Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2018> Daha Fazla

Allah’ın imtihan edeceğini bazı insanlar unutuyorlar. Manevi derecesi yüksek insanları Allah yoğun imtihan eder. Mesela Mehdi çok ağır çilelerden geçiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2018> Daha Fazla

Dünya adı imtihan olan bir eğitim yeridir. Zahirde imtihan, batınında gerçeğinde özünde eğitimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Nisan 2018> Daha Fazla

Samimi olunduğunda vücutta bir rahatlama olur. Sekinet hali olur. Tüm kaslar gevşer. Allah samimi olanların kurtulacağına bunun için özel dikkat çekmiştir. O samimiyet içinde Allah’ın büyüklüğünün bilinmesi önemlidir. Bu samimiyeti kazandığında sıkıntı olmaz sanıyorlar. Sıkıntı son ana kadar olur, sıkıntı imtihanın gereğidir. Tüm peygamberler sıkıntı çekmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Nisan 2018> Daha Fazla

Bazı insanların Allah’a karşı lakayıt ve ilgisiz olması çok büyük bir faciadır. Allah’ı “acaba ne yapacak?” diye denemek çok büyük akılsızlıktır. Allah’ın varlığı bu kadar açıkken, Allah’ın varlığını görüp Allah’a yönelmek varken, son derece lakayıt bir tutum sergilemek bir insan için müthiş bir felakettir. İnsan en çok Allah’ın büyüklüğüne yoğunlaşmalı ve imtihanın detaylarını iyi düşünmelidir. İstiyorlar ki bir elleri yağda bir elleri balda olsun. Böyle insan eğitilemez, sevgiyi öğrenemez. İmtihan eğitim için şarttır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Nisan 2018> Daha Fazla

İmtihanı hayırla bitirmek çok büyük bir olaydır. Dünyanın her dakikası zordur. Bu zorluğun güzelliği vardır, ama her an her saniye muazzam bir dikkat gerektirir. Bu sebeple dünya hayatını hayırla bitiren çok tebrik edilmesi gereken bir başarı elde etmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2018> Daha Fazla

Mümine imtihanın gereği olarak her zaman zorluk ve çile isabet eder. Bu çilelerin hepsi müminin makamını yükseltmek içindir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2018> Daha Fazla

Samimi bakan insan Allah’ın varlığını ve gücünü hemen görür. İnsanın vargücüyle Allah’a güvenmesi ve Allah’ı derin bir sevgiyle sevmesi gerekir. Biz her durumda imtihan olacağız, imtihan şart. Allah Mehdi’ye bile müthiş sıkıntılar vereceğini söylüyor. Allah’ı seviyorsan sıkıntıların hepsine sabredersin, sevmeyen de delalete düşmüş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Şubat 2018> Daha Fazla

Düşünce tembeli insan akıllı olamaz, derin düşünemez, böyle olunca da neşesi, sevinci gider, muhakeme yargısı bozulur. Allah ile sürekli keskin bir yakınlık ve sevgi bağını muhafaza ve Allah’a sürekli güvenmek akılda istikameti tam doğru tutturmayı sağlar. İnsan o zaman dosdoğru, sağlam bir yolda gider. Ama bu yolda giderken tabi imtihan olacak. İnsanlar Allah’ı sevince ve güvenince hiçbir zorlukla karşılaşmayacaklarını düşünüyorlar. Bu doğru olmaz. Allah’ı sevmek demek zorluğun kalkması demek değildir. En zor ortamlarda Peygamberler oluyor. Örneğin, Hz. Hamza’yı Allah çok seviyor ama şehit olarak alıyor, Hz. Ali’yi de Allah çok seviyor ama onu da şehit olarak alıyor. Müminin karşısına mutlaka zorluklar çıkacak, imtihanın şartı bu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2018> Daha Fazla

Hayattaki zorluklar, hayatı kötü yapmaz. Dünya bir imtihan yeri. İnsan eğer aklını ve vicdanını kullanırsa hayat cennete döner. Ama hayat en güzel Mehdi döneminde olacak. Şu an hayatın zor ve kötü görülmesinin nedeni deccali sistem. Deccaliyet gidip, Mehdiyet gelince herşey çok daha güzel olacak, inşaAllah. Kardeşlerimiz Mehdi’nin zuhuru için dua etsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Şubat 2018> Daha Fazla

Dünya kısa süreli bir imtihan yeri. Bir ekranda görüntü izletiliyor. Bu ekrandaki görüntüye sinirlenmek çok küçük düşürücü olur. Televizyonda izlediğin filme nasıl sinirlenmiyorsan, hayatın dediğin ekranın başında izlediğin görüntüdeki detaylara da sinirlenmek olmaz. Sinirlenmek insanı komik duruma düşürür.
Müslümanların imtihanı için güçlü bir deccaliyet gerek. Mucize olan iman edenlerin kısıtlı imkanlarına rağmen deccaliyeti yenebilmesidir. Hz. İbrahim küçük bir güçle bütün Nemrut ordularını yendi, aynı şeklide Hz. Musa ve Peygamberimiz de. (Ali İmran Suresi, 196-197: İnkar edenlerin ülke ülke dönüp-dolaşmaları seni aldatmasın. (Bu) Az bir yarar(lanma)dır. Sonra bunların barınma yerleri cehennemdir. Ne kötü bir yataktır o!

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’ın yarattığı kader kusursuz güzeldir. İnce ince tam insanın kaldırabileceği gibi yaratılmıştır. Allah her insanın kaderini, her imtihanı kaldırabileceği şekilde yaratmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah dünyanın geçici olduğunu insanların unutmasını istemiyor. Dünyanın yaşamak için yaratılmadığını, hastalıklarla dertlerle insanlara gösteriyor. İnsan sevmeyi ve sevilmeyi dertlerle, çilelerle, hastalıklarla öğrenir. Bunlar olmasa insanın eğitimi tam olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2018> Daha Fazla

Cennete mutlaka dünyadaki eğitimi alıp gitmek önemlidir. Bu eğitim olmadan mekanın güzelliği insan için bir şey ifade etmez. Ruh olmaz, derinlik olmaz. İnsanların birbirlerini sevebilmeleri ve sevgiyi yaşayabilmeleri için mutlaka dünyadaki imtihan, eğitim gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah insanları zorluklar ve çilelerle terbiye eder. Yaşlılık, hastalık, açlık, korku da insanların terbiyesinde önemlidir. Münafıklara mesela çok bela gelir ama hiç anlamazlar, terbiye olmazlar. Bu terbiyenin amacı da sevgiyi öğrenmektir. Dünya sevginin öğretildiği mükemmel bir okuldur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’ın sanatını tam anlayan insan imtihanda zorlanmaz. Tüm karmaşanın, acıların sebebi iman zafiyetidir. Sebebi de Allah’ın sanatını düşünürken üşenmektir. Herkes Allah’ın sanatını görür ama az düşünüp geçer. Allah derin derin düşünmemizi istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2017> Daha Fazla

İmtihan denen şey aşkın öğrenilmesidir. Allah bu dünyada bizi bize tanıtıyor, neden sevmemiz ve sevilmemiz gerektiğini bize öğretiyor. Dünyada hem kendimizi hem birbirimizi tanımamız için varız. İmtihanın amacı kulun kendi kendini sevmesi, kulun Allah’a sevgisinin güçlenmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Aralık 2017> Daha Fazla

Belalar ve zorluk olmasa imtihan olmaz, imtihan olmazsa sevgi olmaz. Bela sevginin öğretmenidir. Bela olmazsa müthiş felaket olur. Bela insanın ıslah olmasına vesile olan bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Aralık 2017> Daha Fazla

Allah’ın imtihanı her zaman adildir. Biz Allah’ın sırlarını tam anlayamayız. Zamanın ne olduğunu bilmiyoruz, nerede olduğumuzu tam olarak bilmiyoruz. Zaman ve mekan mutlak zannediliyordu, her ikisinin de algı olduğu, beynin yorumu olduğu anlaşıldı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Aralık 2017> Daha Fazla

Münafıklar Müslümanların kıymetini artıran mahluklardır. Münafıklar olmasın istemek imtihanın olmamasını istemektir. Mümin cennet derecesini münafıklar ve küfrün saldırılarıyla kazanır. Taif’de Peygamberimiz (sav)’i taşlayan cahil alçak münafıklar, Resulullah’ın cennetteki makamını yüceltmiştir. Peygamberimiz çok soğukkanlı ve tevekküllü maşaAllah, 2.5 km hiç etkilenmeden yürüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2017> Daha Fazla

Bir Müslüman için hiçbir olay kötü ve üzücü olmaz. Kişi için en kötü gibi görünen olay, aslında en güzel olandır. En zor olan, nefse en ters gelen olay, en güzel imtihandır. En güzel imtihan ise en çok sevap kazanılan, en yüksek takvaya ulaşılan olaydır. Dolayısıyla kişi için en hayırlı ve en güzel olandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2017> Daha Fazla

