HARUNYAHYA.ORGhttp://harunyahya.orgharunyahya.org - Adnan Oktar Ne Demişti Ne Oldu - Son EklenenlertrCopyright (C) 1994 harunyahya.org 1HARUNYAHYA.ORGhttp://harunyahya.orghttp://harunyahya.com/assets/images/hy_muhur.png11666Adnan Oktar’ın anlatımlarından sonra 250’den fazla yazarımız da İngiliz derin devletinin oyunlarını yazılarında anlatmışlardır.7 Ocak 2017, Takvim

Takvim Gazetesi yazarı Ergün Diler ülkemizde ve dünyada meydana gelen olayların arka planında İngiliz derin devleti olduğunu işaret ederek, “Üniversitelerimizde, medyamızda çok kişi bilmez ama ASIL BÜYÜK OYUNCU İNGİLTERE'dir” dedi.

1 Ocak 2017, Türkiye

Türkiye Gazetesi yazarı Salim Köklü İngiliz derin devletiyle ilgili şöyle bir yazı yazdı:

“İngilizler Osmanlı Devleti’ni yıktılar. Osmanlı İmparatorluğu topraklarında 23 adet irili ufaklı birçok devlet kurdular. Bunun sebebi Müslümanların kuvvetli ve büyük bir devlet kurmalarına mâni olmaktı.

İslam ülkeleri diye isimlendirilen memleketler arasında devamlı birbirlerine düşmanlıkları ve harpleri kışkırttılar. Mesela, Sünnî Müslümanların büyük ekseriyeti teşkil ettikleri Suriye’de % 9 olan Nusayrîleri hakim yaptılar. 1982 senesinde Hama ve Humus şehirlerine ordu birlikleriyle hücum edilmiş, iki şehir yerle bir edilerek, silahsız, müdafaasız Sünnî Müslümanlar bombalanmıştır.

Müslümanların bulunduğu memleketlerde hakiki Ehl-i sünnet âlimleri öldürüldü, İslam kitapları hatta Mushâf-ı şerîfler bile yok edildi. Bu İslam âlimlerinin yerine, kendileri tarafından yetiştirilen din cahili, mezhepsiz kimseleri getirdiler.”

1 Ocak 2017, Türkiye

Türkiye Gazetesi yazarı Necati Özfatura İngiliz derin devletiyle ilgili şöyle bir yazı yazdı:

“Darbeleri yapan, Gezi olaylarında rolü olan milyarder Soros aslında Rochild Rockefeller (Yahudi asıllı) küresel sermayenin temsilcisidir.”

13 Aralık 2016, Yeni Şafak

Yeni Şafak Yazarı Hasan Öztürk yazısında İngiliz derin devletine dikkat çekti. Şöyle diyor, “Dün Lawrence’in kandırıp, örgütlediği bazı Arap aşiretler Hicaz’da başımıza musallat olmuştu. Bugün Michael Rubin’ler, Henry Berkeley’ler gibilerin eliyle yönlendirilen FETÖ, PKK gibi örgütlerle Anadolu’da başımıza musallat oluyorlar. Dün Medine’yi, Hicaz’ı içerideki hainlerle düşüren İngiliz aklı, bugün yine içimizdeki hainlerle İstanbul’u, Ankara’yı düşürmeye çalışıyor. 100 yıl önce içimizdeki satılmışlarla bizi lime lime edenlere bu kez fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

17 Kasım 2016, Milli Gazete

Milli Gazete Yazarı Abdulkadir Özkan da İngiltere ile ilgili bir yazı yazdı. “Ortadoğu ve üçüncü dünya nitelendirmesi İngilizlere ait bir terimdir. Türkiye de bu tanıma da dahildir. Ne yazık ki bu nitelendirmeyi hiç sorgulamadan İslam dünyasının beyinleri dışa ayarlı aydınları kabul etmişlerdir. Halbuki dünyanın konumunun İngiltere’ye göre değerlendirilmesi, İngiltere’nin hakimiyetini kabul etmek anlamına gelir. İngiltere’nin kendisini dünyanın efendisi gibi görmesini diğer ülkeleri de geri ve güdülmesi gereken ülkeler sınıfına sokmasını pek çok ülkenin aydın geçinen kişileri kabul ediyor. Gelin biz bu tanımlamayı kabul etmeyelim. Avrupa Birliği’ne girme gayreti yerine, İslam Birliği’nin kurulmasına katkıda bulunalım” dedi.

12 Ocak 2017, Türkiye Gazetesi

Kazım Kürşat Yücel köşesinde İngiltere derin devletine şöyle dikkat çekti:

“Amerika olup bitenleri saklamayı beceremiyor. İngiliz soğukkanlı olması sebebiyle hiçbir şey sezdirmiyor.”

12 Ocak 2017, Milat Gazetesi

Yusuf Serçe köşesinde İngiltere derin devletine şöyle dikkat çekti:

“Osmanlı yıkılırken İngilizler ve Fransızlar şu an güneyimize düşen bölgede tasallut kurmuş ve buna ragmen halkın Osmanlı sevgi ve bağlılığını, üstelik en aykırı, birbirine hasım gruplarda bile kıramamış lakin ‘kukla idarecileri' sayesinde bugüne dek hep Türkiye aleyhine tavır aldırmışlardır.

Amerika diyorsak, bunun arkası İngiltere'dir ha!”

12 Ocak 2017, Takvim

Hakkı Yalçın köşesinde İngiltere derin devletine şöyle dikkat çekti:

“İngiltere yetiştirmek için 1900 ajana ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Eskiden böyle gerçeklerin gizlisi saklısı olurdu da, garibime gitti doğrusu.

İngiltere veya Amarika'nın; ajanları kendi ülkelerini savunmak için değil, diğer ülkeleri karıştırmak için yetiştirdiğini söylemeye gerek yok.”

11 Ocak 2017, Takvim

Ergün Diler köşesinde İngiltere derin devletine şöyle dikkat çekti:

“MI6 ajanlarının AVRUPALI MÜTTEFİKLER TARAFINDAN, CIA'ya verildiğini öğrendikleri an AVRUPA BİRLİĞİ'nde kalmama kararı aldılar.

BREXIT İngiliz halkının kararıydı öyle mi! Yok öyle bir şey! İngiliz DERİN DEVLETİNİN aldığı kararın halk tarafından onaylanmasıydı!”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar’ın tüm dünyadaki fitne ortamının sebebinin İngiliz derin devleti olduğunu deşifre etmesinden sonra, başta yazarlarımız olmak üzere, farklı kesimlerden birçok kimse bu konuda köşe yazıları yazmaya ve konuşmalar yapmaya devam etmektedirler.

Sayın Oktar’ın ısrarlı anlatımlarından sonra 250’den fazla yazarımız da İngiliz derin devletinin tüm dünyadaki oyununu köşelerine taşımışlardır.

30 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devletini açıkça ifade etmekten, Deccaliyetin mutlaka yenilgiye uğrayacağını anlatmaktan hiç kimse çekinmemeli. Amerika'nın siyasetini yönlendiren İngiliz derin devletidir. Ortadoğu'da yaşanan bu felaketin mimarı da İngiliz derin devletidir.


26 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Üst aklın İngiliz derin devleti olduğunu söylemedikçe bu yapılanmaya karşı ilmi mücadele tam etkili olmaz. Aydınlarımız bunu açıkça söylesinler.


22 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devletinin önemli taktiklerinden biri de kafa bulandırmak, hedef şaşırtmaktır. CIA, Mossad hepsinin ardındaki güç İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devleti kendi halkı da dahil her halka düşman bir yapıdır. Şu ülke rahat etsin diye bir anlayışı yoktur, hepsini ezer, yok eder. İngiliz derin devleti insan sevmez, kesintisiz savaş, kesintisiz kan dökme, kesintisiz fakirleştirme ister.

Samimi olarak Türkiye adına fikren mücadele etmek isteyenler tüm örgütlerin ve yapıların İngiliz derin devleti tarafından yönlendirildiğini, İngiliz derin devletinin ideolojisinin Rumilik ve Darwinizm olduğunu, anti Darwinist eğitim verilmesi gerektiğini, inanç bozukluğuna sebep olan hurafe hadislerin temel kaynak eserlerden çıkartılması gerektiğini anlatmalıdır. Asıl etkili ilmi mücadele böyle olur.


12 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye'yi hedef alanları anlatırken "ülkeler, istihbaratlar" demek konunun üstünün kapanmasına sebep olur. İngiliz derin devleti denilmeli. İngiliz derin devleti 200 yıldır bir sis perdesi oluşturduğu için rahat faaliyet yapıyor. Sis perdesini kaldırmak ismini açıklamakla olur.


10 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devleti Abdülhamit döneminden bu yana azgınlığını devam ettiren tehlikeli bir yapı, sürekli fikren üstlerine gitmek önemli. En önemli konuları hep gündeme getirdik. Tek yanlı Darwinizm eğitimi gençlerin sevgisizliğine ve bencilliğine sebep oluyor, durdurulsun dedik. Abdülhamit döneminden bu yana yönetimlerin içine sızarak halkı dejenere eden içkiyi, tütünü, fuhşu yaygınlaştırarak faaliyet yapan İngiliz derin devletinin felsefesini, yancılarıyla nasıl bağlantıya geçtiğini, nasıl bir yapılanma içinde faaliyet gösterdiğini detaylarıyla anlattık. Bu hızla giderse İngiliz derin devletinin tam anlamıyla bittiğini göreceğiz. Osmanlı'nın evlatları 200 yıllık olayın fikri intikamını alıyor.


5 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devletinin faaliyetleri Osmanlı'yı yıkmıştı şimdi de Türkiye'yi parçalamaya çalışıyorlar. 15 Temmuz'u organize eden de İngiliz derin devletidir.

Chatham House İngiliz derin devletiyle doğrudan bağlantısı olan bir kurumdur. Ona göre dikkatli olunmalıdır.


4 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devleti kafayı taktı, illa ki Türkiye’yi bölecek, yok yapamayacaksın sana söyleyeyim. İngiliz derin devletinin bu 200 yıllık hedefini gerçekleştirmeleri mümkün değil, bunu unutacaklar. Asla müsaade etmeyiz.


27 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: PKK İngiliz derin devletinin bir çete yapılanmasıdır. İngiliz derin devletine bağlı bir askeri operasyon birliğidir PKK. Ama adı PKK. Halbuki İngiliz derin devleti askerleridir onlar. Paralı asker yahut parasız asker, gönüllü asker, ikna edilmiş asker, tehdit edilmiş asker, bu tarzda yapılanmaları çok İngiliz derin devletinin. Paralel yapıyı da kontrol altına aldılar. Onun için direkt İngiliz derin devletini hedef alan fikri bir çalışma meseleyi kökten halleder. Ama yan dallarla uğraşılırsa, ana dal sürekli canlı kalacağı için ana daldan sürekli o karanlık dallar çıkmaya devam edecektir. Bataklığın merkezi Londra’da, İngiliz derin devletidir.


18 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Münafık demek derin devletin askeri demektir. Şeytanın askeri demektir. Yani şu an İngiliz derin devleti bu şeytan ordusunun başındadır. Bir mümin ordusu var dünyada, bir de şeytan ordusu var. Şeytan ordusunu İngiliz derin devleti yönetiyor şu an. Daha önce Roma yönetiyordu. Firavun yönetiyordu, Buhtunnasr yönetiyordu. Hülagü yönetiyordu. Şu an İngiliz derin devletine verdiler o karanlık bayrağı. Şeytanın kafasının remzedildiği o karanlık bayrak şu an İngiliz derin devletinin elinde. 


