı, teorik, ezbere dayalı eğitim veriliyor. Bu mantığın tamamen değişmesi şart.

11

Çocukların en çok ihtiyaç duyduğu şey sevgi ve şefkattir. Derin bir şefkat olursa çocuk her konuyu çok kolay öğrenir, aksinde çok sıkılır. Çocukların ruhlarındaki hürriyeti tamamen açmak ve sevgiyi onlara pınar gibi sunmak lazım. O zaman çok güzel bir eğitim olur.

12

Çocukların eğitimi mutlaka eğlence ile birlikte doğal bir yapı içinde olmalı. Çocukları rahatsız eden bir eğitim sistemi olmamalı.

13

Çocuğun canını yakarak terbiye olmaz. Çocuğa çocuk muamelesi yapmak yerine mantıklı, akılcı anlatım yapılırsa çocuk doğruyu kabul eder. Çocuklara Allah'ın kulu, tecellisi olarak bakmak, değer verip saygı göstermek lazım. Çocuk kendisine saygı gösterildiğini görürse eğitilir.

14

Cehd Müslümanın gayretini ifade eder. Cehd insanın nefsine karşı mücadelesidir. İlimle irfanla geceli gündüzlü gösterilen gayret cehddir.

15

Çok düşünmek, çok sorumluluk almak zihin ve kişilik gelişimi için çok faydalıdır.

16

Çocuğun gönlünü alarak, merhamet ederek terbiye etmek güzel olandır. Aksi çocuğun bilinç altında çok olumsuz etki yapar.

17

Çocuklar dünyanın neşesidir. Çocukların nimet olduğunu çoğu insan fark edemiyor, çocuk gördüklerinde bakıp sevmeyi dahi düşünmüyorlar.

18

Çocukların hiçbir gergin ortamla muhatap olmaması lazım. Onlara sadece sevgi, şefkat ve merhamet göstermek gerekir.

19

CHP halkı sevgiyle kucaklar, solun en sağına gelir, radikal solun jargonunu tamamen terk ederse çok başarılı bir parti olur.

20

Çocuklara mutlaka pratik tıp bilgisi de verilmesi şart. Sadece tıp fakültesine giden değil eğitim alan herkes temel bilgileri öğrenmeli. Çocuklara mutlaka sanat eğitimi de verilmeli. Güzel insan, güzel mekan, güzel ortam nasıl oluşturulur bunlar okullarda öğretilmeli.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 394
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top