İnsanlar imtihanı ve deneme sözünü yanlış anlıyorlar. Bizi yaratan bizi tanır, denemez. İmtihanın anlamı bizim kendimizi tanımamızdır. Allah bu dünyada bizi bize tanıtıyor. Kendimizi ve sevdiklerimizi tanımanın adına deneme deniyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Aralık 2017> Daha Fazla

İyileri sevmemiz için kıyasa ihtiyacımız var. Yoksa hayat ölür. Kötülerin, münafıkların varlığı son derece hayatidir. Müminin neşesini, müminin canlılığını onların varlığı sağlar. Küfür, kötülük, münafık olmadan imtihan olmaz. İmtihan olmayınca da biz değerli olmayız. Yücelemeyiz. Birbirimizi sevemeyiz, Allah vermesin. İmtihansız hiçbir şey oluruz. Sır içinde sır var tüm bu konularda.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2017> Daha Fazla

Ölüm mümin için bir ferahlık, imtihanının bitişi, Allah’a kavuşması ve berrak bir uyanıştır. İmtihanın süresini Allah belirlemiştir. En iyi şekilde yetiştiğimiz netleştiği zaman Allah canımızı alır. Ölüm, net olarak rüyadan kalkmadır. İnsanlar ağır bir rüyadan kalkmış gibi olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah insanı acz içinde yaratmıştır. İmtihanın gereği olarak hayat kolayca Kendisi’ne ulaşılacağı gibi olmaz. Nasıl engelli koşu yarışmasında çeşit çeşit engeller varsa, insanın Allah’a ulaşmasında da benzer zorluklar vardır. Dünyadaki bu yarışın zorlu olması şart. Kolay olunca dünyada eğitim almamıza gerek yok. Zorlu olması için de zihin dağınıklığı, beden yorgunluğu, insanların ters konuşmaları gerekir, küfrün münafıkların saldırısı gerekir, zayıf insanların ümitsiz konuşmaları gerekir. Ayrıca Allah başka perdeler de oluşturur. Mesela ahir zamana özel olarak dinsiz felsefe binlerce koldan mümine saldırıyor. Çeşit çeşit dinsizlik ve dini bozacak dini değiştirme akımları var. Mümin işte tüm bunların arasından aşarak Allah’a ulaşıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2017> Daha Fazla

Fakirlik, işsizlik ve ekonomik krizler Mehdi çıkıncaya kadar bitmez. Fakirlik Mehdi ve İsa Mesih döneminde metafizik olarak Allah tarafından özel durdurulacak. Bunun dışında her dönemde her zaman imtihanın gereği olarak fakirlik ve yokluk olacaktır.
İmtihanda insanda meydana gelen fizik özelliklerin hepsi mucizedir. Öfkelenmek ve öfkeye hakim olmak ibadetin mühim yönlerinden birisi. Öfke hissinin olması başlı başına bir mucize.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

Kadınların imtihanı daha zor. Onlar daha naif, daha hassas varlıklar. Her konuda daha duyarlıdırlar. Rengi, kokuyu, görüntüyü detaylarıyla fark ederler. Onları ezmeye çalışanların da sayısı fazla olduğu için imtihanları daha güçlü oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2017> Daha Fazla

Dünya güzel bir eğitim yeri. Bu eğitimle müthiş bir kafa açılması oluyor insanda. Bu eğitimden geçmemiz şart. Dünyanın bu kadar renkli olması mucize. Hem iyi renkler hem kötü renkler var, hem iyi insanlar var hem münafık ve kafir diye ayrı ayrı pislikler var. Bunların her birinin varlığı mucize. Her biri eğitimimizin bir parçası. Allah’ın bizi Mehdiyet devrinde yaratması da çok büyük güzellik.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2017> Daha Fazla

Vefasız insanlar olması imtihanın bir parçasıdır. Vefasızların çokluğu imtihanın güzelliğidir. Müslüman her zaman iradeli ve sabırlı olacak, akıllıca doğru yolda devam edecek. Allah Kuran’da eğer siz iyiyseniz kötüler size zarar veremez diye bildiriyor. Bu, Allah’ın kanunudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah dünyaya dair güzelliklere karşı insanların kalbine bir sevgi koyduğunu ama bunun imtihanın bir parçası olduğunu bildiriyor. Allah dünyanın gerçeğini çok detaylı anlatıyor. Bazı insanlar buna rağmen Allah’ı unuttukları için, kendilerini dünyaya kaptırıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2017> Daha Fazla

Mümin zorluklardan geçerek en güzel şekilde eğitilir. Tarif edilemeyen muazzam bir güzellik olan sevgiye kavuşmak ancak zorluklardan geçerek mümkün. Zorluk yoksa anlam boşluğu olur. Zorluk varsa sevgi için gerekli tüm zenginlik oluşur. Sevginin yetişeceği bahçede yiğitlik, dürüstlük, akıl, dirayet, sabır, vefa, sadakat gibi yüzlerce özellik olması gerekir. Bitki nasıl minerallere ihtiyaç duyuyorsa, sevgi de tüm bu değerlere ihtiyaç duyar. Mesela bencillik varsa sevgi o anda ölür. Sevgi gelir bencilliğe çarptığında erir gider. Bencillik sevgiyi kara delik gibi emer yok eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2017> Daha Fazla

Hızır Hz. Mehdi’nin yardımcısıdır. İsa Mesih de Hz. Mehdi’nin yardımcısıdır. Mehdi’ye kıyasla Hızır’ın hayatı çok daha kolaydır. Hızır’ın elindeki imkanların, bedeni ve fiziki yeteneklerinin normal bir insanla kıyası mümkün değildir. Allah’tan vahiy alıyor olması da Hızır için müthiş bir kolaylıktır. -Doğrusunu ALLAH bilir - İmtihanın asıl yeri dünya olduğu için Mehdi’nin imtihanı Hızır’a kıyasla çok daha zorludur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Kusurun olması imtihanın gereğidir. Kusursuzluğun yeri cennettir. Cennette her şey mükemmel ve hatasızdır. Ama dünyada özellikle insan bir çok kusur ve acizliğe sahiptir ki imtihan gereği gibi olsun.
Samimi saygı ve imanımız var mı yok mu anlaşılması için Allah bizi sürekli dener. Sabretmek, kararlı olmak, affedici olmak samimiyetimizi gösterir. Bir insanın iyi olup olmadığı gösterdiği istikrardan anlaşılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ekim 2017> Daha Fazla

Ruh sahibi olan dünyada mutlaka eğitimden geçer. Allah’a tevekkül edip, tüm imtihanların hayrını hikmetini görmek gerekir. Hastalıklar, zorluklar bu imtihanın önemli bir parçasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2017> Daha Fazla

Sevgiyi yaratan Allah’tır. Bir insan sevgiyi kavrayamıyor, dinsizlik ve imansızlıkta direniyorsa bundan panik olunmaz. Bu varlıklar müminin imtihanı için özel yaratılmıştır. Nasıl elmas teşhir edilirken siyah kadife kullanılıp elmasın daha iyi görülmesi sağlanıyorsa. Bu varlıklar da müminlerin kıymetinin daha net görülmesi için vardır. Dünya her zaman müminlere göre, müminler için şekillenir.
Peygamberlerin çileleri ve zorluklarının bizim bildiğimiz bir de bizim hiç bilmediğimiz yönleri vardır. Kuran’da bu çilelerden sadece bazıları anlatılır. Hz. Yusuf’un sadece kuyuda ve hapishanedeki çilelerini biliyoruz. Belki de bu çileler hayatındaki en kolay çilelerdir. Asıl imtihanını, nasıl zorluk ve çilelere sabrettiğini asıl ahirette göreceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2017> Daha Fazla

Dünyadan hiçbir şey beklememek gerekir. Kardeşlerimiz dünyayı tam anlamadıkları için acı çekiyorlar. Dünya sadece imtihan için var olan ara bir mekandır. Biz dünyaya yaşamaya gelmedik, imtihan olmaya geldik. Asıl olan ahirettir.
Hastalık, acı, zorluk hiçbir şey olmasın istiyorlar. O zaman cennette zevk alacağın bir şey kalmaz. İmtihanın zorluğu çok kıymetlidir. Dünya bu yönüyle kıymetlidir. Bu imtihan yönü sayesinde insanın sabrını, takvasını, aklını, temizliğini, nezaketini ve diğer yüzlerce özelliğini gösterebileceği bir ortam var.
İmtihan kolay olduğunda sevgi kalitesi, iman derinliği, zevk alma gücü çok azalır. Dünyada insanlar rahat etmek istiyorlar ama ahirete gittiklerinde imtihanın kolay olmasını istedikleri için çok utanırlar. Bir insanın çilesi ona duyulan sevgiyi akıl almaz güçlendirir ve derinleştirir. O kişinin aldığı zevki, heyecanı arttırır. Akılcı değerlendirme yapıldığında imtihanın güçlü olması gerektiğini hemen anlıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Dünya iki günlük imtihan yeridir. Her şeye hayır gözüyle pozitif bakmak gerekir. Allah her şeyi hayırla yaratır. Depresyonu kabul etmemek, lafını sözünü bilmeyen değersiz insanlara da önem vermemek gerekir. Kasten kızdırmaya çalışan şeytanın adamlarına itibar etmek çok yersiz olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