17 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’deki ve Ortadoğu’daki bütün belaların kökeni İngiliz derin devletidir. Bunu fark edemiyorlar. İki yüz yıldan, üç yüz yıldan beri devam ediyor bu. Osmanlı bu belanın içine düşmüş. Kimse bunu dillendirmeye cesaret edememiş. Bütün belanın altında bu yatıyor.


13 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Darbe girşimini yaptıran, bütün darbeleri yaptıran, İngiliz derin devletidir. Abdülhamit döneminde yapılan darbeyi de yaptıran, İngiliz derin devletidir. Son darbe girişimini yapanlar da aynısıdır, hiç fark etmez, aynı. Bu gücün adına Deccal deniyor işte, Deccaliyet. Buna karşı fikren mücadele eden gücün adına da Mehdiyet deniyor.


10 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Darbeyi İngiliz derin devleti yapıyor. Amerika burada kullanılıyor. İngiliz derin devleti bunu yapıyor. Amerika’yı da kullanıyor, Avrupa’yı da kullanıyor, Fransa’yı da kullanıyor, hepsini kullanıyor.


30 Ağustos 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: PKK, Türkiye’yi yıkmaya azmetmiş, İngiliz derin devletinin ileri karakoludur. Yani bu ileri karakolun etkisiz hale getirilmesi gerekiyor. Ama biz bunun fikirle, ilimle, irfanla olmasını istiyoruz.

İngilizler İslam alemini çökertmek için önce El-Ezher Üniversitesi’ni kurdular. Bütün İslam alemi oradan çökertildi. Darwinist, Rumi fikirler oradan bütün her yere yayıldı. Darwinist İslam anlayışı, soğuk İslam anlayışı, Mehdi (as) karşıtı İslam anlayışı ve İslam’ı bozan mantık oradan bütün İslam aleminin nirengi noktalarına taksim edildi, dağıtıldı.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241855/adnan-oktarin-anlatimlarindan-sonra-250denhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241855/adnan-oktarin-anlatimlarindan-sonra-250denhttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/1ocak2017turkiye_necatiozfatura.jpgMon, 13 Feb 2017 20:22:18 +0200
Terörle Mücadeleye Yerli Roket10 Şubat 2017, Yeni Şafak

Savunma sanayi ihtiyaçlarının yüzde 100 yerli kaynaklarla karşılanması hükümetlerin en büyük hedeflerinden biridir. Türkiye de son dönemde yaptığı yerlileştirme çalışmaları ile göz kamaştırıyor. Milli Savunma Bakanlığı bu amaçla yerli olarak üretilen 122 mm topçu roketinin önemli görev üstlendiğini açıkladı.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar canlı yayın sohbetlerinde ülkemizin PKK’ya ve dış düşmanlara karşı caydırıcı olması bakımından çok sayıda füzeye sahip olması gerektiğini sıklıkla vurgulamakta özellikle Makine Kimya Endüstrisi’nin yerli füze üretimine ağırlık vermesi gerektiğini ifade etmektedir.

30 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: … Uzun menzilli balistik füzeler. Mesela beş bin kilometre, on bin kilometre menzilli füzeler. Mesela bu İran’da var. İran titretiyor ortalığı. Yani daha da mesela aşan, on beş bin kilometre, yirmi bin kilometre menzilli füzeler, muazzam caydırıcı olur. Bir de kısa menzilli füzeler olması lazım. Mesela bin kilometre menzilli, beş yüz kilometre menzilli, böyle ağır savaş başlığı taşıyan füzeler. Askeri cepheye sürmene gerek olmaz. Öbür türlü, topu olay yerine getirmen gerekiyor. Tankın, topun menzili belirli, yani o kadar uzun olmuyor. Onun için top menzilinin çok çok daha uzun menziline giden roket gerekiyor. Yani hem can kaybı olmaz hem de caydırıcı olur.


20 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türk ordusunu çok güçlendirelim. Füze sistemleri çok önemli... Füze sistemlerimizi Roketsan geliştiriyor ama yavaş gidiyor biraz hızlandırmaları lazım ve çok fazla roket stoku yapalım. 


30 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Asıl önemli olan füze. Uzun menzilli füzeler, kısa menzilli füzeler. Karadan karaya, karadan havaya. Özellikle karadan havaya çok önemli, ordumuzun hava savunma füzelerinin olması çok önemli. Zaten benim gördüğüm en önemli silah hava savunma füzeleri. Yani uçağı yaklaştırmayan, füzeyi yaklaştırmayan füzeler. Bunlar çok caydırıcı olur.


15 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’nin roket sanayisine ağırlık vermesi önemli. Savunma Bakanlığı’ndan istirham ediyoruz. On binlerce, yüz binlerce roketimiz olması lazım. Bin kilometre, iki bin kilometre menzilli, üç bin kilometre, beş bin kilometre menzilli olması lazım. Caydırıcı güç bakımından İran gibi olmamız lazım.


22 Mayıs 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Özellikle füze teknolojisi geliştirilmeli. Mesela jiroskop kontrollü, daha basit teknolojiyle roket de yapabilirler, çok pahalıya da mal olmaz bu. Mühim olan sayıca çok olması, bu PKK açısından tedirgin edicidir, çok caydırıcıdır.


17 Mart 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Savunmada en önemlisi füzedir. Tank tek bir mayınla yok edilir. Uçak da ufacık omuzdan atılan bir roketle indiriliyor aşağıya. Ama roket önemli bir şey, yakalanması da mümkün değil, çok zor. Çok caydırıcıdırBin, iki bin, üç bin, dört bin, beş bin, on bin kilometre menzile ulaşabilecek ayrı ayrı roketler yapılması lazım. Ne kadar? En az bir milyon adet ve yer altında olması lazım. Çelik kapaklı, çelik kapak açılacak yerin altından. Karadan havaya roket olması lazım. Bu güzel olur. PKK’yı caydırmak açısından, yoksa can yansın istemeyiz tabii.


22 Aralık 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Makine Kimya Endüstrisi uzun menzilli roket yapsın. Caydırıcı olur. En az on bin kilometre menzilli roket yapsın. Beş bin kilometre mezilli de olur. Roketin üstünde çok dursun Makine Kimya Endüstrisi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en mühim gücü roketten oluşsun. Tankla topla olmaz. Roket çok caydırıcı olur. On binlerce, yüz binlerce roketi olması lazım Türkiye’nin. PKK’nın en yıldığı rokettir. Ayette de var ya Cenab-ı Allah şeytandan Allah’a sığınırım; “Caydırıcı güç hazırlayın” diyor Allah (Enfal Suresi, 60). Roket caydırıcı güçtür. 

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241854/terorle-mucadeleye-yerli-rokethttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241854/terorle-mucadeleye-yerli-rokethttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/yerliroket_10subat2017_yenisafak.jpgMon, 13 Feb 2017 20:08:59 +0200
Sait Yüce: “Evrim Teorisi İdeolojik Amaçlarla Öğretilmektedir”7 Şubat 2017, Sabah

AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, Mecliste müfredattaki evrim konusunun bilimsel temeller üzerine değil global güçlerin arzuları yönünde tamamen ideolojik gerekçelerle okutulduğuna ve bununla inançsız bir toplum oluşturulmak istendiğine dair bir konuşma yaptı.

“Eğitimde bilimden uzak Batının hastalıklı dilini taklit etmemeliyiz. İnsanın amaçsız tesadüfen anlamsız bir şekilde evrimle meydana geldiği sonra da yok olup gideceği fikri peşin bir inanç gibi çocukların zihinlerine yerleştiriliyor. Halbuki bilim kainattaki mükemmel bir düzeni, kusursuzluğu ve bir yaratıcının varlığını göstermektedir. Gelin çocuklarımızı bu muhteşem yaratılışı öğretmekten mahrum bırakmayalım.”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar sohbetlerinde evrim teorisinin İngiliz derin devleti tarafından başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada okullarda bilimsel bir gerçek gibi yıllardır anlatıldığını söylemektedir. Bunun tüm dünyaya felaket getirdiğini belirten Sayın Oktar, ideolojik amaçlarla öğretilen evrim teorisinin müfredattan kaldırılması, anlatılacaksa da yanında mutlaka Yaratılış gerçeğinin de anlatılmasının çok önemli olduğunu ısrarla hatırlatmaktadır.

AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce de, Meclis’te müfredattaki evrim konusunun bilimsel temeller üzerine değil global güçlerin arzuları yönünde tamamen ideolojik gerekçelerle okutulduğuna ve bununla inançsız bir toplum oluşturulmak istendiğine dair bir konuşma yapmıştır.

3 Şubat 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Evrim okullarda "her şeyi tesadüfle açıklayan bir putperest inanç" olarak okutulabilir. Ama bilim olarak okutulamaz. Bilim evrimi reddediyor.


29 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tesadüfler sonucu yeni genetik bilgi oluşması diye bir şey söz konusu değildir. Genetik anti-evrimci bir bilim dalıdır. Evrim kainatın oluşumunu tesadüflerle açıklamaya çalışan Sümerler devrinden kalma bilim dışı, putperest bir hurafedir.


13 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tek yanlı Darwinist eğitim verip bilimsel cevabını vermeyi yasaklamak makul değil. 700 milyon fosil “evrim yok” diyor. Bu, gençlere öğretilsin. Bilimsel olmayan Darwinizmi dayatmak, tek yanlı eğitim yapmak doğru değil. Gençlere fosillerin gösterilmesi lazım. Bilimsel bilgi öğretilsin. "Allah yoktur" diyen Darwinizmi bilimsel gerçek gibi gençlere dayatmak çok büyük vebaldir. Bu, uğursuzluk ve bela getirir.


12 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Eğitim sisteminde Allah'ı inkar eden tek yanlı Darwinist eğitim olması Allah korusun uğursuzluk getirir. Bu beladan kurtulmak gerekir. Darwinizm'in 150 yıllık safsatalarını değil bilimin gösterdiği doğruları anlatalım. Darwinizm yalanlarıyla gençlerin inancı bozulmasın.

En büyük felaket Darwinist eğitim verilmesi, evrimin yanlışlarının anlatılmaması ve gençlerin kafasının bu yanlış teoriyle doldurulmasıdır.


2 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Çözüm istiyorlarsa insanların imanına vesile olacak çalışma yapsınlar. Tek yanlı Darwinist eğitim durdurulsun. Kuran hakikatleri anlatılsın. Köşelerinde bir kez dahi iman hakikati, Kuran mucizesi anlatmayan, imana vesile olacak çalışma yapmayanlar üst perdeden sürekli akıl veriyor.

Öncelikli yapılması gereken manevi tahribatın durdurulmasıdır. Bu da tek yanlı Darwinist eğitimin durdurulmasıyla mümkün olur.


9 Haziran 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Komünist terörle en etkili mücadele, tek yanlı Darwinist eğitimin ortadan kaldırılması ve iman hakikatlerinin anlatılmasıdır.


