Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2017> Daha Fazla

Kuran’a göre tesettür kadının gerekli gördüğü durumlarda, dışarı çıktığında, çarşafla geçici süre için kapanmayı gerekli kılmaktadır. Nur Suresi’nin 31. ayeti ise kadına alabildiğine özgürlük veren bir ayettir ve bu ayette başörtüsü hükmü yoktur. Kuran’a göre kadın güvende hissediyorsa özgürce yaşar. Güvende hissetmediğinde ise çarşafla tüm saçını ve bedenini kapar. Bizim dinimiz Emevi, Abbasi geleneklerine göre değil, Kuran’a göredir. Biz Kuran’a göre yaşayacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2014> Daha Fazla

Dekolteli de mükemmel Müslüman’dır, başörtülü de mükemmel Müslüman’dır. Başörtü düşmanlığı ne kadar çirkinse, dekolte hanımlara karşı düşmanlık da o kadar çirkindir. Her ikisini de kınıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2014> Daha Fazla

Din gürül gürül plajda da yaşanır, diskoda da yaşanır, her yerde yaşanır. Diskonun içine mescit yaparsın, gençler namazını kılar sonra gider yeniden eğlenir. Plajda yüzer hanımlar, gider namazını da kılar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2013> Daha Fazla

Başörtülü hanımlara duyulan saygı belirtilirken başı açık hanımlar da unutulmamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ekim 2013> Daha Fazla

Başörtülü veya başı açık hanımların birbirlerine üstünlük taslamaları çok çirkin, çok yanlış olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ekim 2013> Daha Fazla

Başörtülü veya dekolte diye bir hanımı işten çıkarmak vicdana uygun değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ekim 2013> Daha Fazla

Başörtülü kardeşlerimizin mahcup edilmesi herkesi rahatsız ediyor. Kardeşlerimizi bırakalım, rahat yaşasınlar. Ama tabii başörtülü hanımların da başı açık hanımlara sevgiyle yaklaşmaları gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Başı açık veya makyajlı hanımları görmek istemeyenler kendileri peçe takabilirler. Bu daha pratik bir çözüm olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2013> Daha Fazla

Bağnaz zihniyet başı açık hanımlara hayat hakkı tanımıyor neredeyse. Fakat bakıyoruz, sol düşüncede de kadına değer vermiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2013> Daha Fazla

Bir kısım başörtülü veya başı açık hanımların arasında nefretin mutlaka silinmesi lazım. Müslüman Hz. Meryem gibi olacak, halim olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2013> Daha Fazla

Nur Suresi’nde başın değil, göğsün örtülmesi emrediliyor. Kuran’da başı örtmekle ilgili bir hüküm yoktur. Ancak Ahzab Suresi’nde bildirilen; riskli ortamlarda çarşaf giyilmesi ayeti, başörtüsünü de içine alan bir hükümdür. Çünkü çarşaf bir hanımı baştan itibaren, boydan boya örten bir giysidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Şubat 2013> Daha Fazla

Başörtüsünden dolayı bir hanımla görüşmek istememek çok yakışıksız. Hiç vicdana uygun değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2013> Daha Fazla

Bir olgunluk olduğunda Mehdiyet devrinde başörtüsü bütün dünyada serbest olur, çarşaf serbest olur. Ama hanımlar çarşaf örter mi örtmez mi onu bilmem. Çünkü öyle güvenli bir ortam olacak ki çarşafa gerek kalmayacak. Çünkü çarşafın olması için güvenli bir ortam olmaması gerekiyor. Kuran onu şart koşmuş.
Başı kapalı hanımların, başı açık hanımlara sevecen yaklaşmaları, muhabbetle yaklaşmaları konuyu halleder. O zaman onlar da onlara karşı bir tavır içinde olmazlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2012> Daha Fazla

Çarşaf hükümdür, Kuran’da başörtüsü ile ilgili hüküm yok. O kolay olunca sürekli onu sanki İslam’ın ana konusu buymuş gibi gece gündüz ‘başörtüsü başörtüsü başörtüsü’. Ana konu İttihad-ı İslam’dır. Asıl konu İttihad-ı İslam’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2012> Daha Fazla

Başörtülü ve başı açık hanımlar arasında karşılıklı sevgi, şefkat ve merhamet esas olmalıdır. Başı örtülü olan hanımlar da nur gibi müslümandır, başı açık olan hanımlar da nur gibi müslümandır. Hepsi bizim kardeşlerimizdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2012> Daha Fazla