Yüzeysel düşünen insanlar, Allah’ın hikmetle imtihanımız için yarattığı iç içe müthiş bir akıl ve hikmet içeren konuları kavrayamazlar.
İyiler iyilik yapmaya ısrarla kararla devam etsinler. Kötülerden etkilenmesinler, onlar imtihan için özel yaratılmış varlıklardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyanın imtihan yeri olduğunu bilip ona göre davranırsak samimi olup Allah'ı çok seversek mutluluğu en yüksek derecede yaşarız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Eylül 2017> Daha Fazla

Allah ayette hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemeyeceğini bildiriyor. Dünyadaki hiçbir şey ruh eğitimi almadan mana ifade etmez. Bu yüzden zorlukla imtihan şart.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyadaki imtihan ve eğitim olmazsa, o çileler çekilmezse, her olayda Allah'tan yana tavır gösterilmedikçe cennetin anlamı anlaşılmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ağustos 2017> Daha Fazla

Her insana hastalık zaman zaman isabet eder ve insanlar hastalıklarla imtihan olurlar. Şifayı da, hastalığı da yaratan Allah'tır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2017> Daha Fazla

İmtihanın sırrı insanın kendisini tanımasıdır. Dünyada cesur muyuz, güzel ahlaklı mıyız onu görüyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2017> Daha Fazla

Acılar, çileler, zorluklar, eşitsizlikler imtihanın şartıdır. Bunlar olmazsa imtihan olmaz, hayat dümdüz olur, o zaman mana ve aşk oluşmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2017> Daha Fazla

Cennetten zevk almamızın sırrı dünyada aldığımız eğitimdedir. Bu eğitimle ve imtihanla kendimizi tanıyor, yüksek ruha sahip oluyoruz.
İmtihan çileyle olduğu zaman imtihandır. İnsanın ruhunun kalitesi zorluk ve çilede ortaya çıkar. Dünyada çile çekeceğiz ki Allah'a deli aşkımız tam ortaya çıksın. Eğer çile yoksa sevgi ve aşk oluşmaz.
Acılar, ızdıraplar, hastalıklar olmazsa imtihan olmaz. O zaman güzelliğin de sevginin de hayatın da anlamı kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah her şeyi sevgi için yaratır. Allah sevmeyi ve sevilmeyi sever. İmtihanın tüm amacı da sevgidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2017> Daha Fazla

Mümin imtihan olduğunu biliyor olmasına rağmen zorluk anlarında heyecan duyabilir. Bu heyecana rağmen tevekkül eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2017> Daha Fazla

Hastalık ve ölümle Allah insanları kendine çevirir, sonsuz hayatı kazanmalarını sağlar, hastalık en güzel imtihandır. Hastalara bakanlar da vefalarıyla, diğergamlıklarıyla güzellik kazanırlar, Allah onların yüzlerinde bir nur yaratır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Dünya bir imtihan yeri ama birçok insan bunu anlamıyor ve isyan ediyor, buradaki ince sanatı ancak düşünenler, akledenler fark ediyorlar.
Dünyadaki zorluklar ve imtihan Allah'ı ne kadar tanıdığımızın, nasıl sevdigimizin, nimetlerin kıymetini ne derece bildiğimizin anlaşılması içindir. Dünyada çile çeken ve eğitilen bir insan cennetten büyük zevk alır, aksinde insan oradaki nimetleri gereği gibi takdir edemeyebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah imtihan olarak kimi zaman hastalıklar verse de gerçek imana dayalı neşede insanlar çok sağlıklı olurlar.
Dünyadaki imtihan çok zorludur. Allah güçlü bir sevgi oluşmasını ister, bu yüzden zorluklar yaratır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2017> Daha Fazla

İmtihan ve çile insanların kendilerinin gerçek ahlakını görmelerini sağlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Haziran 2017> Daha Fazla

İnsanların bir çoğunun aklı nimetlere değil de imtihanın zorluklarına takılıyor. Zorlukla karşılaşınca Allah'ı unutuyorlar. Allah sayısız nimet yaratıyor, nimetleri saymakla bitiremiyoruz ama bazı insanlar en ufak bir zorlukta Allah'ın aleyhine düşünüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Haziran 2017> Daha Fazla

İnsanların bu kadar acizlik ve eksiklik içindeyken büyüklük hissine kapılmaları bir mucizedir, bu da imtihanın bir parçasıdır.
Allah müminleri zorluklarla imtihan eder. Mesela mümin bir acıyla karşılaşır, sabreder o ona üstünlük kazandırır. Sabır yoksa o insan değerli hale gelemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsan imtihanın sırrını tam bilse zerre sıkıntı çekmez. Her şeyin Allah'a ait olduğunu çok iyi düşünmek gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Şeytan imtihanın mühim bir unsurudur. Şeytan olmadığında imtihan ortadan kalkar. Ölüme kadar şeytanın telkini vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allah'a yakın olmak keyif yapmak ve kolaylık içinde yaşamak anlamına gelmez. Allah kendisine yakın olanı çileyle, zorlukla terbiye eder.
Allah kötüleri yaratarak bizi imtihan eder, kötülüğe karşı hemen güzellikle karşılık vermek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

İmtihanın olması, böyle bir eğitimden geçmek, cennetin anlam kazanması için gereklidir. Çile çekmeyen derinlik kazanamaz. Derinliğin, tutkunun ve aşkın oluşması için sabır, sadakat vefa gerekir, bunları da en güzel imtihanla kazanırız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2017> Daha Fazla

Hafif bir imtihanla sonsuz yaşam olmaz. Sonsuzluk için çok iyi imtihandan, çok kapsamlı bir eğitimden geçmek gerekir.
İmtihanın detayları insana akıl almaz bir zenginlik katıyor. Sonsuza kadar insan bu zenginliği kullanıyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2017> Daha Fazla

İmtihanın kusursuz ve nefis bir sistemi vardır. Ne olursa olsun aklın ihtiyarı alınmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2017> Daha Fazla

İntiharın karşılığı sonsuz cehennemdir. Kişi cinayet işlemiş konumunda olur. Allah insana asla dayanamayacağı imtihan vermez.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2017> Daha Fazla

Dünya imtihan için geldiğimiz kısa bir kurs. Burada herkesin hataları, eksikleri olabilir. Şefkat önemlidir, şefkat yatıştırıcıdır. Şefkatle bakmayı bilmeyen insan öfkeye çok açık olur. O öfke de Allah esirgesin kalbi paramparça eder. Israrla şefkatten yana olunmalı.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2017> Daha Fazla

Dünya geçici, imtihanı zor. Şehitlerimiz ise ne güzel bir makama kavuşuyorlar, onların makamına imreniyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mart 2017> Daha Fazla

Müminin imtihanın en önemli kısmı küfre, deccaliyete, tuğyana karşı ilimle, sabırla, şefkatle yaptığı mücadeleden oluşur.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2017> Daha Fazla

Peygamberlerin gösterdikleri mucizelerin hiçbiri aklın ihtiyarını ortadan kaldıracak şekilde olmaz. O zaman imtihan olmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2017> Daha Fazla

Güzel bir imtihanla imtihan oluyoruz. Hadislerin işaretlerine göre daha büyük olaylar da olacak ama sonuç hep hayırlı olacak inşaAllah.
Dünyada imtihan için verilen süre insanın vicdanını, kişiliğini geliştirmesi ve göstermesi için çok çok yeterli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ocak 2017> Daha Fazla

İmtihanın böyle zor olması insanların kişiliğinin güçlü gelişmesine vesile oluyor. Sonsuza kadar yaşam olacağı için ona göre hazırlık oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2016> Daha Fazla

İmtihanın uzunluğu ve güçlü olması o kişinin lehine olur. İnsana ne kadar çok çile, sıkıntı, zorluk geliyorsa o kadar çok fazla sevap alıyor demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2016> Daha Fazla

İnsanların çoğu milyonlarca zombinin içinde yaşadığını fark etmiyorlar. Kavga ettikleri insanların bir nevi zombi olduğunu bilmiyorlar. İnsan görünümlü, ruhunu şeytanın ele geçirdiği zombiler dünyanın dört bir yanında belaya sebep oluyorlar. Bu, imtihanın özel bir parçasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Kasım 2016> Daha Fazla