2 Mayıs 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’de Darwinist eğitim kalkarsa bütün Türklük aleminde, İslam aleminde herkes Darwinist eğitimi kaldırır. İlk bir cesaret gerekiyor. “Bismillah” deyip hükümet başlasın. Tesadüfe karşı Yaratılış’ı savunacaklar.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241853/sait-yuce-“evrim-teorisi-ideolojikhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241853/sait-yuce-“evrim-teorisi-ideolojikMon, 13 Feb 2017 20:03:02 +0200
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Aşk Kişinin Sevdiğinde Yok Olmasıdır”6 Ocak 2017, Vatan 

"Bu toprakların harcı yüz yıllardır bu muhabbetle yoğrulmuştur. Bu millet aşık ve maşuk topluluğudur. Ama son dönemde birileri bunu kurcalamaya, aşkımızı çekemeyenler oldu, sevdamızı çekemeyenler oldu. İstedikleri kadar çekemesinler, aşıkla maşuk ayrılmaz. Biz tabi aşkımızı kaybettik, bunu da görelim. Aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır 

 "Öyle lafla aşık olunmaz. Sevdiğinde yok olabiliyor musun? Gerçek manada aşık odur. Diğerleri lafıgüzaf. İstanbul'un fethini sağlayan, Rumeli'nin Afrika'nın kapılarını açan sır bu muhabbette aşkta gizlidir.

/*****************/

Yıllardır sohbetlerinde sevginin kaynağının Allah sevgisi olduğunu anlatan Sayın Adnan Oktar; insanlara, bitkilere, hayvanlara ve tüm varlıklara duyulan sevginin, asıl Allah’a duyulan aşkla olması gerektiğini söylemektedir.

Nitekim zaman zaman sevgi konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son konuşmasında da Allah aşkına dayalı vatan ve millet sevgisine dikkat çekmiştir.

10 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Allah sevgisi hayatın en önemli nimeti. Allah sevgisi olmadan hiçbir sevgi olmaz, hiçbir şeyin anlamı da olmaz.


17 Şubat 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Sevgiyle konular hallolur. Sevginin dışında bir üslup olmaz. Bunu unutacaksınız. Her ne halükarda olursa olsun. Nerede karşılaşırsak karşılaşalım, illaki sevgi illaki sevgi illaki sevgi.   


15 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Müslüman Allah'ın ruhuyla, Allah sevgisi ve Allah korkusuyla sever ve sonucunda da güzel ahlak, sevgi, tutku ruhuna yerleşir.


8 Aralık 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Kan dökmeye verdikleri emeğe bak. Aynı emeği sevgiye verseler dünya çok kısa sürede cennete döner. Ama tabii Allah’ın sevilmesi şart. Allah Kendi sevilmeden dünyayı cennete çevirttirmez. Allah’ın sevilmesi, Allah’tan korkulması şart.

Her yeri sevgisizlik sarmış. Sevgi; merhamet ve şefkati getiriyor. O zaman kimseyi öldüremezsin, asıp kesemezsin. Akılla ilimle halledersin, sevgiyle ikna edersin.Hayatın birinci şartı. Su gibi, hava gibi, hava alamadığın zaman ölürsün, sevgi olmadığında ölürsün, dünya ölür, kainat ölür. Sevgisiz yaşanmaz.


23 Ağustos 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bütün mesele Allah’ı sevmektedir. Hiç unutmamaktadır. Sevgili unutulmaz. Hiç unutmayacaksın. Yemek yerken, banyo yaparken, otururken, kalkarken, sokakta, sinirlendiğinde… Müslümanın kalbi hep Allah sevgisiyle dolu olacak.


5 Şubat 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Sevginin, muhabbetin en güzel yaşandığı yer İslam’dır. Müslüman Müslüman’a aşıktır, sınır koymaz Allah aşkıyla sevdiği için. Allah aşkına insan şaşırır mı? İnsana olan aşka da şaşırılmaz. Sürekli artar o. Mümin, ben Allah’ı şu kadar seviyorum diyemez, sonsuz sever.


28 Ocak 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Allah aşkına dayalı olan sevgide kişi Allah aşkıyla divane olmuştur. Allah’a kalbini bağlamıştır. Zavallı aşıktır. O tecellileri gördükçe Allah’a aşkı daha da şiddetlenir.

Sevgiyi yaşamak, Allah’a aşka dayalıysa o aşk makbuldür. Eğer Allah aşkına dayalı değilse o hiçbir şeydir. Onun aşkla, sevgiyle, muhabbetle alakası yoktur. Söyleyen de yalan söylüyordur. Allah aşkına dayalıysa aşktır o.


5 Ocak 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Dünyada sevgisizlik hakim. Sevgisizlik hakim olduğu için bölünme istiyorlar. Ayrılmak istiyor, nefret ediyorlar birbirlerinde. Mesela; o ülkeden nefret ediyor, o ondan nefret ediyor. Hemşehriler birbirlerinden nefret ediyor. Aileler birbirinden nefret ediyor, insanlar birbirinden nefret ediyor. Önce sevginin halledilmesi lazım.


29 Aralık 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Sevgisizliği önemsiz görüyorlar. Bütün dünyayı mahvetmedi mi bu sistem? Amerika çöktü, Rusya çöktü. Bir aşamasındalar şu an, daha da çökecekler. Avrupa mahvoldu, Avrupa iflas etti. Tek sebebi sevgisizlik, egoistlik, bencillik. Dünya bütün insanlara bin kere yeter.


29 Kasım 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bütün problemlerin kaynağı sevgisizlik ve karşılıklı tehdit ruhu. Karşılıklı tehdit ruhunun ortadan kalkması gerekiyor. Sevginin, coşkunun ortaya konması gerekiyor. Dostluk ruhunun bütün dünyayı kaplaması gerekiyor. Ana konu budur.


23 Haziran 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Aşk demek; Allah aşkı demektir. Allah aşkla sevilir. Tecellisi de aşkla sevilir. Bütün güzellikler Allah’a aittir. Bütün övgüler de Allah’a aittir. Bizim aşık olduğumuz Allah’tır.


2 Ağustos 2012, A9 TV

ADNAN OKTAR: İslam âlemindeki sorun sevgisizlik. Dünyada da sorun sevgisizlik. Boğuşmaya, dalaşmaya müthiş eğilimleri var ama konu sevgiye geldi mi uzaklar. Hâlbuki kâinatın yaratılış amacı sevgidir. Cennette de asıl amaç sevgidir. Allah’ın asıl amacı sevgidir.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241852/cumhurbaskani-erdogan-“ask-kisinin-sevdigindehttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241852/cumhurbaskani-erdogan-“ask-kisinin-sevdigindeMon, 13 Feb 2017 19:48:06 +0200
Türkiye ile İsrail Arasında Siyasi İstişareler Yeniden Başladı1 Şubat 2017, AA Haber

Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi sürecinde taraflar arasında 2010 yılından bu yana siyasi istişareler ilk kez bugün Ankara'da yapıldı.

Bugünkü istişarelerde Türkiye ile İsrail arasında gündemde bulunan konular gözden geçirilirken, özellikle enerji, ekonomi, kültür ve turizm sahalarında işbirliği olanakları ele alındı.

Siyasi istişarelerde ayrıca başta Ortadoğu ve Doğu Akdeniz olmak üzere geniş bölgedeki gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Türkiye-İsrail ilişkilerinin bölgenin istikrarı ve güvenliği açısından taşıdığı önem üzerinde mutabık kalındı.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar sohbet programlarında yıllardır Musevilere şefkatli yaklaşılması gerektiğini, İsrail karşıtı politikaların yanlışlığını ifade etmekte ve hükümetimizin Musevilere karşı kucaklayıcı bir politika izlemesi ve İsrail ile gerginleşen ilişkilerin düzeltilmesi gerektiğini hatırlatmaktadır.

Bu yönde güzel girişimlerde bulunan Hükümetimiz son olarak, 2010 yılından bu yana Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi sürecinde siyasi istişareleri ilk kez Ankara'da yapmıştır.

22 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Suriye meselesini bir an önce çözelim, Suriye'nin bütünlüğünü sağlayalım. Türkiye bölgede Irak ve İSRAİL ile bağını çok güçlendirsin.


27 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Hükümetin İsrail ile ticari anlaşmalarının, askeri anlaşmalarının olması ve diplomatik düzeyde yakın ilişkilerinin bulunması çok güzel. İsrail’i Türkiye destekleyecek, Türkiye'yi de İsrail destekleyecek. İsrail, Türkiye, Suriye, Irak bölgede var olmalı.


22 Aralık 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR:  İsrail bölgenin zeki, akıllı bir devleti. Anti-komünist ve Allah'tan yana olan bir devlet. Türkiye’nin her halükarda İsrail’le çok iyi dost olması lazım.


3 Ağustos 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR:  İsrail karşıtlığının ortadan kalkması lazım. İsrail karşıtı bir politika izlenmesinin ortadan kaldırılması lazım. Ne güzel, dindar insanlar, Allah’tan korkan insanlar, sahip çıkalım, sevelim hepsini.


10 Temmuz 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: İsrail’le müttefik ol, dost ol. İsrailliler güzel insanlar. Hahamlar çok nezaketli, sevgi dolu insanlar. Gereksiz bir propagandayla bir öfke meydana getiriliyor. Nur gibi insanlar. Müthiş dindarlar, Allah’tan müthiş korkuyorlar, Allah’ı çok seviyorlar. Keyfi bir nefret var. Suç işleyene ayrı, ne diyorsan de, ama mazlum insanlardan ne istiyorsun? İsrail aleyhtarlığı uğursuzluk getirir. Yanlış bir şey yapılıyor.


27 Eylül 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam’ın herkesi kucaklayan bir siyaset yapması lazım. Denge siyaseti kolay değil. Ama yapabilir bence. Örneğin İsrail’e şefkatli bir üslup kullanabilir. Musevilere karşı şefkatli, sevecen bir üslup kullanabilir. Yani “ben şunlara karşıyım ama esasında sizi çok seviyorum” mesajı verebilir. “Çok şefkatliyim size karşı” diyebilir.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241851/turkiye-ile-israil-arasinda-siyasihttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241851/turkiye-ile-israil-arasinda-siyasihttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/israilistisare_1subat2017_aahaber.jpgMon, 13 Feb 2017 19:43:02 +0200
Uzun Menzilli Füze ‘Bora’ GeliyorUzun Menzilli Füze ‘Bora’ Geliyor

Savunma Sanayii müsteşarlığı, Bu hafta 2009 yılından beri gizli tuttuğu bir Balistik füze projesini web sitesinde yayınladı. 

Yeni Balistik Füze Bora'nın menzili 1000 Km üzeri olduğu ve gelişmiş teknolojide özellikleri barındırdığı belirtiliyor.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar uzun süredir sohbet programlarında, Türkiye'nin hem savunma hem de caydırıcılık açısından 1000 km üzeri menzilde, kıtalararası balistik füze üretimi yapılması gerektiğini söylemektedir.

Nitekim Hükümetimiz bu konuda birçok girişimde bulunmuştur. Son olarak Savunma Sanayii müsteşarlığı, bu hafta 2009 yılından beri gizli tuttuğu 1000 km üzeri menzile sahip bir Balistik füze projesini web sitesinde yayınlamıştır.

30 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: … Uzun menzilli balistik füzeler. Mesela beş bin kilometre, on bin kilometre menzilli füzeler. Mesela bu İran’da var. İran titretiyor ortalığı. Yani daha da mesela aşan, on beş bin kilometre, yirmi bin kilometre menzilli füzeler, muazzam caydırıcı olur. Bir de kısa menzilli füzeler olması lazım. Mesela bin kilometre menzilli, beş yüz kilometre menzilli, böyle ağır savaş başlığı taşıyan füzeler. Askeri cepheye sürmene gerek olmaz. Öbür türlü, topu olay yerine getirmen gerekiyor. Tankın, topun menzili belirli, yani o kadar uzun olmuyor. Onun için top menzilinin çok çok daha uzun menziline giden roket gerekiyor. Yani hem can kaybı olmaz hem de caydırıcı olur.