Sosyeteden insanlarla Müslümanlar arasındaki bağlar yüz yıldan beri kopuktu. İlk defa biz bağlantıyı sağladık. Dekolte hanımları, açık hanımları, modern gençleri, diskoya giden gençleri, eğlenen gençleri bağrımıza bastık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2012> Daha Fazla

Başörtülü diye bir kadınla görüşülmemesi çok çirkin ve utanç vericidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2012> Daha Fazla

Mümin kadınlar dışarıya çıkarlarken eğer dışarısı namüsaitse yani güvenli değilse, tecavüz tehlikesi varsa, iffetli bilinmeleri konusunda kuşku meydana geliyorsa, Müslüman olduklarının anlaşılmasında kuşku meydana geliyorsa eza görmemeleri için cilbaplarını giymeleri gerekiyor mümin kadınların.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2012> Daha Fazla

Sakal nasıl ölçü değilse başörtüsü de bir iman ölçüsü değildir, inşaAllah.
Başörtülü, başörtüsüz imanlı olduktan sonra, vatanını milletini sevdikten sonra hepsi birbiriyle aynıdır. Başörtülü hanımlar başımızın tacı. Başı açıklar, onlar da başımızın tacı. İmanlı olmanın üzerinde durmak daha doğru olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2012> Daha Fazla

Başı açık hanımlara düşman olmak, kin duymak ahlaksızlıktır, anormalliktir. Onlar bizim annelerimiz, kız kardeşlerimiz, bacılarımız, canlarımız. Başındaki bir kumaş parçasına göre mi bir insanın imanı veya imansızlığı anlaşılıyor? Ne büyük zulümdür bu!

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ağustos 2012> Daha Fazla

Mini etekli hanımlar da rahat edecekler. Plaja giden kardeşlerimiz de istedikleri gibi giderler. Çarşaflı hanımlar istedikleri gibi çarşaflarını giyerler. Başörtülü olan başörtüsüyle gezer, şal ve cübbeyle gezmek isteyenler o şekilde giyip gezerler. Bir sevgi yumağı oluşacaktır Mehdiyet devrinde. Karşılıklı anlayış ve şefkat etkileşimi olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2012> Daha Fazla

Bizim bu gayretlerimiz sonucunda dekolte hanımlar da artık namazlarını kılmaya başladılar, İslam'la bağlantı kurdular. Mini etekli hanımlar da İslam'ı samimi olarak yaşamaya başladılar. Modern gençler İslam'ı yaşamaya başladılar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2012> Daha Fazla

Aynı yerde dekolte hanım da olacak. Aynı yerde çarşaflı hanım da olacak. Hepsine saygı duyacaksın. Hepsine değer vereceksin. Bunu da fiilen göstermek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Nisan 2012> Daha Fazla

Kimi başı açık olur, kimi çarşaflı olur, kimi başörtülü olur, kimi denize girer. Herkes ayrı ayrı imtihan oluyor. Herkese saygı göstertmek durumundayız. Herkesi Müslüman kardeşimiz olarak görmek durumundayız.

17 Mayıs 2011; A9 TV ve Gaziantep Olay TV> Daha Fazla

“Başörtülü-başörtüsüz” diye insanları ayırmaya kalkıyorsunuz. Çok büyük bir fitnedir bu. BAŞÖRTÜLÜ DE YÜZDE YÜZ MÜSLÜMAN’DIR, BAŞÖRTÜSÜZ DE YÜZDE YÜZ MÜSLÜMAN’DIR.

> Daha Fazla

Başı açık kadınlara Allah sevgisini verme konusunda Allah bizi vesile ediyor. Aydın, zinde, çok kaliteli bir gençlik sürekli gelişiyor. Pek çok ülkede dini kitap yasaktır. Ama bizim kitaplarımız serbest çünkü ÇOK POZİTİFİZ, ŞEFKAT GÖSTERİYORUZ VE İLİM VE BİLİMLE YAKLAŞIYORUZ VE YOBAZLIĞA ŞİDDETLE KARŞIYIZ. SAHABE DEVRİNİ İSTİYORUZ, O DEVRİN MUTLULUK ORTAMINI İSTİYORUZ.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top