Dünyada insanların çoğunun bilemeyeceği derin bir imtihan sırrı vardır. Acılar, sıkıntılar, savaşlar bu sırrın hikmetiyle meydana gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2016> Daha Fazla

Ekonomik krizler Allah'ın imtihan için özel olarak yarattığı durumlardır. Ekonomik darlık oluşmayınca bir çok insan şımarıp zulme sapabiliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Kasım 2016> Daha Fazla

Mehdi hikmet ilmine sahip olduğu için çilenin ve imtihanın sırrını görüyor ve derinlikte, sevgide öne geçiyor. Tevrat'ta Mehdi'nin çekeceği çileler çok detaylı anlatılır. Mehdi çok büyük çilelerden geçtiği için çok üstün ve kıymetlidir.
Din teknisyeni olduklarında çok bilgi sahibi oluyorlar ama acının, çilenin, imtihanın sırrını göremiyorlar ve Allah'tan uzaklaşıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Kasım 2016> Daha Fazla

İnkarcıların müminlere karşı gizli ve açık alaycı tavrı Allah'ın yarattığı özel durumlardan biridir. Alaycılıkla karşılaşmak Müslüman için imtihan unsurudur. Müslüman bununla karşılaştığında bilim adamının incelemesi gibi bunları ele alacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Kasım 2016> Daha Fazla

Allah öyle güzel bir imtihan ortamı yaratmış ki iyilerin asaleti kalitesi de kötülerin tüm adilik ve basitlikleri de tek tek görülüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Kasım 2016> Daha Fazla

Allah aklın ihtiyarını ortadan kaldıracak bir şey yapmaz. Çünkü o zaman imtihan olmaz. Harikalar da hiçbir zaman aklın ihtiyarını almaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2016> Daha Fazla

İnsan imtihanın gereği olarak zayıf yaratılmış. İmtihanın süresi de çok kısa ama buna rağmen insanların çoğu dünyaya hırsla bağlanıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2016> Daha Fazla

Allah malı, eşi, çocukları imtihanın parçası olarak yaratır. İnsanı koruyacak olan bunlar değil Allah'tır. İnsanın tüm dikkati Allah'ta olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2016> Daha Fazla

Dünyada ince bir imtihan sistemi var, imtihan olmadan dünya bomboş olurdu, insan acıyla, zorlukla imtihan olarak eğitiliyor.
Dertler olmasa birçok insan azgınlaşırdı, Allah bunu Kuran’da bildirmiştir. Biz zorluklarla imtihan oluruz ve güzel insan haline geliriz.
Biz bu dünyada imtihan oluyoruz, insan zorluklarla yücelir ve kaliteli, değerli hale gelir. Allah’ın eğitim için meydana getirdiği şartları bazıları felaket olarak alıyor, kıymetini anlamıyorlar. Acı ve sıkıntıları yani cennetin yolunu açan, insanın olgun, kaliteli hale gelmesini sağlayan her nimeti bazıları dert olarak görüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2016> Daha Fazla

İmtihanın gereği olarak Allah'ın varlığının delilleri örtülü olduğu için bazı insanlarda iman zaafiyeti ve gaflet oluşuyor. Yoğun gaflet ve ülfet bazılarında iman zaafiyetine sebep oluyor. Müminin ülfet ve gaflete teslim olmaması gerekir, bunları yarıp geçmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2016> Daha Fazla

Allah imtihanı çok detaylı olarak yaratıyor. Olumsuzluklar olmasa çok durağan bir hayat olur. Hayatı durağanlıktan çıkaran imtihandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2016> Daha Fazla

Allah dünyayı sadece imtihan yeri olarak yarattı. Allah'ın önem verdiği konu sevgi ve dostluktur. Allah sevginin hakim olmasını istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2016> Daha Fazla

Aşk ehli olan şiddetli imtihan olur. Yüksek aşk yüksek çileyle birlikte hareket eder. Aşkı cılız olanın imtihanı da cılız, güçsüz olur.
İmtihanın sırrını detaylı anlatmak gerekir. Kafirler ve münafıklar imtihan için özel olarak yaratılmıştır. İmana saldıracak felsefeler olması, derin devletlerin zalim yapısı, münafıkların ayrı kafirlerin ayrı varlığı imtihanın mükemmelliğidir.
İmtihan tatlı olursa sonu acı olur. Hafif imtihan beklemesinler, ahir zamandayız. Allah yüksek aşk istiyor. İmtihan ne kadar şiddetliyse aşk o kadar yüksektir. Cennetin süsü aşktır, aşk yüksek olacak ki cennet anlamlı olsun. İmtihanın süresi kısa, cennet sonsuz. Sonsuz yüksek aşk için imtihan güçlü olmalı. Çileye itiraz olmaz.
Allah istese İslam ahlakı hemen hakim olabilir ama süre uzun oluyor, niye? Çünkü imtihan kapsamlı olsun, sevabı yüksek olsun diye.
İmtihan olmayınca, detaylar olmayınca cennetin kıymetini anlamak da Allah'ın sanatını anlamak da mümkün olmuyor. Sıradan bir imtihan olursa sıradan cennet hayatı olur. İmtihan ne kadar girift olursa hayat o kadar güzel olur, sevgi o kadar derin olur. Allah özellikle ahir zamanda yüksek imtihan istiyor. İmtihan ne kadar yüksekse kişinin cenneti de o kadar yüksektir.
Sıradan bir imtihan olsak dünyanın da cennetin de manası olmaz. Eğitimin mükemmel olması için Allah her türlü şartı oluşturmuş. Yaralanmadan, hastalanmadan, çile olmadan tatlı tatlı yaşayıp ahirete gitmek olmaz. İmtihan zorlu ve detaylı olmalı, o detayların içinde güzelliği bulmak önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2016> Daha Fazla

Dünyanın imtihan yeri olduğunu bir çok insan anlayamıyor. İş yeri, işte takip ettiği şeyler vs imtihanda olduğunu çoğuna unutturuyor. Dünyanın çok fazla detayının olması imtihanın gereği olarak özel yaratılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2016> Daha Fazla

Aklı zayıf olanlar iman edenlerin imtihanı için özel yaratılıyor, belki de ahirette bir kısmının sadece görüntü varlık olduğunu anlayacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2016> Daha Fazla

İmansız, dinle alay eden, İslam’a karşı olan insanlar yoksa sen imtihan olamazsın. Olmasa dahi Allah onu yaratır. O olacak, sen onunla kıyaslanacaksın, öyle değer kazanacaksın, o olmadan olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Nisan 2016> Daha Fazla

Şeytan, nefis, kavgacı insanlar, kan dökenler, savaşçılar, hırsızı uğursuzu hepsi imtihanın bir parçasıdır. “Onlar olmasaydı” diyor. Onlar her zaman olacak. İmtihanın olduğu her yerde onlar olur. Sen akıl ve irade kullanıp onlara sabırla mukabele edecek, onları yeneceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2015> Daha Fazla

Allah bizim imani hassasiyetimizi kontrol ediyor. Hz. Adem (as)'dan itibaren kıyamete kadar hiç falso olmadan mükemmel imtihan olacaktır insanlar. Hiç kimseye öyle aklının ihtiyarını alacak bir ayrıcalık tanınmamıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2015> Daha Fazla

Müminlerin imtihanı hakikaten zorludur. Yani kolay imtihan olursa Müslüman için o küçük düşürücüdür, hakikaten onun için çok acı bir durum vardır, bir gariplik vardır. İmtihanı ne kadar zorluysa o kadar makbuldür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2015> Daha Fazla

Musibet denince insanlar kötülük biliyor hep. Musibet ‘isabet eden’ demektir. Allah Katı’ndan isabet eden. Mesela bazen zenginlik isabet eder, güzellik, sağlık sıhhat isabet eder. Bazen de bela ve hastalık isabet eder. Her ikisini de Allah yapar. Hiçbiri öyle rastgele olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ocak 2015> Daha Fazla

Çilesiz acısız dünya olmaz. Aşkın kökeni acı. Aşk olmasa zaten insanın da hayatın da bir anlamı kalmıyor. İllaki acı, illaki çileden geçecek insan.
“Allah acıyı yaratmasaydı” diyor. Odun gibi olurdun. Hadi diyelim cennet ırmağına gittin. Bakarsın öyle. Ama çileden geçtiysen sen cennetin bir çakıl taşını bile defalarca öpersin. Çok hayati bir konu olduğu için Cenab-ı Allah uzunca da bir ömür verip bu çileden insanları geçirtiyor. Ondan sonra normale dönüyor insan.
“Acıyı Allah niye yaratıyor?” diyorlar. Acının kökeninde güzellik var da onun için. Acı olmadan cennet olmuyor. Acı olmadan aşk olmaz. Küt olur insan. İllaki o çileden, acıdan geçecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2015> Daha Fazla