20 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türk ordusunu çok güçlendirelim. Füze sistemleri çok önemli... Füze sistemlerimizi Roketsan geliştiriyor ama yavaş gidiyor biraz hızlandırmaları lazım ve çok fazla roket stoku yapalım. 


30 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Asıl önemli olan füze. Uzun menzilli füzeler, kısa menzilli füzeler. Karadan karaya, karadan havaya. Özellikle karadan havaya çok önemli, ordumuzun hava savunma füzelerinin olması çok önemli. Zaten benim gördüğüm en önemli silah hava savunma füzeleri. Yani uçağı yaklaştırmayan, füzeyi yaklaştırmayan füzeler. Bunlar çok caydırıcı olur.


15 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’nin roket sanayisine ağırlık vermesi önemli. Savunma Bakanlığı’ndan istirham ediyoruz. On binlerce, yüz binlerce roketimiz olması lazım. Bin kilometre, iki bin kilometre menzilli, üç bin kilometre, beş bin kilometre menzilli olması lazım. Caydırıcı güç bakımından İran gibi olmamız lazım.


22 Mayıs 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Özellikle füze teknolojisi geliştirilmeli. Mesela jiroskop kontrollü, daha basit teknolojiyle roket de yapabilirler, çok pahalıya da mal olmaz bu. Mühim olan sayıca çok olması, bu PKK açısından tedirgin edicidir, çok caydırıcıdır.


17 Mart 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Savunmada en önemlisi füzedir. Tank tek bir mayınla yok edilir. Uçak da ufacık omuzdan atılan bir roketle indiriliyor aşağıya. Ama roket önemli bir şey, yakalanması da mümkün değil, çok zor. Çok caydırıcıdırBin, iki bin, üç bin, dört bin, beş bin, on bin kilometre menzile ulaşabilecek ayrı ayrı roketler yapılması lazım. Ne kadar? En az bir milyon adet ve yer altında olması lazım. Çelik kapaklı, çelik kapak açılacak yerin altından. Karadan havaya roket olması lazım. Bu güzel olur. PKK’yı caydırmak açısından, yoksa can yansın istemeyiz tabii.


22 Aralık 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Makine Kimya Endüstrisi uzun menzilli roket yapsın. Caydırıcı olur. En az on bin kilometre menzilli roket yapsın. Beş bin kilometre mezilli de olur. Roketin üstünde çok dursun Makine Kimya Endüstrisi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en mühim gücü roketten oluşsun. Tankla topla olmaz. Roket çok caydırıcı olur. On binlerce, yüz binlerce roketi olması lazım Türkiye’nin. PKK’nın en yıldığı rokettir. Ayette de var ya Cenab-ı Allah şeytandan Allah’a sığınırım; “Caydırıcı güç hazırlayın” diyor Allah (Enfal Suresi, 60). Roket caydırıcı güçtür. 

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241823/uzun-menzilli-fuze-‘bora-geliyorhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241823/uzun-menzilli-fuze-‘bora-geliyorhttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/yerliroket_10subat2017_yenisafak.jpgMon, 13 Feb 2017 02:20:05 +0200
Yabancı Basında Türkiye Aleyhine Yapılan Haberlere Karşı Doğru Bilgilendirme Merkezi Kurulacak30 Ocak 2017, diken.com.tr haber sitesi

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yurt dışında ‘milli güvenliği tehdit eden’ yayınlara ilişkin ‘gerçeğe dayalı’ bilgilendirme yapılmasını öngören bir kanun teklifi hazırladı.

‘Yabancı Propaganda ve Dezenformasyonla Mücadele Kanun Teklifi’ başlığını taşıyan teklif, ‘yabancı propaganda’ ve ‘dezenformasyon’la mücadele etmek amacıyla dışişleri bakanlığına bağlı ‘bilgi analiz ve mücadele merkezi’ kurulmasını öngörüyor.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar, yaptığı sohbet programlarında zaman zaman, yabancı basında Türkiye aleyhine yalan haber yapılmasına karşı Hükümetimizin de doğru bilgilendirme ajansının olması gerektiği konusu üzerinde durmaktadır.

Nitekim Sayın Oktar’ın uzun zamandır üzerinde durduğu bu konu hayata geçirilmeye başlanmış, AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yurt dışında ‘milli güvenliği tehdit eden’ yayınlara ilişkin ‘gerçeğe dayalı’ bilgilendirme yapılmasını öngören bir kanun teklifi hazırlamıştır.

10 Ekim 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Resmi makamlardan yabancı dilde yalan haberleri açıklayan hiçbir yazı yayınlanmıyormuş. Tek taraflı bilgilendirme yapılıyormuş sürekli Türkiye aleyhine. Hükümet bir sistem kursun. Bu gayet kolay. Ve uzun süreden beri bu bir ihtiyaç. AVRUPA SÜREKLİ YANLIŞ BİLGİLENİYORAMERİKA YANLIŞ BİLGİLENİYOR VE KAMUOYU YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR, DÜNYA KAMUOYU. Türkiye aleyhine müthiş bir kamuoyu oluşturuyorlar. HALBUKİ DEVLETİN RESMİ BİLGİLENDİRME SİTELERİ OLSA İNGİLİZCE, KONU BİTECEK. Tayyip Hocam gereğini yapsın. Sayın Başbakan gereğini yapsın.


10 Ekim 2014, Adnan Oktar Twitter Hesabı

ADNAN OKTAR: Sürekli Türkiye aleyhinde tek taraflı propaganda yapılıyor Batı'da. Bunlara hızlı cevap vermek önemli. Hükümetimiz de gereken tedbiri almalı.

HÜKÜMETİMİZ, TÜRKİYE ALEYHİNE YURT DIŞINDA YAPILAN PROPAGANDAYA KARŞI CEVAP VEREBİLECEK BİR SİSTEM OLUŞTURSA ÇOK İYİ OLUR. 


31 Ekim 2014, A9 TV

ADNAN OKTARTayyip Hocam daima doğruları anlatıyor ama DÜNYAYI AYDINLATMAK İÇİN DE TÜRKİYE’NİN BİR AJANSI OLSUN. TÜRKİYE’NİN DÜNYAYI DOĞRU BİLGİLENDİRME AJANSI OLSUN. Anadolu Ajansı gibi değil. Bu ajansın amacı sadece yanlış bilgilerin doğrusunu vermek. Her yanlışı düzeltme şeklinde özel bir ajansı olsun. Hem radyo, hem televizyon tarzında, hem gazete tarzında yayın yapan bir yer. Doğru bilgilendirme ajansı. Dünyadaki yanlış bilgileri de düzeltsin, Türkiye’deki yanlış bilgileri de düzeltsin. Tayyip Hocam, zannediyorum bu düşüncemizi değerlendirecektir. Ama gecikme olmadan olsa, çok daha iyi olur.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241822/yabanci-basinda-turkiye-aleyhine-yapilanhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241822/yabanci-basinda-turkiye-aleyhine-yapilanhttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/yabancibasin_30ocak2017_dikenhaber.jpgMon, 13 Feb 2017 02:14:55 +0200
Özlem Zengin:“ ‘Hayır’ Diyenler de ‘Evet’ Diyenler de Vatanını Seviyor.”29 Ocak 2017, Haber Türk

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından avukat Özlem Zengin, Başkanlık referandumuna ‘evet’ ve ‘hayır’ diyen bazı grupların birbirlerini vatan haini olarak suçlamalarına yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Hayır” da “Evet” de kampanyasını hukuk içinde yapacak. “Hayır” diyenlere farklı tepkiler göstermek olmaz. Elbette “Hayır” kampanyası da olacak. Bunlar siyasetin renkli halleri. Futbol ve sanat dünyasından bilinen yüzler bir “Evet” kampanyası başlattı. “Evet” diyenler için vatanını satmaktan, vatana ihanetten, Atatürk düşmanlığından söz ediliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bir kere şunu kabul edeceğiz; “Hayır” diyenler de “Evet” diyenler de vatanını seviyor. “Hayır” diyenler de “Evet” diyenler de Atatürk’ü seviyor. “Hayır” diyenler de “Evet” diyenler de Anayasa’daki ilk 3 maddenin korunmasından yana. Bunlar ortak zeminimiz. Lütfen iki taraf da birbirini ‘vatanını satmak’ gibi suçlamalara maruz bırakmasın.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yaklaşan Başkanlık referandumuna yönelik ‘evet’ ve ‘hayır’ oyunu kullanacak olan bazı grupların birbirlerini vatan haini olarak suçlamalarını, Türkiye’yi bölmeye götürecek bir mantık olarak değerlendirmiş, böyle bir üsluptan kaçınılması gerektiğini söylemiştir.

Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından avukat Özlem Zengin de bir açıklama yaparak, “ ‘Hayır’ diyenler de ‘Evet’ diyenler de vatanını seviyor.” ifadelerini kullanmıştır.

28 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Referandum konusunda “hayır” diyeni de “evet” diyeni de suçlayan üslup kullanmak çok çirkin. Halkın aklına bir nevi hakarettir bunlar.


27 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bir de “hayır” diyenlere potansiyel hain damgası vurmak, PKK ile aynı cephede göstermek yani bu çok büyük bir zulüm ve münasebetsizlik ve Türkiye’yi bölmeye götürecek bir mantık. Yani yeni bir bölme metodu olarak İngiliz derin devletinin oyununa kimse gelmesin. Böyle bir üslup kullanmak ve böyle bir demagoji de olmaz. Türkiye’yi böyle alenen ikiye bölmeye yönelik bir üsluptan şiddetle kaçınmak lazım.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241821/ozlem-zengin“-‘hayir-diyenler-dehttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/241821/ozlem-zengin“-‘hayir-diyenler-deMon, 13 Feb 2017 02:10:11 +0200
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı: “Ovalar 'Tarımsal Sit' Gibi Korunacak”23 Ocak 2017, AA haber sitesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, tarım arazilerinin korunması amacıyla 49 ildeki 141 ovanın, koruma alanı ilan edildiğini belirterek, "Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenen bu ovalarımız artık 'tarımsal sit' gibi korunacak." dedi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yıllardır yaptığı sohbet programlarında, özellikle de ekonomik krizin başladığı dönemlerde tarıma ve hayvancılığa önem verilmesi gerektiğinin üzerinde sıklıkla durmuştur. Bunun üzerine Hükümetimiz birçok yeni girişimde bulunmuş ve ülkemizin Avrupa çapında tarımda birinci sıraya gelmesine vesile olmuştur.

Son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, tarım arazilerinin korunması amacıyla 49 ildeki 141 ovanın, koruma alanı ilan edildiğini belirtmiştir.

14 Mayıs 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR:  TARIMDA GERİLEME VAR, TARIM İLERLETİLSİN. TARIMDA MÜTHİŞ BİR ATILIM MEYDANA GETİRELİM. Üretim çok artsın, meyve, sebze üretimi, hububat üretimi çok mükemmel seviyelere getirilebilir.


17 Mayıs 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: TARIM... TAYYİP HOCAM TARIMA AĞIRLIK VERSİN. Bizi tarımdan geri çektiler. Burada bir anormallik var. Bir şey dönüyor. Tayyip Hocam buna çok dikkat etsin.Tarım çok mübarektir. Güzeldir tarım, hayvancılık. Hayvancılık yok. Ziraat yok. Her yerde buğdaylar, arpalar, her şey olsun. Her yerde ziraat olsun. Her yerde hayvancılık olsun. Uçsuz bucaksız geniş arazi. İthal koyun getirtelim. Sığır getirelim. Tohum getirtelim. Bütün o bağlar, bahçeler her yeri kullanalım.


