MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 63
1

Varlığının şuurunda olan bir insan, ruhunun farkında olan bir insan Allah'a kesin olarak iman eder.

2

Varolan bir şey asla yok olmaz. Ses de görüntü de Allah Katı’nda sonsuza kadar durur.

3

Vicdanı temiz, derin düşünen, dengeli, kolay bağlantı kurulabilen, konuları rahat kavrayan, renkli ruha sahip olan kadın çok güzeldir.

4

Vesvese insana hep gelir. İman vesveseye karşı mücadelenin adıdır. Nefsin saldırır, şeytan saldırır, kafandan bin şey geçer sen ona karşı direnirsin.

5

Varil bombasına, kurşun yağdırmaya neredeyse hiç tepki göstermiyorlar. İnsan öldürmenin tamamına, tüm yöntemlerine karşı olmak gerekir.

6

Vefatının 57. seneyi devriyesinde, Bediüzzaman Üstadımıza Allah gani gani rahmet etsin.

7

Vesveseye en güzel cevap hiç cevap vermemektir. Vesvese ile hiç muhatap olmamak gerekir. Vesvese geldiğinde telaşa hiç gerek yoktur. Vesveseyle hiç muhatap olmamak şeytana uymamaktır, muhatap olmayınca insan ibadet sevabı almış olur.

8

Vakti gelinceye kadar Hz. Yusuf'un kardeşleri nasıl Yusuf'u tanıyamadıysa, Mehdi de vakti gelinceye kadar tanınmayacaktır.

9

Vezir'in karısı Hz.Yusuf'a iftira atıyor ve yıllarca hapishanede kalmasına sebep oluyor. Bu, kadının münafıkane ahlakta olduğunu gösteriyor.

10

Vatanın bölünme tehlikesi söz konusuyken egoist, bencil olmak, kendi derdine düşmek, dünyayı yaşamaya çalışmak yakışık almaz.

11

Vatan müdafaasında şehit olan bir insan için hiçe gitti denilmez. Bir insan ya cennete ya cehenneme gider. İslam'a göre hiçe gitme yoktur.

12

Vicdanının sesini dinlemeyen bir oraya gider, bir buraya gider, yalpalanır. Vicdanının sesini dinleyerek samimiyetin yolundan hiç ayrılmayan bir insanı Allah daima korur. Bütün dünya bir araya gelse yine bir şey yapamaz.

13

Vefa Allah için olur. İmansız olan insan için vefanın faturası ağırdır. Başını belaya sokar. Mümine ise bereket ve nur getirir, güzellik getirir. Müthiş bir güzelliktir, yiğitliktir. Sabrın her dakikası saniyesi iman etmeyen bir insanın kemiklerini çatırdatır, acayip ıstırap verir. Ancak imanla sabredilir. Onun için insanlar Kuran’a mecburlar.

kapak
resmi büyüt
14

Var olup olmama mücadelesi var. Ya Türkiye tamamen yok olacak, ya âli olup, bütün İslam alemine, Türk alemine hakim olup, güzel bir yerde, kendisine o kutsal liderliği Allah'ın sunmasını bekleyecek.

kapak
resmi büyüt
15

Vesveseyle mücadelede galip gelene imanlı denir. Vesvese sürekli olur. Şeytan sana musallat olacak. “Şüpheat orduları gelse de tahkiki iman dayanır” diyor Bediüzzaman. “Ama taklidi iman mağlup olur” diyor. Onun için biz iman hakikatleri ile ilgili kitaplar hazırlayıp sizlere ulaştırıyoruz. Yani o şüpheat ordularına karşı direnmeniz için. O direnmeden dolayı Müslüman kahraman oluyor, Allah Katında değerli oluyor.

kapak
resmi büyüt
16

Vicdanla yaklaşmadığında sürünürsün. Bir bak, gece gündüz hiç mutlu olduğun bir an var mı? Her gün üzülüyorsun. Her gün elin ayağın boşalıyor. Her gün acı içindesin. Her gün bir rahatsızlığın oluyor. Yani Müslümanlıktan kaçınca rahat mı ediyorsun? Cenab-ı Allah seni nereye kaçsan manen kovalar. Her yerde ezer Allah seni. Allah’tan kurtulamazsın.

kapak
resmi büyüt
17

Vicdan zordur ama meyvesi güzeldir. Mantık kolaydır ama meyvesi çok acıdır.

kapak
resmi büyüt
18

Vicdan kullanmadığında gelen ilk bela, akla ziyandır. Kişinin aklına ziyan gelir. Fark edebilir mi? Edemez. Çünkü zekâ devrede olduğu için, fark edemeyecektir. Aklı örtülür, zekâsı açık kalır. Allah zekâyı genellikle örtmez. Çok nadir vakalar dışında örtmez. Aklını örter. Aklını örttüğünde, zekâ hiçbir işine yaramıyor. Zekâ başına bela açar ondan sonra. Zekâ onu süründürür.

kapak
resmi büyüt
19

Vatanın bölünmesi kaderde yok. Ama ümmeti uyandırmak için deccala ihtiyaç vardır. Deccal horoz gibi öter, insanları uyandırır. Yoksa insanlar uyur. Deccal olmadan harekete geçmezler. Görevini tamamlayınca hepsi yok olur.

kapak
resmi büyüt
20

Valileri halkın seçmesi Güneydoğu’nun gitmesi demektir. Çünkü PKK hakimiyeti var. Önce PKK’yı kanunla hukukla sök, at. Ondan sonra valiyi halk seçsin.

kapak
resmi büyüt
 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 63
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top