PKK bir yandan kuduruyor, münafıklar bir yandan kuduruyor, küfür bir yandan kuduruyor. Her türlü adiliği yapmaya kalkıyorlar. Müslümanlar çok itidalli, akıllı hareket edecek. Her türlü hareketin yaratıcısının Allah olduğunu bilecekler. Hepsinde hayır görüp, güzel bir sabırla, akılcı şekilde Kuran’a göre hareket edip, karşılık verecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2015> Daha Fazla

Müslümanlara, iman ehline her zaman saldırı olur. Kişiliksiz, karakteri zayıf olanlar mağlup olurlar. Ama güçlü kişilikli, asil, aklı başında olanlar Allah’ın yardımıyla dimdik ayakta kalırlar.
Peygamberimiz (sav) zamanında zayıf, kişiliksiz insanları korkutuyorlardı. Peygamberimiz (sav)’in yanına gelmesini engelliyorlardı. Ama imanı, kişiliği güçlü olanlar hep Resulullah (sav)’in yanında kalıyorlardı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2015> Daha Fazla

Diyorlar ki: “Dünyada niye çile çekiyoruz? Niye acı çekiyoruz?” Eğitiliyorsun. İnsan oluyorsun, gerçek insan oluyorsun. Öbür türlü acı çekmezsen odun olursun. Çileyle eğitiliyor insan.
Aşk çok önemlidir. Çile çok önemlidir. Nerede fakir insan varsa, acı çekmiş insan varsa, eğer sanatçıysa, gerçek sanatçı odur. Acı çekmemiş adam hemen hissedilir. Hemen bilinir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2014> Daha Fazla

Zorlukların mümindeki etkisi küfürdeki etkisinin tam tersidir. Küfürde doğrudan çökerticidir. Mümini de doğrudan mükemmel hale getiricidir. O Allah’ın gizli bir ilmidir, Allah’ın bir ledün ilmidir, dikkatlice bakmayan bunu göremez. İmanın nuruyla bakan görür.
Zorluklar müminde onu gençleştiren, onu güzelleştiren, onun aklını açan, derinliğini arttıran, ferasetini basiretini geliştiren bir nimete dönüşür.
Çile çeken adam, zorluk çeken adam güzel olur. Gittikçe güzelleşir, gittikçe gençleşir. Eğer küfür onu yaşamış olsa o çileden çöker. Ama mümin çileyle gençleşip dinçleşiyor. Tam aksi etki yapar.
Allah yolunda sen acı çekmezsen, çile çekmezsen, zorluk çekmezsen “Ben hazırım cennete” diyor. Gidemezsin. Sen nesin biliyor musun? Allah vermesin insan şeklinde yaratılmış, güzel görünümlü fakat ruhu olmayan bir varlıksın demektir. Bunların cennete gitmesi imkânsızdır. Özel dünya için bir ara form olarak yaratılıyor bunlar.
Çileler insanı güzelleştirir.
Münafıkla mücadele etmek zordur. Küffarla mücadele etmek zordur. Allah için İslam’a hizmet etmek kolay değildir. Zorluklarla karşılaşacak. O işte Müslüman’ı güzelleştiriyor. Peygamberimiz (sav)’in o kadar güzel olmasının nedeni çektiği zorluklardır.
Müslüman zorluk içinde Allah’ın dinini yaşayandır. Cenab-ı Allah “Her zorlukla beraber kolaylık vardır, yine her zorlukla beraber bir kolaylık vardır.” diyor. (İnşirah Suresi, 5-6) Müslüman bununla mutlaka karşılaşacak.
Diyor ki, “Ben çok mutlu yaşadım, ömrüm boyunca hiç zorlukla karşılaşmadım.” Kâr değil ki. Bir kere cennete gidemez. Allah ayette söylüyor; “Daha öncekilerin başına gelenler sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi zannettiniz.” (Bakara Suresi, 214) Müslüman Allah yolunda mücadele edecek, zorluklarla karşılaşacak, emek verecek. Küfre karşı, münafıklara karşı gayret edecek.
Allah yolunda mücadele eden güzelleşir. Allah yolunda zorluk çeken güzelleşir. Zorluk çekmeyen çirkinleşir, anlamı kaybolur, matlaşır, donuklaşır, kütleşir. Yani kitlevi olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2014> Daha Fazla

İnsan haksızlığa, hıyanete uğradıysa oradan da sevap alıyor. Kalleşlik yapan olduysa, oradan da sevap alıyor. Kalleşlik yapılanı Allah daha güçlendirir. Hainlik yapılanı Allah daha güçlendirir. Zaafa düşmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Kasım 2014> Daha Fazla

İnsan dünyada çok sarsıcı imtihan olur. Öyle hafif bir şey beklemesin insanlar ve şaşırmasınlar da. Öbür türlü imtihan olmaz zaten. Adam emekli kafasıyla yaşayıp emekli olarak ölmek; öyle bir şey olmaz. İllaki sarsıcı imtihan olur müminler; gerçekten iman ediyorsa.
Hepimiz ahirete gideceğiz. Gitmedik hiç kimse kalmayacak. Cenab-ı Allah güçlü bir imtihandan, denemeden geçiriyor. Bu eğitim olmadan normal insan olamıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Temmuz 2014> Daha Fazla

Refah düzeyi arttıkça çile çeken, acı çeken insanlar da kalmıyor. O zaman sanatçı da kalmıyor. Fakir yetişen, acı çeken, çile çeken insanlar çok güzel sanat icra ederler. Allah sevginin derinleşmesi için acıyı ve çileyi veriyor. Ne kadar çile çekerse o kadar iyi sevgiyi biliyor, o kadar iyi derinliği biliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2014> Daha Fazla

Mehdi (as) çıktıktan, İttihad-ı İslam olduktan sonra sevabın etkisi milyondan üçe düşer. Çünkü ondan sonra kolay. Zorluk kalkmış. Deccal ölmüş. Nefsin saldırıları kalmıyor, yani her şey yolunda.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mart 2014> Daha Fazla

İnsan hiçbir zaman sevgilisini bırakmaz. Allah asıl sevgilidir. Ve hiçbir şekilde, 7000 sene geçmiş olsa bile çileye sabredilir. Aşığın özelliğidir o. Allah çok beğenir, Kendisine sevgiden dolayı sabrediyor. Tam âşık alameti.
Cenab-ı Allah tabi ki senin sevgini deneyecek. Ne kadar Allah’a bağlısın, tabii ki ona bakacak. Sana gösterecek. Allah’ı ne kadar sevdiğini kendin göreceksin. Ne kadar sadıksın, göreceksin.
Allah sevdiği kuluna, seçkin kuluna musibeti çoğaltır. Musibet gelmezse düşün, acaba bende ne acayiplik var diye. Musibet geliyorsa hamd et. Musibetler rüzgar gibidir gelip geçer, geride güzellikler bırakır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2013> Daha Fazla

Çok kısa bir kurstayız, çok kısa. Geceli gündüzlü eğitim alıyoruz, kendimizi geliştiriyoruz, cennet terbiyesi alıyoruz. Cennet terbiyesi almadan cennete gidersek robot gibi oluruz. Cennette sonsuz zevk almamız için bu eğitimden geçmemiz gerekiyor.
Hak yolda ilerlerken Cenab-ı Allah imtihan olarak aksilikler, terslikler de yaratır. Ama sonunda hak galip gelir. İlla ki olacak zıtlıklar. Zorluklar illa ki olacak. O zaman imtihanın bir anlamı kalmaz.
İyilerin kıymetinin bilinmesi için Allah hatalıları da yaratır, yanlış insanları da yaratır. Her zaman yanlış insanlar olur, hatalı insanlar olur. Ama iyiler hatalı insanların içerisinde sivrilir. Hatalı insana ihtiyaç vardır. O zaman imtihanın sırrı ortaya çıkar, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Kasım 2013> Daha Fazla

Allah monotonluk istemiyor, durağanlığı mutlaka kırıyor Allah. Mesela dağsa yanardağ haline getiriyor, araziyse depremle hareketlendiriyor, insansa ya hastalandırıyor ya sevindiriyor, ya canını alıyor ama mutlaka bir hareketlilik getiriyor Cenab-ı Allah. Durağanlık yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2013> Daha Fazla

İllaki zorluktan geçilecek. Ahiretin lezzeti ancak öyle anlaşılır. Çile çekmeden aşk bilinmez. Çile çekmeyen aşkı bilemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Eğitimde cehenneme ihtiyaç vardır. Kafire ihtiyaç vardır, imansızlara ihtiyaç vardır, zalimlere ihtiyaç vardır. İyi insanlar bu siyah kömürün üzerinde elmas gibi dizildiğinde dikkat çeker.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2013> Daha Fazla