Kaçkar TV, 25 Kasım 2008

Adnan Oktar: TARIMA SON DERECE ÖNEM VERİLMESİ GEREKİYOR ŞU DÖNEMDEN İTİBAREN. Hayvancılığa son derece önem verilmesi gerekiyor. Bu büyük baş hayvanlar da olabilir, kümes hayvanları da olabilir, yani bununla ilgili çalışma yapan herkesin devlet tarafından ciddi şekilde desteklenmesi gerekiyor. Ve bizzat devletin de bu konuda bir faaliyet içinde olması gerekiyor. Tarımın da Türkiye çapında tam anlamıyla desteklenmesi gerekiyor. Yani diğer alanların değil özellikle bu iki alanın desteklenmesi ve tarıma ve hayvancılığa dolaylı yoldan destek veren her türlü sanayinin de desteklenmesi gerekiyor. Mesela tarımsal ilaçlar olabilir. Mesela traktörler, biçerdöverler ve bunların imalatı olabilir. Bunlarla ilgilenen her kesimime devletin birinci dereceden destek olması gerekiyor.


MPL TV, 21 Kasım 2008

Adnan Oktar: Fakat bu kriz biraz riskli olabilir onu söyleyeyim. Yani şöyle olması lazım: HAYVANCILIK VE TARIMIN ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE BİRİNCİ PLANA ALINMASI GEREKİYOR. YANİ DİĞER MÜESSESELERE DEVLETİN BİR İSE YARDIMI, BU MÜESSESELERE ON OLMASI LAZIM. TARIM VE HAYVANCILIK. 

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240976/gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanihttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240976/gida-tarim-ve-hayvancilik-bakaniSun, 29 Jan 2017 21:34:28 +0200
Hasan Ruhani: “İran, Türkiye ve Rusya’nın Birlikte Hareket Etmeli”17 Ocak 2017, Posta

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani katıldığı basın toplantısında, “İran, Türkiye ve Rusya birlikte Halep ve Suriye’de ateşkes sağlayabiliyorsa, bu mesele bu üç ülkenin etkin güç olduğu ve bu işi birlikte çözebileceğiniz gösteriyor” diye konuştu.

/*****************/

Özellikle Rusya, İran ve Türkiye’nin oluşturacağı bir birliğin Suriye’de çözümü hızlandıracağını uzun süredir ifade eden Sayın Adnan Oktar, Ortadoğu’daki savaş ortamının bitmesi için ivedilikle İttihad-ı İslam’ın kurulması gerektiğini defaatle hatırlatmaktadır.

Nitekim İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de İran, Türkiye ve Rusya’nın birlikte hareket etmesi durumunda Suriye sorununu çözebileceğini ifade etmiştir.

14 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devletine karşı İslam aleminin birleşmesi dışında yol yok. TÜRKİYE, RUSYA, İsrail, İRAN, Çin'in de dahil olduğu bir İslam Birliği’nin acilen kurulması gerekiyor. İngiliz derin devleti ancak böyle durur.


12 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: TÜRKİYE, RUSYA, İRAN, Pakistan ve Çin birlik olursa İttihad-ı İslam hemen kurulur. Çin'de çok fazla sayıda müslüman var. Tayyip Hocam Çin’e, Rusya’ya ve İran’a sahip çıksın. Türkiye hep mütevazi, sevecen, alttan alan olsun, biz menfaat peşinde bir ülke değiliz.


11 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye ve Rusya, Çin'e de sahip çıksın. TÜRKİYE, İsrail, RUSYA, Çin ve İRAN birleşirse çok etkili bir ittifak olur. Dünyadaki felaketlerin çözümü İttihadı İslam'dır. Tek başına ne Türkiye'nin ne Mısır'ın ne İran'ın gücü yeter. Birlik olursak felaket kalkar. TÜRKİYE, RUSYA, İRAN tam ittifak etse hiç kimse bu güçlü ittifakı sarsacak bir şey yapamaz. İngiliz derin devleti tam felç olur.


29 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İran, Türkiye ve Rusya ittifak halinde hareket etse Irak ve Suriye'deki savaş hemen son bulur.


4 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye İran ve Rusya ile mutlaka ittifak etmelidir. Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması önemlidir.


10 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İran’a gözü kapalı dost gözüyle bakabilir Tayyip Hocam. Çok sevsin, bereket görecek. Suriye’nin bölünmesine de şiddetle karşı çıksın Tayyip Hocam. Suriye’de hükümeti hemen oluştursunlar. Suriye’de hükümeti hemen kursunlar. TÜRKİYE isterse, İRAN isterse, RUSYA isterse bu olur.

Türkiye, İran'a hep dost gözüyle sevgi ve şefkatle bakmalı. Bu dostluk bereket getirir. Türkiye, Suriye'nin bölünmesine kesin olarak karşı olsun. Bu konuda Türkiye İran ve Rusya ile ortak hareket edebilir.


28 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Hiç uzatmadan, TÜRKİYE, RUSYA, İRAN, Suudi Arabistan, Pakistan “birleştik biz” desinler. Konu tamamen biter. Kimse hiçbir kabadayılık yapamaz. İngiliz derin devleti akıl almaz darbe yer. Hiç kımıldayamazlar bile. Putin’e iyi sahip çıkmak lazım. Suudi Prensi de çok akıllı bir çocuk, bayağı samimi bir insan. Ona da çok iyi sahip çıkıp konuyu bitirmek lazım. İran, çok mübarek insanların bulunduğu çok güzel bir ülkedir. Çok dürüst, yiğittir İranlılar. Onlara da çok iyi sahip çıkmak lazım.


26 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İran’la Türkiye arasında gizli-açık savunma anlaşmaları olsun, çok iyi olur. İran çok dürüst ülkedir. Biz Rusya ve İran’la bir blok oluşturursak akıl almaz bir güç olur. TÜRKİYE, RUSYA ve İRAN. Sınırlar zaten bitişik, böyle bir ülke dünyayı sallar. Çünkü muazzam nükleer silah var. Muazzam klasik silah var. Muazzam asker gücü var. Bir de Avrupa’yla Asya arasında dev bir kale. Müthiş bir güç. Dünyayı Allah-u alem yerinden oynatacak bir güç.


5 Ağustos 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: RUSYA, İRAN, Pakistan, TÜRKİYE hemen birleşsin. Hemen askeri, siyasi, sosyal ittifak yapalım. Bunlar bizim kardeşlerimiz, canlarımız, komşularımız, bütünüz, biriz. Hiç beklemeden, hemen birleşelim.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240975/hasan-ruhani-“iran-turkiye-vehttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240975/hasan-ruhani-“iran-turkiye-veSun, 29 Jan 2017 21:29:56 +0200
Ekrem Kızıltaş: “Fosiller Yaratılışı Kanıtlıyor”16 Ocak 2017,  Takvim

Ekrem Kızıltaş evrimin geçersizliğini köşesine şöyle taşıdı:

“Hala nasıl olup da okul kitaplarında kalabildiğine akıl erdirilmesi güç konulardan birisi de Evrim Teorisi'dir. Bu iddianın sahipleri, evrimin bulunacak fosillerle ispat edileceğine inanıyorlardı eski yıllarda..

Ancak günümüzde bilim dünyası nerdeyse milyonlarca fosile sahip durumda. Ve bulunabilen bütün fosillerin ortaya çıkardığı gerçek de şu: Milyonlarca yıl önce bile karınca aynı karınca, yılan aynı yılan, böcek aynı böcek, maymun aynı maymun ve insan aynı insandı...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamaları ve tabii bu açıklamanın ardından başlatılan tepkiler, artık bu saçmalıktan kurtuluyor olduğumuzun işareti.”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar canlı yayın sohbetlerinde ve yaklaşık 40 yıldır kitaplarında evrim teorisinin geçersizliğinin en net delili olarak fosil kayıtlarını göstermektedir. Yaklaşık 700 milyon fosilin evrimi değil, yaratılışı ispatladığını anlatmaktadır. Ayrıca Sayın Oktar, okullarda öğrencilere bu fosillerin gösterilerek, Yaratılışın da ders kitaplarına eklenmesi gerektiğinin ısrarla üzerinde durmaktadır.

Nitekim Takvim Gazetesi yazarı Ekrem Kızıltaş da köşesinde bu konuya yer vermiş; fosil kayıtlarına rağmen, nasıl olup da evrimin okul kitaplarında kalabildiğine akıl erdirilmesinin güç olduğunu belirtmiştir.

7 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Yaşamış, türü tükenmiş, tüm organları bütün ve mükemmel canlıları ara geçiş formu gibi göstermeye çalışmak bilimsel değildir. Ara fosil denilen şey uzuvları gelişmemiş ya da patolojik oluşmuş canlılara ait fosillerdir. Ancak böyle tek bir fosil bile bulunmamıştır. Şu ana kadar bulunmuş 700 milyona yakın fosil var, bunların hepsi mükemmel tam canlılara ait, hiçbirinde evrimsel patoloji yok.


17 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Ortaya konulan her fosil canlıların evrim geçirmediğini gösteriyor. Fosiller Darwinizm'in bittiğinin en somut ispatıdır.


23 Ağustos 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: 700 milyona yakın elde edilmiş fosil var. Bu fosillerin içinde bir tane bile evrimi destekleyen delil yok. Hepsi Yaratılışı gösteriyor.


5 Eylül 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Dünyanın hiçbir yerinde insanlara, gençlere, çocuklara fosil gösterilmiyor. Bu hem garip hem de ibret vericidir. Neden itinayla gösterilmiyor? Çünkü baktıklarında evrimin olmadığını anlıyorlar. Ki, dünyada en bol bulunan metadır fosil.


26 Mayıs 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Okullarda Darwinizm detaylarıyla anlatılsın; fakat cevabına hak tanınsın. Sadece fosilleri götürüp okulların önüne koyalım. Öğrenciler görsün. Bu kadar, başka bir şey istediğimiz yok. Proteinin bilimsel olarak tesadüfen oluşması mümkün değil, bu söylensin.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240974/ekrem-kiziltas-“fosiller-yaratilisi-kanitliyor”http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240974/ekrem-kiziltas-“fosiller-yaratilisi-kanitliyor”Sun, 29 Jan 2017 21:24:34 +0200
AVM'lere Emekli Özel Harekatçı Timi Geliyor9 Ocak 2017, Sabah

AVM'ler yakın zamanda emekliye ayrılmış Doğu ve Güneydoğu'da sıcak çatışma deneyimi olan özel harekatçılardan timler kurma kararı aldı. Özel Harekatçılarla görüşen AVM timleri 5-10 kişiden kuracak. Buna göre AVM'lerin içinde ve girişine yakın bölgede sivil ya da resmi olarak görev yapacak eski özel harekatçılar olası saldırılara anında müdahale edecek. Saldırı anında ise silahla müdahale edilecek.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar bir süre önce yaptığı sohbetlerinde, emekli özel harekatçılardan ve emekli polislerden de terörle mücadelede faydalanılması gerektiğini ve emekli oldukları halde birçoğunun güçlü, kuvvetli ve delikanlı bir ruha sahip olduğunu söylemişti.

