MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 257
1

Özbekistan da tüm Türki devletler de her yönüyle Türkiye'nin öz kardeşidir.

2

Ölümden sonra iman edenler hiçbir sıkıntı ile karşılaşmaz, en ufak bir korku ve gerginlik yaşamazlar, inkar edenler ise büyük korku yaşarlar.

3

Öğrencilere herkesin destek olması gerekir. Staj yapan öğrencilere ücret vermemek doğru değil. Öğrenciye sahip çıkmak sorumluluktur. Bayram harçlığı gibi öğrenci harçlığı geleneği olmalı. Aileden, komşulardan herkesin öğrencilere imkanı oranında destek olması önemlidir.

4

Özgürlük insanların üzerindeki sıkıntıyı, kasılmayı kaldırır, beynin iyi çalışmasını sağlar ve telif gücünü geliştirir. İslam özgürdür.

5

Ölüm görüntünün bir anda berraklaşmasıdır. Müminin canını almaya gelen melekler çok güzeldir. Mümin hiç tedirginlik yaşamaz.

6

Oruç insanın aczini bilmesine, içindeki taşkın duyguların sakinleşmesine ve halim bir insan olarak Allah'ı derin düşünmesine vesile olur.

7

Oruç tutarken açlıktan, susuzluktan bahsetmek ibadetin ruhuna yakışmaz. Müslümanın asaletine böyle bir üslup gitmez.

8

Oruç tutmak insana tevazu getirir, oruç tutan kişi şefkate ve sevgiye daha açık olur.

9

Özgürlük yaratıcı gücü ve telif gücünü geliştirir. Türkiye'de sanatın gelişmemesinin sebebi toplumsal baskıdır.

10

Okullarda tüm dinler ve çok sayıda dil öğretilmeli. Bir insan içinde yaşadığı toplumun dinini bilmiyorsa o insan için büyük eksikliktir.

11

Özellikle terör saldırıları olan bölgelerde tüm yollara gece görüşlü çok sayıda gözlem kamerası yerleştirilmeli, hava denetimi de sabit olmalı.

12

Otellerde, lokantalarda yemeklerin israf edilmemesi için her türlü tedbirin alınması şart. İsraf olmasa dünyada fakir kalmaz.

13

Öfkeye kapılmayan kişi ibadet zevkini alır, biz kötülüğe karşı her zaman affedicilikle, şefkatle karşılık veririz. (Fussilet Suresi, 34: İyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel olan bir tarzda (kötülüğü) uzaklaştır; o zaman, (görürsün ki) seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost(un) oluvermiştir.)

14

Öfke vücuda çok zararlıdır, öfke sonucu insanın kalp ritmi bozulabilir, tansiyonu yükselebilir, beyin kanaması olabilir. Öfkelenen kişi hem kendisine hem çevresine zarar verir. Müslüman tevekküllü olur, her şeyi Allah'ın yarattığını bilir ve huzurla hareket eder.

15

Osmanlı mimarisi özellikle evler ve camiler açısından mükemmeldir. Sanat yönü gerçekten güzel olduğu için Anadolu'da yaygınlaştırılmalı.

16

Öfkeyi komik ve küçük düşürücü görmek gerekir. İnsan öfkelenerek kendini küçük düşürmemeli. Öfkeyi yenmek şeytanı yenmektir. Öfkelenmemek ibadettir. Mümin tevekkülle, sabırla hareket ederek öfkeye kapılmaz.

17

Ölümden kaçan, canını kurtarmak için uğraşan insanları ülkemizde istemiyoruz demek çok çirkin bir ahlaktır. Biz Suriyelileri seviyoruz.

18

Ortadoğu'daki durumdan asıl menfaat sağlayan İngiliz derin devletidir. Ama sonunda Mehdiyet vesilesiyle İslam alemi başarı kazanacaktır.

19

Öğrencilerin sınav stresine sokulması çok yanlış. Eğitimin çocuk için eğlence olması lazım. Sevinçle, neşeyle her şeyi öğrenmeleri doğru olur. Çocukları kullanmayacakları bilgilerle doldurmak değil onlara kullanacakları bilgileri öğretmek gerekir. Çocuk eğitimin faydasını görerek öğrenmeli. Okullarda eğitimin genel kültür ağırlıklı olması lazım. En baştan itibaren yeteneklerine göre sınıflandırılmaları faydalı olur.

20

Olayları her zaman akılcı değerlendirmek gerekir. Bazen insanlar kalabalıkların etkisinde kalarak hareket ediyor. Tek başına asil olmak gerek.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 257
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top