Allah çocuğu da terbiye eder. Hz. İsmail (as)’ın olayında olduğu gibi, Hz. Yusuf (as)’ın olayında olduğu gibi. Çocuk da imtihan olur. Onu da Allah zorluklarla dener, kolaylıklarla dener ki büyüdüğünde onu hatırlar. Büyüdüğünde onu hatırlaması zaten imtihanın bir şartıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2013> Daha Fazla

Acı bir gerçek ama, bela gelmeden insanlar düzelmiyorlar. Bu, adetullah ve Kuran’da bildirilen bir gerçek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2013> Daha Fazla

İmtihanın gereği olarak, dünyada melek gibi insanlar da var, şeytan gibi insanlar da var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2013> Daha Fazla

Yaşamak zaten Allah tarafından zor yaratılmıştır, bir de sen üstüne bağnazlığı eklersen delirtirsin insanları. İnsan bünyesi bağnazlığı kaldırmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Haziran 2013> Daha Fazla

Mutlaka iyiler olacak, mutlaka kötüler olacak. İyilerle kötüler mücadele edecek; kötüler elenecek, iyiler üstte kalacak. Onlar cennete gittiğinde eğitilmiş olarak cennete gitmiş oluyorlar. Sevginin, şefkatin, merhametin, estetiğin, güzelliğin, kalitenin insanları olarak cennetin tadını çıkarıyorlar. Bu eğitimi almasa adam, cennet onun için bir şey ifade etmiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2013> Daha Fazla

İmtihan o kadar önemli ki, imtihan olmazsa cennet anlamsız hale geliyor, Allah vermesin. Çok çok çok mühim bir şey. Sevgi anlam buluyor. Çünkü sevginin öğrenilmesi gerekiyor. Sabır, şefkat yoksa dümdüz oluyor kainat, alem dümdüz oluyor.
Sahabiler ekmek gibilerdi, herkes onları canı gibi seviyordu. Çünkü çok çok zorlu imtihan olmuşlardı.
Ne kadar zor olursa imtihan insan da o kadar kaliteli yetişiyor, imtihan ne kadar kolay olursa da o kadar kalitesiz yetişmiş oluyor. Yani imtihanın zorluğu çok çok makbul.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2013> Daha Fazla

Eğitilince cennetin senin için bir anlamı olur. Eğitim alacaksın ki, âşık olacaksın ki âşık olarak gittiğinde senin için bir anlamı olsun. Burada kıymetli mobilyadan, kıymetli eşyadan, güzel insanlardan, güzel ağaçtan, güzel kokudan, güzel meyveden zevk alacaksın ki Allah’ın tecellisi olarak onlardan zevk alasın.
İmtihan olacağız. Mesela gayet neşeli giderken birden belin tutulur. Mesela tam sınıfını geçeceğini zannederken sınıfta kalırsın. Durduk yere başın belaya girebilir. Her şey olabilir. Tevekküllü olacaksın. Burası bayram yeri değil, eğlence yeri değil. İmtihan ortamı, imtihan salonundasın. Sana yoğun olarak soru gelecek, sen de o soruları şakır şakır cevaplandıracaksın Allah’ın izniyle. Doğru cevaplayacaksın. Yanlış cevaplamamaya özen göstereceksin. Böylece eğitilmiş oluyorsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2013> Daha Fazla

Cenab-ı Allah ahir zamanı zorlu yaratmış ki sevabı çok olsun. Bela ne kadar çoksa, müdahale ne kadar çoksa sevap o kadar yükselir. Velayet o kadar yükselir. Cennet o kadar genişler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah çok kuvvetli imtihan ediyor. Çünkü sonsuz yaşatacak. Yani sonsuz yaşayacak varlıklara sevgiyi öğretiyor, nimetin değerini öğretiyor. Yoksa Allah vermesin, cennete gider adam, cennetten anlamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2013> Daha Fazla

İstediği kadar olaylar olsun, mümin çok güçlü olur. Her belayı Allah yaratır, sıkıntıları Allah yaratır. Sıkıntı çekmeyen sevgiyi bilmez.
Peş peşe sıkıntılarla sen cennet terbiyesi alıyorsun. Zorluklar olmazsa hasta olursun. Zorluklar seni güzelleştirir. Ne kadar bela yağarsa o kadar çok sevap alırsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mart 2013> Daha Fazla

Sıkıntı herkeste olur. İmtihan olarak bu dünyada öyle olur. Ilık su içmek, vücudu susuz bırakmamak, uykusuz kalmamak, biraz hareket etmek. Ama en önemlisi, hepsinin üstünde Allah’a âşık olmak, tam teslim olup tam tevekkül etmek, kendini tamamen Allah’a bırakmak, hiçbir şekilde sebebin esas olmadığını bilmek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mart 2013> Daha Fazla

Müslüman’a dokunan yara Müslüman’ın şerefini, onurunu yükseltiyor, cennetteki makamını genişletiyor. Müslümanlar arasında itibarını, gücünü artırır. Küfre yara dokunduğunda adamın ahireti yanar, dünyası yanar. Arkadaşları içinde itibarı sıfıra gider, çok aşağılanır. Psikolojik yönden çöker.
Müslüman’ın zaten yaraya ihtiyacı vardır. Yarayla, acıyla, çileyle Müslüman, Müslüman olur. Değerli hale gelir. Cesaret; Müslüman’a yakışan budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2013> Daha Fazla

Burası eğlence yeri değil, gazino değil dünya. İmtihan yeri. Burada eğleneceğini zannediyorsa insanlar, işte çek- senetlerle uğraşırız, evleniriz, düğün yaparız, işimize gücümüze bakarız. O zaman Allah rahatlık vermez. “Ben imtihan için yarattım” diyor Allah. Anlamıyorlarsa anlayacakları dilden Allah anlatıyor o zaman.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2013> Daha Fazla

Firavun çok iyi davransa, demokrat davransa “Buyurun, hoş geldiniz. Gelin konuşalım” dese sevap trilyondan bire düşer, ikiye düşer. Taşkın ve saldırgan olunca sevap ne oluyor? Trilyon oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2013> Daha Fazla

Ters konuşuyorsa, abuk sabuk tavırlar gösteriyorsa, rencide edecek hareketler varsa çok fazla sevap alırsın. Tabii gidip alnını kaşımaya gerek yok. Doğal olarak olursa, sen tedbir aldığın halde olursa çok sevap alırsın.
Karşı çıkan oldu mu sevap çok yüksek olur. Karşına, karşı çıkanı çıkarırsa Allah, sevabının çok olmasını istemiş anlamına gelir. Ne kadar şiddetli karşı çıkarsa o kadar çok sevap kazanırsın.
Karşı çıkanların, ters söz söyleyenlerin, kendince rencide edici tavırlar sergileyenlerin çok olması Müslümanın sevabını artırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2013> Daha Fazla

Dünyada cennet terbiyesi alıyoruz, onun eğitimini alıyoruz. Burada bu eğitimi almak içinde deccallere ihtiyaç oluyor, firavunlara, nemrutlara ihtiyaç oluyor. Onlar olmadı mı da eğitim olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah imtihanı mükemmel yaratıyor. Dünyada iyi insanları eğitiyor, onlara cennetin eğitimini veriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2013> Daha Fazla

Veysel Karani Allah’ı aşkla seviyordu, deli aşıktı. Çok çile çekti ama Rabbimize hep hüsnüzanla baktı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2013> Daha Fazla

Gelen her imtihanı sevinçle karşılayıp, onun hakkını tam vermek lazım. Zorlu imtihanın gelmesi demek, altın dolu geminin gelmesi demektir. Bazen imtihan insana zor gibi gelir ama içi sevapla doludur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Aralık 2012> Daha Fazla

Hiçbir mucize aklın ihtiyarını kaldırmaz. İmtihan dünyasındayız. İnsanlar zannediyor ki mesela İsa (as) eliyle bir işaret ediyor, hemen sofranın üstünde bir anda yiyecekler beliriyor. Olur mu? O zaman öbür ümmetlere haksızlık olur. Cenab-ı Allah öyle bir şey yapmaz. Aklın ihtiyarını kaldıracak hiçbir şey olmaz. İsa Mesih dua ettiğinde içeride odalardan birine gittiklerinde bir sofranın hazır olduğunu görüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2012> Daha Fazla

Sıkılma, Allah tarafından dünyada verilen özel histir. Mesela kin, nefret özel olarak verilen hislerdir. Cennette,“Kalplerinde kinden ne varsa aldık” diyor Allah. Dolayısıyla bıkma hissi de alınıyor. Bilmezsin bıkmayı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2012> Daha Fazla

İnsanlar sıkıntıya zorluğa dayanamıyor. %60-70 insanlar antidepresan kullanıyorlar. Müthiş bir korku dünyayı sarmış vaziyette. Dost olalım, kardeş olalım, her dinden her inançtan insanla sevgiyle, dostluk içinde yaşayalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Aralık 2012> Daha Fazla