Nitekim yeni alınan karara göre emekli özel harekat polislerinden kurulacak timler, AVM'lerde görev yapacak. Tim, olası saldırılarda teröristlere anında müdahale edecek.

27 Temmuz 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bir de milis gücü ilk planda otuz-kırk bin kişilik olabilir, sonra üç yüz bin kişiye kadar çıkarabilirler. Gönüllü, parayla değil. Devlet sadece ona otomatik silah versin, kanunla hukukla belirlensin yetkileri, ara ara da eğitim alsınlar. Emekli özel harekatçılar, emekli polis, terhis olmuş askerler, terhis olmuş jandarma komando, terhis olmuş jandarma özel harekat, daha önce vermişsin zaten otomatik silah, bir mahsuru olmamış.


21 Temmuz 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Özel harekatla emekli olanlar yeniden göreve alınabilir. Hatta maaşları da arttırılarak, emekli maaşının üstüne bir maaş daha olur. O arslanlar bayağı yaman olurlar tam teçhizat. Emekli özel harekatçı mahallede görev alsın. Mesela emekli polis de mahallede görev alsın tam teçhizat. Mesela otomatil silahla birlikte 2 bin mermi verilsin, gerekirse el bombası da verilebilir. O şekilde polis teçhiz edilsin.


20 Temmuz 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Eski özel harekatçıları da yine göreve alabiliriz, emekli olmuş ama o arslanlarda emekli olma olmaz. Özel harekatçı ancak ölürse emekli olur. O kır saçlı arslanlar çok yamanlar.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240973/avmlere-emekli-ozel-harekatci-timihttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240973/avmlere-emekli-ozel-harekatci-timiSun, 29 Jan 2017 21:19:46 +0200
Erdoğan: “Iraklı ve Suriyelilerin Bir Kısmını Vatandaşlığımıza Alacağız”6 Ocak 2017, T 24 Haber Sitesi

Şanlıurfa'da STK'larla buluşmasında açıklama yapan Erdoğan, Türkiye'de bulunan Suriyeli ve Iraklı sığınmacıların bir kısmına vatandaşlık verileceğini duyurdu. Erdoğan, "İçişleri Bakanlığı çalışma yürütüyor. Iraklı ve Suriyelilerin bir kısmını vatandaşlığımıza alacağız" ifadelerini kullandı. 

/*****************/

Son zamanlarda özellikle Suriye ve Irak’ta yaşanan savaş nedeniyle ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize kucak açmamız gerektiğini ve isteyenlerin Türk vatandaşlığa alınmalarını Sayın Adnan Oktar canlı yayın sohbetlerinde çok uzun zamandır önemle vurgulamaktadır.

Nitekim Hükümetimiz birkaç ay önce mülteci kardeşlerimize vatandaşlık hakkının verileceği müjdesinde bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da yaptığı bir konuşmasında Iraklı ve Suriyelilerin bir kısmını vatandaşlığımıza alacağız" ifadelerini kullanmıştır.

12 Temmuz 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  (Mülteci kardeşlerimize) O insanlara bakacağız, o insanları ezdirmeyeceğiz. Bize sığınan insanın kılına dokundurtmayız. Bir kısım insanlar bu kardeşlerimize “ülkene geri git” diyorlar. Kardeşim ne yapıyorsun? Allah’tan kork. Git, savaş diyor. Kiminle savaşacak, neyle savaşacak? Kendi devletiyle mi savaşsın, teröristlerle mi savaşsın? Kiminle savaşsın, neyi kastediyorsun? Plajları doldurdular diyor. Nerede plajdalar? Garibanlar sokaklarda yatıyorlar. Yapmayın, etmeyin. Hepsine nüfus cüzdanı vereceğiz. Ama şu an tabii hükümet tepkilerden çekindiği için biraz daha değişik konuşuyor olabilir. Önemli değil. Ama içinde anarşist, terörist varsa tabii ki onu göndeririz, ayrı mesele. Ama adam ayrımı yapmayız. Olur mu öyle şey? Sen doktorsun tamam, sana vatandaşlık hakkı var. Sen? “Ben çobanlık yapıyordum” diyor. Sana yok. Hayır, ona da var. Allah’ın kuluna biz bu tarz bir tavır içinde olmayız.


9 Temmuz 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Mülteci kardeşlerimize, yani iyi insanlara, güzel insanlara, sevdiğimiz insanlara, Allah'ın kullarına, Hazreti Adem (a.s)'in evlatlarına nüfus cüzdanı vereceğiz. Hiç boş yere çırpınmasınlar.


29 Haziran 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam hepsine nüfus cüzdanı versin. Türk vatandaşı olsunlar. Sürekli “evlenin, çoluk çocuk olsun” diyor. Hazır 3 milyon nüfus var. Hepsine nüfus cüzdanı versin. Hiç bekletmeye gerek yok.

Nur gibi hepsi, bayağı çalışkan, çok efendi insanlar, gayet güzel ahlaklılar. Bir anda 3 milyon nüfus. Bir daha da göndermesin, “Kalın burada” desin. Türkiye’nin her yerine dağılsınlar, nereye istiyorlarsa dağılsınlar.

Tayyip Hocam muhacir kardeşlerimizin hepsini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapsın. Hepsine nüfus cüzdanı versin. Allah rızası için bu konuyu hızlandırsın.


11 Mayıs 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bence Suriye sınır kapıları açılsın. Bu konu bütün partilerin desteklemesi gereken hayati bir konu. Başbakanımız’a da biz mektup yazalım, rica edelim. Sınırda geçen gün o çocuklar sıkıştı kaldılar, almadılar içeriye. Sınırlar açılsın, gelsinler içeriye. Geçici olarak da değil, yerleşik gelsinler…

Buraya gelen kardeşlerimiz zaten Türkiye’yi sevdikleri için, güvendikleri için geliyorlar. Ama ‘geçici gelin’ dememek lazım. ‘Gelin bizim vatandaşımız olun’ diyelim. Hatta vatandaşlık kaydı da yapılsın onlara. Nüfusa kaydedilsin, hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun, kanun çıkarılsın, hepsini vatandaş olarak alalım. Hiç vakit kaybetmeden Hatay nüfusuna kaydettirelim.

 

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240972/erdogan-“irakli-ve-suriyelilerin-birhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240972/erdogan-“irakli-ve-suriyelilerin-birSun, 29 Jan 2017 21:13:43 +0200
İsmail Hakkı Akkiraz: “Terör, Materyalist Eğitimle Çözülmez.”14 Aralık 2016, Milli Gazete

Milli Gazete’den İsmail Hakkı Akkiraz yazısında terörü bitirmek için materyalist eğitime son vermek gerektiğini söyledi.

“Terörü üreten ikinci neden ise işlenen büyük günahlardır. Materyalist eğitimi esas almak ve dayatmak.

Türkiye’yi yöneten başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım’ın, Başbakan Yardımcılarının, Bakanların ve yönetimde etkin olan bütün zevatın, canımızı yakan terörü sonlandırmak için samimi bir gayretin içinde olduklarından şüphemiz yoktur! Ancak terör, materyalist eğitimle çözülmez.”

/*****************/

Okullarda Darwinist eğitim verilmesiyle Marksist-Leninist bir gençliğin oluştuğunu belirten Sayın Adnan Oktar, terör olaylarına gerçek çözümün; evrim teorisinin okul müfredatından çıkarılması ya da yanında mutlaka Yaratılış hakkındaki bilgilerin de öğrencilere öğretilmesiyle olacağını söylemektedir.

Milli Gazete’den İsmail Hakkı Akkiraz da yazısında terörü bitirmek için materyalist eğitime son vermek gerektiğini söylemiştir.

11 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Terör kınamakla bitmez. Çözüm insanı hayvan gibi gören, şiddeti savunan tek yanlı Darwinist eğitimin durdurulmasıdır. Kuran hakikatlerinin anlatılması, İslam Birliği için gayret edilmesi lazım.


7 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: PKK, ideolojisinin sözde bilimsel olduğunu, ailenin, dinin, ahlakın olmadığı bir düzene dönmek için verdikleri mücadelenin bilimsel olduğunu iddia ediyor. Darwinizm de bunu anlatıyor. Okul kitaplarında anlatılan Darwinist tarihle PKK'nın anlattığının farkı yok. Tek yanlı Darwinist eğitim bitmeli. Bu yüzden Devletimiz’in mutlaka Darwinizm, komünizm ve materyalizme karşı bilimsel bir hesaplaşma içinde olması gerekiyor.


10 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Teröre karşı en etkili çözüm Abdülhamit döneminden beri müfredata hakim duruma getirilen tek yanlı Darwinist eğitimin durdurulmasıdır.


14 Mart 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Milli şuur dersi konsun okullara. Darwinizm ve materyalizm ortadan kaldırılırsa, PKK’lı bulamazsın o zaman. İdeolojisini yok etmiş oluyorsun. Allah korkusu, Allah sevgisi yayılırsa adam niye Darwinist, materyalist olsun?


9 Ocak 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tarih dersini açıyorsun Darwinizm, biyoloji dersini açıyorsun Darwinizm, felsefe, sosyoloji, strüktür, psikoloji yani aklına gelen her derste  Darwinizm var.

Allah’sız, Kitapsız bir gençlik yetiştirmeyi amaçlayan bir politika izlenirse, adam gider Marksist olur o zaman, Stalinist olur.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240971/ismail-hakki-akkiraz-“teror-materyalisthttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/240971/ismail-hakki-akkiraz-“teror-materyalistSun, 29 Jan 2017 21:09:15 +0200
Sayın Oktar’ın ısrarlı anlatımlarından sonra 180’in üzerinde yazarımız İngiliz derin devletinin tüm dünyadaki oyununu köşelerine taşımışlardır.11 Kasım 2016, Takvim

Takvim Gazetesi İngiliz derin devleti ile ilgili yazı dizisi başlattı. “İngilizlerin Casus Oyunu” başlıklı yazıda;

“Petrole sahip olmak için her yolu deneyen İngilizler, Osmanlı’ya bağlı Ermeni işadamı Gülbenkyan’a şirket kurdurdu. Sonra o şirkete sahip oldu. Ortadoğu’nun siyah altınını, ele geçirmenin yolunu buldu. Kutul Amare’de bozguna uğrayınca, casus kullanarak Osmanlı’ya karşı Arap aşiretlerini isyan ettirdi.”

27 Ekim 2016, bursaarena.com.tr haber sitesi

Tarihçi yazar Koray Kamacı Türkiye’nin asıl İngiliz derin devletine dikkat etmesi gerektiğini belirten şöyle bir yazı yazdı.

 “Zamanında Türkiye’nin Kıbrıs’taki garantörlük hakkı nasıl İngiltere’nin işine gelmiyorsa bugün de Musul’da Türkiye’nin garantörlük hakkı İngiltere’nin işine gelmiyor. İngiliz oyununu anlamak için tarihin tozlu sayfalarına bakmak gerekir. İngiliz derin devletinin ülkelerin içinde yuvalandıkları hücreleri iyi analiz edilmelidir. İngiliz derin devletinin ağına düşenler ve hizmet edenler iyi deşifre edilmelidir. Üst aklın piyonları önemli. Ayrıca küreselcilerin beyin takımının üssü olan İngiltere’nin Türkiye’deki yeni hamlelerine dikkat etmeliyiz. İngiltere’nin içindeki derin mekanizma Ortadoğu’da yeni dizayn peşinde. Gün her ne olursa olsun Türk İslam dünyasının sancaktarlığını ve komutanlığını yapma günüdür.”