Allah her türlü nimeti aynı anda vermiyor. Bir yandan veriyorsa bir yandan da bir eksiklik meydana getiriyor ki imtihan olsun insanlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2012> Daha Fazla

Ekonomik kriz dönemlerinde insanlar hep dindar olmuş, toparlanmış, daha makul hareket eder hale gelmiştir. Onun için dünyanın her yerinde her zaman ekonomik sıkıntı vardır. Çoğu Allah’a dönsünler diye Allah bunu özel olarak böyle yapıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2012> Daha Fazla

İnsanın kaşı oluyor, etten oluşan iki gözü oluyor ama kaşı olsa ne olur, burnu olsa ne olur? Bir anlam ifade etmiyor. Ruhla birleşince çok etkileyici oluyor. Ruhun gelişmesi için de eğitim gerekiyor. Eğitimde imtihanla oluyor, zorluklarla oluyor, çileyle oluyor.
Cenab-ı Allah istese hemen İslam ahlakını hakim eder. Allah özellikle yapmıyor. Çünkü imtihan olması ve insanların değerli hale gelmesi Allah için çok önemli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2012> Daha Fazla

Allah acıyı vermiştir ama ilacını da vermiştir. Modern ilaçları, ağrıları dindirmek için Allah yaratmıştır. Hiçkimse dayanamayacağı bir şeyle karşılaşmaz.
Acizlikler insanların dünyadan geçmesini, Allah’ı sevmelerini sağlar. Hastalıklar insanları mazlumlaştırır.
Ağrılar, acılar bizi coşkuyla Allah’a yaklaştırır.
Ayette Allah, “Size dayanamayacağınız yükü yüklemez” diyor. Hiçkimse dayanamayacağı birşeyle karşılaşmamıştır.
Allah ağrıyı, acıyı vermiştir ama tedavisini de vermiştir. Allah en şiddetli acıyı bile geçirecek ilaçlar yaratmıştır. Ağrıyı yaratan da Allah, ilacı yaratan da Allah’tır. Ağrının etkisini ilaçla kaldırıyor Allah. Aslında ağrıyı kaldıran Allah, orada direk ilacı vesile yapıyor.
Acizlikler, hastalıklar, ölümler, ağrılar insanları Allah’a coşkuyla yaklaştırır, dünyadan geçmelerini sağlar. Allah, dünyadan insanların geçmesi ve Kendisini sevmesi için insanlara bunu bir nimet olarak vermiş oluyor aslında. Bela gibi görünüyor ama bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2012> Daha Fazla

Hz. Musa (as)’ı çektiği çilelerden, Hz. Yusuf (as)’ı çektiği çilelerden seviyoruz. Hz. Yusuf (as) sırf sarayda yaşasaydı bu kadar sevilmeyebilirdi. Bu kadar sevilmesinin nedeni çektiği çilelerdir, zorluklardır, sabrıdır, güzel ahlakıdır. Özetle dünya mutlaka imtihan için gerekli.
İnsanın mutlaka imtihandan geçmesi lazım. İmtihan sonucunda şahane insanlar oluşuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2012> Daha Fazla

Şu an hakimiyetten önce, Ümmeti Muhammed kucaklar dolusu sevap alıyor. Ama İslam’ın hakimiyetinden sonra sevap çok azalır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2012> Daha Fazla

Mücadele gücünün artması için senin engele ihtiyacın var. Allah da özel olarak engel koyuyor. Bizim mücadele azmimizi daha çok göstermemiz, kararlılığımızı göstermemiz için. Öbür türlü engelsiz dümdüz yolda, asfaltta gitsek gücümüz görünmez. Çok engebeli olması yolun, olayın güzelliğini, kalitesini, değerini kat kat artırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2012> Daha Fazla

Çok nadir de olsa her yerde bir çakal, her yerde bir müptezel çıkar. Niye çıkıyor biliyor musunuz? Sevabınız artsın diye çıkıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2012> Daha Fazla

Robot gibi iman edilmesini Allah istemiyor. Çünkü ondaki sevgi mecbur bir sevgi olmuş oluyor. Öbüründe (imtihanda) isteyerek ve düşünerek bir sevgi oluşmuş oluyor.
İmtihanda vicdanı zayıf olanlar o Allah’ın onları tuzağa düşürmek için gösterdiği zayıf delillere ram ediyorlar, onlara bağlanıyorlar, oradan kafa üstü gidiyorlar. İman ehli de aklı, ufku geniş olduğu için, derin perspektifle baktığı için sadece birkaç noktadan bile hemen Allah’ın varlığını anlıyor.
İmtihan ortamında aklı zayıf olanların şüphe edeceği gibi deliller de yaratıyor Allah fakat iman edenlerin de çok rahat iman edeceği gibi deliller yaratıyor. İmtihanın sırrıdır bu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2012> Daha Fazla

Mesela bir polisiye olayı olmuş olsa, kaderde olur. Veyahut başına bir bela gelmiş olsa, saldırı olsa kaderinde olan olmuş olur. O neye yarar? Sevabının artmasına yarar. Bediüzzaman tutuklandı ne oldu? Cennetini genişletiyor. Hapse giriyor, cenneti genişliyor. Hakarete uğrar cenneti genişler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2012> Daha Fazla

Müşriklerin, ateistlerin, Darwinistlerin materyalistlerin Müslümanlara karşı baskısı olacak. Onlara rahatsızlık vermeye çalışacaklar. Sivri dilleriyle incitmeye çalışacaklar. Belki suikastler yapacaklar, hapsettirmeye çalışacaklar, iftira edecekler, oyunlar oynayacaklar. Müslüman da buna sabredecek. Eziyeti ve sabretmeyi yaratan kimdir? Allah’tır. Onları vesile eder. İmtihan için bu gerek. Eğer böyle bir terbiyeden geçmezsek cennet insanı olamayız.
Allah’a tevekkül etmemek çok anormal bir harekettir. Enayiliktir, kendini yakmaktır, perişan etmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Temmuz 2012> Daha Fazla

Küfrün olması çok önemlidir. İnsanlar diyor ki küfür kalksın, tamam kalkar, imtihan da kalkar. Sevabın da kalkar. “Hemen deccal yok olsun”, güzel kalkar ama sevabın da yok olur. Onun için Allah deccaliyeti uzatıyor. Deccaliyete uzun ömür veriyor, 40 yıl mesela deccalin ömrü. İslam’ın hâkimiyetinde de Mehdi (as)’ın iman hakikatleri yönündeki faaliyeti 40 yıl.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2012> Daha Fazla

Zeki olmamak suç mu? Değil; daha çok sevap alır. Güzel olmamak suç mu? GÜZEL BİR SEVAP ALIRSA ÇİRKİN ON SEVAP ALIR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2012> Daha Fazla

ALLAH BİZİM MUTLULUĞUMUZU HEDEFLİYOR. Ama hakkıyla mutlu olmamız için de mutlaka bu imtihandan geçmemiz lazım. Öbür türlü cennette zevk alamazsın. Deliye dönersin, Allah esirgesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Haziran 2012> Daha Fazla

İmtihanın gereği olarak çocuklara da dert gelmesi gerekiyor. Yoksa aklın ihtiyarı kalkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Haziran 2012> Daha Fazla

Çok makbuldür hastalıklar gelmesi, dertler gelmesi, sıkıntılar gelmesi. Ona rağmen mümin olarak devam ediyorsa o ihya oldu inşaAllah. Mesela bir koluyla namaz kılıyor, biz bir sevap alıyorsak, o beş yüz sevap alır inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah’a yalvarmak lazım. “YA RABBİ, İMTİHANIN SIRRINI BANA TAM DOĞRU ÖĞRET VE AYAĞIM TAKILMASIN YA RABBİ! ŞEK, ŞÜPHEDEN BENİ KORU” diye.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah'ın imtihan etmesi mutlaka gerekiyor. Düşünün, başka türlü bir hayat mümkün değil. İmtihan olmazsa herşey anlamını kaybeder, Allah esirgesin. Mahvolur sistem. Kolay imtihan da zaten imtihan değildir. Makul bir imtihan olması gerekiyor inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2012> Daha Fazla

Mutlaka imtihan gerekiyor. Bir düşünün hemen anlarsınız. Olmadığında acayip boşluk meydana gelir. Dümdüz olur kainat. Mahvolur insanlık Allah esirgesin.
İMTİHAN OLMAZSA HİÇBİR ŞEYİN ANLAMI KALMAZ. Allah vermesin. Ne sevginin anlamı kalır, ne dostluğun, arkadaşlığın, ne hayatın… Hiçbir şeyin. Güzel diye bir konu kalmaz. Mesela kadın güzelliğinin anlamı kalmaz. Çiçek güzelliğinin, bitki güzelliğinin… Mahvolur kainat.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2012> Daha Fazla

Kim vicdanlıysa Allah’tan yana oluyor. Kim vicdansızsa Allah’ı bırakıyor. Keyfinden yana oluyor. İki günlük dünyaya meylediyor.

A9 TV, 30 Nisan 2012> Daha Fazla

Müminler sıkıntıyla imtihan olur. Bu dünya eğlence yeri değil. Sıkıntı olacak. Sen de ona sabredeceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2012> Daha Fazla

ALLAH İMTİHAN EDİYOR. ÇÜNKÜ HAKİKİ SEVGİYİ İSTİYOR CENAB-I ALLAH. Robot gibi herkes birbirini sevse, mecbur etse Allah, belli bunun eksik olduğu. Mecburen seviyorsun zaten. Allah öyle istemiyor. ACININ, ÇİLENİN, ZORLUĞUN İÇİNDEKİ SEVGİYİ İSTİYOR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2012> Daha Fazla

İnsanlar din anlatılırken hep aklın ihtiyarını kaldıracak şeyler oluyor zannediyorlar. Yok, öyle bir şey olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2012> Daha Fazla

Hakikaten de kolay tedavisi olan bir hastalıktır kanser; mum gibi eritiyor ilaçlar. KANSER HASTASINA MORAL VERMEK ÇOK ÖNEMLİDİR. BAĞRINIZA BASIN, SEVGİ GÖSTERİN, MUHABBET EDİN, MORALİNİ YÜKSEK TUTUN, GEZDİRİN, NEŞELİ ORTAMLAR OLSUN. Eğer yükmüş gibi gösterirseniz mahvedersiniz onu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2012> Daha Fazla

İmtihan olmasa her şey mahvolur Allah esirgesin. İmtihan bir güzelliktir. İmtihanın sırlarını kavramaya çalışsın kardeşlerimiz. İmtihan illaki olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

Büyük harika görmeyiz. O zaman aklın ihtiyarı kalkar. O zaman diğer insanlara haksızlık olur. Peygamberlerde de öyle aklın ihtiyarını kaldıran hiçbir şey olmuyor. İnsan öyle zannediyor ama olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2012> Daha Fazla

ZORLUKLA KARŞILAŞMAK SEVABINI ARTIRIR. Öbür türlü akvaryum balığı gibi olursun. İlla ki zorlukla karşılaşacaksın. İllaki bir yol bulursun, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Nisan 2012> Daha Fazla

İmtihanın bir sırrıdır bu; insanlar ümitvar olur da bir süreye kadar olur. Sonra gücünü kaybeder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2012> Daha Fazla

Aklın ihtiyarı hiçbir zaman için alınmıyor. Peygamberler vahiy aldıkları halde aklın ihtiyarı alınmıyor. Mucizeyi yaşadıkları halde aklın ihtiyarı alınmaz. Allah'ın makbul gördüğü imtihan bu şekildedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2012> Daha Fazla

Gerçek körse bir insan zaten imtihan oluyordur, o çok makbuldür. Onlar bizim aldığımız ibadet sevabının kat kat fazlasını alırlar. KÖRLÜK BİR SUÇ DEĞİL, ÜSTÜNLÜKTÜR. BİR MÜSLÜMAN’DA OLURSA KAT KAT ÜSTÜN KONUMA GELİR O; TAKVACA DAHA ÜSTÜNDÜR.
Dünya çabuk geçecek; imtihan çabuktur, hızlıdır. Uzun uzun imtihan olmaz zannedildiği gibi. 60-70 sene dediğin şey göz açıp kapayıncaya kadar gider.
Müslüman zaten iman edecek şekilde yaratılıyor. Küfür içinde olan da o şekilde yaratılıyor. Sırrını mı anlamak istiyorsun? Anlayamazsın. İMAN EHLİ NEREDEN GELİYOR? CENNETTEN GELİYOR. Zaman, mekan olmaması çok çok acayip. KÜFÜR EHLİ NEREDEN GELİYOR? O DA CEHENNEMDEN. Bu da çok şaşırtıcı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Nisan 2012> Daha Fazla

Düşünerek, karmaşık bir sistem içerisinde Allah’ı bularak, kararlı bir sevgiyle hiçbir şekilde bırakmayarak Allah’ı sevmek. İşte en beğendiği sevgi o Allah’ın. Mesela bela geliyor ama Allah’ı sevmeyi bırakmıyor, zorluk geliyor bırakmıyor, yaşlılık geliyor bırakmıyor, hastalanıyor bırakmıyor. O zaman sevginin kalitesi muazzam yükseliyor.

24 Haziran 2011; A9 TV, Kocaeli TV> Daha Fazla

ALLAH’IN VARLIĞINDAN VE ALLAH’IN BİZİ İMTİHAN ETMESİYLE HER ŞEY ANLAM KAZANIYOR, GÜZELLİK KAZANIYOR. Eğitiliyoruz. Mükemmel eğitiliyoruz. Ondan sonra sonsuza kadar yaşamak çok zevkli, bayağı güzel. Bitmiyor. Kırk katrilyon sene geçiyor, daha dün gibi oluyor. Bir kırk katrilyon sene daha geçiyor, daha dün gibi geliyor. Kırk katrilyon daha geçiyor, bitmiyor.
İmtihanı Allah değerli görüyor, insanı değerli görüyor, önemli görüyor.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Biz buraya imtihan olmaya geliyoruz, eğlenmeye gelmiyoruz. ALLAH’A AŞIK OLMAYA, O’NA TUTKUYLA BAĞLANMAYA GELİYORUZ, DELİ AŞIK OLARAK. ŞEYTANI KIZDIRMAYA GELİYORUZ.

20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Karmaşık bir şey yok, dünyada kısa bir imtihan dönemi var. Herkes iyi ve güzel olmak durumunda, güzel huylu olmak durumunda. Allah’ın varlığı apaçık görülüyor, çok aşikar.

> Daha Fazla

Allah zorlukla dener, ama ALLAH'A HEP HÜSNÜ ZANLA BAKILIR.
İmtihanlar olmasa hayatın tüm güzelliği yok olur. ZORLUKLA İMTİHAN OLMAZSAK OLGUNLAŞAMAYIZ. Dünyada eğitim acılar ve zorluklarla oluyor.
Hastalıklarla mücadele etmek, engelli olmak çok değerli bir imtihandır.
TÜM AMELİYATLARI ALLAH YAPAR, NEŞTERİ VURAN ALLAH'TIR. İmtihan olmak için geldik, sürekli şifa içinde yaşamayız. Ruh olarak da beden olarak da tamamen Allah'a aidiz.
ALLAH’A MÜSPET VE OLUMLU BAKMAK GEREKİYOR. Allah tabi ki imtihan edecek. MUTLAKA ZORLUKLARLA İMTİHAN OLACAKSINIZ. İmtihan karşısında basit insanlar düşecek, sağlam insanlar ayakta kalacak.
Bir saray düşünelim, her kapıdan saraya giriyor ama bir kapıdan giremiyor, kilidi kullanamadığı için. O zaman “bu saraya girilmez” diyor. Sen 999 kapıdan geçiyor musun? Hikmetini bilmediğin için bir kapıdan geçememişsin. Ondan dolayı iman kaybetmek vicdansızlık olur. İMTİHAN BUNUN İÇİN YARATILIR. Biz bunca delili görmezden mi geleceğiz? Vicdansızlık yapıp sapıtacak mıyız? Yoksa Allah’a bağlı mı kalacağız? Müslüman 999 delille o sarayda yaşar, ALLAH’I HİÇBİR ZAMAN BIRAKMAZ. Ama küfür tek bir delil ile küfre düşer. İmtihanın sırrı budur zaten.
Aslında dünyadaki imtihan çok kolay. Ama insanların bir kısmı Allah’ı unuttukları için sürünme moduna geçiyorlar. Allah’ı unuttukları için Allah da onlara zorluk olarak veriyor bunu.
Burada çok uzun bir imtihanla imtihan oluyoruz. Eğer bu imtihan olmasaydı cennete girdiğinde insan, bu koltuklar neden var olduğunu anlayamazdı. Cennet kadehlerini anlayamazdı. Meyve niye yememiz gerekiyor, neden güzel içkiler içmemiz gerekiyor anlayamazdı. Nimetin sevincini ve güzelliğini göremezdi.

6 Temmuz 2011; A9 TV, Gaziantep Olay, TV Kayseri ve Samsun Aks TV> Daha Fazla

İMTİHAN OLMADAN HİÇBİR ŞEYİN ANLAMI KALMIYOR... MUTLAKA ZORLUKLAR GEREKİYOR. Mesela biz kimi sevsek, mutlaka zorlukla çatıştığı için seviyoruz.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top