24 Ekim 2016, Yeni Şafak

Yusuf Kaplan, İngiliz derin devletini deşifre eden bir yazı yazdı.

“IŞİD, PKK, PYD gibi örgütler maşadır. İngilizlerin kuklasıdır. İngilizler küresel sistemi yeniden dizayn etmek istiyorlar. Ve bunu da ancak İslam dünyasındaki tarihi derinliklerini yeniden harekete geçirerek yapabileceklerini çok iyi biliyorlar. 100 yıllık proje bu. Karşımızda şöyle bir dünya var artık; küresel sistemin beyni İngilizler, sopası Amerikalılar, maşası El-Kaide ve IŞİD gibi kukla örgütler. Finansör de Suudlar ve Körfez ülkeleridir.”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar’ın tüm dünyadaki fitne ortamının sebebinin İngiliz derin devleti olduğunu deşifre etmesinden sonra, başta yazarlarımız olmak üzere, farklı kesimlerden birçok kimse bu konuda köşe yazıları yazmaya ve konuşmalar yapmaya devam etmektedirler.

Sayın Oktar’ın ısrarlı anlatımlarından sonra 180’in üzerinde yazarımız İngiliz derin devletinin tüm dünyadaki oyununu köşelerine taşımışlardır.

4 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devleti kafayı taktı, illa ki Türkiye’yi bölecek, yok yapamayacaksın sana söyleyeyim. İngiliz derin devletinin bu 200 yıllık hedefini gerçekleştirmeleri mümkün değil, bunu unutacaklar. Asla müsaade etmeyiz.


27 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: PKK İngiliz derin devletinin bir çete yapılanmasıdır. İngiliz derin devletine bağlı bir askeri operasyon birliğidir PKK. Ama adı PKK. Halbuki İngiliz derin devleti askerleridir onlar. Paralı asker yahut parasız asker, gönüllü asker, ikna edilmiş asker, tehdit edilmiş asker, bu tarzda yapılanmaları çok İngiliz derin devletinin. Paralel yapıyı da kontrol altına aldılar. Onun için direkt İngiliz derin devletini hedef alan çalışma meseleyi kökten halleder. Ama yan dallarla uğraşılırsa, ana dal sürekli canlı kalacağı için ana daldan sürekli o karanlık dallar çıkmaya devam edecektir. Bataklığın merkezi Londra’da, İngiliz derin devletidir.


18 Ekim 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Münafık demek derin devletin askeri demektir. Şeytanın askeri demektir. Yani şu an İngiliz derin devleti bu şeytan ordusunun başındadır. Bir mümin ordusu var dünyada, bir de şeytan ordusu var. Şeytan ordusunu İngiliz derin devleti yönetiyor şu an. Daha önce Roma yönetiyordu. Firavun yönetiyordu, Buhtunnasr yönetiyordu. Hülagü yönetiyordu. Şu an İngiliz derin devletine verdiler o karanlık bayrağı. Şeytanın kafasının remzedildiği o karanlık bayrak şu an İngiliz derin devletinin elinde. 


17 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’deki ve Ortadoğu’daki bütün belaların kökeni İngiliz derin devletidir. Bunu fark edemiyorlar. İki yüz yıldan, üç yüz yıldan beri devam ediyor bu. Osmanlı bu belanın içine düşmüş. Kimse bunu dillendirmeye cesaret edememiş. Bütün belanın altında bu yatıyor.

13 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Darbeyi yaptıran, bütün darbeleri yaptıran, İngiliz derin devletidir. Abdülhamit döneminde yapılan darbeyi de yaptıran, İngiliz derin devletidir. Son darbeyi yapanlar da aynısıdır, hiç fark etmez, aynı. Bu gücün adına Deccal deniyor işte, deccaliyet. Buna karşı mücadele eden gücün adına da Mehdiyet deniyor.


10 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Darbeyi İngiliz derin devleti yapıyor. Amerika burada kullanılıyor. İngiliz derin devleti bunu yapıyor. Amerika’yı da kullanıyor, Avrupa’yı da kullanıyor, Fransa’yı da kullanıyor, hepsini kullanıyor.

30 Ağustos 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: PKK, Türkiye’yi yıkmaya azmetmiş, İngiliz derin devletinin ileri karakoludur. Yani bu ileri karakolun tabii ki tepelenmesi gerekiyor. Ama biz bunun fikirle, ilimle, irfanla olmasını istiyoruz.

İngilizler İslam alemini çökertmek için önce El-Ezher Üniversitesi’ni kurdular. Bütün İslam alemi oradan çökertildi. Darwinist, Rumi fikirler oradan bütün her yere yayıldı. Darwinist İslam anlayışı, soğuk İslam anlayışı, Mehdi (as) karşıtı İslam anlayışı ve İslam’ı bozan mantık oradan bütün İslam aleminin nirengi noktalarına taksim edildi, dağıtıldı.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239320/sayin-oktarin-israrli-anlatimlarindan-sonrahttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239320/sayin-oktarin-israrli-anlatimlarindan-sonrahttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/11_kasim_2016_takvim.jpgThu, 05 Jan 2017 21:54:11 +0200
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İki Alanda Üzgünüm, Biri Eğitim Diğeri Kültür Sanat”28 Aralık 2016, Birgün Gazetesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde şunları söyledi:

“Diğer alanlarla birlikte kültür sanatta da sadece kopya çektik, taklit ettik. Onları da kötü bir şekilde yaptık. Kendimize ait olanları geliştirmek şöyle dursun, mevcuda dahi sahip çıkamadık.

Siz kendi mimarinize sahip çıkmazsanız, bu yönde bir vizyon ortaya koymazsanız kendinizi gecekondulara, çirkin betonarme binalara, son zamanlardaki gibi modern görünümlü çelik ve cam yığınlarına mahkum olursunuz.” 

/*****************/

Sayın Adnan Oktar’ın sohbet programlarında en çok üzerinde durduğu konulardan biri de sanat, estetik ve kalitede ilerlemedir. Sayın Oktar; Türkiye’de hizmetlerin güzel olduğunu ifade etmekte ancak sanat, estetik ve kalite yoksa yol, köprü, bina gibi çalışmaların yetersiz kalacağını hatırlatmaktadır. Bunun için devletin kaliteyi hedef alacak çalışmalar yapması gerektiğini belirtmektedir.

Sayın Erdoğan da bu yönde bir konuşma yaparak “İki alanda üzgünüm, biri eğitim diğeri kültür sanat” ifadelerini kullanmıştır.

12 Haziran 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Her yerde değil ama Türkiye genelinde kalitesizlik çok yaygın. Bu görülüyor. Acı bir gerçek. Kalitesizliğin ortadan kalkması lazım. Biz kaliteli bir Avrupa devleti ayarında veyahut ondan daha mükemmel olursak ülkeler bize gelir yalvarırlar. Ama bu durumda gelenekçi Ortodoks felsefenin hâkim olduğu bir ortamda adamların bunu kabul etmesi imkânsız. Etmezler. Onun için ben ısrarla söylüyorum. Kalite bakanlığı, kalite ve sanat bakanlığı kurulsun. Her şeyde kaliteyi esas alalım. İnsan kalitesini esas alalım. Davranış kalitesini, karakter kalitesini, her konuda sanayide, teknolojide, bilimde, edebiyatta, sanatta, her şeyde kaliteyi esas alalım. O zaman dünyanın bütün devletleri bize hayran olur.


28 Ekim 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Kalite Bakanlığı kurulmalı veya iki bakanlık bir arada da, Kalite ve Sanat Bakanlığı şeklinde olabilir. Hem sanatçıları korur, hem kaliteyi geliştirir. Her konuda kalite.


16 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: En önemli şey kalite ve estetiktir. Hayata renk katan, güzellik katan olay budur. Yoksa beton binalar vardır, denizin altından geçersin, denizin üstünden geçersin, böyle bir hayat olmaz. Bu, hayatı renkli hale getirmez.


23 Şubat 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: ... Sanat yoksa, kalite yoksa, güzellik yoksa istediğin kadar köprü yap, yol yap; olmaz. Sanatın, estetiğin, imanın, neşenin, sevincin, Allah korkusunun, Allah aşkının her yeri sarması lazım.

A9 TV, 6 Haziran 2013

ADNAN OKTAR: İktidarların en önemli hedeflerinden bir tanesi kalitedir. Türkiye’de de işin doğrusu kalite düşük. Hizmet güzel ama kalite düşük. Örneğin havaalanı oluyor ama o yeşilliğiyle, güzelliğiyle, klaslığıyla, modernliğiyle bir hoşluk göstermesi lazım. İşlevsel oluyor. Tamam, sağlam binalar. Yıkılmaz bina yapıyor ama küt. Kaliteli değil.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239319/cumhurbaskani-erdogan-“iki-alanda-uzgunumhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239319/cumhurbaskani-erdogan-“iki-alanda-uzgunumhttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/:Image:nedemisti_neoldu:.jpgThu, 05 Jan 2017 21:47:31 +0200
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Şehadet Makamını En Yüce Mevki Kabul Etmişiz”11 Aralık 2016, Milliyet

Sayın Erdoğan yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

"Korkup meydanı bu alçaklara bu alçaklara bırakacak değiliz. Biz şehadet makamını en yüce mevki olarak kabul etmiş insanlarız.” 

11 Aralık 2016, T 24

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yaptığı konuşmasında şöyle söyledi:

“Sonu onlar için ölüm, onlar için adları bile anılmayacak, arkalarından aileleri bile belki sahip çıkmayacaklar. Bizim için en fazla ne olur, şehadet olur” ifadelerini kullandı.

12 Aralık 2016, Sabah

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki polislerle yaptığı sohbette "Hepimiz birer şehit adayıyız. Allah nasip ederse inşallah ben de şehit olurum" dedi.


/*****************/
 

27 Mayıs 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Şehitlerimizin şehadetlerini tebrik ediyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz. Allah bize de bu şerefli makamı nasip etsin inşaAllah

26 Mart 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Allah şehadetlerini makbul etsin. Şehadetleri imrenilecek bir güzellik. Allah bize de nasip etsin, tabii. Allah yatakta ölmeyi nasip etmesin, şehadet nasip etsin. Müslüman’a yakışan en güzel hal odur. Şehitler, şehitler, şehitler, Hz. Mehdi (a.s) çıkıncaya kadar şehit kesilmez.


6 Eylül 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Askerlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Allah şehadetlerini makbul etsin, mübarek etsin. Tebrik ediyoruz, Allah bizlere de şehadet nasip etsin. Geride kalanlara uzun, bereketli ömür nasip etsin Cenab-ı Allah, sabr-ı cemil nasip etsin.


19 Ağustos 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Şehitlerimize her zaman dediğim gibi Allah'tan rahmet diliyorum. Allah rahmetiyle sarsın. Şehadetlerini tebrik ediyorum. Allah bizlere de nasip etsin. Allah bana da nasip etsin. Bütün müminlerin kalbindeki ulvi yüce makamdır şehadet. Birçok peygamber şehit olarak vefat etmişlerdir, yani Allah Katına gitmişlerdir. Şehadet müminin şerefidir, güzelliğidir. Anne ve babalarına da Cenab-ı Allah'tan sabr-ı cemil, uzun ömür niyaz ediyorum.


10 Ağustos 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: MaşaAllah aslanlarımıza, maşaAllah. Allah onların güzel makamını bizlere de nasip etsin. Koçyiğitler, cennet kuzuları. Allah annelerine, babalarına uzun ömür versin. Sabrı cemil. Kurtuluş savaşında gibiyiz. Yurt işgal edilmiş, kahpe PKK’nın işgaline uğramış durumda. Koçyiğitler de, efeler de onlara karşı bir topyekun mücadele içindeler.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239316/cumhurbaskani-erdogan-“sehadet-makamini-enhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239316/cumhurbaskani-erdogan-“sehadet-makamini-enhttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/11aralik2016_milliyet.jpgThu, 05 Jan 2017 21:35:32 +0200
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İsraf Ekonomisi Almış Başını Gidiyor”29 Kasım 2016, Haber Türk

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan yaptığı konuşmasında dünyada yaşanan israfın boyutuna şöyle dikkat çekti:

“Üzerinde durmamız gereken bir diğer önemli husus verimliliktir. Biz insanlar olarak verim mi israf ekonomisi üzerinde mi duracağız. Bir ailede 2-3 tane araba var. Bunun adı israf ekonomisidir. Verim ekonomisinde devreye yatırımlar ve istihdam girecek. O toplumda sonrasında ise rekabet başlayacaktır. 2014'te BM'nin yaptığı tahmine göre küresel gıda ihtiyacı yüzde 60 fazla olacaktır. Topraktan daha fazla ürün elde edeceğimiz anlamına geliyor.

Küresel gıdaların 3'te biri atığa dönüşüyor. Gıda israfı neredeyse Sahraaltı'nın yıllık üretimine denktir. Toplam 222 milyon tonluk gıda israfı yapılıyor. İnsan odaklı ekonomi temellerinden birinin de verim ekonomisi, tutumluluk ekonomisi olduğu anlamına geliyor.”

/*****************/

İsraftan şiddetle kaçınmak gerektiğini sohbetlerinde sık sık hatırlatan Sayın Adnan Oktar, israfa karşı gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söylemektedir.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da yaptığı konuşmasında 222 milyon tonluk gıda israfı yapıldığının altını çizerek 'İsraf ekonomisi almış başını gidiyor' açıklamasında bulunmuştur.

13 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Ekmek israfı Türkiye’de akıl almaz boyutlarda yani inanılmaz boyutlarda, yemek israfı da akıl almaz boyutlarda, israf haram. Allah ayette “Yiyin, için, israf etmeyin.” diyor. “Allah israf edenleri sevmez.” (Araf Suresi 31) diyor. Şeytandan Allah’a sığınırım. Yani bir küfür ve münafık alameti olarak Allah belirtiyor, o yüzden mümin şiddetle kaçınacak israftan.

Yüzlerce binlerce çöp kamyonu dolusu ekmek ya yazık günah. Yiyecek de öyle; lokantalarda kalıyor yemekler hepsi atılıyor. Otellerde yemekler kalıyor hepsi atılıyor, buna bir çözüm daha hala bulunamadı. Türkiye’de günlük üretilen 82 milyon ekmeğin 77 milyon 340 bini tüketilirken, 4 milyon 600 bini çeşitli nedenlerle israf edilerek çöpe atılıyormuş. 4 milyon 600 bin ekmek yani 4 buçuk milyon ekmek. 4 buçuk milyon ekmek ne demek? Dağ dağ dağ, ekmek dağları, akıl almaz bir israf.


6 Ağustos 2016,  A9 TV

ADNAN OKTAR: “Yiyin, için ve israf etmeyin.”   (Araf Suresi, 31) diyor Allah. İsraftan da çok şiddetli kaçınmak lazım. İsraf çok yaygın. Mesela tabağına yemek koyuyor bırakıyor, ayran koyuyor yarım bırakıyor, ekmeği bir dilim ısırıyor kenara bırakıyor ve akıl almaz bir israf dünyayı kasıp-kavuruyor. Yiyeceğin kadar al, değil mi? Ayran niye çaka çaka dolduruyorsun? Az bir şey al iç bitir. Yemeği az bir şey al, ye bitir. Yersen yine az bir şey alır yine yersin ama israftan kaçınmak lazım.


20 Nisan 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye'nin imkanları zaten sınırlı. İsrafa karşı gerekli önlem alınsa, elde edilen gelir yoksul insanlara dağıtılsa herkes memnun olur.


28 Mayıs 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: “Yiyin, için ve israf etmeyin” (Araf Suresi, 31) ayeti gereksiz fazla yemek yemeyin anlamına da geliyor bu. Ve yemeyi israf etmenin yanlış olduğunu da Allah söylüyor. Mesela ekmek çöpe atılıyor, yiyecekler çöpe atılıyor. Bunun haram olduğunu söylüyor Allah. Çok yemek de haram olur. İhtiyaç üstü, çünkü israf olduğu belli. “Çünkü o israf edenleri sevmez.” diyor Allah Kuran’da. “Ben sevmiyorum” diyor israf edenleri. Haram olmuş oluyor.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239311/cumhurbaskani-erdogan-“israf-ekonomisi-almishttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239311/cumhurbaskani-erdogan-“israf-ekonomisi-almishttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/israfekonomisi_29kasim2016_haberturk.jpgThu, 05 Jan 2017 21:23:15 +0200
Rus Gazetesi: Sayın Erdoğan, Trump ve Putin İle Yeni Dünya Düzeni Sağlanmalı24 Kasım 2016, Yeni Şafak

Rusya'nın saygın gazetelerinden Argumentı Faktı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın birlikte dünya düzenini sağlaması gerektiğini belirtti.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yaptığı bazı sohbet programlarında Putin, Trump ve Sayın Erdoğan’ın İngiliz derin devletine karşı duran üçlü bir güç olduklarını, ittifakları halinde İslam Birliği’nin çok kolay sağlanacağını belirtmişti.

Kısa bir süre sonra Rus gazetesi Argumentı Faktı da yeni dünya düzeninin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve ABD'nin yeni başkanı Trump ile sağlanması gerektiğini yazmıştır.

23 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam, Trump, Putin ve İran bir araya gelirse İslam Birliği çok kolay sağlanır ve Mehdiyet ruhu tüm dünyaya hemen hakim olur.

17 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Trump, Allah tarafından ahir zamanda Mehdiyet’e fayda versin diye, İsa Mesih’in o güzel zuhuruna fayda versin diye Allah tarafından başarılı kılınmıştır. Putin de öyle, Tayyip Hoca da öyle, bunlar İngiliz derin devletine karşı olan insanlar, tavır alan insanlar. Bu, İngiliz derin devletinin sonu demektir. İttifak edip birbirlerini koruyup kollasınlar.


15 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Şimdi Trump geldi, onu da Allah özel getirdi, o da Mehdiyet için özel göreve getirildi. Çünkü daha önce Obama akıl almaz fesada götürdü Amerika’yı, maddi, manevi akıl almaz çökertti, tarihinde görülmemiş bir çökme meydana getirdi. Şimdi bu insan bunu toparlayacak. İsa Mesih’in talebesi olan bu insanlar bu güzelliği yapacaklar. Talebesi veyahut talebesinin talebesi diyelim. Çünkü olay anlaşılmayacak gibi değil. Putin de o tarz birisi. Üçlü sacayağı kuruldu. Tayyip Hoca, Putin ve Trump. Ortasında kim var? Hz. Mehdi (as). Yine bir üçlü var arada, kim? Hz. İsa (as), Hz. Hızır (as). İç içe geçmiş iki üçgen var şu an. Davud yıldızı gibi inşaAllah iki üçgen.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239309/rus-gazetesi-sayin-erdogan-trumphttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239309/rus-gazetesi-sayin-erdogan-trumphttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/erdoganputin_trump_24kasim2016_yenisafak.jpgThu, 05 Jan 2017 20:57:57 +0200
Korucular Artık Kadrolu15 Kasım 2016, Enson Haber

Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ayhan Kahraman, çözüm sürecinde kaldırılması gündeme gelen geçici köy korucularının özlük hakları, isim değişikliği ve 5 bin yeni kadroyla terörle mücadelede daha aktif hale getirileceğini söyledi.

Sayın Kahraman ayrıca şunları söyledi:

“Daha önce korucularımıza 840 TL gibi bir maaş verilirken, şimdilerde maaşları en düşük memur maaşına endekslenmiş durumda. Yine korucularımıza tanınan haklardan en önemlilerinden biri de silah ruhsat hakkıdır.” 

/*****************/

Güneydoğu’da PKK’ya karşı zor şartlarda mücadele veren korucularımızın Hükümet tarafından desteklenmesi gerektiğini Sayın Adnan Oktar yıllardır hatırlatmaktadır. Sayın Oktar korucularımızın polis kadrosuna alınarak, maaşlarının ve sayılarının arttırılmasının, PKK ile mücadelede caydırıcılığına önemle vurgu yapmaktadır.

Nitekim Hükümetimizin de bu yönde bazı girişimleri olmuştur. Son olarak korucularımızın 5 bin yeni kadroyla terörle mücadelede daha aktif hale getirileceği bilgisi verilmiştir. Ayrıca korucularımızın maaşlarında ve silahlandırılmalarında yeni düzenlemeler yapılmıştır.

28 Ekim 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam bu arslanlar var, Güneydoğu’nun aslanları askerimiz, polisimiz gibi. Korucu kardeşlerimiz. Bu canlar soğuk Siirt dağlarında komandonun, askerin önüne düşüyorlar en önde. En önde mayın patladığında onlar havaya uçuyor. En önde onlar gidiyor, kurşun atıldığında ilk önce onları vuruyorlar. Bütün her yeri biliyor avucunun içinde gibi ve arslan onlar. Hükümet onların sayısını arttırsın, beş bin kişi demişlerdi. On bine çıkaralım. Maaşları güzel olsun, kalbimiz rahatlasın. 


24 Eylül 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Ben bunu üç yıldan beri söylüyorum. Son yıllarda da özellikle yoğunlaştırarak anlatıyorum. Korucuları "polis kadrosuna alsınlar" diye. Korucular polis kadrosuna alınsın. Her türlü sosyal hakları olsun. 


25 Ocak 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Korucu kardeşlerimizin varlığı zaten hayati... Sayılarının arttırılması gerekiyor. Yavaş yavaş da olsa, sayıları arttırılsın korucuların. Polis kadrosuna alınsınlar. Rahat yaşasınlar, bu Güneydoğu’yu zenginleştirir, güzel olur.


5 Kasım 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam’dan benim ricam, koruculara çok güçlü şekilde sahip çıksın. Korucuları polis kadrosuna alsın. Ve sayılarını da çoğaltsın, imkanlarını çoğaltsın, savunma güçlerini artırsın. Mükemmel bir yapı bu koruculuk sistemi.  


29 Nisan 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Korucularımız polis kadrosuna alınsınlar. Mesela köyde on korucu mu var? Otuz korucuya çıksın. Şimdi burada bir de bahaneyle para vermiş oluyoruz vatandaşımıza, değil mi? Para vermek için bir bahane. Ne güzel. Onlara bakmak için bir bahane.

Tayyip Hocam bu korucu olayına çok iyi sahip çıksın. Koruculara müthiş destek sağlayalım. Sayılarını arttıralım, polis kadrosuna alalım.

 

]]>
http://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239307/korucular-artik-kadroluhttp://www.harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/239307/korucular-artik-kadroluhttp://imgaws1.fmanager.net/Image/objects/42-adnan-oktar-ne-demisti-ne-oldu/korucukadrolu_15kasim2016_ensonhbr.jpgThu, 05 Jan 2017 20:45:05 +0200